ÏSIBi Zonnebloem-actie biedt week ontspanning HARTEN VIJF" SCHENKT CHRONISCH ZIEKEN VAKANTIE IN VOORHOUT Ere-doctoraat Leiden voor mr. O. W. van Ewijk Premiepot L. Courant Leidse Schouwburg vergeleken met andere Nederlandse theaters VAKANTIEWERK AKTIEVE BEZORGERS ZATERDAG 20 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Twintig chronisch zieken, die doorgaans in alle een zaamheid de dagen doorbrengen, zijn dezer dagen uit hun isolement verlost. Dank zij de hulp van de „Zonne bloem" is het hun mogelijk gemaakt, dat zij een weekje „er tussen uit" kunnen. Omdat de leerlingen van de Bis schoppelijke Nijverheids School te Voorhout allen ver trokken zijn, is een prachtige gelegenheid vrij gekomen om de 20 „gasten" (het woord „patiënt" kent men niet) te kunnen huisvesten. In deze school arriveerden donder dagmiddag uit Haarlem, Rotterdam, Den Haag en Leiden twaalf dames en acht heren, die tot woensdagmorgen met de grootst mogelijke zorg (een team van 86 vrijwilligers staat met raad en daad klaar) worden omringd. Dit initiatief is in 1963 genomen door de Zonnebloem te Breda, die speciaal daarvoor de actie ,flarten vijf' in het leven riep. Leden, maar ook vele niet-leden van de Zonne bloem, grepen deze mogelijkheid om ook eens op vakantie te kunnen gaan gretig aan. Mejuffrouw Van Reisen, districtshoofd van Noord- en Zuid-Holland vertelde ons: „Er zijn thans al 24 kampen. I De belangstelling is enorm. We vinden het ook zo fijn dat de echtgenoten en familieleden, die het gehele jaar de zieken verzorgen nu ook eens rust wordt gegund". Uit het gesprek met mej. Van Reisen bleek ons dat vooral stedelingen, die bedlegerig zijn zich eenzaam voelen. Men gaat voorbij aan de gehandicapten, in tegenstelling tot de dorpsbewoners, die gewend zijn contact te zoeken met buurtgenoten. Zoals het er nu naar uit ziet staan enkele zonovergoten dagen voor de deur. Toen wij gisteren in de BNS vertoefden, werden de gasten naar buiten ge reden en onder een vrolijk muziekje werden in het zon netje de contacten gelegd. Mevrouw E. M. v. d. Niet-Brandenburg, de enige Leidse in het gezelschap, behoort met haar 52 jaar tot de jongere generatie. Zij is tijdens haar ziekte reeds eenmaal „op kamp geweest" en wel in Aerdenhout, waaraan zij dank bare herinneringen heeft overgehouden. Zij zou graag ook in de toekomst wanneer de vakantie er weer op zit in contact blijven met de dames en heren waarmee zij nu haar vakantie doorbrengt. Aangezien zij niet meer in staat is haar handen te gebruiken, kan zij niet meer schrijven. Het enige wat zij dan heeft is een plakboek waarin alle gebeurtenissen verzameld zijn. Om deze „vergeten groep" toch zoveel mogelijk in het dagelijks leven te betrekken, organiseert het districts- bestuur van de „Zonnebloem" steeds evenementen. Zo is men voornemens om in het najaar een koopavond voor hen te houden in tal van sleden, waaronder ook Leiden. Men wil hen namelijk laten beseffen dat ze er bijhoren. Daarom heeft men ook deze week in Voorhout georgani seerd. Wanneer de zon niet verstek laat gaan dan gaan de gasten naar het strand of worden tochten gemaakt in de omgeving. Ook kan er gewinkeld worden in Voorhout, mede dank zij de welwillende medewerking van de be volking. Centraal aandeel in totstandkoming Burgerl. Wetboek De Senaat der Leidse Universiteit heeft besloten het doctoraat honoris causa in de rechtsgeleerdheid te ver lenen aan mr. O. W. van Ewijk te Wassenaar, hoofd van de Stafafdeling Wetgeving Nieuw Burgerlijk Wetboek van het Ministerie van Justitie. Deze hoge onderscheiding, waarvan de uit reiking zal plaats hebben na de recto raatsoverdracht op 16 september a.s., is aan mr. Van Ewijk toegekend we gens zijn verdiensten op het gebied van het Nederlands burgerlijk recht waarbij met name genoemd moet wor den het belangrijke en centrale aan deel dat hij heeft gehad en nog heeft bij de totstandkoming van het nieuwe burgerlijk wetboek. Mr. O. W. van Ewijk werd in 1905 te Leiden geboren en studeerde aldaar, na het behalen van het staatsexamen gymnasium-bête, in de Faculteit der Rechtsgeleerdheid. Deze studie werd bekroond met het doctoraal examen Nederlands Recht, waarna mr. Van Ewijk naar Nederlands-Indië vertrok. Daar was hij afgezien van een pe riode van internering tijdens de Ja panse bezetting aanvankelijk in Zebra Breestraat wordt beveiligd Maandagmorgen om 11 uur wordt de verkeerslichteninstallatie bij de voet gangersoversteekplaats ter hoogte van de Maarsmansteeg op de Breestraat in werking gesteld. Na de inwerkingstel ling van deze installatie, die uitge rust is met drukknopbediening voor de voetgangers, is het dus voortaan verboden anders dan bij groen over- steeklicht van de zebra gebruik te ma ken. De eindprijs is gisteren weer vyf gul den interessanter geworden. Niemand van de vele dagprijs jagers had gerekend op de Belg Huysmans, die met twee vluchtmakkers een kapitale voorsprong opbouwde tegen het peloton, waarin de favorieten voor de eindzege zich bevon den. In dat peloton zaten ook Godefroot en Janssen, twee renners waarvan velen gedacht hadden, dat zjj een etappe-over winning zouden behalen. Geen dagpry'9 dus. Het totaal voor de eindprys Is nu Makassar en vervolgens te Semarang als advocaat en procureur tot 1946. In dat jaar volgde zijn benoeming tot hoofd van de Afdeling Juridische Zaken van het Hoge Commissariaat van de Republiek Indonesië in Nederland. Uit laatstgenoemde funktie werd mr. Van Ewijk op 1 januari 1951 op eigen verzoek ontslagen wegens zijn benoe ming tot raadsadviseur in vaste dienst bij het Ministerie van Justitie. Na in mei 1955 te zijn benoemd tot raads adviseur in algemene dienst, werd mr. Van Ewijk op 21 april 1964 aange wezen tot hoofd van de nieuw inge stelde Stafafdeling Wetgeving Nieuw Burgerlijk Wetboek. Mr. Van Ewijk heeft, vóór zijn tijd vrijwel geheel door het nieuwe bur gerlijk wetboek in beslag werd ge nomen, een belangrijk aandeel gehad in de totstandkoming van onder meer de Adoptiewet en de wet tot opheffing van de handelingsonbekwaamheid van de gehuwde vrouw. KATHOLIEKE VERENIGING VOOR MEISJESBELANGEN HAD EEN DRUK JAAR IN 1967 Uit het jaarverslag van de Katholieke Vereniging Meisjesbelangen te Leiden over 1967 ontlenen we het volgende. In het afgelopen jaar bestond de ver eniging 45 jaar. Oorspronkelijk werd ze opgericht als onderdeel van de Zitaver- eniging, maar de laatste tien jaar groet je Zij uit tot een instantie die a.s. onge huwde moeders tracht te helpen by haar moeilijkheden. Ook aan het zg.n. „preventieve werk" wordt de nodige aan dacht geschonken. Dit o.m. door het zoe ken van een werkkring in het buitenland, het inwinnen van informaties over bui tenlandse woon- en werkgelegenheden, correspondentievrienden, etcetera. Verandering van de oude naam „Meis jesbescherming" in „Meisjesbelangen" geeft gezien het vorenstaande - beter de doelstellingen van de vereniging weer. AFDELING NIET- GEHUWDE MOEDERZORG Op 1 januari 1967 waren nog tien oude kontakten in behandeling. In 1967 von den 32 nieuwe aanmeldingen plaats. Van het totaal aantal van 42, waren er 19 afkomstig uit Leiden en 23 uit de buiten gemeenten. De a.s. moeder ziet zich vrij veelvul dig genoodzaakt van woon- en werkmil- lieu te veranderen. Dit met alle gevolgen van dien gedurende de tóch al onzekere periode van de zwangerschap. Een gro tere acceptatie van haar zou reeds veel ten goede kunnen keren. Hen, die daar van reeds hebben blijk gegeven (bv. gastgezinnen) is de vereniging zeer dankbaar. De vereniging hoopt dat in de toekomst nog meer gezinnen bereid ge vonden worden de a.s. ongehuwde moe der op te nemen. Voor het treffen van een financiële regeling met de vader werd het afgelopen jaar voor vyf kinde ren bemiddeld door de aan het bureau der vereniging verbonden jurist. AFDELING PREVENTIEF WERK Op 1 januari 1967 had het bureau nog kontakt met twee meisjes voor wie reeds in 1966 hulp was ingeroepen. In het verslagjaar vonden zes nieuwe aan meldingen plaats na verwyzing door po litie, huisarts, Raad voor de Kinderbe scherming, particulieren en school. In totaal waren dus acht zaken in behan deling. Er werd in 1967 44 maal een beroep op de instelling gedaan. Acht maal een verzoek om kamerbemiddeling, zeven maal werd een kamer aangeboden. Veer tien maal werd bemiddeling gevraagd voor een werkkring in het buitenland. Zes maal vroeg men nadere gegevens over een zelfgevonden buitenlands werk adres; één maal werd een buitenlands werkadres aangeboden; vyf maal vroeg men bemiddeling inzake werkgelegen heid te Leiden; drie maal werden inlich tingen op ander gebied gevraagd. FIN ANCIEN Zoals nagenoeg elke vereniging moest ook Meisjesbelangen veel moeite doen om tot een sluitende exploitatie te ko men. Ondanks subsidies van rijk, provin cie en gemeente kan de stichting de bijdi'agen van diocees, charitasinstellin- gen, parochies en enkele incidentele gif ten onmogeiyk missen. Allen die ertoe hebben bijgedragen dat de vereniging aan haar financiële plichten kon vol doen, is het bestuur de vereniging bij zonder dankbaar. Erkenteiykheid van het bestuur gaat tevens uit naar de diverse instellingen van wie het wederom een goede er vruchtbare samenwerking mocht onder vinden. SASSENHEIM Feestmiddag voor de jeugd Gistermiddag organiseerde de Stich ting Jeugdrecreatie een feestmiddag op het veld voor het muziekpodium aan de Parklaan. Voor de jeugd die in grote ge tale was opgekomen trad op het gezel schap „Truxini's" uit Haarlem. Vooraf werd op snoep getracteerd. Genoten werd Ivan goochelen, acrobatiek en honden- dressuur. Vooral de acrobatiek en de kunstjes van Lassie boelden het jeug dig publiek, maar ook de ouderen, waar van er ook velen aanwezig waren. In de pauze zorgde een plaatselijke koekfa- briek voor volop koek. Vanzelf werd er ook voor vrolijke klanken gezorgd. Het was een mooie en gezellige middag. GEEN VOORRANG Gistermiddag kwart over twee vond op de hoek Menneweg/Parklaan een au tobotsing plaats. De bestuurster van een Ami-personenwagen komende vanaf de Menneweg, gaf geen voorrang aan een Mercedes-personenwagen met aanhan ger. By de botsing die volgde werd de voorzyde van de Ami totaal vernield, zo dat deze als „total loss' moest worden weggesleept. De Mercedes liep alleen plaatschade op. Wonderwel deed zich geen persoonlijk letsel voor. Katwijkse molen „De Gerechtigheid" wordt hersteld De molen „De Gerechtigheid" die al vele, zeer vele maanden als een ge kortwiekte vogel, namelijk, zonder wieken aan de Valkenburgse weg staat zal eindelijk hersteld worden. De firma J. de Gelder uit Valkenburg heeft een begin gemaakt met dit herstel en res tauratie van de molen. Een en ander zal geschieden onder toezicht van de dienst van Openbare Werken, terwijl de leiding in handen is van de heer H. van der Vegte. De molendesk-undige, de heer Kramer, heeft de supervisie. Door meerdere leden van de ge meenteraad is opgemerkt dat hier spoed diende te worden betracht, wilde het gehele bouwwerk niet in elkaar storten. Thans is al gebleken, dat de romp, waarvan men aanvankelijk dacht dat het „nog wel meeviel", zeer ernstige gebreken vertoont. De repa ratiekosten worden geraamd op hon derdvijftigduizend gulden. De nieuwe kap, die elders wordt ver vaardigd, zal op één dag met de oude worden verwisseld. Verder zal een totale vernieuwing nodig zijn en zul len behalve de kap, nieuwe wieken, een nieuwe overloop, deuren, ramen en vloeren moeten worden aange bracht. Men hoopt het werk in één jaar gereed te hebben. LISSE NIEUW POSTKANTOOR We herinneren er onze lezers er nog even aan, dat het nieuwe (nood—post kantoor aan de Prins Hendrikstraat van-* af maandag 22 juli aldaar geopend zal zijn. Men kan dus aan het oude post kantoor aan de Heereweg vanaf heden niet meer terecht. De afd. Lisse van de Alg. Bond van Bejaarden heeft met 42 leden een zeer geslaagde „zwerftocht" over de Veluwe gemaakt, natuurlijk niet met „lijn 2" (de benenwagen) niaar met een comfor tabele autobus, hetgeen een heel mooie tocht geworden is. Deze uitnemend ge organiseerde autotocht werd besloten met een diner in Montfoort, waarna men ongeveer half tien weer in Lisse was, voldaan over het genotene op deze dag! GROTE VERLOTING „TROU MOET BLYCKEN" In het kader van de viering van het jubileum van „Trou moet Blycken" wordt een verlotingsactie gehouden, waarvan de hoofdprijs een luxe auto is. De loten kosten 25,doch men kon ook een „spaarkaart" krijgen voor 2,50 per week. De inleveringtermijn voor de spaarkaarten is door het bestuur ver lengd tot 15 augustus a.s. bij alle bank instellingen van Lisse. VERKENNERS OP STAP De groep verkenners Lisser Kaninefa- ten heeft een prima geslaagde vacantie- week meegemaakt in de omgeving van 't Harde op de NoordWeluwe, vanwaar uit vele tochten werden gemaakt. De deelnemers hebben zich zo uitgesloofd, dat de districtscommissaris van het dis trict Noord-Veluwe hen de kampstan daard kon uitreiken door het maximaal aantal punten te behalen. De Shawano-senioren maakten een trektocht door het buitenland. Vanuit Bastogne (België) werd een voettocht gemaakt door een groot gedeelte van Luxemburg met als eindpunt de stad Luxemburg, vanwaar men nog een tocht maakte naar Trier (Duitsland). De pad vinders mogen op een geslaagde 17- daagse buitenlandse tocht terugzien! OOGST VAN DE STRAAT Gevonden: portemonnee, zakmes, scha kelarmband, riem met dolkmes, zwarte portemonnee, dames regenjas, banden- lichters en fietssleutel, looplamp met snoer, 4 huissleutels aan ketting, blauw colbert. Verloren: damesrijwiel, gouden kinder ringetje, houten slipper, boodschappen tas met inhoud, baddoek met toiletgerei, oorbel met groene steen, damesrijwiel, blauw luchtbed, bril, poncho, knipporte- monnee met inhoud, rubber laars. Door het Comité „Vacantievreugd" wordt donderdag 25 juli een „verkleed- wedstrijd" gehouden in gebouw „Het Baken" achter Rehoboth aan de Achter weg alhier. Deze wedstryd ls bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 6-12 jaar. Aanvang des middags 3 uur. KATWIJK Maandag t.m. woensdag Maandag wandeltocht, georganiseerd door WV. Startplaats: paviljoen Fock de Best op het strand gelegen tegenover hotel Riche, Voorstraat-Boulevard. Af standen: 5 en 10 km. Starttyd tussen 6 en 7 uur n.m. Inschrijving tijdens de start. Dinsdag orgelconcert te geven door Wim van der Panne uit Voorburg in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat. Aan vang 20.00 uur. Na het opzienbarende Schouwburg-nieuws, waarvoor het college van b. en w. gisteren zorgde, is bet wellicht nog eens goed niet enig vergeiykingsmateriaol aan te tonen op welk een eenzaam niveau de geplande Leidse Schouwburg (de zgn. .Miljoenen-Schouwburg") zich bevond. In 1963 werden de bouwkosten voor het theater op het Schuttersveld geraamd op 14 miljoen, exclusief de grondkos- ten, die begroot werden op 4 miljoen. Door prijsstijgingen, de geldontwaarding en andere by komen de factoren, werd de „Miljoenen-Schouwburg" recentelijk be groot op 23 tot 24 miljoen gulden. Dat het niet zo verwonderlijk is, dat de Rijks commissie voor de Schouwburgen „nee" zei tegen Leiden, moge blijken uit onder staande gegevens. Bouw- en Plaats Bouwjaar inrichtlngs- Aantal 2e zaal kosten zitplaatsen Alkmaar Apeldoorn Tilburg Eindhoven Nijmegen Hoogeveen 1965 1961 1964 1961 1967 LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 17 juli tot en met 23 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Blow Up (18 jaar). '■-Middags: Een hoogst merkwaardige tekkel (a.l.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. I Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. I Lldo: 't Is een gekke, dolle, dwaze we reld (prol.) (14 j.). Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxer: Wacht tot het donker ia (prol.) (18 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) (prol.) '«-Morgens: Thunderblrds are go (a.l.) I Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: 's Middags: Elsa, dochter der natuur (prol. - a.l.) Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. 's Avonds - Poel der ontucht -ontraden (Prol.) Rex: Fantomas contra Scotland Yard (14 jaar). Dageiyks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Voor enkele wijken in OEGSTGEEST vragen wij gedurende de vakantietijd Mooie bijverdienste. Aanmelden: ABONNEMENTEN AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 PUNT P0STPAVILJ0EN TE LISSE ONDER GROTE BELANGSTELLING GEOPEND Het postpaviljoen te Lisse is vrijdag middag onder grote belangstelling ge opend. Tegenwoordig more»; drs. A. J. Berend, burgemeester van Lisse, de wethouders A. J. Mesman en W. Roos, de gemeente-secretaris M. Th. van Dijk, ir. D. Habraken, van de centrale direc tie der P.T.T., mr. J. J. van der Goes, directeur postdistrict Haarlem, mr. H. A. C. Branderhorst, secretaris van de Kamer van Koophandel te Leiden, oud- postdirecteur Res en nog vele anderen uit het post- en bedrijfsleven. De heer N. G. Hoekstra, directeur van het postkantoor te Lisse, sprak een kort welkomstwoord, waarin hij liet uitkomen dat dit postpaviljoen is tot stand geko men ten gerieve van het publiek. Deze verhuizing van het oude naar het nieuwe gebouwis in hoofdzaak veroorzaakt door het feit, dat de telefooncentrale ruimte tekort kwam en het eenvoudiger was om het postkantoor te verplaatsen dan de afd. telefoon met haar ingewik keld apparatuur. Dank bracht hy aan Kuypers uit Nunspeet voor de goede af werking van dit gebouw. Hij wees op de mogeiykheid van de zelfbediening, waar door het dag en nacht mogelijk is om zijn post af te handelen. Met een beetje weemoed heeft het personeel afscheid genomen van het oude gebouw, doch hy twijfelde er niet aan of dit gebouw, lig gende in een meer rustige omgeving, zal deze weamoed weer spoedig doen vergeten. Hy deed een beroep op de gemeente en/of bedrijfsleven om de en tourage rond het gebouw wat aange namer tc maken. Nadat hy dank had gebracht aan het personeel, in het by- zonder aan de heren Overbeek en Reeu- wijk voor hun bemoeienissen by de tot standkoming van dit paviljoen, besloot hij zyn welkomstwoord. GESCHIEDENIS De heer mr. J. J. van der Goes, direc teur van het postdistrict Haarlem, deelde mede, dat het by de posteryen uit de praktijk gebleken is om de postvoor- zieningen te wyzlgen zo eens in de 25 jaar. Hy greep terug in de geschiedenis van het postkantoor te Lisse en ver klaarde dat Lisse in het jaar 1850 een postagentschap was. In het jaar 1898 werd het agentschap omgezet in een volledig postkantoor en werd het kan toor aan de Heereweg - hoek Stations weg gesticht. Het werd in 1900 in ge bruik genomen en was tévens dienstbaar als politiepost. In het jaar 1904 werd het gebouw tevens dienstbaar voor de telefoon. In 1909 werd het verbouwd voor een bedrag van 17.500,-, terwyi er in het jaar 1916 wederom voorzienin gen nodig waren, omdat het te klein was. In het jaar 1930 kwam de automa tisering van de telefoon, zodat wederom een verbouwing noodzakelijk was, welke in 1932 gereed kwam en een bedrag van 42.000,- vergde. De tyd schreed voort en in het jaar 1965 kampte men met ruimtegebrek voor de telefooncentrale, MOTORKRUISER „AMBRA" TE WATER GELATEN He* vroeg op de morgen v t deze dag morgen werd gewerkt. Consequent door- i de heeft een machtige takelwagen fa. Van Leeuwen uit Ocgstgeest de ruim 10 ton wegende motorkruiser „Ambra" van Aru. H. van Nobelen bij het Steen- I gracht ka naal aan de Rutgenhoek aan j zijn element toevertrouwd. Een jaren- I lang gekoesterde wens van de construc teur Van Nobelen zal s|>oedIg in vervul- I ling gaan. Met zyn gezin, waarvan alle j leden tot de naamsvormlng van de krui- ser bijdroegen - het zijn de eerste letters j van hun voornamen - kan hij in het eigenhandig gebouwde en Ingerichte jacht zijn ontspanning op liet water vin den. De heer Van Nobelen had veel mee. fabrikant van de bekende Nobel's land bouwmachines - zjjn werktuigen en de hnlp van de vakkundige handen van S. Heemskerk en diens vriend C. Conyn. De bouwtyd is - ook volgens insiders - een lachertje. Op 25 september vorig jaar begonnen de bouwers uil voering te geven aan' de te hunner beschikking staande bouwtekeningen van het casco. Gestadig elke avond drie uur en op de zaterdag- ewerkt; de moeiiykheden en de puzzles oplossend waar die oprezen. Was het oor- spronkeiyk het plan alleen het casco te bouwen: toen het zovér was besloot de heer Van Nobelen ook maar de houtbe timmering en de Inrichting zelf te ver vaardigen en aan te brengen. „Preci- zodat uiteindeiyk de oplossing werd ge vonden om het postdienstbetoon te ver plaatsen, waardoor de telefoondienst kan gaan beschikken over de vrijgeko men ruimte. Het tijdelijk postpaviljoen is ruimer en beslaat een oppervlakte van 403 m2 tegen 325 m2 van het nu ver laten postkantoor. Hij wees tenslotte op het meerdere dienstbetoon van de posteryen, waardoor men tot de gehele openstelling van het kantoor alle post zaken (dus ook geldzaken) kan afwik kelen. Hy besloot met woorden van feli citatie tot de directeur en het personeel met de totstandkoming hiervan en wen ste hen toe een prettige en heilzame ar beid in dit gebouw. KLEINE OORZAKEN, GROTE GEVOLGEN Ir. D,•Habraken ran de Centrale di rectie van de P.T.T., zei dat van de zijde van de P.T.T. kleine oorzaken soms grote gevolgen kunnen hebben, terwijl dit voor de gemeente in omge keerde volgorde kan worden gezegd. Spreker deelde mede, dat de gemeente gaarne een definitif postkantoor zouden hebben, doch op een andere plaats in verband met de verbreding van de Sta- tionsweg. Het uitbreidingsplan kwam in 1958 en hierop was geprojecteerd, dat het postkantoor moest verdwijnen. Men ging in beroep en Ged. Staten besliste hierop, dat het postkantoor niet behoef de te worden afgebroken, doch dat de gemeente haar plan moest wijzigen. Termijnen waar binnen een en ander voltooid moest zyn werden niet genoemd. Tussen de gemeente en de PTT werden besprekingen gevoerd en uiteindelijk hebben deze tot resultaat gehad, dat het postkantoor toch zal gaan verdwynen. De telefooncentrale zal komen op een terein langs de Laan van Rijckevorscl, terwyi het postkantoor zal komen op het z.g. plan Blokhuis. Door het ruimte gebrek voor de telefoon is dit paviljoen als noodoplossing tot stand gekomen, zodat men met de plannen voor een nieuw gebouw voor de postdienst en voor de telefoondienst kan doorgaan en het verlaten postkantoor tydeiyk geheel voor de telefoondienst beschikbaar komt. Tot slot bracht hy zyn gelukwensen over aan het gemeentebestuur en aan de P.T.Ta voor deze oplossing. De burgemeester, drs. Berends, ving zijn rede aan met gelukwensen voor de de directeur en zijn staf bij de inge bruikneming van dit gebouw. Het is voor u en uw medewerkers ongetwij feld een rustiger omgeving dan de zeer drukke Heereweg. De belangen van de gemeente en die der posterijen tijn tot beider genoegen opgelost en in de naaste- toekomst zal dit verwezenlijkt kunnen worden. Hij vertrouwt er op. dat de plan nen niet verpakt zullen blijven liggen, doch binnen een termijn van 5 toren gereed en voltooid zullen zijn. Ook dc burgemeester stelde het op prijs dot er meer dienstbetoon zal worden gegeven. De heer mr. H. A. C. Branderhorst, secretariB van de Kamer van Koophan del te Leiden, die o.m. het bedrijfsleven tevens vertegenwoordigde, heeft uit het gesprokene leunen concluderen, dat de overheid en overheidslichamen toch nog wel commercieel zijn aangelegd en on derhandelingen kunnen voeren. Het resultaat is er en dit tydelijk ge bouw is de eerste stap. Hy heeft be grepen dat over 5 jaren zowel 'n nieuw postkantoor als een nieuw telefoonge bouw in Lisse zal verryzen en worden geopend. De heer Branderhorst felici teerde de directeur en zyn staf met dit heugelijk gebeuren, doch ook do bevol king van Lisse, omdat er meer dienst betoon zal worden evrkregen, siewerk in hout moet toch ook 'mogelijk ?ep 0f»tvoorziening6n als voor de tele- zijn als je precisiewerk in metaal be- fooniritbreidlng, waardoor meerdere aan koerst" moet de constructeur gedacht I slu'tlngen kunnen worden gebracht, hebben. En het resultaat - in mahonie - Na een korte pauze, waaronder een mag gezien worden. De kruiser is 14 I verfrissing werd geserveerd, dankte de meter lang en 4 meter breed en heeft j lieer Hoekstra, directeur van het post- diepgang van 0.90 meter. Er zyn kantoor, allen voor de gelukwensen en acht slaapplaatsen, een ruime salon, een eetkeuken met een ruim comfort en alle hoeken en kanten zyn practisch en nuttig ingedeeld. De 140 pk. benzinemotor zal het vaartuig met een snelheid van onge veer 16 km. per uur moeten voortbrengen en daarin heeft de amateur-scheepsbou wer Van Nobelen alle vertrouwen. Het is de eerste kruiser van deze afmetingen, die in zijn meetbrief en op de hekzydc van de boot trots als thuishaven ver meldt: wNoordwykerhout". de gesproken woorden, voor de gezon den bloemstukken en voor de hulp van velen ondervonden. Illj vertrouwde, dat de samenwerking tussen de PTT met particulieren en het bedrijfsleven goed moge blijven en groeien in wederzijds begrip. Hierna werd het ajviljoen bezichtigd, terwfll de burgemeester het kantoor opende niet een symbolische handeling aan een der loketten. St. KORRELTJE Een beweging moet men niet naar de slechtste vertegenwoordigers beoorde len, maar naar de beste. Marktberichten LEIDEN, 19 juli, Groente Appe len 1248; Pruimen 95155; Zwar te Bessen 147172; Aardappelen 12 18; Andijvie 912; Augurken 26; Dop erwten 71; Velderwten 63; Snijbonen 190290; Stambonen 195255; Tuin bonen 1233; Spitskool 918; Prei 12 41; Rabarber 1829; Spinazie 39 75; Komkommers 1535; Tomaten A 460480; Tomaten B 445450; Toma ten C 445450; Tomaten CC 350; Uien middelfijn 210, per 100 kg. Meloenen 57—176; Bloemkool A 52—96; Bloem kool B 3784; Bloemkool C 2836; Sla A 516 per 100 stuks. Bospeen 17 42; Kroten 819; Peterselie 1018; Selderij 615, per 100 bos. LEEUWARDEN. 19 juli. Kaas Commissienotering (in guldens per kg): Goudse kaas 3.20; Edammer kaas 2.95; Broodkaas 2.95. Handel: kalm. hmfwyp mfwy mfwy shrdl shrd enfc RIJNSBURG 19 juli Bloemen Am. Anjers: Clear Yellow 5-15, Harvest Moo» 5-15, G. J. Sim 5-14, Dusty Sim 4-14, Se lecta Sim 3-14. Keefer 4-13, Farah Dlba 3-12, William Sim 3-12, Crowly Sim 4-11. Rozen: Baccara 15-34, Zorina 5-13, Gar net 4-8, Carol 3-7, Diverse any bloemen: Anthurlum 35-165, Gerbera 10-31, Al lium 20-30, Gladiolen 10-30, Colvilloi 5- 25, Vlolieren 8-13 alles per stuk. Phlox 75-100, Statlce 65-100. Gele Margrieten 35-65, Esteriet 35-55, Goudsbloemen 25- 50, Chrysanthen: White Spider 300-400, Indianapolis 180-240, Tokyo 180-190, Ly ons 140-180, Freesia's: White Swan 65- 140, Golden Yellow 35-65, Stockholm 35- 65 alles per bos. R'VEEN, 19 juli. Bloemen. Am. Anjers Sim Rose 612, Sim Rood 7—15, Sim Wit 9—11, Sim Keefer 9—12, Sim Arthur 610, Espérance 910, Scania 12, Rozen Garnette en Carol 58, Zo rina 912, Carla 1827, Seventeen 6 8, Breglna 711, Baccara 2735, Tiara 11, Sonora 1014. Nordla 913, Super Star 16—21, Junior Miss 7—8, Anthu rlum 5070, Gerbera 1520 p. st. Tros- anjers 1.45—2.05, Snygroen 5585, Freesia 3990, Ornlthogalum 431.20. Chrysanthen 1.50—2.50, Statlce 61—68, Goudsbloemen 2439, Segetum 2935. Llatrix 70—1.00. Phlox 53—56, Colvil- leis 4573, idem Uymph 1.651.95, id. Amanda 79—1.44. Irissen 80—1.10, idem Imperator 1.501,95. Idem Domlnator 1.90, Wlrrals Suprème 21—67, Vcldboe- ket 40—85, Dahlia's 49 -1.00, Alstroe- merla 65—75, Asters 24—.59. Spirea 31- 35, Gladloien 1.15—1.75. Achillea 42—53 per bos. KATWIJK a. *1. RIJN, 20 juli. Groen ten. Waspeen per kist Al 3.604.70. A2 2.80—4.80. BI 5.10—6.50. Bospeen per bos 29, 48. Andijvie per kg. 12—15. Bleekselderrlc 1543. Bloemkool per st. 6 per kist extra 82—89, I 29—85, II 15 65, 8 per bak extra 77—78, I 50—73. Doperwten per kg. 1.35 1,40. Kroten per kist 3.30—3.50. Prei per kg. 46—55. Spitskool 1517. Tuinbonen per kg. 17 19. Peterselie per bos 58. Seldprie per bos 5—9. Aanvoer wnapeen 84.000 kg. Bloemkool aanvoer 12.500 stuks. LISSE 19 Juli Bloembollen - Enkele vroege tulpen zift 12/op en zift U/12 per 100: Brilliant Star 10.70-8.10: Ralph 7,10-5.55; Mendel tulpen: Krelage's Tri umph 5.50-4,50: Oranje Wonder 7,60- 7,05; Pink Trophy 9,00-6,50; Scarlet Ad miral 6,20-5,50; Van der Eerden 5,60- 5,15; Triumph tulpen: Blendu 8,20-5,55; Crater 6,50-5,60; Edith Eddy 6,10-5.10; Korneforos 5.60-4.90; Levant 7,50-6,25; Lustige Witwe 8,10-6,05; Olaf 5,50-5,10; Preludium 6.20-5.50; Rynland 5,50-5,10; Topscore 6,10-4,50; Darwin tulpen: Paul Richter 5,50-4.25; Pink Attraction 6,10- 6,20; Darwin hybride tulpen: Apeldoorn 0,50-5,20; Jewel of Spring 7,30-6,80; Ox ford 5,80-4,70; Spring Song 5,10-4,80. Medische diensten Lelden Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Van Driesum. Mare 110 tel. 20406.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5