PAARDENMARKT TE VOORSCHOTEN Aanvoer stijgend - belangstelling voor t paard neemt belangrijk toe BETALING ABONNEMENTSGELD [Uit de NKS-sportkampen 15e Swiftrit voor P. de Jong tiAftf Nieuwe huisvesting van RK Openbare Bibliotheek stimuleerde bet lezen Ome Joops Tour zaterdag in Leiden besloten De Vries (LSG) eervol tweede in België nJjAG 29 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 „Hé, paardje hé Had je niet gedacht hé, kletsmeijerWat dacht je van 500 gulden?" „Driehonderd". „Hoor die kletsmeijer eens driehonderd" (handen- geklets) kijk is wat een prachtpaard, trapt niet, uitstekend geschikt als wagen- trekker. Hij staat mooi stil telkens. Ik kan 't niet voor minder doen. Vijfhonderd". „Driehonderd, kontant Deze koop ging „over". Maar niet vele andere op de jaarlijkse paardenmarkt in de eeuwenoude Voor straat te Voorschoten, die vanmorgen om tien uur door de burgemeester van Voorschoten, de heer L. de Kool, werd geopend. De burgemeester memoreerde de geschiedenis van de paardenmarkt die al in 1203 bestond. Dichter Melis Stoke herinnert daar blijvend aan door enige versregels: „Daer was van Volcke groot gheloop. Grote Marct ende groten coop". Vandaag was er óók „groot gheloop", 417 paarden gingen nagenoeg volledig schuil in de menigte die, versterkt met vele vakantiegangers die de oaarden foto grafeerden, de trots van Nederlands tuigprihrden met de nadruk op de tuig en renpaarden uit de omgeving bezichtigden. Vorig jaar waren er 217 paarden, aan zienlijk minder dus. En negen jaar gele den beleefde de markt een dieptepunt toen slechts één paard te koop werd aan geboden, het paard van de schilleboer. Overigens was omstreeks 1920 een aantal van 1200 a 1300 geen uitzonde ringDe burgemeester besloot zyn rede met de woorden: „Door de grote aanvoer is de paardenmarkt Voorscho ten reeds een sukses. Moge hij dat ook worden door een goede handel en een plezierige dag voor de belangstellenden". Van het comité „Paardenmarkt Voor schoten" kreeg mevrouw De Kool een bloemstuk aangeboden. KRUISMARKT wanorde ontstond als een paard begon te lopen. Maar de eigenaar loste zo'n zaak altijd direkt op, in het voordeel van het publiek. Het „Comité tot instandhouding van de paardenmarkt" heeft een groot suk ses geboekt dit jaar, met het rekord aan tal paarden, temeer omdat in Utrecht vandaag óók de paardenmarkt plaats vindt, waar 275 paarden zijn gemeld. De paarden die in Utrecht worden verhan deld zijn echter voor het grootste deel slachtpaarden. Op de paardenmarkt te Voorschoten kon het edele koeknlaan, waarbij met een stok een stuk taai-taal moet worden doormidden geslagen, worden beoefend. VERMAAKSCENTRUM Om de aanvoer van paarden te Voor schoten te stimuleren, zijn door het co mité vele prijzen beschikbaar gesteld, totaalwaarde 2500,-. Die prijzen gaan onder meer naar de handelaar die het grootste aantal paarden heeft aange- Het vermaakscentrum is een ander vermaak dat met het oog bij de paar denmarkt is gesitueerd. Het ligt op het voormalig MOC-terrein, achter de Voor straat. Vandaag is het de gehele dag ge opend. Voor de kinderen is er een zweef molen, kindermolen, scooterbaan en schiettent, terwijl diverse spelen beoe fend kunnen worden, waarbij fraaie prijzen zjjn te winnen. Ook de oliebollen- kraam ontbreekt niet. Vanmiddag om 14.00 uur werd op de Prins Bernhardlaan een kortebaandrave rij gehouden, waarbij tevens vele prijzen waren te winnen. Een totalisator was aanwezig. Voor schoolkinderen was er een aparte prijsvraag. VERLOTING EN DRAVERIJ Om het een en ander op autogebied le stimuleren wordt in „Het Wanen van Voorschoten" een grote verloting gehou den, waarvan de trekking plaatsvindt om 18.00 uur vanavond. Te winnen is een veulen. Tevens bestaat - allang - de vereniging „Vrienden van het paard". Daarvan kan eenieder lid worden a raison van 10,- per jaar. Speciaal voor de bejaarden werd de Bloklaan „vrijgemaakt" van auto's. Tenslotte wordt om 20.00 uur vanavond in de Dorpskerk een orgelconcert gege-. ven door Mar Bruinzeel, organist van de Immanuelkerk te Delft en beiaardier van Naaldwijk en Zwtfndrecht. Toegang daarvoor is gratis. ONGELUK BIJ AUTORACES Warmonds wedstrijdcommissaris zwaar gewond Tydens de internationale „Stockcar races" te Epe (Gld.) is tydens de laatste manche van de finale een der auto's hy •n botsing ingereden op een, wedstryd- immissaris, de. 4l-jarige heer C. W. H. in Winsen uit Warmond. De heer Van Winsen, die aangereden werd bij het „afvlaggen", werd over gebracht naar het St.-Liduinaziekenhuis te Apeldoorn. De heer Van Winsen werd zwaar ge wond o.a. aan arm en knie. Zijn toestand was hedenmorgen nog ernstig, maar niet levensgevaarlijk. De heer Van Winsen is woonachtig op de Herenweg 41. Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand augustus gireren, ver zoeken wij dit vóór 81 juli a.* te doen, waardoor aanbieding van een kwi tantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wQ er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wij ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelQk by de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijs bedraagt: per maand 4,45 excl. incassokosten per kwartaal 18,86 excl. incassokosten per kwartaal per poet 16,20 excl. incassokosten ABONN.-AFDELING LEIDSE COURANT OEGSTGEEST AUTO IN DE LEIDSE VAART By een inhaalmanoeuvre op de Leidse Vaart in Oegstgeest raakte een 20-Jarige Voorhouter, komende uit de richting Leiden, rijdend in een Volkswagen V: riant, in moeilijkheden toen de voor hem rijdende auto een fietser ging inhalen. Ondanks krachtig remmen raakte hij de macht over het stuur kwijt en be landde in de Leldse Vaart. De bestuur der werd met een shock naar zijn huls vervoerd. De auto liep aanzienlijke scha- MUURTJE OMVERGEREDEN Een 47-jarige Inwoner van Oegstgeest reed zaterdagavond omstreeks 11 uui een stenen muurtje in de Van Assen- delftstraat in Oegstgeest omver. De man reed door, doch kon reeds tien minuten later aangehouden worden. Bewoners van de straat hadden zijn kenteken genoteerd. By zijn aanhou ding bleek de Oegstgeestenaar in ken nelijke staat te verkeren. ERNSTIGE BALDDADIGHEID Van de huizen die in de Kamerlingh Onneslaan in Oegstgeest gebouwd wor den, zijn tijdens de bouwvakvakantie 'n 20-tal ruiten ingeschoten. Vermoedelijk met een buks. De schade bedraagt on geveer f2000, LEIDERDORP ZWEMFEEST „DE DOES" Het „familiezwemfeest" van „De Does" is verschoven van zaterdag 17 naar za terdag 24 augustus. Het bestuur heeft daartoe besloten, omdat zaterdag 17 aug. reeds de Oranjefeesten in Leiderdorp worden gehouden. Het programma en de aanvangstijden blijven onveranderd. De taak van de burgemeester was niet afgelopen met de toespraak. Ook „het kruis" moest nog aan de paal. Deze traditie stamt reeds uit de Mid deleeuwen. Aan het begin en einde van de markt werd e-a krui* e,-l,ansea. Die- n laft DOC08 Donderdag 25 juli Hedenmorgen was het weer somber. Wij hadden vandaag een grote sportdag. in Poule B zowel met 1 handbal als bij volleybal. Docos I be- gewerkt, die door de kampstaf met grote zorg en veel fantasie uitgezet wa ren. Dit viel bij de jongens en leiders in de smaak. PVC behaalde de eerste prijs, 's Avonds werd op voor de jongens begrijpelijke manier een H. Mis op- ven, etc., etc., die zich tussen de kruisen bevonden. uare" dan vemg reikte in Poule A een algemene derde I gedragen door aalmoezenier „Ome Jan". \*oor de justitie. Een van de kruisen is piaats voor Docos I werd door Koos De teksten en de liedjes waren door de nog in het bezit van de gemeente Voor- en Aat peigrim zo goed gespeeld dat I jongens grotendeels zelf gemaakt en schoten en wordt per traditie telkenjare de 0Verwinning niet kon uitblijven. Bij door de jongens zelf voorgelezen, wat opgehangen bij het begin van de markt. verspringen werd Henk Snijders eerste onder de dienst spontaan applaus ont- De tradities houden met het plaatsen pn Kees Vrouwenvelder werd bij hoog- j lokte aan de toehoorders, van het kruis niet op: koekslaan, een Springen eerste. Bij Docos II onder- Na het eten werd begonnen met de eeuwenoud vermaak, is weer in ere her- I scheidde vooral Frankle Burg zich door .sluitingsavond. De kampleider, de heer steld. Een stuk taai-taai wordt daarbij i voetballen 4 doelpunten te ma- Van Wandele, opende de avond met het op een houten plank met een gleuf erin 1{eQ john Hogenboom maakte het enige uitreiken van de prijzen. Docos 2 be- gelegd. Met een dikke stok (die precies (ioeipUnt tegen Unio. Unio won met 21 j haalde zoals eerder vermeld een eerste in de gleuf past i moet de koek doormid- van docos -g Avonds voetbalden de 1 prijs volleybal en een tweede prijs hand den worden geslagen, geen gemakkelijk heren Van Lierop en Leo Dickhoff in j bal. Docos 1 viel niet In de prijzen, werk. alhoewel we zagen dat een "u't- FeijV-noord tegen Ajax.. Leo Dickhoff Daarna werden door de jongens en de stekend^mepper de koek in vier slagen maakte met een prachtige boogbai het leiders verschillende stukjes opgevoerd wist te halv Ook een schandblok is op de markt opgesteld. Daarvan werd echter verder begrijpelyk geen gebruik gemaakt. Oude sjezen waren opgesteld langs de markt en vonden nog veel bekijks. De paarden zelf hadden alle aandacht. Soms weieens te veel, waardoor enige Dubbele beenbreuk bij aanrijding De 15-jarige T. van Erkel uit Leiden, moest zondag omstreeks het middag uur naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd worden. By een aanrijding met een personenauto op de Kennedylaan had de jongen een dubbele linkerbeen breuk en schaafwonden aan hoofd, ar men en benen opgelopen. De botsing vond plaats doordat de jongen met zyn fiets plotseling naar links uitweek. Een 31-jarige Leidenaar is vrijdag avond aangehouden door de Leidse po litie. De man wordt verdacht van dief stal van wieldoppen en wlelslerringen. I eerste doelpunt en mijnheer Van Lierop speelde een zeer sterke party in de ach terhoede. Na de voetbalwedstryd had den wij film die over Winnetou en Old Shatterhand ging. Na de film, het was ongeveer 11 uur geworden, gingen wy allen naar bed. Vrijdag 26 juli De dag der finalen werd voor Docos II. Ze kwam in twee finales uit. Met volleybal versloegen deze jongens VDO met 159. De uitblinkers in deze wed strijd waren Dick Klein, bygenaamd Hubertus, Joessoef en Nico van Dijk. Met handbal verloren onze jongens van GDA met 76, ondanks de krachten Peter-Paul Maasen, Paul van Santvoort en de gebroeders v. Ryn. 's Middags moesten de jongens touwtrekken. Ze werden door mijnheer v. Lierop naar de derde plaats getrokken. Na het touw trekken begonnen de jongens aan een volksspel. Na het volksspel kregen wy kip, dat ons goed smaakte, 's Avonds kregen wij de afscheidsavond. Hier speelden onder meer de 2 G'eetjes in (Gerard Driessen en Gerard Cornells- Directiewisseling bij Fasson Ned. N.V. DOCOS-PUPILLEN Vrijdag 26 juli Na 's morgens wat later dan gewoon lijk opgestaan te zyn. begonnen wij met het afwerken van het sportprogramma. Docos 2 moest twee beslissingswedstry- den spelen. Het volleybal werd gewon nen van DCS met 15—7. Het handbal werd echter verloren met 6—7 van GDA. Dit leverde dus voor Docos 2 een eerste en een tweee prys op. Docos 1 al uitgespeeld en moest alleen tot groot genoegen van de toehoorders. Om ongeveer half elf doken de jongens na op een zakje frites en een flesje te zyn getrakteerd voor de laatste maal hun bed in. Eindstanden Voetbal: Docos 1 6 gesp., 6 punt. 5e plaats: Docos 2 6 gesp., 7 pnt.. 4e plaats. Volleybal: Docos 1 6 gesp.. 8 pnt.. 3e plaats. Docos 2 6 gesp., 12 pnt.. Ie plaats. Handbal: Docos 1 6 gesp., 2 pnt., 6e plaats. Docos 2 6 gesp., 12 pnt., 2e plaats (na beslissing). De Leiders. De vijftiende rit in de zomercompe titie van de Leidse Swift-Combinatie heeft gistermorgen op het polderpar- cour8 in de omgeving ran Alkemade een overwinning opgeleverd voor Peter de Jong. De 25-jarige Roelofarendsve- ner bleef in de 5) km lange rit voor amateurs en nieuwelingen zijn vlucht- makkers Peter en Paul Akerboom en nieuweling Henk Molkenboer in de eindsprint duidelijk de baas. De jeugdige Molkenboer uit Oude- Wetering, die als enige nieuweling het tempo van de koplopers wist te volgen, zag in de slotfase al zyn pogingen om afgescheiden aan de meet te komen mislukken. Op de laatste kilometers had Molkenboer met zyn vaste (kleine) ver zet geen kans met de stevige wind in de rug, waardoor de amateurs vry ge- makkeiyk de grote plaat rond konden krijgen. De uitslagen luiden Amateurs en nieuwelingen (54 km): 1 Peter de Jong (Roelof ar endsveen), 2 Peter Akerboom idem3 Paul Aker boom (idem), 4 Henk Molkenboer (Ou- de-Wetering), 5 op 1.54 Wim v. Velzen (Leimuiden6 Hans van der Berg (Lei den), 7 Peter Akerboom II Roelof - arendsveen), Cees Akerboom (idem), 9 op 4.36 Henk van der Voort (Katwyk), 10 Piet van der Berg (Leiden). A-adspiranten (40 km): 1 Albert Mes kers (Warmond), 2 Ed Oudshoorn (Lel- B-adspiranten (14 km): 1 Henry Borst (Leiden), 2 Peter Post (Oegst geest), 3 Sjors van der Kley (Lelden), 4 Martin van Soest (Leiden). Veteranen (40 km): 1 Thomas Brandt (Leiden). 2 Willem Wassink (Leiden). HAZERSWOUDE Nieuwe school in Rhijnenburg Er wordt in de wijk Rhynenburch alweer een school gebouwd. Nadat in deze wijk reeds eerder twee kleuter scholen (R.K. en Pr.-Chr.). een lagere school (RK) en een ulo-school zijn verrezen, wordt thans de laatste hand gelegd aan een school ten behoeve van het openbaar kleuteronderwijs. Met ingang van het nieuwe school jaar zal deze school aan het Tollens plantsoen in gebruik worden geno- ZOETERWOUDE VISWEDSTRIJD VOOR UITGAANSDAG BEJAARDEN GROOT SUCCES De viswedstrijd die zaterdag j.l. langs de Vlietweg werd gehouden t.b.v. de uitgaansdag der Zoeterwoud- se bejaarden is een groot succes ge worden. De 508 deelnemers beteken den een record (vorig jaar 478). Te zamen vingen zij 611 vissen. De eerste prijs, een prachtige stalen roeiboot, werd gewonnen door de heer H. van Loon uit Leiden. Een werphengel was voor nummer twee, de heer B. Remmerswaaj uit Leid schendam, die net als de heer Van Loon 9 vissen had gevangen, doch het lot was voor laatstgenoemde het gunstigst uitgevallen. De derde prijs, een autoped, werd gewonnen door de heer W. van Loon. Vanwege de vele auto's, die aan de kant van de weg stonden, raakte de weg volkomen ge blokkeerd toen agrariër H. zich met zijn traktor vast reed. Dit had tot ge volg dat enige vissers niet de volle an derhalf uur hun geluk konden beproe- Veel dank is het comité verschul digd aan de 35 controleurs, die hun werk uitstekend en belangeloos vol brachten. De netto-opbrengst voor de bejaarden bedroeg 1812.02. Bromfietser gevallen Zaterdagmiddag om streeks half vijf de 20-jarige H. N. uit De n Haag vry ernstig ten val gekomen. Hij reed op zyn splinternieuwe bromfiets tegen- perceel 3 op de Noordbuurtse- weg, richting Leiden. Het wegdek aldaar was op dat moment spiegel glad vanwege een dikke laag olie. Toen de jongeman even moest afrem men raakte hij de macht over het stuur kwijt en smakte op het trottoir. De toegesnelde heer B. heeft de won den van de Hagenaar verbonden. De eigenaar van de bromfiets was all- risk verzekerd. Geboren: Renke. dv. J. G. Eemisse H. Hoogerwerf, Johanna P., dv. B. Hulsbos en M. M. Tromp, Catha- rina E. M., dv. A. J. Choufoer en C. M. Brouwer, Danielle A„ dv. D. Sopar en M. C. M. van Swieten, En- gelbertus M., zv. C. Th. van Bemme- ?n A. W. v. d. Nieuwendijk. Mar co J., zv. J. C. van Mil en J. G. A. Pieterse, Maria L. H., dv. G. P. Paar- dekooper en C. L. H. van Kampen, Thomas J., zv. C. Westdyk en H. Windhorst. Elisabeth A. W.. dv. G. A. an der Hoeven en A. G. van Bem- Getrouwd: P. C. van Giezen en L. M. M. van Gent, C. J. van Leeuwen M. G. C. van Burik, D. Rietveld H. Stouthart, R. Leoncini en M. C. C. J. W. Kotmann, G. M. de Jong M. H. E. E. Vlasveld, L. M. van Leeuwen en M. Faas, H. W. P. Ver hagen en J. W. E. v. d. Hoeven. Overleden: J. M. Elderhorst, 73 jr. WILDE JACHT IN ALPHEN a.d. RIJN Man uit auto geslingerd Op de hoek van de Conradstrnat de Maasstraat in Alphen aan den R(jn werden vannacht omstreeks een uur een zeventienjarige Rotterdammer, een bromfietsmotor, een bromfletaframe en enkele stukken gereedshhap uit een Volkswagenbusje geslingerd. Dit was dan de apotheose van een wildwest- achtervolging die het Volkswagenbusje en twee personenauto's van Nieuwkoop vla Alphen aan den Ryn naar, I-eiden en weer terug naar Alphen aan den Ryn gevoerd had. Een meningsverschil tussen enkele Nieuwkopen en de Rotterdammers had tot deze achtervolging geleld. Om aan de achtervolgers te ontkomen reed de be stuurder van het Volkswagenbusje met volle snelheid, links en rechts inhalend over de weg. Toen zyn passagier er in Alphen uitgeslingerd was. doordat een van de deuren opensloeg terwyi hy met hoge snelheid een bocht nam, reed de bestuurder door. bang om door zyn ach tervolgen afgetuigd te worden. Later meldde de man zich op het politiebureau in Alphen aan den Ryn. Marktberichten LEIDEN, 29 juli. Groente De eer ste spruiten zyn aangevoerd door de heer W. Vis te Zoetermeer en gekocht j door de heer Ravensbergen uit Rijns- j burg en door de heer Havenaar uit Ber- kei. Spruiten: A 145, B 101, champignons 300-340, aardappelen 9-17, andijvie 15- 41. snijbonen 260-305. stambonen 195- 210, rode kool 15-24, groene kool 35-5 postelein 28-52, prei 62-66, rabarber 13- 25. spinazie 25-29. komkommers 15-40, tomaten: A 530-560, B 540-570, C 540- 550, CC 410-430, uien middelfijn 11-16 p. 100 kg, meloenen 69-180, perziken 8- 53, bloemkool: A 64-108, B 72. C 44, sla 5-29 p. 100 stuks, bleekseldcry 20, bos- peen 37-50, kroten 7-19, peterselie 7-102, seldery 8-12, uien 10-16 p. 100 bos. ROTTERDAM, 29 juli - Vw - Aan voer 1571 totaal. 1146 slacht runderen, 425 varkens, slacht runderen 480-520. 420- 465. 380-400. 360-375. varkens 225-229. 223-225, 212-222, stieren 425-475, worst- koelen 360-375, slachtzeugen 190-200; e varkens 190-200, slachtrunderen: groter, redeiyk, als vorige week; varkens iets ruimer, vlot, hoger. AMSTERDAM, 29 Juli - Vee - Aan- >er 248 runderen, prijs 3,70-5,00, 79 var- •ns, prys 2,75-2.82. Belde per kg gesl. gewicht. De handel In runderen is traag De handel in varkens duurder. RIJNSBURG, 27 Juli. Bloemen Anjers: Witte Sim 5-15; Rode Sim 4-15; Rose Sim 4-14; William Sim 4-15; Selecta Sim 5-14; Dusty Sim 6-16; Ar thur Sim 3-13; G. Y. Sim 4-14; Harvest Moon 6-17; Clear Yellow 5-16; Keefer Sim 7-15; Oranje Triumph 8-20. alles per stuk. Anjers tros 150-200 per bos.1 Chrysanten tros: Lyona 150-250; Indi anapolis 180-260; White Spider 300-390; Tokyo 250-300, alles per bos. Grote chry- santen: Alex Bedser 35-45; Mlgoli 25- 33; White Hope 35-45, alles per stuk. j Rozen: Baccara 10-39; Zorina 8-19; Ca-1 rol 6-11; Garnette 7-11, alles per stuk. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 25 juli tot en met 6 augustus zyn door de Katho lieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera (middag 2.30) Een: hoogst- merkwaardige tekkel a.l. prol. Wacht tot luit donker ls 18 juar. (nacht vrydag en zaterdag 23.80) Bambole (18 Jaar.) DageUJka: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4 45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: De nacht is om te stelen a.l. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Djar.go, de man zonder genade, 18 Jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) (prol.) 's-Morgens: Thunderbirds are go (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Daar komen de Russen, daar komen ze aan. a.l. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Fantomaa contra Scotland Yard (a.l. prol.) Nacht, vrydag en zaterdag 23.30 uur). Verboden vruchten. 18 jaar. Dagelijks2 30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2 30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Als wy proberen het leven voor leder te verbeteren, dan zullen wy des te meer bereid zyn iets voor de arinen te doen. (Robert Kennedy) Freesla's: Golden Yellow 35-100; White Swan 50-165; Stockholm 35-110. alles per bos. Dlv. snybloemen: Anthurlum 50-195; Gerbera 8-34; ConvillH 6-20; Gladiolen 6-30; Agapanthus 20-51; Cam panula 8-15: Liatris 5-19, alles per stuk. Phlox 75-100; Lathyrus 35-65; Gele Margrieten 35-60; Ixta 25-40; Gouds bloemen 30-60. Leeuwebekken 60-85; Anemonen 20-35, alles per bos. Scablosa 250-560; Zinnia 350-650, alles per 100. Katwijks Badgasten toernooi B. v.d. HELM VOLGT BAKKER IN DE „LAWN-TENNISSERIJ" Gisteren Is onder Ideale weersomstan digheden het traditionele Badgaatentoer- nooi op het sportpark Duinlust van start gegaan. Er stond een wat hinderlijk Aantrekkelijk spel van DYVS-profs DE BAL ROLDE WEER: VIER MAAL IN 'T TER LEEDE-DOEL De voetbal rolde weer zaterdag op In de tweede helft liet DWS diverse hel mooie sportpark te Sassenheim. D> andere toekomstige sterren schitteren. eerste ontmoeting tegen DWB (semi- In het doel stond nu Boersma In plaats profstrok een matige belangstelling van Jongbloed. Even za£en we een aar- Mooi voetbal zagen we van de Amster- dige Ter Leede-aanval. waarby Overde- dammers. Al spoedig bleek dat de klooi vest hoog over schoot. Binnen korte tijd zaterdagvoetbal-semiprofs te groot zon wist Kees de Wit uit schitterend samen zijn. De verdediging van Ter Leed' spel twee maal te scoren. Nog meer kreeg het zeer zwaar. Kees van Biezen prachtige kansen kwamen er voor DWS moest P. de Bruin vervangen. j maar ook profs zyn wel eens verstrooid Deze opgave was te zwaar. Daardoor j en kunnen missen. Drs. J. C. Smit is per 1 juli van dit eerste en een tweee prys op. Docos 1 ontstonden grote gaten, maar v. d. Hei- jaar benoemd als directeur van Fasson was al uitgespeeld en moest alleen aan- den. Ligtenberg. Zandbergen en spe- Na 30 minuten, toen de stand reeds European Operations en van Fasson treden voor de competitie touwtrekken ciaal doelman Schellingerhout hielden 04 was. wist Barten door de DWS- Nederland N.\'. als opvolger van de heer tegen Docos 2. Docos 1 werd natuurlijk een half uur stand. Toen kreeg Stol de verdediging heen te breken en gaf de C. D. Miller, die werd benoemd tot vice- met het zwaargewicht van de heer v. bal afgepast van Bonsink en onhoud- bal aan C. Versluis die de stand op 1 4 president van Fasson International Ope- Lierop winnaar en bereikte dank zij baar lag de bal in de touwen: 01. De bracht. Dit werd ook de eindstand. rations. De heer Smit was reeds vanaf I960 bij Fasson in dienst. Vanaf 1965 was hij hoofd van de afdeling markt onderzoek. In deze functie wordt hy op gevolgd door de heer A. Schrank, die verkoopleider Centraal Europa is. deze lijvige leider zelfs de finale, die schaarse aanvallen van Ter Leede wa- zij echter verloor omdat de te- npartQ [ren voor de DWS-verdedigers geen pro- A.s. zaterdag komt Sparta met haar een zonodig nog „aanzieniykcr" per- bleem. Vooral stopper Burgers blonk j amateurs op bezoek. Dit kan succes- soon in de strijd wierp, 's Middags wer- uit. Voor de rust kreeg Schellingerhout roller worden dan tegen de DW8-profs. den door alle jongens en leiders in het nog veel werk maar tot scoren kwam i Misschien is de langstelling ook gro- kamp een serie van 20 volksspelen af- DWS niet meer. I ter. Aanvang 4 Boekenbezit weer belangrijk groter De verbeterde huisvesting uan de R.K. Openbare Bibliotheek heeft een belangrijke invloed gehad op het aantal lezers en het aantal uitleningen. Na een volledige restauratie nam dv R.K. Open bare Bibliotheek op 17 april van het vorige jaar weer bezit van het pand Steenschuur 17. Dat betekende een overzichtelijker opstelling van de boe kerij en meer comfort voor het publiek. De gunstige invloed daarvan blijkt dui delijk uit de jaarcijfers ran vorig jaar: in de Centrale nam het aantal lezers met 13 proeent toe; het aantal uitlenin gen met meer dan 20 procent. De gunstige ontwikkeling van de cen- tralevestlging aan het Steenschuur wordt echter niet gevolgd door de fi lialen. De gang van zaken in het filiaal Alexanderstraat wordt in het jaarver slag teleurstellend genoemd. Plannen nieuwe filialen in samenwerking Burgemeester Van der Willigen heeft zaterdagmiddag aan de winnaars van Ome Joops Tour de pryzen uitgereikt. Hy nodigde ledereen uit volgend Jaur weer naar Leiden toe te komen. De 16-jarlge Toon Houben uit Obblcht heeft deze Tour op een gewone flets ge wonnen. De laatste etappe liep van Rot terdam. de Delftse Schle, Delft. Pyn- acker, Zoetermeer. waar werd gegeten naar Leiden, waar men om 3 uur aan Ploegenkla88ement: 1 Dru. 2 Komeet, 3 Riedel. 4 Rivella, 5 Algemeen Dagblad. De strydlustigste renner bleek een meis je te zyn: de 15-Jarige Minie Brlnkhoff uit Zevenaar. met de Openbare Bibliotheek „Reuvens" konden niet gerealiseerd worden, om dat de nodige middelen niet verkregen konden worden. Het gezamenlijk filiaal in Zuid-West zal waarschyniyk niet eerder dan etnd dit Jaar in gebruik ge nomen kunnen worden; de opening van het filiaal in Noord, dat het filiaal in de Alexanderstraat zal gaan vervangen, Is nog geheel onzeker. Omdat het laatste filiaal niet aan de tegenwoordige eisen voldoet zal vanaf 1969 geen subsidie worden ontvangen. De vestiging en uitbreiding van ka tholieke scholen in het rayon van het gezamenlijke filiaal Houtkwartier heeft niet tot een vermeerdering van het aan tal katholieke lezers geleid. Het aantal volwassen lezers was eind 1967 40 (38 in 1966) en het aantal jeugdige lezers liep terug van 138 naar 136. Dit jaar hoopt de Bibliotheek het om vangrijke werk, van de vernieuwing van de catalogus te kunnen voltooien. Ver der werd een aanvang gemaakt met de aankoop en behandeling van de boeken bestemd voor het gezameniyk filiaal Zuid-West. Hoewel het aantal lezers In de cen trale belangrijk steeg, ligt het gemid delde i»ati de katholieke lezers in Leiden (5,4%) toch belangrijk onder het lan delijk gemiddelde van ca. 8%. De aantallen lezers in de Centrale en de filialen in 1967 waren als volgt: Centrale 1222 (waarvan 549 Jongeren en jeugd); filiaal Alexanderstraat 130 i waarvan 109 Jongeren en Jeugd) en filiaal Houtkwartier 176 (waarvan 136 jongeren en jeugd). Het totale aantal uitleningen in 1967 was 63.390. Boekenbezit Het boekenbezit vermeerderde in 1967 met 1717 stuks in de Centrale en in het filiaal Alexanderstraat. Daarnaast staat het aandeel van de R.K. Openbare Bi bliotheek in het boekenbezit van het gezameniyk filiaal Houtkwartier, dat gerekend kan worden op 3.659. Het totale boekenbezit van de Centrale aan het Steenschuur en 't filiaal Alexan derstraat was als volét samengesteld: naslagwerk 682, studieboeken 11.682, Nederl. romans en In het Nederl. ver taalde romans 8.232, romans in vreemde talen 2.311, naslagwerken Jeugdbiblio theek 202; jeugdontwlkkellngsboeken 2.110 en Jeugdverhalen 4.859. windje dwam over de Inutn, doch verder n de omstandigheden welhaast Ide- tc noemen. De dit jaar 15 Jaar tic- staande KLTY heeft deze keer een niet io sterk OM If i" li nales zullen ook nu wel weer de sterkste mensen overblijven. By de dames hebben Els Hofland, de winnares van vorig Jaar, en Joke Bos de beste kansen op de finale maar ook hier is best een verrassing te verwachten. By de heren lijkt een finale tussen titel houder Jan de Groot en Bram Madera een byna zekere zank, al zal de laatste tyd weer zeer goed op dreef zynde Ge rard Pasma er wel anders over denken. Modderman, consciëntieus in training voor de nationale votcmnenkampioen- schappen, boekte in de eerste ronde een fraaie -2 6-1 zege op Noordhoek. In de C-nfdcllng lichlicn de Uniciiin- spelers Mleke v. Uilen en licrard Rak ker goede kansen, mnnr of *y huu plaat sing als nummer een waar kunnen ma ken is een grote vraag. In D zag men het optreden van de nationale t.ifeltennlakamploen Bert v.d. Helm. In zyn eerste tennistoernooi trof v.d. Helm ln de atletische Lucien Crans- sen een moeliyke tegenstander die eerst na zware strijd voor v.d. Helm moest bulgen. Evenuls Gé Bakker kan v.d. Helm het in de tenniswereld nog een heel eind schoppen. De voornaamste uitslagen lulden: DE. B: mej. Beymlng-M Guyt 6-3 6-1, mev. Sauerbren-mevr. Verbraak 10-8 6-1. HE-B: E. Modderman-Noordhoek 6-2, 6-1 HE-C: Abma-Asselbergs 6-1 6-0, G. v. Marle-Arnoldi 9-7, 5-7, 6 2, Schellaars- Blnnendijk 0-7, 5-7, 6-2, Schellaars- Deerenberg 6-4 6-3. DE-D: Tr. Paffen-E. Tetter 1-6, 7-5 6-1. IIE-D: P. v. Ulden-J. Zonneveld 7-5 6-3, P. Basters-Schwings 6-1 6-4, Schel- laars-Sauerbren 6-3 6-1, K. Hartog-J. Mlchels 7-5, 4-6. 8-6. J. Kostrnae-W. Renee 6-4 1-6 6-3, Plijnnnr-Krljgsmnn 2-6, 6-3 6-u. Fetter-Kuypers 6-0 0-0, B. v.d. Heliji-L. Cranasen 6-4 6-3. Schaken De Zuid-Slaviër Ljubolevic heeft het Internationale Jeugdschaaktoer nooi in het Belgische Schilde onbe twist op zijn naam gebracht met de fraaie score van 9*4 punten uit 10 par tijen. Onze stadgenoot De Vries, die ln de laatste ronde van de Zuid-Slaviër verloor, leverde desalniettemin een voortreffelijke prestatie door met 7 punten als tweede te eindigen. Derde met een gelijk aantal punten werd de Belgische jeugdkampioen

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3