Rel in Cleveland eiste 10 doden WERK VAN KLEINE GROEP Woningnood met minder dan 120.000 huizen per Kerkgenootschap daagt lidmaat voor rechtbank Jaai* Jongeren voor Cuba vast op Schiphol Aanklacht op beschuldiging van sadisme Gloednieuw stopteken afgeleid van spiegelei Rechter moet beslissen over pleegouders Alleen negerpolitie in neger wijk Twee arbeiders ontsnapten aan vuurdood TERUG NA VAL VAN SOEKARNO Sumitro, magiër van Indonesische economie Medicijn: hard werken en geen goocheltruc DONDERDAG 25 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Directeur Mesdagasiel (Van nze parlementaire redactie DEN HAAG De geneesheer-direc teur van het Rijksaslcl dr. S. van Mes dag te Groningen, de zenuwarts J. A. Belkum, heeft in overleg met de secretaris-generaal van het ministerie Justitie bij de officier van justitie Amsterdam een aanklacht ingediend tegen de auteur van 'een artikel In „De Telegraaf", waarin de persoon en het beleid van de heer Van Belkum heftig werd aangevallen en met de woorden sadist en sadisme zijn betiteld. Minis- Polak (Justitie) zelf, die met vakan- is, is eveneens van deze stap op de hoogte. Ontkend wordt, dat het ministerie zou hebben aangedrongen op een rapport Van Belkum over de beweerde wantoestanden aan het Groningse Rijks asiel. In zijn hoedanigheid van psychia trisch adviseur van het ministerie van Justitie schreef de heer Van Belkum trouwens reeds de nodige rapporten. In erband met het vervullen van deze functie ook is het, dat de heer Van Bel kum iedere week twee a drie dagen in Den Haag pleegt te vertoeven. Wel heeft minister Polak enige tijd geleden vragen van het Tweede-Kamer lid mej. mr. Haars (CHU) gekregen, waarin zij wees op uitlatingen tijdens rechtszitting van de advocate mevr. Bakker-Weesing, die beweerde, dat het asiel mensonwaardige toestanden heersen. Hoewel deze advocate ook la- j een bezoek aan 't ministerie (nog) geen concrete gegevens kon verschaf ver de vermeende wantoestanden, bleek minister Polak toch redenen aan wezig te achten om aan de sectie psycho patenzorg van de centrale raad van ad- •ies voor het gevangeniswezen, de psy chopatenzorg en de reclassering te vra gen advies uit te brengen over het re gime in het dr. Van Mesdagasiel. Over lit gevraagde advies zegt de schrijver het Telegraafartikel, dat een der- telijk onderzoek alleen maar een fiasco worden. Voor een werkelijk objec- ief onderzoek zou een commissie uit de Tweede Kamer of beter nog een volko- onafhankelijke deskundigencom- ie benoemd kunnen worden, die preken gaat met staffunctionarissen, die uil Groningen verdwenen, omdat zij zich net met de terreurleiding konden ver enigen". Dr. Van Belkum zelf heeft gezegd geen enkel bezwaar te hebben tegen welk on derzoek dan ook. DEN HAAG (ANP) Daar het verlichte „spiegelei" en de rode lamp, die als officiële stoptekens bü duisternis worden gebruikt, in het algemeen wel zichtbaar zijn, maar niet onder alle omstandigheden van voldoende afstand herken baar voor het wegverkeer, beveelt de Stichting Wetenschap pelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV) de invoering aan van een nieuw stopteken. Dit nieuwe stopteken wijkt overdag niet af van het in het verkeersreglement verkeers regels en verkeerstekens omschreven „spiegelei", maar het kan bij nachtelijk gebruik beurtelings een blauw puntlicht en een rood licht uitstralen. Dit lichtpatroon maakt het nieuwe stopteken reeds van meer dan 200 meter afstand herkenbaar. Op een afstand van 150 meter kan de vorm van het bord al worden onderscheiden en op vijftig meter kan de eventueel in het bord aangebrachte naam bijvoorbeeld politie of douane worden gelezen. Hierdoor kan worden voorkomen, dat het wegverkeer 'snaohts door onbevoegden kan worden misleid en tot stoppen gebracht, hetgeen thans wel mogelijk is. Het door de SWOV gedane onderzoek werd verricht in opdracht van het ministerie van Financiën en mede naar aanleiding van een onderzoek van de ANWB, die de in het reglement verkeersregels en verkeerstekens omschreven stoptekens niet meer volledig geschikt achtte voor het huidige snel verkeer. rvoi nze correspondent) ENSCHEDE Volgende week woensdag 's morgens om tóen uur zal een lidmaat van de Nederlands hervormde gemeente te Enschede zich voor de bijzondere kamer van de rechtbank te Ailmelo moeten verantwoorden inzake het niet betalen van de kerkelijke bijdrage. De kerkvoogdij had herhaalde pogingen ondernomen om deze bijdrage (ook nog van tientallen andere lidmaten) in te vorderen. Toen zij daarmee geen succes had, nam zijeen advocatenkantoor in de arm, dat de weiger achtige lidmaten sommeerde tot betaling en gerechtelijke maatregelen aankondigde, indien niet tot betaling zou worden overgegaan. Inussen heeft decentrale raad van rechtzinnig hervormden, waarin verenigd zijn de lidmaten, die menen, dat zij niet de door hen gewenste „rechte prediking" ontvangen, verklaard, dat de raad de houding respecteerd van alten, „die om principiële redenen bij de huidige situatie in de hervormde gemeente van Enschede hun kerkelijke bijdrage weigeren te betalen". Deze raad is het ook, die „nu de kerkelijke leiding van de hervormde gemeente niet schroomt de problematiek met haar lidmaten voor de wereldlijke rechter te voeren", een fonds wil stichten met als doel de vervolgde rechtzinnig hervormden steun te verlenen of voor gerechtelijke bijstand te zorgen. OUDERLOZE KINDEREN DEN HAAG (ANP) Een uitspraak van de Raad voor de Kinderbescher ming in Alkmaar, dat drie Nederlandse kinderen die na het overlijden van hun ouders in Australië in Nederland waren aangekomen, bij een echtpaar in Uit geest moesten worden ondergebracht, is niet uitgevoerd, omdat tussen de fami lieleden van de kinderen verschil van mening bestond over het gezin waarin zij na aankomst moesten worden opge- Dit heeft de minister van Justitie, prof. mr. C. H. F. Polak, meegedeeld in ant woord op vragen van het Tweede Ka merlid mej mr. E. A. Haars (CHU). Hij voegt hieraan toe dat hij zich in afwach ting van een rechterlijke uitspraak inza ke het gezag over de kinderen, van een nadere beschouwing moet onthouden. Het onderzoek ter voorbereiding van de rechterlijke uitspraak wordt met spoed verricht. (Va?i een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Tussen nu en het nd van deze eeuw zal het bouwen van ninder dan gemiddeld 120.000 wonin- per jaar onherroepelijk leiden tot e terugkeer van de woningnood. Een ander betekent, dat er ieder jaar enminste een bedrag van 4 miljard gul len moet worden besteed om het groei- nde Nederlandse volk op verantwoor- lelijke wijze onder dak te houden". deze „enig juiste conclusie" is G. Verkman, hoofdl-edacteur van het week- )lad „Bouw" gekomen in een boekje, lat onder de naam „Doelmatige woning bouw" zojuist is verschenen. Het aanbod van woningen tussen 1970 en 2000 zal met 3,5 miljoen moeten toenemen. Uitgangspunten van zijn berekening zijn: het groeiend aantal huwelijken, ruim 2000 per week bij een aanvraag van 2400 huizen per week in totaal; het aantal afbraakwoningen, ongeveer een miljoen huizen zijn verkrot, of zullen de ze eeuw rijp voor afbraak zijn. Door huwelijken, uiteenvallen van ge zinnen e.d. moet rekening worden gehou den met een corrigerend aantal van elk jaar 2000 woningen meer dan in de voorgaande jaren. De praktijk heelt be wezen, dat het aantal jaarlijks vrijko- Charter kreeg geen vergunning SCHIPHOL. (A.N.P.). Ongeveer 120 mgeren, merendeels studenten uit Ne erland. Italië en Frankrijk, die glster- tiddag van Schiphol naar Cuba wilden ertrekken. zijn op de luchthaven ge- trand. Het grootste deel van de jonge- ui vernam eerst op Schiphol, dat de ijksluchtvaartdienst geen toestemming oor de vlucht had verleend aan de hartermaatschappü „African Safari" uit azei. die hen met een chartervliegtulg Cuba Een woordvoerder van de rijkslucht- aartdienst deelde desgevraagd mee, dat chartermaatschappij pas vorige week onderdag bij de R.L.D. een verzoek in- icnde om de groep van Amsterdam aar Cuba te vliegen. Vrijdags reeds eelde de R.L.D. aan de maatschappij iee, dat de groep niet voldeed aan de oorwaarden, die Nederland aan derge- ike goedkope groepsreizen stelt. Ook tgin deze week heeft de maatschappij R.L.D. rechtstreeks en via luchtvaart- akelaars benaderd om alsnog toestem- ing te verkrijgen, alles zonder resul- at De 120 jonge mensen, die 'n werk- studiereis van zes weken naar Cuba ilden maken, waren van dit alles ech ter niet op de hoogte. Een van hun lei ders, de Delftse student Eddy Goldberg (25), hoorde het woensdagochtend voor het eerst. De meesten echter pas, toen zij voor het vertrek op Schiphol aan kwamen. „Uit medeleven met deze gedupeerde jongeren", heeft de rijksluchtvaartdienst gisteravond alsnog toestemming ver leend voor de vlucht, hetgeen niet in houdt, dat de vlucht nu wel aan de eisen voldoet, aldus de woordvoerder van de R.L.D. Toen de jongelui, na vele tele foontjes door hun leiders en schrijver Harry Mulisch. die ter ondersteuning van de Cubagangers naar Schiphol was gekomen, eenmaal in het bezit waren van de R.L.D.-toes temming, moesten ze opnieuw naar een vliegtuig gaan zoeken. Omdat er oorspronkelijk geen toestem ming was, had „African Safari" de vlucht geannuleerd. De maatschappij bleek woensdagavond geen ander toestel beschikbaar te hebben. Nadat de jongelui ruim zestien uur in de vertrekhal van Schiphol hadden ge bivakkeerd, waren hun vooruitzichten er vanochttend omstreeks tien uur weinig rooskleuriger op geworden. De lieer Goldberg was samen met onder anderen de heer Mulisch nog druk doende om een in dit vakantieseizoen nog beschik baar chartervliegtuig te vinden. De heer Goldberg verzekerde de verslaggevers.- dat in tegenstelling tot andersluidende berichten, nog niemand de moed heeft opgegeven en naar huis is gegaan. mende woningen voor slechts eenderde toereikend is om alle nieuwe echtparen aan een huis te helpen. Met deze factor is in de becijfering rekening gehouden. De heer Werkman waarschuwt in zijn boek: „Ontstaat er eenmaal achterstand, dan is die niet of nauwelijks meer in te halen. Met fouten in de woningbouw blijft men vele tientallen jaren opge scheept zitten". Bij alle becijferingen is de schrijver ervan uitgegaan, dat op 1 januari 1970 het aanbod op de woningmarkt twee pro cent hoger ligt dan de vraag. „Het doel dat de toenmalige minister Bogaers zich bij zijn ambtsaanvaarding voor ogen stelde einde van de kwantitatieve wo ningnood in 1947 is geen onbereikbaar ideaal meer", constateert.de heer Werk man. Hij geeft ook aan op welke wijze het aanbod van woningen op peil kan worden gehouden. Kritiek heeft woningbouwdeskundige Werkman op een bepaalde werkwijze van de regering. „Men heeft er nu een vaste gewoonte van gemaakt om om de paar jaar een onderzoek in te stellen naar de woningbehoefte en dat levert boeiende gegevens op. Maar regionaal en plaatselijk kan men met dat basismate riaal niets beginnen. Het heeft aanvul ling nodig. Een inzicht op dit punt is nor maar zeer gebrekkig. Dat heeft mer duidelijk kunnen waarnemen, toen d eerste liberalisatiemaatregelen werde- afgekondigd", aldus de heer Werkmar Hij geeft in zijn publikatie, die is ve schenen bij Bouwcentrum Rotterda aan, op welke wijze het aanbod van v ningen op peil kan worden gehoudi „Vier miljard gulden per jaar bestedt betekent een reusachtig invesleringspi gramma hebben, waarbinnen men rek ning heeft gehouden met de meest do matige werkwijze". Voorts is verke ning van de markt bij een zo grote kwa titatieve bouw volgens de heer Werkm; een grote noodzaak. „Het is niet voldoei de te weten hoeveel woningen per da per week, per jaar er moeten wordt gebouwd, maar waar ze moeten staan e op welke wijze het assortiment mn< worden samengesteld". In tegenstellin tot wat de laatste jaren is gebeurd moe dit volgens de heer Werkman veel genu anceerder gebeuren. Verder noemt hi.i „noodzaken" voor optimale doelmatig heid, als bereidheid en mogelijkheid om massawoningbouw te bedrijven, bijzon der hechte, flink beginnende openhartige samenwerking tussen de betrokkenen, een gemeentelijk woningbouwbeleid dat op die massabouw en die samenwerking is afgestemd. Aan deze factoren ont breekt, zo wordt geconstateerd, hier en daar nog wol oona iets. Levenslang voor Mafialeden LECCE (AP) Een rechtbank in de Italiaanse plaats Lecce heeft 18 perso nen veroordeeld wegens het plegen van moorden in Centraal Sicilië in dc stijl van de mafia. Acht van hen werden ver oordeeld tot levenslange gevangenis straf. Tien anderen, die tezamen werden beschuldigd van de moord op een belang rijke politicfunctionaris, dr. Cataldo Tan- doy, werden veroordeeld tot gevangenis straffen van tezamen 175 jaar. Italië kent de doodstraf niet. Tandoy werd vermoord in Agrigento, waar hij speciaal belast was met een tweetal mafiazaken. Hij werd op klaar lichte dag samen met zijn vrouw dood geschoten in het centrum van de stad. De voornaamste beschuldigden warer twee broers, Luigi en Santo Librici, pro fessor Vincenzo di Carlo en Antonino Bartolomeo. Ze kregen allen levenslang. CLEVELAND A.F.P. - A.P.). De schietpartij van dinsdagavond in Cleveland is volgens de neger- burgemeester van de stad, Carl Stokes, het werk van een kleine groep negers, waar de meerderheid van de negergemeenschap niet achter staat. Hij was twee dagen tevoren al gewaarschuwd dat de groep wat in het schild voerde. Er zijn bij de schietpartij tien doden en negentien gewonden gevallen. Gedood zijn drie blanke politie agenten, twee van de vijf schutters en vijf voorbijgangers, onder wie een blanke. Aangehouden is Ahmed Fred Evans, die bekend heeft leider te zijn van een afdeling van zeventien scherpschutters van de „zwarte muzelmannen". Hij gaf zich aan de politie over toen zijn wapen ketste. De commandant van de nationale garde van Ohio, generaal Sylvester del Corso, verklaarde te moeten geloven in een komplot. Ooggetuigen hebben ver klaard dat de sluipschutters een georga niseerd gevechtsplan schenen te hebben. Sommigen gebruikten automatische kara bijnen. Op één van de lijken van de sluipschutters werd een patroongordel gevonden. De man had een gasmasker in een foedraal aan de zij. Politiemannen, die sluipschutters onder vuur namen, die zich in een gebouw hadden verschanst, hebben gezegd dat hun was toegeroepen: „We schieten iedere blanke neer". Nadat hier en daar brand was uitge broken openden de sluipschutters het vuur op de brandweerlieden, die door de politie vervolgens de toegang tot de wijk werden ontzegd. Een supermarkt brandde geheel uit. Ook een woonhuis werd zwaar beschadigd door het vuur dat niet kon worden bestreden. Negerpolitie en vijfhonderd vooraan staande personen uit de negergemeen schap van Cleveland hebben de nationale garde vanmorgen vervangen in de krot tenwijk, waar vooral negers wonen. STEEKVLAM UIT GASLEIDING (Van een onzer verslaggevers) SITTARD Twee arbeiders van het pijpconstructiebedrijf uit Sittard mo menteel echter in dienst van de ge meente Sittard, zijn ternauwernood aan de dood ontsnapt. Dit gebeurde toen bij werkzaamheden uit de hoofdgasledding nabij de in aanbouw zijnde hotelvak school plotseling een metershoge steek vlam spoot. De twee mannen liepen ernstige brandwonden op en moesten worden opgenomen in het ziekenhuis te Sittard. Hun toestand was gistermid- ,dag ernstig De steekvlam was zo hevig, dat een tien meter verder staande boom ge schroeid werd. Ook brandde een aanplak bord gedeeltelijk af. De brandweer was snel ter plaatse. Tengevolge van de enor me hitte liep ook een kabel van de PTT enige schade op, waardoor het lokaal te lefoonverkeer enige vertraging opliep. Een van de bemanningsleden van een Russische tank neemt voor zijn vertrek uit Tsjecho-Slotcakije afscheid van de bevolking van een Boheems dorpje. Met dergelijke foto's probeert Rusland aan te tonen, dat het Tsjecho- SUncaakse volk het vertrek van de Russisohe troepen betreurt. (Van onze medewerker, P. A. van der Poel) DEN HAAG Met de opneming van Sumitro als minister van Handel in het nieuwe ontwikkelingskabinet van Indonesië zijn de verwachtingen van het volk op betere levensomstandighe den hoog gespannen. Het is alsof het nieuwe kabinet uit één man bestaat: Sumitro. HU wordt gezien als een soort magiër, die met een enkele to verslag de Indonesische economie ge zond kan maken. Reeds een paar dagen na de bekend making van de samenstelling van het kabinet begonnen in verschillende de len van het land de prijzen te dalen, vooral van textiel. Op de pasars bie den de handelaren hun koopwaar aan met „Harga Sumitro" Sumitroprij- zen. Zij durven hun goederen niet langer aan te houden, uit vrees dat de prijzen verder naar beneden zul len gaan. Sumitro is bijzonder popu lair bij de huisvrouwen. Zij herinne ren zich nog hoe de prijzen daalden, toen hij in 1954 in het Burhanuddin Harahapkabinet werd opgenomen. Van Sumitro wordt verwacht, dat hij een einde zal maken aan de inflatie, waarmee Indonesië sedert 1950, de aanvang van haar officiële bestaan, is geplaagd. Het geld werd toen eerst in tweeën „geknipt", daarna nog eens tot een derde gedevalueerd. On der het wanbestuur van Soekarno nam de inflatie een enorme vlucht. Nieuw geld werd ingevoerd. Voor 1000 roepiah oud geld kreeg men 1 roepiah nieuw geld. Het spelletje begon op nieuw, met een waardevermindering van 50 £l 100 procent per maand en dikwijls meer. Wel werden de lonen en salarissen verhoogd, maar slechts met een fractie vergeleken met de inflatie. Het indexcijfer is in de loop der jaren tot het fantastische getal van 915.294 opgelopen WAARSCHUWING Op 1 juli verscheen Sumitro in Dja karta voor radio en televisie en waarschuwde, dat verlaging van dc prijzen niet door een of andere goo cheltruc bereikt kan worden. Daar voor is 'n verhoging van de produktie nodig, hard werken, een andere men taliteit. De produktie is thans veel la ger dan 10 jaar geleden, de export is met de helft verminderd. Sumitro schatte, dat het vijf tot zeven jaar zal duren om een gezonde economie in Indonesië tot stand te brengen. Sumitro's waarschuwing moet wor den gezien als een poging om de „koorts" in de maatschappij, die met zijn opneming in het kabinet is ont staan, te doen afnemen. In verschil lende bladen van de hoofdstad was vóór de vorming van het nieuwe ka binet een campagne ten gunste van Sumitro gevoerd. Hij werd afgeschil derd als de enige man, de expert, die de economie weer op gang zou kun nen brengen. Zij televisie- en radio rede moest dienen als een koude douche voor onwezenlijke wensdro- Volgens Sumitro moet er in de eerste plaats gestreefd worden naar stabi liteit in de prijzen van het voedsel. De regering is daarom doende grote rijstvoorraden aan tc leggen om in dc „patjeklik" de tijd van voedsel schaarste vlak voor het afkomen van de nieuwe oogst met aanvoer van rijst uit de voorraden de rijstprijs ln de hand te houden. In Indonesië rich ten de prijzen van de goederen zich naar die van de rijst. De opvoering van de produktie van voedsel, in het bijzonder van rijst, staat dun ook ln het middelpunt van <le belangstelling van dc legering. Momenteel bedraagt de rljstproduk- tie 9,5 miljoen ton per jaar. Dit is ge noeg voor een bevolking van 95 mil joen zielen. De bevolking van nu wordt op 112 115 miljoen geschat. Door betere plantmethoden en door gebruik van het plantmateriaal Pb5 en Pb8 de „wonder"-rijst kan Indonesië in 1973 self-supporting zijn. Het aantal militairen in het kabinet is van 9 tot 7 teruggebracht. Dc be langrijke ministeries van Handel. Landbouw en Verbindingen worden niet langer beheerd door militairen, maar door experts, ieder op hun ei gen terrein. Voorts is de persoonlijke staf van militairen van president Soe- harto, waarop veel kritiek was uitge oefend, omdat die meer invloed op de gang van zaken zou uitoefenen dan het kabinet zelve, opgeheven. Wel heeft Soeharto inmiddels drie per soonlijke assistenten benoemd, alle drie wederom legerofficieren. Ongetwijfeld heeft Sumitro zijn eisen aan de militairen gesteld, voordat hij «Un benoeming aanvaardde. Een van zijn eerste daden was dc afschaffing van dc beruchte „a-formulieren", waarop goederen vrij van Invoer rechten voor de recreatie van de mi litairen konden worden ingevoerd. De ze formulieren waren een ergerlijke bron van corruptie geworden. Het ia hoopgevend, uit een oogpunt van be strijding van de nog altijd enorme corruptie, dat Sumitro deze maatre gel heeft kunnen doordrukken. BUITENLANDS KAPITAAL De buitenlandse investeringen begin nen nu op gang te komen. Ook zijn ondernemingen en bedrijven, tijdena Soekarno's regime „overgenomen" en meestal zeer verwaarloosd, aan de buitenlandse eigenaren teruggegeven. In meerdere gevallen zijn de salaris sen en lonen op deze bedrijven door de oorspronkelijke eigenaren in over eenstemming met dc kosten van le vensonderhoud gebracht en dat is van heilzame invloed op de produktie gebleken, zowel kwalitatief als kwan titatief. Het buitenlandse kapitaal kan op de volle steun van Sumitro rekenen. Naast de produktie van voedsel is verhoging van de export het middel om een stabilisatie van de economie in Indonesië tot stand te brengen. Sumitro, de sleutelfiguur ln het nieu we kabinet, heeft een zware taak op zijn schouders genomen. Wel is dc vorige maand het Indexcijfer met slechts 4 procent gestegen, dat zeer gunstig is voor een land, waar een in flatie van 20 procent per maand tot voor kort noR aanvaardbaar werd ge acht, maar de laatste dagen kruipt de prijs van het goud en van de buiten landse valuta op de vrije markt weer omhoog. Zo is de Nederlandse gulden van ongeveer 90 tot 1000 roepiah op gelopen. De tijd dringt in Indonesië. Wie is deze Sumitro? Hij werd in 1908 uit een vooraanstaande Javaanse familie in Madioen geboren. Hij stu deerde in Amsterdam en promo veerde in 1943 in de economie. Na de oorlog naar Indonesië teruggekeerd, stelde hij zich meteen ter beschik king van de revolutionaire leiders. Na de souverelniteitsoverdrncht in de cember '49 werd hij dc eerste Indo nesische zaakgelastigde ln Washing ton. Daarna diende hij in verschillende mi nisteries, waarbij hij zich onder scheidde d<x>r een koel oordeel en grote vastberadenheid. Vooral in het kabinet Harahap greep hij krachtig in op economisch en financieel ter- Zijn taak kon hij niet met succes be ëindigen, omdat als gevolg van de uitslag van de algemene verkiezingen van 1955 zijn kabinet plaats moest maken. Inmiddels was zijn faam als econoom in binnen- en buitenland gevestigd. De toenemende communistische in vloed in de regering van Indonesië, deed hem in 1958 besluiten om zich bij een op Sumatra gevormde „te genregering" te voegen. Hij verzorg de toen de handel van de in opstand gekomen gebieden op Sumatra. Nadat de opstand was neergeslagen, ver bleef Sumitro negen jaar in het bui tenland. Het vorige jaar werd hem toegestaan om naar Indonesië terug te keren, waar hij spoedig van zich deed spreken door lezingen over de economische en financiële problemen van Indonesië.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5