„BLOW UP" Lieten in Noordwijk „golf van vernielingenachter Gouden feest van Zuster Ceciliana in Langeraar gevierd Premiepot L. Courant DE BESTE OPRUIMING Grootse film van Antonioni Grote prijs van Cannes 1967 COUPONS Imponerend spel van Marijke Jansen PRIMA SPELENDE JAN DE GROOT ONTFUTSELT SET AAN JAN H AJER MEDISCHE DIENSTEN Leidenaars verrieden zich door spraak Komisch Ochtendvoors tell in g Middag vo ors tellingen Nach tvoorste/lingen Prolongaties PAGINA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 JULI 1968 Donderdag la bet feest gevierd ter ge legenheid van het gouden kloosterjubi leum van zuster Ceciliana. Pastoor J. van Rossum, juist terug gekeerd van zijn vakantie, hield een hartelijke toespraak in de kerk. Een familielid van zuster Ceciliana, pater De Kuyer van Mill Hill, droeg de H. Mis op en nadat de stemmen van het koor waren verklonken, speelde de orga nist. de heer C. van Dam jr. de Trompet tune van Purcell. Op de receptie, die in de middag in Aarhoeve werd gehouden en waar fa- milieleden en vrienden de gouden zuster j kwamen feliciteren, zagen we ook deken I Haring uit Leiden en de heer Lijten, voorzitter van het schoolbestuur van de Cunerastichtlng te Leiden. OEGSTGEEST Geboren: Geertje H., <Lv. C. Hou waan en A. de Geus; Deborah E. L.. d.v. M. j J. Stijsiger en A. M. Vermeulen; Hen- i drik C., z.v. H. C. van Leeuwen en A. Wiesmeijer; Alide A.. d.v. A. Tieleman en A. A. van der Kwaak; Heimig M„ z.v. A. W. van der Vegt en M. I. Ko ning; An-Hèléne, d.v. H. Italiaanderen L. H. Polak. Getrouwd: J. J. van de Voort en E. M. H. Dofferhoff; H. C. M. Duiven voorden en P. I. S. van Kampen; D. L. Lensvelt en Y. J. Noest; J. van Velde en G. van Dam. Overleden: C. M. Knijnenburg, w.v. J. van der Putten; S. G. Jansen. Nederland is heel dicht bij zyn eerste overwinning ln de Ronde van Frankryk. Heel lang heeft het geduurd alvorens rijden zyn zyn onze verwachtingen zeer hoog gestemd. Jan Janssen wist zich j gisteren opnieuw prachtig te handhaven temidden van de ..klimgeiten" en wist j zelfs een van zijn grote concurrenten, de Belg Ferdinand Bracke weer kostbare j seconden achter zich te houden. Of dat i genoeg zal zyn is nog een open vraag. j De „Rode Duivel", houder van het we reld-uurrecord, zal de laatsle opgave, de tydrit naar de Franse hoofdstad, willen aangrypen om al zijn tegenstanders op minuten achterstand te ryden en zo- 1 doende het gele tricot naar België te nemen. De kansen voor onze zuiderburen staan er trouwens toch bijzonder fraai voor nu Herman van Springel zich op de eerste plaats heeft genesteld. Desondanks houden wy het op Jans sen, die toch ook wel een behoorlijke tydrit kan rijden en misschien nog wel in de vlakke etappes enige seconden bo nificatie kan veroveren. Dat Barry Ho- ban gisteren het eerst in Salloches arri veerde had weinig om het lijf. Niemand van onze lezers had verwacht dat juist een Brit een bergrit voor zyn rekening zou nemen, hetgeen betekent dat de eindpremie opnieuw verhoogd kon wor den: 85.ligt er thans klaar voor de eindoverwinnaar. Mocht Van Springel de eindzege voor zich opeisen dan is er geen enkele moeilijkheid, omdat één lezer de Belg heeft getipt. Janssen zegevieren dan zal er geloot. slechts Mocht ADVERTENTIES PRISMA herenhorloge 1) sterk waterdicht horloge met moderne sportband en luxe étui - edelchroom P RIS M A dameshorloge 2) sportief model - incabloc shockproof - onbreekbare veer edeldoublé 69.- PIERROT HORLOGER - JUWELIER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TEL. 20778 V uw PRISMA horioger MEISJE WERD TANÜËMOOS NA BOTSING Een 18-jarig meisje uit Rijp we tering verloor vanmorgen omstreeks 8.30 uur al haar tanden toen zij op de Haagweg met haar bromfiets in botsing kwam met een personenauto. De bestuurder van de auto, een 55-jarige Leidenaar verleende de bromfietster komend van de richting Noordeinde geen vrije door gang toen hij linksaf wilde slaan naar de Rijnzichtbrug. Het meisje verloor al haar tanden en liep enkele lichte verwondingen op. Zij moest naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd wor den. De voorzijde van de bromfiets werd totaal vernield, de voorzijde van de auto beschadigd. ADVERTENTIE HERENSTRAAT 9 1000-den nu voordelig Dank zij de gunstige weersomstandigheden is men in het Noordwijkse Sanders^6-2 6-2, Gerachty/Dlbley-Baum- Badgastentiernooit op alle nummers tot de kwartfinales gevorderd en in het damesenkel A zelfs tot de halve finale. Marijke Jansen kwam zover door een 61, 61 zege op de zich aanstellende Zuid-Afrikaanse miss Davie. Marijke is dit jaar geweldig vooruitgegaan en heeft behalve haar dubbelhandige fore-hand nu ook een redelijke smash en volley. Zij ontmoet nu Tine Zwaan die een fraaie driesetszege behaalde op de Argentijnse miss Vrancovitch. Els Veentjer en miss Stott spelen de andere halve finale met de beste kansen voor Els Veentjer. en Omgeving voor Leiden Leiden Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Alkemade dkt. P. J. J. M. Heynen, Noordeinde 166, Roelofarendsveen, tel. 01713-329; dkt. D. A. v. Haselen, Kerk straat 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Wijkverpleging: Wit-Gele Kruis in Al kemade en Hoogmade: mevr. J. Bontje, Westeinde 65, Roelofarendsveen, telef. 01713-451. Alphen a. d. Ryn dkt. P. Steehou wer, Anna v. Burenlaan 5, tel. 2170 (za.); zo.: dkt. A. Zwartendijk, Stationsstraat 5, tel. 2472. Apotheek Allart, za. tot 13 uur, daarna apotheek Somberg, Wilhel- minalaan 67. Wijkverpl.: zr. Bom, Roer dompstraat 34, tel. 3540 (Groene en Wit- Gele Kruis). Bodegraven dkt. C. v. Beek, Vijver laan, tel. 2268, en zr. P. Bos. Vosholstr., Zwammerdam, tel. 2566. Apotheek: De Weyer, Statensingel, Gouda, tel. 3337. Dierenarts: G. Hofland, Vijverlaan, tel. 3798. Boskoop dkt. M. J. W. P. Pqmpe, Zuidwyk 2. tel. 2038. Wijkverpl.: zr. C. G. M. Hoaymans, Reijerskoop 51, tel. 2805. Hazerswoude dkt. H. A. Blauwen- draad, Hogewaard 4, Koudekerk, tel. 01714-344. Wijkverpl., zie Koudekerk. Hillegom dkt. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Apo theek Muyzert, Hoofdstr. 198, Sassen- heim. Katwijk Hyn dkt. W. J. Louwerse. Bosplein 27. tel. 5805. Apotheek, zie Katwijk/Zee. Katwijk/Zee dkt. I. J. W. Schonen berg, Voorstraat 131, tel. 2336. Apo theek: Katvvykse Apotheek, Princestraat 3, Katwijk aan Zee, tel. 2755. Koudekerk a. d. Rijn dkt. H. A Blauwendraad, Hoge Waard 4, tel. 344. Wijkverpl.: zr. Ruigrok. Rijndijk 200. Hazerswoude. tel. 01714-255. Bij onge vallen aan Rijndyk bellen tel. 01714-278 Langeraar en Nieuwveen dkt. J Nooter, Woubrugge, tel. 01729-104. Wijkverpl.: zr. Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-236. Leiderdorp dkt. en wijkverpl-. zie Koudekerk. Apotheek: R. v. Breesl Smallenburg; gehele week geopend. Leidschendam 20 juli: dkt. J. H. Uhl, Patrijslaan 74. tel. 3039: 21 1uli: dkt. M. W. Honing, Kon. Wilhelmina- laan 64, tel. 3494. Wijkverpl.: Groene Kruis, Bonifaciusstr. 2, tel. 3449, Zieken auto, tel. 3923. Lelmulden zie Alkemade. Lisse apotheek Muyzerts, Hoofdstr. 198, Sassenheim. Nieuwkoop en Noorden - dkt. M. Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725-1555. Noordwyk dkt. J. v. Nes. v. Berc- kelstraat 22, tel. 2405. Apotheek: Apoth. aan Zee. Hoofdstr. (zat. van 8-18 uur, zo, van 11.30-18 uur). Wijkverpl.: Gem. Wijkgebouw, Gr. en W.-G. Kruis, Pan- huysstraat, tel. 2907/2338. Noórdvvykerhout dkt. K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 2385. Wijkver pleging: zie Voorhout. Oegstgeest dkt. H. A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 50394. Apotheek: Oegstgeestse Apotheek zo. 21 juli ge sloten van 8-24 uur. Wijkverpl.: zr. v. d. Kleij. tel. 33773, b.g.g. 22222. Rijnsatenvoude zie Alkemade. Sassenheim dkt. W. J. de Graaff, Gouverneurlaan 40, tel. 7777. Apotheek Muyzert, Hoofdstr. 198. Voorhout dkt. L. J. M. Lempers. Wijkverpl.: zr. T. Meyssen. Jac. v. Beie- renweg 1, tel. 02532-7796. Apotheek Voorschoten, de gehele week geopend. Warmond Wijkverpl., zie Voorhout. Wassenaar artsen A. F. P. Janse, Kerkstr. 42, tel. 3005, en W. J. de Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 912. Apoth.: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2462. Tandarts (za. en zon. van 18- 18.30 uur) B. P. Hazenberg, Nyeveltstr. 108, tel. 5535. Woubrugge dkt. J. Nooter, Wou brugge, tel. 01729-104. Wykverpl.: zr. A. Verhaar, Langeraar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-236. Zwammerdam dkt. K. Gill, Zwam merdam, tel. 01726-2527. Badgasten tournooi „Noordwijk" Bij de heren verspeelde de noncha lante Jan Hajer een set aan de furieus strijdende Jan de Groot, die zelfs in de beslissende set nog met 2-0 voor stond. Hajer is by lange na de oude niet en zal zo spelend dit jaar zeker de finale tegen Tom Okker op de nationale kam pioenschappen niet spelen. CLOWNESK De Amerikaan Dibley lijkt de aan gewezen man om Hajer eruit te knik keren in de halve finale, want ook tegen de Duitser Figge was zijn spel van gro te klasse. Niek Fleury, twee jaar ge leden triomfator, bleef in de rij dei- kanshebbers. evenals de Amsterdam- Hans Hartog en de Apeldoorner Ton Robbers. Deze laatste bezit 'n prach tige backhand en zette na Hans Haks nu de boomlange Amerikaan Muench aan de kant. Goro8traja, de lieveling van het Noord- 'ijkse tennispublick, stal door zijn sym pathieke en clowneske optreden ook nu r de show en kon wel eens voor gro- errassingen zorgen. Doch dan zal hy wel de Oostenrijkse kampioen Po- korny moeten kloppen die tegen Bird (Z.-A.) geen halve maatregelen nam. op de jeugdcracks .Ad Kooymans Louk Sanders die geen eenhoud konden vormen. Sanders deed het ln de single veel beter door tegen de halve finalist van de Leidse Hout, Ben v. Baarle, met 6-4 8-10 6-4 te zegevieren. Hij komt tegen de Rotterdammer Vaarties, wa tegen een overwinning een grote sen tie zou betekenen, daar Vaarties dit jaar grossiert in B-tournooien. Van de Noord- wijkers moest Pasma in drie sets het hoofd buigen voor Paul v. Min, maai Blommendaal en Urlus hielden de plaat selijke eer hoog door in „straight sets" van Weidema en Düttman te winnen. Tenslotte ook successen in de heren- dubbel B. Frank de Haas en Louk San ders speelden briljant tegen Fleishauer en Arndt, wat hen een meer dan ver diende 6-2 11-9 zege opleverde. Ook de combinatie Bart Punt en Piet de Haas bereikte de kwartfinale, want Imn opponenten hadden geen verweer tegen hun scherp geslagen volleys en smashes. Nu vooral ln het A-toernooi de finales in zicht komen is een bezoek op Casino in Noordwyk ongetwijfeld een mogelijkheid eindeiyk weer eens top- tennis op niveAU te aanschouwen. De voornaamste uitslagen luiden: D.E.-A: M. Jansen-Giscari 6-1 6-1, T. Zwaan-Vrancovitch 6-2 3-6 6-4, E. Veentjer-Miss Petersen 6-1 6-3, Miss Stott-H. Taphoorn 6-4 6-3. H.E.-A: J. Hajer-J. de Groot 6-2 3-6 6-2, T. Robbers-Muench 4-6 7-5 6-2, Dibley-Figge 6-0 6-0, H. Hartog-F. de Haas 6-0 6-2, N. Fleury-Hiskins 6-2 6-2, Pokorny-Bird 6-2 6-1, Gerachty-Biele- feld 6-3 6-1, Gorostiaga-Sigwart 6-2 6-4. H.D.-A: Hajer/Fleury-Brlise/Magnus 6-2 6-3, v. Baarle/Krijt-Figge/Dennis 6-3 3-6 6-2, Temmink/v. Min-Kooyman»/ Dank zy de oplettendheid en het door-1 een van de jongens nog te grijpen, doch tastend optreden van enkele Noordwyk- i deze wist zich trappend los te rukken, se burgers heeft de recherche de hand waarna de bestuurder met gedoofde lich- kunnen leggen op twee inwoners van ten snel wegreed. Leiden, belden 21 jaar oud, die zich Direct werd de politie gealarmeerd, samen mei nog een even oude Leidenaar doch een terstonil ingestelde achtervol- in het holst van de nacht bezig hielden Ung leverde geen resultaat op. De openbreken van geparkeerde Op weg naar huis merkte een van de Noordwljkers op, dat een drietal jonge lui zich min of meer verdacht ophielden bfj een op het terrein van de Bosflat geparkeerde Duitse wagen. Nog groter werd zyn wantrouwen toen zij hem in onvervalst Leids te woord stonden. Daarop waarschuwde hij een paar goede vrienden, die hem even tevoren hadden verlaten en zich nog in de buurt bevonden. Inmiddels bleken de jongelui :n auto te zyn gestapt. Men trachtte kregen gegevens omtrent de daders en de in hun bezit zijnde wagen waren ech ter voldoende om reeds de volgende morgen tot arrestatie van twee van de daders te kunnen overgaan. De derde jongeman bleek voortvluchtig. Golf i vernlelingei Bij het onderzoek kwam vast te staan dat de Leidenaars de vorige dag in ver schillende café's hadden doorgebracht. In de auto van de vader van een hunner reed men 's avonds naar Noordwijk, waar eerst een bezoek werd gebracht garten/Borucki 6-2 6-2, Gorostraga Muench-Martens/Vaarties 6-2 6-2, Po- korny/Bielefeld-Esser/Lehman 6-1 6-0. H.E.-B: P. v. Min-G. Pasma 6-8 6-4 6-1, Blommendaal-Weidema 6-4 6-0, L. Sanders-v. Baarle 6-4 8-10 6-4, Urlus- Düttman 6-4 6-2. G.D.-B: E. Sulgri/F. de Haas-I. van Zuuren/J. Temmink 7-5 8-6 6-3. H.D.-B: F. de Haas/L. Sanders-Fleis- hauer/Arndt 6-2 11-9. B. Punt/P. de Haas-Düttman/Putters 6-1 6-2. D.E.-C: E. Sander8-mevr. Blommen- daal 6-4 6-3, Moolenbroek-Strauss 7-5 6-2. H.E.-C: Deerenberg-Crèpin 4-6 6-2 6-0, v. d. Lippe-Rash 7-5 6-1, Kuistingh- Scholten 6-1 6-2. 15e Stalentocht óók in Leiden van start Vanmorgen om 05.00 uur werd o.a. in Leiden gestart voor de 15e Staten- tocht. De Stalentocht gaat langs de 12 voormalige Statensteden, die in 1572 besloten Prins Willem van Oranje te steunen in zijn strijd tegen de Spaanse overheersing. De grondslag is toen ge legd voor het vrije Nederland. Dc Statensteden zijn: Alkmaar, Dordtrecht Edam, Enkhuizen, Gorinchem, Gouda, Haarlem. Hoorn, Leiden. Medemblik, Monnikkendam en Oudewater. Vanuit elk der genoemde steden kan worden gestart in een willekeurige route. Van elk der genoemde plaatsen moet ech ter óók een stempel worden gehaald, bij de VV-kantoren aldaar. Te Leiden gingen 23 deelnemers van start, in totaal zijn 348 deelnemers gestart. Men kan dus geen Statenstad over slaan. Tot vanavond 7.00 uur hebben de deelnemers de tijd om de route die ze hebben gekozen, af te leggen. De deelnemers die op tijd „binnen" zijn, krijgen een aandenken aan de tocht, een plaquette. Bij de aanvang van de tocht kregen de deelnemers te Leiden een transfer van het Corso Rijnsburg- Leiden, benevens een dia-set van Lei den (universiteit, Molen De Valk, Bo termarkt en Steenschuur). Bij 't défilé te Medemblik, dat vanmiddag om 12.30 wordt gehouden, wordt een vlaggetje van Leiden uitgereikt. Er wordt ingeschreven in vier klas sen, klasse A doet alle 12 steden aan; klasse B doet zes steden aan. Finish- plaats voor de klassen A en B is Dordtrecht. Voor de deelnemers die woonachtig zijn ten noorden van het Noordzeekanaal zijn de klassen C en D in het leven geroepen, waarbij de finishplaats Edam is. Op de deelnemerslijst staan enkele burgemeesters van de Statensteden, mr. G. C. van der Willigen van Leiden. Burgemeester Van der Willi js gestart als official. Duvld Herumlng» als fotograaf ln „Blow up". Hy is hier in een antiqul- teitswlnkel, waar liy een reusachtige houten propeller gaat kopen. Camera: BLOW UP Michelangelo Antonionl's imam doet al aan een kunstenaar denken zyn voornaam tenminste. Met Blow up heeft hy het wezen dat hij dat ook werkeiyk Is. Deze fUni, die ln 1967 de Grote PrU* van liet filmfestival van Cannes won, is stellig een der beste zo niet DE heate van de laatste jaren. Hoofdpersoon Is een jonge succesvolle fotograaf voortreffeiyk gespeeld door David Hcmmlngs). Voor hem heeft de werkeiykheld weinig waarde. liy ziet de wereld twee-dimensionaal als een vlak, een foto. Zyn liefdesverhoudin gen staan evenzeer huiten de werkeiykheld als de rest van de kontakten die hy met de wereld om hem heen heeft. De film beweegt zich op de grens van realiteit en Irrealiteit. Als hy een morgen in een park een serie opnamen maakt van een meisje en een man. besetf hy meteen al „de platen van zyn leven te hebben geachoten". Bij het ontwikkelen van de platen ontdekt hy meer... een man en een revolver, en later een ïyk. Het meisje dat op de foto stond wil de platen hebben. Zy vraagt hem er om, maar krijgt de foto's niet. Later merkt de fotograaf, dat zyn foto's en negatieven zyn gestolen. Hy gaat dan weer naar het park...^. Het verhaal toont de geestelijke ervarming aan in een wereldstad (hier Londen, maar dat is slechts toevallig). Liefde zonder reden, zin en toekomst; een vreemde moordgeschiedenis en dan de uitwassen op tienergebled b.v. de jacht op een stuk gitaar. De film is uiterst goed daarvoor staat de naam Antonioni borg, die weliswaar bekend was. Antonioni sloeg zijn slag met deze film. Keuring: 18 jaar. aan een dancing aan de Boulevard. Na dat zij deze zaak hadden verlaten, ging het trio op roof uit. Op verschillende plaatsen van de badplaats braken zij I auto's open, een golf van vernielingen I achter zich latend. Men trapte de por- i tierramen stuk, sneed een linnendak van i een der wagens ln flarden, om daarna te roven wat van hun gading was. Een I groot deel van de buit werd de volgende morgen terug gevonden op het dak van een garage, in de omgeving van de plaats waar zij nachts werden ont dekt. Na hun aanhouding zagen de verdach ten wel in, dat ontkennen niet baatte en legden zy bij een uitvoerig verhoor een bekentenis af. Twee van de jeugdige rovers bleken reeds eerder met de politie in aanraking te zyn geweest. Jongens breken winkelruit en stelen pistolen Twee onbekende jongens hebben vannacht omstreeks 3.30 uur uit de etalage van het perceel Hogewoerd 96, hoek Kraaierstraat. drie luchtdruk pistolen gestolen. De pistolen hadden een gezamenlijke waarde van 144.-. De daders die de winkelruit braken met een straatklinker wekten daarmee de eigenaar die twee jongens weg zag rennen. Rex: FANTOMAS CONTRA SCOTLAND YARD In de Rex draalt deze week een flint uit de liekende Fantomas-seric. Grote attractie van Fantomas contra Scotland Yard Is ook nu weer Ixiulx de Funes als de klungelnchtige, steeds blunderende Franse commissaris Juve. De tegenstelling geraffineerd misdadiger commissaris Juve la groot genoeg om voor een aantal komische situaties te zorgen. Dit keer komt commissaris Juve terecht op een kasteel in Schotland, het lugubere decor van een door Fantomas uitgedacht plan. Fantomas wil de rykste mensen laten betalen voor „het recht om te leven1' zo niet, dan rekent hij op de hem bekende manier met ze af. De journalist Fandor (Jean Marais en zijn verloofde (Mylene Demongot) lokken Fantomas, na allerlei verwikke lingen, in de val. Zy bestrijden hem met eigen wapens. Het is aan de blunders van commissaris Juve te danken dat de Fantomas-serie niet in de Rex eindigt. Studio gaat de derde week ln met haar jeugdprogramma „THUNDER- BIRDS ARE GO". De Ttiunderhlrds zyn algemeen hekeud van de TV. Het 1* geweldig tc zien hoe mechanische poppen op mensen kunnen lyken. Voor wie de produktie heeft gemist! Keuring: alle lecftydcn. Camera gaat de Walt Disney-produktie „EEN HOOGST MERKWAARDIGE TEKKEL" draaien. Vier tekkels en één Deense dog laten het publiek schate ren van plezier, waarbij de Jeugd zéker haar steentje zal bijdragen. Een film voor het hele gezin, en derhalve alle leeftyden gekeurd. Tr i a n o n gaat de derde weck in met dc fantastische kleurenproduktle „ELSA, DOCHTER DER NATUUR". De moeliykhedcn die een echtpaar ondervindt hy hun pogingen een Jonge leeuw dusdanig op te voeden dut hy weer terug kun gaan in de natuur waar hy woont zijn hier te zien. Keuring: alle leeftyden. BB is in Camera 's nachts te zien len te bewonderen) in de spionage thriller „EEN VERRUKKELIJKE IDIOTE". Voor verrukkeiyk spel en Idem kijkplezier! Keuring: 18 jaar. Rex draai 'snachts „WAT HET DAGLICHT NIET VERDRAGEN KAN". Dat is dan ook de reden dut dc lilm 's nachts wordt vertoond. Toegang: 1M jaar. Behalve de reeds genoemde prolongaties (Thunderblrds arc go" in Studio en Trianon's voorstellingen vim „Elsa, dochter der natuur"), wordt nog veel ge- i die op vakantie zyn geweest niets van het getoonde de tweede week „WACHT TOT HET Young, de regisseur van o.a. de James film wezeniyk de film mug eenvoudig n speelt een der rollen van haar loven! I. u x o r gaat uiteraard vo< DONKER IS" draalen vun Terenc< Hond-films. I>e spanning Is In deze niet worden gemist. Audrey Hephu Keuring: INjuar. studio prolongeert het lachsucces van Louis de Funes, Therry Thomas en de befaamde Bourvil: „SAMEN UIT. SAMEN THUIS". Drie knotsgekke kerels het publiek tot tranen toe laten lachen om de grollen en grappen die zo gedurende de bezettingsjaren van de tweede wereldoorlog. De til». ..IT'S A MAD, MAD, MAD, MAD WORLD" (Het is een gekk. dolle dwaze wereld), gereglss.*erd door Stanley Kramer, is een gekke, dolle,'dwttw "stoiyke satire, waar de toeschouwers zich anderhalf uur „rot om amy D.. uitstekend gek spel. Keuring: 14 jaar.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3