Ontwerpers Merenwijk gaven veel aandacht aan veiligheid van het kind Verdachten „zonder schuld voor Leidse kantonrechter MEER GROEN DAN IN ANDERE LEIDSE WIJKEN Boerderij in centrum wijkpark NA MOTORSTORING BIJ LEIDERDORP MLD-helicopter maakte perfecte noodlanding in Achthovenpolder Uit de NKS-sportkampen Spartaan-dames vrijwel zeker van promotie DINSDAG 23 JULI 1968 DS LEIDSE COURANT PAGINA 3 In de nieuwe Leidse merenwijk, een mlljoenencomplex dat over ongeveer 6 jaar gereed moet zijn, wordt buitengewoon veel aandacht aan het kind besteedl. De indeling naar groen en wegen, de soorten en types woningen, de hoeveelheid speel velden, voetbalvelden en openbaar groen, by alles is rekening gehouden met het spelende kind. Zo is in de merenwyk bewust afgezien van hoge woongebouwen. De ervaring heeft geleerd, dat wanneer hoger dan 7 lagen wordt gebouwd, het contact met de benedenwereld verloren gaat. Daarbij komt dat kinderen In flat gebouwen bijzonder veel tekort komen. Er is geen speelruimte van betekenis en doorgaans is on straat spelen zonder toezicht van de ouders levensgevaariyk. In de merenwijk is voor dit probleem een oplossing gevinden. Vrijwel nergens zal bet openbare speelgroen door gevaariyke autowegen worden doorsneden. De in deling zal zo overichteiyk zijn, dat de ouders met één oogopslag van uit hun lage flat kunnen zien waar het kind zich bevindt en wat het uitvoert. Het wjjkpark zal het hart van de wyk worden. In dit park zjjn een speelheuvel met een sledehelling, speelweiden, lig- weiden, waterpartijen, een rosarium en vele bloemenborders geprojecteerd. Om dat in de kale Broek en Simontjes-pol- der op dit ogenblik vrijwel geen boom is te vinden, zal met de aanplant van bomen en groen in een zo vroeg moge lijk stadium van de wykaanleg worden begonnen. Ook zal alles ln het werk worden gesteld om de weinige bomen, die nu rondom de boerderij in de polder staan, te behouden. Overigens zal juist deze boerdery in het hart van het toe komstige park komen te liggen. Behalve het park, en de her en der in de wijk geplande speelveldjes, zullen langs de Slaaghsloot en de Zijl plezie rige wandelpaden worden aangelegd, rijkelijk omzoomd met groen. Tenslotte wordt ook voor de vele Leidse volks tuinders ruimte gemaakt; zij zullen een stuk grond tussen de spoorlijn Leiden- Haarlem en de verlengde Marnixstraat krijgen toegewezen. W inkelcentrum De nieuwe Leidse Merenwijk zal dus als geen andere Leidse wijk in 't groen komen te liggen. Een ander kenmerk zal de vorm en indeling zijn. Dat wordt veroorzaakt door de aanleg van 'n ring weg om de wijk met daarbinnen het cirkelvormige buurtpark. Tussen park en ringweg komt het overgrote deel van de woningen. Gevolg: Vrijwel geen en kel huis is meer dan 600 meter van het park en het daarin geprojecteerde win kelcentrum verwijderd. Met de NZH is deze zaak al doorge praat en de busonderneming heeft ver klaard enthousiast te zijn. De ringweg Boek over Wassenaar „OASE IN DE RANDSTAD" Bjj de Uitgeverij J. N. Voorhoeve te Den Haag is verschenen „Verleden en heden Wassenaar, oase in de randstad". Schrijver ervan is de heer L. G. Ooster- ling. gemeenteraadslid en mede-oprich ter van de historische vereniging „Oud Wassenaar". Het boek want het ls een boek van 190 bladzijden geworden bevat eep grote voorraad historische gegevens en plaatselijke gebeurtenissen. Vooral bij echte Wassenaarders zal dit keurig uitgegeven en verluchte boek tn de «maak vallen. Het bevat ook tal van détails niet altijd even belangrijk over de geschiedenis van de verschillen de buitenplaatsen (maar het beeld in de tuin van ,,De Paauw" ls beslist niet de H. Michael!), zodat de titel „Oase in de rim da tad" alle recht wordt gedaan. waarborgt een eenvoudige duidelijke busdienst die de wijk go^A-ial kunnen bedienen. Alleen de noorbvrrSthoek van de merenwijk krijgt een klein eigen buurtwinkelcentrumpje, omdat dit deel van de wijk wat excentrisch is gesitu eerd. Overigens kan dat helemaal geen kwaad: 2 winkelcentrums dicht bij el kaar bevorderen alleen maar de concur- Behalve het wijkpark en de ringweg Dit is de boerderij in de Broek en Simontjespolder, die komt te lig gen in het hart van het wijkpark in de Merenwyk. krijgt de Merenwijk nog een derde ken merk. In de planning is namelijk bewust gebroken met de zogenaamde gemeng de bouw. In de Merenwijk zullen dus niet zoals ln Zuidwest en andere Leidse nieuwbouwwijken lage eengezinshuizen en hoge flats dwars door elkaar heen worden gezet. Ieder type woning krijgt zijn eigen wijkblok toegewezen, waarbij nog kan worden aangetekend, dat de echt hoge flatgebouwen slechts aai rand van de wijk zullen worden r Speelse aanpak In de wyk zelf zal plaats worden vrij gemaakt voor laag en middelhoge bouw (3 misschien 4 lagen). Er zal nauwkeu rig voor worden gewaakt, dat er geen starre, lange, hoge en grauwe flatwan- den zullen verrijzen. Tevens zal by de wegenaanleg ln de wyk zoveel raogeiyk worden getracht kaarsrechte lange stra ten te vermyden. De ontwerpers zyn van mening, dat een wat speelsere aanpak van het stratenplan de leefbaarheid van de wyk aanmerkeiyk zal verhogen. Marokkaan onder invloed reed door na aanrijding Een ln Lelden woonachtige Marok kaan had het eerlijk toegegeven bij de politie, hij had nogal wat bier gedron ken en was om die reden snel wegge reden, nadat hij met de door hem be stuurde auto een aanrijding had ver oorzaakt op de Morsweg. Het was weliswaar een lichte aan rijding, doch de officier van justitie wilde de Marokkaan toch een stevige waarschuwing geven en vorderde 250.- boete benevens voorwaardelijk ontzeggen van de rijbevoegdheid ge durende vier maanden. De rechter veroordeelde tot 80.- boete en ont zegging gedurende drie maanden. Vakantiekamp van afdeling Leiden „Voor het Zorgenkind" Van 15 tot en met 20 juli is Huize Duinzicht te Oegstgeest weer het va kantie-tehuis geweest voor 16 geesteiyk gestoorde kinderen en hun leidsters. Er zijn nog maar weinig mensen, die van het bestaan weten van zulke vakan tiekampen. Dat deze kampen gewaar deerd worden door degenen die er wel bij betrokken zijn, blijkt uit de enthou siaste reacties. Deze komen niet alleen van de kinderen, maar zeker ook van de ouders, die er op uit kunnen trekken met de andere kinderen en zich tydens deze periode geen zorgen hoeven te ma ken over hun zorgenkindje. De kinderen, in leeftijd variërend van 4 tot 22, wer den tijdens hun vakantie beziggehouden met spelletjes, het zingen van liedjes en als het weer enigszins toeliet gingen de kinderen naar de speeltuin. Op deze ma nier vloog de tyd om en voor we het wisten was de laatste dag alweer aan gebroken. De goede sfeer werd nog eens extra onderstreept toen elk kind en elke leid ster, vóór de kinderen werden opgehaald, een bloem aanboden aan de hoofdleid ster mevrouw v. d. Star. Deze huldiging was zeker op zijn plaats, daar mevrouw v. d. Star al zolang de kampen plaats vinden van de party is en er 1 week van haar vakantie aan geeft. Dan als laatste nog: dank aan de zus ters van „Huize Duinzicht", die ons elk Jaar gastvry ontvangen en voor wie niets te veel is. Bestuur Kath. Ouderver.. afd. Leiden „Voor het Zorgenkind" Jeugdschaak in Schilde (B.) In het onlangs begonnen Jeugd-schaak- toernooi te Schelde, waaraan 11 afge vaardigden uit 10 verschillende landen deelnemen, waaronder onze stadgenoot De Vries (LSG), II de laatste voortref- feiyk van start gegaan. Na vier ronden neemt hij met 2Vj punten en een gunstig staande afgebroken party een goede plaats op de ranglijst in. De stand is: 1 LJubolevic (Joegoslavië) 2 p. (3 gesp. 2 Meulders (België) 3 punten (4 gesp.) 3 De Vries (Nederland) 2% p. (4 gesp.) en een afgebroken party. Dat er aan heth uidige intensieve ver keer nog steeds vele automobilisten deel nemen, die de voorrangsregels om welke reden dan ook negeren en aldoende veel al een zeer schadeiyke botsing veroor zaken, bleek oók gisteren weer tydens de zitting van de Leidse kantonrechter mr. R. de Bruyn. Alle verkeerszondaars, die terecht stonden hadden nainciyk één van genoemde regels overtreden en een in totaal niet geringe som aan materiële schade veroorzaakt. Onder hen bevonden zich enige verdachten, die ten stelligste van mening waren, dat zij slechts weinig zo niet helemaal geen schuld hadden aan de ontstane botsing. „GEEN SCHULD". Zo ook een 44-jarige automobiliste uit Oegstgeest, die zich moest verantwoor- voor het feit, dat zij met haar auto op het voorrangskruispunt Turfmarkt- brug-Oude Singel geen voorrang had ver leend aan een van de brug afkomende autobus. Bus en auto liepen tengevolge de botsing nogal wat materiële scha de op. „Ik stond weliswaar voor een klein deel op het kruisingsvlak, maar volkomen stil en die chauffeur reed par does tegen my op", zo opende verdachte haar „aanval" op de buschauffeur, die haars inziens de ware schuldige was. Want zo meende zy: „Als hy beter had opgelet zou hy hebben gezien, dat er my langs nog ruimte genoeg was zonder enig risico te passeren". Zij kreeg, zo voegde zy er nog met enige na druk aan toe, dan ook de indruk, dat de chauffeur met opzet had „doorgedrukt". Hij deed althans geen enkele poging een botsing te vermyden. De officier mr. C. van Steenderen, merkte na deze aantyging zeer scherp op: „Die bus zat vol passagiers. U bent volkomen fout als u denkt, dat die chauf feur zijn passagiers opzettelijk net risi- in een botsing laat lopen." Hy vroeg zich vervolgens nog af hoe verdachte mening kon zyn, dat de chauffeur zware volgeladen bus best en ge- makkeiyk om haar auto heen had kun- sturen. Temeer nog omdat verdach- tes auto, aldus de getuigen, midden op het kruispunt stond en niet, zoals ver dachte verklaarde, slechts met een klein gedeelte van de auto. Hy achtte de schuld verdachte bewezen en eiste mede omdat het hier een voorrangskruispunt betrof, een boete van ƒ60, subs 12 n. Verdachte bleef van mening, dat haar schuld zeer gering was en de chauf feur absoluut niet vrijuit ging. ZIJ was bovendien verbaasd over de geëiste boe te, want deze bedroeg 10 gulden meer dan het voorgestelde «chlkklngsbedrag. Al met al was verdachte allesbehalve content met de gehele „gang van zaken". De kantonrechter wees snel vonnis en liet het ditmaal nog by een boete van 45, subs 9 dagen en een ernstige vermaning. „MEDESCHULD" Eerst toen hy niets achter zich aan zag komen zette hy de linkerrichtingaanw(j- zer aan en ging voorsorteren. Hy wag nauwelijks begonnen met het draaien in de linkerbocht of hy hoorde en voelde een hevige klap en zag toon pas die andere auto naast zich „zitten". Aldus verklaarde onder meer een 24- jarige garagehouder uit Hazerswoude, die terecht stond, omdat hy met zijn auto vanaf de Nieuwe Beestenmarkt linksaf de 2e Binnenvestgracht was ingedraaid en wel terwyi de bestuurder van een an dere auto hem voor een inhaalmanoeuvre al zeer dicht was genaderd. Een botsing met veel schade was het gevolg. Hetgeen tevens het treffend bewijs le verde. dat die andere auto. aldus de kan tonrechter, er „wel degelijk was" en ver dachte dus bijzonder slecht had uitge keken alvorens linksaf te slaan. Hier kon verdachte niets tegenin brengen. Wel bracht hy nog naar voren, dat ge noemde bestuurder zyns inziens op z'n minst een flink portie medeschuld had. „Hy had my best rechts kunnen inhalen. Maar hy had, zo gaf hy later toe, reuze haast en probeerde mede daarom nog net even links langs mij heen te komen". „De andere party treft geen enkele j blaam. Hy was, zoals de getuigen beves- Itigen. al doende verdachtes auto in te halen toen deze ging voorsorteren en meteen linksaf draaide. Het bewijs, dat verdachte niet of onvoldoende heeft uit gekeken is overduideiyk geleverd". Al dus de officier in zijn requisitoir, daf ein digde in een eis tot 40.boete aubs 8 dagen. „Hij reed met een veel tè hoge snelheid en verraste mij daardoor", al dus motiveerde verdachte zyn verzoek om uiterste clementie. De kantonrechter liet het by een boete van 35,subs 7 dagen. .SLECHT UITZICHT Een Sl-jarige opperman uit Leiden beriep zich op het slechte uitzicht, dat zyns inziens automobilisten destyds (voor de afbraak van het hoekpand) hadden als zy komende uit de Sint Jorissteeg de Hogewoerd moesten kruisen. In zyn ge val was dit slechte uitzicht er de oorzaak van, dat hy met een door hem bestuurde bestelwagen geen voorrang verleende aan een van rechte komende personen- klaarde verdachte de reden van zyn over treding, die eveneens een botsing met veel schade opleverde. Het rechtscolle ge was het met verdachte eens, dat het uitzicht ter plaatse thans aanmerkeiyk beter is geworden. Omdat verdachte „nu eenmaal geen voorrang had verleend" en zich dus schuldig had gemaakt aan een overtreding, eiste de officier een correc tie van 50,subs 10 dagen. De opper man kwam er eveneens met 35,subs 7 dagen af. ZOETER WOt IDE Op 29 juli 1913 beloofden Leonardus v. d. Akker en Jacoba Ammerlaan el kaar eeuwige trouw in de Scheepjeskerk te Hazerswoude. Het echtpaar vestigde zich aan de Stompwijkseweg, een weg die in de Zoeterwoudse volksmond nog enkele andere benamingen kent. De heer v. d. Akker voorzag in het onderhoud van zyn flink groeiend gezin door zijn werk als zelfstandig schipper. Het ontbreken van moterkracht maakte dit tot een zwaar werk, waarby lange dagen werden gemaakt. Desondanks vond hy nog gelegenheid als een toe- gewyd lid de St.-Jansfanfare te dienen, ook in een bestuursfunctie. Zijn kinde ren en kleinkinderen drukken daarin nu nog zyn voetsporen. Uit het schippera- werk. waarby veel turf werd gevaren, ontstond een kolenhandel annex petro leum, welke laatste nering hy pas en kele jaren geleden van de hand deed. Uit het huwelijk werden 10 kinderen geboren. Eén overleed op jeugdige leef tijd. terwyi een priesterzoon in de na oorlogse jaren overleed. Tot het nako melingschap behoren ook 35 kleinkinde ren alsmede 2 achterkleinkinderen. Mevrouw J. v. d. Akker-Ammerlaan werd op 7 januari 1887 geboren te Ha zerswoude. De heer L. v. d. Akker wordt op 21 oktober 82 jaar. Hy is nog altyd bijzonder werkzaam, maar moet toch wel ervaren dat ook voor hem de jaren gaan tellen. Hoewel beiden een redeiyk goede gezondheid genieten, heeft men toch afgezien van een al te uitbundige feestviering. De byzondere mijlpaal zal a.s. zater dag 27 Juli ln Intieme familiekring ge vierd worden in het Don Boscohuis. Persooniyke felicitaties aan het Jubile rende pear moeten daarbij achterwege bUTrsD Toestel op eigen kracht terug naar Valkenburg Een helicopter van de Marine Lucht vaart Dienst van het type Augusta Bell heeft gistermiddag een noodlanding gemaakt in de Achthovenerpolder te Leiderdorp. Tijdens een oefenvlucht, waarbij MLD-vlieger sergeant Miras (22) instructie instrument - vliegen kreeg van de kapitein der mariniers P. Tjittes (29) viel plotseling het mo torvermogen op de schroef weg. Door dat de storing zich voordeed op een hoogte van 400 voet was er nog vol doende tijd om het toestel in een goede landingspositie te brengen. Toen de storing waargenomen werd nam kapi tein Tjiddes direct de besturing over en auto-giroënd zette hij de Bell neer in een perceel weiland van de veehou der W. de Graaf, Achthovenerweg la. Hoewel het de eerste keer was, dat kapitein Tjiddes in zijn vliegerscar rière een echte noodlanding moest uit voeren, was de landing ,,'n zacht eitje". De drie inzittenden behalve de vlie gers bevond zich ook de mecano Smits aan boord bleven ongedeerd en het toestel liep geen schade op. Met het landen zonder motorvermogen zyn de vliegers bekend. In htm opleiding wor den zij er veelvuldig op geïnstrueerd. Desondanks zyn er aan een onver wachte motorstoring risico's verbon den. Vooral wanneer deze zich voor doet boven de bebouwde kom of op onvoldoende hoogte. Gebeurt het bo ven de bebouwde kom dan zal de piloot moeilijk een geschikt landingsterrein kunnen vinden, omdat een helicopter vrij steil naar beneden zakt. Bij deze noodlanding waren deze ongunstige factoren evenwel niet aan wezig. De storing deed zich voor boven de Achthovenerpolder, waar helicopters van de MLD vrijwel dagelijks oefenen. De Marinevoorlichtingsdienst deelde ons mede, dat de MLD-helicopters bij alle vluchten naar de Leiderdorpse polders steeds bebouwde kommen mij den. Nadat de helicopter aan de grond gezet was stelde kapitein Tjittes van uit een boerderij de Vliegkamp tele fonisch op de hoogte. Met een andere hefschroef werden daarna enige meca- no's afgezet in het welland. Drie uur na de gedwongen landing, omstreeks kwart over zes kon kapitein Tjittes de gerepareerde Bell weer aan de grond zetten op Valkenburg. Monteurs zijn bezig met het repa reren van de Augusta Bell na de noodlanding in de Achthovener polder. Men schrijft o S.V.L.V. Griendt8veen. In verband met de slechte weersom standigheden werden de zwemwedstrijden verschoven naar donderdag. Hierdoor werd het programma verwerkt van de donderdagochtend. Op het programma stond een handbalwedstryd tegen Oss '20. In het begin ging de strijd op en neer, maar naarmate de wedstryd vorderde des te sterker we werden. De by de rust veroverde voorsprong van 1-0 werd in de tweede helft opgevoerd tot 6-2. De doel punten werden gemaakt door P. Koe mans 2 keer, R. Koemans 2 keer, P. 't Mannetje en B. v.d. Valk. De voetbal wedstrijd tegen WL ging met 3-0 loren, nadat we reeds bij de rust een 1-0 achterstand hadden opgelopen. Donderdagmorgen vertrokken we met in bus naar het zwembad. De weeri standigheden waren van zodanige aard dat de wedstrijden doorgang konden vin den. Twee van onze jongens drongen door tot de finale. Dit waren F. v.d. Valk en J. Mens. In deze finale werden resp. 7e en 9e. De estafette bestaande uit J. Mens, F. en B. v.d. Valk en Koemans bereikten de finale waarin verrassend als eerste eindigde, 's Avonds konden de jongens genieten van 2 films. De eerste film begon om 7 uur nl. de leiderswedstrijd tegen de kampstaf. Dit lachertje werd een overwinning voo leiders met 2-0. De tweede film begon om 9 uur. 1"£ uur lang genoten we v een spannend en amusant schouwspel Vrijdag was de dag van de finales. Om half tien werd er gespeeld om de 3e 4e plaats ln de handbalcompetltie en wel tussen SVLV en RKDES. Na een rust stand van 1-1 werd het tenslotte na veel spanning een 3-2 nederlaag. De tweede finale die we vandaag speelden wa slagbalfinale tegen RKC. Deze keer ging het echter om de le eb 2e plaats. Na de eerste slagbeurt was de stand 6-0 in voordeel. In de tweede slag maakten er 5 punten by, zodat het erop ging iy- ken dat we de eerste prijs in beslag den gaan nemen. RKC gaf zich echter nog niet gewonnen. In de tweede slag beurt scoorden zy 11 punten zodat de wedstryd in een gciykspel eindigde 11-11. In de noodzakeiyk geworden extra slagbeurt gingen we ten onder. We kon den helaas niet tot scoren komen. Hier door kreeg RKC de kans de overwinning te grijpen. Zy maakte dan ook geen fout. Avonds genoten we van de byzonder geslaagde slotavond, die af en toe „on derbroken" werd door de prijsuitreiking. Het uitzonderlijk goede eten en de leuke resultaten maakten deze week voor onze jongens onvergeteiyk. DE LEIDERS. ALTIOR Gi iendtsveen. Beladen met hun plunjezak en mond voorraad voor een dag zyn zondagmid dag 33 jeugdleden van d»> voetbalvereni ging Altior met een autobus vertrokken r hun zomerkamp in Griendtsveen, sportkamp van de NKS. Als leiders zyn met deze jongens meegegaan de jeugdleiders C. Otto, J. v.d. Bos. Henk Slof, Kees Egberts, Huib v.d. Jagt en Harry Volgering. Van de eerste kamp dag kregen we de volgende berichten binnen van de leider, de heer C. Otto. Voetbaluitslagen: Altior 1-RKAVV 3-0. Altior 1-AFC 2-0, Altior 2-WP 1-0, Altior 2-UDO 0-1, Altior 3-OSC 0-1. De deelnemers van Altior zyn ln drie elftallen ingedeeld en hebben uit de voet balwedstrijden de volgende punten weten te behalen i Altior 1 4 punten. Altior 2 2 punten en Altior 3 0 punten. Met goed en zonnig weer werd er ook druk hand bal gespeeld, waarvan de volgende uit slagen: Heksenberg 1-Altior 1 2-2, Altior 1-AFC 1 1-0, Altior 2-Hekaenberg 2 1-5, Altior 2-AFC 2 1-1, Heksenberg 3-A1- tior 3 0-6, Altior 3-AFC 4 2-3, Altior 4- AFC 5 4-2, Geldrop 3-AJtior 4 6-1. De handbalteams van Altior kregen de volgende punten, eerste team 3 pun ten, 2e team 1 punt, derde team 2 pun ten en vierde team 4 punten. Gemeld werd dat het weer uitstekend is voor het kampleven en het eten opperbest, zodat de stemming by de jeugd prima is. VEBO-tentoonstelling dit jaar op 18 sept. De grote fokvee- annex zuivelfen- toonstelling VEBO te Leiden zal dit jaar worden gehouden op woensdag 18 september a.s. Het bestuur van de VEBO vond de heer ir. B. van Dam, voorzitter van het Produktschap voor Zuivel, bereid deze tentoonstelling te openen. Politie te Leiden staat voor raadsel De Leidse politie staat voor een raad sel. Gistermiddag omstreeks half drie belde een dame, mejuffrouw of mevrouw Zierikzee (of Zirkzee), die meedeelde dringend hulp nodig te hebben. Toen de politie vroeg waar de bewuste dame woonde, gaf deze geen antwoord meer. Alle mens die Zierikzee of Zirkzee heten en die telefoon hebben, werden door de politie afgebeld, echter zonder resultaat. Waar geen gehoor werd gekregen ging de politie het huis van de telefoonabon nee bezoeken ook zó werden geen nadere gegevens bekend. De politie verzoekt nu degenen die eer weten van bovenstuunde. kontakt met haar op te nemen; telefoon (01710)- 44444. vragen naar hoofdinspecteur D. J. Verzyden. INBRAAK STATION LAMMENSCHANS In de nacht van maandag op dinsdag werd Ingebroken in het station Lam menschans. De inbreker* s) verschaf te» n) zich toegang door middel van het inslaan van een ruit. Het gestolene is gering, 5,- omdat er niet niecr „te halen was". Geldboete voor Ixidenaar die steun oplichtte „Misschien Ls hij er nu van op va kantie." opperde de officier van justi tie bij de Haagse politierechter met betrekking tot een Inwoner van Lelden, die verstek liet gaan, maar terecht moest staan vanwege gepleegde steun- fraude. Hoewel hij een gewone dag taak had zag de man niettemin kans steunuitkering te verkrijgen, hetgeen hein 258.- had opgeleverd. Do officier constateerde, dat er te veel van dit soort geknoei bestaat en het een misselijke methode Ls om de gemeenschap op te lichten. Omdat ver dachte nog niet eerder is veroordeeld en uiteraard de 258.- terugbetaald moeten worden, wilde hij volstaan met een geldboete van 200,- en voorwaar delijk vier weken gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De rechter veroordeelde overeenkomstig die eis. Ben nu complete ploeg heeft zondag in de derde en laatste wedstrijd van de competitie de leiding genomen. De Spar taan-dames te XJdrn. uitkomend o.n. te gen de keien zonder Wilma v. d. Berg), kwamen tot J36£5 punten, ruim too pnt. voor op de Kelen en 1,00 meer dan K d K (Lia Loueren Sprint (Willy Hulshof). Een promotie ntuir de le klasse is dus voor de Spartaan een vrijwel zekere zaak. Opvallend was het gemak waarop lila Keizer de 800 m won zonder tegenstand 2.07.9 en geen spoor van vermoeidheid. Corlen Kauffman heeft ook haar vorm weer geheel te pakken getuige haar •naring van het Leids meisjes record m en de uitstekende speerworp. U1TBLAGBN Ml m; 11 Ja Keizer 12.7; Toos Keste- 13.7. 200 m: Corièn Kauffman 26.4; Trees Wetter 27.5. 800 m Joke v. d. Stelt 2.15.4. Verspringen: Francien Bakker 4.76; Toos van Kesteren 4.25. Hoog springen: José van Stein 1.40; Trees Wetter 1.40. Kogelstoten: Marga Korte- kaas 1.75; Anke v. d. Berg 9.45. Discus werpen: Marga Kortekaas 38.79; Anke v. d. Berg 27.-. Speerwerpen: José van Stein 31.74; Corlen Kauffman 31.52. 4 X 100 m 51.2 sec. HEILO Tydens wedstyden te Hello won zondag Robert Strik de 400 m horde in 58.2 sec, Trees v. d. Holst (Bataven) het kogel stoten met 10.59; de speer wierp zy 27.94. De sprinters Kershof sn v. d. Berg kwamen tot reap. 11.6 ao ll.T sec. ILJA KEIZER

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3