mening tele visie thuis Fusie tussen Wilton en YMF een feit Hulp verlening aan Biafra traag op gang Straks lossen we elk jaar f 100,- extra af op onze hypotheek... dank zij het Premie Spaarplan! PREMIE SPAARPLAN S3 - -- PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT AMSTERDAM (ANP) De besturen van de Verenigde Machinefabrieken N.V. VMF/8tork-Werkspoor) en Wilton Ftjenoord-Bronswerk N.V. hebben over eenstemming bereikt om een volledige fusie tussen de beide vennootschappen tot stond te brengen, zo deelt de raad van bestuur van de V.M.F. mede. De fusie zal worden verwezenlijkt door een aandelenruil, waarbij het aanbod wordt gedaan aan gewone aandeelhou ders en certificaathouders van gewone aandelen van Wilton Fijenoord-Brons- werk N.V. tot omwisseling van hun .stukken in aandelen VMF in de verhou ding 1:1. Met de vereniging voor de ef fectenhandel zal de mogelijkheid worden besproken niet-royeerbare certificaten VMF te creëeren. Houders van converteerbare obligaties van Wilton Fijcnoord-Bronswerk zullen in de gelegenheid worden gesteld, indien en wanneer zij zulks wensen, de aan delen Wilton Fijenoord-Bronswerk, die zij ingevolge leningsvoorwaarden kunnen verwerven op dezelfde basis als de Wilton Fijenoord-Bronswerk aandeelhou- Jaarvergadering Rode Kruis (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Het Neder landse Rode Kruis heeft vorige week een zending ter waarde van honderdduizend gulden voor Biafra weggestuurd. Voorts vertrekt deze week een medisch team, bestaande uit twee artsen en drie ver pleegsters, naar Biafra. Dat deelde de secretaris-generaal van het oRde Kruis, de heer A. van Emden, zaterdag mede tijdens de algemene ver gadering in Bergen op Zoom. De heer Van Emden zei, dat het Rode Kruis het betreurt, dat de hulpverlening voor Biafra zo traag en onvoldoende op gang komt. „De aanvoer geschiedt slechts met mondjesmaat en is tot op heden van niet meer betekenis dan een druppel op een gloeiende plaat", aldus de heer Van Emden. Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat elke dag in Biafra honderden men sen vqn honger omkomen. Record Penningmeester mr. J. Heyse maakte bekend, dat de Rode-Kruiscampagne van het vorige jaar (waarin het Rode Kruis zijn honderdjarig bestaan vierde) een recordopbrengst heeft gekend: 3.325.000 gulden. Er zijn thans meer dan één mil joen leden. De minimumcontributie blijft gehandhaafd op één gulden per lid. Burgemeester J. Berger van Gronin gen is uit het dagelijks bestuur getreden. Zijn plaats zal waarschijnlijk worden ingenomen door mr. J. Klaasesz, de commissaris van de koningin in Zuid- Holland. De koningin moet hem ove rigens als zodanig benoemen. De vergadering werd bijgewoond door ruim tweehonderd afgevaardigden van bijna negentig afdelingen. Prinses Mar griet, lid van het dagelijks bestuur, was ook aanwezig. ders thans wordt aangeboden om te ruilen in VMF-aandelen. De huidige aandeelhouders VMF zul len indien het bod gestand wordt gedaan een bonus van 5 in aan delen ontvangen ten laste van de belas tingvrije agioreserve. De nieuwe combinatie zal werkzaam zijn onder de naam VMF/Stork-Wilton. De belangrijkste overwegingen, die aan de fusie tussen VMF en Wilton Fijenoord- Bronswerk ten grondslag liggen, zijn de ingrijpende veranderingen, die zich vol trekken in de kapitaalgoederenindustrie in en buiten de E.E.G. Veranderingen, die vooral gekenmerkt worden door een voortgaande concentratie van onderne mingen In de metaalindustrie en de scheepsbouw. De fusie zal tot organisatiewijzigingen binnen het nieuwe concern leiden. De afdelingen, die naar hun aard bijeen horen, zullen binnen een bedrijvengroep worden gebracht. Voor zover deze maat regelen consequenties hebben op perso neelsgebied zal ernaar gestreefd worden de betrokken medewerkers ander passend werk binnen het concern aan te bieden. Hierover zal dan van tevoren overleg met de vakbonden worden gepleegd. Ad muitos annos, Willemse Met veel belangstelling hebben wij za terdag 1.1. in uw bijlage Finale het inter view gelezen met de Leidse stationsstal- lingbeheerder dhr. B. W. Willemse, bij zijn schoolkameraden beter bekend als B. W. Guillielum. Als oud-gymnasiasten kunnen wij veel waardering opbrengen voor zijn fascinerende kennis van de hu maniora. Edoch, eenmaal slaat deze „princeps custodiae birotarum" de plank mis. Daar, waar hij zegt, dat Tacitus, de chroniqueur scandaleux uit de klas sieke oudheid, slechts in een briefwisse ling met Plinius de Jongere gewag maakt van het bestaan van ene Christus. Dat geeft hem, zo zegt Guillielum. als chris ten weer moed. Nóg meer moed zal het hem schenken, wanneer wij zeggen, dat Tacitus ook in zijn annales van Chris tus bestaan melding maakt en wel in li ber XV, caput 44. Wij kunnen hem het lezen van deze passage van harte aanbe velen! Overigens is 't bestaan van een briefwisseling tussen Tacitus en Plinius de Jongere hoogst twijfelachtig. Indien er een dergelijke briefwisseling bekend is, dan is deze zeker niet authentiek. Bovendien bevreemdt het ons zeer, dat deze rap Grieks en Latijn sprekende fietsehbewaker het meisje Anna Scaevo- la met'bijlessen in de klassieken heeft klaargestoomd voor l eindexamen h.b.s (getuige het onderschrift bij de foto). De h.d.s. is ongetwijfeld een schoone op leiding, maar de h.b.s.'ers eheu se miseros moeten 't wel zonder Grieks en Latijn stellen. Willemse, ad muitos annos in bona valetudine! Ave!!! R. J. M. Drcsmé E. C. F. Lambregts J. W. Hierck. (oud-leerlingen St.-Janscollegei (ADVERTENTIE) Alles wat we doen is deelnemen aan het Premie Spaarplan. Straks krijgen we dgn samen jaarlijks zomaar 100 gulden premie van dit nationale plan. Belastingvrij! Dat geld kunnen we fijn gebruiken voor een extra aflossing... Daarom werd een huis met hypotheek voor ons opeens een stuk aantrekkelijker! Misschien is het Premie Spaarplan ook iets voor Even een briefkaartje aan Premie Spaarplan. Postbus 51. Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (hypotheekatlossingen. spaar- en effectenbewijzen. levensverzekeringen, spaarkasinschrijvingen, garantiekredietaflossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken. Raiffeisenbanken. Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen. Hypotheekbanken, Bouwfondsen. Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarplan vertellen. Basis voor persoonlijk bezit De komende weken zullen wü regel matig fotorepor tages brengen van acteurs en actrices uit bekende teevee series. Na Dorothy Malone (uit Peyton Place) zullen o.m. opnamen worden gepubliceerd van figuren uit High Chapperal, Bonan za. De Wrekers. Rawhide en Cim- maron Strip. De wind speelt door de haren van Dorothy Malone, als zij rust zoekt aan hel strand van Malibu. Dorothy Malone, in de deurpost van haar huis aan het strand. JEMAND heeft „Peyton Place" eens betiteld als „een moderne Amerikaanse Forsyte Saga". Voor wat de populariteit en dus de kijkdichtheid betreft had de man (het was een t.v.-criticus) waarschijnlijk nog ge lijk ook. In tal van gezinnen moeten andere programma's wijken voop- -de--belevenissen van de inwoners en inwoonsters van het Amerikaanse (film)-stadje. Een van die in woonsters is Constance Mackenzie, winke lierster, gespeeld door de actrice Dorothy Malone. Een keihard contract bindt Dorothy een groot deel van d,e week aan de studio's waar de opnamen voor „Peyton Flace" worden gemaakt. Maar als zij er even tus senuit kan gaat zij naar huis, naar haar twee dochtertjes Mimi (5 jaar) en Diane (4 jaar oud). De weekends brengt zij door bij vrienden, die ook kleine kinderen hebben ofzij blijft thuis. Voor de kleintjes, die haar moeder' toch al zo weinig zien, is dat immers het fijnste. Is er maar eventjes ruimte tussen de opnamen, dan zoekt Do- rothy Malone de rust van het strand. Aan Miluba Beach heeft zij een klein maar ge rieflijk strandhuis laten neerzetten. Want waar kun je je zorgen, de camera's, de film lampen en je vermoeidheid beter van je af zetten dan op het strand, bij zon, zee en wind. De ster van Peyton Place, met haar twee dochtertjes Diane (links) en Mimi rechts). Relaxend plezier tussen de golven. Met producer Ted Post neemt Dorothy voor de opnamen nog even een stuk van het script door.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6