Uy* Marijke Jansen en Pokorny winnen het Badgasten-toernooi Meegelokt meisje uit Hazerswoude door haar vader snel bevrijd Minister Veringa over lange wachttijden voor Leidse co-assistenten Pauselijke onderscheiding I. v. d. Salm Zoeterwoude bij zilveren bestuursambt Stokpoppen en schaar- sneden het slot van boeiend en werkzaam verblijf 2-MILIOENSTE IN „DE DOES' HAJER SPEELDE ZWAK IN FINALE 14e Zomerrit van „Swift" voor L. van Velzen M. Pennings „slechts" derde in Oostvoorne Jan Zoons verkeert in blakende vorm MAANDAG 22 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA S „Uw Gerda Is bij een vreemde mijn heer in een witte auto gestapt". Met deze mededeling kwam zaterdagavond, omstreeks half zeven, de negenjarige Erik de Kleer bij zijn buurman en buur vrouw in de Rhynenburcherlaan, de fa milie G. W. Pijnacker. Dank zij de vlotte reactie van Erik op wat hij zo juist had gezien, dank zij de actie, die vader G. W. Pijnacker hierop ondernam, én dank zij een beetje geluk zat de achtjarige Gerda een uur later weer thuis bij ouders en zes broertjes en zusjes. Inmiddels zat een 23-jarige inwoner uit Alphen aan den Rijn in het bureau van de Rijkspoli tie aan de Vondellaan voor een verhoor. De Rijkspolitie op haar beurt heeft hem in arrest gesteld en zet het onderzoek voort. „RONDRIJDEN'" Gerda was die zaterdagavond alleen m het spelen op de Jacob van Lennep- kade, in de wijk Rhynenburch. Omstreeks half zeven zou zij in een witte personen auto zijn meegenomen door een op dat moment onbekende. Nadat Erik de Kleer Gerda's ouders had gewaarschuwd, be gon de heer G. W. Pijnacker eerst in de wijk Rhynenburch naar zijn dochtertje te zoeken. Toen dat geen succes ople verde, trok hij er samen met zijn buur man, de heer P. de Kleer, op uit met eer. auto. Zij reden eerst naar het Hazers- woudse zwembad, naar Hazerswoude- dorp, doch zonder resultaat. Op de te rugweg naar de Hazerswoudse Rijndijk Weg op trambaan in Leidschendam aanbesteed Op het bureau van openbare werken te Leidschendam is aanbesteed de aan leg van een autoweg op de voormalige trambaan welke de gemeente destijds voor 1.- van de NZH heeft overge nomen. Er waren 11 biljetten voor de in schrijving binnengekomen. De hoogste inschrijver was de N.V. Kennemer Wegen- en Waterbouw Mij. te Velsen- Driehuis voor 820.000.- en de laag ste inschrijver het aannemersbedrijf W. Gleijm te Rijswijk voor ƒ614.800.- De gunning voor het werk zal later plaats hebben, terwijl daarna zo spoe dig mogelijk met de werkzaamheden een aanvang gemaakt zal worden. Van af de Looierslaan zal een aftakking gemaakt worden naar de trambaan welke dan langs de achterkant van de huizen aan de Voorburgseweg en ver volgens achter de huizen van de Kon. Julianaweg als autoweg zal worden aangelegd, echter met éénrichtings verkeer in de richting Voorschoten. De nieuwe weg komt dan bij park fiozenrust weer op de Veurse Straat weg. Aftakkingen komen bij de St.- Jozefstraat waar dan een stel stop lichten geplaats zullen worden waar voor enige huizen afgebroken moeten worden. Ook komt er een verbinding bij het Kon. Julianaplein en de Riet vinklaan. Verwacht wordt dat dit riieu- wegenplan in het voorjaar van 1968 gebruik genomen zal kunnen wor den. In het raadhuis van Rijnsburg zal op 30 juli om 16.00 uur een expositie gorden geopend van werken van de luitse schilderes Elke Prinz-Kr&mer, )e bekende bloemkunstenaar Cor de Coning heeft by haar schilderyen pas end bloemwerk gemaakt. Burgemeester H. Koomans zal de tentoonstelling openen. De tentoonstelling staat onder uspiciën van de Stichting Rijnsburgs iloemencorso en wordt gehouden in het cader van de Rijnsburgse Bloemenfeest- veek. evenwel zagen zy op de Gemeneweg, na- by de spoorlijk Utrecht-Leiden, een wlt- geverfde personenwagen geparkeerd staan. „Ik heb de wagen onmiddeliyk klem gezet," aldus de heer Pijnacker, „zag myn dochtertje naast de bestuurder zitten en greep hem by de arm." Reac tie van de chauffeur zou zijn geweest: „Maar, mijnheer, ik mag toch wel met haar rondrijden."... SLEUTELS ONTNOMEN De heer Pjjnacker heeft de tot dan toe nog steeds onbekende man de autosleu tels ontfutseld. Dochterje Gerda plaatste by naast zich in de auto. Op de achter bank zat de „ontvoerder", met naast zich de heer P. de Kleer. Onmiddellijk toog men richting politiebureau. Het blykt, dat de 23-jarige Alphenaar met het meisje een bezoek heeft gebracht aan Koudekerk (de omgeving van het zwembad), Benthuizen, Zoetermeer en Hazerswoude-dorp. iTwee keer schynt hy onderweg te zyn gestopt. De tweede keer echter werd hij door de heren Pyn- acker en De Kleer gestoord, ruim eer half uur, nadat Gerda op de Jacob var Lennepkade was meegelokt. De Alphe naar is onder arrest gesteld. Het onder zoek over de redenen van het meevoe ren van het meisje wordt voortgezet. Leidse processie naar Kavelaer Men verzocht het volgende op te ne- Hierby een laatste opwekking voor allen, die de bedevaart naar O.L. Vrouw Troosteres van de bedroefden te Keve- laer voornemens zijn mee te maken. Zo als reeds bekend is heeft deze plaats op zondag 11, maandag 12 en dinsdag 13 augustus a.s. Dat zal dan zijn voor de 231e keer. De intentie van de bedevaart is: „Voor het verkrijgen en bewaren van de we reldvrede". De reis wordt wederom gemaakt met autobussen, welke gestationeerd zyn op de Lange Mare achter de Hartebrug- kerk, waarvan om 9 uur wordt vertrok ken. Gelieve op tijd aanwezig te zyn. De reiskosten bedragen 27.50 per per soon (bruidjes en misdienaars tot 14 jaar betalen ƒ15.Voor deelname is paspoort nodig (waarvan de geldig heidsduur ten hoogste 5 jaar verstreken mag zyn) of anders een toeristenkaart. Voor de goede orde is het noodzakelijk dat men zich bijtyds opgeeft, uiteriyk vóór zondag 4 augustus a.s. aan een der onderstaande adressen: Leiden: J. van Haasteren, Zyisingel 71a, M. J. C. Lin- denhoff, Stille Rijn 16, mevr. A. J. W. Schenk-Van Cleef, Corantijnstraat 102, P. Weiter, De Sitterlaan 131, J. A. Vree burg, Zoeterwoudse singel 20. Katwyk d. Rijn-: J. v. d. Akker, Commandeurs laan 41; Noordwyk aan Zee: mevr. H. J. Speklé-Ter Heerdt, Golfweg 5; Oegst- geest: mevr. M. C. Juffermans-Paarde- kooper, Emmalaan 5; Rijpwetering: J. S. Oudshoorn, Pastoor v. d. Plaatstr. 21; Voorhout: H. Schulte, Jacoba v. Berie- renweg 25; Wassenaar: mevr. J. Parle- vliet-Huybregts, Louisestraat 26; Zoe terwoude (dorp): mej. Thea Bos, Wei- poortseweg 64. Aan elke pelgrim die de reiskosten heeft voldaan, wordt een deelnemers kaart verstrekt, welke in de bus wordt gecontroleerd. Tevens ontvangt hy of zy een programma, waarop alle gege- zyn vermeld welke gedurende de bedevaart moeten worden ln acht ge nomen. Degenen die om de een of an dere reden nog niet betaald hebben kun- vóór het vertrek ln de Romanuszaal acrter de kerk de reiskosten alsnog vol doen. Op zondagochtend 11 augustus Is er om 7.30 uur een H. Mis ln de Harte- brugkerk. Na de H. Mis ls er gelegen heid om zich te ontnuchteren in de Ro manuszaal. Geadviseerd wordt om voor de eerste dag een lunchpakket mee te Dat wij dit jaar wederom met 'n groot aantal mogen deelnemen aan de 231e bedetocht naar het Genadeoord van O.L.Vrouw Troosteres van de bedroefden te Kevelaer ls de wens van HET BESTUUR Het is dezer dagen 25 jaar geleden, dat de heer Jac. v. d. Salm te Zoeter woude zitting nam in het toen z.g. Kerkelijk Armbestuur nu genaamd de Parochiële Charitas Instelling. Tot zijn niet geringe verbazing maakte gisteren tegen het middaguur het complete be stuur van de P.C.I. haar opwachting ten huize van de familie v. d. Salm aan de Noordbuurtseweg. Behalve de ken A. Lamot maakte ook emeritus pastoor G. J. Klaverweyden deel uit van het gezelschap, alsmede de heer W. v. d. Salm oud-voorzitter. Deken A. Lamot liet de heer v. d. Salm echter niet lang in het onzekere over de reden van dit onverwachte bezoek. „Wij hebben het feit dat u nu 25 jaar deel uitmaakt van het Arm bestuur en nu van de P.C.I. niet zon der meer voorbij willen laten gaan." WAARDERING „Bij mijn komst in Zoeterwoude trof ik een volijverig bestuur aan," aldus deken Lamot, „waarin u zich als man met rijke levenservaring met hart en ziel inzette voor de medemens die hulp nodig heeft." In de loop van de 25 jaar is er veel veranderd, maar ook nu zijn er nog altijd mensen die geholpen moe ten worden. „Ik heb daar persoonlijk veel waardering voor omdat het een brok opbouw van de Kerk is." „Uw werk heeft echter ook er ning gekregen bij hogere kerkelijke autoriteiten wat tot uitdrukking komt in de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice die u is toege kend." Daarna verzocht deken Lamot aan mevrouw v. d. Salm haar man het ereteken op te willen spelden. De onderscheidene dankte voor de grote verrassing die hem ten deel was gevallen en sprak zijn erkentelijkheid uit aan allen die hieraan hadden mede gewerkt. De mede-bestuusleden was hij erkentelijk voor het in hem ge stelde vertrouwen i.v.m. zijn afvaardi ging in de Stichting Maatschappelijk Werk en de Stichting Gezinszorg. Mej. P. Ooms, maatschappelijk werkster, met wie de jubilaris veel samenwerkt, was wegens ziekte verhinderd deze gebeurtenis bij te wonen, maar had een bloemrijke felicitatie gezonden. De CLUB DE LIMETZ IN LIMETZ Limetz, 19 juli. De stokpoppen van ons theater wor- Van links naar rechts: pastoor G. J. Klaverweyden, de heer en mevrouw Van der Salm en deken Lamot. heer A. A. Noordman, voorzitter van de P.C.I., bood aan mevrouw v. d. Salm een fraai bloemstuk aan. Onder de kwinkslagen en anecdotes van de im mer geestige oud-pastoor Klaverwey den (a.s. woensdag 88 jaar) bleef het gezelschap nog geruime tyd bijeen. de piekperioden gezli e medische studenten om doctoraal i<n af te leggen direct voor of direct na de vakanties zal liet niet te vemyden zyn, dat co-assistenten vyf of zes maanden moeten wachten voo zy een bepaald eo-sehap kunnen doen. Dit deelt do minister van onderwas en weten schappen, dr. G. II. VeringH, mede op vragen van de Tweede Kamerleden dr. J. G. H. Tuns en dr. J. H. Lamberts (belden PvdA). De kamerleden stelden de minister een aantal sehritteiyke vragen naar aarflefdlng van mededelingen van de verontruste Leidse vereniging van co-assl sten ten. Het aantal medische studenten is in verhouding tot de capaciteit van de kli nieken en de personele bezetting in het Academisch Ziekenhuis te groot voor een normale afwerking van het studie programma. De co-assistenten moeten daarom in bepaalde perioden zeer lang wachten tot zij aan de beurt zyn om in een bepaalde kliniek onderwijs te vol gen en praktyk te doen. De Leidse vereniging, die enige maan den geleden tuin haar verontrusting uit drukking gaf in een telegram aan de minister en een perconferentie, stelde de minister voor kredieten ter beschik king te stellen voor de zgn. affiliatie. Onder affiliatie wordt verstaan, dat de medische staven en klinieken van zie kenhuizen elders ter beschikking staan van medische studenten voor het lopen van co-schappen, zolang daarvoor ln het Leids Academisch Ziekenhuis de gele genheid te beperkt is. Voor de affiliatie is geld nodig, omdat de specialistische staven van andere ziekenhuizen veelal uitgebreid moeten worden, wanneer zij naast het voorkomende eigen werk ook nog medische studenten moeten gaan op leiden. Minister Veringa deelt mede, dat thans ile animo gestreefd wordt naar de verwezeniyklng van affiliaties tussen de universiteiten en niet-academische ziekenhuizen in de zin van een geïnstitutionaliseerde, blij vende samenwerking ten behoove van het klinisch onderwys aan studenten in de geneeskunde De samenwerking ls thans nog min of meer van vrybiyvende aard. Kan oen bepaald ziekenhuis Leidse co-assistenten hebben en kunnen specialisten toevallig enige tijd vymaken, dan kunnen er Leidse co-assistenten komen. Do minister stelt overigens, dat nfffili atie. nan duldeiyke grenzen gebonden Is, omdat In bepaalde fasen van de studie theorie en praktyk zo sterk gemengd zijn, dut men dnarvoor in beginsel op de academische ziekenhuizen is aangewe zen. Wat de kosten van affllintles be treft deelt de minister mede., dnt op de begroting van zyn ministerie een post Is opgevoerd ter dekking van de eerste aanloopkosten van deze samenwerking»- NOORDWIJk '1 V-UITZENDINGEN LIT „DE VINKETOP" Gistermorgen werd uit de kerk- cn recreatietent „De Vinketop" een recht streekse uitzending vla dc televisie ge geven van de ochtenddienst welke geleld werd door kapelaan De Leur. Kapelaan De Leur geniet bekendheid by vele pro testanten, omdat hy eens voorging in een protestantse kerkdienst, toen een dominee ontbrak. De mlddagdienst was voor de protes tanten, waarby ds. Bottenburg, één van de Initiatiefnemers van „De Vinketop" voorging. Een tot barstens toe gevuld Casino heeft door de verraderlijke draai winden helaas niet die finales gezien die velen verwacht hadden. Vooral de damesfinale tussen onze topsterren Marijke Jansen en Lidy Jansen Venneboer was qua spelpeil een geweldige tegenvaller. Marijke toonde nog wel enige aanvalslust maar Lidy parkeerde zich bijna de gehele partij op de base-line en wachtte geduldig op fouten van haar tegen standster. Nadat zij zo de tweede set met 61 had veroverd na de eerste met 6—3 verloren te hebben kwam zij in de beslissende reeks zelfs met 43 voor, maar toen toonde Marijke Jansen haar vooruitgang in het laatste jaar. Zij nam meer risico's in de aanval en zegevierde met 7—5. Zij had ongetwijfeld door haar grotere initiatief het meeste recht op de zege, maar het geheel maakte bepaald een povere indruk. Het is vandaag de meest trieste dag van ons verblijf in Frankrijk. Niet omdat de regen ons parten speelt, regen die we toch nogal hebben gehad, maar omdat we vandaag gaan opbre ken. We gaan het gastvrije Limetz verlaten. Morgenochtend om vier uur moet de bus rijden en om ons heen staan de koffers opgestapeld, de keu ken is ontluisterd en in de eet- en recreatiezaal is geen stoel meer om op te zitten. Kortom, dit maakt geheel en al de indruk van „de dag na 't feest". De gastenavond Toch nog even, tussen neus en lip pen door een terugblik op de laatste dagen. Het voornaamste programma punt is dan wel onze gastenavond met de expositie. Men heeft een ganse dag eraan besteed om er iets schoons van te maken en men is daarin geslaagd. De 55-jarige heer B. Schouten uit de Resedastraat in Leiderdorp was zaterdagmorgen omstreeks 11.15 uur, de tweemiljoenste bezoeker van liet zwembad „De Does" ln Leiderdorp. Abonnementhouder Schouten, in gezelschap van zijn zoon, zorgde na een uur turven het, was decht weer voor het 50ste streepje op het papier van ie leiding van het zwembad. Dat bezorgde hem een badlaken en een abonnement voor het jaar 1969. De cadeaus werden hem overhandigd door de voorzitter van de zwemvereniging „De Does", de heer W. van Ark. De heer van Ark deed daarna nog twee zakeiyke mededelingen: Eind september, wanneer het zwembad gesloten wordt, zal worden begonnen aan de bouw van een verhoogd terras. Dit terras, dat 17-20 meter lang en 7 meter breed cvordt, zal door middel van glazen windschermen volkomen windvry worden gemaakt. Het familiezwemfeest, alleen toegankelijk voor abonnementhouders, zal op zaterdag 17 augustus worden gehouden. Aanvang 4 uur n.m. den kleurrijk geëtaleerd. Het zijn tachtig uit hout gesneden stokpoppen, die vervaardigd zijn door de bejaarde houtsnijder Will Lambregts uit Am sterdam. Hij is een van de laatste, waarschijnlijk dé laatste houtsnijder, die zijn hele leven heeft besteed aan het snijden en vervaardigen van ma rionetten, stok- en handpoppen. Zeer knap gesneden, stuk voor stuk mu seumstukken. Hij is in kringen van poppenspelers zeer gerenommeerd. Daarnaast werden schaarsneden van de hand van ondergetekende geëxpo seerd, hetgeen resulteerde in een aantal portret-silhouetten van enige kopstuk ken uit het dorp. Het werd een zeer geanimeerde ten toonstelling, die door onze genodigden met grote interesse en waardering werd bekeken. De avond werd opge luisterd met de opvoering van een poppenspel, evenals het vorige naar een verhaal van Paul Gallico „Het kleine wonder". Het werd heerlijk spe len voor een aandachtig publiek. Onze bezoekers zagen hierdoor enige van de geëxposeerde poppen in hun natuur lijk element. Ze zijn fraai, wanneer zij tentoongesteld worden, maar zijn pas „echt" in hun spel. Natuurlijk werd een goed glas wijn geschonken en werden de oud-modisehe dansen, in de kostumes van de heer A. Th. de Wit uit Den Haag, nogmaals gedanst en het duurde waarlijk niet lang of onze Franse gasten dansten hun partij mee. Het werd een avond om lang op terug te zien. Zelfwerkzaamheid Een van de hoogtepunten uit ons verblijf, dat logischerwijze iets geheel anders is dan een willekeurige reis met een reisvereniging. Hier treffen we jongelui aan, die bereid zijn in hun vakantie iels voor anderen te doen, hier komt 't aan op zelfwerkzaamheid, gemeenschapszin en plezier in wat dieper gaande culturele belevenissen, waar men als het ware middenin staat. Velen, die zelfs niet mee op reis gaan. maken e.e.a. mogelijk. We wil len gaarne noemen de heer Th. de Wit, leraar Frans, die nu al zestien jaar, de stukken die daar ten tonele j gevoerd worden vertaald heeft, en ook de heer Evert Castelein, die gaarne zijn I medewerking verleende bij het instu- i deren van de dansen. Er zijn natuur- lijk deze afgelopen week meerdere evenementen geweest, maar als zeer waardevol beschouwen we de contac- I ten met de Fransen, die steeds voor ons klaar staan en die we goed leren kennen. Het is weer voorbij, maar we zien reeds nu uit naar het volgend jaar wanneer we daar het zestigjarig pries terfeest van onze gastheer, pastoor A. Smitz gaan helpen meevieren. Zestien jaar activiteiten zijn nu achter de rug, 't volgende programma begint al kleur te krijgen, want als we daar vertrek ken is dat geen echt afscheid, want we zeggen: ce n'est qu'un au revoir, het is slechts «en tot weerziens. JOOP KOEVOETS. Ook de herenfinale tussen Jan Hajer en de Oosten rykse nummer twee, Pokor ny, werd door liet zwakke spel van Hajer een tegenvaller. De Oostenryker is ongetwyfeld door zyn gevarieerd spel- patroon een gevaarlijke speler, maar een Hajer In zijn norinnle vorm zou weinig consideratie met hem gehad hebben. Nu kwam hij pas aan het einde van de tweede set op temperatuur, doch kon toen een 5-4 en 6-5 voorsprong niet in winst omzetten. Dit kostte hem de par ty, want in de eerste set had een soepel draaiende Pokorny een onzekere Hajer met 6-1 weggeveegd. HERENDUBBEL Ook in het herendubbel kon Hajer het niet redden, want met een zwakke Fleury waren zij net wat zwakker dan de goed ingespeelde Amerikaanse com binatie Dibley en Gerachty. DAMESDUBBEL Het damesdubbel werd een ware sen satie. Lidy Jansen Venneboer en Tlne Zwaan namen in de beslissende set een 5-2 40-0 voorsprong op Marijke Jansen en Els Veentjer. Doch de laatstgenoem de combinatie kwam schitterend terug en won deze set na vele angstige mo menten met 7-5. Zoals verwacht won Josine v. d. Koogh tegen Yvonne Waagenvoord haar vier de toernooi in successie, al moest zij de tweede set aan de Amsterdamse laten, Josine, opgekweekt door Dick de Mos, beleeft dit jaar haar grote doorbraak en bereidt zich serieus voor op de na tionale kampioenschappen. Haar krappe nederlaag tegen Lidy Jansen Venneboer moet haar de overtuiging hebben gege ven vlak achter de nationale top te zit ten en op de „nationale" wel eens voor een grote verrassing te kunnen zorgen. Bij de heren was Peter Vaartles de grote man. De twintigjarige Rotterdam mer deed in de finale tegen Nico Kuy- pers een 4-0 achterstand teniet en won met 8-6 6-4. Ook deze knaap heeft grote mogeiykheden daar zyn vastheid een goede basis is om aanvallend te spelen. Samen met Kuypers won hij ook het herendubbel na oen spectaculaire stryd tegen Paul v. Min en Martens. Jammer dat deze party op een bybaan werd ge speeld, want een ongetwijfeld spannende damesdubbel-flnale A was klassen min der dan dit zeer leuke treffen. GEMENGD DUBBEL Het gemengd dubbel was traditiege trouw voor Josine v. d. Koogh en Ge rard Pasma, een combinatie die ook op de nationale zal uitkomen. Nu wonnen eij van Yvonne Waagenvoord en Nico Kuypers met 6-2 6-4, ln een strijd waar- In Gerard de fraaie openingen van Jo sine keurig afmaakte. In het dames-enkel C kon Jeltje Uit- tenboogaard het niet redden tegen July Visser, waarmee dit nummer een sterke winnares kreeg. Door de grote belangstelling kan van een zeer succesvol toernooi worden ge sproken, waarby misschien volgend jaar door grotere financiële offers nog ster kere spelers kunnen worden aangetrok ken. UITSLAGEN D.E.-A, halve finale: M. Jansen-T. Zwaan 7-5 6-1, L. Jansen Venneboer-E. Veentjer 6-4 6-4; finale: M. Jansen-L. Jansen Venneboer 6-3 1-6 7-5. H.E.-A, halve finale: J. Hajer-Dlbley 6-3 6-0, Pokorny-Gorostraga 6-2 6-1; finale: Pokorny-Hajer 6-1 8-6. D.D.-A, halve finale: M. Jansen/E. Veentjer-Petersen-Vrancovitch 6-2 2-6 6-2, L. Jansen Venneboer/T. Zwnan-Gis- cavre/Vrancovitch 6-1 6-3; finale: M. Jansen/E, Veentjer-L. Jansen Venneboer T. Zwaan 6-3 2-6 7-5. H.D.-A, halve finale: J. Hajer/Fleury- Flgge/Stgwnrt 6-1 6-3, Gerachty/Dlbley- Pokorny/Blelefeld 6-3 9-7; finale: Ge- raehty/Dlbley-Hajer/Fleury 6-4 8-6- D.È.-B, finale: J. v. d. Koogh-Y. Waa genvoord 6-4 6-8 6-2. II.E.-B, halve finale: N. Kuypers- Blommendaal 1-6 6-1 7-5. Vaartles-Mar- tens 6-2 6-4; finale: P. Vaarties-N. Kuy pers 8-6 6-4. H.D.-B, halve finale: P. v. Mln/Mar- tens-v. Baurle/Moolenbroek 6-1 13-11; Kuypers/Vaarties-F. de Haas/L. Sanders 6-3' 0-3; finale: Vaarties/Kuypers-v. Min/ Marlens 3-6 6-2 7-5. G.D.-B, lialve finale: Waagenvoord Kuypers-Dunnebler/Moolenbroek 6-1 6-4, J. v. d. Koogh/G. Pasma-E. Salari/F. de Haas 6-3 7-5; finale: J. v. d. Koogh/G. Pasma-Waagenvoord/Kuyper8 6-2 6-4. D.E.-C, halve finale: J. Ulttenboo- gaard-Dlckman 6-2 6-2. J. Vlsser-J. Teeuw 6-2 6-0; rinate: J. Vlsser-J. Ult- tenboogaard 6-2 6-4. H.E.-C, finale: Bartels-Knuistingh 0-6 6-3 6-4. De veertiende rit in de zomercompe titie van de Leidse Swlft-Comblnatle heeft een overwinning opgeleverd voor Leo van Velzen uit Zoeterwoude. In de eindsprint van de 54 km lange wed- stryd, waarin Peter de Jong ul kort na de start uit de koers verdween, brak Van Velzen slim het „comblentje" van zyn twee medevluchters, de gebroeders Peter en Paul Akerboom, om vervol gens handig te profiteren van de onder linge rivaliteit. Hy de nieuwelingen, die gistem ïorgen op liet polderpareours rond Alkemade eveneens 54 km onder de wieltjes moesten doordraaien, vlei de beslissing ooit in de eindsprint. Wim van Velzen uit Lelmuiden toonde zich op dc laatste meters duidelijk de snelste en hield daarmee „nowcomer" Simon Strijk van een nieuw succesje af. Amateurs (54km): 1 Leo v. Velzen (Zoeterwoude), 2 Peter Akerboom (Roelofarendsveen), 3 Paul Akerboom (Roelofarendsveen), 4 op 3V4 min. Jan de Koning (Roelofarendsveen), 5 Nol Slkklng (Warmond). Nieuwelingen (54 km): 1 Wim van Vlezen (Leimuiden), 2 Simon Stryic (Lplden), 3 Sjaak Rietbroek (Oude We tering), 4 Cees Akerboom (Roelof arendsveen), 5 Peter Akerboom (Roelof arendsveen), 6 Hans v. d. Berg (Lelden), 7 op 4Vi min. Bert v. Rijn (Lelmuiden), 8 Sjef Dubbeldeman (Lelden), 9 Henk v. d. Voort (Katwijk). A-adspiranten (24 km): 1 Leo van Dam (Lelden), 2 Ed Oudshoorn (Lel den). B-adsplranten (12 km): 1 Carl v. Rijn (Leimuiden). 2 Arte v. d. Voet (Leiden), 3 Henry Borst (Lelden), 4 Sjors v. d. Kley (Leiden). Veteranen (40 km): 1 Thomas Brandt (Leiden), 2 Willem Wasslnk (Leiden). Marcel Pennings heeft dit weekeinde geen overwinning kunnen boeken. De 21-jarlge rennen uit Nleuiv-Vennep, die byna elk weekeinde wel een zege aan zyn reeds fraaie ereiyst kan byschryven, moest in de Ronde van Oostvoorne met de derde plaats genoegen nemen. Tem po-beul Rinus van der Klooster ging met voorsprong onbedreigd als eerste over de streep en ln de sprint om de tweede plaats moest Marcel Pennings zyn meerdere erkennen ln de sprinter uit Nieuwe-Tonge, Bram Breur. Vleroe werd Gerrlt van Hemert (Werkendam) en vyfde Wim Deelen uit Nlouw-Lek- kerland. De tijd van winnaar Rlnus v. d. Klooster (Rotterdam) over de 100 km was 2 uur 26 min. en 59 sec. De Voorschotense amateurwielrenner Jan Zoons heeft een hyzonder succesvol weekeinde achter de rug. Ging de 23- jarlge Swift-coureur zaterdagmiddag in de nterk bezatte Ronde van Ochten al» zesde over de streep, gistermiddag be vestigde Jan Zoon nog een» duidelijk zyn goede vorm van do lant»te tjjd door ln Bergen op Zoom na een even fraaie al» verrassende solo ln de slotfase zyn twee de overwinning van dit seizoen te boe ken. In de 100 km lange Ronde van Ber gen op Zoom, waar gistermiddag rulin tachtig renners een gooi deden naar de erepalm, heeft Jan Zoons getoond een koers te kunnen bekyken en over vol doende macht te beschikken om op het beslissende ogenblik toe te staan. Hal verwege de wedstrijd reageerde de Voor schotenaar onmiddellijk toen een groepje renners zich uit het peloton losmaakte en was hy ook direct bereid om aan het slagen van die ontsnapping daadwerke- ïyk mee te werken. Terwyi de sprinters zich ln de slotfase reeds gereedmaakten voor de eindsprint, forceerde Zoons anderhalve ronde voor de finish zijn beslissende coupe: met nog vier kilometer voor de finish verraste hy zyn dertien medevluchters op een ogenblik, dat het tempo even stil viel en de voorsprong die hy toen pakte, stond hy niet meer af. Na een sterke elndrush kon de 23-jarige Voorschoten- se renner triomfanteiyk met een voor sprong van vyftien seconden als eerste over dc streep gaan. De sprint om de tweede plaats werd gewonnen door de rappe Peter Kissner vóór de Bredanaar Tony Burten en Wim Evertsen. De uit slag lirldt verder: 5 André Koppens (Belg), 6 CeeB van Dorst (Breda), 7 Tony v. Hasselt (Bergen op Zoomi, 8 Jan de Vrleze. 9 Wim Llebrechts (Vlaar- dlngen), 10 Slem Meygnarts (Belg). In de Ronde van Ochten »laagde Jan Zoons er zaterdagmlddng niet ln om vla een vlucht de bloemen in de wacht te slepen. In de laatste ronden van ilf- 100 km lange wed»tryd ln bet Brabunt- se dorp Heten de kanshebber» ln 't sterk gedunde peloton zich niet verrassen, waardoor de beslissing moest vallen In een felle eindsprint. Winnaar werd de snelle Amsterdammer Bennie Janbroers (100 km ln 2 unr, 24 mlnnuten en 25 seconden) vóór Jan Bui» uit Zwanen burg en Gerrlt Leferink uit Haaksber gen. Achter prUsryder Rudl Llebrechts (Vlaardingen) en Herman Hoogzaad (Venhuizen) ging Jan Zoons als zesde over de streep, gevolgd door o.a. 8 Mat je Gerrlt» en 9 Bart Solaro.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3