Vakantiestemming onder de verkeerszondaars Hm* Vakantiebezigheden Leiden Kluk-kluk en Batman in Openluchttheater Premiepot L. Courant SLEUTELGAT Club de Limetz voor de 16e keer in Limetz VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Uit de tenten van VNL en SVLV geklapt AKTIEVE BEZORGERS PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 18 JULI 1968 LEIMUIDEN ORANJE - FEESTEN De Oranjefeesten werden woensdag morgen voortgezet met een kinderoptocht die door het dorp trok. De eerste prijs werd behaald door de kinderen van de familie Den Hollander met Barend de Beer. De tweede prijs behaalde de groep Hillebrand met Nederland onder Oranje. bestaande uit een kinderwagen met baby omgeven door de 11 provincies. De derde prijs verkregen de kinderen van het ge zin H. Kroon met een historische fanta sie. Met de wedstrijden fietsen en steps waren de uitslagen: 1 M. Vastenhout (step). 2 Ellen den Hollander (fiets), 3 Aagje Rietdijk (fiets), 4 Ronnie Wallet (fiets), 5 Henriette Berkhout (step). In de middaguren amuseerde de jeugd zich met tonnetje varen op het Noord einde. De uitslagen hiervan zijn: Jongens: 1 Gerard Buskermolen, 2 Wim Busker- molen, 3 André Hillebrand, 4 Huub van Beyeren; Meisjes: 1 Aat van Bostelen, 2 Rita van Immerseel, 3 Annelies Straat hof, 4 Ans den Dekker, 5 Cobi van Eg- In de avonduren trad „Aalsmeer's Harmonie" op met medewerking van de Bovenkerkse Drumband. Verkleed als „oude Aalsmeerse tuinders" brachten zjj populaire nummers ten gehore aan de Drechtlaan. De commissie Jeugdvakantiebezighe- den Leiden organiseert in de periode van maandag 22 juli tot donderdag 8 augustus een aantal aantrekkelijke eve nementen voor de jeugd. In 't Luxor-theater worden een aan tal films vertoond op verschillende da gen. nl. „Vlucht over de bergen" op maandag 22, dinsdag 23 en woensdag 24 juli; „De Bungala Boys" op maan dag 29, dinsdag 30 en woensdag 31 juli; en ,De laatste Neushoorn" op maandag 5, dinsdag 6 en woensdag 7 augustus. De filmvoorstellingen, die tegen be taling van f 0.50 per kind toegankelijk z(jn, beginnen alle 's morgens om 10 uur. Voorts zijn er drie Jeugdvoorstellingen. Kluk-kluk komt met een aantal be kende tv-vrienden op donderdagmiddag 25 Juli in de Stadsgehoorzaal. De zaal gaat open om 1.30 uur. Verder staan twee voorstellingen op het programma in het Openluchttheater van het Bospark in de Kikkerpolder. Op donderdag 1 augustus komen Bat man en Robin. Zij worden ingeleid door Conny Vink, Tonny Bakkenes, de clown Tako en de conferencier Joop v. d. Ende. De „Harleklno Toneelgroep" komt donderdag 8 augustus in het Openlucht theater met het programma „Kijk Uit", waarbij de lessen van Veilig Verkeer op een boeiende wflze onder de ogen van de kinderen worden gebracht door mid del van een sprookjesachtig verhaal. AUTO TEGEN AFSLUITBOMEN Een 56-jarige Hagenaar reed gister morgen op Rijksweg 4A omstreeks 8.15 uur met zijn auto legen de neer gelaten afsluitbomen van de brug over de Rijn in de richting Amsterdam. Hij kreeg snijwonden aan het hoofd, zijn 50-jarige medepassagier klaagde over pijn in de rug. De bovenzijde van de auto en een afsluitboom werden totaal vernield. Geslaagd In Amsterdam is geslaagd voor het examen M.O. - A. Engels de heer H. J. van Dam. De oranje-equipe van Ah Geldermann, die liet de afgelopen dagen zo kranig heeft gedaan zorgde gisteren in de zware Alpenrit weer voor een uitzonderlijke prestatie. Jan Jansen sleepte de derde pr(js In de wacht en ook Arie den Hartog weerde zlcli In de voorste gelederen. De jeugdvoorstellingen beginnen alle om 2 uur. De toegangsprijs is f 1.—- per kind per voorstelling. Bij slechte weersomstandigheden zul len de voorstellingen, die in het Open luchttheater gepland zijn, plaats vinden in de Stadsgehoorzaal. BURGERLIJKE STAND Geboren: Josephien A., d.v. J. Straat hof en N. Tupanwael; Johannes, z.v. P. Marijt en J. van Strien; Ralph E., z.v. D. H. Sloterdijk en M. G. Optendrees; Theodorus A., z.v. W. Rietmeijer en C. B. Stockmann; Peter, z.v. J. Pret en E. B. Dijkema; Louise G. G„ d.v. J. Verwoerd en J. A. Hoekstra; Hendrik W., z.v. J. Qualm en A. J. Nell; Johan nes J., z.v. J. J. Korenhof en J. F. Sloos; Dankert L. W. A., z.v. L. R. M. Vanmeenen en A. M. de Groot; God- fried P., z.v. H. P. Huff nagel en T. C. Ligtermoet; Jan, z.v. N. W. van Beelen en J. Ouwehand. DEELNEMERS AAN „LEIDAT0" Vlasveld, Doezastraat 20; Knegtel, Haarlemmerstraat 217; Schoondergang, Mare 65; Nieuwe Boekhuis, Breestraat 52; Wurzer, Hogewoerd 22; Van Leeu wen, Oude Singel 104; Leidse Courant, Papengracht 32; Nieuwe Leidse Cou rant, Steenstraat 37; Corona, Bree straat; Perquin, Haagweg 212; Lewen- stein, Maarsmansteeg 8; De Nie, Kort Rapenburg 10; Gouden Sleutels, Haar lemmerstraat 220; Van Eersel, Hoog straat 5; Rijsbergen, Maresingel 64; Singer, Breestraat 21; Milikan, Stads gehoorzaal; Van Berge Henegouwen, Aalmakt 12; Overgouw, Breestraat 148; Iemco Nieuwe Rijn 30; Corpel, Oude Rijn 28; Ligtvoet, Gangetje 12; Warme Bakkers, Dijsselbloem, Hogewoerd 128; Van Haasteren, Oude Rijn 91; Balken- stein, Hogewoerd 111; J. de Jong, Drie- huis-Westerveld; De Nie C.V., Heren gracht 116; Brei- en Naaimachinehuis, Centrum, Den Haag; Van Zijp, Haar lemmerstraat 295; De Licbthal, Haar lemmerstraat 293; Wolfslag, Breestraat 123; Hof enk, Haarlemmerstraat 66; Ex celsior, Dordrecht; Boeken en Muziek - vrienden, Amsterdam-Osdorp; De Kas- tenspecialist, Leiden; Mij. voor Lectuur en Muziek n.v., Arnhem; Pijpers Ban ketbakkerijen, Leiderdorp; Van der Het molenmuseum in molen „De Valk" heeft dit jaar al reeds 6000 be zoekers getrokken. Dat is meer dan in enig voorgaand jaar. Overwegend zijn het de buitenlanders geweest, die zich lieten rondleiden door de beheerder, de heer Pijnaken, maar de stijgende aantallen bewijzen, dat ook Leidenaren en menden elders uit Nederland de weg naar dit jonge museum in de Sleutelstad gevonden hebben. Het museum is dagelijks, behalve op maandag, geopend van 10 lot 17 uur. Op zondag is de openingstijd van 13 tot 17 pur. Een speciale attractie, waar van al reeds vele amateurfilmers een dankbaar gebruik gemaakt hebben, is dat de wieken iedere middag, maandag zondag uitgezonderd, draaien. Salon José, dameskapsalon en par fumerie aan de Korevaarstraat 35. is gistel-middag met een receptie her opend. De salon, annex parfumerie, is in de afgelopen tijd grondig verbouwd. De dameskapsalon, die vroeger achter parfumerie gevestigd was, is nu naar een hoger gelegen verdieping n het pand verhuisd, de parfumerie j rijden met het daardoor vrijgekomen ge- Er wa Klugt, Haarlemmerstraat 196; Banket bakkers, p/a Bogaard, Herenstraat 4; Mulder. Haarlemmerweg 21; Langezaal, Stille Rijn 1-4; v. d. Horst, Rijnsbur- gersingel 22a; Bentveld, Nieuwe Rijn 24 Lampenkoning, Haarlemmerstraat 141; Dedus, Turfmarkt 1; Van Kampen. De Kempenaerstaat 9. Oegstgeest; Goed hart, Gnephoek 20, Alphen a/d Rijn; Gemeente Leiden, Stadhuis afd. Voor lichting; Veilig Verkeer, Politiebureau; Ned. Roode Kruis, Lorentzkade 42; British Americ. Tobacco Comp., Am sterdam; Bodart, Amsterdam. Nationale feestdag werd gevierd met de gehele bevolking Limetz, 14 juli 1968. Het is welgeteld de zestiende keer, dat in deze courant verteld wordt over de Club de Limetz. Het Is ook precies de zestiende keer dat de Club de Limetz in Frankrijk arriveerde om daar vakan tie te houden, maar ook om te werken aan verschillende objecten. Was dat zestien jaar geleden vooral het opknappen van het Romaanse kerk je, nu is het een kwestie van wat water en een bezem. Daarnaast liggen de ak- tiviteiten vooral op cultureel gebied en de contacten met de dorpsbewoners. Limetz ligt er zeer fraai neergevlijd in een bocht van de Seine, in het de partement Seine et Oise. Het is een gezocht toeristisch gebied. In Limetz" heeft de Nederlandse pastoor A. Smltz zijn parochie en zestien achtereenvol gende jaren hebben we hem bezocht en zijn als het ware met zijn parochie ver groeid. Toen we Limetz binnenreden stond hij ons dan ook op te wachten met vele van zijn Jeugdige en oudere paro chianen, zwaaiend met Nederlandse vlag getjes. We zijn er dus. Het had er lang naar uitgezien dat de cyclus dit jaar verbro ken zou worden door de bekende onlus ten, ook wel revolutie genoemd en de dreiging van benzine-tekort. Dit laatste is nog geenszins van de baan, maar men heeft ons hier al verzekerd, dat we wat dat betreft niets te vrezen hebben. La ten we het hopen. Regen en zonneschijn We zijn er nu enige dagen, met afwis selend regen en zonneschijn en zelfs een flink uit de kluiten gewassen storm, die ons het ergste voor de tenten deed vre zen, doch dan gelukkig geen schade aan richtte. Deze dagen zijn rustig verlopen met enkele excursies, kleine werkjes en vooral in een prettige sfeer. Een dom per was het bericht dat de heer en me vrouw Van der Neut des nachts ijlings naar huis terug moesten keren wegens sterfgeval. Vervelend was het ook, dat we een dokter moesten laten komen voor een van onze leden, die gelukkig niet ernstig ziek bleek te zijn. Langzamerhand gaan we merken dat „le quatorze juillet" in zicht komt, Frankrijks nationale feestdag, die luis terrijk gevierd moet worden en waar wij in Limetz sedert enkele jaren ook een belangrijk aandeel in gekregen hebben. Limetz, 15 Juli. Het feestgedruis van de veertiende juli is voorbij. Met de voorbereidingen mee zijn het een paar zeer inspannende dagen geworden. Het is alles evenwel goed geslaagd. Na de gezongen Missen in Gommecourt en Limetz, de Revue van de Sapeurs Pompiers en de Vin d'honneur, volgde ons feestelijk diner dat in eigen ateliers was vervaardigd. Daarna was het bijna onmiddellijk aantreden voor een gene rale repetitie voor de Séance. Iedereen heeft alle tijd Om negen uur stroomde de fraaie zaal vol met onze vrienden en bekenden. De stemming kwam er al gauw in en van op tijd beginnen, dat in Frankrijk een nog moeilijker ding is dan soms bij ons, kwam niets terecht. Iedereen heeft alle tijd en als dan eindelijk het doek ge haald zou kunnen worden, komt nog wel even iemand een vriendelijk praatje ma ken en dan wordt de aanvangstijd nog maar even opgeschoven. Dat geeft alle maal niets, we worden er niet meer ze nuwachtig van, we zijn er aan gewend geraakt. Pantomime Maar als tenslotte Dick van der Meer zijn inleidende muziek heeft kunnen spe len kan het doek open voor de panto mime. Het heeft geen zin namen van uitvoerenden te noemen want prakti8Ch alle leden hebben aan dit program een werkzaam aandeel. Poppenspel Het tweede programmapunt is een poppenspel naar het bekende verhaal van Gallico „De liefde van de zeven pop pen". Howel poppenspel voor de dorpe lingen Iets is dat zij niet vaak zien, ging dit er ook goed in. Vervolgens werden in zeer fraaie costuums de Quadrille en de Valeta uitgevoerd en zowel de fraaie aankleding als de dansen zelf hadden geen moeite het publiek voor zich te Tenslotte zong André van Zon nog enkele Italiaanse liederen, die eveneens veel weerklank vonden. Al met al een plezierige avond, die de vriendschaps banden verstevigde. Hoeveel beter is dit dan hoe wij vroeger moesten spelen: in een soort kermistent, die speciaal voor ons werd neergepoot; nu in een werke lijk fraaie zaal, waar vele dorpen in Ne derland jaloers op zouden kunnen zijn. Nog i revolutie Het onderwerp dat deze reis speciale aandacht krijgt is de Franse revolutie. Niet de laatste weliswaar, die nochtans de nodige aandacht krijgt, maar die van 1789. Kapelaan J. W. de Jong heeft hieraan een gedegen inleiding gewijd en mede naar aanleiding daarvan werd een wedstrijd georganiseerd, die van de deel nemers nogal wat studie en scherpzin nigheid vergt. Er zijn fraaie prijzen in de wacht te slepen. De uitslag zal over enige dagen bekend gemaakt worden. Naar Chartres Vandaag werd een trip naar Chartres georganiseerd. Deze excursie is traditio neel. In Frankrijk zijn, zonder de ka thedraal van Chartres te hebben bewon derd, is bijna ondenkbaar. Het is zeer wel merkbaar dat de moeilijkheden in Frankrijk het toerisme geen goed doen. Er waren veel minder buitenlanders dan andere jaren. Toen wij arriveerden wa ren wij de enige bus, waar er anders meerdere tientallen geparkeerd stonden. Het feest is nog niet afgelopen. Het volgende programmapunt is onze gas- tenavond, waarop wij vele ingezetenen uitnodigen, die ons op enigerlei wijze hebben geholpen en bijgestaan, zijn er heel wat, want raakt iedereen hierin betrokken. JOOP KOEVOETS. Onder de verkeerszondaars, die voor de Leidse Kantonrechter moes ten verschijnen, heerste blijkbaar een ware vakantiestemming. Velen lieten al thans verstek gaan, zodat de zitting een bijzonder vlot verloop had. Mede doordat de categorie „zware gevallen" ditmaal niet op de rol stond, waren de vonnissen veelal aan de lage kant en kwam de hoogste boete, die de kantonrechter mr. R. de Bruyn uiteindelijk oplegde, niet boven de 75,uit. In de rij van hen, die wel de gang naar het Rapenburg hadden gemaakt., bevond zich ook een 19-jarige scholier uit Leiden, die het ritje, dat hij in de avond van de 25e december jl. met zijn vaders auto maakte, ongetwijfeld niet licht zal vergeten. Op de Vismarkt ge- Sneller en behendiger nog dan Jimenez, oor wie liet „avontuur" een aflopende raak is, klom Den Hartog over de berg reuzen, die plotseling voor hem niet meer zo onneembaar /-Ijn geworden als voor heen. Naast de Nederlanders waren het gisteren opnieuw de Belgen die lauwe ren oogststcn. Ferdinand Brneke, houder van liet wereld-uur-record, wordt zelfs als de grootste kanshebber voor de eind zege getipt, omdat ile tijdrit naar Pa rijs hem over aUe conciirenien kón heen- lillen. Voorlopig leidt echter San Miquel van de Spaanse ploeg. Niemand beeft deze zuiderling als tourwinnaar getipt, hetgeen e\<eneens hel geval was met de etappe van gisteren. Roger I'ingeon fi- I Geslaagd In Amsterdam slaagde nlsthe geheel onverwacht, zodat de eind- i,et M.O. - A. examen Engels prys tot ƒ80,— kon worden verhoogd. N j Blok-Godfried. In het geval niemand de tourwinnaar weet aan te wijzen dan zal er onder de deelnemers worden geloot. No Jan Jan sen zich op de derde plaats heeft genes teld In bet algemeen klassement niet bij zonder fraaie uitzichten op een huldiging in Parijs is het ook mogelijk dat w(j meerdere winnaars krijgen. De Ossen- drechter is namelijk door velen getipt. Zwaaien naar meisjes werd prille chauffeur noodlottig In september van het vorig jaar had een 20-jarige monteur uit Leiden zijn rij bewijs verworven. Hij stond terecht voor kwaad verkeersdelict als het door- nrijding toch altlid is. j nog meer bij. want dat aanrijding i de Hout- Dii zijn ge komen belemmerde hij namelijk de vrije doorgang aan enkele voetgangers, die de aldaar gelegen oversteekplaats over staken en zich ternauwernood in veilig heid konden stellen. De jongeman ver klaarde tamelijk laconiek, dat hij gewoon was doorgereden, omdat „de verkeers lichten niet werkten en hij geen voetgan gers zag oversteken toen hij de over steekplaats naderde". Uit het feit, dat er wel degelijk voetgangers overstaken bleek overduidelijk, dat verdachte, aldus de kantonrechter, bijzonder onoplettend had gereden. De reden hiervan behoef de niet ver te worden gezocht, want de getuigen verklaarden onder andere (zo las de kantonrechter in het proces-ver- baal), dat verdachte meer aandacht had gehad voor twee op het trottoir lopende meisjes dan voor het verkeer. De officier, mr. C. van Steenderen, ■r ernstige overtreding „zebrapaden" de enige ir voetgangers veilig moeten kunnen oversteken. Hoewel hij een zeer gevoelige correctie in overwe ging had genomen, beperkte hij zijn eis ditmaal nog tot een boete van 90, subs 18 dagen, waarvan 45,voor waardelijk met eeu proeftijd van 2 jaar tot welke beperking hij was gekomen, omdat verdachte nog scholier is en geen eigen inkomen heeft Na de jongeman te hebbeu gewaarschuwd, dat hij er bij dergelijke overtredingen in de toekomst minder mild van af zal komen, vonniste de kantonrechter uiteindelijk met 75, achtte het een wel omdat z plaatsen zijn OEGSTGEEST LEIDERDORP Op de eerste plaat* kyken we dan wie de meeste etappeovenvlnnaars heeft aangewezen. Mocht ook deze mogelijk heid geen uitsluitsel geven dan zal on der de juiste vooripellers worden geloot. Geboiei .1. Binnenmarsch i: Jacob C. en H. v.d. Plas. Gehuwd: Willem Lugthart 22 jr. Leiden met Johanna Prins 21 jr.; Cornells Boom 22 jr. Leiden met Ester Overdijk 20 jr.; Johannes F. Bloemzaad 21 jr. Leiden met Maria v.d. Zwart 19 jr. Dndertrouwd: Albert J. P. Lanzing 19 jr. en Dirkje Dool 17 jr.; F. Hartman 32 Jr. Leiden en Wllhelmina G. de Ridder 28 Jr. laan. De aanleiding hiei t< die op straat liepen, zwaaide. Hij drukte I [daarbij op de claxon. In zijn bravoui PANIEKERIGE MANOEUVRE I voerde de monteur de snelheid van de „Ik reed Iets te veel naar rechts om i auto op. slipte en raakte de andere auto voor een tegenligger uit te wijken, raak- Het vriendje stapte uit, greep gauw hel te toen de trottoirband en hierdoor min nummerbord dat op straat was geval- I of meer In paniek", luidde de korte en leu en daarna ging het tweetal er van- enige verklaring, die een 25-jarige stu- door. „Zou u het leuk vindeu als uw i dent uit Lelden voor zjjn vreemde en auto werd aangereden eu de schuldige nogal wat scluide opleverende manoeii- er vandoor ging?", informeerde de rech- vre kon geven, ter. „Dat niet," moest de prille chauf feur tiegeven. De officier wilde ning mee houden, dat dit nog het begin waa van de chauffeura-carrière van de monteur en daarom hem nog niet meteen in de gevangenia doen. De eis luidde 50 gulden boete voor de aanrijding. 100 maandenintrekking van het rijbewijs voor het doorrijden. Het vonnis werd 50 gulden boete voor de aanrijding en zes maandeD voorwaardelijk ontzegging van da rijbevoegdheid voor het doorrijden* j Hij stond terecht, omdat hij op de Oude Rijn met een door hem bestuurde bestelauto zonder „enige verkeersnood- zaak" het trottoir was opgereden, tegen een gevel was gebotst en vervolgens dwars het wegdek overstekende een ge parkeerde auto had geramd. Enkele ver keerde stuurwendingen en op het gas- in- plaats van op de rempedaal trappen, kenmerkten de paniekstemming, waar in verdacht* destijds kwam t* verkeren en maakten de schadeclaim onnodig hoog. „U reed bovendien veel te hard, hetgeen de schade nog aanzienlijk ver grootte", onthulde de officier na raad pleging van de in het proces-verbaal opgenomen getuigen-verklaringen, nog als extra belastende „toegift". Rekening houdende met het feit. dat verdachte nog studerende is en geen eigen inko men heeft, eiste hfl ditmaal nog slechts een boete van 75,subs 15 dagen doch voegde hier wel een ernstige waarschu wing voor een herhaling van een derge lijke „stunt" aan toe. De kantonrechter liet het ditmaal nog bij 60,subs 12 dagen en een dito waarschuwing. ONVOORZICHTIGE WIELRIJDER De categorie „onvoorzichtig overste kende wielrijders", werd ditmaal verte genwoordigd door een 67-jarlge Lelde- naar. Hij stak destijds plotseling de Haagweg over en wel op het moment, dat een auto hem van achter zeer dicht was genaderd. Hjj werd door de auto als hei ware „geschept" met als (nog ta melijk gunstig) gevolg: een vernield rij wiel en een aantal kneuzingen, die liem enkele weken op non—actief stelden. Verdachte was van mening: „Ik stak echt voorzichtig over en als de bestuur ster van die auto even wat meer naar rechts was uitgeweken, zou er nog niets zijn gebeurd". Hjj vond die bestuurstei bovendien zeer onbarmhartig, want zo voegde hij nog aan zijn verklaring toe. „In al die weken, dat ik thuis moest rusten, is zij niet eens even komen kij ken hoe het met mij ging". Dat dit feit. zo legde de kantonrechter hem uit, buiten het geding bleef en bo vendien niet als een „strafverlichtende omstandigheid" kon worden aange merkt, vond verdachte kennelijk niet zo als het behoorde. Hij kwam tijdens het verdere onderzoek althans nog twee maal op de „onhartelijkheid van de be stuurster" terug. Mede op grond van de verklaringen van de getuigen (de man stak zo plotseling de rijbaan over, dat de bestuurster hem absoluut niet meer kon ontwijken) concludeerde de officier, dat verdachte zeer roekeloos had gehan deld en zijn leven op het spel had gezet. Ter correctie eiste hij een boete van 25,subs 5 dagen. Omdat verdachte door zijn verwondingen en vernield rij wiel al min of meer gestraft werd, maakte de kantonrechter er 12,50 *ubs één dag van. V.N.L. BORCULO, 16 juli Voor de tweede maal al moest ons programma met ruim twee uur ver traging beginnen. De bakker alhier is ons waarschijnlijk niet gunstig'gezind. Zodoende moesten we een vrij groot en zwaar programma in weinig tijd af werken. Desalniettemin is het voor ons gunstig verlopen. De twee voetbalwed strijden leverden ons drie punten op, waarvan één op de koploper, die nu koploper af is omdat ze ook een vol gende wedstrijd verloren. Uitslagen: VNL 1—Vitesse 1 0—0; VNL 1—Velp 1 42. Met volleybal zijn we poule kampioen geworden door de volgende uitslag: VNL 1Zwolle 1 236. Het tweede team heeft enige steekjes (bal len) laten vallen door twee wedstrij den te verliezen: VNL 2Zwolle 2 11 —21; VNL 2—Velp 2 10—6, VNL 2— Amioilia 2 1815. Nog twee uitslagen van gisteravond zijn: Zwolle 2VNL 2 22—18, VNL 1—Velp 1 25—12. Van de vierkamp zijn verder ge speeld: 60 meter hardlopen, doelschie- ten en baldribbelen. Standen en uit slagen: 60 meter: 1 P. v. d. Berg 8.3; 2 R. v. d. Meel 9.3. Dribbelen: 1 M. Arnoldy 31.-; 2 A. van Dijk 31.1. Doel trappen: 1 R. v. d. Meel 13; 2 A. van Dijk 10. Voor thuisblijvers is hier de topscorerslijst van voetbal: 1 R. van Meel 6; 2 P. v. d. Berg 2; 3 A. Lampoo 2; 4 J. Blikman, R. v. d. Krogt, F. Pel grim 1. Hedenavond wordt een mooie boswandeling gemaakt in een door weekt bos, zodat u nu ook iets van het weer weet. J. ter Beek en K. de Romijn. Amersfoort, 17 juli De kampleiding had voor deze dag goed gegokt, nl. een stadsspeurtocht, een idee wat naar later bleek echt de moeite waard bleek te zijn. Amers foort beschikt over vele mooie beziens waardigheden, dikwijls zo mooi, dat het de leiders veel moeite koste om de jongens mee te krijgen. Harry van Dorp bleek voor ons een goede gids te wezen, want hij wist heel goed de weg in de binnenstad. Vanzelfsprekend bleek ook nu weer dat de laatste lootjes voor velen, het zwaast wogen, hetgeen met zich mee bracht dat de Amers- foortse kei, als steunpilaar gebruikt werd, toen vele vermoeide benen ge strekt moesten worden. Het middageten bleek deze dag erg aantrekkelijk te zijn, want onder het eten werden we verrast met 'n bezoek, en wel door de heer en mevrouw Ful pen, de heer en mevrouw Wesselman en Breedevelt en lest-best onze secre taris met echtgenote de heer en mevr. Smeding. Een leuke afwisseling, zowel voor de jongens als de leiders. Woens dagmiddag hadden we vrij af, een mooie gelegenheid om de jongens eens heerlijk te laten zwemmen, hetgeen dan ook prompt geschiedde. DE LEIDERS VOORSCHOTEN Bromfietser aangereden Twee ge wanden Op het kruispunt Veurseweg/hoek Ka- rel Doormanlaan verleende gistermiddag om 15.15 uur de 24-jarige automobilist J. K. uit Den Haag geen voorrang een bromfietser. De bromfietser reed op de Veurseweg en had derhalve voorrang op de auto', die vanaf de Gen. Spoorlaan kwam. De bromfietser, de 19-jarige E. v. d. B. en zijn duopassagiere zijn meisje, de 18- jarige mej. W. H. B. werden gewond per ambulance overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De jongeman had schaafwonden over gehele lichaam en vermoedelijk diverse inwendige kneuzingen. Het meisje heeft vermoedelijk een hersenschudding bij 't ongeval opgelopen. Geslaagd In Amsterdam slaagden voor het examen Engels M.O.-A, de da mes G. M. A. Droog en M. Korthof Tan- SVLV PUPILLEN GRIENDTSVEEN Dinsdag was er weer een vol program- a. Reeds om 9 uur speelden we een voetbalwedstrijd tegen DWO. Na een gelijkopgaande strijd bleef de stand dub- belblank. Daarna haastten we ons naar het handbalveld, waar we om 9.30 uur wéér moesten aantreden tegen DWO. In deze wijdstrijd waren we sterker dan onze tegenstander en dit werd in de laatste minuut beloond met een doel punt (1-0). Hierna gingen we naar de plek waar we vandaan waren gekomen, nl. het voetbalveld. De wedstrijd tegen Oss '20 eindigde net als tegen DWO in een gelijkspel, nu echter werd het 1-1. 's Middags werd begonnen met de der de slagbalwedstrijd in deze competitie. Er werd een daverende overwinning be haald op DWO nl. 22-0. Twee jongens liepen een run: R. Ammerlaan en P. 't Mannetje sloegen hierdoor 4 punten bij elkaar. De 4e slagwedstrijd werd óók al een ruime overwinning. Na onze slag beurt hadden we reeds een 19-0 voor sprong. Willibrordus gaf. het echter niet op en kwamen terug tot 19-9, maar ver der lieten onze jongens het niet komen. In deze slagbalwedstrijd werden 3 runs gelopen, 1 door R. Ammerlaan en 2 door P. Koemans. Wederom werkten we vandaag enkele onderdelen van de zeskamp af. De uitslagen: Bal-ingooien: 1 R. Am merlaan 16.30 m, 2 P. Koemans 15.40 m, 3 P. de Boer 15.10 m, 4 J. Mens 15 m, 5 P. 't Mannetje 14.50 m. Hindernislopen: 1 F. v.d. Valk 33.4 sec., 2 B. v. d. Valk en R. Koemans 34-, 4 P. Koemans 35.2 en 5 R. Ammerlaan 36.2 sec. De leiders LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 17 juli tot en met 23 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Blow Up (18 jaar). 's-Middags: Een hoogst merkwaardige tekkel (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: 't Is een gekke, dolle, dwaze we reld (prol.) (14 j.): Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Wacht tot het donker is (prol.), (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen uit, samen thuis (a.l.) (prol.) 's-Morgens: Thunderbirds are go (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: 's Middags: Elsa, dochter der natuur (prol. - a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. 's Avonds - Poel der ontucht -ontraden (Prol.) Rex: Fantomas contra Scotland Yard (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT „Ik geloof dat ik nu toch een6 naar kapper ga ik heb niet meer van film gezien dan de onderste helft!" KORRELTJE Geduld beoefenen en goed zijn voor kaar helpt veelal meer dan harde wo den. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH 17 juli Vee Aanvoer totaal 6297, runderen 2212, gras- kalveren 267, vette kalveren 619, nuch tere kalveren 1440, schapen 170, lamme ren 708, fokzeugen 17, slachtvarkens 660, biggen 204, slachtrunderen 798. Prijzen: melk- en kalfkoeien 1000-1625, guste koeien p. st. 975-1400, graskalve ren p. st. 440-640, kalfvaarzen p. st. rood bont 1125-1590, zwartbont 1010-1385, klamvaarzen p. st. 1070-1290, guste vaar zen 910-1215, pinken p. st. 630-850, nuch tere kalveren voor fok of mesterij p. st. 190-335, weideschapen p. st. 85-125, wei- delammeren p. st. 70-110, drachtige zeu gen p. st. 350-475, biggen p. st. 57-69, Prijzen p. kg. Slachtrunderen extra kwal. 4,95-5,35, idem le kwal. 4,35-4,85, idem 2e kwal. 3,90-4,25, idem 3e kw. 360-3,80, vette stieren 4,25-4,75, worstkoelen gesl. gew. 3,40-3,60, vette kalveren lev. gew. 3,50-3,75, idem 2e kw. 3,30-3,45, idem 3e kw. 3.00-3.25, nuchtere kalveren lev. gew. 1.35-1,75, per st. 50-90, slachtzeugen le kw. lev. gew. 1,65-1,70, idem 2e kw. 1,58-1,63, slachtvarkens p. kg. lev. gew. 1.82-1,92, vette schapen p. st. 100-135. vette lammeren p. st. 100-140. Handel: melk- en kalfkoeien ruimer, stroef, staande prijzen; guste koeien iets gro ter. tamelijk vlot, onveranderd duur; jongvee ruimer, luiachtig, duur; vette kalveren behoorlijk, williger, vaster; nuchtere slachtkalveren minder, stijf, duur; schapen en lammeren groot, goed, vast: fokzeugen als vorige week, vlug ger, iets stijver; lopers en biggen be knopt, iets vlotter, stug prijshoudend; slachtvee groter, minder vlot, nauw niet prljsh. slachtzeugen ruimer, gedrukt, gedrukt. UTRECHT, 18 juli. Vee Aanvoer totaal 4396; runderen 1080, vette kalve ren 171, graskalveren 52, nuchtere kal veren 564, schapen 145, lammeren 1068, varkens boven 100 kg 337, id. beneden 100 kg 71, biggen 878, bakken en ten 30. Prijzen; melk- en kalfkoeieD 1000-1425, kalfvaarzen 900-1125, koeien 825-1025, pinken 700-850, stieren 730-1175, graskalveren 390-580, nuchte re kalveren 45-80, fokkalveren 160-300. schapen 90-125, lammeren 100-140, dr. varkens 350-500, lopers 75-110, biggen 55-70, bokken en geiten 12-60 alles p. stuk, vette koelen le kw. 4.15-4.45, 2e kw. 4.00-4.10, 3e kw. 3.60-3.95 alles p. kg gesl. gewicht.; vette kalveren lekw. 3.30-3.50, 2e kw. 3.10-3.25, 3e kw. 3.00- 3.10, nuchtere kalveren 1.50-1.80, zware vette varkens 2.05-2.15. zouters 2.15-2.20, slachtzeugen 1.55-1.63 jonge slachtzeu gen 1.63-1.73 alles p. kg levend gew. Resp. handel en prijzen: melk- en kalf koeien, rustig, ruim prijsh.; vette koelen, flauw, lager; vare koeien, rustig prljsh.; vette kalveren, redelijk, prijsh.; gras kalveren, rustig, hoger; nuchtere kal veren, rustig, prijsh.; fokkalveren, delljk, ruim prijsh.; schapen, lui, hoger; lammeren, lui, hoger; varkens, rustig, prijsh.; biggen, rustig prijshoudend. GOUDA, 18 juli. Kaas Aanvoer 109 partijen. Prijzen: le kwal. 3.77— 3.89; 2e kwal. 3.623.76; extra kwal. 3.904.30. Handel goed. Voor de bezorging 1 krant in LEIDEN vragen wl) gedurende de vakantietljd: Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4