Uitvoering bestemmingsplan „De Waard" kost f. 10 miljoen B en w vragen kredieten voor de eerste faze Agenda gemeenteraads vergadering Leiden Bouw woningwetwoningen en verbetering van toegang tot Rivierenwijk AKTIEVE BEZORGERS Uit de raadsstukken Koninklijke onderscheidingen voor twee jubilarissen van Rotogravure Uit de NKS-sportkampen PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 31 JULI 1968 By besluit van 9 Juli 1962, heeft de raad het bestemmingsplan „Lelden-de Waard 1962" vastgesteld, welk plan door Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland Is goedgekeurd. De uitvoering van dit stedebouwkundlge plan Is van groot be lang ten behoeve van zowel de vestiging van nieuwe Industriële bedrijven als van de verplaatsing van Leidse bedryven, welke als gevolg van de uitvoering van openbare werken dan wel door het ontbreken van niogeiykheden tot uitbreiding hun huidige plaats van vestiging moeten verlaten. Inmiddels Is de verwerving van de eigendommen zover gevorderd, dat met de wegenaanleg en de overige werken voor het bouwrypmaken c.a. kan worden be gonnen. Met het geheel van de werken, welke In het kader van het bestemmings plan tot uitvoering dienen te komen, zal op basis van liet huidige prijsniveau In totaal een bedrag van rond 10.000.000,zijn gemoeid. Kosten slechts gedeeltelijk verhaalbaar in grond verkopen Omtrent de kostenverdeling ten aan zien van de verschillende werken kan het volgende worden vermeld. De kosten van de werken ter uitvoering van het bestemmingsplan „Lelden-de Waard 1962" worden toegerekend aan de ex ploitatie vau de gronden en mitsdien ten laste van het grondbedryf gebracht, voorzover bedoelde kosten van onmlddel- Iijk belang zyn ten behoeve van de in het plan opgenomen bouwterreinen, welk belang tot uitdrukking wordt gebracht In percentages van de onderscheidene on derdelen. Het overige deel van de kos ten zal ten laste van de algemene dienst moeten komen. In dit verband noemen b. en w. in de eerste plaats het nieuwe wegtracé door het gebied van de Waard, welk tracé, via respectievelijk over de Oude Rijn en over de Nieuwe Ryn te bouwen bruggen, enerzyds zal uitmonden op de Lage Ryn- dflk tegenover de Sumatrastraat en an derzijds op de Hoge Ryndyk tegenover de Burggravenlann. Genoemd wegtracé vormt een onderdeel van de in het we genschema geprojecteerde ringweg om de binnenstad, doch is bovendien onmis baar voor het in exploitatie brengen van de bouwterreinen In het bestemmings plan. De kosten van de aanleg van dit wegtracé komen op grond hiervan voor 50% ten laste van het grondbedryf en voor 50% ten laste van de algemene dienst. Ten aanzien van de bouw van de brug gen over de Oude Ryn en de Nieuwe Rijn, de doorbraak tussen de Nieuwe Rijn en de Hoge Ryndyk en de vereiste voorzieningen met het oog op de krui sing met de Hoge Ryndyk overweegt duideiyk het belang van de stadsontwik keling in zyn geheel. Daar de betekenis van deze werken voor de ontsluiting de industrieterreinen van secundaire aard is, worden de kosten daarvan vi 30% ten laste van het grondbedryf voor 70% ten laste dienst gebracht. Voor 100% ten laste ïyke uiteinden van de Kortenaerstraat, de Heemskerkstraat en de Tasmanstraat op ƒ94.000,-. II. Aanleg van het noordeiyke gedeel te van de ringweg door de Waard, tussen de verlengde Trompstraat en de Oude Ryn. De aanlegkosten van dit weggedeelte kunnen worden geraamd op 520.000,- Op basis van de vorengenoemde kos tenverdeling dient van bovengenoemd bedrag 264.000,- ten laste van grondbedryf te worden gebracht. Ten laste van de algemene dienst komt het resterende bedrag van 256.000,- nog te verhogen met 177.560,- als vergoeding de gronden, welke voor de wegen aanleg uit het grondbedryf moeten wor den genomen. Derhalve dient ten behoe- an de aanleg van het noordelijke ge deelte van de ringweg door de Waard krediet van 264.000,- beschikbaar te worden gesteld ten laste van de begro ting van het grondbedryf voor 't dienst jaar 1968 en een bedrag van 433.560,- ten laste van de kapltaaldienst van d< gemeentebegroting voor 1968. Munnlkenstraat, de Oosterstraat en de Waardstraat, en de aanleg van een transportriool In de Zyislngel tussen Oude Rijn en Nieuwe Rijn c.a. Van het gebied, dat wordt begrensd door de Nieuwe Ryn, het Ryn- en Schle- kanaal, de Oude Ryn en de zyisingel, ge schiedt de lozing van het afvalwater nog direct op het boezemwater. In verband met de uitvoering van het bestemmings plan is het noodzakeiyk, dat de indus trieterreinen worden aangesloten op het centrale rioleringsstelsel, met als ge volg, dat ook de aansluiting van een groot deel van de bestaande bebouwing op de centrale riolering niet meer ach terwege kan biyven. Derhalve dienen de evengenoemde werken te worden uitge voerd, waarvan de kosten naar raming ƒ1.372.000,- zullen bedragen. In dit be drag zyn mede begrepen de kosten van aanleg van een zinker in de Oude Ryn nabij de Schryversbrug en van het ma ken van noodultlaten resp. op de Nieu we Rijn en de Zijlsingel. Van vorenge noemd bedrag heeft 115.000,- betrek king op de aansluiting op de centrale riolering van de Industrieterreinen; dit bedrag dient dus ten laste van de begro ting van het grondbedryf voor 1968 te worden gebracht. Voor het resterende bedrag van ƒ1.257.000,- is een krediet nodig ten laste van de kapltaaldienst van de gemeentebegroting voor 1968. In totaal zal mitsdien in verband met de uitvoering van de eerste fase van het bouwrypmaken ten laste van het grond bedryf ƒ1.811.000,- en ten laste va algemene dienst 1.690.560,- beschik baar moeten worden gesteld. Van de in deze fase van het bouwrypmaken begre pen gronden, die nu gemeente-eigendom zijn. is een deel, groot 20.375 m2, be stemd voor openbare en verkeersdoel- einden. Op basis van de vorengenoemde exploitatieberekening is voor de uitne ming van deze gronden ten laste van de algemene dienst een vergoeding van 153.000,- verschuldigd. Van de gron den, die nog eigendom van derden zyn j moet na de eigendomsverwerving, die uiteraard zoveel mogeiyk bespoedigd wordt, 6517 m2 uit het grondbedryf wor den genomen tegen een vergoeding ten laste van de algemene dienst van 24.560,-. De koeten, welke voor de uit neming van de benodigde gronden uit het grondbedryf ten laste van de kapitaal- dienst van de gemeentebegroting voor 1968 komen en die betrekking hebben op de aanleg van het noordelijke gedeelte de ringweg, belopen derhalve in to taal het hiervoor genoemde bedrag van 177.560,-. MINIMUM Gelet op de moeiiyke financiële positie waarin de gemeente thans verkeert, zal het bouwrypmaken moeten' beper ken tot de voorzieningen, welke mini maal noodzakeiyk zyn om de industrie terreinen volledig ln exploitatie te kun nen brengen. Hierdoor vertrouwen b. en w. het verkrygen van de goedkeuring van Ged. Staten der provincie te kunnen bespoedigen, zodat in het belang van het bedryfsleven met de ontsluiting van het industriegebied kan worden aangevan gen. Dit neemt niet weg, dat zo mogeiyk binnen niet al te lange tyd ook andere werken zullen moeten volgen, nameiyk de bouw van de nieuwe beweegbare brug over de Oude Ryn en de aanleg van het aansluitende weggedeelte naar de Lage Rljndyk/Sumatrastraat, waarvan de kos ten thans worden geraamd op ruim ƒ2.000.000,-, alsmede de aanleg van het geprojecteerde gedeelte los- en laadwal langs het Ryn- en Schiekanaal ter voor ziening in de voor Lelden bestaande be hoefte aan openbare laad- en losgele- genheid voor het binnenvaartvervoer (geraamde kosten ongeveer ƒ740.000,-). In het voorstel aan de raad vermel den b. en w. dat de nog resterende wer ken zoals le bouw van de brug over de Nieuwe Ryn en het tot stand brengen van de doorbraak vla de Catharinastraat naar de Hoge Ryndijk, eerst over een aantal jaren aan de orde kunnen worden De te behandelen onderwerpen zijn a.: benoeming van een gemeenteiyk Commissaris by de N.V. Leidsche Duin water Maatschappy en aanwyzing van de kandidaat, op wie in de aandeelhou dersvergadering van genoemde N.V. voor de benoeming van een Commissariat de stemmen zullen worden uitgebracht; benoeming van een hoofd van de Mar- nix van St.-Aldegondeschool (openbare glo-school aan de Maresingel); voor stel tot het verlenen van eervol ontslag aan mej. E. H. M. de Vogel uit haar betrekking van hoofdleldster van de openbare kleuterschool aan de Ryns- burgersingel (De Boterbloem); voorstel inzake de stichting van een gemeente- ïyke middelbare school voor de oplei ding van toeristisch personeel: voorstel inzake de stichting van een gemeente- ïyke middelbare school voor opleiding van sociaal-pedagogische beroepsfunc tionarissen voor vryetydsbe8teding; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aankoop van twee verrijdbare schoollokalen; voorstel inza ke het beschikbaar stellen van gelden voor de verbetering van het parkeer terrein en de paden langs de velden 3, 4 en 5 voor het sportpark „Kikkerpol der"; voorstel inzake het verlenen aaE de Stichting Leidse Muziekschool var een aanvullend subsidie over het boek jaar 1965/'66, alsmede van een aanvul lend voorschot over het boekjaar '66/'67; Binnen enkele maanden bouwen Het ligt in het voornemen van het Leids gemeentebestur om een com- de algemene plex yan p| m_ woningwetwoningen het grondbe- drie woonlagen tot stand te bren- 1 gen op een aan de gemeente in eigen- dryf behoren te komen die kosten straataanleg en rioleringswerken c.«». het gebied, welke meer In het bijzonder dom toebehorend terrein, dat is ge voor het bouwrypmaken van de gronden moeten worden uitgevoerd. Hiertoe be horen onder meer de doortrekking de Trompstraat tot aan de nieuwe ring weg; het maken van een nieuwe, aan de Trompstraat parallel lopende straat, waardoor de Kortenaerstraat. de Heems kerkstraat en de Tasmanstraat ook aan de noordzyde met elkander worden ver bonden en de aanleg van een rondweg langs de aan de oostzyde van de ringweg gelegen en voor nieuwe industrieterrein bestemde gronden. Voor wat het ooateiyk van de ringweg gelegen gebied betreft, voorziet het be- bestemmlngsplan verder ln de mogeiyk- heid van de aanleg van een openbare laad- en loswal respectieveiyk langs het Rijn- en Schiekanaal en langs de zuid zijde van een eventueel te graven ln- steekhaven. De uitgaven, welke met deze voorzieningen zijn gemoeid, dienen ge heel ten laste van de algemene dienst te komen. Als gevolg van de uttvoerlng van het bestemmingsplan zal ln totaal 65.900 m2 nieuw industrieterrein kunnen worden uitgegeven. legen noordwestelijk van de uitmon ding van de Besjeslaan en het Park die Leijthe (voormalig Zoeterwoude) op de Hoge Rijndijk. Met de bouw van deze woningen, welke ten laste van het contingent voor 1968 zullen komen, dient zo mogelijk binnen en kele maanden te worden begonnen. Het door het architectenbureau ir. J. Jonkman en P. van Dorp, alhier ontworpen bouwplan omvat twéé haaks op elkaar geprojecteerde wo ningblokken en zal met de omringen de groenvoorziening het aanzien van de omgeving tegenover de Leiderdorp- se brug zeer ten goede komen. Het college deelt ook mede dat zij in over leg is met daarvoor in aanmeking ko mende gegadigden over gronduitgifte voor de bouw van nog een aantal wo ningen in de premie- of vrije sector ter voltooiing van de geprojecteerde bebouwing in het aangrenzende be- stemmingsplan ..Leiden-Meerburger- polder 1960". Door de gemeenteraad moeten thans kredieten beschikbaar worden gesteld Inmiddels is het noodzakelijk om voor die onderdelen van de In het be- bovenbedoelde terreinen zo spoedig stemmingsplan begrepen werken, welke mogelijk in bouwrijpe staat te bren- onn.iddrtlUk. onLIultlnf- van 8cn- De kosten daarvan, welke ten - - 1 laste van het grondbedrijf kunnen worden gebracht, zullen naar raming I 211.000 bedragen. I. Doortrekking van de Trompstraat; de aanleg van een rondweg langs nieuw Industrieterrein aan de oost zyde van de ringweg c.a., en het ma ken van de verbindingsstraat langs de noordelnden van dc Kortenaerstraat, de Heemskerkstraat en de Tasman straat. AANSLUITING Nu het hiervoor vermelde plan voor de bouw van pl.m. 45 woningwetwo ningen nabij de Bcsjeslaan zal worden gerealiseerd en het zich laat aanzien dat ook de bebouwing in de nabije omgeving, welke is begrepen in het bestemmingsplan „Leiden-Meerbur gerpolder 1960", binnen afzienbare tijd kan worden voltooid, is het noodzake lijk, dat tevens de geprojecteerde aan sluiting van de Lekstraat en de nieu we verbindingsweg Lekstraat-Besjes laan op de Hoge Rijndijk tot stand wordt gebracht. De uitvoering van dit werk zal voorzien in de behoefte aan een betere ontsluiting van het zuidelijk deel van de stadswijk Meerburgerpolder en zal verbetering brengen in de huidige verkeerssituatie bij de kruisingen Meerburgerkade-Hoge Rijndijk Meerburgerstraat-Hoge Rijndijk, bedoelde aansluiting zal bestaan uit een tweebaans weggedeelte met in- en uitvoegstroken, welke moeten wor den aangebracht met het oog op het nieuwe kruispunt Hoge Rijndijk-Lek- straat-oprit Leiderdorpse brug. De kosten van de aansluiting van de Lekstraat en de verbindingsweg Lekstraat-Besjerslaan-Hoge Rijndijk worden, exclusief de grondkosten, ge raamd op 117.000. Van deze kosten komt 25 pet. of afgerond 30.000 ten laste van de be groting van het grondbedrijf voor 1968 en 75 pet of afgerond 87.000 ten laste van de kapitaalsdienst van de gemeen tebegroting voor 1968. B. en w. vragen de raad conform het voorstel te besluiten. De aanlegkosten van de verlengde Trompstraat en van de rondweg worden geraamd op ln totaal 1.338.000,- en de kosten van verbinding van de noorde- Benoemingen Leidse Universiteit By de onderscheiden besluiten van het College van Curatoren der Leidse Uni versiteit zyn benoemd: 4. C. Choufocr, iirtn voor het tydvak van 1 januari 1968 tol 1 Januari 1969 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker in tydeiyke dienst by de Algemene In wendige Geneeskunde (afdeling Inten sive Care). mevr. dn». A. H. H.dvall-Chan voor het tydvak van 1 juli 1968 tot 1 Juli 1969 tot wetenschappeiyk medewerker eerste klasse in tydelijke dienst by de Kinder geneeskunde; dra. F. W. E. Knoop voor het tydvak van 1 juli 1968 tot 1 Juli 1969 tot weten schappelijk medewerker in tydelijke dienst by de Theoretische Organische Chemie; G. H. Rigter voor het tydvak van 1 augustus 1968 tot 1 aug. 1969 tot we tenschappeiyk ambtenaar eerste klasse In tijdeiyke dienst by dc faculteit der Letteren (Engelse taalkunde): drs. H. Wallenburg met ingang van 1 januari 1965 tot wetenschappeiyk me dewerker eerste klasse ln vaste dienst bö de Sociologie. Voor de bezorging krant in LEIDEN vragen wij Mooie byverdienste voor scholleren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 Rijdende lokalen voor het onderwijs Teneinde de lokalennood te bestrij den stellen b. en w. aan de gemeente raad van Leiden voor twee verrijd bare lokalen aan te schaffen. De aan koopprijs per wagen is 29.200. Met het transport van de fabriek (N.V. Salon- en Wagenbouw te Amersfoort) naar Leiden is per wagen een bedrag gemoeid van 1500,de kosten van plaatsing en aansluiting op de plaats waar de mobile lokalen nodig zijn worden geraamd op 1600,In to taal is dus een bedrag nodig van 63.000 gulden. Het college vraagt aan de raad dit bedrag beschikbaar te stellen. B. en w. merken bij dit voorstel op, dat de behoefte aan lokalen thans reeds dringend is. Deze situatie zal nog ver ergeren als de bebouwing van de Me- renwijk op gang komt. Het is namelijk de vraag of de scholenvoorziening in de Merenwyk gelijke tred zal kun nen houden met de bebouwing. dieten beschikbaar stelde, is nog een krediet nodig, aldus delen b. ei mede. Voor de Rodenburgerpolder ƒ55.151 en voor de doortrekking de Koningstraat 16.638. De verwarming van het Stadhuis moet van olie over op aardgas. Het bedrag dat voor de omschakeling nodig is 155.300) verzoekt het col lege aan de raad. Voor de verbouwing van het pand Breestraat 24 ten behoeve van de dienst van Gemeentewerken wordt een aanvullend krediet gevraagd van 84.000. Een krediet van 10.000 wordt ge vraagd voor de vernieuwing van de sluisdeuren van een Veenwatering- sluis aan de Schenkbrug in de Rijn dijk. Verhoging van de salarissen en va kantietoeslagen alsmede overschrij ding van de begrote aantallen leer lingen maken het noodzakelijk, dat de gemeente een aanvullend subsidie ver- T-. v,„t P._Daleent over het boekjaar '65-'66 en een 1 H h ton bimbnH «n aanvullend voorschot voor het boek- landshuis van RunUnd id. Br». VJm de Slichti straat zal een bedrag vergen vanJ,Totaal een bedrag van 2.107.000. Van dit bedrag is 1.900.000 M g ,",tndet' Door heiwerkzaamheden b.j de bouw m het totale subsidiebedrag <25 pet.yan de nieuwe v]eugcl aan het tot een maximum van 475.000) ach-1 Gemocnt(.. Archief aan de Boisotkade ten b. en w. verantwoord. Voorgesteld he, ^,3^ archiefgebouw een vyf gel ij e j "aantal gebreken gaan vertonen. Voor- namelijk aan de topgevelbevestiging. wordt dit bedrag I termijnen van 95.000 beschikbaar te stellen. Het uitvoeren van bestratings- en schilderwerken in de binnenstad voor de zgn. „Blauwe zone" vergt naar raming een bedrag van 24.000. B. en w. vragen dit bedrag aan de raad. Voor het bouwrijp maken van de Rodenburgerpolder en de doortrek king van de Koningstraat, waarvoor de raad reeds eerder belangrijke kre- Ook grote gedeelten van het dak moe ten vernieuwd worden. Nodig is ook, dat de conciërgewoning van het Ar chief een schuur krijgt. De totale kos ten van herstel en de bouw van de schuur worden geraamd op 78.500. Daar reeds een bedrag van 10.000 beschikbaar is, is het nodig, dat de gemeenteraad 68.500 beschikbaar stelt. voorstel inzake het verlenen van een bydrage in de kosten van restauratie het Gemeenlandshuis van het Hoog heemraadschap Rynland; voorstel Inza ke het beschikbaar stellén van gelden voor het ombouwen van de met olie ge stookte centrale verwarmingsinstallatie het Stadhuis, teneinde deze geschikt te maken voor het stoken met aardgas; voorstel inzake het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor bouwing c.a. van het pand Breestraat 24 ten behoeve van de dienst van Gemeen tewerken; voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor de ver nieuwing van de sluisdeuren van de Veenwateringsluis aan de Schenkbrug in de Ryndyk; voorstel inzake het bewoonbaar verklaren van een 10-tal woningen; voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor de uitvoe ring van de eerste fase van het bouw- rijpmaken c.a. van de gronden, welke zyn gelegen ln het gebied van het be stemmingsplan „Leiden-De Waard '62"; voorstel inzake het beschikbaar stellen gelden voor de aanleg van een ver bindingsweg tussen de Lekstraat en de Besjeslaan, alsmede voor straataanleg en riolering c.a. voor een complex 45 woningwetwoningen; voorstel inzake het definitief vaststellen van het bedrag van het rijksvoorschot in ver band met de uitvoering van buitenge wone onderhouds- en verbeteringswer- ken aan de 118 woningen (complex I) van de woningbouwvereniging „Eensge zindheid"; nota van b. en w. naar aan leiding van de tot de raad gerichte brie ven van de winkeliersvereniging „vyf Meiplein/Bevrydingsplein" en va tal bewoners van het Bevrijdingsplein inzake de afbouw van laatstgenoemd plein: voorstel inzake het aankopen het verenigingsgebouw „Irene" c.a.,l legen aan de Endegeesterstraatweg te Oegstgeest en van het woonhuis Endegeesterstraatweg 2, aldaar; stel inzake het aankopen van percelen tuinland met opstallen aan de Vlietweg 20; voorstel inzake het aankopen percelen tuinland met schuur aai Hoge Morsweg; voorstel inzake het kopen van een perceel weiland, gelegen naby de Hoge Morsweg; voorstel inzake het aankopen van percelen welland met opstallen, gelegen in de Broek- en Si- montjespolder; voorstel inzake 't aan kopen van een perceel welland, gelegen in de Broek- en Simontjespolder; stel inzake het aankopen van percelen weiland en water in de Knotterpolder voorstel inzake het verkopen van d< percelen Hogewoerd 30. Nieuwe Mare 15 en Groenhazengracht 6; voorstel inzake het verkopen van een perceel bouwter rein, gelegen aan de Aaltje Noordewier- laan; voorstel inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Rooseveltstraat; voorstel inzake het ver kopen van een perceel bouwterrein, ge legen aan het Bevrydlngsplein; voorstel inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Leidse in valsweg ln het bestemmingsplan Mors- kwartier; voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor het treffen van voorzieningen aan het in eigendom aan de gemeente toebehorende fabrieks gebouw aan de Rooseveltstraat 6; voor stel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het bouwrijp maken van gronden in de Roodenburgerpolder en het doortrekken van de Koning straat; voorstel Inzake verhoging van het totale krediet, dat beschikbaar is gesteld voor de uitbreiding van het ge meente-archief, voor het verrichten van herstelwerkzaamheden aan het bestaan- archiefgebouw, alsmede voor de bouw van een schuur by de conciërge woning; voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden voor het uit voeren van bestratings- en schilderswer- ken in het kader van het rapport „Ver keerszaken in de binnenstad van Léi- den; voorstel tot het vaststellen van een verordening tot wijziging van de „Ver ordening Slachthuisrechten"; voorstel inzake het aangaan van een geldlening a f 8.268.000,—. LEIDSE POSTDUIVENCLUB Wedvlucht vanaf St. Ghislain H. op 28 juli j.l. Aantal duiven 382, ge lost om 12.30 uur met N.N.O. wind. Uitslag: W. v. d. Hoogt 1, 2, 4, 7; W. v. d. Nieuwendijk 3, W. L. On- stenk 5, A. J. van Hove 6, W. L. On- stenk 8, H. van Riet 9, H. P. Jansen 10. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 25 juli tot i met 6 augustus zijn door de Katho lieke Film Centrale als volgt gekeurd: Cameo-a (middag 2.30) Een: hoogst- merkwaardige tekkel a.l. prol. Wacht tot het donker is 18 jaar. (nacht vrydag en zaterdag 23.30) Bambole (18 jaar.) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De nacht is om te stelen a.l. Dageiyk8: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Django, de man zonder genade, 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.1.) (prol.) '8-Morgens: Thunderbirds are go (a.l.) (prol.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Daar komen de Russen, daar komen ze aan. a.l. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Fantomas contra Scotland Yard (a.l. prol.) Nacht, vrydag' en zaterdag 23.30 uur). Verboden vruchten. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT AM0RC0. Feike Asma speelde in Katwijk In de Nieuwe Kerk te Katwyk werd door Feike Asma, de organist van de Grote Kerk te Maassluis, een orgelcon cert gegeven ingeleid en uitgeleid door I muziek van Jan Zwart en zyn leerling I Asma. Deze muziek heeft historisch en musicologisch afgedaan. In hun Psalm-j bewerking hebben ze de romantiek inge- j voerd en zich niet gehouden aan de j strengheid van de toonladders waarin j de sterkte van de melodieën Juist rust. Evenmin kan men het Gregoriaans be geleiden met septiem of met aan de toonaard vreemde akkoorden. Een „Pre- ludium-Fuga-Claconne" van Pachelbel werd, hoewel niet zonder slordigheden, heel goed gerealiseerd. Een fraai ge speeld Andante uit Sonate IV van Bach werd gevolgd door een wat ruw ver- vertolkte Fuga. óók van Bach. Een lich tere registering zou de Glquevorm beter het dansrythme hebben weergegeven. Een Andante van Avison is geen con- certwerk en de Sonate van W. Volckmar was geen Sonate al was zij ook drie delig. Asma heeft er toch nog muziek van gemaakt. Van César Franoks Andante-Allegro- Andante kregen wy een te ver doorge voerde romantische vertolking te horen. In ieder geval kregen de bewonderaars van Asma's orgelspel genoeg om hun overgevoelig hart aan zoete klanken te laven. Daarnaast was er toch nog genoeg om zyn spel te waarderen. THEO TEN HOOVEN. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 1 AUGUSTUS Bospark (Kikkerpolder, openlucht theater). Jeugdvoorstelling Batman er Robin, 14.00 uur. ZATERDAG 8 AUGUSTUS Binnenstad Corso Rljnsburg, route: Rijnsburg. Oegstgeest. Leiden, Oegst geest, Rynsburg. Pauze om 16.00 in Doelenkazerne. „Deze heer kan ons huweiyksbureau bijzonder aanbevelen. Ik zelf ben al driemaal met hem gehuwd geweest." KORRELTJE i is hy, die alleen Marktberichten WOERDEN, 31 juli - Kaas - Aanvoer 70 partyen. Pryzen: le kwal. 3.85-3.94, 2e kwal. 3.75-3.84, extra kwal. tot 4.30. Handel: redelijk. R'VEEN, 30 juli. Bloemen. Am. Anjers Sim Rose 515. Sim Rood 59, Sim Wit 68, Sim Keefer 78, Sim Arthur 46, Espérance 58, Scania 910. Rozen Garnette en Carol 58. Zorina 79. Bregina 912, Tiara 13. Carla 20—23, Baccara 26—36, Super Star 1721, Gerbera 2123. Chrysan then Breitner 2235. Alec Bedser 20 35, Regalia 2628, Bessie Rowe 28 p. st. Trosanjers 1.301.40. Snijgroen 65 80, Liatrix 4089, Irissen 5075, idem Toreador 1.701.85, idem Impe rator 1.502.30, idem prof. Blaauw 2.45, Chrysanthen Lilian Hoek 1.15, Koens Elke 1.10—1.25, Luyona 1.50— Jackstraw 2.20—2.30, Indiana polis 1.75—2.25, Bonnie Jean 1.80— Colvilleis 30—1.00, Freesia's 3046, Goudsbloemen 2436, Statice 4256, Dahlia's 26—70, Asters 29—70. Gla diolen 85—1.25, Phlox 32—41 per bos. RIJNSBURG, 30 juli. Bloemen Freesia's: White Swan 50-125; Golden Yellow 35-75: Stockholm 35-75. Diverse snijbloemen: Riddersporen 100-150; Sta tice 80-100; Phlox 50-75; Gele Margrie ten 35-56; Troschrysanten: White Spi der 300-350; Indianapolis 180-200; Tokyo 170-200; Lyona 180-200. alles per bos. Grote chrysanten: White Hope 35-40; Alex Bedser 30-36; Breitner 30-36; Mi- goli 25-30. Rozen: Baccara 15-35; Zorina 6-14; Garnet 4-8; Carol 3-7. Diverse snybloemen: Anthurlum 35-175; Gerbera Am. Anjers: Harvest Moon 5-15; Clear Yellow 5-15; Esperance 5-13: Dusty Sim 5-13; G. J. Sim 5-11; Crowly Sim 6-10: William Sim 4-10 Rode Sim 4-10; Witte Sim 3-9; William Sim 3-9; Arthur Sim 3-9; Rose Sim 3-8. alles per stuk. HAZERSWOUDE PUPILLENVOETBAL „ST. BERNARDUS" Tydens de laatst gehouden jaarver gadering van de leden van de sportver. „St. Bernardus" ls besloten met ingang van het komend seizoen een pupillen- afdeling ln het leven te roepen. Iedere jongen, die de leeftyd van tien jaar heeft bereikt, kan zicH by het secretariaat aanmelden, of by de secretaris van de pupillenafdeling, de heer P. Heymans aan het Helene Swarthplantsoen. 100: Dutch Master 23.20-14.95, Golden Harvest 23.35-16.25. Spring Glory 9.70- 7.10; Carlton 11.90-8.30; Poetaz Cheer fulness 7.10-5.95, Crocussen zift 9/10, 8/9 en 7/8 per 100: Puipurea Grandiflora 3.80 - 3.20 - 2.35: Pickwick 3.90 - 2.90 2.30; Peter Pan 3.80, Jeanne d'Arc 3.75- 2.90, 2.35; Geel 3.90 - 3.30 - 3.25; En chantress 3.75 - 3.15 - 2.40. Bijgoed: Anemonen the Caen zift 7/8 1.80, Colchi- cum Lilac Wonder 29.90; Colchicum The Giant 20/op 30.10; Colchicum Aut. Ma jor 24/op 10; idem 22/24 7.50. Eneke Ga- lanthus 5/op 4.15, idem 4/op 1.90, Idem 6/op 5.60. Lilium Candldum 28/34 1.15; idem 24/28 1.07; Muscari Alba 6/op 1.85. Scilla Spring Beauty 8/9 2.90; idem 7/8 1.40; idem 10/op 4.95; idem 9/10 3.45. TER AAR, 30 juli - Augurken A 1,05, idem B 79—88, idem C 56, Idem Dl 47. idem DII 39, idem E 27, idem CD 28 alles per kg. Twee werknemers van de Nederlandse Rotogravure Mij. zijn vanmorgen om 10.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis koninklijk onderscheiden. Dat zijn de heren C. J. van Bemmelen, chef expeditie by het bedryf. en A. Bouwman, drukker. Beide heren zijn veertig jaar in dienst van de maatschappy. Burgemeester mr. G. C. van der Willi- I is niet alleen een feest voor u, maar te gen reikte de onderscheidingen, t.w. de|vens voor het bedrijf. Ook uw echtgeno- zilveren medaille van Oranje-Nassau Ites komt hulde toe: zij immers hebben aan de heer Van Bemmelen en de bron- al die jaren voor u klaargestaan." zen medaille aan de heer Bouwman, aan Namens het bedryf sprak daarna mr. de jubilarissen uit. S. C. H. Coebergh. Hij bood de jubilaris- Hy feliciteerde de heren met hun 1 sen de by de onderscheidingen behorende langdurig dienstverband. „Dit jubileum draagmedailles aan. C-JUN. SVLV BORCULO i een voorspoedige reis arriveerden wij zondagmiddag 3 uur op het sport- terrein te Borculo naby de „Leostichting De eerste dag brachten wy verder door met o.a. een partytje voetbal en een kleine boswandeling. Vandaag, maandag. ,de eerste sportdag, wy begonnen de eerste wedstryd tegen Quick-Steps cl I met een ongekend enthousiasme. Met de regelmaat van de klok werd de stand opgevoerd tot maar liefst 120! Hierna moesten wij met het A en B-team volley ballen tegen Rhoda. Met belde teams wisten wy een 11 eindstand te be reiken. Van het B-team was dit een goede prestatie: de eerste set werd met 15—12 verloren, terwjjl de tweede na een ach terstand van 2—0 met 153 werd ge- a-team stond al snel in de tweede set in gewonnen positie. De eerste werd nl. gewonnen met 158 en ln de tweede stonden wij voor met 135. Rhoda gaf zich echter niet gewonnen en wist zo waar deze set nog met 1614 te winnen Na de middag speelden wy onze tweede, ccvens laatste voetbalwedstryd tegen Blauw-Zwart cl. Na een goede eerste helft (1-1), kwamen wy er in de tweede helft nauweiyks meer aan te pas. Door enkele fraaie reddingen van onze doel man, bleef de schade tot 51 beperkt. De rest van deze middag werd er ge zwommen in het mooie zwembad van de „Leo-Stichting". Gezien het mooie weer, en de gunstige vooruitzichten be looft deze week een groot succes te worden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4