Leiden heeft plannen voor middelbare toeristische en sociaal-pedagogische school Duitsertjes groeven 100 gulden op uit schatzand van Noordwijk Stichting in begin van jaren zeventig wenselijk Veel moeilijkheden ter verkrijging van infrarood fotografisch materiaal Vermaakcentrum geopend; dam- en schaakwedstrijden Opening expositie Elke Prinz-Kramer in het Raadhuis te Rijnsburg BETALING ABONNEMENTSGELD WOENSDAG 31 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De prijzen gingen aan de lopende band bet zand uit „Meneer, kunt U even oin laten roepen of er een bril gevonden is?" „Een bril? Wie heeft er een bril gevon den jongelui?" Uit het publiek dat zich vlak voor de verloting van de niet gedolven prijzen voor het provi sorisch gemaakte podium van de speaker verdringt, wordt een bril aangereikt. Een blond jongetje is dol gelukkig dat h|j die terug heeft. „Dat is nou echt een speld in een hooiberg vinden', zegt de speaker. Het heeft niets met schatgraven te maken, maar dit voorval tekent wel de sfeer die gistermiddag op het Noordwijkse strand tussen Palace en Huis ter Duin heerste. Daar voor de politiepost, op een door hekken afgescheiden stuk strand, werd de jaarlijkse schat- graverij gehouden welke georganiseerd werd door de Leidse St. Vincentiusvereniging. Ongeveer 2000 kinderen, maar ook vaders, moeders en zo maar oudere mensen, zochten er verwoed naar de houten schatkist en de 99 plastic busjes, recht gevend op even zovele prijzen. Zo verwoed werd er gezocht dat niet, of althans in belangrijk mindere mate dan anders, op persoonlijke bezittingen gelet werd. Zo kon ook de bril van dat jongetje verloren raken, maar zo kon die bril ook weer gevonden worden. NA 7 MINUTEN De houten schatkist, eenmaal gevonden recht gevend op honderd zilveren guldens, kwam al na ongeveer 7 minuten tevoorschijn uit het „koele, zwoele zand van Noordwijks strand", zoals de speaker het herhaaldelijk noemde. Het graven hield even op toen twee meisjes, een jongen en een man de schatkist triomfantelijk naar het podium brachten. De circa 2000 andere gravers moesten er het hunne van weten. TOEVALLIG Reikhalzend keken zij naar de twaalfjarige Ursela Hei- mann en de 15-jarige Hans Jürgen Lampenscherf, een neef en nicht uit Düsseldorf die de vondst van hun nog jonge leven gedaan hadden. Samen met de 30-jarige Noordwijker Van der Bent en diens 6-jarige dochtertje Corine stonden ze op de honderd gulden te wachten, die geschonken waren door het Noordwijkse VVV. Toevallig wonen de families van de Duitse kinderen in bij de moeder van de heer Van der Bent, zoals ze al vier jaar doen, toevallig waren ze elkaar tegengeko men en ze groeven heel toevallig de kist op. Wat ze met het geld gaan doen? „Paard rijden", vertelt de vader van Hans. „Gisteravond hadden ze al gezegd: „Als we dat geluk eens hebben, gaan we paard rijden". Daarna gingen de prijzen aan de lopende band het zand uit, steeds begeleid door een extra prijsje uitgeloofd door de voorzitter van de St. Vincentiusvereniging. Dekens, kinderserviesjes, poppen, een autoped, bijna niets ontkwam aan de gravende vingers. Wat daar wel aan ontkwam werd na het uur graven verloot onder toezicht van de Noordwijkse strandpolitie. Toen ging ook de fiets de deur uit, alweer naar een Duitse jon gen. Om vier uur kwam het eind van het door mooi weer begunstigde strandfeest, waarvan het saldo door de vereniging aangewend zal worden om bejaarden en mensen in financiële nood te helpen. Op grond van gegevens, die werden aangedragen door de afdeling Onderwijs van het Stadhuis, is het college van burgemeester en wethouders van oordeel, dat middelbare scholen voor de opleiding van toeristisch personeel en van sociaal- pedagogische beroepsfunctionarissen voor vrijetijdsbesteding In Lelden niet alleen voldoende levenskansen zullen hebben, maar ook in een grote behoefte zullen voorzien. B. en w. stellen derhalve aan de gemeenteraad, die maandag 12 augustus ver gadert, voor tot de stichting van deze sterk gespecialiseerde scholen over te gaan, zodra de minister van Onderwijs en Wetenschappen deze scholen (gemeentelijke) voor bekostiging uit 's Rijks kas in aanmerking wil brengen. Voorts wordt voor gesteld de scholen voor te dragen voor plaatsing op het deelplan voor gemeente lijk voortgezet ondewjjs in Zuid-Holland ten behoeve van het scholenplan 1971- 1972-1978. Het college wenst dus, dat de scholen in het begin van de jaren zeventig gerea liseerd zullen worden in Leiden. Grote behoefte aan geschoold middelbaar personeel De motivering, die bet college er toe gebracht heeft de stichting van een mid delbare school voor toeristisch personeel voor te stellen aan de raad is in het kort Er zjjn steeds meer mensen, die hun Inkomen vinden in het toerisme. Men denke bijvoorbeeld aan het personeel, dat werkzaam Is op VW-kantoren (thans 450 kantoren in Nederland), de reis bureaus en het hotelwezen. Gesteld kan worden, dat de bestaande opleidingen voor zover het personeel van middelbaar niveau betreft niet voldoen aan de eisen. In Breda is weliswaar een school, die opleidt voor functies in de toeristische sector, maar die betreft kader- en staf functies; hoger personeel. Andere oplei dingen. zoals die van de LOI, de ANWB en het ANW zfln onvoldoende of niet voldoende gericht voor het middelbaar personeel. Geschat wordt, dat voor de WV-kantoren 800 900 middelbaar spe cialistisch geschoolden nodig zullen zijn; 600 700 middelbaren zouden een plaats kunnen vinden in het hotelwezen (zgn. publlc-relations-personeel). waarbij nog wordt aangetekend, dat de Nederlandse hotels ieder jaar 210 nieuwe krachten nodig zullen hebben om het verloop (vooral van vrouwelijk personeel) op te vangen. Volgens het voorlopig rapport van de afdeling onderwijs (een en ander zal nog nader moeten uitgewerkt) zou de mid delbare toeristische school moeten aan sluiten op de MAVO, de voormalige ulo. De leerlingen brengen dan 18 maanden normaal op de school door en lopen ten slotte negen maanden stage op WV- kantoren etc. TALENKENNIS Het accent van de opleiding zou voor namelijk moeten vallen op de beheersing in woord en geschrift van de moderne talen en op toeristische kennis In het algemeen. Voor de stichting van een middelbare school voor toeristische me dewerkers bestaan nog geen richtlijnen, zodat de minister zal moeten beoordelen of aan de school behoefte bestaat. De opstellers van het rapport, die stellen dat de belangstelling van de zijde van de leerlingen groot is. schatten dat de opleiding ca. 100 leerlingen zal moeten tellen. Vanwege zijn centrumfunctie en vanwege het feit, dat het toerisme van buitenlanders ln het westen geconcen treerd is. moet Leiden een geschikte ves tigingsplaats voor een middelbare toe ristische school zijn, aldus b. en w. LANDELIJK Dezelfde overwegingen gelden ook ten aanzien van een middelbare school voor de opleiding van sociaal-pedagogische beroepsfunctionarlssen voor vrijetijds besteding. B. en w. stellen dat deze school zelfs primair een landelijke func tie zal gaan vervullen. Het onderzoek naar de behoefte van deze school werd ingesteld door de com missie „Samenhang industriepatroon- onderwij8patroon" in samenwerking met de Stichting Leidse Jeugdactie. Het huidige tekort aan jeugdleiders wordt becijferd op 500. Dit tekort neemt jaarlijks met ruim 50 toe, omdat de be staande instituten, die opleiden voor jeugdleider, te weinig leerlingen afleve ren, die daadwerkelijk betrokken raken bjj de vrijetijdsbesteding door de jeugd. Veel afgestudeerden van sociale acade mies en opleidingsinstituten als Midde- loo, De Kopse Hof en De Jelburg kiezen een werkkring waarvoor zy niet zijn op geleid of zij maken aanspraak op lei dinggevende functies, terwijl juist de grootste behoefte bestaat aan mensen voor de rechtstreeks uitvoerende func ties. Mede omdat genoemde instituten bin nenkort HAVO als vooropleiding zullen gaan eisen meent het college, dat er ruimte zal komen voor een middelbare school die aansluit op het MAVO. Deze school zal gericht moeten zijn op buurt en clubhuiswerk, kampleider en recrea tieleider, een en ander zowel voor de jeugd, voor volwassenen als bejaarden. Het college is van mening, dat ook deze school voldoende leerlingen zal tel len. De steeds verder toenemende bereid heid van de ouders hun kinderen een voortgezette beroepsopleiding te laten volgen alsmede de omstandigheid, dat in Lelden weinig voortgezette beroeps opleidingen gevestigd zijn, geven daar voor voldoende garantie. SASSEN HE IM Schedelbreuk Ernstig letsel bij aanrijding Chauffeur nir wagen De 70-Jartge bromfietser F. N. de Z. uit Sassenheim, die gistermiddag kwart voor twee op de Herensingel te Leiden reed, kreeg geen voorrang van een vrachtwagen die over de He' renpoortbrng kwam. Bij de aanrijding die volgde liep de Sassenhedmer ernstige verwondingen op, o.a. een schedelbreuk. Hij werd in zorgwekkende toestand in het Aca demisch Ziekenhuis opgenomen. BOTSING Gistermiddag kreeg een bromfiet ser die in de richting Oegstgeest reed, op het rijwielpad hoek Haarlemmer- straatweg-Leidse trekvaart, geen voor rang van de bestuurster van een per sonenwagen afikomgtog uit Utrecht. De bromfietser, een dienstplichtig militair uit Naarden, kwam te vallen evenals zijn duopassagiere, mej. M. van Sch. uit IJmuiden. Beiden liepen been-en armverwondingen op en wer den per ambulance naar het Diacomes- sentiuis te Leiden vervoerd. Na be handeling werden zij per taxi naar hun bestemming vervoerd. geslingerd te Hillegom Vanmorgen om 06.55 uur stak de 63- Jarige voetganger J. H. R. uit Hillegom het rijwielpad aan de Oostzijde van de rijbaan van de Haarlemmerstraat ter hoogte van de firma NV P. Lommerae A Zn., over. Een bromfietser naderde, waardoor de voetganger vooruit sprong en stil bleef staan op de rijbaan. Een 19-jarige E. P. B. D. uit Haarlem naderde met grote snelheid uit de richting Haar lem. HU week uit voor R., raakte daar door van de weg en kwam met ztfn wagen in aanraking met twee palen by de zuidelijke Inrit, waarbij de auto dwars over de berm kwam te staan. De bestuur der werd uit de auto geslingerd en kwam naast de wagen terecht. Eeo Ijlings ontboden arts, dr. J. J. van den Andel, konstateerde een sche del basis frak tuur, hersenschudding, ge broken linkerbeen en een wond aan de linkerheup. Met een ziekenauto werd Van Doorn werd het slachtoffer naar het Elisabeth Gasthuis In Haarlem vervoerd. Waardevolle vondst van Leids lector: muurfragmenten met onbekend schrift Half december 1966 vertrok dr. H. J. Franken, lector ln de Palestijnse archeo logie aan de universiteit te Leiden, naar het ln Jordanië gelegen Tell delr Alia. Het was de zesde maal dat de onder zoeker daar oudheidkundige opgravin gen ging doen. De onderzoekingen wer den gesubsidieerd door de Nederlandse organisatie voor zuiver Wetenschappe lijk Onderzoek (ZWO). De uitrusting bestond voor dr. Franken, behalve de reeds lange t|jd veilig! opgesla gen basis-uit rusting, uit aanvullend meetgerei en een Llnhoff-foto-uitrusting voor plaat en vlakfUm op het formaat 18 bi) 18 cm. PANIEK Dinsdag 28 maart 1967 bracht een telegram op het kantoor van ZWO een ware paniek. Het luidde: „Zend 800 vel Infraroodfilm 18 maal 18". Dat kon twee dingen betekenen: a) dr. Franken heeft tekstmateriaal gevonden of restanten van schilderijen of b) er is „periculum in mora" (gevaar bij uitstel). Dr. Fran ken zal zich namelijk wel eerst tot het „Palestijnse Museum" hebben bericht, waar men reeds lang Infrarood gebruikt bjj het fotograferen van Dode Zee-rol- IN GEWIKKELD De weg het verlangd# materiaal te krijgen was uitermate ingewikkeld. De industrie was nagenoeg uitgeput in zfln voorraden, sinds op de TV een experi ment met infrarood-fllm veel navolging onder amateurs heeft gehad. Uiteinde lijk konden 168 platen bij elkaar wor den gescharreld en met de kompletering van een aantal infrarood- en zwart-fil- ters, die speciaal uit Duitsland moesten komen, per vliegtuig, was de uitrusting volledig. Het lnfrarood-gevoelige mate riaal moest per speciaal daarvoor 'inge richte koelkast naar Jordanli worden vervoerd. Voorstel B. en W.: Slachthuistarief 20 pet hoger Tengevolge van de gestegen lonen en kosten - o.a. de heffing „waterkwaliteit" door het Hoogheemraadschap van Rijn land - is, indien geen maatregelen wor den genomen, dit jaar een tekort te verwachten van 180.000,- op de ex ploitatierekening van het Openbaar Slachthuis. Een dergelijk tekort is voor het gemeentebestuur onaanvaardbaar. Temeer omdat men er van uitgaat, dat de dienstverlening van het Slachthuis kostendekkend dient te zijn. Om het dreigend tekort te bestrijden wordt derhalve door het college van b. v. aan de gemeenteraad voorgesteld de slachthuisrechten en de keur lonen met gemiddeld 20% te verhogen. De geschatte meeropbrengst zal dan 150.000,- zfln. De exploitatie zal dan weliswaar nog niet sluitend zijn, maar het college kondigt aan, dat men zich volgend Jaar nader op de kosten van het Slachthuis zal beraden. Festiviteiten in Rijnsburg De festiviteiten ln het kader van de| de heren Joh. Kromhout en G. v. Zullen feest week te R|jn»burg werden gister- dwongen hem een gelijk spel af avond voortgezet met om 7 uur de ope- BIJ de schakers duurde het even lan- ning van het vermaakcentrum aan de ger. maar tenslotte moest de heer Turk, Om 8 uur werd in de zalen van De Jeugdhaven een schaak- en dam wedstrijd gehouden. Eenentwintig schakers en zeventien dammers namen achter de geruite bor den plaats om hun kracthen te meten reap, tegen de heer J. G. Turk van Noord- wijk en de kampioendammer van Zuid- Holland, de heer C. Varkevisser uit Katwijk. De dammers waren het eerst klaar, de heer Varkevisser moest zich gewon nen geven aan de heer J. v. d. Kamp en de derde maal als simultaan speler optrad, het hoofd buigen voor de heren W. Binnendijk, M. J. Goudriaan en L. J. Goudriaan. Hij speelde remise te gen de heer L. v. d. Gugten. Namens de Oranjevereniging overhandigde haar voorzitter, de heer Abr. van Klaveren, de winnaars een bekertje. B. en W. gaven met de gemeentesecretaris blijk van hun belangstelling. Orgelconcert. Verder werd deze avond nog een orgelconcert gegeven door de organist de heer D. Schooneveld met medewerking van het Katwljks Mannenkoor „Jubilata", waarvoor in de Maranathakerk grote belangstelling VEEL KOSTEN Er zjjn vele kosten gemaakt. Als men zich afvraagt of dat allemaal wel no dig was, bedenke men, dat de expeditie een budget van 60.000 gulden opeiste. Benepenheid of traagheid ten kantore van ZWO zou het gevaar kunnen inhou den, dat het unieke resultaat: muur fragmenten beschreven voor een deel met een totnogtoe onbekende schrift soort, verloren gaat. Men gevoelt zich daarom buitenge woon dankbaar jegens overheid, parti- kulieren en voor de medewerking van handel en bedrijven. ZOETERWOUDE SJZ-NIEUWS De vakantie behoort bijna tot het verleden en het voetbalseizoen staat weer voor de deur. Ook voor ons aller SJZ, dat met 16 elftallen op slechts één veld kan spelen. Dit sei zoen zijn er 7 senioren-, S junioren- en 4 pupilen-elftallen die aan de com petitie deelnemen. Na de wat matige resultaten van het afgelopen jaar worden de zaken nu steviger aangepakt De 8 junioren, die in de selectiegroep zitten getuigen daarvan. Op de ..transfer-markt" heeft SJZ het rustig aan gedaan, slechts 1 spe ler, nL T. Koek kwam van Meerburg naar de groen-witten. Het veld is door enkele leden in prima conditie gebracht. De heer Van Steen is wederom terreincommissaris. Morgen begint de training voor de geselecteerden onder leiding van de heer Van der Lans. Degenen die bui ten de selectie vallen krijgen nog na der bericht De ingang van het sport terrein is verfraaid door middel van een prachtig tegelpad om de bezoekers zo comfortabel mogelijk te kunnen ontvangen. Ook het clubhuis gaat weer open op de volgende tijden: zater dags van 1318 uur en zondags van 10 tot 18 uur. Het oefenprogramma ziet er als volgt uit: Zaterdag 3 aug. DIOS 1-SJZ 1, aan vang 6 uur, DIOS 2-SJZ 2, 6 ur. Zon dag 11 aug. SZ 1-LFC comb. 2.30 uur, zondag 25 aug. SJZ 1-Spcl. Lisse 1, 2.30 ur, zondag 1 sept. SJZ 1-DEO, 2.30 uur. Gistermiddag 16.00 uur werd In het raadhuis van RQneburg de expositie geopend van werken van de Duitse schilderes Elke Prlnx-Krkmer. Deae tentoonstelling Is geplaatst In het kader van de feestweek te Rynsburg ter gelegenheid van het bloemencorso „Bloemenfeest en lijnenspel", dat sater dag In Rijnsbnrg start en verder Oegstgeest en Lelden „aandoet". De ten toonstelling werd geopend door R|Jnsburgs burgemeester, de heer B. H. Koomans. Allereerst heette de secretaris van het oorso-comité, de heer C. Leeuwen burg, de aanwezigen van harte welkom. Het verheugde hem dat de burge meester van Rijnsburg met zijn echtgenote aanwezig was. alsmeds diens ambtscollegm van Lelden, mr. G. C. van der Willigen. Het veillngbestuor van Flora werd eveneens in het welkom betrokken, en de arrangeur van de bloemen die op de tentoonstelling geschikt waren door de bekends Coc de Koning. Prins- Krikmer» betem werk es expositie ln het Bloemetjes buiten zetten" Burgemeester Koomans stelde: „We zitten middenin het bollen feest. Vijf enzeventig procent van de bevolking van Rynsburg houdt zich beslg met het kweken en verhandelen van snijbloemen. Mogen we dan een keer per Jaar de bloemetjes huiten zetten en feestvieren?" De burgemeester prees het werk van het Oranjecomité, dat een groot aandeel ln de feestweek had. Voorts deelde de heer Koomans mee, hoe het internationaal kontakt met de Duitse schilderes tot stand was gekomen. Gemeentebestuursleden hadden in HUttenthai eens een expositie van haar gezien en tevens met de kunste nares gesproken. Z|j stelde toen voor eens In R|)nsbnrg te exposeren, wat zoals blijkt! niet voor dovemansoren was gezegd. Cor de Koning: uitstekend bloemschikkef „Een man met internationale faam als Cor de Koning heeft bij deze expo sitie z|jn kunnen als bloemschlkker getoond op een voortreffelijke manier", vond de burgervader en h|j niet alleen! Namens de gemeente bood de burgemeester mevrouw Prtnz-Krëmer bloe men aan. De manager van Elke Prinz-Krttmer, de heer Frledhelm Müncke, dankte in enkels welgekozen woorden voor de vriendelijke ontvangst in Rijnsburg en alle medewerking die zy met het inrichten van haar tentoon stelling heeft ondervonden. E Ike's werk Hei werk van Elke zelf Is een mengeling van allerlei Invloeden en stromin gen ln de schilderkunst. Een strikt persoonlijke visie ontbreekt klaarblijke lijk b|J haar. Het werk is voor het overgrote deel kubistisch, niet een „stille wenk naar Picasso". Haar portretten z|jn niet de sterkste werken op deze expositie. Het best komen de gestileerde abstrakt-kublstlscbe figuren door. die op het paneel tje onder de klok ln het stadhuis zijn opgesteld. De kleuren zijn vaag en wee moedig: felle kontrasten z|jn nauwelijks aanwezig, behalve b|J het zwartwlt- Het Impressionisme Is tevens vertegenwoordigd in haar vr|J traditionele kunst. Echter, op een gebeurtenis als het corso „slaat" het werk uitstekend. Haar houtsneden (de zwartwltten) zijn beslist werken om In huls te hebben, waartoe alle gelegenheid bestaat, want het is een koop-tentoonstelling. Haar „Gestalten" (zie foto) Is wel het beste werk dat tentoongesteld Is. Hier z|jn de vlakken ln een volmaakt evenwicht en heeft elke l|Jn een direkt- herleldbare funktie. Prachtig Is hei werk van blocmenkunstenaar Cor de Koning, die terecht een Internationale faam In z|jn werk geniet. De Koning U echt Iemand om (In gunstige zin uiteraard) In de gaten te houden; wat die man pres teert Is schier onnavolgbaar. Probeer het anders maar eens na te doen AD VAN D. Katwijks Badgastentoernooi Forehandkogels bezorgden Joke Bos 'n plaats in de finale Het gaat zeer voorspoedig op „Duin- lust" b|j het traditionele badgastentoer nooi. Dank z|J het prachtige weer Is men reeds door de openingsronden heen en komen de kwart- en halve finales reeds in zicht. Joke Bos was de eerste die een finaleplaats bemachtigde, want hoe de Katwjjkse mevr. 8auerbren zich ook verdedigde, de harde forehandkogels van Joke waren haar keer op keer te Tevoren had de kampioene van de organiserende vereniging Wil Bloot te gen mevr. v Nugteren wel de eerste set verloren (2-6l, maar vervolgens gaf zij de Haagse geen sch|jn van kans. In de halve finale ontmoet z|j nu Els Hof land. wat een Interessante krachtme ting kan worden. Bij de heren startte Jan de Groot goed door de oervaate Koppelle met 6-1 6-3 voor te blijven. Van het Leidse front deze keer niets dan goeds. Harry Mul der, Bart Punt, Gerard Bakker en Har Meyer wonnen allen in straight sets en kwamen zo in de derde ronde. Slechts Louk Verhees ging tenonder, maar speel de tegen v. Teeffelen toch een goede tweede set (1-6 6-8). In het dames-enkel C was Maya Mul der kansloos tegen mej. Janetzky en kon Nlcollen Zwlkker het tegen mevr. Kostense ook niet tot een overwinning brengen. Slechts Henrlëtte Rakema won met 6-0 6-0, maar mej. Piket was van zeer gering kaliber. B|J de heren dienden Abma en 8chel- laara zich als gevaarlijke concurrenten aan van Gerard Bakker, die deze Jonge spelers zeker niet zal onderschatten. In de D-afdellng een knappe overwin ning van Clska Modderman op mevr. Vlanen, terwijl Pleter v. Ulden tegen clubgenoot Paffen een langdurig duel met winst beloond zag. Vooralsnog zyn In deze afdeling de beste papieren voor Gerard v. Marie, die ook nu weer wei nig moeite met Kattenberg had. Als het weer zo biyft kan men zater dag ongetwijfeld van fraaie finales ge- De voornaamste uitslagen luiden t D.E.-B, kwartfinale: W. Bloot-H. van Nugteren 2-6 6-3 6-1. mevr. Sauerbreiv- Janetsky 7-5 6-3; halve finale: J. Boa- me vr Sauerbren 6-2 6-4. H.E.-B: J. de Groot-Koppelle 6-1 6-8. H. Mulder-W. Doornik 6-1 6-3, B. Punt- Voermans 6-1 6-4. H. Meyer-W. van Meurs 7-5 6-3, G. Hof-Heringa 6-2 6-1, G. Bakker-W. Beyen 6-2 6-1, v. Teefe- len-Verhees 6-1 8-6. D.E.-C: Janetzky-M. Mulder 6-8 6-1, v. Bunnlngen-v. d. 8pek 6-4 6-1, Car- pentier-v. Nugteren 6-4 8-10 6-3, Kos- tense-Zwikker 6-1 6-2, H. Bakema-Piket 6-0 6-0. H.E.-C: Nederpelt-Crepin 6-3 3-0, w.o.; Abma-Bonhuya «-2 8-2. N|jhof-Warning 6-3 2-6 6-3, Dalllngs-Schlphorst 6-1 6-0, A. Kemellng-Basters 6-1 9-7, Schellaars- J. v. Doornik 6-0 6-2, F. Schul-Heringa 6-3 6-1. D.E.-D: C. Modderman-Vlanen 6-1 6-2, H. Klarenbosch-M. Klpp 6-3 6-4. ll.E.-D: G. v. Marle-Kattenberg 6-0 6-4, P. v. Ulden-J. Paffen 7-6 8-6 6-8, R. Kopelle-G. Fetter 6-4 6-0. Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand augustus gireren, ver zoeken w|j dit vóór 81 juli ai te doen, waardoor aanbieding van een kwi tantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wy er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. WJj ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogeiyk by de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijs bedraagt: per maand 4,45 excl. Incassokosten per kwartaal f 13,85 excl. Incassokosten per kwartaal per post 16,20 excl. Incassokosten ABONN.-AFDELING LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3