.Weer Paardenmarkt te Voorschoten op 29juli a.s. Instandhouding paardenmarkt door comité: een geslaagd streven Bedrijfschap voor Bloembollenhandel bezig met opheffing „Trim-trammen" van de WY te Noordwijk is groot succes PRISMA D. v. d. Kwaak verlaat College v. Ged. Staten Josine v. d. Koogh wilde haar overwinning forceren DONDERDAG 18 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA t Voorschoten» paardenmarkt Is een folkloristische aangelegenheid. Toen in 1958 de paardenmarkt te Voorschoten haar dieptepunt bereikte in haar bestaan - er werd toen maar één paard aauge- voerd - ontstond het comité tot instand houding van de paardenmarkt. Al had het paard in de moderne tyd als trek paard grotendeels afgedaan, het paard heeft ook in deze tijd nog een functie. Denk maar eens aan paardrijden als vrijetijdsbesteding, ponyrijden voor kin deren, het renpaard en in kleine mate nog het werkpaard. In de kronieken van de abdjj van Egmond werd een getui genis in het Latijn aangetroffen, waarin de markt van Voorschoten wordt ge noemd. Het was de dichter Melis Stoke, die het vertaalde: „Daar was van Volke groot gheloop, Grote Marct en groten coop". Dat was in het jaar 1203. Een oorkonde van 1246 noemt de drie V.V.V.-markten t.w. Vlaardingen, Voirschoten en Val- kenburgh. In een opsomming van de grafelijke lenen van Holland in 1282 wordt gezegd, dat Heer Dirk van Was senaar van de Graaf (Graaf Floris V) te leen houdt: het ambacht van Voor schoten en de tol van markt te Voor schoten. Kruismarkt De markt was een kruismarkt, d.v dat er aan het begin van de markt aan het einde van de markt een tweetal kruisen in de paal werden gehangen. Dit gaf aan bepaalde ongure elementen van de maatschappij een zekere vrijheid, want dan waren zij buiten de justitie, een van de kruisen is nog in het bezit van Voorschoten en wordt bij de ope ning van de markt nog altijd gebruikt. Het andere kruis bevindt zich in een seum te Amsterdam. De datum is ook niet altijd 28 juli .geweest. Maar nu ge noeg over de historie. Voorschotens paar denmarkt was eens in den lande eer grote en voorname markt en het comi té tot in standhouding wil hier weel I naar toe, een echte moderne paarden markt, waar het goed zal zijn om ken" te doen. Het comité is op de goede iveg. Kijk maar eens naar de resultaten van de afgelopen jaren: 1958 1 paard en 2 kramen 1959 2 paarden 10 1960 203 6 1961 60 6 1962 66 3 1963 151 3 1964 227 7 1965 189 5 1966 178 10 1967 275 12 Afgelopen jaar dus 132 grote paarden, 141 pony's en 2 showpaarden. En wat- belangrijk was, er was handel en j mo bij de kopers. Vrienden van de paardenmarkt Iedere ingezetene, kan lid worden de Ver. „Vrienden van het paard" v ƒ10,per jaar. De helft van dit be gaat naar het comité „paarden sport", dat is de organisatie die er voor zorgt, dat er op de dag van het paard altijd een korte baandraverij is. Voor bovengenoemde donatie heeft men vrije toegang tot de draverij. LEIDERDORP - ZOETERWOUDE De kinderen die hier aan meedoen, worden verzocht a.s. maandag 22 juli om mr aanwezig te zijn op de speel plaats van de St.-Bernardusschool aan de Hoge Rijndijk te Zoeterwoude. Vanaf I uur zal een leidster aanwezig zfln de kinderen bij het oversteken van de H.R. nabij de kerk te helpen. De eerste s er zwemmen dus badgoed en brood en drinken meebrengen en ook je abonnement van ,,D» Does" als je die bezit. De dagen duren van 9 tot 4 uur. Zoveel mogelijk worden de schooluren aangehouden. De leidsters zeggen wat de volgende dag zal brengen. Veel ple- n duim voor droog en zonnig weer. I malig M.O.C.-terrein wordt Ingericht als eerste pry's een veulen, de tweede vermaakcentrum. Deze vermakelijkheden beginnen reeds op vrijdagavond 26 juli om 6 uur en duren tot en met de dag van de markt op 29 juli (zondags ge sloten). De kortchaandraverij niet tota- lisator wordt gehouden op maandag 29 juli 's middags om 2 uur op de Prins Bernhardlaan, die zich daar prachtig Er is een totaal van ƒ2.500,aan prijzen. De entreegelden in het bijzon der voor kinderen (ƒ0,50) zijn laag. Bo vendien wordt er voor de schoolkinderen nog een grote prijsvraag met vele prij zen gehouden. Vanzelfsprekend ont breekt niet de grote loterij met als de hoofdprijs een veulen. Het is nu al mogelijk om loten te kopen en wel bij de heer A. Boekhout, Papelaan 52. Hoe meer loten er voor de paardenmarkt gekocht worden, hoe groter de kans, dat de hoofdprijs in Voorschoten blijft. Is de Folklore Op de dag van de paardenmarkt zul len ook enige folkloristische evenemen ten in oude eer worden hersteld. Dat zyn o.a. het oprichten van de schandpaal en daarnaast „het koekslaan". Tot besluit van de dag is er dan nog een Orgel-bei aardconcert in de Dorpskerk 's avonds Speciaal bericht voor de bejaarden: werd ln 1623 eens het verzoek gedaan door 8 bejaarden de markt wat uit te stelled in verband met de oogst, wat toen geschiedde, ook ln 1968 zal aan het verzoek van de bejaarden worden vol daan en wel, dat de Rloklaan die dag vrjj zal zjjn van „auto's"! Er zit heel wat aan vast De dagen van het Bedrijfschap voor de Bloembollenhandel zijn geteld. Tij dens de deze week in het Hillegomse Treslong gehouden algemene bestuurs vergadering van dit schap is besloten de opheffingsprocedure te beginnen. Er zit echter heel wat aan vast. Je kunt, zo zei voorzitter Fr. v. d. Kolk uit Hillegom, gemakelijker tienmaal een bedijfschap oprichten dan.éénmaal opheffen. De Sociaal Economische Raad had nl. vergaande garanties verlangd met betrekking tot de wachtgeld- en de pensioenregeling. In totaal moet hier voor een bedrag van een half miljoen besohikbaar zijn, nl. drie ton voor de waohtgelden en twee ton om de pen sioenregeling aan te passen. Dat geld is nog in reseves aanwezig. Daarnaast kan men nog beschikken over een be drag van 70.000.-, waal-mee mc kosten die aan de likwidatie vai schap zijn verbonden, hoopt te kun nen bestrijden. Het ziet er naa dat het Bedrijfschap voor de Bloem bollenhandel voor het laatst in open bare vergadering bijeen is geweest. Het dagelyks bestuur is de „vereffe naar" in de zin der wet, al zal de voorzitter de vrijheid krijgen de „da gelijkse handelingen" (zoals dat heet) te verrichten. Alleen wanneer onver hoopt nog zeer belangrijke besluiten moeten worden genomen, zal het al gemeen bestuur in vergadering wor den bijeengeroepen. Nog eenmaal heffing De bloembollenexporteurs krijgen van het bedrijfschap nog eenmaal een heffing opgelegd. Dat houdt verband met het feit dat het schap altijd ach teraf heft en men tot nu toe voor de vlotte gangvan zaken de benodigde gelden gebruikte die beschikbaar wa- uit het fonds wachtgeldregelingen. Dat gaat nu natuurlijk niet meer heer v. d. Kolk meende dat met een heffing van 0.55 per 100 kg netto volstaan kan worden. De voorzitter zette verder uiteen hoe de onderhandelingen met de SER zijn verlopen en welke eisen deze raad uiteindelijk heeft gesteld. Het bedrag dat voor wachtgeld en pensioenrege lingen beschikbaar dient te blijven, moet aan de zeer forse kant zijn. Het zo dat werknemers van het Be drijfschap die nu elders een funktie krijgen, nog aanspraak kunnen ma ken op een wachtgeldregeling als ze Overname personeel Intussen heeft de Bond van Bloem bollenhandelaren die een deel van de taken van het Bedrijfschap heeft overgenomen acht personeelsleden van het schap in vaste dienst geno men. Het Produktschap voor Sierteelt gewassen in Den Haag heeft zes em- ployé's in tijdelijke dienst genomen, één aanvaarde een funktie bij de SER, één kwam in tijdelijke dienst van de Bond van Bloembollenhandelaren en vijf personeelsleden zijn met ingang van 1 juli j.l. op wachtgeld gesteld. De vertegenwoordiger van het Mi nisterie van Sociale Zaken wees het dagelijks bestuur er nog op, dat de heffingsverordening niet de vereiste periode van vier weken, maar slechts veertien dagen ter inzage heeft gele gen. Om moeilijkheden te voorkomen, adviseerde hij de verordening niet al leen aan de SER, maar ook aan de minister ter goedkeuring voor te leg gen. De heer v. d. Kolk verzekerde dat dit zal gebeuren. Op de Reclamebeurs, die van 8 t/m 13 september te Utrecht wordt gehou den, zal een twaalftal vooraanstaande Nederlandse bedrijven één grote stand, in het midden van de beurs, de Gra fische Supermarkt '68 inrichten. Daar bij zijn o.m.: N.V. Koningsveld Zn., Leiden; Rotogravure Mij. N.V., Leiden; N.V. J. W. de Gruijter, Sassenheim. NIEUWKOOP Veroorzaakster dodelijk ongeval meldde zich Een 22-jarige inwoonster van Nieuw koop, die in de nacht van maandag op dinsdag op de Ceintuurbaan te Amster dam een dodelijk ongeval veroorzaakte, (slachtoffer was de 65-jarige schoon maker Ger. Hol), meldde zich gisteren bij' de politie. Oplettende vakantiegangers hadden op een parkeerplaats in Nieuw koop de wagen van de dame, een groene Flat met een zwart dak, ontdekt - de wa gen was aan de voorzijde zwaar bescha digd. De vakantiegangers waarschuwden de opperwachtmeester in Nieuwkoop. Terwijl aan de hand van het kenteken werd nagegaan wie de eigenaar va auto was, meldde de dame zichzelf bij de politie. Zij is inmiddels vrijgelaten, na verbaliseerd te zijn wegens het door rijden na een aanrijding en dood door schuld. Brand op motor jacht je in Oude Wetering Twee ernstig en twee licht gewonden Vermoedelijk door het morsen van brandstof bj het tanken Is de kruiser „Margaretha" uit Amstelveen te Oude Wetering ln brand geraakt. Het was een korte maar felle brand. Door de aan wezigheid van een gasfles aan boord werd blussen een riskant geval. Door de heer Mollers, die met een roeiboot spoedig ter plaatse was werden de vier opvarenden van boord gehaald. De vrouw die invalide was, liep brand wonden en een gebroken been op. De eigenaar liep ernstige brandwonden op aan zijn arm, terwijl zfln zoon en diens vriend er met lichte verwondingen af kwamen. Dr. Van Haselen verleende de eerste hulp. Het kruisertje brandde ge heel uit. BEWEGINGSRECREA TIE Sinds achttien dagen „trim-trammen" ruim honderd Noordwykse badgasten op de stranden ter hoogte van het Oranje- bad-Selnpost (van 10 tot 12 uur 's mor gens) en van hotel Huis ter Duin (van 2 tot 4 uur 's middags). De trim-tram- actie, ofwel een vorm van bewegings recreatie, Is ontsproten in het brein van de VVV-dlrectcur, de heer H. Dekker („de mensen moeten zichzelf niet bezig houden, z(j moeten ook wórden bezig gehouden"). De plannen z(jn uitgewerkt in samenwerking met de Noordwfjkse evenementencommissle. De hotel- en pen sionhouders, de plaatselijke midden stand en de WV hebben voor de beno digde kosten, ruim f 4000,zorggedra gen. Verheugend vindt de heer Dekker de medewerking van de leraren ln de lichamelijke opvoeding en de steun van de medici. Na een langzame en moeilijke start op 1 juli, waarbij de mensen met mega foons bij elkaar „gegild" moesten wor den traditiegetrouw kykt de Neder lander eerst de kat uit de boom, aldus de heer Dekker is de deelneming met PRISMA 1) 100% waterdicht - incabloo shockproof - onbreekbare veer - chroom - edelstalen bodem 99.- V PRISMA duikershorloge 2) 100% waterdicht - bestand tegen 20 atm. druk- incabloo shockproof - radium cijfers en wijzers - edelstaal 159.- Trim-trammcndc Noordwjkers op hot strand ter hoogte van de Oranje-sein post beweglngsrecreatte ln de ruim ste zin van het woord. L. VAN DUYN KATWIJK AAN ZEE - Princestraat 15 - Tel. 01718-27S4 N. BINK Juwelier-Horloger - LEIDEN - Hooigracht 45 - TeL 30194 MATTH. BRINKS LEIDEN - Haarlemmerstraat 126 - Tel. 21074 PIERROT Juwelier-Horloger - LEIDEN - Maarsmansteeg 21 - Tel. 20778 Fa. v. d. WATER Juwelier-Horloger - LEIDEN - Haarlemmerstraat 181 - Tel. 24469 C. VAN EGTEN Goud-Zilver-Uurwerken - NIEUWKOOP - Sperwerstraat 1 - TeL 1559 Fa. TROSSEL Horlogerie-Juweliersbedr ij f - SASSENHEIM - Hoofdstraat 234 - Tel. 7301 Zomeravondconcerten Orgelconcert Marie-Claire Alain in de Pieterskerk de serie zomerorgelcon- certen onder auspiciën K O en het Collego Kerkvoogden van de Nederlandse Hervormde kerk, geopend met een concert, te geven door de bekende Franse orgsnis te Marie-Claire Alain Het programma vermeldt werken van: Cléram- bault, Dandrieu, Bach, ■tarie-Claire Alain, die 1926 werd geboren, trad reeds op zeer jeug- Üge leeftijd in het open- op. Na haar studie het Conservatorium e Parijs concerteerde zij 'egelmatig in binnen- en buitenland, terwijl zij ook i de Verenigde Staten Canada optrad. zy taakte meer dan zeven- 'g grammofoonplaten en ij ontving acht keer de .Grand Prix du Disque". Harie-Clalre Alain, die ^dagavond de serie lomerorgelooncerten in Pietrskerk opent. ADVISEUR VAN BOUWONDERNEMING molens. Een grote stem had de heer Van der Kwaak in zijn funktie als gedeputeerde in het goedkeuren van de uitgaven der Zuidhollandse gemeen ten. Voor hij benoemd werd als ge deputeerde was de heer Van der Kwaak te Leiden wethouder van finan ciën en bedrijven. Op politiek gebied onderscheidde hij zich in Leiden bovendien als voorzit ter van de afdeling en de kamerkring van de CHU. In zijn Leidse tijd was hij voorts president-kerkvoogd van de Leidse hervormde gemeente, voorzitter van de WV en het comité „Leiden Leeft." Op landelijk gebied heeft de heer Van der Kwaak thans nog vele funkties. Hij is onder meer penning meester van de NCRV. Wilt u iets weten Kater verhuurt Wij hebben een ge castreerde kater van ongeveer drie jaar. Hij is al ruim een jaar aan het ruien zodat hij overal haar achterlaat. Hij krijgt kattebrood en melk, is erg lief en aanhalig behalve voor vreemden. Komt hij soms iets tekort? I Antwoord: Wij kunnen u slechts de Mr. F. H. Piket, fractievoorzitter raa(i geven met uw kat naar een die- in de CIIU in de Prov. Staten en I renarts te gaan. Zonder het dier gezien te hebben kunnen wij onmogelijk zeg de door voorzitter van de Pot. Chr. fractie gen wat de oorzaak de Ilaaese gemeenteraad wordt het -p(,nde vcl.haring, meest genoemd als de opvolger van de heer D. van der Kwaak als lid van Gedeputeerde Staten. De heer Van dei- Kwaak, die ruim 10 jaar deel uit maakte van het college van G.S. na 'n langdurig lidmaatschap (sinds 1935) van de Leidse gemeenteraad, deelde gistermorgen in de vergadering van Gedeputeerde Staten mede, dat in ok tober een funktie zal aanvaarden als adviseur van 'n Waddinxveense bouw- onderneming. De heer Van der Kwaak is thans 62 jaar. In het college van Gedepu teerde Staten beheerde hij de porte feuilles van woningbouw, elektriciteita- •n gaavoorziemng, d« monumonten an Het kan zijn dat uw kater een te. een zijdige voeding krijgt, alleen melk en kattebrood is nl. niet voldoende. Het dier moet ook genoeg verse groente en vers vlees kunnen eten. Dochter Ik heb een dochter van 16 jaar die bij myn vrouw in de huis houding is en waarvoor ik dus voor dub bele kinderbyslag in aanmerking kom. Hoeveel uur mag zij nu nog buitenshuis gaan werken, opdat Ik deze dubbele kinderbijslag behoud? Antiooord: Zolang de kosten van le vensonderhoud van uw dochter groten deels door u worden gedragen, mag zij zovéél bfj iemand anders gaan werken als mogelijk la. „If I only had time" uitgebracht. Naar mijn mening is er toen ook een Neder landse versie van verschenen. Wie is de zanger en van welke platenmaat- schappij is deze plaat? AntwoordBij de dood van ds. Martin Luther Wing is een plaat uitgekomen, gezongen door Peter Tettero van „Tea- sett", getiteld „In memoriam Martin Luther King". De plaat is uitgebracht door „Tea-Sett-Records", onderdeel van Bovema. De tekst is in het Engels ge zongen. Er zyn geen platen uitgekomen met een Nederlandse tekst. L. Jansen-Venneboer op rand van verlies Onder bijkans ideaal tennisweer zyn de internationale wedstryden op „Casi no" gisteren voortgezet. Doch het was een nationale party die het zeer tal rijke publiek urenlang ln zyn ban hield. Im mers, -Joslne v. d. Koogh, de Leidse Dis trictskampioene, bracht de nationale nummer drie, Lldy Jansen Venneboer In grote moeilijkheden. Na In de eerste set nog tegen de reputatie van haar tegenstandster te hebben aangekeken, trok Joslne ln de tweede set voluit van Zy bracht de setstand op 1-1 en ren de in ile derde set onverdroten voort naar 3-0. Op dat moment maakte Josine de fout teveel te willen forceren en ver speelde hiermee waarschijnlijk een sen sationele winst Nu kon Lidy langzij komen en uitlopen naar 5-4, Op dit punt kreeg zij zelfs twee matchpoint, maar Josine deed deze met twee schitterende backhandpas8ings teniet Toch kwam zij nu steeds meer onder druk te stuan en verloor tenslotte met 9-7. Een ge weldige prestatie van Josine, die nu toch wel dicht bij de nationale top zit. Maryke Jansen, de gedoodverfde toe komstige nationale kampioene, had geen enkele moeite met mej. Davie en ook haar clubgenote Els Veentjes ondervond weinig tegenstand van mrs, Muench. Met Tinl Zwaan moet ook nog rekening worden gehouden, want dit stevige meisje heeft grote mogeiykheden By de heren verspeelde Hajer een set aan Flelshauer, die ook In B had wil len Inschrijven, doch volkomen terecht door de wedstrijdleiding werd geweigerd De Amerikaan Dlbley toonde opnieuw zyn grote niogeiykhedcn en er zal ter dege met deze zwartharige Amerikaan rekening moeten worden gehouden. Blommen daal sneuvelde nu eveneens, want de Oostcnrykse kampioen Pnkorny had weinig consideratie met licni. De winnaar van vorig jaar, Niek Fleui-y, die wegens een blessure een tijd niet heeft getennist, vierde zjjn weder- optreden met een zege op Fries. In het damesdubbel B stootte Josine v. d. Koogh en passant nog even door naar de halve finale door een gemakke lijke zege op mevr. Olree. By de heren een gemakkelijke zege van Louk 8anders op Klijn, die na hef- in de eerste set ln de twee de dag toegenomen. Dat de toeloop steeds groter wordt, ls niet ln het minst te danken aan de voortreffeiyke leiding van Bert de Graaf en Maya van Kapel, twee studenten van de Haagse Academie voor Ltchameiyke Opvoeding, die, gehuld In blauwe tralningpakken, de deelnemers tot meer activiteit aanzetten, zy heb ben daarmee, gezien de reacties, bijzon der veel succes. DREMPELVREES Jong en oud helpt mee aan de op bouw van het bijzondere strandfestljn. De drempelvrees, vooral van de zijde de ouderen, hebben velen reeds over- nen. „Nog te veel mensen maken do gymnastiekoefeningen, waarmee elke „sesaion" wordt begonnen, achter het zonnescherm en treden niet naar vo- aldus Maya van Kapel. „Ook zij moeten ln de groepen komen." Badmeester J. v. d. Niet prijst het Initiatief. Omdat hij de gehele trlmtram- actie van zeer naby gadeslaat, weet hy dat vele deelnemers reeds lang vóór de aanvang elke ochtend reikhalzend naar de „blauwe pakken" uitzien. Deze vorm recreatie ls naar zyn mening dan zeer opbouwend en moet beslist in de toekomst worden voortgezet en uit gebreid. NUTTIG EN AANGENAAM De heer J. v. d. Maas uit Nymegen, sinds zyn komst ln Noordwijk een ac tief trim-trammer, acht de actie tot nu toe een grandioos succes. „Hier wordt het nuttige, de verbetering van de con ditie, op de juiste wyze met het aange name, de gezellige sfeer, verenigd." Hy heeft voorheen nooit sport bedreven en is dan ook biy hier op normale wyze sportieve oefeningen te kunnen doen. zyn mening wordt gedeeld door mevr. W. Wijs uit Amsterdam, die door „buur meisjes" tot de actie ls „bekeerd". Dat de twee uren wel degelijk een nuttig effect sorteren, hebben de „knallende spierpynen", zoals de dochter het kern achtig uitdrukt, bewezen. Ook zy bele ven een enorm plezier aan het touw trekken, het estafettelopen, het hard lopen en de balspelen; programma-on derdelen. die veelal na de gymnastiek worden afgewerkt. GEMOEDELIJK de vlot door Louk werd klein gekregen. I «'en." Het gaat er allemaal erg gemoede lijk toe", zegt actief sportbeoefenaar D Khouw uit Rotterdam. Van rivaliteit is geen sprake. Trouwens, dat knn ook niet met personen van verschillende leef tijden, die variëren van 10 tot 60 jaar." Dat velen zich nogal schoorvoetend tot de groepen hebben gewend, vindt hy vreemd, omdat een fynere en gezondere vorm van recreatie nauweiyks denkbaar is. By dp groepen van mannen en vrou wen sluiten zich niet alleen de Neder landers aan, maar ook - - en vooral veel buitenlanders. De Duitsers vormen hierbij het grootste contingent. Onder hen bevindt zich de heer A. Scheer uit Aken. My ls vol enthou siasme. Met de woorden „fantastisch" en groats" typeert hij de actie. „WIJ worden hier allemaal all-round sportlie den. Het Is niet alleen goed voor de gezondheid - uitmuntend voor de dikke bulk maar het trim-trammen vormt ook een ppettige onderbreking van het luieren In de zon." Zo denkt ook de familie Tepel uit Wuppertal erover. De enige „sport" die mevr. Tepel beoefent, is het zemen van de ramen; „maar toch", erkent zij, „be leef ik hier meer vreugde aan." Ült de reacties van de verschillende zongenieters blijkt dat wfl op «1e goede weg /.yn". zegt de lieer Dekker. „De actie moet als honderd procent genot gezien worden en als een service aan de badgasten. \V(j zijn hiy dat In deze pe riode van bewegingsarmoede met een overschot nan brom fietsen en auto's, de actie redelijk van de grond Is gekoineii. Tevreden zyn we nog lang niet. Duar- ior ls de trlmtaiii-aetle nog te besehel- Ue Noordu ijkers hoerden eveneens uitstekend. trlus, Klnmmeiidnal en l'as- rna wonnen ln „straight sets" en be reikten aldus de laatste zestien. He roïsch was het verweer van Jan Holle- man tegen de zeer sterke Duitser Bo- rucki. Eerst In de derde set legde een volkomen leeggestreden llollcmnn met 7-5 'J-6 7-9 het hoofd ln de srhoot. Ten slotte In een keurige zege van de Le.l- derdorpse Josine Tee uw op mej. Evers- dijk met de veelzeggende score 1-6 9-7 8-6. De voornaamste uitslagen luiden: D.E.-AVrancovltsch-Waagenvoort 7-5 6-0, L, Jansen Venneboer-J. v. d. Koogh 6-2 3-6 9-7, M. Jansen-Davie 6-1 ret., E. Veentjer-Muench 6-3 6-1, Peter sen-Voa 6-2 6-4, T. Zwaan-Apeldoorn 6-1 6-2. H.E.-A: Gerachty-Ufkus 6-2 6-2, Rob- bers-E8ser 6-0 6-2, Gorostiaga-Boruchi 8-6 3-6 6-2, Birt-Martens 6-1 6-1, De Groot-Lehman 6-1 6-0, Hajer-Flelahauer 8-3 4-6 6-2, Muench-Bürger 6-2 6-4, Hla- kins-Kooymans 6-3 6-4. Pokomy-Blom- mendaal 6-2 6-1, DiMey-Kuypers 6-3 6-2, Flaury-Flers 8-6 6-3. Bielerveld-Tap- hoorn 6-0 6-2, H. Hartog-Slavenburg 6-4 6-0. D.E.-B: J. v. d. Koogh-Olree 6-2 6-1, M. Storm-Vos 7-5 2-6 6-4. H.E.-B: Boruckl-Hollemun 5-7 6-2 9-7, Sanders-Kiyn 8-6 6-1, Urhis-Punt 6-1 6-3, Blommendaal-Moolenbroek 6-2 6-1, Kuypera-Kooymans 6-4 6-3, Puma- Beyen 6-0 6-3. D.D.-B: v. Berghe Henegouwen/Salart- Uittenboogaard/Faaase 6-1 6-3, Storm (2x)-A. Soonius/T. Kasten 6-2 6-1. G.D.-B: I. v. Zuuren/Temmlnk-Klap- roth/Robbers 5-7 6-3 6-4. H.D.-B: F. de Haas/L. Sanders-Kuls- tlngh/Oostcrbeek 6-1 7-5. D.K.-C; A. Ulttenboogaard-Kuypers 6-1 J. Teeuw-Eversdyk 1-6 8-6 8-6. H.K.-C: Asselberg-J. v. d. Berg 6-4 7-5.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3