Kath. Vakantiebezigheden in Leiden: Afscheidsreceptie van F. H. Nieuwenhuizen als directeur vennootschap S.V.L.Y. ontkwam niet aan contributieverhoging Pater Dr. M. Jeuken s.j. benoemd tot gewoon Hoogleraar in Wijsgerige Biologie AKTIEVE BEZORGERS Gespannen arbeidsmarkt Nieuwe huishoudschool bij Oude Wetering ZATERDAG 13 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT I nde sfeervolle tuin van restaurant „De Beukenhof" te Oeggstgeest reci pieerde de heer F. H. Nieuwenhuizen "-"-.ar bij zijn afscheid als direkteur de vennootschap v.h. L. E. Nieu wenhuizen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Nieuwenhuizen Segaar blijft ech ter als adviseur aan de n.v. verbonden. De receptie werd gisteren gehouden van half vijf tot zes uur n.m. Vele belangstellenden waren deze middag naar Oegstgeest gekomen om afscheid te nemen van de bij direktie personeel geliefde direkteur. Prof. mr. K. Wiersma, president-commissa- an de n.v., belichtte drie faktoren die naar voren kwamen in en bij het Mej. I. van Gent gepromoveerd in Nijmegen Mejuffrouw drs. I. van Gent, uit Den Haag, is gisteren aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift „Placenta-localisatie". Pro- motores zijn: prof. dr. L. A. M. Stolte en prof. dr. J. L. Mastboom. In het proef schrift komen vele mogelijke relaties tussen de plaats van de placenta i baarmoeder en overige gegevens va zwangerschap aan het licht. Wellicht kunnen deze richtinggevend zijn verder onderzoek. Het proefschrift schijnt bij de Centrale Drukkerij, Nijme- Mejuffrouw Van Gent werd op 25 ok tober 1931 te Leiden geboren. In 1951 begon zij haar studie in de geneeskunde de Rijksuniversiteit te Leiden, t a 1959 het artsexamen aflegde. Van 1954 tot 1957 was zij student-assistent, later gewoon assistent op het laborato- voor anatomie en embryologie (hoofd: prof. dr. J. Dankmeijer). Thans is mejuffrouw Van Gent als vrou' arts verbonden aan het Rode Kruis Zie kenhuis te Den Haag. BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderscheiden besluiten van het College van Curatoren der Leidse Uni versiteit zijn benoemd: drs. W. A. L. Duijndam voor het tijd- /an 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Pathologie, vr. drs. C. Elias-Eversen voor het tijdvak van 1 juni 1968 tot 1 juni 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren (Engelse letterkunde), drs. H. E. D. J. ter Keurs voor het tijdvak van 1 januari 1968 tot 1 janu ari 1969 tot wetenschappelijk mede werker in tijdelijke dienst bij de Fy siologie, vr. J. C. Lesh-Rountree voor het tijdvak van 14 mei 1968 tot 1 juni 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Sterrekunde, drs. A. A. van Raad voor het tijdvak van 1 juni 1968 tot 1 juni 1969 tot we tenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de faculteit der Lette ren (Duitse taalkunde), dr. E. Scheffer met ingang van 1 jan. 1968 tot wetenschappelijk hoofd medewerker in vaste dienst bij de Pa thologie, dr. G. H. Schokker met ingang van 1 januari 1968 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de faculteit der letteren talen en cul tuurgeschiedenis van Zuid-Azië), drs. Th. J. Siskens voor het tijdvak in 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 tot we tenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Theoretische Na tuurkunde, drs. H. van Someren voor het tijdvak van 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 weder om tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stra len bescherming, gedetacheerd bij de moleculaire genetica. Geslaagd Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het kan didaatsexamen geneeskunde 2e gedeelte mej. Z. M. Kepel. Voor het kandidaats examen politicologie mej. P. M. van Aan de Techn. Hogeschool te Delft is ïslaagd voor het kandidaatsexamen bouwkundig ingenieur de heer W. Q. Stolwijk. Voor het doctoraal examen ci- viel-ingenieur de heer C. S. Kleinman (met lof). Voor het kandidaatsexamen dviel-ingenieur slaagden de heren W. Kol en H. T. A. de Heij. werk van de heer Nieuwenhuizen Se gaar. Eerst besteedde hij aandacht aan het feit, dat de afscheidnemende direk teur vopr zichzelf geen rekening hield met de achturige werkdag. Dan werd gememoreerd hoe hij met het bedrijf meegro:eide in al die jaren dat hij daar aan verbonden was 47 jaar! En tot slot werd de menselijke faktor onder de loep genomen. Prof. Wiersma roem de hem om zijn zeer menselijke ma nier van optreden. Zo heeft hij in de bange jaren van de tweede wereld oorlog werklieden die in dienst waren van de firma, gered van deportatie naar Duitsland. Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Rijnland waren twee be stuursleden afgevaardigd, voorzitter J. J. G. van Hoek en secretaris H. A. C. Branderhorst. Verder waren naast de vele relaties en familie afgevaardigden van de Leidse Ver. van Industriëlen, de Werkgevers- en Werknemersorga nisaties en vele collega's. Ook afgevaardigden van de Groente en fruitverwerkende industrie waren aanwezig, alsmede de burgemeester van Leiden, mr. G. C. van dre Willi gen enwethouder mevrouw N. A. den Haan (verkeer en bedrijven). Eerst orgel- en dan klokkenspel te Voorschoten Tussenbeide een kopje koffie De beiaard en het orgel nemen beide een eigen plaats in het plaatselijke muziekleven in. De beiaard- en orgel muziek wordt over het algemeen be leefd als een sfeervolle achtergrond muziek. Om deze instrumenten nu eens als concertinstrumenten wat op de voor grond te plaatsen heeft het gemeente bestuur van Voorschoten drie zomer avond orgel-beiaardconcerten georga niseerd. De concerten beginnen met 40 minuten orgelspel van de Ned. Herv. Kerk. Daarna is er een pauze, waarin gelegenheid is een kopje koffie te drin ken en met de concertgever van ge dachten te wisselen. Het concert wordt besloten met 30 minuten beiaardspel op de beiaard in de gemeentetoren. Er zullen werken worden uitgevoerd van o.a. Sweelinck, Bach, Mendelssohn, Reger en Handel. Het eerste concert is op maandag avond 15 juli a.s. om 20.30 uur. Dit laatste in verband met de radio-op name. Het concert wordt gegeven door Addie de Jong, beiaardier van Voor schoten, cantor-organist van de Goede Herderkerk te Rotterdam-Schiebroek. Het tweede concert wordt gegeven op maandag 29 juli om 8 uur door Mar Bruinzeel, beiaardier van Naaldwijk en Zwijndrecht, organist van de Im- manuelkerk te Delft. Het derde concert is op 12 augustus, maandagavond om 8 uur en wordtt gegeven door Henk Walvaart, cantor-organist van de Ned. Herv. kerk van Voorschoten en door Addie de Jong, beiaardier van Voor schoten. Deze concerten zijn openbaar en vrij toegankelijk. VAKANTIEBEZIGHEDEN Mededelingen wandeltocht. De start is op woensdag 17 juli a.s. om 10.00 uur 's middags in het Cultureel Cen trum. Afstanden 5 en 10 kilometer. Door de gemeente wordt een mooie medaille beschikbaar gesteld. Mededelingen natuurtodden. De natuurtochten worden gehouden op don derdag 8 juli a.s. Eventueel bij slecht weer op vrijdag 19 juli a.s. Vertrek van uit het Cultureel Centrum per fiets naar Duivenvoorde of De Horsten. De tochten duren ongeveer 2% 3 uur, zodat men PROGRAMMA van 15 t/m 19 juli HERENSINGEL HARTEBRUG LEONARDUS MAANDAG 15 JULI 9 uur Alexanderstraat Noordwijkerhout Brood en drinken mee 9 uur Romanuszaal Noordwijkerhout Brood en drinken m 9 uur Petruskerk N oordwijkerhout Brood en drinken 9 uur Potgieterlaan Noordwijkerhout Brood en drinken m 9 uur Churchilllaan Noordwijkerhout Brood en drinken m DINSDAG 16 JULI WOENSDAG 17 JULI DONDERDAG 18 JULI VRIJDAG 19 JULI 9 uur Alexanderstraat Linnaeushoff Brood en drinken met 9 uur Alexanderstraat Linnaeushoff Brood en drinken mei 9 uur Petruskerk Linnaeushoff Brood en drinken 9 uur Potgieterlaan Linnaeushoff Brood en drinken m 9 uur Churchilllaan Linnaeushoff Brood en drinken m 9 uur Alexanderstraat Amsterd. Duinwater leiding - Vogelenzang Brood en drinken mee 9 uur Romanuszaal Amsterd. Duinwater leiding - Vogelenzang Brood en drinken mee 9 uur Petruskerk Amsterd. Duinwater leiding - Vogelenzang Brood en drinken mee 9 uur Potgieterlaan Noordwijkerhoift Badpak, brood en drinken mee 9 uur Churchilllaan Noordwijkerhout Badpak, brood en drinken mee 9.30 uur Alexanderstr. Film Luxor 1.30 uur zwemmen badpak meebrengen 9.30 uur Romanuszaal film Luxor 1.30 uur zwemmen Badpak, brood en drinken mee 9.15 uur Petruskerk film Luxor Badpak, brood en drinken mee 9 uur Potgieterlaan film Luxor Zwemmen - Badpak, brood en drinken mee 9 uur Churchilllaan film Luxor Zwemmen - Badpak, brood en drinken mee 9 uur Alexanderstraat Avifauna Brood en drinken me< 9 uur Romanuszaal Avifauna Brood en drinken mee 9 uur Petruskerk Avifauna Brood en drinken 9 uur Potgieterlaan Avifauna Brood en drinken m 9 uur Churchilllaan Avifauna Brood en drinken m Vakantie, werkzaamheden elders en de mening „zonder mij draait het ook wel" waren er wellicht de oorzaak dat de jaarvergadering van SV- stevige schoenen moet dragen. Bij koel warme kledinga antrekken, aange- het in de bossen dan nogal fris kan zijn. Tijdens de tocht wordt een verfris sing aangeboden. Vertrektijden van verschillende groepen: deelnemers en 8 jaar: 9.15 uur; deelnemers 10 jaar 9.00 uur; deelnemers van 9 jaar 14.00 uur; deelnemers van 11 jaar ouder 13.45 uur. Mededelingen hengelwedstrijd. Ver zamelen bij Het Wapen van Voorscho- n de Voorstraat. De hengelwedstrijd wordt gehouden op zaterdag 20 juli a.s. het vertrek vanuit de Voorstraat is één uur 's middags.De wedstrijd speelt zich af in de singels rondom Ro- zenburgh. Algemeen. Voor alle evenementen kan en zich nog opgeven, en wel bij de start of het vertrek tegen betaling van 0,50. Voor de speurtocht op 25 juli a.s. wordt nog uitgekeken naar personen, die op een controlepost willen plaatsne- Gaarne hiervoor aanmelden ter gemeente-secretarie, afdeling financiën Bij Koninklijk Besluit is prof. dr. M. Jeuken S.J., directeur van het In stituut voor Theoretische Biologie der Leidse Universiteit, benoemd tot ge woon hoogleraar in de wijsgerige bio logie aan deze universiteit. Prof. Jeuken, die op 26 januari 1916 in Den Haag werd geboren, legde het eindexamen HBS-B af aan het Sint- Aloysius-College in zijn geboorteplaats en volbracht vervolgens de klassieke studies aan de Schola Carolina van het zelfde college. In 1934 trad hij toe tot de Orde der Jezuieten, waar hij zijn klassieke studies voortzette. In 1940, drie jaar nadat hij met de studie in de wijsbegeerte was begonnen, legde hij cum laude het licentiaatexamen af aan de Facultas Philosophica Collegii Berchmaniani Societatis Jesu te Nijme gen. Studie te Leiden Eveneens in 1940 liet prof. Jeuken zich te Leiden inschrijven als student de biologie. Na de sluiting van de Leidse Universiteit zette hij zijn studie voort te Utrecht, waar hij in 1945 cum laude het kandidaatsexamen aflegde. In 1952 slaagde prof. Jeuken, die in 1947 aan de Facultas Théologica Col legii Maximi Societatis Jesu te Maas tricht het licentiaatdiploma in de theo logie had behaald, te Leiden cum lau- oor het doctoraal examen biologie. Lector in Indonesië In 1957 vertrok prof. Jeuken, die leraar was aan het R.K. Lyceum te Delft en het R.K. Gymnasium van het eertijds door hem zelf bezochte Sint- Aloysius-College in Den Haag, naar Indonesië, waar hij werd benoemd tot lector in de biologische faculteit van de Universitas Negeri „Gadjah Mada" te Djokjakarta. Nadat hij in december 1961 in Ne derland was teruggekeerd, werd prof. Jeuken begin 1962 benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar bij de Centrale Interfaculteit van de Katho lieke Universiteit te Nijmegen. Tezelf dertijd doceerde hij aan het Sint-Aloy- ningen. Hoogleraar te Nijmegen Na het vertrek van de eerste direc teur, prof. dr. W. Vervaart, naar de Verenigde Staten werd prof. Jeuken benoemd tot directeur van het Insti tuut voor Theoretische Biologie der Leidse Universiteit, waarbij hij in 1965 was aangesteld als wetenschappelijk hoofdambtenaar. In februari 1966 werd prof. Jeuken, van wiens hand vele pu- blikaties zijn verschenen, benoemd tot bijzonder hoogleraar vanwege de Sint- Radboud-Stichting in de wijsbegeerte de Landbouwhogenschool te Wage- Voor de bezorging van onze krant in LEIDEN vragen wij gedurende de vakantietijd: Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 LV te Voorschoten niet om 8 uur kon beginnen, want het vereiste aantal le den was niet present. Toch begon de vergadering, maar werd prompt be ëindigd. Om half negen begon de twee de uitgeschreven vergadering en deze was bevoegd tot besluiten. Voorzitter P. van Leeuwen liet in zyn openings woord het wel en wee van SVLV van het afgelopen seizoen passeren. De contactcommissie heeft buitengewoon gewerkt. Deze commissie heeft veel goed gedaan om de band tussen de leden te verstevigen. Zo belegde zy contactavonden en de commissie pres teerde het om mea de gelden te woe keren. De cantine werd gemoderni seerd. Eigen werkzaamheid Het kostte wel meer dan was be groot, maar dank zij de grote zelf werkzaamheid van de leden, die veel hebben gedaan, was de tegenvaller een te slikken pil. De voorzitter dankte dan ook in het bijzonder de leden, die de handen uit de mouw hadden ge stoken. Het tribunefonds, inclusief de oud papieractie en de loterij, groeide aan tot 7.880,77. Een woord van dank werd ook gesproken tot de jeugdleider de commissieleden, de clubbladverzor gers, de totoverzorgers en tot allen, die zich inzett envoor het goed functio neren van SVLV. De inmiddels ver trokken pater A. van Aarnhem, mode rator van SVLV, ontving dank en waardering voor alles wat hy voor SVLV heeft gedaan. De penningmeester, de heer H. Vo gelezang, gaf het financiële verslag. De financiële toestand is redelijk, ook al moest tijdelijk van het tribunefonds worden geleend. De recettes bereik ten in het afgelopen seizoen een diep tepunt. Slechts 784,- werd ontvangen. Contributieverhoging Om gezond te blyven draaien is een contributieverhoging noodzakelijk. De tereinhuur gaat dit jaar weer 600,- omhoog, terwyl de algemene kosten niet minder worden doch steeds stijgen. De contributie wordt nu als volgt: se nioren spelend 4,50 per maand (4,-), senioren (niet spelend en militairen) blijft 2,- per maand, junioren 15/17 jaar 3,50 per maand (2,50) en junio ren 12/14 jaar 2,50 per maand (1,75) en pupillen 2,- per maand (1,25). De donatie ad 7,50 per jaar werd niet gewijzigd. SVLV telt 302 leden, waar onder 89 senioren. Samenstelling bestuur De aftredende leden van het be stuur, de heren B. P. Duivenvoorde en H. Ph. J. Vogelezang, werden beiden herkozen. De heer Vogelezang zal geen deel meer uitmaken van het da gelijks bestuur. Deze plaats zal inge nomen worden door de heer Fr. Mens, die op deze vergadering tot lid werd gekozen in de vacature van de heer J. van Haasteren. De heer Pieterse, de hoofdjeugdleider heeft wegens drukke werkzaamheden zijn functie neerge legd. Hem werd dank gebracht wat hij de jeugd van SVLV heeft gedaan. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Sloos, die nu ook deel uitmaakt van het bestuur van SVLV. De heer R. G. A. Moesman, Jan Stecnlaan 21, werd bereid gevonden de redactie van het clubblad op zich te nemen. De benoe ming van de drie leden van verdienste door het bestuur t.w. de heren A. Knu- ra, A. Lamboo en H. Langer werd door de vergadering goedgekeurd. In de technische commissie werden de heren C. v. d. Bos en H. Kruit her kozen. Zo werden in deze jaarverga dering de zaken bij SVLV geregeld. Geslaagd Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het kan didaatsexamen geneeskunde 2e gedeelte de heer H. W. Geurst. Aan de Techn. Hogeschool te Delft Is geslaagd voor het doctoraal examen ci- viel-lngenieur de heer B. N. W. Stofko- Werkgelegenheid in Duinstreek Alhoewel het aanbod van mannelijke arbeidskrachten op het einde van maand juni met 223 nagenoeg gelijk gebleven met het aantal van 219 per einde mei, trad er toch een grote schuiving op. Het aantal jeugdigen steeg van 17 mei tot 104 per einde juni, oorzaakt door de inschrijving van aantal LTS'ers. Het aantal oudere beidskrachten onderging een sterke da- en kwam nu op het laagste peil het jaar. Ook in de bouwsector, metaal en lio- -ca daalde het aanbod tot een mini- urn. Wat de vraag om arbeidskrachten betreft kan worden geconstateerd, dat in de bloembollenbedrijwn veel vraag tar jonge krachten nu het seizoen volle toeren Is gekomen. Voorts neemt het gebrek aan ongeschoolde ar beiders toe en doen enkele bloem bollen- bedryven met Inschakeling van het Ar beidsbureau Llsse een beroep op het Gew. Arbeidsbureau Lelden, uit welk Sinds een groot aantal jaren is Zusterschool tc Roelofarendsv liet vervolg-onde voor meisjes gevestigd. Aanvankelyk v.g.l.o. naar de laatste jaren gewijzigd in huishoudschool. Een ieder die met de huisvesting in deze oude school bekend is, weet dat deze allang niet aan de heden ten dage te stellen isen kan voldoen. Door de de L.T.B. werd enkele jaren geleden dan ook reeds een perceel grond igekocht van de gemeente Alkemade huishoudschool te kunnen bouwen. Het heeft echter heel wat voelen in de aarde gehad ale realisering va plannen vaste vorm begonnen te krijgen. Door het onderwysvereniging architectenbureau Barnhoorn en Paardekooper uil Lisse werd in midden 1967 het ontwerp deze school gemaakt, de aanbesteding zal plaats vinden. Met ingang van het schooljaar 1968 telt de huishoudschool, waarvan de heer J. J. J. Graus, Roeloffstraat 1, Oude Wetering, directeur is, ruim 150 leerlingen, zodat nieuwbouw van deze school een urgente zaak wordt. De school wordt gebouwd op een terrein ten noorden van de kleuterschool te Oude Wetering. gebied ook andere jaren veel arbeids krachten, zowel mannciykc als vrouwe lijke, in de bollenstreek werk vinden. In de bouwsector is de vraag naar ou dere arbeidskrachten op peil gebleven. Huidige objecten worden zoveel mogelijk afgewerkt en grote nieuwe objecten zul len na de bouwvaltantie worden aange vangen en verwacht kan worden dat te gen einde augustus ook de afgestudeer de jonge krachten in de bouwsector em- plooy zullen vinden. Vakantiewerkers In de Landbouwsector is het aanbod mannelijke krachten dermate geslon ken, dat zelfs van een gespannen ar beidsmarkt gesproken kan worden! De tekorten worden hoofdzakelijk opgevan gen door inschakeling van vakantiewer kers, waaronder zich zelfs buitenland- jongelui bevinden. Het rooien van de bloembollen nadert het hoogtepunt en na de komende week zullen ook de bloem bollenveilingen weer op volle toeren draaien. Het ongunstige weer bemoei lijkt wel een vlotte oogst van de gewas- naar men mededeelde, er gun stig voor staan. Het aantal werkloze ivrouwen in deze sector is ook sterk ge daald en zal nog meer gaan dalen naar mate de schuurwerkzaamheden vorde ren. Ook voor deze werkzaamheden wor den veel vrouwelijke krachten uit Leiden aangetrokken. In de Horeca-sector is nagenoeg geen aanbod van arbeidskrachten. De vraag in deze sector is belangrijk minder dan verleden jaar, hetgeen aan de weers omstandigheden te danken Is. De Noord- wijkse horecabedrijven hebben nogal wat vrouwelijke arbeidskrachten krachtens de intergewestelljke bemiddeling kun nen aantrekken. Zelfs buitenlandse krachten werden aangenomen. Er Is onvervulde vraag en ook hier zal door tewerkstelling van vakantiewerkers een oplossing van het tekort gevonden moe ten worden. LEIDERDORP Geslaagd Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het pro pedeutisch examen godgeleerdheid de heer J. W. Doff. Voor het kandidaats examen rechtsgeleerdheid slaagde mej. F. Zlegeler. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het doctoraal examen civiel-ingenieur de heer J. H. v. d. Ploeg (met lof). OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Vc(Je Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het kan didaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. 8. A. Rullmann. Voor het kandidaatsexa men economische wetenschap slaagde de heer N. Slljee. Voor het doctoraal examen psychologie slaagde de heer L. W. Langeler. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen scheepsbouwkundig ingenieur de heer J. C. K. Toorenburg. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 11 tot 18 juli zijn door de Katholieke Film Central# als volgt gekeurd: Camera: Het mysterie van de koffer- moord (18 jaar). Sex la minuut (18 jaar), nacht vr(j. en zat. 23.30. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. s' Middags: Door het dolle heen a.L Lldo: Het is een gekke, dolle, dwaze wereld, (14 jaar). Dagelijks 2.30 en 20.00 uur. Luxor: Wacht tot het donker is (18 Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: (ochtend, 10.00) Thunderblrda a.l.; Samen uit, samen thuis, a.L Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: (ochtend) Elza, dochter der natuur, a.1. Poel der ontucht, ontr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Cat Balloo (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. (nacht, vr. en zt. 23.30) Jong eu immoreel (18 jaar). PUNT KORRELTJE Marktberichten LEEUWARDEN 12 juli Kaas Com missienoteringen (in guldens per kg.)j Goudse kaas 3,10, Edammer kaas 2,86. broodkaas 2,85. Handel: kalm. UIJNSBURG, 12 Juli, Bloemen Am. Anjers: Esperance 800-1600; Clear Yel low 500-1450; Harvest Moon 550-1450; Keefer 550-1250; William Sim 500-1100; Dusty Sim 450-1350: Witte Sim 450- 1100; Rose Sim 300-1020; Rode Sim 450- 1150; Arthur Sim 290-870; Selecta Slni 450-1150; G. J. Sim 300-950; Crowly Sim 340-990; Wereld Suprem 250-400; Esteriet 200-350, alles per 100. Freesla's: White Swan 75-165; Golden Yellow 45- 95; Stockholm 35-85; Gele Margrieten 35-55; Phlox 50-80; Goudsbloemen 16- 30; Chrysanten: White Spider 260-340; Indianapolis 190-230; Tokio 180-210; Lyona 170-200, alles per bos. Anthurlum 35-65; Liatris 5-16; Gladiolen 5-20; Ger- bera 10-31; Allum 25-35; Violieren 8-13; Campanula 4-11; Colvillel 4-11, alles per stuk. KATWIJK AAN IIE KLIN 12 juli Groenten Waspeen (per kist): Al 6,20-7,60, A2 4,10-7.50, BI 8,60-10,50, bospeen (per bos): 29-57, andijvie 11-18, blauwschokkers 130, bleekselderie (per stuk) 41, bloemkool (per stuk): 6 st. per bak: I 88-1,21, II 40-73, 8 st. per bak I 54-86, II 31-73, 10 st. per bak I 42-47, II 25. 12 st. p. b. I 44-46. II 29-36. prln- Dfinhrnon I 2,35, II 1,90-2,20. rabar ber 29-32, rode kool 10-15, sla (p. st.) 6-11. snijbonen I 2,20-2,95, II 2,10-2,80, spitskool 19-23. tomaten (per bakje k 6 kg.i 4,50, tuinbonen 23, uien (per kist) 1,50-7,20, uien (per kg.) 17, peterselie (p. b.) 5, krulpeterselie (p. b.) 8-11, selderie (p. b.) 5-12, bonekruid (per bos) 20-24, Aanvoeren: waspeen 46.000 kg. bospeen 8.000 bos, bloemkool 7.300 stuks. SASSENHEIM AANRIJDINGEN Het nieuwe (vakantieweekeinde) heeft zich gisteren in Sassenhelm gemeldt met een tweetal aanrijdingen. Eerst botsten omstreeks seven uur een personenwagen en een bromfiets op de Julianalaan te gen elkaar, terwijl omstreeks half negen twee personenauto's op de kruising Park- Ïaan-Provlnclnle weg met elkaar In bot sing kwamen. Persoonlijke ongelukken deden zich by deze aunryidlngen niet en de schado aan de voertuigen was licht. TRAINING TEYLINGEN dinsdagavond om 7 uur zal de training voor de voetbal weer beginnen o.l.v. de heer Heynen. Trouwe opkomst is gewenst!

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3