Premiepot L. Courant Favoriet Bram Madera door v. Baarle gewipt Kerktent „De Duintop bezweek in de storm Young en Audrey Hepburn PRISMA VRIJDAG 12 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT Met de zware bergetappe van woens dag nog in de benen, waarbij de Au- bisque en de Tourmalet onder een ver zengende hitte moesten worden be klommen, heeft de rennerskaravaan 't gisteren op weg naar Seo de Urgel heel wat rustiger aan gedaan. Zo kon het gebeuren dat renners, die „geacht" worden in het gebergte af te haken, naar een ereplaats reden. De klimmers- bij-uitstek, zoals wij die in voorgaande jaren tenminste zijn gaan leren ken nen, moesten met middelmatige klas seringen genoegen nemen. Julio Jimi- nez in deze „zuivere" Tour zelfs hele maal geen rol van betekenis te kunnen spelen en het is nog zeer de vraag of hij de bergprijs, waarop hij een meer jarig contract scheen te hebben afge sloten, wel naar Spanje zal kunnen I meenemen. Het werd dus alweer een I dag voor sprinters. Zo leek het althans. Godefroot had zich uitstekend gehand haafd, doch voor de eindstreep sprong Tennistoernooi „De Leidse Hout Ondank» de regen er gisteren op de Leid» respectabel aantal partijen gespeeld, waarbij de sensaties niet zijn uitgeble ven. De grootste verrassing was onge twijfeld de nederlaag die distrletskam- pioen Bram Madera leed tegen de Ilrige- naar Ben van Baarle. Al was het slechte weer bepaald In het- nadeel van Madera de overwinning van v. Baarle mag be paald niet gekleineerd worden. Vooral in de derde set zette de Hage naar Madera onder voortdurende druk waartegen de Voorschotenaar tenslotte niet bestand bleek 6-1, 7-9. 4-6. Dick Bouman bleef eveneens in de running door wat met Rob van Wijngaarden te stoeien 6-0, 6-2. De amusantste partij de dag speelden Frank de Haas zijn 4-6. 7-5; v. Baarle-Madera 1-6. 9-7, 6-4; Bouman-v. Wijngaarden 6-0, 6-2. D.E. C: B. Sohutte-Terborch 6-4. 6-8, 6-3; M. van Ulden-M. Guyt 6-1, 7-5. H.E. C: Ploos van Amstel-Sehreiner 3-6, 6-4, 6-1; Ploos van Amstel-Tem- minck 3-6, 3-6; S. van Egmond-v. Stran- ten 11-13, 6-4, 6-3; J. Vreeburg-J. v. d. Berg 7-5, 6-2. H.™» SprtogT we/ïevoiïd H" elkaar b.h,.ve op ten- daor enkele attente rennen*. Op het <»k op psychoiost..'h jeb.ed laatste moment maakte de Bel/ rich heatreden Ondanka het veetvuM.fr ge- Irlofs" en hAf vapHata «hnwuiprk u.orrt ai het groepje los en zo hadden onze Veel Duitsers in paniek van camping gevlucht De zomerstorm, die gistermiddag met windkracht 10 over ons land raasde heeft in de campings langs de kust nog al wat schade aangericht. In de Noord- wjjkse duinen achter Noordwijkerhout kreeg de recreatie- en kerktent „De Vin- kentop" de volle laag juist op het mo ment, toen er 150 kinderen ln aan het spelen waren. Een zijde van de grote tent sloeg naar binnen. De kinderen, die in allerijl uit de tent gestuurd werden, omdat het gevaar niet denkbeeldig was, Doeos-tent ging in Weert tegen de grond MEN SCHRIJFT ONS. Weert, woensdag 10 juli Vanwege het mooie weer hebben we vandaag een vrije dag. Met lunchpak ketten zijn we de omgeving van Weert ingetrokken. Zwemmen, waterfietsen en roeien waren de voornaamste takken van sport deze dag. 's Avonds hebben we om de tijd door te komen een oefenwedstrijd voetbal gespeeld tegen onze buren Den Hoorn. Met 8-3 hebben we ze op hun broek ge geven. Het mooiste doelpunt werd door Ad Hoogendoorn gescoord. Van 30 meter afstand verraste hij de keeper met een magnifiek schot. Omdat we nog tijd over hadden hebben we de vijfkamp af gemaakt. Winnaars hierbij werden G. v. Hartevelt 14 punten en J. van Zijp en H. Klein ieder met 13 punten. Donderdag 13 juli Vanmorgen hadden we een druk pro gramma: 2 x voetballen en 1 x handbal len. De jongens hadden er zin in. Drie keer werden ze door hun tegenstanders gefeliciteerd. Bij voetbal was dit door Blerick 3-0 en J. Kracht 2-0. De doel punten werden gemaakt door 2 x G. v. man en 1 x B. Gieske. De handbalwedstrijd werd gewonnen van EVV 3-1. Na de lunch zouden de volleybalwedstrijden beginnen. Maar om 13.30 uur gebeurde het. Plotseling stak er een storm op en in no time lagen drie tenten tegen de vlakte. Ook onze tent moest het ontgelden. We wierpen ons allen op het tentzeil om onze persoon lijke bezittingen te redden. Waar we vanavond zullen slapen is nog een open vraag. In ieder geval is de kampstaf druk doende om 250 jongens een goed onderkomen te verschaffen. De stemming is er echter niet minder om. Vanavond zal een extra filmavond worden georga niseerd. Terwijl ik dit verslag schrijf gaat nr. 4 de lucht in. Grpot plezier on der de jongens die dit gebeuren gade We denken nog niet aan naar huis gaan. Toch wil ik u niet onze aankomst tijd morgen (zaterdag) onthouden. Tus sen 15.30 en 16.00 uur kunt u ons in bla kende gezondheid welkom heten bij' Mo len „De Valk". dat de masten zouden neer komen, waar schuwden direct hun ouders in de nabij gelegen campings. Kampbewoners, de leiding van de recreatietent en de bos wachters slaagden er daarna in met vereende krachten de masten extra te verzekeren met scheerlijnen aan de bo- De schade bleef daardoor wonderwel beperkt. Alleen de bar in de tent. die onbeschadigd belef. viel om waardoor een voorraadje frisdrank verloren ging. Onder leiding van teamleider K. H. Wigbolders is de kerktent en het inte rieur vanmorgen weer hersteld, zodat de t.v.-uitzendingen op zondag 21 juli nor maal kunnen doorgaan. Op die dag zui len namelijk directe uitzendingen wor den verzorgd van twee kerkdiensten. De eerste kerkdienst zal worden geleid door ds Van Bottenburg en de tweede door kapelaan De Leur van het diocesaan college Leeuwenhorst. Zoals bekend is „De Vinkentop" tot stand gekomen door het samenwerken van de kerken van Noordwijk en Noordwijkerhout. Op de camping in Katwijk-Noord, de Hoornes, geraakten gistermiddag vele mensen in paniek. Het campingterrein vertoont vele lichte plekken. Naar schat ting meer dan 100 kampeerders, voorna melijk Duitsers, namen de wijk, veelal met beschadigd kampeermateriaal. Een De vele lege witte plekken tonen aan waar mensen in paniek de camping in Katwijk-Noord verlieten. ervaren kampeerder, de Leidenaar H. van Zijp, vertelde ons. dat de storm van dien aard was, dat men er zonder onge lukken kon doorkomen. Indien men ten minste de nodige zorg had besteed aan het opzetten van de tent en nodige maat regelen had genomen zoals extra scheer lijnen en zandzakjes aan de binnenzijde op het tentdoek. De storm zal wellicht niet onwelkom geweest zyn voor de bouwvakkers, die vanavond met vakantie gaan. De Kat- wijkse camping in Noord was gister middag al nagenoeg vol, maar door de vlucht van velen is er weer heel wat ruimte gekomen. In Katwijk werden tengevolge van de rukwinden ook enkele mensen gewond. In de Tramstraat werd de 6-jarige Lies- beth Gordijn tegen een geparkeerde auto geblazen. Zij brak haar rechterboven- been en werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Op de Kon. Julianabrug sloeg de 45- jarige mevrouw A. Vooys door een ruk wind tegen het wegdek met haar fiets. Zij kreeg een hersenschudding en een hoofdwond en moest eveneens voor be handeling naar het Academisch Zieken huis in Leiden worden gebracht. zuiderburen alweer de zevende etappe zege te pakken. De heer D. Alkcmade Pickéstraat 72 te Noordwijk, boekte zijn eerste triomf. Hem valt de c heque ad ƒ5.ten deel. GESLAAGDEN VAN ANALISTENSCH00L Voor het door de samenwerkende ana- listenscholen ex. Art. 5 ingestelde over gangsexamen voor leerling-laborant te vens bevordering naar de examenklas sen voor analisten slaagden de navol gende leerlingen van de Leidsche Analis- tenschool, Rijnsburgenveg 148 te Leiden. Medische richting: de dames. W. M. M. Beljon. Voorburg; R. Koning. Hillegom; L. v. Nieuwkoop, Scheveningen: VV. A. v. Oosterom, Woerden; W. Plokker, N'wijk a.Z.; G. C. M. Schoemaker, Voor hout; P. M. v. Vliet. Sassenheim; P. W. Verswijveren, Beverwijk en de heer J. Wakka, Leiden. klets" en het verdere showwerk werd nog aardig getennist ook waarbij De Haas na een 5-5 40-0 achterstand in de derde set met 7-5 4-6 7-5 de volle winst tot zich trok. MARATHONPARTIJ BU de dames deden zich geen verras singen voor. Joy Overdfjkink liet zich niet als Gerke Doorenbos door mejuffr. Kersken verrassen en won gedecideerd met 6-2, 6-3. Ook Josine v. d. Koogh be reikte de halve finale, al ging het heel wat moeilijker tegen de taaie Inge van Zuuren dan de 6-3, 6-2 doet vermoeden. Zowel .bij de dames als by de heren willen wij graag een prognose doen. Bij de dames tippen wy een finale tussen Joke Groen, de sterke Haagse hoofd klassespeelster van Thor RVV en rU- Noordwyk8e Josine v. d. Koogh. terwyl wij by de heren Jaap Temminck en Hans Keizer deze eer toedenken. Marktberichten LEIDSE BIOSCOPES De films in de week van 11 tot 18 juli zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: CameraHet mysterie van de koffer- moord (18 Jaar). Sex A la minuut (18 jaar», nacht vry. en zat. 23.30. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. s' Middags: Door het dolle heen ad. Lldo: Het is een gekke, dolle, dwaza wereld. (14 jaar). Dageiyks 2.30 en 20.00 uur. Luxor: Wacht tot het donker ls (18 Jr.). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: (ochtend, 10.00) Thunderblrda a. 1.; Samen uit, samen thuis, a.l. DageHjka: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: (ochtend) Elza, dochter der natuur, a.l. Poel der ontucht, ontr. Dn gelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. LEIDEN, 12 juli. Vee Aantal r, stieren 8. melkkoeien 55. vette koeien 300, vare koeien 50. pinken 8. graskal- veren 2, vette kalveren 6*. nuchtere kal- veren 3. vette schapen 201, weidescha- 1 pen 60. zuiglammeren 950, weidelamme- ren 725, varkens zeugen i 50. schram- men 78. biggen 746. geiten 22. totaal 3326. Prijzen: slachtstieren s. 4.00-4.50- 4.70. melkkoeien 975-1300-1700. vette koeien s. 3.75-4.25-4.70-5.15. vare koei en 680-1000-1450. pinken 650-850. vette kalveren 1. 3.00-3.35-3.60. vette schapen 105-125-140, weidesehapeu 120-130-140, zuiglammeren 120-135-147.50. weldelain- meren 100-115-125. drachtige zeugen 375- 400-450, schrammen 85-95-115, biggen 65-68-70, gelten 20-50-80. Handel: slachtstieren matig, melkkoeien rustig, vette koeien redelijk, vare koelen redelijk, pinken tameiyk, vette kalveren tameiyk vlug, vette schapen redelijk, zuiglammeren vry goed, weidesehapeu en weldelammeren rustig, zeugen, schrammen en biggen matig, geiten re delijk. Kaas - Aangevoerde partijen: Goudse 3. Leidso 6. Notering: Goudse tot 4.02, Leidse tot 3.65. Handel kalm. RMNSBURG. II juli. Bloemen Anthurlum 45-165, Gerbera 10-31. Col- villei 3-10. Allium 5-30, Gladiolen 5-24, Violieren 8-11. Campanula 3-9, Liatris In het dainesenkel C' opnieuw een ze ge van Mieke van Clden, ditmaal op de charmante Katwykse Mijntje Guyt niet 6-1, 7-5. In de kwartfinale moet Mieke 5-14. Rozen: Baccara 15-45, Junior Miss Afgewezen 2 kandidateu. met 1 kandi- I tegen de sterke niej. Saarberg bewijzen 7-15, Carol 5-7, Garnet 5-8, Zorina 5-11 daat wordt het exameu voortgezet. wat zy waard is. By de heren opnieuw alles per stuk. Am. Anjers: Witte Sim Chemische richting: de dames, M. Hen- een gemakkelijke zege van Jan Vreeburg 340-910. Rode Sim 350-1000, Rose Sim nes. Leiden. M. J. C. C. v. Middelkoop, nu op J. v. d. Berg niet 6-2. 7-5. Een zegt- 360-1020. Cromly Sim 350-980. Dustv Alphen a.d. R. H. M. v.d. Putte. Was- lykt voor Vreeburg een uitgemaakte Sim 500-1250, Arthur Sim 350-970, G.j. Sim 350-850. Selecta Sim 35U-M1H. Wil liam Sim 250-1150. Keefer 350-980. Fa- rah Dibn 500-1300. Harvest Moon 500- 1500, Espërance 500-1150, Esteriet 200-j R. J. A. E. Schrama, Oegstgeest, zaak, daar hy di C. J. Ham, IJmuiden. De heren. J. P. A. zeker kan hebben. De party in C op deze c: Cat Ballon (14 jaar) Dugelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 00 en 9.15 uur. (nacht. vr. en zt 23.30) Jong en immoreel (18 jaar). HILLEGOMS MEISJE DOOR TREIN GEGREPEN Tegen half twee bevond zich don derdagmiddag het 9-jarig meisje G. J. W. Prins, wonende aan de Derde Loos- terweg, op de spoorwegovergang Hille- gom-De Zilk toen de spoorbomen naar beneden gingen. Een trein, komend uit de richting Leiden, greep het meisj'e, dat zwaar verminkt enige meters van de spoorwegovergang werd gevonden. Dr. J. J. van den Andel deed het stoffelijk overschot vervoeren naar Huize St.-Joseph" in de Mariastraat te Hillegom. Jaccques Smits naar Italië In de kerktent „De Vinkentop" is r bezig met het opruimen van de rava die de storm aanrichtte. Een de leiders. \d. Hulst, Warmond. J. Kukler, Leider dorp. J. B. A. M. Seppen, Alphen a.d. R. K. R. Koolstra, Sassenheim, J. G. Boer- gonje. Uitgeest. A. Hajós, Beverwijk. R. Jorritsma, Heemskerk. S. J. Krab, IJmuiden, J. P. Kroone, IJmuiden, J. v. Velzen, Haarlem, M. M. Versteegen, Santpoort. Afgewezen 4 kandidaten, voortzetting met 7 kandidaten. dag streden 8. van Egniond en de Mun- nik-voorzitter Van Straaten, door Van Egmond na een marathonparty met 11-13, 6-3, 6-4 gewonnen. De voornaamste uitslagen luiden: D.E. B.: J. Overdijkink-Kersken 6-2, 6-3; J. v. d. Koogh-I. v. Zuuren 6-3, 6-2. H.E. B: v. Teeffelen-Lim 8-6, 6-3; Ma- dera-Heringa 6-1, 6-0; Ubbink-Vroegop 4-6. 7-5, 8-6; F. de Haas-H. Meijer 7-5, Jacques Smits, die op 7 november ars. 40 Jaar wordt heeft weer een zeer eer volle uitnodiging ontvangen. De Hol land-atleet. bij wie de Jaren nauweiyks een woordje schijnen mee te spreken, zal in 'if tin- <>p 410, Wereld Suprème 25-400 alles p. 100, 21 juli in hei Italiaanse Brescia Chrvsanthen: Lyona 160-180, White Spi der 250-320. Tokio 160-190. Lodlanapolta 180-200, Freesla's: Stockholm -15-95, White Swan 75-175, Golden Yellow 45- 100, Phlox 35-75, Gele Margrieten 25-45, Goudsbolemen 20-40, Statice 85-110 al les per bos. :len gehouden, uitkomen op de marathon. Aan de 42.195 m lange wedstrijd zql- len verder deelnemen And Steylen, Wlui Hol en Louis Vink. Deze Nederlandse ploeg krygt als tegenstanders de Bel gen, de West-Duitsers, de Zwitsers, <Je Kransen en de Italianen. zorgen voor zéér goede thriller „Wait until dark" Geweldige film orld In hel el te Da: tteur Stanli Phil Silvers en Jlmn een gekke, rare, dolk 't Is een gekke, dolt brengen kan.1" Vijf Lldo-Uieater aun de Stecn.- worden. Tranen van het lachen de bekende Amerikaanse regi*- Spencer Tracy, Mickey Rooney, Durante o nier maar enkele te noemen, heeft Kramer Iwaze film gemaakt (It's a mad, innd. mad, mad world), dwaze wereld laat zien waartoe geldzucht de mensen drie vrouwen zien een oude man met zijn ele tralie; staat di Kramer borg. Met ve auto in het ravyn storten. De mannen haasten zich naar beneden om hulp to bieden en horen dan de laatste woorden van de bejaarde man. Hy vertelt dat er onder een grote W in het park van Santa Rosita een Bchat aan geld ver borgen ligt. Een vreemde gloed komt in dc ogen van de mannen Z|j praten eerst nog over verdeling, komen daar niet uit en dan ontwikkelt zich een race om als eerste in dat park te komen. Die stryd, uitgevochten met auto's, is zo kostciyk verfilmd dat de toeschouwer twee uur long trnaen van het lachen zul lnten bij deze kosteiyke satire. Dan volgt de wel zeer verrassende ontknoping die helemaal by deze geweldige film past. Keuring: 14 Jaar. Kostelijke parodie zit vol kosteiyke luiinor. Daarvoor zorgen Jane Marvin als di- revolverheid; een revolverheid die en nog slechts in dronkenschap de vaste band van heater aan de Iluarlem- i> toeschouwer zich geen die op di> vele westerns, Fonda, als Cat, en Lee wal Is geraakt heeft. Dat is aanleiding voor de meest dwaze capriolen die de man op zyn paard maakt, om het meisje Cat Ballou te beschermen. Hy is daartoe door het meisje zelf uitgenodigd. Thuisgekomen van het Internaat waar 7.y het diploma voor onderwijzeres gehaald heeft, ontmoet zy haar vader die zich de woede van de dorpsgemeenschap op de hals heeft gehaald. Hy wordt bedreigd door een gehuurde moordenaar. Strawn met de bynaam „Zilver- neus" omdat op de plek waar vroeger zijn neus zat nu een zilveren plaatje bevestigd is. Zyn neus is afgebetenStrawn schiet de vader van Cat dood en zij besluit tot een wraakoefening tegen de mensen van het dorp. Dan ontwikkeld zich een kostciyke parodie die geen moment verveelt. Keuring: 14 jaar. PRISMA 1) 100% waterdicht - incabloc shockproof - onbreekbare veer - plat model - edelstaal 125.- V PRISMA dameshorloge 2) incabloc shockproof - 100°,, waterdicht dus óók bestand tegen (nat) huishoudelijk werk 99.- Richard Grei LUXOR: Wacht tot het donker is Thrillers 7,yn gemaakt in vele soorten en kwaliteiten, met als meest bekende naam op grlezelgebied Alfred Hitchcock. Maar „Wacht tot het donker is" kan wedijveren met de liesto Hitchcock-films, psychologisch en qua kwuliteit! De regisseur moet dan wel een bijzonder iemand zijn dat is hy ook: Terence Young, de regisseur van de vele James Bond-films en van „De jacht op de gele papaver". De sterren zijn eveneens van formaat! Audrey Hepburn als Susy IIcndrix, Alan Markln ais de bandiet Root en Richard Grenna en Jack Weston als de „detectives" Mike Talman en Carllno. die door Roai geprest worden „een \uil spelletje" te spelen. Dat vuile spelletje vindt zijn ontstaan aldus. Een man (Sam Hendrix, de echtgenoot van Susykrijgt op een vliegveld van een hem onbekende dame een pop in handen geduwd die heroïne bevat. De pop is het doelwit van Roat. die twee medewerkers van de dame die Hendrix de pop gaf dwingt hem te helpen de pop die in het huis van Sam is. te zoeken. Sam is niet thuis. Zijn blinde vrouw dreigt het slachtoffer te worden van tic sluwe handelingen van het trio misdadigers. Hoe het allemaal verder gaat, MOET U zélf maar gaan zien. in Luxor. De film is uiterst spannend en werkt naar een climax, vlak voor het einde, in een tweestrijd blijven Roat gewapend i en de blinde Susy over Susy verduistert dan het huisDe keuring is 18 jaar. Slapstick CAMERA: Door het dolle heen Dngeiyks om half drie en zondag om half drie en kwart voor vyf staan Stan Laurel en Oliver Hardy borg voor slapstick van de eerste orde in de film „Door 't dolle heen" „De dikke en de dunne" alleen „dunne" Stan Laurel leeft nog van dit befaamde duo dat de eerste gesproken films tot onvergeteiykc suksessen heeft gemaakt zullen U weer laten lachen zoals U vaker moet doen! Ook dc bezoekers zullen door het dolle heen zijn, vooral als het jeugdige zyn De film is uiteraard voor het hele gezin en: alle leeftyden gekeurd. Ontraden TRI ANON Poel der ontucht „Poel der ontucht" Is door<dc K.F.K. ont raden en wordt derhalve niet bij onze besprekingen opgenomen. Het is de avondvoorstelling van Trianon Nacbtioorstellingen L. VAN DUYN KATWIJK AAN ZEE - Princeslraat 15 Tel. 01718-2734 N. BINK Juwelier-Hoi'loger - LEIDEN - Hooigracht 45 - Tel. 30194 MATTH. BRINKS LEIDEN - Haarlemmerstraat 126 - Tel. 21074 PIERROT Juwelier-Horloger - LEIDEN - Maarsmansteeg 21 - Tel. 20778 Fa. v. d. WATER Juwelier-Horloger - LEIDEN - Haarlemmerstraat 181 - TeL 24469 C. VAN EGTEN Goud-Zilver-Uurwerken - NIEUWKOOP - Sper-erstraat 1 - TeL 1559 Fa. TROSSEL Horlogerie-Juweliersbedrij f - SASSENHEIM - Hoofdstraat 234 - TeL 7301 Panische angst CAMERA: Hel mysterie van de koffermoord Geld alleen maakt ni. i gelukkig. Een huwelijk op financiële basis strandt dan ook meestal. Zo is het ook gesteld met de hoofdpersoon in deze film, die na enkele jaren huweiyitsleven tot de slotsom komt zyn vrouw maar beter uit dc weg te kunnen •uimen. Hij, die nog altijd de harten van de vrouwtjes op hol kan brengen heeft er genoeg van nog langer het lot te delen met een vrouw, wier schoonheid door de jaren al lang is verdwenen. Zonder meer we: gaan kan hij niet. Hij zou dan de forse nalatensehap van zyn echtgenote mislopen. Als dan plotseling een zeer aantrekkelijk nichtje komt opduiken staan zijn plannen vast. Enige malen stelt hij zijn moordlustige plannen nog uit. maar tenslotte slaat hy dan toch toe. Zoals de titel al suggereert wordt het ïyk opgeborgen in een koffer. Dat lijkt echter niet voldoende te zyn geweest. Wanneer hy 's nachts in het huis vertoeft met het nichtje klinken allerlei vreemde geluiden door het duister. Is het zyn vrouw, die zichzelf onder hypnose kan brengen en tydeltjk in trance kan gaan? Twij fel, onzekerheid, panische angst en een gevoel van onmacht overvallen hem dan. De spanning wordt langzaam opgevoerd. De alleenstaande villa wordt een spookhuis. De regisseur laat zijn hoofdpersoon telkens weer door het huis dolen. Garry Merrill speelt d« „onmachtige", de man die op een gegeven moment zelfs gaat denken dat zijn vrouw weer ls terugge keerd, maar dan ln een tweede leven. Onzichtbaar, om op deze manier haar represailles te nemen. „Het mysterie van de koffermoord" hoeft dus alles wat op het menu van een griezelfilm moet voorkomen. Keuring 18 jaar. CAMERA draalt 's nachts „Sox :i la minute". Dc film wordt door de K.FJC^ 18 Jaar gekeurd, maar met voorbehoud: volwassen onderscheidingsvermogen. De film Is een parodie op de aexfllm en deswege komt er nogal wat sex In voor. Maar het is een leuke film, inet volwassen humor, gemaakt naur het bock „Dot tossede paradis" van Ole Juul, dnt ook in het Nederlands Is vertaald onder de titel „Paradijs In opstand". REX geeft \s nachts (vrijdag en zaterdag 23.30 uur) voorstellingen van „Jong en Immoreel". De film behandelt do daden en gangen van een bende misda-' dlgers, rite Immoreel zijn. Dn film is door de K.F.K. daarom weliswaar 18 Juar vokeurd, doch onder ernstig voorbehoud. Prolongaties STUDIO prolongeert vanwege het grote sukses zyn ochtend- en dagpro gramma. 's Ochtends draalt Thunderblrd» are go. Dc Thundcrbirds zyn algemeen bekend van de t v. Het is geweldig te zien hoe mechanische pop- pon op mensen kunnen lijken. Voor wie deze produktie heeft gemist. In de middag- en avondvoorstellingen geeft STUDIO een der grootste suk sessen van Louis de Funes en Bourvil „Santen uit, samen thuis". Terry Thomas voltooit het drietal knotsgekke kereh (op de film althans). De film handelt ten tyde van de tweede wereldoorlog niet te missen! Keu ring van belde films: alle leeftyden. TRIANON laat een tweede week zien wat de moeliykheden van een echt paar zyn by de terugbrenging van Elsa, een leeuwin, naar de natuur. Elke middag, voor alle leeftyden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3