Burgemeester mr. R. M. Gallas van Leiderdorp naar Alphen BEKEND MET PROBLEMEN VAN GROEIENDE GEMEENTE Nationaal kampioenschap in Utrecht KEES UITTENHOUT ZET KROON OP ZWEMCARRIèRE Burgemeester krijgt eersteling van K&G AKTIEVE BEZORGERS Uit de NKS-sportkampen de Commissaris en op 1 mei 1957 werd hy benoemd tot referendaris A, tevens hoofd van het Bureau Openbare Orde en Justitiële Zaken. Burgemeester Gallas en mevrouw Hen- rlëtte W. Gallas-Dortland huwden In 1948. Het echtpaar heeft twee kinderen, Rob (17) en Margreet (15), die belden de middelbare school in Leiden beroe- FUNCTIES Naast zijn vele bestuurlijke werk in Leiderdorp vervult burgemeester Gallas nog tal van functies. Hij is voorzitter van het waterleidingbedrijf „De Rijn streek" te Boskoop, secretaris van het Carnegie Heldenfonds, bestuurslid van de Marthastichtlng te Alphen a. d. Rijn, voorzitter van de jeugdschaatscommis- sie van het Gewest Zuid-Holland van de KNSB, secretaris van de Contactcom missie Verkeer in Zuid-Holland, voor zitter van de Leiderdorpse afdeling van het Groene Kruis, voorzitter van de A- krlng Zuid-Holland van de Bescherming Bevolking, erevoorzitter van de plaatse lijke Oranjevereniging, van de schiet vereniging en van de vereniging voor EHBO. Een bestuursfunctie heeft de heer Gallas ook in de Oranje-tennisver eniging in Den Haag. Burgemeester Gal las is overigens ook een actief tennisser. Het naderend vertrek van burgemees ter Gallas wordt in brede kring In Lei derdorp als een verlies gevoeld. De heer Gallas mocht zich algemeen in de sym- patiüe en medewerking verheugen. Zo wel om zijn persoonlijke benadering en houding alswel omdat de burgerij in tuïtief aanvoelde, dat de groeiende ge meente Leiderdorp „het getroffen had" met een bezielende, organisator en ma nager als de heer Gallas. Bjj tal van gelegenheden stak burgemeester Gallas niet onder stoelen of banken, dat lijj het ook getroffen had met de raad, de houders, de ambtenaren en de burgerij. Men mag daarom venvachten, dat Lei derdorp de komende burgemeesterloze periode goed zal doorstaan. Foto: Burgemeester Gallas, gefotografeerd tijdens een van zjjn dagelijkse wande lingen met zjjn alrdale-terrler In de Leiderdorpse bouwhoek. Burgemeester R(ohert) M(arle) Gallas, thans burgemeester van Leiderdorp is met Ingang van 16 augustus benoemd tot burgemeester van Alphen aan den Ryn. De heer Gallas, die thans 45 Jaar is, volgt in Alphen burgemeester Z. Bniins Slot op. Per 1 juli werd de heer Bruins Slot, zoals bekend eervol ontslag verleend in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Burgemeester Gallas werd op 24 april 1923 in Zevenhulzen geboren. Hij is Ned. Hervormd en lid van de CHU. Voor de heer Gallas is Alphen aan den R(jn zijn tweede standplaats als burgemeester. Op 16 Juni van dit jaar begon liy te Leider dorp, waar hij in 1962 werd benoemd, aan een tweede ambtsperiode van zes jaar. Het eind is voorlopig nog niet in zicht, want op het ogenblik zijn in Leiderdorp meer dan 2000 woningen in het uitvoe ringsstadium gekomen; bovendien'zijn de plannen, die van Leiderdorp uitein- (Jelijlyeen gemeeptp van 35.00Q inwoners moeten maken, in een vergaande staat van voorbereiding. DYNAMISCHE ONTWIKKELING Alphen aan den Ryn, dat thans 32.000 inwoners telt en tot 1980 zal moeten uitgroeien tot een gemeente van 70 i 80.000 Inwoners, kan zich er van verze kerd weten, dat men in mr. Gallas een burgemeester krjjgt die de problemen van een snel groeiende gemeente niet al leen kent, maar ook leiding kan geven aan een Juiste dynamische ontwikkeling. In Leiderdorp heeft hij volop te maken gehad met groei en ontwikkeling, want in enkele jaren tijd groeide de bevolking van deze Leidse randgemeente met en kele duizenden tot thans ruim 11.000. VANDAAL BETRAPT Een 29-jarige sloper uit Leiden werd door de gemeentepolitie aangehouden omdat hjj uit vandalisme een steen door de winkelruit van een meubelzaak ln de Haarlemmerstraat gooide. De worp- met-slechte-afloop gebeurde in de nacht van donderdag op vrydag om 01.15 uur. Gistermiddag om 13.00 uur werd een 45-jarige bromfietser uit Warmond ge grepen door een auto. Het ongeval ge beurde op de kruising Steenstraat- Narmstraat. De bromfietser reed rich ting Blauwpoortsbrug; hy werd door de auto gegrepen, die van de Nieuwe Bees- tenmarkt kwam en de Steenstraat kruiste. De bromfietser moest per EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden ver voerd met diverse schaafwonden, een hechtwond aan het linker been en hel gemis van enkele boventanden. OEFENPROGRAMMA LFC OEFENPROGRAMMA LFC Het oefenprogramma van LFC voor de komende competitie ziet er als volgt uit: Woensdag 14 aug.: 8.00 nam. LFC- Holland Sport, zondag 18 aug.: 2.30 u.: LFC—HION; zondag 25 aug.: LFC deel name aan jaariyksc toernooi van de v.v. Alphen met J.O.S. (Amsterdam) en de Musschen (Rotterdam); zondag 1 sept.: 2.30 uur ASC—LFC. LEIDERDORP Misleide chauffeur veroorzaakte een frontale botsing Op de provinciale weg nr. 6, naby dé Munnlkenbrug, werd de 28-jarige be roepsmilitair uit Utrecht, de heer J. H. H. Mom, misleid door de openbrekingon naast de weg, waardoor hy op de linker weghelft terechtkwam. Daar reed tege- ljjkertyd de 22-jarige O. uit Leiderdorp. Belde wagens kwamen ln frontale bot sing. De wagens moesten total loss worden weggevoerd. Belde bestuurders, die elk één inzittende ln hun wagen hadden, moesten naar het Academisch Zieken huis worden vervoerd, per ambulance. Ook de inzittenden werden door een personenwagen naar het A.Z. ge bracht. Allen konden na behandeling naar huls worden gebracht. De vier ge wonden hadden lichte snywonden, ter wijl O. tevens een lichte hersenschud ding van hot ongeval overhield. LEEFBAARHEID Doch niet alleen op woningbouwge bied heeft mr. Gallas zyn sporen dulde- ïyk verdiend. De voorzieningen, die een gemeente leefbaar moeten maken, de culturele, de recreatieve en de sportieve voorzieningen, hadden evenzeer zyn aan dacht. Wij behoeven slechts te wyzen op de uitvoering van de Houtkamp (van wege de financiële beperktheid moest de aanleg van dit park tot leedwezen van burgemeester gefazeerd worden), de uit groei v. d. Muziekschool, die met instem ming van de burgemeester zelfs een streekfunctie mocht gaan vervullen, en de voorbereiding van het sportpark „De Bloemert". GOEDE RELATIE Burgemeester Gallas, die in Leider dorp burgemeester K. van Diepeningen (thans burgemeester van Barneveld) opvolgde, maakte in zyn ambtsperiode ook de afhandeling van de Leidse grens- wyziglngswet mee. Nadat de Leider dorpse toekomst door de wet veilig ge steld was, heeft burgemeester Gallas zich zeer actief beyverd voor een goede relatie tussen de gemeenten in de Leid se agglomeratie. Zyn gemeente was een van de eersten, waar de instelling van een Gewestraad ter sprake gebracht werd en waar men besloot tot loyale medewerking. Leiderdorp was voor de heer Gallas de eerste stnndplaats als burgemeester. In het ambteiykc leven had hy even wel al reeds een Indrukwekkende staat van dienst opgebouwd. Na zyn gymna siale studie te Gouda studeerde hij Rech ten aan de Leidse Universiteit. Vrijwel direct na zyn doctoraal trad de heer Gallas ln dienst by het Provinciaal be stuur en was hij werkzaam op het bu reau waterstaatsrecht van de provin ciale Griffie van Zuid-Holland. In 1950 werd hij verbonden aan het Kabinet Inwonertal van Leiden houdt dalende tendens Voornameiyk tengevolge van een v trekoverschot daalde ook in de maand juni het inwonertal van de gemeente Leiden. In Lelden vestigden zich in de maand juni 245 personen; 436 vertrok ken daarentegen naar elders. Het cyfer van de gevestigde personen was in voor gaande maanden van dit jaar nog niet De Leidse woningraad nam in het eerste half jaar met 105 woningen toe tot 28.964. Het aantal ingeschreven ningzoekenden ultimo juni 3.969. opzichte van februari steeg dit aantal met 339. De maandeiykse mededelingen het Bureau Statistiek van de gemeente Leiden, waarvan wij bovenstaande cy- fers ontlenen, vermelden verder, dat in juni 233 misdryven werden gepleegd, dat 382 processen-verbaal werden opge maakt, dat 258 transacties met de poli tie tot stand kwamen. Het aantal ver keersongevallen in juni was 264. Daar bij waren twee doden te betreuren 83 gewonden. DE LEIDSE COURANT LEIDSCHEND AM Het gemeentebestuur heeft gedurende het vorig jaar voor bystand 1.471.570 uitbetaald en van dit bedrag 335.560,- terugontvangen zodat uiteindeiyk 1.136.010,- is uitgekeerd. In 218 gevallen is de gevraagde bij stand geheel of gedeeltelijk verleend. Af gewezen werden 17 aanvragen terwyi tydens de behandeling 41 aanvragen kwamen te vervallen of ingetrokken zyn. De meeste aanvragen hadden betrek king voor opnamen in Inrichtingen voor verpleging, verzorging of behandeling. Ook werden uitkeringen verricht ten behoeve van artikelen voor huishoudelij ke aard. 17 toegestane aanvragen had den betrekking op hulp in de huishou ding. YVelstandscoIlege. Ingevolge het bepaalde in artikel 85 der Woningwet heeft de gemeenteraad een deskundig college moeten aanwijzen voor het schrif- teiyk uitbrengen van advies by de toe passing van de voorschriften omtrent de welstand. In dit college werden be noemd de stedebouwkundig adviseur der gemeente, de directeur van gemeente werken en architect prof. Ir. A. van Kranendonk te Den Haag. Als secretaris deze commissie zal optreden de chef de afdeling bouw- en woningtoe zicht van de dienst van gemeentewerken. WASSENAAR WIELERRONDE VAN OOSTDORP Morgen, zaterdag 3 augustus, orga niseert de buurtvereniging Oostdorp en omgeving, in samenwerking met de Oranjevereniging Kon. Wilhelmina 'n wielerronde van het Oostdorp voor amateurs op gewone toerfietsen. Om 2 uur heeft op de Dr. Mansveltkade bij de Bothastraat de eerste start plaats. Er zijn vier groepen deelne mers: jongens van 12 tot en met 15 jaar, die 8 ronden zullen rijden, jon gelui van 16 tot en met 20 jaar en veteranen uit vroegere jaren boven 40 jaar, die ieder 10 ronden rijden en tenslotte dames vanaf 16 jaar die een wedstrijd van 5 ronden zullen rijden. Het parcours is Bothastraat, Botha- plein, Hallekensstraat, Zonneveldweg, Dr. Mansveltkade. Er zullen behalve prijzen ook pre mies beschikbaar zijn om de deelne mers aan te moedigen. Woensdagavond 7 aug. om 8 uur wordt er in verenigingsgebouw Sión aan de Violierenweg een afscheids avond georganiseerd voor kapelaan A. J. van der Meer van de St. Joseph- parochie, die Waseenaar gaat verlaten. De kapelaan zal na enige tijd in Leu ven Spaans gestudeerd te hebben naar Chili vertrekken om daar zijn krach ten te geven aan het ontwikkelings werk. In de avondmis van zaterdagavond en in de missen van a.s. zondag zullen het jeugdkoor en de jeugdband van de parochie het laatste week-end van de kapelaan extra luister bijzetten. In het zwembad „Den Hommel" te Utrecht heeft de Leid9e schoolslagzwemmer Kees Uittenhout eergisteren weer een nieuw hoogtepunt bereikt in z(jn zwem- carrière waarin hy eerst kortgeleden tot opmerkelijke successen kwam. Tijdens de nationale kampioenschappen tikte hij als eerste aan op de 100 m schoolslag, gevolgd door de weer teruggekeerde Hans Spijkerman en Arthur van Oest, Zijn tijd, 1.12.1, was echter wat teleurstellend na de fantastische tijden, die hjj de afge lopen weken afleverde. In het zwembad „De Vliet" te Leiden kwam hjj op 20 juli jl. tydens de interlandwedstrijd tegen de Britten de Tsjechen nog tot 1.11.4 en het had er alle schijn van dat Uittenhout het Nederlandse record van Wieger Menso- nides, dat op 1.11.3 staat, naar de vergetelheid zou worden gezwommen. Het liep echter ln Utrecht allemaal anders. Door een zwakke start verspeelde hij kostbare tienden van seconden, en een Indrukwekkende eindsprint ten spyt finishte hy ln de voor zijn doen „bescheiden" tijd van 1.12.1. Kees Uittenhout was niettemin na afloop van zijn race tegen Spijkerman bijzonder gelukkig en hij hield dat dan ook, omringd door familieleden, niet verborgen. De succesvolle Sleu telstadzwemmer zei ons: „Het was een van de mooiste dingen uit mijn leven. Wie had dat nou gedacht? In oktober zwom ik nog 1.16. Daarna is het snel gegaan. Zo snel dat ik nu kampioen ben geworden. Wat een fantastische strijd. Er is geknokt tot het laatste moment. Eerst dacht ik verslagen te worden. Hans Spijkerman had al met een een meter voorsprong. Mijn start is namelijk niet al te best, maar ik wist hem toch te achterhalen. Spij kerman had echter een snel keerpunt, zodat ik niet kon uitlopen. Enkele meters voor het eindpunt dacht ik: alles of niets. Al moest ik aanspoelen, ik moest winnen". Kees Uittenhout vertelde na afloop van zijn race bijzonder zenuwachtig te zijn geweest. Hoe was het in Utreoht? „Ook nu heb ik in spanning gezeten. Vorig jaar was ik immers niets en nu was ik opeens de grote kanshebber. Iedereen verwachtte een goede tijd. Dat ik niet zo snel ge zwommen heb is voor mij een grote teleurstelling. MEXICO VERKEKEN Rob Kerkhoven heeft de zenuwen bij mij weggepraat. Iedereen kan zeg gen en schrijven wat ze willen mqar ik vind hem geweldig. Hij gelooft er wel in dat ik onder de 1.10 zal komen. Tijdens een wedstrijd waar niet zo veel op het spel staat zal het wel luk ken. Hij zei me ook dat de kans dat ik met de estafetteploeg naar Mexico zou worden gestuurd heel klein was. Dick Langerhorst heeft geen al te beste tijd gemaakt op de vlinderslag, zodat ook de estafette wel van de baan is. Als je het mij vraagt mogen we blij zijn als er één heer naar Mexico gaat.: Bob Schoutsen". Rob Kerkhoven heeft voor de kampioen schappen zijn misnoegen uitgedrukt over de organisatie. In de andere bassins kon het publiek gewoon te recht en de bondscoach was bang dat dat de tijden van de wedstrijdzwem- GROTE FEESTDAG TE RIJNSBURG HAALDE EENIEDER VROEG UIT BED ENLAAT ER WEER IN De grote feestdag te Rijnsburg werd gistermorgen met koraalmuziek inge luid door muziekvereniging „Wilhel- mina". Dit gebeurde reeds om 7.00 uur. Langslapers werden een uur later wel „uit de veren" geschud door de aktiviteiten van de drumband DWS, die in deze vrocgmorgelijke uren het dorp rondwaarde. Toen lag er uiter aard niemand meer in bed, waardoor massaal de festiviteiten van deze voor Rijnsburg belangrijke en vrolijke dag Burgerlijke Stand Geboren: Ellen Johanna Maria d.v. W. H. Hoogenboom en J. E. Ohjerhoek; Klazina d.v. H. Korving en J. v. d. Niet; Janna Adriana d.v. M. Dommisse en A. S. Corstanje; Sylvia Feliciana Maria d. van P. T. T. v. Klink en A. C. M. van Dam; Theodora Agnes Maria d.v. T. J. Zwetsloot en C. J. C. v. Zoest; Wilhel- mina Catharina Maria d.v. T. J. Zwet sloot en C. J. C. v. Zoest; Arnoud Al- fonsus z.v. W. J. v. d. Veer en H. J. G. Gillissen; Jan Willem z.v. J. de Wit en L. W. M. v. Hal; Arie Wijnand z.v. W. Rijsdam en E. M. v. Halem; Ronald z.v. N. Schellingerhout en J. v. Dijk; Diana Elisabeth Josephina d.v. N. C. v. Leeu wen en C. M. E. v. Nierop; Johannes Antoniua z.v. J. C. M. Jacobs en L. A. Roelandt; Richard Bartholomeus Louis z.v. L. E. Steenvoorden en M. M. Zand bergen: Cornells Andries z.v. C. A. de Boer en P. Molenaar; Patricia Helena Sandra d.v. W. P. Hoogervorst en L. W. Stokkel; Sandra Johanna d.v. A. J. Pracht en B. de Winter; Lambertus Bernardus Leendert z.v. L. B. Broek- Langspeelplaat niet 21 nummers AANBIKDING TIJDENS BLOEMENCORSO By de Amsterdamse platenmaatschap pij Dureco (merk Omega) komt van middag de langspeel-ploai van het Leid se drum- pijper- en trompetterkorps Kunst en Genoegen van de persen. Morgenmiddag omstreeks 3 uur zal tydens het corso de filé langs het stad huis, sekretaris Ab Aldehkamp het eer ste exemplaar aan burgemeester Van der Willigen aanbieden. Het seniorenkorps van K G opent nameiyk het Rynsburgs Bloemencorso, zodat het oponthoud maAr een enkele minuut behoeft te duren. De vereniging vindt het uitkomen van de plaat als Leids visitekaartje belangryk genoeg om voor het aanbieden van de plaat een ogenblik front te maken bij het stadhuis, Het Corsobestuur heeft toestemming ver leend. Morgenochtend zullen de eerste pla ten al verkrijgbaar zyn. Er is mede naar aanleiding van ons verslag over de op name in de Stadsgehoorzaal op 6 april, al een groot aantal platen besteld. Behalve, dat K&G met zyn 250 leden byzonder trots is op deze opname (met 21 nummers), krijgt de vereniging voor elke plaat van de maatschappy nog een royality, man en T. Domburg; Angelique d.v. L. J. J. v. d. Steen en S. v. Wingerden. Ingo Ditmar Alexander z.v. C. H. Wes terink en I. Verbeek; Mirjam d.v. A, J. M. Elfering en W. H. v. Rooljen; Arend z.v. A. Hazenoot en P. Kuijt; Martinus z.v. A. Hazenoot en P. Kuyt; Monique Petra Hermien d.v. W. J. v. d. Vos en J. A. Snel; Johanna Anna Mathilda Cle mentina Eleonora Claire d.v. F. A. G. Maccow en M. J. Ketelaar; Monique Llsette d.v. I. R. A. Asjes en W. E. de Silva de Freias; Marco z.v. J. Catshoek en W. J. Bley; Marijke Lijdia d.v. W. v. Klaveren en L. v. Duyvenbode; David Jacobus Johannes z.v. W. v. d. Linden en A. J. J. v. d. Tuyn. Geboren: Miera Wasselinne Rebecca dr van D. P. J. Fabrle en J. Guldemees- ter. Marinus Johannes zn van J. T. A. Duivenvoorden en A. M. Bouwmeester. Govert Jan zn van R. Semeijns de Vries van Doesburgh en E. Brandsma. Paula dr van A. van der Wilk en C. A. J. Ro denburg. Gehuwd: L. J. M. van der Laan en J. H. Dubbelaar. W. F. Bavelaar en T. M. Opdam. G. W. van der Meer en A. M. van Winden. T. A. M. J. van der Velde en E. M. Kieft. W. Stikvoort en R. Gun- hart. J. van Leeuwen en E. M. Belt. J. G. van Veldhuizen en C. M. A. M. Doe- leman. J. P. Blikman en W. C. A. van der Wal. Overleden: P. Noest 50j., m.: J. B. Tijsterman 96 j., m.; H. A. E. K. Schro der 68 j., m.; J. Pieterman 85 j., w.v. J. F. v. Druten; J. C. Rosdorff 89 j., m.; K. Rep 73 j., m.; J. C. W. V. Leeuwen 67 j.. m.; W. J. v. Hoek 65 j., m.; D. Lindhout 59 j„ m. Overleden: J. van den Er.de 64 jr. man. J. M. Smal. 84 jr. wed. van J. C. Grif fioen. C. Blansjaar, 91 jr. man. H. C. Went, 44 jr. man. ,T. A. J. Vis. 65 jr. man. J. C. Idelenburg, 61 jr. man H. Flippo 47 jr, man. B. L. van der Stelt, 3 jr, zoon. J. H. Landkroon 69 jr, man. konden worden gedaan. Dat begon met „communitysinging" (massale zang) voor het raadhuis. De heer Abr. v. Klaveren, voorzitter van de Oranjevereniging, sprak een kort openingswoord. Het verheugde hem, dat burgemeester B. H. Koomans en diens echtgenote de feestdrukte kwa men opluisteren met hun aanwezig heid. Hij dankte het gemeentebestuur voor hun medewerking, alsmede mu- ziekver. „Wilhelmina" en ereburgers. Omdat oud-voorzitter D. Heemskerk van de Oranjevereniging niet aanwezig kon zijn wegens ziekte, stelde spreker voor hem een telegram van medeleven te sturen, wat met een applaus werd aangenomen. HOOGTEPUNT WAS KINDERCORSO Het hoogtepunt van de feestdag was wel het traditionele kindercorso, dat door burgemeester Koomans werd „ge start" met een driewerf 'Hoera' voor het vorstenhuis. Het was een "lust te zien hoe de jeugdige Rijnsburgers op hun versierde fietsjes en steps in de voetsporen traden van het door hun ouders georganiseerde volwassen corso. Van de 136 deelnemertjes was het merendeel in groepen verenigd. De jeug dige corsoïsten die individueel deel namen aan de stoet - 16 jongens en meisjes - werden door de keurings commissie gekeurd. De uitslag: 1. Wilma Vianen; 2. Ria Pauw; 3. Wim Leeuwenburg; 4. Arjan Hogewoning; 5. Alie Hogewoning; 6. Anneke Zwaan en 7. Josi Heemskerk. De andere negen deelnemertjes kregen een groot plak chocolade. 's Middags werd het feest voortgezet. Ringrijden met Tilbury, tonnetjesteken, boegsprietlopen, een levende stoelen dans, een lampionnenoptocht en een kruiwagenrace vormden de ingrediën ten voor massaal vermaak. Met een vrolijk stukje muziek en een gezellige drukte op het vermaakscentrum werd de gezellige Rijnsburgse feestdag be sloten. Uitslag tonnetjesteken: 1. Anja van Delft en Magda Tavenier; 2. Peter de Mooij en Anja Ravenshergen; 3. Jan Muyen en mevr. Van Muyen-Hoek. Uitslag boegsprietlopen: 1. Cas Zwaan; 2. Hans Oudewater. Voor de bezorging van onze krant In LEIDEN vragen wy Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 mers(sters) nadelig zou beïnvloeden. De concentratie zou veel te lijden te hebben. Dat is de ervaring van Kees Uittenhout? „Voor mij was het geen nadeel. In „De Vliet" zwem ik altijd tussen de mensen. Nee hoor, dat vond ik niet hinderlijk. Als je in het water ligt merk je daar niets van. Je denkt alleen nog maar aan de wedstrijd. Ik merkte ook niet dat het regende". Kees üittenhouts kampioenschap zal dan wel niet met een retour Mexi co worden gehonoreerd, maar deze grandioze prestatie van de Leidenaar, bereikt tijdens ongunstige omstandig heden (omdat Uittenhout gelegerd is in Voorburg kon hij niet worden op genomen in de selectiegroep) vormt desondanks een fantastisch hoogtepunt in zijn merkwaardige carrière. A.s. zondag wacht hem nog de 200 m. schoolslag, een onderdeel waarin hij minder opvallend op de voorgrond treedt, maar waarop hij toch ook grote vorderingen maakt. „Als ik on der de 2.40 weet te blijven ben ik zeer tevreden". OEGSTGEEST Geboren: Pauline Allegorida Petro- nella, dv. J. F. Backus en A. I. M. Stevens, Laura Consuelo Eleonora, dv. F. A. Brunacci en S. Sotte, Ronald Gerardus Cornells, zv. C. A. G. M. Oudshoorn en M. A. G. v. d. Krogt, Pietertje, dv. J. W. Krijgsman en G. Groeneveld, Misjka Sophia, dv. E. A, ten Hove en E. S. de Ferrante, Ilona, dv. W. Lybbers en J. Muijlwijk. Ondertrouwd: J. van Gorkom en G. M. J. W. de Wit, D. L. Dekker en B. Vogelenzang. HILLEGOM AFD. BEVOLKING VERPLAATST De afdeling Bevolking, burgeiyke stand en militaire zaken is vanaf heden ge vestigd in het pand Hofstraat 49 (voor malig gedeelte Badhuis.) OPHALEN GROF HUISVUIL Op woensdag 7 augustus a.s. kan we derom grof huisvuil dus geen be- dryfsvuil met de vuilnisophaaldienst worden meegegeven. Tuinvull, dat niet tot bundels van ten hoogste 40 x 40 x 100 cm ia gevormd, zal niet worden mee genomen. VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1968 LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 1-8 augustus zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: The Great Race, alle leeft. Nachtvoorstelling: My sister, my love, 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Bonanza, de pijlsnelle ruiters, 14 jr Dageiyks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: IJscotoeristen, alle leeft. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15. Zondag: 2.30, 7.00 en 9.15. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (prol.) alle leeft. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Daar komen de Russen, daar komen ze aan (prol.), alle leeft. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2 15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: In de dodende greep van de schor pioen, 14 jaar. Nacht: Liefdessdrift, 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT ïeiKkoeien I De vrjje dag van de tandarts. KORRELTJE Zolang er voorstanders van geweld bestaan, zolang zal er geweld worden gebruikt. Marktberichten LEIDEN, 2 augustus. Vee Aanvoer: stieren 6; melkkoeien 74; vare koeien 72; vette kalveren 122; nuch tere kalveren 2; vette schapen 402: weide 85; zuiglammeren 1458. Weide 260; drachtige zeugen 32; schrammen 84; biggen 581; geiten 23; totaal 3401. Slachtzeugen per kg schoon gewicht 4.00, 4.50, 4.70; melkkoeien per stuk 975, 1300, 1700; vette koeien per schoon gewicht 3.75, 4.30, 4.70, 5.00; [j vare koeien per stuk 650, 1000, 1400; vette kalveren per kg schoon gewicht 3,25, 3.60, 3.90; vette schapen per stuk 105, 124, 145; weide 130, 140, 155; zuig lammeren per stuk 125, 140, 155; welde lammeren per stuk 100, 115, 125; drach tige zeugen per stuk 375, 400, 450; schrammen per stuk 85, 95, 115; biggen per stuk 67, 73, 75; geiten per stuk 35 75, 90; slachtzeugen matig; melkkoeien en vette koeien j-ustig; kalm; vette kalveren zeer vIul schapen traag; weide schapen redelijk; zuiglammerengoed weide redelijk zeugen, schrammen en biggen matig; gelten goed. LEIDEN, 2 augustus. Kaas Aanvoer 4 partyen Goudse en 5 partyen Leidse kaas. Prijzen (in per kg): Goud se etra kwal. tot 4.12; le kwal. tot 3.90; Leidse le kwal. tot 3.65. Handel kalm. RIJNSBURG, 1 aug.. Bloemen Gro te Chrysanten: White Hope 26-32, Alex Bedser 25-31, Migoli 25-30. Rozen: Bac cara 5-22, Zorina 6-12, Carol 3-6, Gar net 2-6. Am. Anjers: Witte Sim 3-9, Ro de Sim 4-10, Rose Sim 3-9, Crowly Sim 4-11, Dusty Sim 5-15, G. J. Sim 4-11, Arthur Sim 3-9, William Sim 4-10, Se lecta Sim 4-10, Esperance 5-12, Harvest Moon 5-15, Clear Yellow 6-14. Diverse snijbloemen: Anthurium 35-150, Gerbera 35-60, Colvillei 3-11, Gladiolen 5-14, al les per stuk. Leeuwenbekken 60-85, Sta- tice 75-115, Phlox 35-70, Gele Margrie ten 35-60, Ixia 35-50, Godetia 65-85, As ters 40-75. Troschrysanten: White Spi der 250-330, Lyona 160-180, Indianapolis 180-210, Tokyo 170-220, Freesia's: Gol den Yellow 35-70, White Swan 75-170, Stockholm 35-65, alles per bos. Ornitho- galum 250-350, Zinnia 200-400 per 100. Roelofarendsveen - laug. - Am. Anjers in soorten 4-10, Rozen Garnette en Ca rol 2-8, Zorina 6-9, Spanisch Sun 7-10. Coral Princess 8-10, Tiara 11, Carla 15- 18, Baccara 15-20, Bregina 7-12, Junior Mies 7-9, Super -Star 12-16, Chrysanten Alec Bedser 22-28, Breitner 16-29, Mi goli 28-30, Violieren 8-9 p.st. Trosanjers 1.15-1,40, Snijgroen 80-95, Chrysanthen Luyona 1,35-1,75, Indianapolis 1,80-2,15 Koens Elite 70-1,10, Lilian Hoek 1,00- 1.10, Irissen 50-75, idem Toreador 1,10, idem Imperator 1,45-1,70, idem Prof. Blaauw 1.65-1,85 Liatrix 34-60, Gladio len 55-1,10, Statice 19-49, Freesia's 27- 70, Colvilleis 33-75, Ornithogalum 25-49, Dahlia's 22-61, Asters 22-37, Phlox 23- 34, Goudsbloemen 19-27 per bos. C.-JUN. SVLV BORCULO Men schrijft ons: Dinsdagmorgen begonnen wy met het eerste deel van de vyfkamp, nl. het doeltrappen; winnaar hiervan werden M. v. d. Berg en S. 't Mannetje, elk met 10 punten. Hierna moesten wy voetbal len tegen Quick-Steps (2e maal); we spelen nl. een hele competitie. Met 4-0 bleven wy de baas (lx D. v. d. Zijl, 3x J. v. d. Krogt). 's Middags vonden de zwem wedstrijden plaats. Vooral bij de vrije slag waren wij zeer succesvol. Zowel M. v. d. Berg als P. Knura wisten zich in de finale te zwemmen, waarbij M. v. d. Berg de eerste plaats voor zich opeiste en R. Knura 2e werd. 's Avonds werd het programma voortgezet met volleyballen. Zowel het A- als het B- team verloren met 2-0. Het B-team wist nog wel een achterstand van 13-4 weg te werken tot 14-14, maar verloor de set uiteindelijk met 17-15. Hierna voetbal den wij tegen VDC. In een goede wed strijd wisten wij de volle winst te ver overen: 7-1 (lx M. v. d. Berg, 3x M. v. Hage. lx R. Cordromp, 2x J. v. d. Krogt). Het tweede deel van de vijfkamp bal- verwerpen werd gewonnen door J. v. d. Krogt: 21,20 m; tweede werd R. Cord romp met een worp van 20,5 m en derde R. Knura met 17,20 m. Woensdagmor gen startten wy met het 3e onderdeel van de vyfkamp: hoogspringen. Eerste hierbij werd R. Cordromp met een fan tastische sprong van 1,50 m; 2e werd J. v. d. Krogt 1,40 m en derde M. v. d. Berg 1,35 m. Met volleybal later op de morgen waren wy niet zo succesvol Het A-teara won van Quick-Steps, maar verloor van Blauw-Zwart. Het B-team speelde geiyk tegen Quick-Steps, maar verloor kansloos van Blauw-Zwart (15-0 en 15-1). Het middagprogramma werd i.v.m. de warmte verschoven naar de avond. In plaats hiervan werden er nu waterpolowedstryden gehouden. Dit werd een grandioos succes. Het team, bestaan de uit: G. v, d. Peet, J. W. v. Héteren, J. v. d. Krogt, M. v. d. Berg, R. Knura en D. v. d. Zijl wist zich voor de finale te plaatsen met de doelcyfers 8-0 uit 3 wedstrijden. De finale tegen VDO ein digde na de normale speeltijd in 1-1. In de verlenging werden wy toch nog eerste door een hattrick van M. v. d. Berg. 's Avonds moesten wy tweemaal voetballen tegen Rohda. De eerste wed- strijd werd met 3-1 gewonnen (lx R Cordromp, lx P. Karremans ('n ju weel) en lx M. v. Hage). De tweede wedstrijd verliep wat minder succesvol; hierin moesten wy met een 1-1 (M. van Hage) geiykspel genoegen nemen. Het weer is hier zéér mooi: alle jongens ma ken het uitstekend. De leidera H. Langver en P. v. Noort

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4