Raad van Oegstgeest stelde toch krediet voor bungalow beschikbaar VVD STEMDE TEGEN AKTIEVE BEZORGERS VAKANTIEWERK AKTIEVE BEZORGERS UW MENING Doorrijder te Noordwijk na een maand gegrepen Politie Noordwijk arresteerden auto-dieven en inbrekers PAGINA 4 VRIJDAG 12 JULI 1968 Ambtswoning burgemeester ontmoette opnieuw bezwaren Teraardebestelling van de heer W. Llppits Ondanks de vakantie» nas de gemeenteraad van Oegslgeeat gisteravond vol tallig byeen. De ambtswoning van de burgemeester was blikbaar van een dermate grote Importantie dat niemand de „finishing touch" wilde missen. B. en w. vroe gen dc raad bet reeds beschikbaar gestelde krediet van 15.000 gulden te verho gen tot 175.000 ten behoeve van de houw van een bungalow op gemeentegrond In het slch uitbreidende bungalowpark naby de Hofbrouckerlaan. Met nnme de fraktlevoorrlttem van de P.v.d.A., drs J. de Graaf, en van de VVD, de heer Stapel, setten hun standpunten uitvoerig uiteen hetgeen ontaardde In een politiek debat waarin drs De Graaf (PvdA) de houding van de WD-fraktlo laakte hetgeen Ir. Dorgelo (VVD) deed interrumperen, «lat Z(jn socialistische collega van het agendapunt atweek. lilt het verloop van de besprekingen bleek dat de KVP, PvdA en de Prof. Chr.-fraktle rich achter het voorstel van b. en w. schaarden. Het duurde ongeveer v(jf kwartier tot men tot stemming overging. Het krediet werd verleend met vier stemmen van de VVD tegen. De heer Stapel (VVD) vond, dat men financieel wéér te ver was gegaan. Een kavel in het bungnlowdorp heeft een vraagprys van 81.000 gulden. Dit is ge meentegrond. Het voorstel van B en W spreekt van een bedrag van 175.000 gul den, aldus spreker, op welke wyze wordt echter de grondprijs verdisconteerd? In 60.000 gulden. De technische uitvoe ring is uitbesteed en kost ongeveer 17.000 gulden. Reeds volgende week wil men een aanvang maken met de werk zaamheden in het gedeelte Kempenaer- straat, dat loopt van de Warmonder- tot Terweeweg. Nog 700.000 gulden werd verleend om principe gaat het de gemeente 175.000 het tweede gedeelte van de Rijnsburger- plus 81.000 gulden dus 266.000 guhli kosten. Hy was teleurgesteld dat het college geen Inricht had gegeven over de verdeelsleutel van de grondpry*. De voorzitter merkte o.a. op, dat aan de som van 175.000 uitdrukkeiyk het woord „maximaal" diende toegevoegd ta worden. Drs. de Graaf (PvdA) herin nerde aan het feit dat reeds in maart de ambtswoning ter sprake was ge bracht. „De WD zei toen niet neen en huldigde het standpunt dat de woning representatief moest zijn. Men was er in meerderheid voor dat er een ambts woning moest komen. De De PvdA-frak- tie stelde zich reeds toen kritisch op. Spreker zette uiteen waarom men tegen de aankoop van de woning van prof. Prins was. De inhoud van deze woning was 723 m3 terwyi de bungalow die men gaat bouwen met 850 m3 groter is. Bovendien staat deze op gemeentegrond, zyn fraktle vindt het economisch gezien wel een haalbare kaart. Verlengstuk i Mevrouw Gouverneur van Deene (KVP) merkte op dat de WD-raadsle- den de grondprys vergeleken met de prys voor particulieren. „De ambtswoning van de burgemeester is echter geen par ticulier bezit, er moet ruimte zyn voor het bespreken van punten van algemeen belang". De heer v. d. Voort zag de ambtswoning als een verlengstuk van de afdeling Secretarie van het raadhuis, waarop men 1/3 kon schryven. De heer Van Weizen (PC) stelde dat de meerder heid in de commissie had ingestemd met bouwen op gemeentegrond. „Nu is het echter zover en zyn er wéér bezwaren! wy moeten echter de zaak tot een ein de brengen". De heer Aldershoff (PC) was bedroefd omdat de VVD rich niet hield aan wat In de commissie van openbare werken was geakkordeerd n.l. niet al te uitvoe rig op de zaken meer In t« gaan. „De heer Aldershoff heeft gepoogd ons de mond te snoeren maar Ik heb geant woord dat lk myn tegenstem zal moeten motiveren", repliceerde de heer Stapel (VVD). Hy vroeg zich af of men niet beter uit had kunnen zien naar een kleinere ka vel. dan waren waren de grondkosten voordeliger. De heer Brouwer vroeg of de zaak ondershands aanbesteed zou worden. De voorzitter beantwoordde dit bevestigd. Nadat in tweede Instantie ieder het r.yne nog eens benadrukt had kwam de stemming met reeds vermeld resultaat. Als v«»orloplge ambtswoning werd aan gewezen het pand liynsburgerweg 78 (tussen Bultenlust en Kijnsburg). Begin augustus kan burgemeester X. A. J. van Eyslnga hier zyn Intrek nemen, dan zullen de huidige bewoners dit pand. dat gehuurd wordt, verlaten. Het totaal oppervlak van een drietal voortuinen ln de Kempenaerstraat (77 m2) zal door de gemeente A ralson van 15 gulden de m2 worden overgenomen. De eigenaren bleken alsnog bereid de grond af te staan ten behoeve van de reconstructie van de Kempenaerstraat Wethouder Van de Voet verklaarde dat het materiaal voor de reconstructie door de gemeente wordt geleverd voor :ynsburg) te reconstrueren. Tien laarzen Voor de brandweer bleek een .aanvul lend krediet noodzakeiyk, voor de aan schaf van o.m. 10 brandweeruniformen, 10 petten en 10 laarzen. De heer Lagas (PvdA) achtte tien STEL laarzen ge schikter. In de 32 woningwetwoningen die aar de Gcrberalaan voor de woningbouw- ver. Buitenkist gebouwd wordt (het be treft een flatgebouw van vier verdie pingen) komt behalve centrale verwar- ming thans ook een lift. De wonlng- bouwver. verzocht een aanvullende le ning van 40.900 gulden. Mevr. Gouver neur had nog een braak liggend „drie hoekje" by het ln aanbouw zynde flat- gebouwd ontdekt en pleitte ervoor daar een klein kinderspeelplaatsje aan te leg gen. Overigens zei de raad geen „neen" tegen voorgestelde lening. De betegelde plaats achter de Ter- I weeschool die grenst aan de Juffermans- I straat wordt door de jeugd vaak als speelplaats gebruikt. De bal vliegt nog al eens door de ruiten van de gyi tiekzaal, er wordt met stenen gegooid en baldadigheid uitgehaald. Het school bestuur vraagt (het plan aan de straatzijde te plaatsen werd In- dertyd door de raad verworpen) oplos sing van de moeliykhedeu door de bin nenplaats af te sluiten. B. en w. ver kregen hiervoor van de raad een kre diet van 5000 gulden. De heer v. d. Voort (KVP) pleitte voor één groot hek langs de zyde van de Juffermansstraat, dat niemand meer op de plaats achter de school kon komen die er niets te maken had. Tussen de preadviezen inzake onder wijs bleek een aanvraag Jenaschool te zitten voor de aanschaf van bandrecorders. Hiervoor werd het benodigde krediet van f 2428,50 beschik baar gesteld. WATEROVERLAST De Montessorischool aan de Louise dc Colignylaan kampt by hevige regenval nogal met wateroverlast. In het verle den is dit begonnen met het zgn. les senaardak boven de ingang school. Thans vraagt men medewerking voor voorzieningen aan de waterafvoe ren en de dakranden van de school. De Onder zeer grote belangstelling heeft hedenmorgen op het kerkhof van de Willibrorduskerk in Oegst geest de teraardebestelling plaats ge vonden van de heer J. G. L. Lippits, in leven hoofd van de H. Hartschool in Leiden. De heer Lippits overleed dinsdag geheel onverwacht, zoals vertonen vochtplekken en lek- j ree^s wertj bericht, kages komen vaak voor. De heer Vanj De Eucharistieviering voor zijn der Voort (KVP) vroeg zich af waarof I zielerust in de Willibrorduskerk werd nog steeds geen voorzieningen aan j geleid door pastoor J. Keet uit Am- het lessenaardak waren getroffen. ,Men had op 7 december 1966 beslo- i voor 2/6 gedeelte medewerking te verlenen in de herstelkosten van het lessenaardak", aldus weth. v. d. Voet, „maar het schoolbestuur wilde vergoe ding van alle kosten en ging tegen het besluit van de raad ln beroep by G.S. Het college heeft nog geen uitspraak gedaan." „De kinderen hebben last van 't vocht en daar moet het schoolbestuur iets aan doen" zei de heer v. d. Voort, die het een „vreselijke toestand" vond, dat er nog steeds niets aan het lessenaardak gedaan was. Besloten werd medewer king te verlenen. Hierna kwam men terug op hel feit dat G.S. nog steeds geen uitspraak had gedaan op het beroep van het school bestuur. Ir. Dorgelo (WD) vroeg zich af of het mogelijk was dat dergeiyke toestanden van wateroverlast ln bet Oegstgeest \an 1968 nog bestonden. De MR. J. A. JONKMAN, OÜD-VOORZ. heer Stapel (VVD) stelde voor om een EERSTE KAMER. PROMOVEERDE motie ln te dienen waarin b. en w. nit- VIJFTIG JAAR GELEDEN genodigd wordt met klem stappen ti sterdam, een familielid van de over ledene. Pastoor Keet, die ook de pre dikatie hield, werd aan het altaar ge assisteerd door pater C. Matthee SCJ. Hoewel de heer Lippits overleed in de vakantietijd en hel moeilijk was om de leerlingen te bereiken, was toch een flink aantal kinderen in de kerk en bij de begrafenis van hun schoolhoofd. Aanwezig waren verder een groot aantal leerkrachten van de school en vele hoofden van scholen uit Leiden. Het r.k. schoolbestuur was vertegenwoordigd door voorzitter mr. H. M. de Munck en secretaris mr. M. J. P. Tissen; voorts waren o.m. aanwezig de inspecteur voor het l.o„ de heer A. Boogaard, en leden van het oudercomité van de school. Na de begrafenis in het familiegraf sprak een zoon van de overledene een kort woord van dank voor de aanwe zigheid en het medeleven. Voor de bezorging van onze krant ln LEIDEN vragen wy gedurende de vakantietyd: Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 ondernemen by G.S. tot het verkryp-on van een uitspraak op het gedane be roep van het schoolbestuur. Hetgeen geschiedde. RONDVRAAG Mevr. Gouverneur van Deene (KVP) had naby de Vincent van Goghlaan lan taarnpalen gezien die 's avonds in het duister gehuld bleven. Bovendien vroeg zy of de zandbakken van de speelplaat sen Ridderspoor- en Korenbloemlaan aangevuld konden worden. Mevrouw wilde verder weten hoe het mei een postagentschap gesteld was in Oegst- geest-Noord. „Is in bewerking" zei de voorzitter. Wehouder v. d. Voet beloof de de kleuters voldoende zand! Op vragen van de heer De Gruaf (PvdA) waar het lang beloofde boekje met Informaties voor de bewoners van de gemeente bleef, zei de voorzitter, dal er een stencil gereed ligt. De heer Al dershoff (PC) vond het niet op zyn plaats, de Inwoners een tsencllhoekje toe te sturen. Het mag genist een druk werkje zijn. Het bleek, dat men er wel tienduizend gulden voor over had om dit te realiseren. B. en w. zullen met een voorstel komen. GEWESTRAAD LEIDEN Gisteravond werden twee raadsleden gekozen in de gewestraad Leiden. Het waren resp. na een tweetal stemmingen de heren drs. J. de Graaf (PvdA) en de heer Kamsteeg )PC). Belden verenigden acht stemmen van de vijftien op zich. Burgemeester T. A. J. v. Eyslnga deel de mede, dat juist dezer dagen de go- meenschappeiyke regeling van de ge westraad (eerder dan verwacht) was goedgekeurd. AFSCHEID A. HILGEMAN De heer A. Hilgeman. ambtenaar van de Burgerlijke stand, was voor 't laatst in de raadzaal aanwezig om het gespro kene te notuleren. Hij is benoemd ter gemeentesecretarie in Leiden. Naast hem bevond zich gissteren een bandre corder en in de zaal waren microfoons geplaatst. Het betrof hier een proef, de raadsvergaderingen vast te leggen op de band. Stichting Kath. Scholen te Oegstgeest Dr. J. M. J. Coremans voorzitter Mr. F. W. M. van der Ven cn mevr. Th. Westgeest-Conradi traden af resp. als voorzitter cn secretaresse van de Stichting Katholieke Scholen te Oegst geest. Het bestuur van de Stichting Katho lieke Scholen is thans als volgt samen gesteld: Dr. J. M. J. Coremans, Warmonderweg 33. tel. 50753; voorzitter: als bestuurs lid benoemd door de Vereniging van Ouders te Oegstgeest; Drs. N. A. A. v. Niekerk, Rynzichtweg 23. tel. 51328: vice-voorzitter en wnd. «MHTetarN; P. J. Hulberts, Juffermansstraat 36. tel. 50694; penningmeester. Mevr. J. H. Osse-Koumans, Lange Voort 7, tel. 53176; zaken betreffende de kleuterscholen; G. Prinsen, Rhyngeesterstraatwcg loo, tel. 52251; zaken betreffende nieuw bouw en onderhoud gebouwen. Drs T. L. J. Steenmetser, Witte do ith- Ihrji 4, tel. 53781; gedelegeerde van het Kerkbestuur. Per 12 augustus 1968 treedt tot het be stuur toe mevr. B. C. H. M Hen.lrik- sen-Braham. Adm. d« Ruyterlaan 4 Oegstgeest, tel. 51130; als bestuurslid benoemd door de Vereniging van Ouders. AU BlMChoppelDk CommiMarL trwdt op; Kap Th. P. G. Klooaterman, Fraiu Halslaan 245. Oegsteest. Het administratief adres bryft Boerhaavelaan 12. Leiden, tel. S1S89. Geslaagd Aan de Rijksuniversi teit in Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen sociologie mej. R. R. 's Jacob. Mooie by verdienste. Aanmelden: ABONNEMENTENAFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 TELEFOON 209S5 Burgerlijke Stand Geboren: Hugo Willem zn van H. Schaap en W. van Ryn. Ilona dr van H. W. Bokma en G. H. van de Belt. Wilhel- mlna dr van B. Blok en W. Paauw. Adriana Wllhelmlna Apolonia dr van A. C. D. van Gurp en A. Korebrita. Bar bara dr van H. J. D. Prins en E. Star. Marlnus Jacobus zn van M. J. Moerkens en M. van Beclen. Michel zn van A. W. N. van der Burg en P. W. Zwaan. Ondertrouwd: L. A. van Berge Hene gouwen en G. Lamers. J. G. M. v. Veld huizen en C. M. A. M. Doeleman. W. Roelandse en M. S. E. de Haas. C. T. M. van Zoen en D. N. E. Pennenburg. W. F. Bavelaar en T. M. Opdam. B. J. Hes- seling en A. M. van Bilsen. E. de Vos en W. Ahrens. J. P. Bllkman en W. C. A. van der Wal. J. J. C. W. Schoenmakers en C. P. J. Hagoort. L. C. P. Rynbeek en M. P. van Egmond. J. A. C. Bol en H. van Heusden. J. den Hertog en R. E. M. Sloos. C. Wester en L. H. A. Hupse. Gehuwd: P. P. M. Roelandse en M. W. Floor. P. C. J. G. Frin en A. C. van d enBerg. H. G. Rietkerken en E. J. A. Ouwerkerk. A. J. Leuering en H. A. S Belt. J. C. Plug en E. Lepelaar. B. J. Koster en C. M. A. van der Krogt. T. de Roode en G. A. D. Broer. F. P. Mieremet cn J. Vink. A. van der Hoogt en G. L. van Westbroek. P. J. Keyzer Medische diensten Leiden Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huis arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. tel. 21060. Leiderdorp arts dkt. M. P. Hen- nik, Mauritssingel 166, Leiderdorp, tel. 33686. Apotheek: zaterdag-, zondag avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg wordt waargenomen door de apotheek van Leiden. Wijkverpleging: zr. Prins, Kom van Aaiweg 7. Leiderdorp, tel. 24909. By ongevallen Rijndijk tel. 01714-278. Oegstgeest arts: dkt. E. W. T. van Walcheren, Oranjelaan 29. tel. 52130; apotheek: Oegstgeester Apotheek, ge hele week geopend. Wijkverpleging: Groene cn Wit-Gele Kruis zr. De Jonge. tel. 54500, b.g.g. 22222. Gisteren was het vijftig jaar ge leden dat mr. J. A. Jonkman, die van 1951 tot en met 1966 voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal was, promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift, ge titeld „Indonesisch-nationale grond slag van het onderwijs ten dienste der Nederlandse bevolking". Zijn pro motor was jhr. prof. mr. W. J. M. van Eysinga. Geslaagd In Groningen slaagde de heer E. M. Fallaux voor het exa men M. O. Plant- en Dierkunde. Geslaagd Aan de avond-hts te Den Haag is geslaagd voor het diplo ma werktuigbouwkunde de heer W. J. Stikvoort uit Leiden. OEGSTGEEST Geboren: Anne-Paacale J. J. d.v. J. T. P. Bonte en R. A. J. Demeijer; Michael P. F. M. z.v. F. W. M. v.d. Ven en M. M. P. Driebeek. Ondertrouwd: H. J. v. Riel met H. W. Groeneweg: H. B. J. Houbaer en A. H. Janse v. Mantgem; G. de Graaf met A. Foudraine; H. J. Reuter met A. N. No- teboom. Gehuwd: C. P. Molenkamp met J. A. M. Leune; J. W. M. Witteman en C. A. v.d. Salm; T. Alblas met E. D. L. M. de Ruiter; C. den Hollander en C. H. v.d. Weijden; L. B. Caspary en J. Weymar; L. S. Filius met J. E. Littooij; H. C. de Gruil en M. E. Nagtegaal; R. H. v.d. Plas en L. Y. Postillion. Overleden: P. G. Donleben. LEIDERDORP Geboren: Michael C. M". z.v. R. W. M. J. Meeuwis en B. J. B. M. Poot; Marcus J. z.v. J. H. v.d. Geest en M. M. Overde- vest; Ernatstine J. d.v. J. F. H. Wal- laart en A. E. M. Nieuwenhuysen; Do- reen P. d.v. F. Vermeulen en J. v. Veen; Tim z.v. J. Bavelaar en E. Landwaaart; Johan R. z.v. J. vri. Berg en Th. A. C. Mussert; Teunis J. J. z.v. J. J. Gyzeny en P. H. Neuteboom: Johannes M. z,v. P. Verra en E. v. Weelden: Antonius z.v. A. Karstens en G. v. Aalst: Evert R. z.v. P. R. v. Es en M. W. Hogendoorn: Paulus J. z.v. J. de Bolster en J. H. v. Amsterdam; Hillegonda B. d.v. C. J. A. Filippo en Berendlna 8mitt. Ondertrouwd: Johannes P. Kaper 26 J. en Elisabeth C. v. Gent 23 j. Cornells G. H. A. Philips 24 j. Den Haag en Leontien Bogaartz 23 j. Paulus A. M. Langendorff 26 j. Amsterdam en Catha- rina H. Honnef 25 j. Willem H. v.d. Nat 25 j. en Geertrude W. Brust 21 j. Theo Riezen 24 j. Haarlem en Thea Sterk 21 j. Cornelis v. Garderen 22 j. Baarn en Gerarda Gyzeny 20 j. Gehuwd: Lourens v. Egmond 39 j. en Annie Bos 30 j. symen Groeneveld 25 j.' Alphen a.d. Ryn en Neeltje v.d. Perk 21 j. Hermanus Nievaart 20 j. Zoeterwoude en Geertrulda P. C. Schouten 21 j. Fokke Kampherbeek 45 j. Amstelveen en Hen- drika Timmer; Arle Kroon 23 j. Hazers- woude en Maart je de Haas; Edgar K. Danz 23 j. Amsterdam en Vera Berg man 21 j. Cornelia J. Revet 46 j. Leiden en Maria C. Wassenaar 33 j. Cornelis F. J. Baak 25 j. Woubrugge en Maria V. B. K. Scholte 23 j. Overleden: Frederik v. Leeuwen 63 j. Jantje Demmendal 67 j. e. v. Van Kla veren, Albertus. HOE LANG NOG? Leiden, 11 juli. Opnieuw werden deze week honderden schoolkinderen en hun ouders opge schrikt door het plotseling overiyden van een bemind en hardwerkend schoolhoofd. Was het - nog kort geleden - de heer Kraayvanger, hoofd van de r.k.-meisjes- school aan de Lusthoflaan, thans ontviel ons de heer Lippits. hoofd van boven genoemde meisjesschool én van de r.k. jongensschool aan de Os en Paarden- laan, beiden op menselijkerwyze gespro ken te jeugdige leeftyd. «leze functie te solliciteren. Uit de tragedies die zich hier de laat ste jaren hebben afgespeeld, tragedies voor de scholen én voor de gedupeerde gezinnen, biykt langzamerhand zonne klaar. dat het hoofdschap van een grote school niet verantwoord te combineren is niet de zorg voor oen eigen klas. ouders, wie het wel en wee van kinderen, Voorschoten gehele week geopend. ALPHEN AAN DEN RIJN BUREAU MOEDERHULP (Uitgaande van de Kath. Ver. Mcisjesbelangcn te Leiden). Spreekuur: maandag 15 juli Politie-agent zag verwisseling spatbord kon de hand gelegd worden op een 20-jarige automonteur uit Amsterdam, die ongeveer een maand geleden na een aanrijding op de Rembrandtweg alhier zonder zijn identiteit bekend te maken was doorgereden. Bij de aan rijding liepen twee auto's min of meer ernstige schade op, terwijl een derde wagen totaal werd vernield. Bij minutieus speurwerk kon aan de hand van achtergebleven lakschilvers en andere stille getuigen worden vast gesteld, dat de aanrijding moest zijn veroorzaakt door de bestuurder van Strand-diefstal te Noordwijk Een Leidse student, die gistermid dag zijn vrije tyd met z'n meisje op het strand doorbracht, miste op een gegeven moment zijn polshorloge, dat hij in een strandtent had neergelegd. Daar hij in de omgeving een jonge man had zien rondscharrelen, verdacht hij deze van de diefstal. Een poosje later zag de student de jongen lopen en waarschuwde hij de strandpolitie. Deze arresteerde de dief en gaf hem over aan de recherche. Het bleek een 19-jarige Noordwijker te zijn, die zich de laatste tijd reeds meerdere malen aan diefstal had schuldig gemaakt. Hij had het horloge nog bij zich en zag wel in dat ontkennen niet baatte. SASSENHEIM Oefenprogamma Ter Leede weer aantrekkelijk Evenals vorig jaar is de v.v. Ter Lee de uit Sassenheim er ook nu weer in ge slaagd een oefenprogramma samen te stellen, dat klinkt als een klok. Het programma ziet er als volgt uit: zaterdag 27 juli: Ter Leede-DWS semi profs (Amsterdam); zaterdag 3 augus tus 1968:, Ter Leede-Sparta amateurs (Rotterdam); zaterdag 10 augustus Ter Leede-Feyenoord (amateurs (Rotter dam); zaterdag 17 augustus Ter Leede DWS amateurs (Amsterdam). Al deze sportpark in Saasenheim aan de Menne- weg en zullen om 16.00 uur aanvangen. Marktberichten LEIDEN 12 juli Groenten Aardbeien 43-53, pruimen 90-165, zwarte bessen 155-160, aardappelen 13-22, andyvie 10- 15, doperwten 63-67, peulen 191-200; pronkbonen 210-230, snijbonen 205-315, stambonen 185-295, tuinbonen 18-44, kroten 7-16, rode kool 7-8, spitskool 14- 19, postelein 17-28, prei 61-69, rabarber 17-23, spinazie 20-50, komkommers 15- 36, tomaten A 360-375, B 355-370, C 350, waspeen 46 alles per 100 kg. meloenen 47-178, perziken 9-35, bloemkool A 91- 95. B 56-82, C 57, sla A 5-25 per 100 stuks. Bospeen 36-41. kroten 8-10, pe terselie 4-9. selderij 4-9, uien 7-28 per 100 bos. Capucyaers 129-133. Toen dezer dagen de hoofdagent s avonds op de Koepelweg surveilleer de, trof hij daar een auto van het betreffende merk en kleur aan. Hij bekeek de wagen nog eens extra goed en daarbij viel het hem op, dat der spatborden kortgeleden moest zijn vervangen. Urenlang werd bij de auto gepost. Eerst ver na middernacht kwam de eigenaar opdagen. Hij werd prompt ingerekend en naar het politiebureau gebracht. De jongeman zag het ver keerde van zijn gedrag in en legde vlot een bekentenis af. RECHT TOE, RECHT AAN Recht toe, recht aan, moet een 22- jarige installateur uit 't Duitse Schöp- ping hebben gedacht, toen hij met de door hem bestuurde personenauto op het kruispunt Beeklaan-Herenweg niet afsloeg, doch pardoes rechtdoor reed en in het bollenland van de heer Steenvoorden tot stilstand kwam. On bekendheid met de weg en onoplet tendheid waren de oorzaken van het ongeval. Er werd schade toegebracht aan de gewassen, maar een en ander werd onderling geregeld. Grote belangstelling voor strandfeesten VW Katwijk aan Zee Het strandfeest, dat gisteten door de WV op het parkeerterrein bij de „De Zwaan" aan de Zuid-Boulevard In Kat- wijk aan Zee werd georganiseerd, is on danks het zeer slechte stormachtige weer en regen in alle opzichten geslaagd. Ook de lampion-optocht, die 's avonds door de badplaats Irok, bleek nog een succes te zijn. Ongeveer 425 kinderen hadden rich voor de diverse spelen laten Inschrij ven. De jongens en meisjes werden in verschillende groepen ingedeeld de leeftijden varlëerden van 3 tot en met 13 jaar. Onderling hebben zij een felle stryd geleverd om een prijsje in de wacht te slepen. In verband met het zeer grote aantal deelnemers (sters) voor het vlag getjesteken, kon pas laat met kruiwa genrace worden begonnen. Echter werd nadat een klein aantal deelnemers sters i voor het spel kruiwagenrace aan de start waren verschenen om kwart over twaalf gestopt, omdat de regen spel breker werd. Na de middagmaaltqd werden spelen, die des morgens waren afgelast, om 2 uur voortgezet. Enkele spelen konden geen doorgang vinden, o.a. water halen en het zwanenspel. Het was op de start plaats geen doen meer, daar langer te blijven vertoeven. Winnaar werden voor vlaggetjeste ken: junioren: 1 Tiek v. Maarle. 2 Ste- phan Nabben; senioren: 1 Willy Velt- kamp, 2 Dick Ruwaard; kririwagenrace junioren: 1 Rita Bobon, 2 Giny Westra; senioren: 1 Edward Haasnoot, 2 Kees Haatnoot; wasophangen; 1 Helga den Hoed, 2 Kees Freke; autopedwedstryd 1 Nico Verdoes, 2 Marijke Varkevisser. Vele kinderen hebben 's avonds, on danks de harde wind, meegelopen in de lampionoptocht, die eveneens door de VVV was georganiseerd. Ook de vroiyke klanken van de muziekkorpsen Tamboer en Trompetterkorps „DVS" en de „Wil- bert" drumband uit Oegstgeest, trok de jeugd met lampions door de gemeente. Met de arrestatie van een vijftal jongelui blijkt een Noordwijkse politie patrouille een bijzonder goede slag te hebben geslagen. Tijdens hun surveillance zagen de beide jonge agenten op de Oranje Nas- saustraat een volkswagenbusje gepar keerd staan waarin zich enkele nogal onguur uitziende knapen bevonden. De politiemannen vertrouwden het stel niet en hun achterdocht werd nog gro ter toen zij bemerkten, dat de inzitten den van het busje met een Nederlands kenteken allen Duitsers waren. De he ren zaten juist aan een geïmproviseerd diner van chips, worst, vermouth, bier en frisdranken terwyl zij verder ble ken te beschikken over een partij cho colade en sigaretten. Prompt werd het gezelschap ingere kend en met bekwame 9poed naar het politiebureau gereden. Daar werden zij wat nader aan de tand gevoeld, doch de heren wisten van de prins geen kwaad en elke verdenking van diefstal wezen zij brutaal van de hand. Inmiddels kwam echter vast te staan dat het volkswagenbusje aan een Am sterdammer toebehoorde. Er werd con tact opgenomen met de hoofdstedelijke politie en op dat moment verscheen juist een melding op de telex, dat het voertuig de vorige dag te Zandvoort was gestolen. Het onderzoek werd toen in samenwerking met de recherche van de buur-badplaats voortgezet. Drie van de gearresteerde Duitsers, allen in de leeftijd van 17 a 18 jaar en woonachtig in Leverkussen, bleken de auto te hebben ontvreemd. Bovendien hadden zij te Zandvoort ingebroken in een consumptietent, waarbij zij de in hun bezit zijnde eet- en drinkwaren en rookartikelen hadden geroofd. Zij wa ren naar de kust gekomen met een auto, welke zij te Sittard hadden ge stolen. De beide andere Duitsers, die in een tentje in de duinen hadden gebivak keerd, hadden kort voor hun aanhou ding op het Vuurtorenplein te Noord wijk vriendschap met het trio gesloten Een van hen werd door de Duitse po litie gezocht. Zij zijn over de grens ge zet. Postzegelruilavond De afd. Noord wijk aan Zee van de Int. Ver. Phila- telica en de Noordwijkse Vereniging van Postzegelverzamelaars organiseren gezamenlijk op woensdag 17 juli a.s. in het Verenigingsgebouw, Hoofdstraat ■11, een postzegelruilavond, aanvang 7 Een patrouille van de Noordwijkse politie constateerde tijdens een nachte lijke ronde, dat nabij het kruispunt Beeklaan-Herenweg enkele bloembak ken omver waren gegooid. Bovendien bleek, dat langs de Herenweg een 20- tal bermpaaltjes uit de grond waren getrokken, hetgeen in de duisternis uiteraard gevaar opleverde voor het verkeer. De politiemannen vonden aan wijzingen, dat een en ander nog niet lang geleden moest zijn gebeurd en trokken op onderzoek uit. Bij 't benzinestation aan de weg tus sen Noordwijk en Rijnsburg gekomen, ontdekten zij twee jongelieden, die zich aldaar op verdachte wijze ophielden en bij nadering van de politiewagen de landerijen invluchtten. Na een achter volging over sloten en hagen konden de jongens, die resp. 17 en 16 jaar oud waren, worden gegrepen. Zij bekenden de vernielingen in Noordwijk te heb ben gepleegd. Het bleken Duitse kna pen te zijn, woonachtig te Keulen doch vakantie houdend op een camping te Rynsburg. Tegen hen werd proces-verbaal op gemaakt. Ook zullen zij een flinke schaderekening moeten betalen. Eén van de vele plantssoen bomen lag het loodje elke de maand) van, ZOETERWOUDE Brandt. R. H. Kreuse en S. H. W. Sprin- ger. P. W. Tlele en T. W. van de Water, I derde maandag A. L. H. Klein en M. Sjardyn. j 4.5 uur jn |iet gebouw van hel I.P.C., derwyzend personeel, ter harte gaat, Overleden: F. J. M. Gulickx. 44 jr., j Raafstraat 2. Alphen aan den Rijn. eisen wij verruiming A" man. R. Vuijk, 35 jr. echtgen. van W. Het Bureau in Leiden (gevestigd: Wegman. j Hugo de Vriesstraat 1) is dagelijks van 19.00-12.30 uur telefonisch bereikbaar onder nr. 25708. Het stelt zich ten doel de niet-gehuwde moeder (en vader) te begeleiden bij de beslissingen die Oud papieraktie Pit '54 Nadat de /ij voor de toekomst van henzelf en oud-papieraktie vorige week zaterdaghet kind moeten nemen en hen te door het slechte weer geen doorgang helpen de beslissingen ten uitvoer te kon vinden zal deze morgen, 13 jui, j brengen. Aan het Bureau zyn verbon- paats vinden. Het junibrentoernooi den twee maatschappelijk werksters, gaat door gebrek aan belangstelling j een psycholoog, een psychiater en een niet door. 1 jurist. Spreekuur van de maatschappe- Na de oud-papieraktie staakt Pit "54|lyk werkster: dinsdagmorgen van 9- zijn akliviteiten tot 13 augustus. 110 uur sn volgens afspraak. aanstelling van een ambulant school hoofd regelen. Het Is ons bekend, dal weinig onderwyzera de functie van i schoolhoofd ambiëren. Geen wonder, wanneer men ervaart op welke wijze er roofbouw op hen wordt gepleegd. Een overheid die dergeiyke tragedies „afkoopt" niet een weduwe- en wezen pensioen biyft schuldig, zolang de oor zaak van het kwaad niet is weggeno men of in ruime mate beperkt. Hoelang moeten wy nog wachten op afdoende maatregelen? MEVR. L. H. A. CORET. I Tijdens de storm die Nederland liet afgelopen etmaal teisterde, heeft ook Leiden zijn portie ge had. Vele bomen gingen plat. ont worteld door hevige rukwinden. Op de Zuidsingel beschadigde een omvallende boom het dak van één en het kofferdeksel van een an dere auto. Een gedeelte van de afscheidingsmuur van de St. Jo- rlssteeg begaf het en bezorgde een daar gepkareerde auto flinke blik schade. In de Boerhaavelaan. de Spohiastraat. de Laat de Kanter straat, de Pioenstraat en de Pau lus Buys8traat; op de Tsjaikows- kykade, de Kanaalweg, de Faljeril- straat, de Zoeterwoudse- en de Herensingel, overal deed de storm haar vernielend werk en werdeD bomen uit de grond gerukt. In 't plantsoen werden zware takken van de bomen gerukt en ging een vry forse es ter aarde. Hij ligt op het gras in het nu weer zonnige plantsoen, als symbool van 't wis selvallige weer waarmee Neder land zo rykeiyk bedeeld wordt. De enige die er baat by hebben zijn de schoolkinderen met va kantie. die zo'n omgevallen boom als een buitenkansje beschouwen vanwege de vele nieuwe mogelijk heden tot spel.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4