Go-go-girls teisteren zichzelf in de spelonken van de Knokkese schlagerij S)e£eidócSoU^Cltlt Alshet oor murw is, krijgt het oog een beurt PLOEGLEIDER BERRY: VOLGEND JAAR KOM IK MET ZES OBERS... Nieuwe werkwijze bij begrotingsdebatten Niet gereed voor Kerstmis WERELDRAAD KOOS NIEUW BESTUUR Invoering van praatpalen PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 18 JUU 1968 Grenzen bij raadpleging DEHALVE de persoon van de man die hopelijk snel tot opvolger van mr. Kolfschoten zal worden benoemd, is ook de gehele raadpleging rond de Haag se burgemeesterfacature in discussie. Verschillende commentators vinden dat de Haagse raadsfracties bij de raadple ging Jo: renzen van het wenselijke heb ben overschreden. Sommigen hebben bezwaar tegen elke vorm van „namen noemen" bij dit ad vies. De benoemde instantie zou slechts op de hoogte gesteld moeten wor den van wensen-los-van-een-bepaalde- persoon. Wensen over de kwaliteiten b.v. of de politieke kleur. Raadpleging over zulke algemeenheden lijkt op pa pier aardig maar kan in de praktijk weinig zinvol blijken. Tegenwoordig wordt, van welke burgemeester verwacht dat hij economisch kan meepraten, zon der daarom weinig belangstelling voor cultuur te hebben; elke gemeente wil 'n burgemeester die energie en beleidsin- zichten bezit. Een minister of kabinet moet niet klagen dat hij un gelegenheid om advies te geven, de raadfracties op dit punt geen medewerking verleenden. In de paar jaar dat bij burgemeesterbe noemingen in Nederland informeel met raadpleging van belanghebbenden gewerkt wordt, kennen we al gevallen I aangedrongen was op de benoeming sen man bepaalde dominerende kwa liteiten, maar de benoemde die uit de bus kwam meer bekend stond als Iemand j met andere pijlen op zijn boog. Anderzijds moeten we erkennen, dat zolang in Nederland voor burgemees tersbenoemingen grondwettelijk niets -eranderd is, raadpleging tot advies en niet tot een voorschrift leidt. Maar de benoemende instantie en zij die geraad pleegd willen worden, kunnen bij goe de wil elkaar een heel stuk helpen om te bevorderen dat inspraak een redelijke en zinvolle zaak blijft. Een vaak gemaakte fout van de kant van minister of kabinet is, dat men te weinig voortvarendheid betracht; geen bedrijf van importantie ?ou de opvolging van een directeur zo lang op haar beloop laten als bij burgemeesterbenoemingen vaak gebeurt. Zo iets kan kortsluiting bij raadpleging in de hand werken; ons zou 't niet verwonderen wanneer achter af dit ook in de „Haagse kwestie" een stound factu geweest zal blijken te zijn. Wanneer men zich straks nader over de grenzen van de raadpleging gaat be zinnen, zal men dit zeker niet over het hoofd mogen zien. IJmond één gemeente (Van t speciale verslaggever) KNOKKE, woensdag De go-go-girls die Casinobaas Nellens uit de binnenlanden van Afrika heeft weggekaapt om in een onweer van psyche delische bliksemflitsen de lange nachten van Knokke in elkaar te trappen, beschikken over hetzelfde zinloze uithoudingsvermogen dat ook de lang zaam kapseizende journalisten op het tiende Festival om de Europabeker ontsiert. Na elke nieuwe dag, die borrelend overloopt van de smartlappen, meezingers en zwaar doorregen deunen, drijft de wanhoop je onherroepelijk naar de trog in de goktempel, waar de vijf danseressen in het glimmend zweet huns geteisterde aanschijns de dagelijkse beten broods bijeen- kronkelen. van zijn voorgangers bij elkaar al jaren hebben zitten peuteren. Beverwijk, Heemskerk en Velzen gaan één gemeen te worden: IJmuiden zal haar naain zijn. Voor een kleine 135.000 Noordhollan ders zal er als de Tweede Kamer ak koord wil gaan rond de IJmond een nieuwe gemeentelijke situatie ontstaan. Beverwij kers en Velzenaren gro tendeels al „import" zullen in hun da gelijkse leven weinig of geen onaangena me veranderingen beleven; de zwaartste klap krijgt Heemskerk te incasseren want voor deze van oudsher agrarische gemeente opent de toekomst nog maar weinig perspectief voor de oude tradities. Er moest aan de IJmond een beslissing vallen: te lang zijn dringende zaken door gemeentelijke controverses op hun beloop gelaten. Waarop het nieuwe wets ontwerp géén antwoord geeft, is de vraag of in IJmuiden nieuwe stijl vol doende gelegenheid zal worden geschapen voor het opgroeien van burgerzin, wijk- gedachte, gevoel als burger daar echt „thuis" te zijn, of dat IJmuiden als do minerend gezicht zal krijgen de ad ministratieve, technische en bestuurlijke éénheid. Want de gemeentelijke reorganisatie in Nederland maakt nog altijd meer werk van het wegnemen van euvels die aan te kleine gemeenten eigen zijn, dan van de opbouw van echte nieuwe civiele ge meenschappen waarin de Nederlander zich echt „burger" voelt. Tweede Kamer ontevreden (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer zal de rijksbegroting voor 1969, die de regering op de derde dinsdag in septem ber (Prinsjesdag) bij haar indient, op een wat andere manier gaan behande len dan de begroting voor dit jaar. Ze ker is echter nu al dat men ook dit jaar de gehele begroting niet voor kerstmis zal kunnen afwerken. Ondanks Inmiddels gebleken bezwa ren wil men het systeem van voorberei ding van afzonderlijke begrotingshoofd stukken in zgn. „openbare commissie vergaderingen", waartoe men vorig jaar overging, in beginsel handhaven. Bij wijze van uitzondering zal men echter tevens de mogelijkheid openla ten om bepaalde begrotingshoofdstuk ken op een andere manier te behande len, namelijk via het oude systeem van het uitbrengen van een schriftelijk voor lopig verslag door de Kamer en een me morie van antwoord door de regering. Men wil het aan de zgn. vaste commis sies van de Kamer zelf overlaten welk van beide systemen men wenst te vol gen. Gebleken is nu reeds, dat enkele vaste commissies er de voorkeur aar geven weer het oude, vertrouwde sy steem van voorlopig verslag en een me morie van antwoord te gaan volgen. De meeste vaste commissies wrlllen echter doorgaan met de openbare commissie vergaderingen. Dat laatste wil ook de commissie voor de werkwijze van de werkwijze van de kamer, die zich met o.a. de minister-president over deze hele materie beraden heeft. Men wil voorts afstappen van de be paling, dat de vaste commissies in him openbare vergaderingen advies moeten uitbrengen over Ingediende amendemen ten en moties. Omdat dit systeem niet goed gewerkt heeft, vindt men het be ter alle stemmingen in de plenaire ver gaderingen te laten houden. Belangrijk is voorts de afspraak geen twee of meer openbare commissievergaderingen tege lijkertijd te houden. De agenda zal een beperkt aantal concrete punten moeten bevatten. Voor geen enkel begrotingshoofdstuk zal de openbare commissievergadering langer dan anderhalve dag mogen du in. Voor sommige hoofdstukken zal ien aan een dag genoeg hebben. Voor de plenaire vergaderingen daar entegen moet volgens de commissie voor de werkwijze meer tijd worden uitgetrokken dan verleden jaar het ge val was% „Politieke discussies zullen zo doende beter tot hun recht kunnen ko men", aldus de commissie in haar ver- De commissie werkwijze heeft voorts besloten om gelet op de ervaring verleden jaar voor 1969 geen alge- begrotingscommissie in te stellen. Deze z.g. ABC-commissie had volgens de oorspronkelijke bedoeling tot taak ad vies uit te brengen over amendementen moties, waarvan de uitvoering fi nanciële consequenties zou hebben. De gegeven adviezen beperkten zich ech ter tot het weergeven van meerderhe den en minderheden en bevatten geen afweging van de diverse voorstellen. Nederland kreeg doffe klap met de juryhamer Wadend door het groezelig duister ordt je gelijk besprongen door jan kende saxofoons en groggy geslagen trommels, die hun doodskreten sidde rend door de geluidsversterkers jagen. De decibellen vliegen als bijenzwermen je hoofd en het enige, wat je kimt doen is verpletterend kijken en luisteren. Een verrukkelijke ervaring. Ploegbaas Lou van Rees, zit vlak naast je, maar als hij je iets toe schreeuwt, lijkt het, alsof zijn mede deelzame mond opeens met rivierklei is volgestort. Heerlijk. Vanmiddag heeft hij je nog staande gehouden op de Casi- notrap en gezegd: „Die jury is dit jaar •eer compleet waardeloos. Daar- kan geen mens meer een touw aan vast knopen. Ze geven Duitsland meer pun ten dan Engeland. Nou vraag ik je. Als je niet oppast, sturen ze onze ploeg ook nog de mist in". Goeie Lou. Op dit punt van de nacht kan hij al leen nog maar glimlachen en dag met zijn handje zeggen tegen Floor Klomp, die met een wilde shake haar eigen lie- luisterliedjes staat weg te spoelen. De GoGo-hel is ln Knokke het onver biddelijk voorportaal van honderden bedden die onbeslapen blijven. Elke avond opnieuw slaan de belegen kamer meisjes de spreien opzij en bij elk och tendgloren blijkt opnieuw dat ze vruch teloos gewerkt hebben. De ober in je hotel houdt je staande vraagt: „Zijt gij nog van plan het avondeten in te nemen", want hij zit al dagen opgescheept met de patat en de verlepte sterkers. Hij vraagt ook, „wat doet ge eigenlijk zo'n hele dag in het Ca sino? Ge gaat me toch niet vertellen dat ge alleen maar luistert?" Je knikt vol doffe schuldgevoelens en je gooit het hoge woord er maar gelijk uit. Je hebt inderdaad alleen maar luisterd naar 360 liedjes, naar 1000 me ningen van kenners en insiders. Je weet nu precies wie er waardeloos zijn wie een hele beste beurt gaat maken. De zanger die met je praat is oordeel dat hij toevallig die beste beurt voor zijn rekening neemt. De andere vindt-ie waardeloos. Goeie jongens maar geen stem. Of net niet genoeg adem. Of een intens gemeen plat ac centje. Jammer voor de boy, volgende keer beter. Wèl een schorre nachtegaal Zes uur later spreek je hem 1 Hij is inmiddels door de jurymolen ge kielhaald en met een eigen geldje het bos ingestuurd. Hij haalt de schouders op. „Smeerlappen zijn het", zegt-ie, „al lemaal. De eerste de beste schorre nach tegaal geven ze het hoogste aantal punten. Maar een vakman met een ge voelig liedje laten ze barsten. De heren orden bedankt. In de wandelgangen likte Engelse ploegleider Rex Berry nog steeds de bloedende wonde van zijn onbegrijpelijke nederlaag van dinsdag. „Mooie jongens hoor", hoont-ie, „vol gende keer pik ik zes obers uit een res taurant en die stuur ik dan naar Knok ke. Het geeft niet waar ze vandaan ko men. als ze maar geen talent hebben. geen songfestival meer, dit is een schlagerij. Gelukkig heeft onze ploeg er geen trauma aan over gehouden. Na tuurlijk ze waren na die afschuwelijke uitslag even lam geslagen, logisch, ze hadden zich helemaal leeg gezongen. Maar vanmorgen heb ik ze om 5.20 uur eigenhandig de zee in gejaagd om de el lende weg te spoelen en met z'n allen hebben we toen gezongen „What do they think of de jury tonight". Hij is zo gevoelig Nederland is op deze woensdag de vol gende patiënt die de klap van de jury hamer krijgt. Vlak voor de generale barst de vrouw van Franky Franken nog in tranen uit, omdat haar man van Lou van Rees te horen heeft gekregen dat hij die hand vol spastische bewegin gen tijdens zijn tweede lied maar moet vergeten. „Dat doet Lou nou al de hele week", zegt ze, „elke keer moet dat joch bij hem komen om te horen dat hij het niet goed gedaan heeft. Hij is óp van de zenuwen. Hij zich zichzelf niét meer. Ik vind het verschrikkelijk voor dat jong, hij is zo gevoelig en zo bescheiden. Waar- mag hij van Lou nou niet doen waar hij zelf zin in heeft. Hij dacht dat hij in Knokke zijn grote slag zou slaan, zo komt er niks van. Ik vind het heel erg voor dat joch". Saar, zet die pruik af Lou zelf, die voor de verandering maar eer eens zijn krappe rode truitje heeft aangetrokken, zit gebogen in het midden de jurytafel, waaraan de elf gezwo- n zijn sof zullen becijferen. Hij heeft de hele dag gerepeteerd, hij heeft iedereen naar de kapper gestuurd en Sa- verboden om met een pruik het to neel op te komen. „Man ik wist zaterdag niet wat ik naar beneden zag wandelen", zegt hij vol af grijzen. „Ik wist van die hele pruik var Sara niks af. Zé had het allemaal zelf bekokstoofd. Als ze dat vanavond zou lappen ging het ons mooi pun ten kosten". Om hem heen komen de slijtplekken steeds duidelijker door het festivalvernis. Naalddunne Jan Thys, die 1 zes dagen zijn talenpad tot gruis stampt wijst naar het scorebord roep „De trein naar Duitsland vertrekt 23.21 uur, de trein naar België loopt donderdagavond binnen op het eerste perron, vertrektijd 26.73 uur". De musici belonen de act met eei gen van valse noten die wonderwel syn- Visser t Hooft Geen Belgische wapens meer naar Nigeria BRUSSEL (ANP) De Belgische ka mer van volksvertegenwoordigers heeft een wetswijziging goedgekeurd, die ver bod van verdere wapenleveranties aan Nigeria mogelijk zal maken. De minis ter van Buitenlandse Zaken, Harmei. had het ontwerp dinsdag ingediend en j om een spocdbehandelinc gevraagd. Het j la de bedoeling dat de wijziging, na een apoedbehandeling door de senaat, deze week nog in het staatsblad komt. Minister Harmei had veertien dagen geleden in de kamer medegedeeld, dat ede Belgische wapenleveranties aan Ni geria waren gestaakt. Hij moest hier bij de Indiening van z'n wetsontwerp, dins dag. aan toevoegen, dat hij zelf toen on voldoende was ingelicht. Het verstrekken van nieuwe vergunningen voor wapen leveranties was weliswaar stopgezet, doch reeds verstrekte vergunningen ble ven van kracht. Harmei deelde mede, dat hij aanvankelijk in de mening ver keerde dat er slechts weinig materiaal op verzending naar Nigeria wachtte. Na het ongeluk met het Sabena-vlieg- tulg, dat zaterdag met 30 ton materiaal bij Lagos verongelukte, was echter ge bleken dat nog een honderd ton wapens en ander materiaal voor verzending ge reed werd gehouden. ere-voorzitter (Van een speciale ANP-correspondent) UPPSALA In de woensdag door de assemblee van de Wereldraad van Ker ken gekozen commissie voor internatio nale zalen hebben thans drie Neder- ders silting. Prof. dr. C. L. Patijn is her- BINNENKORT BESLISSING DEN HAAG Het plaatsen van praatpalen verkeert tot nu toe nog in een stadium van proefneming. De regering zal binnen afzienbare tijd een beslissing nemen omtrent de al dan niet definitie ve uitvoering. Dit heeft minister Bakker (Verkeer en Waterstaat) medegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Van Thijn (Soc.). De heer Van Thijn had kritische vra gen gesteld over het ontbreken van praatpalen op de onlangs in gebruik ge nomen' verkeersruit bij Hoevelaken. Mi nister Lakker zegt nu dat de situatie van iemand, die op een der wegen van de ver keersruit pech of een ongeluk krijgt, niet afwijkt van de situatie van iemand die dit krijgt op enige andere autoweg waar langs geen of praktisch geen bebouwing aanwezig is. kozen als lid, dr. W. A. Visser t Hooft en prof. dr. J. Tinbergen zijn tot buiten gewoon lid benoemd. De commissie internationale zaken van de Wereldraad houdt zich voornamelijk bezig met aller lei politieke kwesties. Een groot deel van de werkzaamheden verricht deze commissie zonder dat daaraan rucht baarheid wordt gegeven. Met name ir de gevallen waarin de commissie na mens de Wereldraad van Kerken bij re geringen. politici en andere invloedrijke personen optreedt in internationale po litieke geschillen. Woensdag zijn voorts zes nieuwe pre sidenten van de Wereldraad gekozen patriarch Germanos (69) van do Sen sche Orthodoxe Kerk uit Belgrado, Joego-Slavië. dr. H. Lilje (68), bisschop van de Evangelisch Lutherse Kerk in Hannover, rev. dr. D. T. Niles (60) de Metodistenkerk in Ceylon, rev. John C Smith (65) van de Verenigde Presbyteriaanse Kerk in Amerika er right rev. A. H. Zulu (63), bisschop van Zoeloeland en Zwaziland van de Angli caanse Kerk. Men heeft een voorstel ingediend om ook een vrouw in het presidium op te nemen. Als tegenkandidaat voor bis schop Lilje uit Duitsland werd de 52-ja- rige Zweedse mevrouw Birglt Rodhe voorgesteld, die inspectrice is bi) het onderwijs in Malmö, en als een van de afgevaardigden van de Zweedse Kerk de vergadering van de assemblee mee maakt. Zij kreeg evenwel te weinig stemmen. In het centraal comité, het bestuursorgaan van de Wereldraad van Kerken, is prof. dr. H. Berkhof uit Lei den tot lid herkozen. Dr. Visser 't Hooft, oud-secretaris van de Wereldraad, is gekozen tot ere-voor zitter. Franse kardinaal protesteert tegen uitgave Nieuwe Ned. Katechismus PARIJS Het Franse episcopaat heeft bij monde van kardinaal Lefebvre geprotesteerd tegen 't verschijnen ln Franse vertaling van de nieuwe Neder landse Kathechismus. De kardinaal zegt ln zijn protest dat kardinaal Alfrink voor radio- en televisie de belofte heeft afgelegd, dat geen enkele vertaling zou worden toegestaan zolang tussen de au teurs en het Vaticaan geen akkoord was tot stand gekomen. chroon lopen met de stem van de repe- terfende zanger. t is het beeld van Knokke op de avond vóór de finale-avond. Belegen tie- met hippe coltruien hangen als ge stolde kwark in de leunstoelen. Blitze vo gels fladderen vleugellam door de bars. Een journalist die neuriënd het Casino uitkomt wordt gelijk bestormd door 30 kleuters die zijn handtekening willen hebben. Hij is terecht van oordeel dat te genstand op dit moment geen zin meer heeft. Hij haalt wrevelig zijn ballpoint tevoorschijn. Iemand roept: „In welke ploeg zit u?" Hij kijkt de schare een wijle aan en antwoordt: „Ik ben de heldentenor van IJsland". Lou komt niet Gré Kom Lou, maak van je hart geen moordkuil. Hij haalt de vermoeide schou ders op en zegt, „we moeten toch var die Fransen kunnen winnen. Die Fauvet- te is een aardig kind maar ze kan geen noot vasthouden. En die tenor hoeft ook niet voor mij. Als die straks succes heeft dan kom ik volgend jaar met Gré Brou- j wenstijn naar Knokke. Uit de boot gevallen In de hotelkamers, waar de bovenla- kens inmiddels al weer zijn open gesla gen, hijsen de festivaltroepen zich op dat moment in de smokings en avondjapon nen. De overhemden zijn in de strijd wat groezelig aan de boorden en manchetten geworden, maar voor die ene avond kan het nog wel. Drie uur later weet het standvastig thuisfront dat Nederland toch uit de Knokkeboot is gevallen: 227,2 punten voor Nederland tegen 214,5 voor de totaal ontgoochelde Fransen. En straks in de GoGo-hel ziet toch geen mens meer het verschil tussen wit Dan moet er nog eens een het lef hebben om te beweren dat de kunst in Knokke niet duur betaald wordt. Een van de GoGo-girls in een smurfe en bijster ongemakkelijke pose op het strand van Knokke. Mèt vier collega's houdt tij élke nacht in de spelonken van heer NeUens' goktempel het scheef gezongen fes- tivalpubliek op de been. Lou van Rees ziet niets meer in Knokke (Van een onzer verslaggevers) KNOKKE. Lou van Rees zal zich volgend jaar niet inecr beschikbaar stellen als ploegleider voor het song festival in Knokke. „Dit is een defini tieve beslissing", zei hu in de nacht waarin z(jn vijf pupillen naar de vierde plaats in de eindrangschikking werden verwezen. „Ik heb er mjjn buik be hoorlijk vol van". Lou van Rees zien we in Knokke alleen nog maar terug als een geïnteresseerde, die een fijne week vakantie op eigen kosten houdt. „Ik pas ervoor om me nog langer op stang te laten jagen door een incompe tente jury en artiesten, die niet doen wat je wilt. Ik had Frankie Franken uitdrukkelijk opgedragen om tijdens het tweede nummer niet zulke vreemde fratsen uit te halen. Hij was het hele maal met me eens. „Ja meneer Van Rees, nee meneer Van Rees". Achter mijn rug is hij toen toch stiekem naar Francis Bay gegaan om de hele zaak weer om te gooien. Dat heeft ons finaleplaats gekost. Het ging om halve punt en die heeft dat getrekke- bek van die jongen me door de r geboord. Voor mij hoeft het allemaal niet meer. Laat nou een ander zich maar eens gaan ergeren". Tweemaal Patricia op de buis Sinds Rotterdamse Patricia het vorig jaar tot een der sterkste troeven 't Nederlandse Knokke-equipé uitgroei de. is zij een charmant begrip gewor den in onze Hollandse amusementswe reld. Met de regelmaat van een goed ge olied uurwerk verscheen zij met Ne derlandse plaatjes als „Je bent nie hip", „Coriamo" en „Dat is de liefde' op Je vaderlandse hitparade, terwijl ook radio en tv-werk niets te wensen overliet. Vanavond kunnen de kijkers de kennismaking met deze talentvolle achttienjarige hernieuwen. Dan is zij namelijk met „Grote catastrophe" ti gast in het AVRO-programma „Tussei zeven en acht" Herman Stok legt haar morgenavond met het KRO-panel het muzikale vuur aan de schenen i „Disco-Duel". Beide avonden wordt zij vocaal ondersteund door een meisjes trio, dat enige maanden terug het le venslicht zag onder de naam „Har- bourlights". Deden Yvonne Paay, Ina i Arnold en Joyce Schaper aanvankelijk I alleen maar dienst als koortje op pla-I' ten als „Kom uit de bedstee, m'n lief-|L ste" van Egbert Douwe, „La felicidad" van Eddie Becker en „Please don 't run" van Tony Castello, binnenkort zullen zij een eigen platendebuut ma ken in de trant van „Supremes" en „Martha en the Vandellas". „Hoe het precies gaat worden weten we zelf nog niet eens", vertelt John Paay, die de muzikale touwtjes in handen houdt. „Maar dat het fijn wordt staat vast". NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO: 19.06 uur: amusementsprogr. NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.20 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 20.40 uur: De Saint, tv-serie icht, 21.30 uur: Knokkefestival, finale NTS: 22.40 uur: Tweede journaal NEDERLAND II (STER- rcclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.30 uur: Tour de France 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Van gewest tot gewest 19.25 uur: Met uw verlof, vakantieprogramma 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: De kaketou, tv-spel 20.45 uur: Muziek uit de USA in Sneek, reportage 21.15 uur: Gezond gezin, documentaire CVK-IKOR: 22.00 uur: Kenmerk - laat NTS: 22.30 uur: Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I NTS: 16.00 uur: Nijmegen, reportage aankomst vierdaagse De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma Ondanks deze belofte en zonder toe stemming van het Vaticaan is toch de Franse vertaling verschenen, zij het met een inleidende verklaring over de voor naamste geloofsproblemen. die nog het ontwerp van discussie uitmaken tussen de Heilige Stoel en de Nederlandse sa menstellers. Het Franse episcopaat pro testeert derhalve krachtig tegen de voorbarige verschijning van deze ver taalde tekst, waarin diepgaande wijzi gingen worden voorgesteld om te voor komen. dat 7.wijgen en dubbelzinnig heden een gevaar worden voor de mi- I NieuwL verheid van het geloof. Wij protesteren orkest (gi derhalve, zegt de Franse kardinaal. te- Tophits. RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I AVRO: 20.30—21.55 uur: Het Philharmonisch Orkest I 22.55—23.55 uur: Muziek voor de Kleine Zaal NCRV: 20.15—21.55 uur: Landlopen, lichtvoetig progr. 23.00—23.55 uur: Hallo Europa RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00—8.00—11.00— 13.00—16.00—18.00— 19.30—22.30—23.55 HILVERSUM II: 7.00—7.30—8.00—8.30— 12.30—18.30—22.30—23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 indgebed. AVRO: Nieuws. 22.4U Kadlojouma; HILVERSUM II (298 m) mprovlsatle 31 Grammofoonmuzlek. 18.35 solisten: klassie jr het verkeer 18.40 Grammofoon iSÊS 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taalwe loek bespre king, erdenking. 22.50 l lit Finland. 23.55-24.00 Nieuws, gen het aldus genomen initiatief, want i TOphhs. 18.28 Paardesportultsiagen. daaruit blijkt een niet te aanvaarden on- pran - gehoorzaamheid jegens de geestelijke Tips^ autoriteit. De verschijning brengt het goede in gevaar, dat verwacht had kunnen wor- I Hoorspel. 22 den na de noodzakelijke wijzigingen in vrijdag de katechismus, die overigens eenop- j HILVersum Mo2 m) - avro: too merkelijk werkstuk ls in de moeilijke I Nieuw.--, t 10 ochtendgymnastiek 7.20 ste- tijd. waarin wij ons bevinden. De ver- reo: Lichic Rammofoonmuzlek. VPRO:.7.54 schijning brengt het rolco mee, 4U de j IM» t^Lmt. 1- ihe peoples sing: internationale competitie r amateurkoren. VPRO: 16.00 Nieuws. Thuis programma voor thuiszittenden. 6 45 Radio Kamerork.: Klein Radio Koor en 9.00 Nieuws .30 Amusementsmuziek. 2.15 Nieuws en berlchtem. - KRO: 7.00 Nleuwi woord. 7.15 Badlnerie: klas De groenter Nieuws: 7 32 Actualiteiten: 7.50 Overweging) 8.00 Nieuws. 8.11 Voor de kinderen. 8.30 Nieuws. 8.32 Toerlngclub: vakantletlps. (gr.). 11.00 Nieuws. 11.55 Mededelingen. ee: gevarieerd pro- vandaag da dag. NRUt J.OOgramroa. (12.23 WIJ van het land; 12.26 Me ispel (I). 14.50 Ll< HILVERSUM III (240 m en FM-kani VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Klink-klaar, 13.03 Hans Kemma. 13.30 Help: 'ge\ taas: platenprogramma. AVRO: 15.00 Ileuws. 15.03 Radiojournaal. 15.05 Muzr antjes: lichte muziekprogramma, li 17.02 Radiojournaal. i Frankrijk 1968: Tut de finish). BRUSSEL NED (324 m) - 12.00 Nietiv- 12.03 Lichte muziek. 12.40 WeerberichL m dedelinge hten voor de schlppei foonmuzlek. 12.55 Buitenlan 13.00 Nieuws, weerbericht Aansl. amusementsprograr beursberichte ik. 17.45 Lichte muziek.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2