Van Springel: „Waarom nou de een alles en de ander niets?'' Baanrenners laatste kans voor Mexico Bart Kraan zeilt bij Valken regelrecht op hoofdprijs af Antilliaanse honkballers zijn klimaatsovergang te boven Goed gegeten, goed geslapen... en toen dat Tweede plaats alleen iets waard voor geschiedenis OLYMPISCHE ACHTERVOLGING GROOTSTE VRAAGTEKEN Tiemen Groen punt achter wielerloophaan DINSDAG 23 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 (Van een onzer verslaggevers) GROBBENDONK „Welkom Herman", staat er op de straat gekalkt. Een eindje verder hebben bewonderaars op de koolasweg met wit rand nogmaals deze groet neergestrooid. Herman van Springels (24) riante huis in Grobbendonk is bijna onzichtbaar geworden door fraai gedrapeerde vlaggen, serpentines, slingers en feestver lichting. „Herman komt direct", laat zijn moeder weten. „Wat is het toch jammer hè, dat hij op seconden ge slagen werd. Minuten zou gaan, maar dat Herman nu zo op zijn kop heeft gekregen." Ze ziet er vermoeid uit. „Niemand heeft vannacht een oog dicht gedaan." Nadat enige Belgische journalisten en fotografen met vereende krachten de familie Van Springel tot een ouderwets groepje heeft geformeerd, zoals je dat alleen nog maar in vergeelde albums ziet, komt Herman van Springel loom aanstappen. Het JU eikhuisje" werd een waterhuisje en daarom kon er op de eerste dag ion hot internationale tennistoernooi in Hilversum niet gespeeld worden. De organisatoren hopen niet dat het dezelfde kant uit gaat als met Wimbledon, toaar bijna de gehele eerste week verregende. (Van onze zeilmedew erker NIEUW LOOSDRECCHT De Tour de Loosdrecht heeft, in tegenstelling tot rijn grotere broer de Tour de France, een weinig spectaculaire dag beleefd. De 27ste Nieuw Loosdrechtweek kabbelt rustig zijn einde woensdag tegemoet. Met een licht briesje en later in een druilerige regen manoeuvreerden Bart Kraan (Valken) en Kees Nater (solo's) hun boten naar de eindlbn, waar zij ver voor hun concurrenten onder het toe zicht van voorzitter Wessclo werden af geblazen. Het was een slappe zeildag, waarop zelfs Rolf von den Ba urnen (2) zich na enige rakken gewonnen gaf en het duo Kraan-Gerrit Vroege regelrecht op de hoofdprijs afgaat. Elke manoeuvre ging even lusteloos. Alleen een loef duel tussen Hans Prins en Appel, op weg naar de eindlijn, was interessant. Maar toen Prins handig en snel Appels „Abeltje" taktisch de das om had gedaan, was ook dit schouwspel teneinde. Prins werd derde. Even la ter, bij de Finnen, kruisten Rob de Vries en Douze, de winnaar van zaterdag, de degens. Ruud v. d. Bosch had onderweg al definitief afgerekend met Douze, die werd ingehaald door de sterk zeilende De Vries. Na de voorlaatste boei liep Douze weer in op De Vries,.die toen ging loeven en de Utrechtenaar fraai achter zich hield. Met deze resultaten op het scorebord hebben zich nu vier hoofdprijs gegadigden aangemeld: Douze (13), Van den Bosch (51), De Vries (22) en Leuven (34). De strijd is nog ge heel open Door een kapitale misser van Pam- pusser Besseling (in de openingsrace fraai één) is in deze klasse eenzelfde situatie ontstaan. Precies als laatste passeerde de Amsterdammer de start lijn. Nu bood de zwakke wind weinig perspectieven voor Besseling, die dan ook niet verder kwam dan een povere achtste plaats. Palsma uit Hilversum had het geluk aan zijn zijde en een wind vlaag bracht hem naar de eerste plaats. Maar Van Essen ging op tijd overstag Loosdrechtweek kabbelt rustig einde tegemoet en was vooral laverende beter dan Pals ma, die enkele misslagen maakte en zo de winst verspeelde. Van Essen won heel ver vóór het veld, waarin Palsma op de valreep Dercksen achter zijn spiegel kon houden. Van Essen finishte in de eerste wedstrijd echter als vijftiende, waar door er in het klassement een selecte groep is ontstaan. Besseling (18), Pals ma (42), Van Essen (151) en Scholtz (25) staan allen in de rij voor de hoofd prijs, die pas woensdag wordt overhan digd. Ernstige steek De met helgroene petten getooide be manning van de Zestienkwadraat .Mon sieur Vin", met Reinier Siebrand aan het roer, heeft een ernstige steek laten vallen. De aarzelende wind was voor Ooms geen enkel probleem. Jan Visser bleef echter een lastige tegenstander, maar een groot en moeilijk kruisrak dwars ever de plassen was voor Vis ser teveel. Jan Bisschop boekte veel winst en verdrong Visser, die als derde finishte. Siebrand werd vierde. De Kam pens e wijnkoning behoudt evenwel de let- ding in het klassement, omdat Ooms 14 1 noteerde, Bisschop (op -2) en alleeen Visser (53) Siebrands op punten be- Voor Flying Juniorzeiler De Wilde ziet de toekomst er minder rooskleurig uit. Martin Heineke, het Loosdrechtse F. J.- fenomeen, heeft zich gisteren in de strijd gemengd en won onbedreigd. Daar De Wilde zich ontworstelde aan Zuideina en als tweede finishte heeft de Goudse ceiler nog wel de leiding in het klassement, maar Heineke kon met een eindspurt in twee races de puntenmarge teniet doen. Dat zal Jeugdzeiler Van Buren wel niet klaarspelen. Na een ma tige start veroverde „De Top" van Bak ker snel de leiding, terwijl Van Buren afzakte naar de tweede plaats, waar door de Zaandijker Bakker met 11 sterk favoriet is voor het eremetaal. Cor Groot zesde Dranen-zeiler Cor Groot, die Neder land zal vertegenwoordigen op de Olym pische Spelen in Mexico, is gisteren tij dens de 5de race om de Coupe Virginie Heriot bij Helsinki op de zesde plaats geëindigd. De race werd gewonnen door de Rus Anissimov, die ook de leiding in het algemeen klassement heeft. De Oostduitsers Schwartz en Borovski be zetten ln de algemene rangschikking de tweede en derde plaats. De Westduitser Uwe Woite heeft gis teren op de Beierse Ammersee de eerste race van de strijd om het Europese kam pioenschap Olympiajollen gewonnen. De beste Nederlander was Beekhof, die veer tiende werd. Niemand is vrolijk. Er zijn grote rust pauzes tussen vraag en antwoord, maar na verloop van tijd komt hij eindelijk wat los. „Begrijpt u waarom er in een bergrit geen bonificatie wordt gegeven? Ik won een bergetappe en kreeg daar niks extra's voor, terwijl Janssen een platte rit wint en met twintig seconden aan de haal kon gaan. Daar zit het ver schil al". Het zijn verklaringen achteraf. De gevierde vedette spreekt zacht voor zich heen. De slopende Tour heeft uiterlijk weinig indrukken achtergelaten bij Her man van Springel. Innerlijk zoveel te meer. Hij zegt zich een ontgoocheld man te voelen. Hij heeft nog een excuus voor zijn door de Belgen diep beweende tweede plaats. „Mijn begeleiders lichtten mij in de tijdrit alleen in over tussen tijden van Bracke en Pingeon. Over Janssen geen woord. We hadden de af spraak gemaakt, dat ik zou worden ingelicht, zodra er gevaar zou dreigen. De tijden van Bracke en Pingeon stelden me gerust. Het ging goed". „Twintig kilometer voor de meet kreeg ik plotseling de tijd van Janssen te horen. Hij had vijf seconden op me voor. Die tijding sloeg mij in de benen. De force zakte weg. Mijn moreel kreeg een opdoffer". De grote renner is nu een schriel klein mannetje met een wit ver beten gezicht. Hij voelt zich ellendig. Maar een tweede plaats met zo'n klein verschil is toch ook wat waard? „Ach, die plaats is alleen iets voor de geschie denis waard. Voor de rest niks". Geen reden Van Springel mijmert: „Jan is een hele grote coureur. Ik had niet gedacht, dat hij zo goed tegen het uur kon. Voor het vertrek was hij kalm: Niets heeft mij uit mijn concentratie gebracht". In Grobben donk kan men de onverwachte val van Van Springel nog steeds niet als iets wezenlijks aannemen. Het sportieve dorp is in rouw gedompeld. Verloofde Elsa komt binnen met een koffertje. Herman moest gisteravond in Aalst zijn eerste wedstrijd na de Tour rijden. „Elsa heeft me zondag er weer een beetje over heen geholpen". „Wat is de grootste les geweest?". „Dat je elke seconde, die je kunt pakken, moet nemen. Ik was niet bang, ik stond tenslotte vóór Janssen. Voor mij was er geen reden om aan te vallen. Bovendien was ik een betere tijdrijder dan Jan. Alle dagen voelde ik me goed. Goed gegeten, goed geslapen. En toen dat". „Ik was zo buiten me zelf, dat niemand het eerste kwartier na afloop iets tegen me moest zeggen. Ik kon ze wel op hun gezicht slaan. Ik trek me nergens nog iets van aan". De tweede plaats verkoopt toch ook nog welf ,Jfou ja, natuurlijk, maar er is geen vergelijk mogelijk met de eerste plaats. Jan gaat met de eer en 't geld strijken. Maar de bazen van mijn firma zijn gelukkig toch content. Het volgend seizoen ga ik weer voor ze rijden". Van Springel, kopman van de Belgische A-ploeg, zucht gelaten. Terneergeslagen gaat hij, met een zioak glimlachje om de mond, op 'n bankje in de tuin zitten. Gunt hg Janssen de winst f „Ja, luister, Jan heeft al zoveel gewonnen. Waarom nou de ene alles en de andere niks. Hij is u*el sympathiek. Begrijp me goed". Bolle traan Had je er een beetje op gerekend de Tour te winnen? Bijna benepen: „Ik had er erg op gerekend te winnen. Ik kon er ook niet beter voorstaan. We hadden Johnstone (Celtic) tekende contract voor 10 jaar GLASGOW Jimmy Johnstone, de held van de Celtic Glasgow in het Euro pese bekertoernooi van het vorig Jaar, li door Celtic een contract aangeboden voor Oen Jaar een record voor Enge land m Schotland. Hij heeft het contract met Celtic gis teren ui ondertekend. De 23-jarige John stone is daarmee „voor de rest van zijn leven zonder financiële zorgen", aldus de manager van Celtic, Jock Stcin. Engelse clubs, die Johnstone graag hadden wil len hebben en daar naar men zegt 150.000 pond voor over hadden, hebben dus achter het net gevist Normaliter krijgen spelers ln Engeland contracten voor ten hoogste twee of drie jaar. ut Springel heeft de gele frw aangetrokken. „Herman houdt de Parijs", dacht iedereen (Herman zelf ook), maar John Cockin won open golf titel HILVERSUM Drie extra holes heb ben de beslissing moeten brengen bU het open Nederlandse golfkampiocnschap. dat gisteren in Hilversum eindigde. Na do 72 holes waren de Australiër Robert Shaw, de Brit John Cockin en de Span jaard Angel Gallardo allen op een totaal van 292. Op het tweede hole viel Shaw af. Op het derde korte hole maakte Cockin een drie. terwijl Gallardo's putt faalde. De Nederlandse profs bleven ver bij de bui tenlanders ten achter. Alleen Marti Roes- slnk plaatste zich met een gedeelde 17* plaats nog juist bij de prijswinnaars. De einduitslag L (7t—sa—'7»7«»: i. (19—«7—72-74); 3. (71—79 68 74): fM-tJ-71-79). Italië weer nul niet van scorebord Van honkbalmedewerker HAARLEM De Antilliaanse aanhang kon gisteravond ein delijk vreugde beleven aan het team van hun landgenoten uit de West. Zij waren de klimaatsovergang kennelijk te boven gekomen. Dat gold In de eerste plaats werper Jacobs, die de verdediging op imponerende wijze leidde. Daarnaast kwam ook de slagformatie tot goede resul taten. De Italianen vormen ondanks dat z(j met blessures te kampen hebben, duidelijk de zwakste ploeg ln dit toer nooi. Tegen de Antilllanen konden z(j wederom de nul niet van het scorebord krijgen. Slechts één keer kwam Rossl in scorlngsbordposllie op het derde honk, en ook dat liep op niets uit. De eerste innings opende voor de Antillianen met een vang- bal voor Gumbs, een honkslag van Al bus en eveneens een vangbal voor Illidge, waarop ook Albus sneuvelde. Van de start van de Italianen ging nog wel enige inspiratie uit. Passarotto legde een honkslag neer, en kon het tweede honk bereiken op een doorgeschoten bal. Rossi kwam door een fout op het eerste honk, waarna Gattl met drie slagen aan de kant ging. Monaco deed het beter door de tweede honk slag te produceren, maar pun ten leverde dit niet op, want Passarotto werd verrast door een aangooi van de werper naar het tweede honk, en juist toen Rossi het derde honk had bereikt op de tik van Monaco, liet ook laatstgenoem de speler zich door een aan gooi van Jacobs verschalken. Voor wat betreft de Italianen was het toen al bekeken. In de volgende slagbeurten kwa men steeds slechts drie man aan slag, met uitzondering van de zesde innings waarin Passarotto een vrije loop kreeg, de zevende waarin Monaco door een fout op de honken kon komen, en de achtste waarin Cameroni de tweede vrije loop kreeg die Jacobs toestond. Fouten De Antillianen openden de score in de tweede slagbeurt. Pietersz en Josefa kwamen door fouten op de honken. De Caster kreeg drie slag en Pietersz sneuvelde op de thuisplaat, maar Jacobs be reikte door velderskeus het eerste honk. Door een geraakt werpen voor Halabi liepen de honken vol, en toen was het Simon die met een hooggeplaatste tweehonkslag de Antillianen met 20 de leiding gaf. Pietersz zorgde in de vierde innings voor 30. Zelf kwam hij door een honkslag op <1«- eerste honk, waarna hij werd blnnengesiagen door De Cas ter en Jacobs. Weer twee runs leverde de zevende slagbeurt op. Ellia en Gumbs sloegen zich naar de kussens, en een honkslag van Illidge bracht hen beiden over de thuisplaat. De laatste run van deze wedstrijd werd ge scoord ln de achtste slagbeurt, waarin het De Caster gelukte de bal het veld uit te tillen. Met drie honkslagen uit vijf slagbeurten was hij de tweedo slagman van deze avond. Ellis bereikte een nog beter ge middelde: twee uit (wee. Score steeds drie man weg laten gaan. Zodat we voor bonificatie geen schrik hoefden te hebben. En de tijdrit zou nooit voor Janssen zijn". „Als ik aan die achtendertig seconden denk, is het niks meer met me. Maar ik heb genoeg gehuild. Ik moet het zo rap mogelijk vergeten. Veertien dagen lang heb ik gerekend op iets groots. En nu Er dient zich een bolle traan aan. Herman van Springel heeft weinig lof de sfeer in de Nederlandse ploeg. „Pas toen Janssen nog maar drie knechts had ging het beter. Schepers vooral was et zo'n prettige maat". Lange tijd stilte. Een revanche met Jan Janssen? „Die zie ik niet. Het ls praktisch gedaan met het seizoen. Jan is in de ritten, die nu nog resten, rapper dan ik. Gelukkig heb ik met de gele voor België gereden; een rit ge wonnen en toch ook met de gele trui in Parijs aangekomen", herinnert Herman van Springel zich bij het af- Lrge pijp ln een supporterscafé kijkt ledereen alsof zij Juist een dierbare stamgast ten grave hebben gedragen. Ook hier weten ze, dat vader Van Springel de gehele morgen al op de veranda voor zich uit zit te turen, trekkend aan een lege pijp. Wat vinden zij ervan, dat Van Springel heeft verloren? „Oh ja, heeft Herman verloren? Wie moet dan gewonnen hebben? Je hebt altijd baas boven baas, nietwaar?" Zal hij worden gehuldigd? „Ja natuurlijk, we hadden al genoeg voor hem klaar gemaakt". De Belgen voelen zich op deze dag niet prettig met Hol landers in hun omgeving. „Wat doen Jullie nou met Pellenaara?". Het café lacht voor het eerat sinds zondagmiddag. Koningin stuurde Janssen telegram DEN HAAG Koningin Juliana heeft gisteren een telegram gestuurd naar Jan Janssen. In het telegram wenst de koningin hem geluk met zijn over winning in de Tour de France. Ook mi nister Klompé (Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk) heeft Janssen een telegram gesonden. De tekst luidt „Van harte gefeliciteerd met uw schit terende zege". 800 m IN MEXICO Voor Britse al bekeken zaak. LONDEN De Jocgo-Slavische atlete Vera Nlkolic, die zaterdag een wereld record vestigde op de 800 meter heeft daarmee al een overwinning behaald voor de Olympische Spelen. De Britse atlete Lillian Board heeft zich terugge trokken uit het nummer op de spelen In Mexico, nadat zij de prestatie van haar Joego-Slavischc tegenstandster had ge- Lillian Board stond bekend als een der gevaarlijkste mededingsters naar de olympische titel op de 800 meter. „Als ik tegen haar zou uitkomen, zou ik er in de laatste honderd meter worden uitge lopen. Ik heb niet voldoende ervaring", zo zei het Britse meisje. De 19-jarige typiste heeft laten weten in Mexico al leen op de 400 meter te zullen uitkomen. AMSTERDAM Voor onze amateurwielrenners □adert het uur van de waarheid. In de komende weken zal beslist worden wie ons land bij de Olympische Spelen in Mexico zullen vertegenwoor digen. De baanrenners krijgen in feite hun laat ste kans tot kwalificatie bij de baankampioen- schappen, die zich op 25 juli (donderdag). 1 cn 8 augustus in het Olympisch Stadion in Amster dam zullen afspelen, de wegrenners komen za terdag op het bekende Adsteeg-eircuit in het Lim burgse Beek in touw. Vooral op de baan zal de strijd heftig worden omdat de groep favorieten op elk nummer net iets te groot is om een ieder voor een retourtje Mexico in aanmerking te laten komen. Dat is bijvoorbeeld het geval in de persoonlijke achter volging, waarin de vacante titel van Gert Bon- gers een prooi wordt van de strijd tussen Fedor den Hertog, Rob van de Ruit, Gerrie Bruin, Ti- no Tabak, in iets mindere mate Joop Zoetemelk, Pier Hoekstra en mogelijk ook Leen Poortvliet, .die weliswaar niet tot de 37 inschrijvers behoort maar altijd nog als zodanig geaccepteerd kan wor- Te veel kanshebbers zijn er ook voor de sprint, waarin het wel voornamelijk zal gaan tussen Jan Janssen, Wim Koopman (deze twee reden vorig jaar in de finale maar werden door een gerucht makend dopinggeval gedeklasseerd) en Leijn Loevesijn. De laatste heeft overigens zondag bij wedstrijden in Denemarken door een val ln een rit tegen de Rus Agapof zijn linkerduim enstig geblesseerd, zodat zijn kansen iets zijn gedaald. Niettemin lijkt Loevesijn wel zeker van een plaats in het toestel naar Mexico, want op de tandem vormde hij een tot nog toe haast onver slaanbare combinatie met Jan Janssen (de enige concurrentie komt van de Rotterdamse combi natie Koopman-Raaymakcrs) en in de tijdrit over 1 km. heeft Loevesijn dit seizoen eveneens de beste resultaten genoteerd, beter ook dan Klaas Balk. „Toch zou het een verrassing zijn wanneer Klaas het niet zou winnen", meent baancoach Derksen, die de tot nog toe matige resultaten van Balk wijt aan diens aspiraties in het voorseizoen op de weg. Andere gegadigden voor de titel (n de tijdrit zijn uiteraard de sprinters Jan Janssen en Wim Koop man. Vooral de laatste zal zijn uiterste best doen om zich hoe dan ook in de ploeg voor Mexico te fietsen, waaruit de Rotterdammer in het voorsei zoen door moeilijkheden met Derksen verdween. Die moeilijkheden zijn inmiddels opgelost. Voordracht later Wat Derksen betreft is de samenstelling van een eventuele ploeg voor de Olympische achtervol ging het grootste vraagteken. Hij heeft vrijwel nimmer de kans gekregen om de op papier sterk ste formaties te laten rijden en daarom heeft de KNWU van het NOC gedaan gekregen, dat de voordracht voor dit onderdeel van het wielrennen later mag worden ingediend. Kandidaten voor deze ploeg zijn Fedor den Hertog, Frans van de Ruit, Klaas Balk, Tino Tabak en Henk Nieuw- kamp, die nog op 15 augustus tijdens de kandi- datenwedstrijden in het Olympisch Stadion tegen een sterke tegenstander (men hoopt West-Duits- land) zullen uitkomen alvorens de voordracht al dan niet zal geschieden. Do Westduitsers zullen een belangrijke rol spe len bij de voorbereiding op Mexico wanneer de ploeg eenmaal bekend zal zijn. Het ligt in de be doeling van chef d'equipe Arie Zwartepoorte en Jan Derksen om begin september een aantal wedstrijden tegen onze oosterburen te laten rijden, waaronder enkele in Hannover. De baan daar heeft model gestaan voor de Olympische piste. Geen profsprinters Uiteraard komen ook de professionals en de ama teurstayers bij de baankampioenschappen aan bod. Hun strijd gaat behalve om de titels ook om plaatsen in de formatie, die ons land bij de we reldkampioenschappen in Rome (23 tot en met 27 augustus) zal vertegenwoordigen. Het staat vrij wel vast, dat daar geen profsprinters naar toe zullen gaan. Want nu zelfs Frans Mahn en Joop Captein besloten hebben de fiets aan de kant te zetten zijn er geen serieuze sprinters meer. De erfenis van Derksen en Van Vliet kan in banden overgaan van Gerard Koel, die van Dick Ver doorn, Marlnus Paul, Jan Legrand en Hennie Ma- rinus weinig tegenstand zal ondervinden. De achtervolging zal wel een prooi worden vsn Gert Bongcrs nu titelhouder Tiemen Groen zich fysiek niet in staat voelt om de strijd met de we reldkampioen der amateurs aan tc gaan. Tiemen zou wel eens een punt achter sljn wielerloophaan kunnen setten. De Fries heeft al zijn activiteiten uitgebreid naar de handel In antiquiteiten. Interessant kan dit jaar het gevecht bij de stay ers worden. Vooral bij de profs, waar Plet de Wit (achter Koch) zijn grote klasse zal moeten bewij zen tegen Jaap Oudkerk (achter De Graaf). Piet van der Lans (achter Stakenburg) en Jan Le grand (achter Pelser). Outsiders zijn hier Van Campen en Marinus. Bij de amateurstayers zal de Zaankanter Cees Stam wel de titel van De Wit gaan overnemen. Zijn voornaamste concurrenten zijn oud-kam pioen Dries Helsloot, veteraan Bert Romeljn en nieuwkomer Henk Nieuwkamp. Dopingcontrole Janssen negatief PARIJ9 BIJ geen van de renners, die zondag na afloop van de Ronde van Frankrijk werden gecontroleerd. Is het gebruik van stimulerende middelen aan getoond. De uitslag van alle onderzoeken waa negatief. Tot de na de 2Sate etappe gecontroleerde renners behoorde ook tourwinnaar Jan Janssen. In totaal zijn tijdens dc Ronde van Frankrijk 163 controles op het gebruik van stimulerende middelen uitgevoerd. In slechts twee gevallen was de uitslag positi 'f. Belde renners (Samljn en Sta- blinski) werden onmiddellijk uit de strijd genomen en een maand geschorst In een gisteravond uitgegeven verkla ring danken de organisatoren dokter Du mas, onder wiens leiding de controles zijn uitgevoerd. Verder wijzen zij erop dat Jan Janssen zeven keer ls gecontro leerd en dat zeven keer de uitslag nega tief was. Zoetemelk won Coupe Boekarest BOEKAREST Joop Zoetemelk uit Rijpwetering heeft zondag een weg wed strijd over 150 km om de „Coupe Boe karest" gewonnen. Zoetemelk eindigde in deze race, waarvan dc laatate twaalf kilometer bergopwaarts gingen, met een seconde voorsprong op de Hongaar Ge- ra terwijl Harry Janaen met rm ach terstand van 33 seconden derde werd. De overige Nederlanders, Jan Kre kels, Daan Holst en Leen Poortvliet, moesten opgeven omdat onderweg het materiaal van ploegleider Joop Mldde- llnk opraakte. Dat gebeurde op een 22 km lang stuk ln het gebergte, waar tien tallen lekke banden vielen. Mlddelink waa machteloos tegen de twaalf lekke banden van de Nederlandse ploeg en moest nadat ook de zes reservewielen waren aangesproken, zijn drie pupillen in de volgwagen opnemen. Van der Vleuten tweede ANTWERPEN Jos van der Vleu ten la gisteren bij een profcriterlun in Antwerpen achter de Belg Michel Jacquemin op de tweede plaats geëin digd. De winnaar legde de 146 kilome ter af ln 3 uur en 13 minuten Gerben Karstens werd vijfde, Jo de Roo zesde. Bart Zoet tiende. Rlnu.» Paul dertiende en HenkNIJdam vijftiende. Geen tennis in Hilversum HILVERSUM - Door de aanhouden de regen zijn gisteren alle partijen van het Internationale tennistoernooi ln Hil versum afgelast.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7