DE LEIDSE COURANT OP UW VAKANTIE-ADRES Verstoten tijger jong wordt gevoed door Leidse asielhond Uit de NKS-sportkampen UITNODIGING LEERLING-HANDZETTERS PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 22 JULI 1968 HAZERSWOUDE Pater Ignatius Wishaupt deservitor van St. Michael- parochie te Hazerswoude KOUDEKERK DUIVENSPORT „ONS GENOEGEN" De Koudekerks? duivensportvereni ging „Ons Genoegen" nam met 223 dui- i deel aan de wedvlucht vanuit Vil voorde 135 km. Gelost om 7.10 uur be reikte de eerste prjjsduif haar hok om 9.26 uur. De uitslag van de eerste 10 was: Gebr. de Wit 1. 3, 6 en 9; L. A. Smits 2 en 5; Dr. J. Faber 4: Jac. de Jongh 7; Totdat de fusie van de parochie» St.- H. v. Vegten en Co 8; Comb. Hoogen- van de parochie St.-Michael pater Igna- boom 10. de-Rijndijk een feit is, is met Ingang van 13 augustus benoemd tot deservitor van de parochie St.-Michuöl: pater Igna tius Wishaupt van de ongeschoeide Kar melieten van het klooster in de Groenen dijk. Pater Wishaupt, die als deservitor (bedienaar) de rechten en plichten van de pastoor Urygt, heeft van Rotterdams bisschop M. A. Jansen towns de op dracht gekregen, de fusie tussen belde parochies voor te bereiden. KATWIJK Pastoor H. J. A. M. van de Ven, die per 13 augustus aanstaande met emeri taat gaat. heeft de parochianen van St.- Michaël tydens de eucharistievieringen hiervan op de hoogte gebracht. Hij wees de parochianen wat betreft de samen voeging op de groei van de St.-Michaël- parochie en de terugloop van het aantal parochianen in de St.-Bernardus-paro- chle. De fusie zou omstreeks de jaar wisseling haar beslag vinden. De deservitor van de St.-Michaël-pa- rochie, patc-r Ignatius Wishaupt, werd in 1931 in Maastricht geboren. Na zjjn priesterwijding in 1960 studeerde hij een jaar te Rome, om vervolgens een jaar als kapelaan in Geleen werkzaam te zijn. In 1963 kwam hij naar Hazerswoude- Groenendijk, om daar in het klooster van de ongeschoeide Karmelieten werkzaam heden te verrichten voor onder meer het door de paters geleide Diepgangscen trum. KOUDEKERK - HAZERSW. BOYS Op 24 augustus aanstaande zullen de voetbalverenigingen „Koudekerk" en „Hazerswoudse Boys" de banden weer wat strakker aanhalen, wanneer de eer ste teams een vriendschappelijke wed strijd tegen elkaar spelen. De wedstrijd, die bij kunstlicht zal worden gespeeld in Koudekerk, vindt plaats ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe clubgebouw van „Koudekerk". KLEDIN GACTIE Dinsdag houdt het Leger des Heils hier een huis-aan-huis-kleding-actie. Be halve kledingstukken kan men ook schoeisel, overgordijnen, vodden, kran ten en tijdschriften aan de ophaaldienst van het Leger des Heils meegeven. ALPHEN AAN DEN RIJN A.B.S. Het Centrum Wedvlucht vanaf Vilvoorde. Afstand 133 km. Ge lost om 7.10 uur. De eerste duif be reikte haar hok om 9.29.38. De voor lopige uitslag is als volgt (eerste 10): Fr. Brune 1 en 2; W. van Eyk 3 en 4; H. van Klaveren 5 en 6; N. Visser 7; A. Joha 8 en 9: J. Tuinenburg 10. KATWIJK Onder slechte weersomstandigheden (veel wind) heeft een KVC/CITO-com- binatie een volleybalwedstrijd tegen het Leidse Kangeroes gespeeld. Daar de wind de spelers veel parten speelde is het een wedstrijd geworden, waarbij de geluks factor een grote rol speelde. Kangeroes, zonder Hans Oudenman, trok fel van leer en wist de eerste twee sets te win nen. waarna KVC/CITO terugkwam, maar het mocht niet veel baten, want in de laatste set trok Kangeroes de winst naar zich toe: 1-3. BESTUUR ROTARY Voor het clubjaar juli 1968 - uit. juni 1969 is het bestuur van de Rotaryclub Katwijk-Noordwijk als volgt samenge steld: voorzitter: R. A. Dekker, vice- voorzltter J. Vink, oud-voorzitter G. F. Venema, secrettarls J. Sier, Zeereep 9, Noordwijk; 2e secretaris G. v. Marle, penningmeester lm. Noomen; commissa ris D. J. Mast. Bijeenkomsten iedere don derdag van 12.00-13.45 uur in Hotel „Noordzee" te Noordwijk. KATWIJK Weekprogramma VW-Katwijk Donderdag t.m. zaterdag Donderdag strandfeesten op het par keerterrein bij De Zwaan voor kinderen van 3 jaar en ouder. Aanvang 9.30 uur v.m. Opgave deelname aan de startplaats voor de aanvang der spelen om 9.15 uur. Orgelconcert te geven door Nico v. d. Hooven, Maartensdijk, in de Triumfator- kerk. Jan Evertsenlaan tegenover het raadhuis. Aanvang 20.00 uur. Lampionoptoclit. met medewerking van diverse muziekverenigingen. Opstel ling: Koninginneweg om 8.30 uur n.m. Route: Koninginneweg, Vuurbaakplein, Boulevard, Rijnmond, E. A. Borgerstr., Burgersdijkstraat. Sluisweg, Badstraat. Voorstraat, Roest van Limburgstraat. Secr. Varkevisserstraat. Koninginneweg, waar de stoet ontbonden wordt. Vrijdag puzzelrit voor automobielen, motorrijwielen, scooters en bromfietsen. Inschrijf adres: Paviljoen Tennispark, ge legen aan de Sportlaan eind Zuid-Bou levard te Katwjjk aan Zee. Inschrijving tussen 7 en 8 uur n.m. Startplaats bij het inschryfadres. Volleybalwedstrijd KVC 1-CITO Zeist, op het parkeerterrein bij rest. De Zwaan, Zuid-Boulevard. Aanvang 19.00 uur. Muzikale avond te geven door net ge zelschap Amusanto uit Katwijk in de muziektent op het Andreasplein. Aan vang 9 uur n.m. Zaterdag Zeeprestatietocht over 1500 m.. georganiseerd door de Katwijkse Reddingsbrigade. Start vanaf de zuid- post KRB om 3 uur n.m. Aanmelden da- gelijks aan de zuldpost van de KRB. Wandeltocht in het prachtige duinge bied van de waterleiding langs o.a. duin meertjes en strand. Opbrengst voor lief dadig doel. Afstanden: 5, 10 en 15 km. Start tussen 14.00 en 15.00 u. bij strand paviljoen Fock de Best tegenover de Voorstraat en hotel Riche. Bij het vol brengen van de tocht wordt een zeer fraaie medaille uitgereikt. Carillonbespeling van 89 uur n.m. door de heer J. van Zalinge, beiaardier te Beverwyk. Groot vuurwerk aan de Zuid-Boule vard. Aanvang 22.00 uur. Foto-expositie „Oud Katwijk" en Pa norama vanaf Vuurbaak, Boulevard. Iedere dag tennis en mldget-golf tot 22.00 uur. Einde Zuid-Boulevard. Foto's en schilderijen Leen Manneke en Stoffer Winter, Voorstraat 44. Wandeltocht Door de Katwykse Lions Club werden zaterdagmiddag duin wandeltochten georganiseerd. Het was een groot succes, want het aantal deel nemers en deelneemsters bedroeg onge veer 700. WED- EN PRESTATIELOOP Door de jongerengroep van de N.H. gemeente te Katwijk a. d. Rijn werd za terdagavond te Katwijk aan Zee een wedloop en prestatieloop gehouden over een afstand van 4000 meter. De baten waren voor lichamelijk gehandicapten in Katwijk. Er hadden zich 127 deelnemers voor de prestatieloop aangemeld en 46 voor de wedloop. Uitslag Eén werd van de wedloop de heer Van Gerven in 12.15.7, twee de heer Waarhing in 12.40.- en drie de heer Ver horst in 13.10.-. De laatste deelnemer kwam op 17.02.- binnen. Van de prestatieloop werd voor de eerste binnenkomer een tijd van 13.46.02 genoteerd. Twee zeer Jonge deelnemers hebben de tocht uitgelopen, t.w. de 6- jarige Leo Nobel en de 9-jarige Henny Zwitser. Het is mogelijk De Leidse Courant naar uw vakantieadres op te laten zenden. U dient dan onderstaande bon uiterlijk 8 dagen voor uw vertrek aan ons te doen toekomen. Telefonische opgaven kunnen l.v.m. de kans op fouten en misverstanden niet in behandeling worden genomen. De portokosten voor de verzending bedragen per vakantieadres voor Ne derland. België en Luxemburg ƒ1,25 per vakantieperiode. Buiten de Benc- luxlanden 0.40 per dag. De porto-kosten dienen, ter vermijding van extra inkassokosten, bij vooruit betaling op ons kantoor of door overschrijving of storting op onze giro rekening te worden voldaan. Ondanks een stipte verzending kan voor een regelmatige aankomst In druk bezochte toeristencentra, vooral in Zuid-Europa, niet worden ingestaan. BON Ondergetekende verzoekt De Leidse Courant r het volgende adres te zenden: VAKANTIEADRES: - PLAATS: LAND De extra kosten, zynde zy'n betaald op uw kantoor gestort - overschreven op uw girorekening 103003. WOONPLAATS: Doorhalen, wat niet van toepassing ie. Geboren: Hilda P., d.v. H. van Bee- len en T. Vis; André T., z.v. C. van Duyvenvoorde en W. A. van Duyn; IJsbrand, z.v IJsbrand Verdoes en M. van Duyn; Maria J. L., d.v. C. J. A. Lugthart en J. P. C. van Rijn; Chris tina, d.v. P. van Schie en M. van der Boon; Catharina K., d.v. H. van dei- Bent en K. Schaap; Frederikus J., z.v. H. A. J. van Leeuwen en M. H. M. Loef; Jan, z.v. J. van den Oever en J. Jonker; Petronella, d.v. B. Varke- visser en J. D. van Duyn; Willem, z.v. L. Kuyt en G. van Duyn; Jannetje W., d.v. G. Ouwehand en H. van den Oever; Birgit M., d.v. W. J. M. Pluims en P. J. M. Boonenkamp; Esther M., d.v. W. J. Pluims en P. J. M. Boonenkamp; Mirjam, d.v. J. Weslerveld en H. de Krijger: Leendert, z.v. D. L. van Duyn en M. L. A. Brusse; Hei-man J., z.v. H. J. Planje en M. van Egmond. Ondertrouwd: H. J. van Dijk en II. Haasnoot; H. Hoeksema en C. L. Fel- kemeijer; C. van Tol en M. J. Bonten bal. Overleden: M. van Rijn, echtg. van C. van der Boon, 66 jaar, vr.; W. van der Meij, 79 jaar, vr.; C. A. Laven, 58 jaar. m.; K. C. van Mierloo, 10 mnd., vr.: J. C. Schenk, wed. van P. Groene- weg 85 jaar, vr.; C. J. Westgeest, 86 jaar, man; A. van Duyn, echtg. van A. van der Plas, 78 jaar, vr.; H. J. M. Kerk vliet 65 jaar, man; M. Hall, 75 jaar, man. LISSE P.V. DE LUCHTKLIEVERS Jonge duiven vanaf Vilvoorde 148 km. 370 duiven. Los 7 uur sterke n.-w.-wind, koud. J. Duivenvoorden 1, G. Krabbers 4 en 10, H. v. Diest 3. H. 't Hort 5;en J. Machart 7, Ronald v. Diest 8 en 9. eerste duif 9.40 uur 905 m.p.m. laatste duif 9.59, 820 m.p.m. Snel verloop, geen verliezen ondanks de harde zijwind. P.V. DE OUDE BLAUWBAND Jonge duiven vanaf Quievrain, 20 juli '68. 154 duiven. Los 6.50 uur. Nic. de Kuyper 1 en 10; G. de Bruin 2 en 7; Zuidhoek 3 en 6; G. Doeswyk 4; M. de Vreugd 5 en 8: M. v. Diest 9. Er waren 's avonds maar 33 duiven thuis, zijn door de regen aan de grens België/Nederland verrast. Men spreekt van een ramp- vlucht. Zondag niet veel vogels door gekomen vanwege de sterke n.-w.-wind. Er resten nog 4 vluchten voor de jonge duiven. Met zo'n vlucht zal de animo nu snel zakken. NOORDWIJK Optreden Canadese schoolband Zoals wij reeds vorige week meldden, zal de bekende Canadese Meifort School Band een bezoek aan Noordwqk bren gen. De band zal hier verscheidene con certen geven. De Evenementencommis sie heeft in samenwerking met deze band het volgende programma opgesteld: 1. The Netherlands National Athem (Het Wilhelmus); 2 O Canada; 3 March Block van M. Bilik; 4 ouverture Peter Schmoll van C. M. von Weber; 5 Suite „Garden Suite" van H. Walters; 6 Fea turing Trombones Beguine van Chris- tensen; 7 Featuring Flutus Happy Go Lucky van Course; 8 Trumpet Trio Fla mingo Trumpets van Butts; 9 Eupho nium boIo Adagio (Allo Concerto) van Haydn (solist H. Jonasson); 11 Folk Music song „Canada" van Gimby; 12 Newfoundland Rhapsody van Sable; 13 Melfort Canada March van Ashpole; 14 Waltz Time Tales from the Vienna Woods van Strauss; 15 Showtime The Sound of Music van Rodgers en Ham- merstein: 16 Mary Poppins van Sher man: 17 Theme from Exodus van Gold: 18 Selection from the Tijana Brass van Alpert; 19 The Netherlands National Anthem; 20. God save the Queen. Een programma dus ziekliefhebbers hun hart kunnen opha len. Zowel het klassieke, licht-klassieke als populaire genre is in dit programma vertegenwoordigd. De tienjarige Marjolein van Delft uit Noordwyk heeft tot veler verrassing de zandbouwwedstryden in Kijkduin ge wonnen. De jury gaf haar de eerste prijs voor „monument voor mijn konijntje". Zij mocht op 20 juli in Scheveningen in de finale uitkomen. WARMOND P.V. „WARMOND" De postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde, af stand 140 kin. De duiven werden gelost 7.00 uur. De eerste prijsduif bereikte 9.42.09, de laatste om 10.00.— haar hok. De uitslag: B. ter Beek 1 en 10: I A. J. van Ruitenberg 2. Dr. J. Venker 3 en 8. A. v.d. Drift 4, J. Diemei 5 en 9, J. ten Have 6 en 7. de i r gei edden i het i het oude tijgerjong Kashmir van het circus Sarrasani, dat zijn tenten in Amsterdam heeft opgeslagen. Raya, de moeder van het tijgertje, had haar jong verstoten en toen was er nog maar één mogelijkheid om het tijgertje in leven te houden: een zogende- hond zien te vinden, die het tijgertje nog accepteerde. Dompteur Wiedmann nam na vele vruchteloze pogingen contact op met de Amsterdamse politie en via radio en televisie werden oproepen verspreid. Adjudant Bosma van de Leidse politie wist in de Gerrit Kasteinstraat een zogende hond op te sporen en onder politie-escorte werd het tijgerjong naar Leiden gebracht. De hond accepteerde het tijgertje De politie nam daarop telefonisch contact op met het Leidse Dierenasiel aan de Besjeslaan maar eij kreeg hier geen gehoor doordat beheerder F. P. Baars ('f7) juist Leidse politie regelde adoptie t€-jarige dochter de tf2 honden en 75 katten mensen, die met vakantie zijn. Tenslotte werd een patrouillewagen asiel gestuurd. De heer Baars kon tot vreugde van alle betrokkenen meedelen, dat hij juist sinds zaterdag een het het i zogende hond i zwartharige teef, die vrijdag door een paar nog onbekende mannen was aangeboden. Omdat er geen plaats was, namen de mannen de hand weer mee, maar zaterdag kwam de rijkspolitie van Zoeterwoude met dezelfde hond aandragen; het dier was ergens op straat aangetroffen. Doordat deze hond over veel melk beschikte en wat minstens zo belangrijk was een lief karakter heeft, accepteerde deze het tijgerjong. De verheugde dompteur Weidmann nam hond en tijgertje mee naar Amsterdam. Hij wilde de heer Baars een borgsom voor de hond betalen, maar deze vond dit onnodig. Wel stond de heer Baars er op, dat de hond te zijner tijd naar Leiden terugkomtomdat de politie de eigenaar ervan wil achterhalen. Drie ongevallen gedurende weekend te Sassenheim Zaterdagmorgen kwart over elf gal de bestuurder van een Dodge-personen- wagen afkomstig uit Amsterdam op het kruispunt Sassenheim-N. geen voorrang aan een Simca-personenwagen afkom stig uit Alkmaar. Bij de botsing die volgde werd de Simca totaal vernield. Van de inzittenden werd een vierjarig jongetje aan het gelaat en aan één van zijn beentjes gewond. Beide auto's moes ten worden weggesleept. Zaterdagavond circa 8 uur sloeg een Renault-personenwagen, afkomstig uit Leiderdorp, over de kop op de Warmon- derdam vermoedelijk tengevolge van te hoge snelheid in de bocht. Van de wagen werd het dak vernield en de carrosserie ontzet. Ook deze was total loss. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. Gistermiddag half een werd een in woonster van Sassenheim op het rijwiel pad van de Provinciale weg door een bromfietser aangereden. De dame liep een hersenschudding en verwondingen aan haar linkerarm op. tjes, 3 Jan Rhynsburger; idem meisjes 13 jaar en ouder: 1 Margriet Verdegaal, 2 Lia Bosscher, 3 Doke Blom; Boeg sprietlopen jongens tot 13 jaar: 1 Gerrit v.d. Heide, 2 Henri Voorn, 3 Jan Brou wer; idem meisjes tot 13 jaar: 1 Marleen v.d. Ploeg, 2 Thea de Wit, 3 Irene Kui per; 25 meter vrije slag jongens tot' 13 jaar: 1 Rob v.d. Mey, 2 Hans Verdegaal, 3 Jan Burgmeyer; idem meisjes tot 13 jaar: 1 Carla Blom, 2 Ank Homan, 3 Carla van Diest; 50 meter vrije slag jon gens 13 jaar en ouder: 1 Jan Rhijnsb'ur- ger, 2 Jos Ruysenaars, 3 Martien Hens; idem meisjes 13 jaar en ouder; 1 Doke Blom. 2 Ada van Maldegem, 3 Hanja Rhijnsburger en Carla Jonkheer. Door de organisatoren van de Stich- tinng Jeugdrecreatie wordt allerwege druk gewerkt aan de voorbereiding van „de kleine wereld"; het jeugddorp. Tot nu toe hebben zich 109 kinderen opgege ven. Er is echter plaats voor 200. Van avond is er nog gelegenheid zich op te geven. Vanmorgen werden de burge meester, wethouders en de commissaris van politie gekozen. Zq zullen morgen ochtend worden geïnstalleerd. Dinsdag, woensdag en donderdag zal er gebouwd LEIDEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Mart E„ z.v. K. L. Han en L. G. Zaaijer; Leendert C.. z.v. L. van Beelen er. C. van Beelen; Femmigje, d.v. J. van Nieuwkoop en H. de Wolde; Marianne L., d.v. C. Qualm en J. W. Tol; Monique M. A., d.v. W. J. van der Steen en A. Westmaas; Adriana A., d.v. A. A. Raaphorst en L. J. Francken; Hendrikus J., z.v. F. C. Vinkestijn J. A. M. van Leeuwen; Ronald, z.v. G. M. van Leeuwen en J. C. van Oever; Albert F., z.v.- A. J. Mullens en L. M. P. van Slingerland; Hiddo A. L., z.v. W. Rozenboom en M. A. J. van Velsen; Catharina E., d.v. J. J. de Looff en E. van Hakken. Overleden: A. Dulfer, 6 jaar, zoon; S. van der Torre, 89 jaar, man; J. T. Koemans. 59 jaar. man; L. L. Staken burg, 67 jaar, echtgenote van P. de Groot; C. C. Wijsman, 85 jaar, r H. J. Hagemans, 47 jaar, man; J. A. M. Heemskerk. 30 jaar, echtgenote van J. T. G. van Paridon. NOORD^IJKERHOUT Geboren: Petrus C. z.v. G. J. Warmer dam en A. J. Koomen; Alexandra d.v. G. J. Warmerdam en A. J. Koomen; Timotheus A. T. z.v. J. W. Verkade en G. L. Vork; Ingrid G. P. M. d.v. J. T. Looijesteijn en C. M. v.d. Voort; Edward A. J. z.v. P. J. G. v. Haaster en M. M. Moons; Reinier J J. z.v. J. J. M. Vrolijk en C. J. M. v. Paridon; Annita d.v. P, Laros en J. E. Varkevisser; Ingrid M. W. d.v. J. J. C. v.d. Zijden en M. W. Klever laan: Franclscus J. T. z.v. T. C. Koot en M. G. M. Olsthoorn; Maria C. d.v. A. C. v.d. Berg en W. C. van Dongen; Fran- ciscus J. H. z.v. J. N. P. Duivenvoorde en J. M. C. Otte; Jutta F. d.v. C. B. von Stieglitz en F. H. Freii'n von der Wenge, Graf in von Lambsdorff; Johanna A. d.v. A. J. v.d. Slot en E. Kuipers; Johannes G. J. z.v. J. J. Geerlings en J. B. W. M. Mens; osephus J. z.v. M. J. Lammers en A. v.d. Berg; Johannes H. C. M. z.v. T. C. W. J. Warmerdam en E. T. M. G. Oost dam; Popke z.v. C. Horneman en S. Boskers; Yvonne E. d.v. J. W. M. Mees ter en E. M. Bakker. Ondertrouwd: J. C. M. Wijnands (Noord wyk) en M. K. Turenhout; A. Raaphorst (Wassenaar) en J. G. J. Hoogervorst: C. v. Roode (Haarlem) en G. C. M. J. Duivenvoorde: P. J. Heal en G. A. Lloyd; B. Immerzeel (Enschede) en T. A. Esser. Overleden: J. E. Ruyter 62 jaar; Adri- anus Slobbe 61 jaar; Wilhelmus J. Meeu wenoord 55 jaar; Bartholomeus Griek- spoor 53 jaar. orden op het schoolsportveld aan de Parklaan. Vanaf 7 uur morgenavond staat het dorp open ter bezichtiging. Om kwart voor 8 zal burgemeester Baron Knobelsdorff de opening verrichten. De eigen dorpskrant is reeds met twee nummers uitgekomen. Voor het koop lustig publiek zal er een toko zijn. In de muziektent zal voor de ouders-bezoekers terrasje worden ingericht. J. van Vliel. Oppenheimslraat C. J. van Staalduinen, Groenesteyn 2;va W. F. van der Meeren. Schuberllaan 123: A. L. Voogt. Beethovenlaan 106; j u rt o C. Bonnema, Meerburgerkade 72; R 118 r^F^ Beurse, Melchior Treublaan 43: J. WATERFEEST IN SASSENHEIM Het jaarlyks waterfeest van de Zwem vereniging Sassenheim dat dit jaar voor de derde keer werd gehouden, vond za terdagmiddag in het Gemeentelijk Zwem bad plaats. Aanvankelqk leek het dat Pluvius spelbreker zou worden, maar deze was de jeugd blijkbaar goed gezind, want later knapte het weer op en kon den alle onderdelen doorgang vinden. De deelname aan de verschillende wedstrij den was zo groot (circa 50% meer als vorig jaar) dat verschillende nummers moesten vervallen. Overwogen wordt dan m volgend jaar een hele dag aan aterfeest te besteden. Ook van de zyde der ouders was er flinke belangstel ling. Aan het eind van de middag voor dat hy de prijzen uitreikte, prees de voorzitter Gorter de sportieve geest waarin gestreden was. Hij dankte voor de ondervonden medewerking waardoor de organisatie zo prima verliep. Uitslagen 1 Ruiter te paard: jongens tot 13 jaar: 1 Nico Batenburg, 2 Harry Allard en 3 Peter Augustinus: idem meisjes tot 13 jaar: 1 Greet Batenburg. 2 Henriëtte v. Amerongeu. 3 Thea de Wit: Hindernis jongens 13 jaar en ouder: 1 Reinier Scholtens, 2 Jan Rhijnburger, 3 Ton Hoogervorst; idem meisjes 13 jaar ouder: 1 Ada v. Maldegem, 2 Hanje Rhynburger, 3 Carla Jonkheer; Hinder nis zwemmen jongens tot 13 jaar: 1 Rob ,d. Mey, 2 Harry Verdegaal, 3 Jan Burg meyer, idem meisjes tot 13 jaar: 1 Carla Blom, 2 Ank Homan, 3 Marty Rhijnsbur ger; Ruiter te paard jongens 13 jaar en ouder: 1 Hans Ruinemans, 2 Alex Noor- dermeer, 3 Theo Nieuwenhuyzen; idem meisjes 13 jaar en ouder: 1 Anke v.d. Veen, 2 Henriëtte v.d. Krogt, 3 Louise Over vliet: 25 meter schoolslag Jongens I wonnen. Dit werd bereikt door de grote onder 13 jaar: 1 Jan Burgmever, 2 Harry I voorsprong die we gehaald hebben met Verdegaal. 3 Pieter Haringsnia; idem hardlopen door de ontzettend snelle tijd meisjes tot 13 jaar: 1 Margret v.d. Poel. [van P. v.d. Berg. Deze zou later tevens 2 Ank Homan, 3 Marty Rhijnsburger; 50 doen wat we voorspeld hadden nl. de meter schoolslag jongens 13 jaar en i totaal eerste prijs op kamp bij hardlo- ouder: 1 Hugo Zwetsloot, 2 Sjaak Wijn-|Pen en balverwerpen te winnen, terwijl I we op het laatste nummer nog een woordje meespraken met een derde prijs Ivan A. v. Dqk. Met volleybal was al bekend dat het eerste team de eerste prijs behaalde maar niet het tweede dat nog een viede plaats haalde in de sterke A.-poule. De handbalwedstryden zijn we gens tijdgebrek niet alle afgespeeld en we bleven zitten met drie punten uit istrljden. De dag werd besloten film die het kamp nachtkaars aange- de jongens de film heeft verband met de saaie inhoud Zo kwam dus een saai end aan 'ol kamp. Wij willen Onder gunstig zomerweer vond zondag middag het vertrek plaats van 2 pupillen- elftallen, voetballers naar het Jeugd kamp van de Ned. Kath. Sportfederatie. Om 12.15 was de mis in de St.-Anto- niuskerk waarna 'n kwartier gezellig samenzijn en het afscheid in het Ont moetingscentrum op de Boshuizerlaan volgden. De voorzitter van de jeugdcom missie van Docos, de heer C. Dingjan sprak 'n afscheidswoord waarin hij al len 'n riem onder het hart stak door hen te wijzen op hun taak als jeugdig sport man in het kampleven. Hij wenste allen 'n sportieve week toe en veel mooi weer. De 22 jongens stapten in de auto's be geleidt door 4 jeugdleiders de heren Van Lierop, C-hr. Driessen jr., A. Goozen en L. Dickhoff. De reis verliep voorspoedig en de leiders zullen u op de hoogte hou den van de gebeurtenissen ln de komen de kampweek. Leiden. 21 juli 1968. V.N.L. - KAMP BORCULO Hec is weer voorbij; een week fijn sporten in Borculo. Zaterdag jl. om twee uur precies volgens planning zijn we weer in Leiden aangekomen, Maar voor het zover was is er vrijdag nog wel het een en ander gebeurd. Allereerst werd de uitslag van de vierkamp bekend ge maakt, waar wij geheel onverwachts na de slechte totaalresultaten bij het doel- schieten toch een eerste prijs hebben ge- GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN in de week van 10 t/m 17 juli straal 5: H. E. J. van Hove-Eilander, Opaalstraat 66; M. A. C. M. van Maa- -Megelink, Noordeinde -34; W. J. I met volksspelen i der Steen-van der Lans, Staalwijk- deed uitgaan traaf 8; G. M. E, Olsthoorn, Kijfgracht zien geen 13; J A. S. van der Ploeg, Kanau 1 weg I gezien in dei- Tuijn, Beethoven-[dezes. 'SS" I 3k' J A. Aardema. NÓorSeiïüe dan graag tot >lot de Leidaê Courant 2a; D. Sirach-van Duyn, Wagnerplein j mens t" co' T. C. van Dam. Witte Singel 27; R. ouders der Eist, H. L. Rennenberg tendeels in beslag genomen met een volksspel waaraan door alle jongens met hun leiders werd deelgenomen, dit spel bestond uit 18 onderdelen en voor elk spel kreeg men naargelang vaardig- en kundigheid een bepaald aantal punten toegewezen. Het VNL A-team behaalde hierm een 2e plaats. De geestelijk advi- seus van DCG, pater Van Druntsen was door de kampleiding bereid gevonden, om des middags half zes een mis op te dra gen in de kantine van het kamp, welke door alle jongens uit Leiden werd byge- woond. Intussen had de kok er voorge- zorgd, dat de maag gevuld kon worden en wel met gebraden haan, patat frites met appelmoes, wij behoeven u natuurlijk niet te vertellen, dat er deze avond bij zonder veel werd gegeten, 's Avonds half negen, was er de grote afscheidsavond welke geopend werd door de kampleider dhr. v.d. Wandele die er op wees, dat broederschap in de sport zó'n belangrijke factor is. waarna hij overging tot de prijsuitreiking. Voetbal le plaats A-poule DEC. 2e DONK en 3e RKVNL. Hand bal le VVLK, 2e RKVNL. 3e Amacitia. Volleybal: le RKVNL, 2e WLK, 3e DPC. Het B-team viel in haar geheel buiten de prijzen. Na de prysuitreiking was er, onder leiding van broeder Sedo- nius een gevarieed programma waarin de artisten voortkwamen uit jeugdleden van de deelnemende verenigingen, met daarbij de prettige medewerking van de 67-jarige kok die het jammer vond dat hij om 10 uur weg moest, om nog thuis te kunnen komen. Om plus kwart voor elf gingen de jongens naar bed, met de gedachte, de volgende avond weer onder de vertrouwde zorgen van hun moeder te kunnen gaan Blapen. Zaterdagmorgen kwart voor 12, werden wij door de jon gens uit Borculo opgehaald, nadat de aanvoerders Wil Moerer en Hans van Dorp met de leiders, de kampstaf be dankt hadden voor de vele goede zorgen, werd de reis naar Leiden aangevangen. Precies 2 uur kwamen wfl op het Sta tionsplein aan waar vele moeders en va- des klaar stonden, om hun zoon in ont vangst te kunnen nemen. Voorzitter F. Luyks dankte onder aanbieding van een grote taart, de leiders John Terbeek en Karei de Romijn, Gerard Langezaal,, Hans van Fulpen en Ton Bakker, voor het vele pima werk. wat zij in de af gelopen week voor VNL hadden verricht. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 17 juli tot en met 23 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Blow Up (18 jaar). 's-Middags: Een hoogst merkwaardige tekkel (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: 't Is een gekke, dolle, dwaze we reld (prol.) (14 j.). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Wacht tot het donker is (prol.) (18 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio; Samen uit, samen thuis (a.l.) (prol.) 's-Morgens: Thunderbirds are go (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Trianon: 's Middags: Elsa, dochter der natuur (prol. - a.l.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. 's Avonds - Poel der ontucht -ontraden (Prol.) Rex: Fantomas contra Scotland Yard (14 jaar). Dageiy'ks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. "indag: 2.30, 4,45, 7.15 en p.15 uur. PUNT KORRELTJE Marktberichten ROTTERDAM. 22 juli. Vee Aan- *°'aal 1414. 1039 slachtunderen 376 varkens. Prijzen: slachtrunderen 485—525. 420—465, 380—405, 360—375" varkens 218—222, 216—218. 205—215; stieren 420475; worstkoeien 360—^ 375; slachtzeugen 160—170; zware var kens 180190. Overzicht en handel: slachtrunderen: iets korter - redelijk - pijshoudend; varkens: iets minder - vlot - hoger. AMSTERDAM, 22 juli. Vee Aan voer 226 runderen; prijs 3.70—5.00; 63 varkens, prijs 2.70—2.75. Handel vlot, duurder. BARNEVELD, 22 juli, Eieren Aanvoer 293.400 stuks; stemming rus tig. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 52/53 gram 9.019.04; 56/ 57 gram 9.86—9.94; 60/61 gram 10.63— 11.02; 64/65 gram 11.9812.09. TER AAR, 19 juli, Groente Snij bonen I 2.102.85; snijbonen II 1.90; snijbonen natuur 2.00—2.20; tuinbonen I 18—22; tuinbonen II 12—15; snijbo nen stek 1.001.70; stamprinsessebo- nen 2.052.30; aardappelen 1417; kriel 4 postelein 35; rabarber 26; uien 1622; kromme komkommers 30; kom kommers stek 1518; augurken B 73- C 55; Dl 42; DII 34; CD 20—21; E 20 —22, alles per kg. Tomaten A 4.70— 4.90; tomaten B 5.10; tomaten C 3.60; per bakje. Selderij 4—6; bospeen 57; boskroten 3, p. bos. Bosuien 13; bloem kool AI 4—1.04; bloemkool A II 45 84; bloemkool BII 15—31; sla I 10— 15; sla II 513; komkommers I 17 36; komkommers II 15—18, alles oer stuk. RIJNSBURG, 20 juli. Bloemen Chrysanten: Whitte Spider 350—400" Indianapolis 180—220; Tokyo 150—170; Lyona 140—160. Freesia's: Witte Swan 45—150; Golden Yellow 335—85; Stock holm 50—75; Diverse Snijbloemen: Sta- V£lft^1:55;,»,,Phlox 75~I0°: Esterriet 30—65; Gele Margrieten 35—65; Gouds bloemen 3550, alles per bos. Anthu- num 45—175; Alex Bedser 35—45; Al- ^?5\,<^erbera 5-30Gladiolen in~ 520. Rozen: Baccara V; rina 8~~14: Garnet 3—8; Ca rol 3—7. Am. Anjers: Dusty Sim 6—16; Harvest Moon 6; Espérance 516- Farah Diba 515; Clear Yellow 415- Keefer 5—14; Crowly Sim 5—14; Rode :.RoJe s'm 14: G J- sim t!?' Slm 12Arthur Sim 412, alles per stuk. VOORHOUT l'.V. „DE VOORHOUTER" De postduivenvereniging „De Voor- houter" hield met haar duiven een wed vlucht vanaf Vilvoorde, niet jonge dui ven. Gelost om 8.00 uur. Aankomst eer ste duif 10.32.15 uur. De laatste om 10.54.—. In concours 240 duiven. Af stand 145 km. De eerste 10 waren- Gebr Va" Schie 1, 6 en 9 G. v.d. Lan» 2; Alm Dysselbloem 3 en 7; J. Berg 4 en 5 A. BAKKER. H. v. Gerven 8 A. Diemei 10. [duin, Haarlemmerstraat 113: J. Brij';, 'Meerburgerkade 58; W. A. Akerbuom. ijg.' j q Morslaan 24; H. J A. de Bont. Schu- bertlaan 180; C. H. van Garderen, W. de Zwijgerlaun 33; W. C. Uiterwaal. Schuberllaan 192; A. Beij. W. de Zwij- gerlaan 211a; M. Rang. Uhlenbeckkade 24; R. van Liendcn, Pr. Hendikslraat 26a; J. H, Lesh, Sterrenwacht 5; M. M. Lugtenburg, Schelpenkade 38; F. L. T. J. Hanrath, Klikspaanweg 10; A. Mooi.i. De Laat de Kanterstraat 2; E. Feen- stra, Stationsplein 192; A. A. Friedel, Stationsplein 38; E. G. M. Vorst, Mors- straat 11; H. M. Brunings, Schubertlaan 193: H. H. Siebert, Surinamestraat 136; C. Poldermans, Zoeterwoudsesingel 53; M. C. Revet-Wassenaar, Lage Rijndijk 46; B. M. Ouwerkerk-van den Heuvel, Ringkade 16; A. H. M. van Zon. Mors singel 13; A. C. E. van H 'ningen, Gangetje 6; J. T. P. Hendriks. Opaal- straat 68; H. Bonnet, A. van Saksen- Vis, Noordeinde 2a: Weduwe J. M. Rulteman-Weezenaar. Boerhuavelaan 2; T. A. Brunings, Schubertlaan 193; S. de Graaf, Zoeterwoudsesingel 64; E. T. Brouwer-Kats. Prins Hendrik straat 30; E. A. M. Sjerps. Janvossen- steeg 31; K. Lantermans, Witte Singel 9; J. L. Hillenius. Klikspaanweg 42; F. E. Schellens, Witte Singel 27; W. de Visser, Rijn- en Schiekade 27; F. P. Korsman, Opaalstraat 52; W. H. M. Delemarre, P. J. Blokstraat 16; H. E. de Fisser, Zoeterwoudsesingel 102; J. de Jonge. Hooigracht 38; F. Kruijer, Rijnsburgerweg 134; G. J. Huisman van den Berg. Opaalstraat 62; A. A. van Amerongen, Conradstraat 10; G. M. Rhijnsburger, Brucknerstraat 11; J. H. Rodenburg, Korevaarstraat 9a. VNL en mede de jongens hartelijk danken de bereidwilligheid deze stukken van J. TER BEEK en K. DE ROMIJN. M.M.S Leiden 20 juli 1968. JEUGDKAMP R.K. V.N.L. De kampleiding had voor vrijdag, jrogramma uitgestippeld, dat door de jongens graag werd aanvaard. Hij had i jeugdelftal uitgenodigd van de Amateurs landskampioen DCG, die een wedstryd zou spelen tegen de Poule-kam pioen. Een zeer aantrekkelijk wedstrijd, waarin door de jongens dikwyis heel goed werd gevoetbald, na een zeer span nend verloop, eindigde deze wedstryd in een geiykspel 1-1. De middag werd gro- Jongelui, die er komen praten i r denken een vak te gaan leren, nodigen wy uit eens te de bedrijfsleider van onze drukkei-y de heer Verheul. Hij heeft n.l. plaats voor Verlangd wordt minstens 6 jaar lagere school en 1 jaar vervolgopleiding. Niet ouder dan 16 jaar! Maak rustig een telefonische afspraak (01710)—20935 naar de heer Verheul. Doen, misschien word je er wyzer van! vraag Handelsdrukkerij WESTERPERS n.v. (DE LEIDSE COURANT) TEL. (01710)-20985

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4