TECHNISCHE GEGEVENS OVER NIEUWE LEIDSE MERENWIJK Enorme hoeveelheden zand nodig voor ophoging van Broek en Simontjespolder FORD ESCORT TULPENRALLEYWINNAAR! Schatgraverij in Noordwijk mmmm Voor mol spelen kan HONDERD zilveren guldens opleveren FORD CORTINA 1600 FORD ESCORT FORD ESCORT Inbrekersspook waarde weer door Leiden Uit de NKS-sportkampen Holland Sport tegen LFC? DONDERDAG 25 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ADVERTENTIES Een dag struisvogelpolitiek de traditionele houten schatkist met honderd zilveren guldens. Verder een honderdtal busjes met briefjes die recht geven op een fraaie prijs o.a. ijstaarten, opblaasballen, kinderserviesjes, poppen, kinderfietsen en een transistorradio. Na het verstrijken van de toegestane graaftijd worden de prijzen die nog in het zand verborgen zijn gebleven onder toezicht van de Noordwijkse strandpolitie verloot onder de schatgravers Voor de prijs van een gulden mag men het schatgraversterrein betreden. Jaarlijks nemen duizenden kinderen en ouderen aan het graversfestijn deel. Ook onze oosterburen tonen jaarlijks weer een opmerkelijke belangstelling voor deze gebeurtenis. De Leidse St.-Vincentiusvereniging zal het saldo aanwenden om bejaarden en mensen in nood hun financiële moeilijkheden te helpen verlichten. Aanvang van het strandfeest half drie precies. Aan het Noordwijkse strand is nog niets bijzonders te zien. Dagelijks wordt hel strand overspoeld door een menigte toeristen en dagjesmensen die er met volle teugen komen genieten van de geneugten die zon, zee en strand te bieden hebben. Op dinsdag 30 juli echter zal een afgeschermd stuk strand voor het Palace-hotel ln beslag genomen worden door een menigte kinderen en ouderen voor wie het sprookje van de schatgraverü voor <*én dag werkelijkheid gaat Morden. Dan wordt weer de traditionele schatgraverü gehouden, een niet meer weg te denken evenement In het Noordwijkse strandselzoen. Enkele centimeters onder het zand liggen ook dit jaar weer aantrekkelijke prijzen verborgen. Allereerst natuurlijk ADVERTENTIE Hoge, brede kade langs De Zijl ter beveiliging Om de zestig miljoen kostende Merenwijk van de grond te krijgen, zal eerst voor een gedegen ondergrond moeten worden gezorgd. Daar is zeer veel zand voor nodig, omdat het huidige peil van de Broek en Simontjespolder 1.80 meter onder NAP ligt. De Leidse dienst gemeente werken wil een bouwhoogte krijgen van ongeveer 0.70 meter onder NAP, zodat in de hele polder één meter zand zal moeten worden op gespoten. Daarmee is men er dan nog niet omdat door het enorme gewicht de relatief slappe ondergrond (voornamelijk klei) zal gaan zakken. Grond boringen en becijferingen hebben aangetoond, dat maar liefst 2 tot 21/2 keer zoveel zand nodig zal zijn om de nog te bouwen huizen over dertig jaar boven de grond te kunnen houden. Kosten De kosten van deze gigantische kar weien zijn enorm. In een speciaal daar voor uitgetrokken hoofdstuk van het wijkrapport becijfert gemeentewerken alleen al de kosten van aanleg van het rioolsysteem op ruim 12 miljoen. De aanleg van de wegen, de straatverlich ting, de brandkranen en het openbaar groen worden op ruim 34 miljoen ge- Hierbij zijn inbegrepen de kosten van verlenging van de Marnixstraat, de aanlegkosten van de verlengde Su- matrastraat en de kosten van verkeers lichteninstallaties. verkeersvoorzienin- gen en straatnaamborden. Een andere flinke post van de begroting vormt de aanleg van bruggen, tunnels en dui kers: bijna 7,5 miljoen. De aanleg van gemalen, persleidingen, stuwen en voorzieningen ten behoeve van de wa terbeheersing belopen zo'n 1,6 miljoen. En dan praten we maar niet eens over de volkstuinen (bijna 5 ton), het tennispark (bijna 9 ton), de aankoop van gronden en het klapstuk: de op hoging en egalisering van bouwter reinen. Over een kleine 8 jaar verwacht het Leidse gemeentebestuur dat al deze werken zijn gerealiseerd. Er is Omdat het gebied praktisch even hoog zal komen als het peil van Rijn lands Boezem is het gevaar voor over stroming beperkt. Om dat gevaar hele maal te bezweren, zal een hoge en brede kade langs de Zijl worden aan gebracht. Verder zal om het waterpeil in de polder onder controle te houden, een goed functionerend stelsel van sloten en grachten moeten worden aan gelegd. Omdat de verversing van dit water door regen niet voldoende is gewaar borgd, zal een verversingssysteem wor den aangelegd dat water in de noord- oosthoek van de polder uit de Zijl zal aanzuigen om het dan via een stelsel van schuiven, stuwen en duikers via de weteringen naar de Slaaghsloot te vervoeren. Het gevolg is, dat ook het water van de Slaaghsloot wordt ver verst en de bijnaam stinksloot zal kunnen vervallen. Om de enorme hoeveelheden riool water uit de 6000 huizen van de Me renwijk weg te werken, zal een cen traal gelegen rioolgemaal worden ge bouwd. Via een persleiding zal dit ge maal het afvalwater naar de riool waterzuiveringsinstallatie Slaaghsloot transporteren. Wegen De wegen in de Merenwijk zullen worden voorzien van t.l.-verlichting. Voor doorgaande wegen zal natrium worden gebruikt. Met deze laatste soort lampen heeft men goede erva ringen op de Willem de Zwijgerlaan opgedaan. Langs en in de wegen zal een stelsel van brandkranen worden aangelegd die zullen worden aange sloten op de waterleiding. Om parkeer- moeilijkheden te voorkomen is voor zien in de aanleg van gemiddeld één parkeerplaats per woning. ADVERTENTIE Automobielbedrijf „RIJNLAND" N.V. De Merenwyk in de Broek en Simon tjespolder, waar 6000 woningen gebouwd moeten worden zal vla een aantal brug gen over de Slaagh- of Stinksloot worden ontsloten. Een van de toegangswegen naar de Merenwyk zal de Sumatrastraat zijn. De Sumatrastraat zal daarvoor wor den doorgetrokken. Met de werkzaamhe den van de doortrekking is men inmid dels reeds begonnenf zoals uit de foto bljjkt. De gemeenteraad stelde reeds in 1966 een krediet beschikbaar. Voor het grondwerk en de aanleg van een duiker voor de ontwatering van de volkstuinen stelde de raad ƒ410.000.beschikbaar. Een bedrag van 125.000,werd ook uitgetrokken voor het schadeloos stellen van ongeveer vijftig volkstuinders. De door te trekken weg loopt namelük door een volkstuincomplex. al een globaal tijdschema ontwik keld. En dan te bedenken, dat de Merenwijk op dit ogenblik slechts uit een groot weiland bestaat met twee boerderijen en een vieze vuil nisstortplaats ADVERTENTIES OUDE IWFl GENEVER in de handige kneepfles f Tl,— per liter Twee jubilea bij N.V. Homan te Oegst geest De heren L. v.d. Geer (55) uit Zoe- terWoude en B. Boskamp (63) uit Kat wijk zijn vanmorgen door de directie en het personeel van N.V. Hdman Co te Oegstgeest gehuldigd vanwege hun 40- jarig dienstverband. ..Het is ongebruike lijk, dat wij in deze tijd van het jaar ons bedrijf stil leggen. De reden, dat het ge beurt is echter ook ongebruikelijk," al dus directeur H. Zwetsloot „Ons bedrijf bestaat al vele jaren, maar als ik het wel heb bent u beiden de eersten, die een 40- jarig jubileum vier." De heer Zwetsloot stelde verder, dat beide jubilarissen, die als jongen hun intree in de zaak maak ten, zich in de loop der jaren zeer ver- mmmm antwoordelijke posities hebben weten te verwerven door hun ijver en vakbe kwaamheid. De heer Van der Geer is in het zomerseizoen chef van de narcissen- afdeling, 's winters runt hij de behan deling van de lelies en andere bloemen. De heer Boskamp heeft 's zomers de leiding over de hyacintenafdeling en in de wintermaanden heeft hij de super visie over de verwerking van de dahlia's. De heer Zwetsloot besloot zijn toespraak met de overhandiging van een bedrag onder couvert namens de directie. Namens het Jubileumfonds werd het woord gevoerd door de heer H. van Dui- venbode, die eveneens een enveloppe met inhoud aanbood. Als oudste van het kan toor sprak de heer A- Goedhart, die een aantal leuke herinneringen uit het ver leden ophaalde en tenslotte de jubilaris sen sigaren aanbood en de beide echt genotes van een attentie voorzag. De huldiging in restaurant „De Rode Leeuw" werd besloten met een dank woord door de heer Boskamp. Niet sneller dan het geluid, maar zijn tüd ver vooruit! Dat is een VANAF SLECHTS ƒ5495,— Automobielbedrijf „RIJNLAND" N.V. ZOETERWOUDE Twee weken gevangenis voor Zoeterwoudenaar „Dat ik te veel heb gedronken, dat moeten ze maar bewijzen", aldus het standpunt van een 35-jarige inwoner van Zoeterwoude voor de Haagse poli tierechter. De officier van Justitie had daar naar zijn mening niet zoveel moeite mee, vandaar ook diens gebrui kelijke eis van twee weken gevange nisstraf en intrekking van het rijbe wijs gedurende een jaar. „Wat ik ge dronken heb, gaat je niks aan", aldus had verdachte aan de politie reeds meegedeeld, hetgeen overigens al hik kend en stotterend gebeurde. Een cafetariahouder had als zijn oordeel gegeven dat verdachte niet al te nuch ter meer was toen hij in de auto weg reed. De officier weer erop, dat ver dachte reeds eerder terzake van ver keersovertredingen is veroordeeld en de verbalisant laat geen twijfel be staan over de toestand waarin ver dachte verkeerde. De rechter was het met de officier eens en veroordeelde overeenkomstig diens eis. LEIDERDORP Meer ruimte voor de Muziekschool Door de sterke toename van het aan tal leerlingen heeft de Stichting Muziek school Leiderdorp een nijpend gebrek lokaalruimte gekregen. De twee lo kalen van de voormalige Marijkeschool aan de Hoofdstraat zijn onvoldoende en de laatste tijd ontvangen de leerlingen daarom muziekonderwijs op heel andere plaatsen dan de Marijkeschool. Om in de ruimtelijke nood van de Mu ziekschool te voldoen stelt het college de raad voor het onlangs door „Veloci- tas" ontruimde clubgebouw van het sportveld te verplaatsen naar de tuin naast de muziekschool in de voormalige Muziekschool. De kosten van de ver plaatsing worden geraamd op ƒ9.050, Dit bedrag is in tien jaar af te schrij ven wat voor de Muziekschool neer komt op een bedrag van ruim 1.200,per jaar, gelijk aan de huur welke thans betaald wordt voor elk lokaal vhn de oude school. Geslaagd De heren A. Roest en B. Splunter te Leiderdorp slaagden in Den Haag voor het Staatsexamen HBS-A. Beiden waren cursisten de L.O.L Auto dook via bank in Zoeterw. Singel Komend van het Levendaal dook een 30-jarige inwoner van Leiderdorp van nacht omstreeks 5.45 uur met z|jn be stelauto de Zoeterwoudse Singel in. In de bocht van de Plantagelaan had de man. die zoals hij tegenover de politie verklaarde „wat gedronken had", de macht over het stuur verloren, doordat de ladder op het dak van zijn auto begon te schuiven. De bestuurder raakte ln paniek, botste tegen een verkeerslan- taarn en reed vla een bank en de afras tering de Zoeterwoudse Singel ln. De man slaagde erin op eigen kracht op het droge te komen. HU had een hoofd wond opgelopen. Verkeerslantaarn, bank en afrastering werden beschadigd; de auto werd behoorlijk vernield. ADVERTENTIES (V.A. ƒ5495.— U weet dat na een proefrit bij: Automobielbedrijf „RIJNLAND" N.V. ADVERTENTIE Drie colberts, een vest, drie jongens pantalons en 30 stropdassen met een ge zamenlijke inkoopwaarde van 500, werden gistermorgen vermist uit een kle dingmagazijn aan de Haarlemmerstraat. De Inbraak moet zijn gepleegd tussen dinsdagavond 18.15 uur en woensdag morgen 8.30 uur. De inbreker! s) had zich toegang verschaft door het forceren van een deur. Uit het portiek van een waren huis aan de Haarlemmerstraat is gis termiddag tussen 14.00 en 14.30 uur een wandelwagen gestolen, die daar onbe heerd was achtergelaten. Vannacht is ingebroken in een perceel aan de Oude Herengracht. De inbre ken s) die zich toegang tot het huis had verschaft door het forceren van een pro visorisch hersteld raam, werden ge stoord door de buren. Er wordt niets vermist. Ook bfl de inbraak in een dran kenhandel aan de Oude Vest was de buit nihil. Een kasregister met een Inhoud van 5 losse guldens werd buitgemaakt bQ een inbraak in een kantoor aan de Hoge Rijndfjk. Toegang tot het perceel was verschaft door het forceren van een raam aan de achterzijde. Uit een dames lingeriezaak aan de Haarlemmerstraat, waartoe men zich met een loper toe gang had verschaft is vannacht het kas register met 140,gestolen. DOCOS-PUPILLEN, AMERSFOORT Na een zeer rustige nacht vol regen stonden we voor ons doen laat op; het was namelijk 7 uur. Na een stevig ontbijt met thee en melk werd Docos 1 aan het pieperspitten gezet. Docos II j zag zyn eerste wedstrijd uitgesteld tot de avonduren. Docos I begon met Brutale diefstal in fotozaak te Leiden Vier jongens liehlx-n gistermiddag op brutale wijze een fototoestel uit een fo tozaak aan de Breestraut ontvreemd. De camera ter waarde van 100.stond op een doos op de toonbank toen de vier knapen de winkel In-traden. De filiaalchef die in de etalagekast bezig w$8, wendde zich na enkele ogen blikken tot zijn „klanten". Toen een van hen om een fotorolletje vroeg, merkte een ander op „het hoeft al niet meer" en het viertal verliet de winkel. Toen be merkte de filiaalchef dat de camera ver dwenen was. HQ ging de jongens achter na, doch kon hen niet achterhalen. Burgerlijke Stand Geboren: Ilona, d.v. W. Lubbers en J. Muilwijk; Edwin A., z.v. G. M. Loo- zen en C. G. Erades; Danny P. J., z.v. F. Roessingh van Iterson en U. van Graven; Michael, z.v. T. Zandvliet en M. Rewijk; Franciscus A. C„ z.v. F. A. G. Loventvos en W. A. Tetteroo; Willem F., z.v. W. F. de Jong en M. de Fey; MicheL z-v. H. Versteegen en J. M. van der Zee; Jan A., z.v. M. P. van der Dussen en L. Ripzaad; Martin L., z.v. H. Gritter en A. de Vries. Overleden: A. Huyser, 76 jaar, wed. van W. A. Noordzij: A. Gijsman, R4 jaar, wed. van A. Hannaart; M. van der Hulst. 76 jaar, man. OEGSTGEEST NA DRANK TEGEN JCHTMAST LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 25 Juli tot en met 6 augustus zijn door dc Katho lieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera (middag 2 30) Een: hoogst - merkwaardige tekkel a l. prol. Wacht tot het donker is 18 Jaar (nacht vrijdag en zaterdag 23.30) Bambole (18 jaar.» Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: De nacht is om te stelen a.l. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lux or: Django, de man zonder genade, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) 's-Morgens: Thunderbirds are go (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Daar komen dc Russen, daar komen ze aan. - a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Fantomas contra Scotland Yard (a.l. prol.) Nacht, vrijdag en zaterdag 23.30 uur). Verboden vruchten. 18 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PLINT „Pardon, ik In-ii wel laat, maar mag ik vragen of L' zich voor een onfeilbaar middel tegen slapeloosheid interesseert KORRELT.I' Vooruitlopend op het officiële i zon dag (oefenprogramma van LFC in augus tus a.s. vernemen wij dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat de kanaries op woensdagavond 14 augustus a.s. een lichtwedstrljd zullen spelen tegen de nieuwbakken Haagse Eredivisieclub HoUand-Sport. handbalwedstrijd, waarbij Aad Pelgrim de moraal van de troepen I weer hoog hield. Docos II bleek in Ongeveer twee uur vmimorgen vl. hand- en volley hal beter bedreven dan c,cn f°.rd Taunu,-personenauto, de kanssport voetbul. Bij volleybal was Nico van Dijk bijzonder op dreef met een score van 13 matchpunten en bij handbal leek het of Ernst-Jan Beer- luge het hele goal opvulde met zijn goede saves. Om hall een kregen wii een uitstekende lunch met een appel toe. In de middaguren kregen we be zoek van de families Rossenberg en Goosen. Hieraan hielden de leiders een paar rondjes over en de jeugd een goede steun. Onder hun toeziend oog kwamen 4e beide elftallen tot leuke resultaten. By het voetballen bezorgde Dick de Groot Docos I een royale zege en Eugéne Tros, bijgenaamd Ali Ben Joessef, zorgde dat Docos II ook niet verloor. Het diner was uitstekend en het slapen gaan van de jongens bezorg de de leiders geen moeilijkheden. Vriendelijke groeten van Dooos, Amersfoort. tuurd door de 22-jarige H. R. uit Sas- sonheim, uit de bocht bij „Buitenlust" <«p de Rijnziehtweg. De auto botste tegen een lichtmast, die daardoor scheef kwam te staan. De auto, een vrijwel nieuwe huurwagen van 'n ver- huurinrichting uit Utrecht, werd zwaar beschadigd. De bestuurder bleek onder invloed van sterke drank te verkeren. Een inzittende, de ongeveer twintig jarige militair H. R. uit Oegstgeest, werd ernstig gewond aan het hoofd. Hij is per ambulance naar hel Acade misch Ziekenhuis vervoerd ZES INBRAKEN In de nacht van woensdag op don derdag is in een zestal woningen aan het Oranjepark ingebroken. In totaal werd een bedrag van ongeveer hon derd gulden aLs vermist opgegeven. Van de dader(s) is nog geen spoor. Marktberichten '•-HERTOGENBOSCH, 24 Juli Vee Aanvoer totaal 6805, runderen 2159, graa- kalvc-ren 224, vette kalveren 678, nuch tere kalveren 1610, schapen 153, lamme- 738, fokzeugen 22, slachtvarkens 588, biggen 633. alachtrunderen 758, melk- kalfkoelen per stuk 1020-1635, guste koelen p. st. 960-1385, graskalveren p. st. 460-660, kalfvaarsen p. st. roodbont 1150-1600, zwartbont 1090-1400, klam- zen p. st. 1085-1310, guste vaarzen p. st. 925-1225, pinken p. st. 650-875, nuchtere kalveren voor fok of meste- rlj p. st. 220-350, welde schapen p. st. 90- 130, weldelammeron p. st. 80-120, drach tige zeugen 350-470, biggen p. st. 57-69, Prijzen p. kg. lev. gew. alachtrunderen extra kwal. 4.95-5,35 gesl. gew. idem le kwal. 4,35-4,85, Idem 2e kwal. 3,90-4,25, Idem 3e kwal. 3,60-3,80, vette stieren per kg. gesl. gew. 4,25-4,80, worstkoeien gesl. gew. 3,40-3,60, vette kalveren le kwal. lev gew 3,70-3.90, idem 2e kwal. 3.45-3.65. idem 3e kwal. 3,15-3,40, nuch tere slachtkalveren p. kg. lev. gew. 1,45- 1,85, p. st. 60-100, slachtzeugen le kwal. p. kg. lev. gew. 1,70-1,75, idem 2e kwal. 1,605-1,68, slachtvarkens p. kg. lev. gew. 1,85-1,95, vette schapen p. st. 100-140, vette lammeren p. st. 110-140, handel: melk- en kalfkoeien iets minder, lui, goed prijshoudend, gustekoeien normaal, iets trager, onveranderd duur, jongvee Iets korter, redelijk, stijf, duur, vette kal- Iets ruimer, willig, hoger, nuchtere slachtkalveren tamelijk, vlot, duurder, schapen en lammeren ruim, goed, gc- takkelijk gehandhaafd, fokzeugen ge- oon, rustig, prijshoudend, lopers en big gen iets groter, tamelijk vlug. weinig ver andering. slachtvee behoorlijk, vrij gun stig, prijshoudend, slachtzeugen iets minder, Iets williger, stijver. WOERDEN, 24 Juli. Kaas Aan voer 71 partijen. Prijzen: le kw. 3.80- 3.88, 2e kw. 3.65-3.79. extra kw. tot 4.30. Handel kalm GOUDA, 25 juli, Kaas Aanvoer 109 partijen. Prijzen: le kwal. 3.80 3.92; 2e kwal. 3.653.79; extra kwal. 3.934.30. Handel goed. UTRECHT, 25 juli. Vee Aanvoer totaal 4534; runderen 1181, vette kal veren 152, graskalveren 79, quehtere kalveren 487, schapen 133, lammeren 1037, varkens boven 100 kg 45H. id. be neden 100 kg «1, biggen 904, bokken en geiten 42. Prijzen melk- en kalf koeien 1000-1435. k.ilfvaarzen 900-1125. vare koelen 825-1000. pinken 700-825, stieren 740-1200. graskulveren 400-610, nuchtere kalveren 40-80. fokkalveren 130-275, schapen 85-130, lammeren 110- 150, drachtige varkens 350-475, lopers 80-115, biggen 50-70, bokken en gelten 12-48 alles p. stuk; vette koelen le kw. 4.15-4 45. ld. 2«* kw. 4.00-4.10, ld. 3e kw 3.60-3.95 alles p. kg gesl. gew.; vette kalveren le kw, 3.45-3.65, ld. 2e kw. 3.25-3.40, ld. 3e kw. 3.00-3.20, nuchtere kalveren 1.40-1.80, zware, vette varkens 2.05-2.15, zouters 2.15-2.25, slachtzeugen 1.60-1.70, Jonge slachtzeugen 1.68-1.78 alles p. kg lev. gew. Overzicht (handel en prijzen): melk en kalfkoeien, redelijk, prijsh.; vette koelen, redelijk prijsh vare koeien, re delijk, prijsh.; vette kalveren, redelijk, ruim prijsh.; graskalveren, rustig, even hoger: nuchtere kalveren, willig, prijsh.; fokkalveren, rustig, niet prijsh.; scha pen, willig ruim prijsh.; lammeren, wil lig. ruim prijsh.; varkens, redelijk, ruim prijsh.; biggen, redelijk ruim prijshou dend-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3