Nieuwe materialen als ondergrond voor bloemen in de Burgerzaal Bezwaren ongegrond en niet-ontvankelijk Uitzondelijk hoge kwaliteit en volledig meesterschap Circus SARRASANI volgende week in Leiden LEIDSE ONDERZOEKERS IN 'T WERELDNIEUWS Vijf gewonden bij auto-slip in Alphen «C DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1968 DE LEIDSE COURANT BEN W OVER VERZET WINKELIERS ZUID- WEST TEGEN TORENBOUW" (ADVERTENTIE) De bezwaarschriften van de winke liersvereniging „Vijf Meiplein-Bevrij dingsplein" en een aantal bewoners van het Bevrijdingsplcin tegen de voorgenomen bouw van een flat van acht verdiepingen op het Bevrijdings plein zijn of niet-ontvankelijk of on gegrond, zo meent het college van b. Niet-ontvankelijk is het bezwaar schrift van dc winkeliersvereniging waar het de bepleite brancheverdeling betreft. De winkeliers bepleiten de vesti ging van zaken in duurzame artikelen. Gezien de ervaringen bij de dagwin kels op het Vijf Meiplein betwijfelen b. en w. of er voldoende belangstel ling zal zijn om de door de winkeliers gewenste brancheverdeling te bewer- De gedachten van de bouwer-be legger, de N.V. Project Ontwikkelings bureau voor de Bouwnijverheid (doch teronderneming van IBB) gaan, wat de bezetting van het winkelgedeelte van het geplande gebouw betreft, uit naar een levensmiddelenbedrijf, dat reeds in het winkelcentrum gevestigd is. Hierover, aldus b. en w., zal even wel nog overleg kunnen plaats vinden tussen de bouwer-belegger, de winke liersvereniging en eventueel andere gegadigden. Voor zover de bezwaren zijn gericht tegen de situering en de hoogte van het gebouw menen b. cn w., dat zij ongegrond moeten worden geoordeeld, omdat door het bouwplan geen belangen van omwonende wor den geschaad. Het college deelt de gemeenteraad mede, dat binnenkort een voorstel tot verkoop van de grond voor het nieuwe gebouw zal worden voorge legd. Het plan van het Ontwikkelings bureau, waarover wij reeds eerder schreven, is de bouw van een winkel ruimte op de begane grond (40 bij 40 meter), met daarboven een even grote kantoorverdieping. Op de verdieping wil de gemeente het voor Zuid-West noodzakelijk geachte gezondheidscen trum onderbrengen. Boven de kan toorverdieping zijn 104 tweekamer woningen in acht woonlagen gepland. Deze woningen wil men met rijkssub sidie laten bouwen cn ze zijn bestemd voor de verhuur. Erg fraai werk was er in de Burgerzaal van het Stadhuis te Leiden, waar in het kader van het Rijnsburgs Bloemencorso een tentoon stelling van bloemsierkunst wordt gehouden. Nieuwe materialen werden gebruikt als ondergrond bij de bloem, welke ondergrond soms zelfs vele malen groter was dan het natuurlijk aandeel dat de bloemen in het werk hadden. Dit laatste is bijvoorbeeld het geval bij de twee werkstukken van T. Overvoorde uit Krimpen a. d. IJssel. Zijn bloemen waren „gemonteerd" op moderne stenen beelden. De bloemstukken deden eenvoudig, sober aan en gaven daardoor de bloemen een onmiskenbare nadruk. Erg goed is de plaats gekozen van de bloem op de ondergrond (of achtergrond). Glazen bakken vormden de „vazen" bij het werk van J. Colijn uit Amsterdam. Zijn werk was statisch en krachtig; een monumentaal stilleven waar het soort bloem dat hij gebruikte uitstekend bij de bakken paste. Het fraaiste werkstuk op deze, tevens qua kwaliteit, uitzonderlijke ex positie is ongetwijfeld de pyriet-bloemen-constructie van K. A. Alberts uit Vianen. Door de niet-willekeurig geplaatste spotlights kwam de schittering van het pyriet (een stof als plexiglas) prachtig tussen de bloemen door. Riooipijpen (op de foto te zien) werden toegepast door de Amsterdammer J. Weyz. De zwarte pijpen gaven een sobere toon aan de fleurige bloemen, waardoor het kontrast in zijn werk maximaal was. A. Henderson uit Den Bosch had b.v. een houten konstruktie gemaakt (sierhout, met diverse denne-appels ge toond) waarop snijbloemen fraai uitkwamen. De leiding van de ten toonstelling berustte bij de heer Wijlem Buurman uit OegstgeesL Vijfde maal De heer C. Leeuwenburg van het Rijnsburgs corsosecretariaat heette de aanwezigen van harte welkom. Speciaal werden in zijn welkomstwoord betrok ken de burgemeester van Leiden, mr. G. der Willigen en diens echtgenote, daarna het openingswoord. Hij stelde dat er geen spreekgestoelte en mikro- foon was en dat hij daarom tevens geen ambtsketen had omgehangen: De bloe men spreken voor zichzelf!". Tussen de tweede en derde pilaar is de bloemenereatie met rioolbuizen te zien van bloemschikker J. Weyz uit Am sterdam. Er is echter veel meer moois te genieten op de tentoonstelling, die In de Burgerzaal van het stadhuis te Leiden wordt gehouden en tevens ln de hal by de Burgerzaal. GEDURENDE VIER DAGEN „Rijnsburg ligt i rijke nabijheid va komen door het coi een niet onbelang- Leiden. Gelukkig de gemeenten Lei den en Rijnsburg extra tot elkaar. Ove grijpende beslissing in Leiden doen plaatsvinden. Vorig jaar zou het 700- jarig bestaan van Leiden feestelijk wor den gevierd. Maar toen kwam ons ter ore, dat Rijnsburg al veel langer bestond en wij hebben toen maar afgezien van grootse festiviteiten. Anders konden ze in Rijnsburg allicht zeggen: Ach jon kies, waar beginnen jullie eigenlijk alsmede de direkteur van de VVV, het I rigens heeft Rijnsburg eenmaal bestuur van Flora, de kommissaris van politie te Leiden, het hoofd van ge meentewerken en de aanwezige vakge noten. Hij dankte b. en w. van Leiden voor hun steun en medewerking, onder vonden bij het inrichten van de ten toonstelling die nu voor de vijfde maal in de Burgerzaal wordt gehouden. De organisatie van de tentoonstelling, onder leiding van de heer W. Buurman uit Oegstgeest, berustte bij de gemeente Rijnsburg, de gemeente Leiden en het corsocomité. Bloemen spreken voor zichzelf Burgemeester Van der Willigen sprak Overproduktie of onderconsumptie „Er is een overproduktie aan bloe men", stelde de heer Van der Willigen. „Men kan ook spreken van een onder consumptie. Laten we hopen, dat die onderconsumptie wordt opgeheven". Verder uitte de burgemeester zijn dankbaarheid jegens de heer C. Leeu wenburg en medewerkers. Hij hoop te dat volgend jaar het corso wéér zou plaatshebben én dat vele herhalingen zouden plaatsvinden. En dat tallozen hun weg zouden vinden naar de tentoon stelling. Met deze wens verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. K.ERENST AUJ. INSPECTEUR GEM. POLITIE Als adjunct-inspecteur by de Gemeen te Politie te Leiden is per 16 juli aange steld de heer R. Erenst uit Applngedam. In juni heeft de heer Erenst met succes het examen afgelegd aan de Ne derlandse Politieakademie en met in gang van vandaag is hij in aktleve dienst getreden. „Controleurs van waterleiding" aangehouden Twee bouwvakkers, 37 en 33 jaar, hebben op 29 juli j.l. een 64-jarige Lei de naar, die doof en blind is, van een be drag van 45,- en een damespolshor loge beroofd. Zij konden de woning van binnenkomen omdat zij zich Voor Leiden en Rijnsburg, alsmede voor Oegstgeest noemde de burgervader het jaarlijkse corso een van de hoogtij-, dagen. Hij «prak de hoop uit. dat dbor *°°r?f,d™ ™ntroleur, het zien vab deze bloemstukken velen I Een v.n h.n 1. zich er toe geroepen gaan voelen „iets te gaan doen met hun bloemen; ze niet in een vaas stoppen maar proberen op passende manier de bloemen op hun voordeligst te doen uitkomen". „ONDERZOEK IS AL JAREN BEZIG" In de Washington Post van gisteren was een artikel geplaatst dat handelde over vier Nederlandse onderzoekers die de oorzaak van astma en hooikoorts zouden hebben gevonden. Uit verkregen inlichtingen vernamen wö het volgende. Een viertal onderzoekers, verbonden aan de afdeling allergologie van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, houdt zich al jaren bezig niet de anti-allergi sche behandeling van patiënten, onder meer die aan astma en hooikoorts lyden. Deze onderzoekers zijn de heren dr. R. Voorhorst uit Oegstgeest hoofd van de afdeling allergologie, dr. F. T. M. Spiek8ma, eveneens uit Oegstgeest - bioloog, dr. H. Varekamp uit Noord- wyk en de architect M. J. Leupen uit Delft. Onlangs ongeveer anderhalve maand geleden wijdde het Engelse medische vakblad „The Lancet" enige artikelen, w.o. een hoofdartikel,,aan een onderdeel van bovengenoemde onder zoekingen, die tevens aan de andere zijde van de Noordzee plaatsvinnen. daarbij echter bedenkt, dat in Leiden zéker 60 pet. van de huizen vochtig is, begrijpt men dat deze remedie niet een voudig is te verwezenlijken. Injecties worden al geruime tijd met succes toe gepast. Door het viertal onderzoekers van het Academisch Ziekenhuis te Leiden wer den artikelen geschreven in allerlei al lergie-tijdschriften (internationale bla den). In „The Lancet" werden hun na men in verband met de door hun geno men onderzoekingen tevens genoemd. In uitzendingen van Socutera (Neder lands Astma Fonds) was de schadelijke mijt vorig jaar al op de TV te zien. de hen leidde de r af waardoor de ander de gelegenheid kreeg de 45,- en het horloge uit het dressoir te halen. Eergisteren werden zij aangehouden en inmiddels hebben zij bekend. Verkoop panden aan Stud. Huisvesting De Stichting Leidse Studentenhuisves ting heeft verzocht van de gemeente te mogen verkopen de percelen Hogewoerd 30, Nieuwe Mare 15 hoek Lammermarkt en Groenhazengracht 6. B. en w. delen de gemeenteraad mede, dat hunnerzijds geen bezwaar Is en dat tot verkoop kan worden besloten. PUNT Verpleeghuis aan A. Noordewierlaan De Stichting lot verpleging van lang durig zieke bejaarden i.o. te Leiden heeft verzocht van de gemeente te mo gen kopen een bouwterrein, gelegën j aan de Aaltje Noordewierlaan. Aan- I vraagster is voornemens ter plaatse j een verpleeghuis voor chronisch zieke I bejaarden te bouwen, i Omtrent de verkoopprijs van de grond en de voorwaarden is met koop- ster overeenstemming bereikt. B. en w. verzoeken de gemeenteraad I tot verkoop te besluiten. ONBEWOONBAARVERKLARINGEN Bij onderzoek is gebleken, dat de woningen Volmolengraeht 1, Claren steeg 39, Middelstegracht 32, Berken- daalstraatje 3, Rijnstraat 20, 22, 24, Levendaal 68a, Haarlemmerweg 17 Maresingel 2 ongeschikt zijn ter be woning en niet door het treffen van voorzieningen in een bewoonbare staat kunnen worden gebracht. Ook naar het oordeel van de Hoofdinge nieur-Directeur van de Volkshuisves ting en de Bouwnijverheid in de pro vincie Zuid-Holland, die de functie van Inspecteur, belast met de handhaving van de wettelijke bepalingen betref fende de volkshuisvesting, uitoefent, dienen genoemde 10 woningen onbe woonbaar te worden verklaard. B. en w. stellen de raad voor daar toe te besluiten. Op vrijdag 9 augustus aanstaande zal het bekende Duitse circus Sarrasani zijn tenten opslaan op het Leidse. Schutters veld. Die vrijdagavond om 8 u ur wordt de première-voorstelling gegeven; daar na volgen nog zeven voorstellingen ge durende de vier dagen dat het circus in Leiden verblijft. Sarrasani doet Leiden aan in het kader van haar Europatoernee die het circus via Italië, Frankrijk, Zwitser land en Duitsland op 19 juli naar Neder land (Amsterdam) geleid heeft. Van Amsterdam gaat het naar Hoorn via Alkmaar en Haarlem naar Leiden en dan via Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Breda. Tilburg en Eindhoven op 16 sep tember naar België. De grote tent van het circus, met een facade verlichting van 5000 gloeilamp pen, biedt plaats aan 5000 toeschou wers. Daarin zullen vele van de onge veer 80 artiesten optreden die bij het circus werken. Tot die artiesten be hoort onder andere Willie Mullens, zoon de oud-Leidenaar Jos Mullens. Laatstgenoemde vroegere circusdirec teur leidt het gastoptreden van circus Sarrasani en in dc Benelux-landen. KATWIJKS BADGASTEN TOERNOOI TITELHOUDSTER E. HOFLAND GEWIPT DOOR WIL BLOOT De sympathieke knmploene van wyk, Wil Bloot, beleefde gisteren haar grootste triomf in haar nog niet zo heel lange tenniscarrière. In de halve finalt van het Badgastentoernool speelde zy tegen de titelhoudster Els Hofland de party van haar leven. Met vcnynige drives van haar dubbelhandige forehand en goed loopwerk wist zy de Haagse te overmeesteren na drie slopende sets, waarby vooral aan het einde van de tweede set nog slechts weinigen aan een zege dachten. De finale gakt nu tegen Joke Bos, waartegen een zege meer dan een ver rassing zou betekenen. Bü de heren vele gemakkelijke over winningen van de betere spelers. Bram Madera overklaste Bart Punt, doch Ge rard Pasma moest geweldig „knokken" alvorens „Scyllaman" Gerard Bakker zich wenste over te geven. Har Meyer moest eerst met 6-4 2-0 40-0 achterko- alvorens hij er wat aan ging doen, •na het snel 6-2 6-1 werd. Bert HUISMIJT Dat onderdeel behandelt de schade lijke invloed van huisvuil voor astma- tlci in vochtige woningen, Onder meer is bij deze onderzoekingen een huisstof- myt gevonden. Het diertje is oorzaak van schadelijke werking voor de pa tiënten. De remedie hiertegen is: houd uw huis zo droog mogelijk. Ais men ZOETERWOUDE RK1SV Meerburg begint lessen De R.-K. Sportver. Meerburg begirt 6 augustus weer met haar lessen. Van J j» 5 45 uur tot 6.40 uur worden de kin- c'eren van 10 en 11 jaar uit devakantie-1 stijfheid geholpen; van 6.40-7.35 kinde- li ren van 12 jaar en van 7 35 8.30 kin- j deren van 14-15 jaar. Vrijdag 9 augustus zijn de lesuren als volgt: van 4-5 kleuters van 4-6 jan-: van 5-6 kleuters van 6 tot jaar; vut. 6-7 kleuters van 8-9; van 7-8 meisj- s tot 13 jaar; van 8-9 adspirart dames van 8-9 dames en van 9-10 dames senio- In verband met de sportdctii „jistratie op 22 september a.s. wordt eenieders op komst naar de lessen dringvj gewenst. Hedenmorgen omstreeks 6 uur raak ten alle vijf Inzittenden van een per sonenautobusje gewond, doordat de be stuurder van genoemd busje op de krui sing Willem de Zwygerlaan—Oranje Nassauslngel te Alphen a d. Rijn In een slip raakte, waardoor hij de macht over zijn stuur verloor na eerst tegen twee lichtmasten te zijn opgebotst kwam de wagen op de kop van de middenberm Ivan de Willem de Zwygerlaan tot stil- stand kwam. Alle vijf inzittenden, werk zaam by een baggerbedrijf in Berkhout, j waren op weg naar hun werk in Rotter- idam. Zij werden door dokter P. van der Steen behandeld en vervolgens naar hun woning vervoerd per ziekenauto. Het ongeluk vond plaats doordat de bestuurder van het busje een voor hem rydende vrachtauto wilde gaan inhalen, waarbij hij te dicht en te snel op de vrachtauto inreed. Toen hij wilde bij sturen, kwam hy te slippen met gemeld gevolg. De auto werd totaal vernield. j Modderman was niet al te best op dreef tegen Gerard Hof, die de anders strijd lustige Modderman vlot in twee sets klopte. Eddy de Vries overwon ln een fraaie partij v. Teeffelen en ook Ver goed overklaste zijn tegenstander, waar door deze twee elkaar in de kwartfinale gaan bestrijden. Vergoed moet men zeker ln de gaten houden, want samen met Els Horinnd bereikte hy de finale in de mixed, na een benauwde driesetszege op mevrouw Sauerbren en De Groot. Laatstgenoem de bereikte met Gerard Pasma wel de halve finale in de herendubbel, Iets wat Bram Madera en Frank de llaus ook presteerden. In het damesdubbel C een onverwach te nederlaag van Mleke v. Ulden tegen de Duitse Janetzky. Alleen Greet Lom- merse moet in staat worden geacht de Duitse te bedwingen, want de goed ge trainde Sassenheimse had weinig moeite met Lldy Remmelzwaal. Bij de heren schaarden v. d. Lippe en Schul zich bij de favorieten, maar Bak ker blijft nog steeds voor ons de te kloppen man met Abma en Jaap v. d. Nat als gevaarlijke outsiders. Trlx Paffen kon het In D niet redden aar Clska Modderman drong door tot de halve finale na een 6-2 6-2 zege op ■J. Zwanenburg. By de heren kwam Bert v. d. Helm tot de kwartfinale en het gaat er nu toch naar uitzien dut de nationale tafeltenniskampioen het ln dit rnooi ver wil brengen. De voornaamste uitslagen luiden: D.E.-B, halve finale: W. Bloot-E. Hof- nd 4-6 8-6 6-1. H.E.-B: E. de Vries-v. Teeffelen 6-3 6-1. Vergoed-Schut 6-2 6-2, B. Madera- B. Punt 6-1 6-1, M. Meyer-Berkhout 4-6 6-2 6-1, G. Pasma-G. Bakker 62 7-5, G. Hof-B. Modderman 6-2 7-5. G.D.-B: E. Hofland/Vergoed-Sauer- bren/De Groot 1-6 6-3 7-5. H.D.-B: De Groot/Pasma-H. Mulder/ Créplll 6-1 6-3, B. Madera/F. de Haas- Verhee8/Voermans 6-1 7-5. D.E.-C: Janetzky—M. v. Ulden 6-4 8-6, Janetzky-v. Bunningen 6-1 7-5, G. Lommerse-L. Remmelzwaal 6-1 6-3, B. de Wijs-Vlanen 6-0 8-0. H.E.-C: Hoogendoorn-Nederpelt 6-4 7-5, Abma-Bouhuys 6-2 6-2, Nljhoff- Voetbal De wedstrijd tussen Haz. I Warning 6-3 2-6 6-2, v. d. Lippe-Paffen Boys m St. Bernardus mei als inzet 6-1 6-1, Schol ten-v, d. Sandc 6-1 6-3, de Albert Timmerman Cup en het F. Schul-C. v. d. Nut 6-1 6-2. kampioenschap van Hazerswoude, zal D.E.-D: Verkerk-T. Paffen 6-0 6-2, in tegenstelling lot andersluidende be-1 V. Modderman-Zwanenburg 6-2 6-2, J. richten, gespeeld worden op zaterdag Hes-E. Mulder 6-2 6-1. 10 aug., 's avonds 6.30 uur m het gem. j H.E.-D: G. v. Marle-P. v. Ulden 6-2 sportpark. I 6-1. B. v. d. Helm-J. Koot 6-2 6-0. „Ik had een ongelukje met de zyn do restjes." KORRELTJE Marktberichten •s-HËRTOGENBOMOH. 31 juli - Vee- Aanvoer totaal 7237, runderen 2312, graskalveren 264, vette kalveren 709, nuchtere kalveren 1814, schapen 124, lammeren 777, gelten 23, slachtvarkens 672, biggen 542, slacht runderen 803, melk- en knlfkoelen 1030-1650, gulste koeien per stuk 980-1410, grnskalvcren 475-675, kalfvaarzen rood-bont 1175-1625 zwart-bont 1100-1410, gulste vaarzen 925-1225, pinken 665-890, nuchtere kal veren voor fok of mesterij 230-360, wei- deschapen 90-130, weidelammeren 80- 120, prachtige zeugen 350-475, higgen p. Istuk 60-72. sluchtrunderen, extra kwal. 4.95-5.35, id. Ie 4,35-4.85. 2e 3.90-4.25, '3e 3.60-3.80; vette stieren 4.25-4.80, worstkoeien 3.40-3.60, vette kalveren 3.80-4.00, 2e kw. 3.55-3.75, 3e kw. 3.25- 3.50, nuchtere slachtkalveren 1.45-1.85 per stuk 65-100, slaehtzeugen le kw. 1.74 -1.79, idem 2e kw. 1.66-1.72, vette scha pen 1.00-1.40, vette lammeren 1.10-1.40, vette lammeren 1.10-1.40, melk- en kalf- koeien: ruimer, redelijk, styf, duur; Jongvee: groter aanbod. Iets vlugger, vast; vette kalveren: ruimer, vry vlot. duur; nuchtere slachtkalveren: groter aanbod, stug, duurder; schapen en lam- ruim, iets rustiger, weinig ver andering; fokzeugen; redelijk, ongeveer stabiel, ong. stabiel; lopers en biggent beperkt, even vlugger, iets oplopend; slachtvee: ruim, gunstig verloop, on veranderd; slaehtzeugen; ruim, williger, vaster. UTRECHT, 1 aug. Vee - Aanvoer totaal 4477; runderen 1127, vette kalve- 97. graskalveren 111, nuchtere kal veren 449, schapen 1180, varkens boven 100 kg 401, id. beneden 100 kg 32, big gen 1040, bokken en gelten 40. Prljzeni melk- en kalfokleen 110-1500, kalfvaar zen 925-1100, vare koelen 900-1100. pin ken 650-775, stieren 700-1150, graskal veren 400-575, nuchtere kalveren 40-80, fokkalveren 110-300, schapen 95-130, lammeren 100-160, drachtige varkens 350-125, lopers 85-110, biggen 67-72, bokken en gelten 12-60 alles per «tuk, vette koeien le kw. 4.20-4.50, 2e kw. 4.05-4.15, 3e kw. 3.65-4.00 alles p. kg gesl. gew., vette kalveren le kw. 3.65- 3.85, 2e kw. 3.45-3.60. 3e kw. 3.30-3.40, nuchtere kalveren 1.40-1.80, zware vette varkens 2.10-2.15, zouters 2.20-225, si - zeugen 1.64-1.70, jonge slaehtzeugen 1.70-1.78 alles p. kg. lev. gew. Overzicht handel en pryzen: melk- en kalfkoelen, stug hoger; vette koelen, stug, ruim prysh.; vare koelen, matig, hoger; vette kalveren, redelijk, hoger; gruskulveren, rustig, niet prijsh.; nuchtere kalveren, rustig, prijsh fokkalveren, lui, hoger; schapen, willig, prysh.; lammeren, wil lig, prysh.; varkens, traag, prysh.; big gen, traag, prysh, GOUDA, 1 aug, Kaas. Aanvoer 119 partijen, le kwal. 3.84-3.98, 2e kwal. 3.70-3.83, extra 3.99-4.30. Handel goed. LEIDEN, 31 juli, Groente Cham pignons 290-345, aardbeien 53, appelen 20-40, aardappelen 11-16, andijvie 9- ij bonen 195-245, stambonon 130- 175, kroten 6-20, rode kool 6-12, spits kool 43-53, postelein 12-45, prei 48-61, rabarber 5-12, spinazie 10-43, spruiten A 148, spruiten B 146, komkommers 15-32, tomaten A 620-630, tomaten B 610-630, tomaten C 580-600, tomaten CC 510, waspeen 26-29, meloenen 98- 169, bloemkool 102-129, sla 16-35, bleek selderij 13-34, lx*speen 31-47, peter selie 6-17, selderij 6-14, uien 10-13. LEIDERDORP Inbraak leverde 1350.- op Gisteravond schepten de bewoners van een winkelpand in de Hoofdstraat, even een luchtje. Toen zy tegen 23.00 uur weer terugkwamen, be merkten zij dat insluipers hun des- truklief werk reeds in hun woning hadden volbracht. Door een raam dat aan de achter zijde van het huis, vanwege de warm te. open stond wisten de inbrekers binnen te komen. Uit een der kaarten van de woning werd ongeveer 350 gulden vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. Verkoop „Irene" t.b.v. Endegeest HAZERSWOUDE Aan dc gemeente Leiden zijn te koop aangeboden het verenigingsgebouw „Irene" met fietsen loods, erf en tuin, staande en gelegen aan de Endegees- terstrnatweg te Oegstgeest, alsmede het woonhuis met erf en tuin aan de Endegeesterstraatweg 2, aldaar, een en ander op de ter inzage gelegde teke ning rood omlijnd aangegeven. Eigendomsverwerving van deze ob jecten is voor de gemeente van groot belang, aangezien deze als een enclave in hert gebied van de Psychiatrische inrichtingen „Endegeest" c.a. zijn ge legen. Bovendien is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat wanneer van de geboden gelegenheid tol aankoop door de gemeente geen gebruik wordt ge maakt, hot complex na verkoop aan derdon un zodanige bestemming zal krii -u, dat deze mede gezien de ligging van de gebouwen tegenover de ingang van Endegeest als ongewenst zou moeten worden aangemerkt. Het college stelt daarom de raad voor tot aankoop over te gaan.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3