S)a£cidóc(SotvtCMit Fauvette: als ik zing moet de lucht van Montmartre aan elke noot hangen jSara heeft niks tegen negers, wel tegen luie mensen Tragi-komische schets voor dame en heer in Knokkese hotelkamer Chaplin biedt NTS films aan PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 JULI 1968 Onderwijsrapport met verrassende aanbevelingen (T\E liberale researchcentrale, die „Profes kJ sor" mr B. M. Teldersstichting heet, heeft een zeer Interessante studie ge maakt van de structuur en 't uitgaven beleid van 't openbaar lager onderwijs in Nederland. De vrucht van deze studie „Onder wijs een kostbaar goed", is een rapport met verrassende conclusies en aanbe velingen. Verrassend althans voor hen die moesten afgaan op beweringen zoals die op het politieke niveau en daar niet alleen gebruikelijk zijn in de mond van voorstanders van het open baar onderwijs. Voorstanders van 't openbaar onder wijs is en blijft natuurlijk de Prof. Tel- dersstlchting, ook al is voor haar een prealabele zaak dnt de financiële ge lijkstelling van bijzonder en openbaar onderwijs In Nederland onverkort ge handhaafd dient te blijven. Maar de liberale studiecommissie ziet heel wat gebreken in de economisch-financiële kant van het openbaar onderwijs (waar van de gevolgen dan ook weer door vloeien naar het bijzonder onderwijs) met als consequentie dat er geld verlo ren gaat, waarmee dringend noodzake lijke onderwijskundige verbeteringen als verlaging van de leerllngenschaal, gerealiseerd hadden kunnen worden. Van de tien groepen van aanbevelin gen die het rapport doet, zullen we er enkele hieronder nader bespreken Het gehele complex is evenwel een na dere bestudering ten zeerste waard; door alle onderwijsdeskundigen, ook die van het bijzonder onderwijs. Alleen reeds omdat beslissingen die terzake van de financiële regeling voor het openbaar onderwijs getroffen worden, voor het bij zonder onderwijs consequenties zullen hebben. IfERWACHT en juist is de kritiek, dat door lacunes in de landelijke wet geving gemeentebesturen te weinig dui delijkheid hebben omtrent hun voor het onderwijs geldende richtlijnen. Meer verrassend is de erkenning, dat het openbaar onderwijs inefficiënter be heerd wordt dan het bijzonder onder wijs; de oorzaak hiervan wordt kenne lijk in de eerste plaats gezocht bij de bestuursstructuur. Want de Prof. Teldersstichting advi seert per gemeente één of meer schoolra den voor het openbaar onderwijs te laten benoemen, die voor een groep openbare scholen begrotingswerk verrichten en de gemeenteraad kostenbewa- kend optreden. Deze schoolraden maximaal 8 leden zouden ook de rela tie tussen school en ouders kunnen ver- Uit dit voorstel spreekt derhalve een streven naar decentralisatie; wat inte ressant is, omdat men bij het bijzonder onderwijs juist een neiging naar centra lisatie ontmoet. Daar heeft men vaak de indruk, dat er inefficiënt en kostenver hogend gewerkt wordt door de lange stoet van afzonderlijke schoolbesturen en schooladministraties. Zou de moraal niet zijn, dat men wel bij het openbaar als het bijzonder onderwijs ergens halverwege moet uitkomen? Dus geen absoluut zelfstandi ge scholen, maar ook niet de grote mam moetorganisatie, waaraan blijkens de bevindingen van de liberale studiecom missie, het openbaar onderwijs scheef gegroeid is. Het scheppen en bewaken begrotingen moet kennelijk in nau- relatie blijven staan tot de bestuur lijke overzichtelijkheid van de scholen ANDERE voorstellen zijn: liet split sen van technisch-noodzakelijke en onderwijskundige exploitatieuitgaven het tijdig vaststellen van de norm voor de technisch-noodzakelijke uitgaven aan de hand van bevindingen op modelscho len; regionale differentiatie moet hier mogelijk blijven. Dit laatste niet bij de rijkswege vast te stellen norm voor onderwijskundige exploitatieuitgaven, De Teldersstichting pleit tenslotte nog voor een betere vaststelling van de in vesteringsnormen, voor de bevordering van onderwijsresearch, het samenvoegen van te kleine scholen (schoolbussen zul len altijd goedkoper zijn dan een dure te kleine school) en verbeteringen in de overheidsadministratie en het d^ïarte- mentaal apparaat. Alles bij elkaar is het heel wat. Naar onze mening zullen bij een nader onder zoek niet alle punten even steekhoudend blijken te zijn en/of kostenbesparend. Maar nu meer en meer het kernpunt van onze onderwijskundige problemen weer gezocht wordt bij het basisonderwijs de kwaliteitsverbetering hiervan geld moet kosten, is het een noodzaak dat wordt nagegaan in hoeverre het lager onderwijs zelf door een efficiënter werk wijze de weg zou kunnen vrij maken voor besparingen. Dat bijzonder en openbaar onderwijs daarbij dan nauw moeten samenwerken, staat voor ons vast. Als Siamese twee lingen kunnen zij niet anders. IVan een onzer verslaggevers) KKOKKE „Het duivels misverstand" (Vrij ir „Als er geen zwarten bestonden moesten worden uitgevonden"), is een schets voor een heer op middelbare leeftijd, een dame van onbe stemde. doch vitale Jeugd, en enkele Journalis ten. Hij Is Lou, een gebruinde, sportieve huis vader, bril dragend en gekleed in losse sweater, pijnlijke heupbroek en sandalen. Zij is Sara, een helblond, mollig type, bril dragend voorzover niet zingt. Als het doek opgaat bevinden wij i in de riante hotelkamer van Lou aan tie Zeedijk in het Belgische Knokke. Door het ge opende venster hoort met het geruis van auto's de branding van de zee. Het is onbestemd, bewolkt weer. Het bed is opgemaakt. LOU: „Echt jongens, als er iemand van mijn ploeg op kwaadaardige wijze zou spreken over joden of negers, dan zou ik hem persoonlijk op zijn gezicht slaan. Reken daar op. Maar ik geef je de verzekering, dat er in dit geval geen spra- an is geweest (staat op en drukt Sara te der in de gebruinde armen). LOU (staande vervolgend): „De moeder van Sa- er helemaal van in de war geweest. Ze heeft er niet van kunnen slapen. Sara heeft ook danig gehuild. Dat is vervelend. Misschien had Sara beter over kleurlingen in het algemeen kunnen spreken. Ik kan me overigens nauwelijks voorstellen, dat een land door een uitspraak ADVERTENTIE RADIO PROGRAMMA 1(16 Actualiteiten. 18 30 Stereo: Meisjeskoor met pianobegeleiding. 18.S5 Ste reo: Tango-rumba orkest en zangsolisten. 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands weekover zicht. 19.45 Lichte grammofoonm Spreekt O I Prljsbellen ni dio. 20.45 VARA-Mu-Zl-Ka-Lel-Doa-Koop: ge varieerd muzlekprogri ding natuurgenezei ■M 21.15 Vakople! klankbeeld. 21.35 Ste- Lichte grammofoonmuzlek. 21.50 AUe- "-*ale wedstrijden ln V O x 22.45 Actualiteiten. 12.55 Stereo: Muziek uit onze eeuw (gr). 23.20 Radio Jazz Magazine. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (296 m) NCRV: 16.00 Veel gevraagde gewijde muziek (gr.) (ste reo) 16.30 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actua liteiten. NRU: 19.00 Het IBM-schaaktoer- nool te Amsterdam: verslag over de vandaag gespeelde partijen. 19.03 Nabeschouwing over de l(e etappe van de Ronde van Frankrijk 1966. 19.10 Waterweek 1666: gevarieerd pro gramma Morele herbewapening: 19.50 Mu zikaal portret van Annie Jaeger. NRU: 20.00 Stereo: Holland Festival 1968: Rotterdi Phllharmonlsch Orkest en solist: moderne klassieke muziek. In de pauze: plus ml 20.45-21.00 Nederlandse toneelspelers, kla beeld. Plus minus 21.35 Gesprekken Rijksgenoten (II). 22.05 Spiegel van Belgié ln het duister. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (NED (324 18.03 Tophits. 18. ...HP— 16.00 Nieuws Lekenmoraal en filosofie 18.57 Taalwenken. 19.0" se muziek. 20.00 Operettemuziek. 21.20 L te muziek. 22.00-22.15 Nieuws en berich HILVERSUM I (402 m) AVRO: Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 reo: Lichte grammofoonmuzlek. VPRO: genwljdlng. 9.00 Stereo: Weens Fllh: orkest ensollst (gr): moderne mu Waterstanden. 9.40 Vakantleprograr deklnderen. 10.00 Voor de klonters, beldsvltaminen (gr.) (11.00-11.02 11.55 Beursberichten. 12.00 Stere* 13.00 Nieuws. 13 14.40 De memoires van een Maastr 14.40 De nieiiiuucs I. Jeugd In Maastricht. (Overname Regional" Omroep Zuid). Nieuw» reUd?Roe" zag op "zijn Vochtenklankbeeld over Delfzijl. 17.55 S.O.S.-berlchten. HILVERSUM II (296 m) - KRO: 7.00 Nleu' 7.10 Het levendewoord. 7.15 Badtnerle: klas sieke en moderne muziek. <7.30 MtaT Actualiteiten; 7.50 O' .eglng.) 8.00 Nleu' wW. - Nieuws. 8.32 Toe- ringclub: vakantletlps. 6.45 Voor de hull 8.11 Voor de klndere KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. ilmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Popmuziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Holster: licht muzle' :en 13.15 en 13.20 itreekse reportage v ■s. 17.02 Actualiteiten, lallk: verzoekplaten Frankrijk 1968: Tus etappe; Tussen Verslag van de finish.)- BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nle 1.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, dedelingen, progra hten voor de scl izlek. 12.55 Buitenlands persov< Nieuws, weerbericht en beursb imusementsprogramma met repo van een zangeres op zijn kop kan komen le staan. Natuurlijk, natuurlijk, ik weet ook wel dat zulke zaken heel gevoelig liggen. Ik heb de oorlog ook meegemaakt" SARA: „Ik heb niet tegen negers, ik heb al leen wat tegen luie mensen. Luie mensen in hel algemeen. Ik heb als zangeres de hele wereld door gereisd, ik heb een hoop gezien en daarom kan ik zeggen dat er in Brazilië geen sprake is van rassendiscriminatie. Er is geen vrijer en democratischer land dan Brazilië. Ik heb er zelf een hoop vrienden ook negers, als je zingt trek je nu eenmaal veel met negers op. Hoe kan ik dan in hemelsnaam wat tegen die men sen hebben?". LOU (losje onderuit) vertelt nu over zijn sa fari naar Mexico, die hij korte tijd geleden ge maakt heeft: „Ik heb daar de meest onbeschrijf lijke taferelen meegemaakt. Ik heb mensen als uitgehongerde beesten gezien, mensen die de vissen rauw opvraten. Ik zou het als Nederlan der niet lusten, maar toch waren die mensen gelukkig. Het viel me ook op dat de kinderen er stuk voor stuk goed doorvoed uitzien. Ze le ven daar gewoon een beetje lui en een beetje lekker. SARA: „In Brazilië is dat net zo. Ze houden van een makkelijk leven. De bananen blijven daar aan de boom hangen omdat ze te lui zijn om ze te plukken". LOU: „Ik zal jullie eens wat sterks vertellen. Ik heb een riante woning in Amsterdam cn toch leef ik het liefst in mijn eenvoudige houten huis in Vinkenveen? Waarom? Omdat ik ge woon een beetje lekker wil leven, makkelijke kleren dragen en desnoods de hele dag op blo te voeten en in mijn zwempak rondlopen. En maak je maar rustig vuil want 's avonds ga je toch in bad. Zo denken de Brazilianen er ook over. Hoe kan Sara overigens iets tegen negers hebben? Als jazzangeres trekt ze het grootste deel van het jaar met negers op". SARA: „Een mijnheer van de VARA heeft ge zegd dat ik een heel dom meisje bent om zul ke verhalen te vertellen. Maar hij zegt er niet bij, dat ik het zo niet bedoeld heb. Ze hebben het gewoon verkeerd uitgelegd. Ik had een lan ge vliegreis achter de rug en toen kwamen de journalisten opeens met de gekste vragen op mijn dak". LOU: (Geprikeld). „Ik heb voor de over komst van dit meisje veel moeten betalen. Sara heeft me al met al al f 5.000 gekost. Kijk en als ze dat geld op zo'n manier door je neus boren, word je razend. Wat denken ze wel dat ik vijf mille neertel voor een flop? Weet je wat Fran cis Baij tegen mij heeft gezegd? Francis is toch een grote orkestleider, een man die er wat van weet. Hij zei me: Er is hier op het festival maar één zangi.es die het vak verstaat en dat is Sara. Ik dacht overigens een fijn rustig weekje in Knokke te relaxen, vergeet het maar. Ik heb opeens meer politieke problemen dan muzikale". SARA: „Ik zal je wat vertellen, ik heb zelfs joods bloed van moeders kant". LOU en Sara staan op en gaan af door een zijdeur links. Degenen die erover klagen dat er voor onze vaderlandse buis „te hard" wordt geïnterviewd speciaal natuurlijk door de „linkse" actualiteitenrubrieken zouden er goed aan gedaan hebben, het programma „George Wallace in het spervuur" gisteravond eens te bekij ken. Wat men hier dan onder een „harde interviewtechniek" verstaat is nog fluweelzacht vergeleken bU de ma nier waarop de Amerikaanse Journa listen de ex-gouverneur-president-kan didaat aanpakten. De klagers hadden ook kunnen leren dat het helemaal niet nodig is dat de geïnterviewde er als „lijdend voor werp" bijzit, want Wallace gaf de on dervragers vaak een gevat antwoörd. Het was overigens merkwaardig te zien hoe Wallace zijn opvattingen ver dedigde. De man loopt klaarblijkelijk nog steeds met een blank gebeitste plank voor het discriminerende Onderbroken door dit vraaggesprek za gen we de Duitse documentaire „Het proces Carl von O.", dat speelde In de jaren dertig. Op niet mis te verstane wUze werd daar duidelijk welke ma chinaties Hitier aan de macht hebben gebracht. En we kregen er een heel nare smaak van ln de mond. En ook een beetje een angstig gevoel.... A.I. Rechtstreeks verslag wereldrecordpo gin g (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Een Nederlandse da mesestafetteploeg op de driemaal P.00 meter doet vanavond, een aanval op het wereldrecord op dit nummer, tij dens internationale atletiekwedstrijden die worden gehouden in Koblenz en waaraan ook andere kandidaten voor de Olympische Spelen in Mexico van de Nederlandse selectieploeg zullen meedoen. De VARA zal dit gebeuren via de ra dio rechtstreeks volgen en uitzenden van 21 50 tot 22.05 uur op Hilversum I. Manager: Fauvette is zo puurpuurder kan 't niet Franse ontdekking vanavond tegen Nederlandshoop (Van o z speciale verslaggever) NEDERLAND I (STER- reclameuitzcndingcn oi 18.55, 19.OS, 19.56 en 20.16) NTS: 18.30 uur: Tour de France 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws ln het kort 19.06 uur: De bosbrigadiers, tv-serie 19.31 uur: Persoonlijk, portret van een staatsman 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Uitzending Stichting SOCUTERA 20.25 uur: Bell, book and candle, film 22.00 uur: Knokkefestival 22.45 uur: Tweede journaal NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO: 19.03 uur: De uitvinder, tekenfilm 19.10 uur: Televisie-tennis kampioenschappen NTS: 20.00 uur: Journaal KRO: 20.20 uur: Openluchtcircus 20.45 uur: Van toen en nü, amusementsprogr. 21.15 uur: Onze man in Washington 21.40 uur: De eerste eeuwen va het christendom, documentaire NTS: aangegeven programma's i kleurentelevisieprogramma's. vivuot „,,u. t klndt, dagogüche lezing. 10.10 Stereo: Muziek uit de Barok (gr KRO: 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de «leken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Lichte grammofoonmuzlek. 12-28 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten. 12 50 Paraaolasldo: geva rieerd programma. 13.30 Stereo: Licht orkeat (ar t NRU13.45 Promenade orkest en so listen (opn.): amusementsmuziek. NCRV: 14.30 Bariton en plano: klaaaleke neaeren. 16.00 Studiodlenat- NRU: 15.36 Een mens z n lust la z'n leven: een programma over noo- by'a en liefhebberijen. 15.50 Helpen ln team verband. lezing over bureau's voor levens- en gezinsmoeilijkheden. 16.00 Nleuwa. 16.02 Voo? kleine bezetting: klassieke kamermu- slek 16.50 Spelen met taal. 17.66 W eg we- I: waterweek 1966. NCRV: 17.46 Ste- Lichte grammofoonmuzlek. 17.57 (NRU) mvf.Krhaaktoernool te Amsterdam: ver- HILVERSUM VARA: 20.45—21.15 uur: VARA-mu-zi-k dos-koop 23.20—23.55 uur: Jazzmagazine HILVERSUM III (240 NCRV: 0.00 jgggf 0.30 Lichte FM-kanalen) 0.01 Voor de «lekei imentale muziek 10.00 9.30 Lichte instrumentale mu«« 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) NRU: 13.00 Nieuws. 13.03 De Inwoners van Rumpt praten gewoon tuseen de platen door. HILVERSUM II NRU: 20.00—21.35 uur: Holland Festival 1968 22.40—23.55 uur: lks - een sprong in het duister, amusementsprogr. RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00—8.00—11.00—13.00— 16.00—18.00—19.30— 22.30—23.55 HILVERSUM II: 7.007.30—8.008.30 12.30—18.30—22.30 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 KNOKKE In de schemerige bar van het Casino spreekt Tony Bloemen het verlossende woord. „Ge moet een ding goed begrijpen", zegt hij. „Er zijn nu eenmaal orchideeën en er zijn wilde ro zen. Uw Shirley is bijvoorbeeld een or chidee, mooi, verleidelijk, opwindend en exotisch. Ik zie zo'n bloemke gere, maar ik realiseer me op hetzelfde moment dat het gekunsteld is. Het is een pro- dukt van managers en platenmensen. Fauvette is puur, Fauvette is Mont- Martre. Een tikje canaille, een snuifje romantiek. En alles, wat dat vrouwke doet is spontaan. Daar is niet over ge praat of op gestudeerd. Ze staat op 30 Juni in het radioprogramma van Her man Emmink. Een krankzinnig succes. Ik zal het u sterker vertellen: acht da gen geleden liep ze nog steeds met an jers van het ene café naar het andere. Ze geloofde nog steeds niet, dat ze het j cccs van Knokke zou worden. Maar >u weet ze het. is het niet Fauvette?" j Het kleine vrouwtje aan de andere kant vjn de tafel trekt het witte hoofd tussen de schouders. „Quoi". vraagt ze „Hij zegt, dat ge hier in Knokke een ge weldig succes zijnt," herhaalt Tony Bloemen. Ze knikt aarzelend, zegt dan stralend ,Ik had succes, maar ik ben zondag al leen teruggekomen. Twee keer was ge noeg geweest. Maar ik ging door, ik oelde, dat ik de zaal gepakt had, dat de vonk was overgesprongen. Ik was op- door het dolle heen, het moest ge beuren, koste wat het kost. Ik geef toe. Ik zat fout, maar ja". IJzersterke gimmick Ze kijkt naar Bloemen, die in deze uren van waarheid nog geen moment meer van naar zijde wijkt. Hij heeft gisteren nog in razend tempo een persmap vol- geharkt en deelt de ijzersterke gimmick van zijn platenmaatschappij nu links en rechts gulzig uit. „Ge weet toch", zegt hij, „wat Fauvette betekent. Dat is een bastaard nachtegaal met een zwart kop- ke. Kijk nu eens naar Fauvette t zult kunnen billijken, waarom we haar die naam gegeven hebben. Dit vrouwke is net gelijk een vogelke. Ze zou achtlg de dochter van Edith Piaf kun- Je koopt ze maar om de hoek Fauvette glimlacht en zegt: „Ik heb nog voor haar gezongen in „Chez Vic tor" op de Place de la Bastille U speelde toen nog alleen het komische vrouwtje, de bloemenverkoopster, die gekke bekken trekt. Plaf heeft zich tra nen gelachen. Dat vergeet je niet meer Later heeft ze in een bar op Mont-Mar- tre nog bloemen van me gekocht. Rode rozen. Ze zei „Waarom zing je meer?" Toen heb ik voor haar gezongen, zoals ik dat voor elke klant deed, die erom vroeg. Nu mag het niet meer van de platenmaatschappij. Ze zeg gen: „Je bent beroeps. Nou moet je er voor betaald worden". Vorige week zei er nog een vrouw in een bar: „Ik wil wel die rode rozen van je hebben, maar dan moet je eerst zingen". Ik zei: „Ver geet het dan maar helemaal. Je koopt je bosje maar om de hoek". Als een kraai zegt Lou „Goeiedag", zegt Lou van Rees uren la ter in het waterig licht van de ochtend, „Fauvette kan dan puur zijn, maar voor mij zingt ze zo vals als een kraai. Van Piaf pikte ik dat, omdat die vrouw Heksen op de buis Als na het wegschieten van de titels en vaa enkele beelden in de Ameri kaanse film „Een huis vol heksen" de stem van Enny Mols-de Leeuwe het pu bliek geheimnisvol vraagt of men nog in heksen en geesten gelooft, dan wordt het pad geëffend voor het verhaal, dat is gebaseerd op het toneelstuk van John var. Druten: „Bell, book and can dle". Als de film dan definitief inzet, zien we hoe de sympathieke, doch onverstoor bare acteur James Stewaït in zijn rol van zakelijk afgestemde uitgever in eens in contact komt met een wereld, die zwaar behekst is waarin hij nochtans niet gelooft en die zich via een zeer knappe heks (Kim Novak) en haar poes bijzonder voor hem interes seert. Nu is het zo, dat een heks (zelfs geen knappe heks als Kim) geen tra nen kan vergieten of blozen. Mocht dat wel gebeuren, dan is zij haar macht kwijt. En er is slechts één kracht in de wereld, die dit kan bewerkstelligen: de liefde. Hetgeen dan ook in deze film gebeurt. Maar het geschiedt niet prompt, want er zijn heel wat kleine en grote gebeurtenissen, die de sponta ne ontplooiing van de liefde tussen uit gever cn heks in de weg staan. Het is een genoeglijk verhaal, waar over Richard Quine vaardig de regie- sceptar zwaaide. Bedenk wel: vaardig. Spiritueel zou het onderwerp namelijk meer een kolfje naar de hand zijn ge weest voor regisseurs als René Clair en Ernst Lubitsch, die hebben bewezen van dergelijke onderwerpen een film komedie van 't zuiverste water te kun- nan maken. Nu stelt men meerdere malen vast, dat 'n toneelstuk de grond slag is geweest van het gegeven met als gevolg, dat menige sprankelende scene verzandt in dialogen .Hetgeen echter niet wegneemt, dat men zich uit stekend kan amuseren met „heks" Kim Novak en haar „slachtoffers" Ja mes Stewart. Hoewel door het veelvul dige kleurengebruik (Nederland 1-20.-5 uur) bij de zwart-wit-kijker wel eens moeilijkheden zouden kunnen ontstaan. uniek was. Maar wie is Fauvette, wat is Fauvette? Kom nou, ik ben zelf mu sicus geweest, ik heb nog met Francis Bay en Boyd Bachman in een orkest gezeten. Laten we één ding afspreken: als je zingt, dan mag de luisteraar toch wel verwachten, dat je wijs kunt hou den. Voor mij is die hele Fauvette een zalige brutale rekel, die er geen blik sem van kan. Zo zit dat. En Fauvette zelf, heeft die last van de drukkende erfenis, die Piaf haar heeft nagelaten? Ze gelooft het niet. Zegt: „Je hebt in Parijs twee typen vrouwen Je hebt de hele mooie, de grazieuze die precies weten, hoe ze elk vingerkootje moeten bewegen. Dat is waarschijnlijk de Francaise, die in Nederland het meest bekend is. En dan heb je de vrouw van de straat, het eeuwige gemid delde. Daar hoor ik bij. Dat Piaf toe vallig uit diezelfde groep komt, kan ik niet helpen. Ze had hetzelfde accent als ik, nagenoeg dezelfde bouw. En ze voelde waarschijnlijk, wat Ik ook voel. Ik kan over de liefde alleen zingen, als het een beetje schrijnt. Als je je hele leven ln Mont-Martre hebt gewoond, weet je heus wel, dat er nooit een bloem tussen het asfalt zal bloeien". 'n Fijne accordeon Ik zing geen liedjes van Piaf. ik geloof alleen in een eigen repertoire. André Tissot heeft speciaal voor mij veertig nieuwe nummers geschreven. Hij heeft er wel 100 gemaakt, maar een hoop kon zo de vuilnisbak in Ik kan nu een maal niet alles zingen. Als ik poëtisch ga staan doen. liggen de mensen in de (ADVERTENTIE) rifS&J? Offigrfa*' V* zaal flauw van het lachen. Dat kan ik gewoon niet. Bij mij moet het allemaal snel gaan een fijne accordeon erachter. De lucht van Mont-Martre moet aan elke noot hangen". Grote klasse Vandaag komt Fauvette met de Franse ploeg tegen de boys en girls van Lou van Rees uit. Ze zegt: „Wat denkt u, heb ik een kans om de top te bereiken?" Bloemen knikt. „Dit vrouwke wordt de sensatie van Knokke", deelt hij tot ie ders geruststelling mee. ,,en zaterdag komt zc- in Nederland bij Willem Duys in het programma. Dan moet u maar eens opletten. Daar staat dan een ar tieste van grote klasse". Fauvette glim lacht: „Ik kan altijd weer met bloemen de bars aflopen", zegt ze, „bloemen doen het altijd". (ADVERTENTIE) eSfisS&tA*' j.* (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Naar wij uit welinge lichte t.v.-kringen in Hilversum verne men heeft Charlie Chaplin schrifte lijk aangekondigd, dat hij de komende maand de NTS hoopt te bezoeken ten einde een zakelijk gesprek te voeren over de vertoningsrechten van enige speelfilms ten behoeve van de Neder landse t.v. Namens de NTS zullen deze gesprekken gevoerd worden door de he ren Th. v. d. Hoeven, chef van de af deling filmzaken en zijn assistent de heer Beumer. Dr. Roessin gh voor VPRO in NTS- en NRU-bestuur (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM De VPRO heeft met ingang van 1 augustus a.s. dr. K. H. Roessingh de nieuwe voorzitter van de ze omroep, aangewezen ais lid van Het NRl'-bestuur en NTS-bestuur. Hiermee vervalt de vacature die was ontstaan door het vertrek van de eco nomisch directeur van de VPRO. de heer A. J. Mulder en de programma directeur drs. I. J. van Houte, die te zamen de VPRO in deze bestuurscolle ges vertegenwoordigden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2