Benoemingen gemeente Leiden De heer J. G. L. Lippits hoofd H. Hartschool plotseling overleden Geslaagden Middenstandsexamen Begaafde Jean Langlais gaf concert in Katwijk Premiepot L. Courant oningbouwver. „St. Willibrord reikte sleutels uit van 250ste woning R ioolwerk wrdert goed Maatregelen bij viaduct station morgen opgeheven In de loop van donderdag 11 juli zal ook de westelijke doorgang van 't Rijns- burgerviaduct voor liet wegverkeer wor den vrijgegeven. De aansluiting van het Schuttersveld-riool op het stamriool in het parkeerterrein naast het stations gebouw is net op tijd voor de bouwvak vakantie gereed gekomen, zoals bjj het begin van dit werk op 28 maart. jl. de bedoeling was. De bouw van het transportriool in het Schuttersveld, waarvoor de aanneem- som bijna 1,4 miljoen gulden bedroeg, schiet flink op. Men is reeds zo'n 300 meter in de richting van het Maredijk- viaduct gevorderd. Naar zich laat aan zien zal enige weken na de bouwvak- Anderhalf jaar voor Leidse taxichauffeur die passagier beroofde Wegens diefstal met geweldpleging heeft de rechtbank in Den Haag giste ren de 34-jarige taxichauffeur G. P. de R. uit Leiden veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest (eis: twee jaar met 1 aftrek). Het slachtoffer van verdachte zou na I cafébezoek door hem naar huis worden gebracht, doch onderweg dwong hij zijn passagier uit te stappen. Hij mishan delde hem en beroofde hem van f 1.035,-. De slechte woongelegenheid voor het gezin van de chauffeur had hem uit zijn evenwicht gebracht en hem tot zijn daad verleid, zo verklaarde hij voor de recht bank. EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd: doet. ex. Cult. Antrop. de heer W. Ch. A. M. Dusée (Oegstgeest)kand. ex. N.W. Sociologie de heer W. A. H. Jop-A-Joe (Rotterdam); doet. ex. Ned. Recht de heer J. H. A. M. Peek (Leiden). Dit zijn de laatste uitslagen voor de zo mervakantie. BUKGERLIJKE STAND Geboren: Maarten Julian z.v. M. P. Boting en E. W. Spek; Gerritje d.v. B. de Wit en G. Kroon; Willy Rolien d.v. J. A. Heemskerk en W. v. d. Eykel; Chantal Marielle Claire Lisse d.v. G. A. M. Cooper en M. L. Hunsel; Sacha d.v. W. Foks en C. Luppenga; Dorothea Anna Maria d.v. J. A. Otto en A. E. M. Tetteroo; Margaretha Theodora d.v. D. Keuning en J. C. v. Dijk; Astrid Ger- truda Maria d.v. C. B. M. Castricum en G. M. Hofland; Ralph Anthonius Henri- cus z.v. A. B. Spelbos en M. G. T. Rans- dorp. Overleden: A. F. de Vet 72 j., man. D0C0S-JUNI0RENIN WEERT BEGONNEN AAN VIJFKAMP De junioren van Docos die in Weert in het NKS-kamp kamperen zijn gister morgen aan de vjjfkamp begonnen. Om 8.30 uur werd begonnen aan een serie handbalwedstrijden, welke het grote vreugde van de Doeos-aanhang met een overwinning werd afgesloten. Met liefst 7-1 werd Den Hoorn door het Docos-7- tal verslagen. De uitslagen waren: LWV I-DOCOS 2-0; Docos-Westlandia 0-3 en Docos-den Hoorn 7-1. Hierna komen weer twee onderdelen van de vijfkamp aan de beurt. Bij het hoogspringen werd W. Driessen nr. 1 met een sprong van 1.50 meter. By het verspringen eindigden twee jongens. E. Dubbeldeman en J. van Zijp, beiden met een sprong van 4.60 meter op de eerste plaats. E. Klein kwam niet verder dan 3.90 meter. De eerste voetbalwedstrijd werd dins-1 dagmiddag tegen Zw. Vooruit gespeeld. Ondanks het warme weer speelden de Docos-junioren een pittige wedstrijd. Na 2 x 10 minuten werden de boys van Zw. Vooruit sportief door coach J. van Ros senberg gefeliciteerd met de 2-0 v sprong. De tweede wedstryd werd met 3-0 ge wonnen van EW-58. De doelpunten wer den gemaakt door P. v. d. Kooy, O. Veen en G. van Hartevelt. Tussen deze twee voetbalwedstrijden werd nog een hand balwedstrijd gespeeld. Uitslag 12-0 voor de tegenstander. Voordat de scheids rechter het einde floot, lagen de jongens alweer in het water. vakantie de noodweg over 't Schutters veld worden bereikt. In afwachting van de wegaanleg en de reconstructie v. d. Rijnsburgerroton- de zal het verkeersplein in zijn huidige staat gehandhaafd blijven, echter zonder de stremmingen van de laatste maan den. Wanneer precies met de wegaan leg op het Schuttersveld kan worden gestart is nog niet bekend; dat hangt vooral af van het weer in de komende winter. Wel zal dit najaar worden be gonnen met de verdubbeling van de be staande rijbaan van Rijnsburgerrotonde naar Valkbrug. Buitenlanders te gast bij burgemeester Twintig buitenlanders zijn gister middag te gast geweest bij burgemees ter mr. G. C. van der Willigen. De buitenlanders, afkomstig uit Europese universiteitssteden en allen deelnemer aan de Leyden Session Leiden-Am sterdam-Columbia summercousse in American Law, gaven zaterdag tijdens een ontvangst van b. en w. in de La kenhal blijk van hun interesse voor de stad en haar inwoners. Him interesseerde in het bijzonder de werkgelegenheid in de stad Leiden. Na een uiteenzetting in de koffie kamer van het stadhuis, stapte men in de bus voor een rondrit door de stad Men toonde een levendige belangstel ling voor bedrijven, nieuwbouwwijken en het wegennet van de stad Leiden. De deelnemers aan de rit toonden zich na afloop zeer erkentelijk. GEMEENTEREINIGING Als adjunct-direkteur van de ge meentelijke reinigings- en ontsmet- tingsdienst is met ingang van 1 juli 1968 benoemd de heer F. van Over- meire uit Rotterdam. De heer Van Overmeire, die 41 jaar is, is gehuwd en heeft 2 kinderen. Na de lagere school en de HBS volgde hij .een opleiding tot scheepswerktuigkun- dige. Als zodanig werkte hij enige ja ren bij een scheepvaartmaatschappij. In 1948 trad hij in dienst bij de Kon. Marine, waar hij na het behalen van zijn vliegbrevet o.m. enkele jaren als vlieginstructeur werkzaam was. In 1961 trad hij in dienst als ad- junct-luchthavenmeester te Rotterdam. In 1965 werd hij benoemd tot chef van de administratie van de lucht haven Rotterdam. STADSARCHITECT Met ingang van 1 juli j 1. is ir. H. J. Verster te 's-Gravenhage benoemd tot hoofd van de hoofdafdeling bouw- Dienst van Gemeente werken. De heer Verster vervult de vacature ontstaan door het vertrek van ir. Th. K. J. Koch, die op 1 maart 1968 wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de dienst ver liet. De heer Verster, die 46 jaar is en twee kinderen heeft, behaalde in 1940 het diploma HTS-bouwkunde en in '56 het diploma bouwkundig ingenieur aan de T. H. te Delft. Sedert 1956 was hij werkzaam als zelfstandig architect en als medewer ker van verscheidene architectenbu reaus. ADJUNCT-DIRECTEUR BIJ SLACHTHUIS B. en w. hebben met ingang van een nader te bepalen datum de heer F. X. Slachthuis en de Keuringsdienst van Slachtdieren en Vlees te Leiden. De heer Cremers die 31 jaar oud is, is gehuwd en heeft twee kinderen. Na zijn HBS-opleiding (B) volgde hij de opleiding tot diergeneeskundige aan de Utrechtse universiteit, waar hij in '63 afstudeerde. Sindsdien was hij als we tenschappelijk medewerker verbonden aan het Centraal Diergeneeskundig In stituut, afd. Rotterdam. DE LEIDSE COURANT Blaricumse gewond bij botsing te Oegstgeest Bij een botsing tussen twee perso nenauto's op de kruising van de Haze- boslaan en de Karei Doormanlaan te Oegstgeest is vanmorgen omstreeks 8.20 uur een 48-jarige inwoonster uit Blaricum gewond geraakt. Het ongeluk ontstond op een nogal gecompliceerde manier. De 62-jarige bestuurster uit Blaricum van een Citroen personen auto rijdend op de Hazeboslaan moest uitwijken voor een andere personen auto. Daardoor naderde de Citroen de kruising over het midden van het weg dek. Vanaf de Karei Doormanlaan was tezelfdertijd een Volkswagen de krui sing genaderd. De bestuurder van die auto, een 38-jarige Oegstgeestenaar, had voor de kruising gestopt en trok juist op het moment dat de Citroën naderde weer op. Gloednieuwe auto bij aanrijding vernield Bij een botsing met een vrachtauto is vanmorgen omstreeks 10.25 uur in Voorschoten een gloednieuwe perso nenauto van het merk NSU volkomen vernield. De bestuurder van de per sonenauto die pas 40 km. gereden had, een 28-jarige Hagenaar remde al' in de bocht van de Generaal Spoorlaan en de Rouboslaan in Voorschoten. Waarschijnlijk als gevolg van het gladde wegdek geraakte de auto daar bij op het weggedeelte van het tege moetkomend verkeer en botste fron taal op de vrachtauto. De bestuurder van zowel personenauto als vrachtwa gen bleven ongedeerd. De NSU werd totaal vernield terwijl de vrachtwagen aanzienlyke schade aan de voorzijde kreeg. Botsing Omstreeks 16.20 uur gis termiddag waren drie personenauto's betrokken bij een botsing op de krui sing Voorschoterweg-Leidseweg in Voorschoten. De drie auto's kregen aanzienlijke schade. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Het onge luk vond plaats doordat toen twee per sonenauto's voor de kruising stonden te wacht een derde wagen, bestuurd door een 30-jarige man uit Assen, bo venop de wachtenden reed. De auto's van een 78-jarige inwoner uit Valken burg, een 27-jarige Leidenaar en de automobilist uit Assen werden aan zienlijk beschadigd. LEIDERDORP Gedaagd Aan de Technische Hoge school in Delft slaagde voor het examen propaedeutisch civiel-ingenieur de heer H. Spek. LEIDSCHENDAM Geslaagd Aan de Technische Hoge school in Delft is geslaagd voor het exa men propaedeutisch civiel-ingenieur de heer L. A. Roelofs. Voor het examen pro paedeutisch natuurkundig ingenieur slaagde de heer W. G. Lankamp. Geheel onverwacht is gistermorgen vroeg in zijn woning aan de Houtlaan overleden de heer J. G. L. Lippits, hoofd van de H. Hartschool aar Lusthoflaan. De heer Lippits, w plotselinge overlijden grote ontsteltenis teweeg heeft gebracht, werd 56 jaar. Sedert 1 september 1957 is de heer Lippits in het katholiek lager onder wijs in Leiden werkzaam geweest; tot twee jaar geleden was hij alleen hoofd van de R.K. Jongensschool aan de Os- en Paardenlaan, maar na het overlij den van de heer P. B. Kraaijevanger (eveneens geheel onverwacht), die hoofd was van de Meisjesschool, wer den beide scholen in 1966 tot één ge mengde school gecombineerd onder lei ding van de heer Lippits. De heer Lippits werd in 1911 ir Hoorn geboren. Zijn opleiding ont ving hij te Beverwijk, alwaar hij ook zijn hoofdakte behaalde. Voor hij te Leiden benoemd werd was de heer Lippits achtereenvolgens werkzaam in Berkhout, Spanbroek en in Hoorn. In Leiden was de heer Lippits door zijn vakbekwaamheid als onderwijs man en door zijn menselijke kwalitei ten een man van gezag, die het onbe perkte vertrouwen genoot van school bestuur en ouders. Door zijn hartelijk heid en sportiviteit was hij ook een man, die ..toegang" had tot de jeugd, welke aan zijn zorgen en vakbekwaam heid was toevertrouwd. Zijn verschei den, dat direct tragische herinneringen opriep aan het overlijden van zijn col lega Kraaijevanger in 1966, wordt dan ook als een grote slag gevoeld. Het zwaarst getroffen evenwel is het gezin Lippits, dat zes kinderen telt. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool Delft zijn geslaagd: voor het propaedeutisch werktuigkundig inge nieur de heer H. A. v. Swieten; voor het examen propaedeutisch elektrotech nisch ingenieur de heer J. F. Hansen; .voor het examen propaedeutisch civiel- ingenieur de heer B. Blankwaardt; voor het examen propaedeutisch natuurkun dig ingenieur de heer N. M. de Water en voor het examen propaedeutisch me- taalkundig ingenieur de heer E. W. Wa- laardt Sacré van Lummel. Voor de in „De Burcht" gehouden mid denstandsexamens algemene handelsken nis zijn geslaagd: mej. A. Schouten; H. Schouten; J. B. Sloos; J. Slottje; J. Smit; mevrouw F. Spruyt-de Boer; C. mers-Links; mej. W. M. van Tol; J. F. Valentijn; P. J. A. Valenten; mej. M. G. Varkevisser; G. A. L. Veelenturf; Th. J. van Veen; mej. E. Verheul; mevrouw A. M. Verhorst-van Donk; L. Visscher; P. C. van Vliet; J. C. de Bruin; mej. V. Th. van der Voort, J. de Vos; W. J. v. d. Vos; E. M. Waayer; F. Wagemans; A. H. M. Walenkamp; mej. A. Th. Wan- ninkhof; mevrouw J. G. Westen-Schip- pers; mej. H. M. W. van Wissen; B. W. J. Wolsink; C. N. J. Wysman; A. C. J. Zuidwyk; mej. G. C. W. Zwaan; C. Zwa nenburg; mej. K. G. J. van Norden; T. G. van Norden: J. P. Hoogerbrug; T. J. B. van Galen; mej. S. Gnade; J. H. Mat- ze; C. de Graaf; mej. M. Graafland; mej. M. Griekspoor; A. Griekspoor; C. M. H. J. de Groot mej. T. M. G. de Groot; mej. C. J. Groothedde; A. A. Gysman; mej. M. M. de Haan; A. H. A. M. van Haar lem; C. A. F. de Haas; A. C. P. van Hecke; H. v. d. Heiden; N. Fakkel; C. A. Hoogervorst, H. P. W. Hoogervorst, mej. Hoogervorst, L. A. Hooger vorst, J. Th. J. Hoogeveen, mej. M. J. H. Hoogeveen, R. L. Hoogkamer, N. v.d. Horst, S. Houtman, G. Huisman, E. v. Hulst, J. H. v.d. Hulst, P. J. M. Jeu- nink, mej. M. J. Kok, H. D. Koelwijn, J. H. Klein, M. Jongbloed, N. M. de Jong, mej. J. M. J. Koorn, mevr. C. E. J. M. Korswagen-Hoogkamer, mej. F. J. Kort, G. J. B. Kortekaas, P. M. H. M. J. Kor- tekaas, H. C. v.d. Kraan, mej. C. P. M. Kriek, mej. G. J. M. Kriek. A. A. v.d. Kwast, P. B. Labuijère, H. J. J. M. Landwer Johan, mej. A. A. v. Leijden, C. M. Looijensteijn, P. W. J. M. 't Man netje, A. M. Fasseur, mej. O. A. M. v.d. Meer, mevr. M. W. Methorst-van Heijningen, S. v.d. Meij, F. Molema. mej. A. G. M. Mooiekind. P. Mostert, G. v.d. Vogel, H. Nagtegaal, mej. M. W. Nie sing, mej. M. v. Nieuwkoop, mej. G. M. J. v. Es, H. J. M. v.d. Eshof. L. Olden- hage, J. Th. J. v. Oosten, A. Oosterbeek, mej. A. Oppelaar, H. Oudenes, mej. A. A. M. Oudshoorn, H. Oudshoorn, mej. E. du Pau, C. J. J. Peschier, mej. J. M. J. Peschier, N. Polderman, J. R. Profyt, mej. M. C. v. Rooden, B. P. Ranke, mevr. M. H. v.d. Reijden-Bikker, T. Reijerkerk, J. A. Rip, T. v. Rossen, J. H. Rubingh, L. H. v. Rijn, mej. M. Schakenbos, A. M. Ruigrok, A. Schouten, H. Benning, mej. M. Baelde, mevr. M. P. Bakker-Cuve- lier, mej. J. M. C. Barnhoorn. J. H. Ba ron, L. O. Belfi, mej. C. A. Belt, J. A. P. M. Berg, H. M. Beuk, A. H. Bieshaar, mej. G. C. M. v.d. Berg. A. Baars. J. H. Bink, L. J. Boer, mej. C. F. L. Bolland, J. A. F. Bolland, A. Boot, A. Borst, mej. M. Bouthoorn, J. P. M. Braun. R. P. G. Brederode, mej. T. Bremmer, Th. G. Broeke, W. F. Brokaar, J. M. J. v.d. Voort, mevr. G. C. J. de Bruin-Kersten, J. G. Bruijnen, J. J. M. v.d. Burg, A. P. Burnink, G. v.d. Bijl, mej. M. C. Capteln, mej. P. A. Captein,, E. Coster, mej. W. v. Dommelen, A. W. J. F. Droogh, H. Dubbelaan, J. J. Dubbelaan, mej. P. Th. v. Duijn, F. v. Dijk, J. W. Th. v. Dijk, mej. M. M. J. v. Dyk, R. v. Dyk, C. v. Egmond, J. M. v. Egmond, H. Eller- broek, mej. M. Elzink, mej. Gk v. Ea. Jean Langleis. geboren 15 februari aan het Cavaille-CoU-orgel, dat in de 1907, was leerling van de grote Duprez grote kerk in Parijs is te vinden. In ied- i voor orgel en van Dukas, voor composi- geval werd de registratie van Bach's tie. Hijzlf is organist aan de St.-Clothil- Preludium en Fuga in e-kl.t. een pret- de. waar ook Cesar Franck organist is uge belevenis, al meende Langlais hier geweest. Langlais is als organist beroemd ,,.i een te langzaam tempo aan het werk geworden, maar ook als componist. Hel moeten geven. De drie Chorual-voor- is een zeldzaamheid hem in Nederland spelen weiden evenwel juwelen van in- te horen, maar zijn composities vindt t»*rpretatie. j men regelmatig op de programma' Het gaat er op lijken dat de Neder landse equipe in de Ronde van Frank rijk zeer gehavend Parijs zal bereiken. De vraag rijst zelfs of deze ploeg haar bestaansrecht wel zal kunnen behou den. Nu achtereenvolgens v. d. Vleu ten, Zilverberg en Vianen de Tour moesten verlaten en Schepers gewond werd tijdens een val ziet het er niet al te rooskleurig it. En dat met alleen maar vlakke etappes achter de rug. De Pyreneeën- en de Alpentoppen moeten immers nog komen en dan vrezen we het ergste voor mannen als Dolman, Nijdam, Schepers, Ottcnbros en Beu gels. Het schijnt dezelfde weg op te gaan als enkele jaren geleden in de Ronde van de Toekomst toen Lex van Kreuningen als enig overgebleven ren ner zich dan maar aansloot bij het restantje Duitsers dat toen nog in de Ronde aanwezig was. De Belgen schij nen zich onder de brandende zon best thuis te voelen. Twee sprinters-bij-ult- stek (wellicht de besten van het ge hele rennersveld) waren in de kop groep en dat betekende de vijfde Bel gische zege. de tweede voor Daniel van Rijekeghem, die Godefroot in de sprint versloeg. Godefroot werd weer veelvuldig genoemd, v. Rijekeghem merkwaardig niet, zodat de eindprijs opnieuw wordt verhoogd: 60, Wie in de komende dagen nog een gokje wil wagen in deze Tour, die naar wij hopen niet zo troosteloos zal verlopen als wij hierboven stelden, kan een briefkaart sturen naar Sportredak- tie Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. De begrafenis zal plaats vinden op vrijdagmorgen na een Mis van Re quiem in de Willibrorduskerk ie Oegst geest, welke om 10.30 uur begint. Haagse Rechtbank Te royale wijze van leven leidde tot gevangenisstraf Een 24-jarige chauffeur uit Leiden heeft zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden gehad terzake van op lichting middels girokaarten. De man kocht o.a. in Oegstgeest en Katwyk ben zine die hy middels een valse girokaart betaalde. Hy had zich een oude auto aangeschaft, hoewel hij in financieel op zicht het autoryden zich niet kon ver oorloven. Hij woonde in een dure flat en leefde er royaal van, zodat de reke ningen zich opstapelden. In Haarlem had hy de giroboekjes gestolen die hy ging gebruiken voor de oplichtingen. De officier van Justitie eiste twee we ken geleden tegen verdachte acht maan den gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardeiyk met aftrek van voorarrest. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdachte veroordeeld tot ze ven maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardeiyk en aftrek voorarrest. Een 26-jarige verkoper uit Leiden leefde ver boven zyn stand en zo kwam r toe tal van rekeningen niet te be talen. Voor de Haagse rechtbank heeft hy zich te verantwoorden gehad terzake flessetrekkery en diefstal van een bromfiets. De rechtbank heeft verdachte over eenkomstig de els van de officier van Justitie twee weken geleden, tot twaalf maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk en aftrek van de tyd in voorarrest doorgebracht. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de weck van 11 tot W juli zyn door de Katholieke Film Central* als volgt gekeurd: Camera: Het mysterie van de koffer- moord (18 Jaar). Sex la minuut (18 jaar), nacht vrij. en zat. 23.30. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Het is een gekke, dolle, dwaze wereld. (14 jaar). Dageiyks2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Wacht tot het donker ls (18 Jr.). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: (ochtend, 10.00) Thundorblrds a.l.: Samen uit, samen thuis, a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: (ochtend) Elza, dochter der natuur, a.l. Poel der ontucht, ontr. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex; Cat Balloo (14 jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 00 en 9 15 uur. (nacht, vr. en zt. 23.30) Jong en immoreel (18 jaar). PUNT LEIDSE I'ONTDI'I VEN In wedvlucht vanaf Corbell waren 108 duiven in concours. De uitslag was: 1 Bink v.d. IJssel, 2 J. v. Alphen sr. 3 \d. Nieuwendyk, 4 H. v. Riet. 5 W. L. Onstenk, 6 J. v. Alphen sr. 7 W. Belj, 8 J. C. Koster. 9 W. v.d. Nieuwendyk. 10 J. v. Alphen sr. 11 idem, 12 A. Flippo. 13 J. v. Alphen sr. 14 W. L. Onstenk. 15 J. v. Alphen sr. Voor de wedvlucht vanaf Roosendaal werden 434 duiven gelost. De uitslag as. 1 W. v.d. Hoogt. 2 W. v. As, 3 J. C. Knynenburg, 4 P. Langhout, 5 W. Bey, 6 P. H. v. Zonneveld. 7 J. C. M. Kievlts, 8 H. v. Riet. 9 J. v. Alpheu ar. 10 P. Groenendijk, 11 W. Bey. 12 H. v. Riet, 13 J. v. Alphen sr. 14 J. C. M. Kievits, 15 P. Langhout. 16 P. Groenen dijk. 17 Bink v.d. IJssel, 18 idem, 19 J. C. Knynenburg, 20 C. v.d. Nieuwendijk. Oh!... Vandaar! KORRELTJE Het getuigt van wyaheid als men de mond niet Iaat zeggen wat het hoofd niet verantwoorden kan. Marktberichten WOERDEN. 10 juli. Kaas Aanvoer 86 partyen. Prijzen: le kwal. 3.70-3.80| 2e kwal. 3.60-3.69; extra kwal. tot 4.32; handel matig. Slotavond Stichting Opleidingen Middenstand Met een avond die een feestelijk karakter droeg is gisteravond het Stu dieseizoen van de Stichting Leidse Op leiding Voor Middenstand besloten. De resultaten van dit seizoen zijn zeer bevredigend. Van de eerste groep zijn 11 kandi daten naar de examengroep bevorderd! voor het mondeling examen zijn allo kandidaten geslaagd. De directeur van de Stichting, de heer J. J. Ris over handigde aan twee leerlingen een boe- kenbon omdat zij het hoogste aantal punten verzameld hadden: 49 van do maximale 60. Dat waren: mej. C. Kriek en de heer J. van den Berg. De resul taten van de examens mogen dit jaar bijzonder bevredigend genoemd wor den. Naast het reeds vermelde succes vol verlopen mondelinge examen, werd voor het schriftelijk gedeelte 40 pro cent van de kandidaten afgewezen, te gen een landelijk percentage van 53 procent. Onder de laatste zes bewoners van de flatwoningen die voor rekenin? van de woningbouwvereniging „St. Willi brord in 't uitbreidingsgebied West einde zijn gebouwd was degene die de 250ste woning gaat betrekken. Reden voor het bestuur van „St Willibrord" om de .sleuteluitreiking bij het bereiken van deze mijlpaal een feestelijk tintje te geven. In de koepelkamer aan de Jan van Banningstraat verwelkomde voorzitter J. H. v. d. Ploeg (rechts op de foto) daartoe de heer II. P. Miltenburg, ver gezeld van zijn echtgenote. Ook zij heb ben reikhalzend uitgezien naar de vol tooiing van hun woning. Temeer daar de heer Miltenburg reeds ruim een jaar in functie is als postcommandant van de rijkspolitie te Zoeterwoude ter wijl hij nog steeds in zijn vorige stand plaats, Schoonhoven, woonachtig ls. „Het schijnt zo eenvoudig", aldus de heer v. d. Ploeg, „tweehonderdvijftig woningen in ruim 21 jaar, maar het is een zeer moeizame weg geweest. Dank zij de prettige en volledige medewer king van het gemeentebestuur hebben wij echter toch deze mijlpaal kunnen bereiken". Hij feliciteerde de familie Miltenburg als direct hierbij betrok kene en sprak de wens uit, «lat zij nog lange tijd op de meest prettige wijze in de 250e woning mogen wonen. Aan mevrouw G. M. Miltenburg-Stravers werd daarbij een fraai boeket bloe men aangeboden. De heer Miltenburg greep de gele genheid aan om in de voorzitter de woningbouwvereniging te feliciteren met dit heuglijke feil, Met het gereedkomen van de flatwo ningen i« het 16e complex van „Sint Willibrord" voltooid. Kort na de oorlog is men aan de Schenkelweg met het eerste complex gestart. Inmiddels is in de onmiddellijke omgeving van de flats aan de Commandeurshof met 'n nieuw bouwplan begonnen. Hier komen 21 eengezinswoning.en. Na de eerste flats der woningbouwvereniging wor den dit de eerste eengezinswoningen met centrale verwarming. De vereni ging telt thans 435 leden. ZOETERWOUDE Drumband Vios De drumband Vios brengt morgenavond in het ka der van haar „good-will"-tournee een bezoek aan de Zuidbuurt, Zuidhof en de Zonnegaarde. Bij het oversteken van de Haarlem merstraat, van Lange naar Stille Mare, werd een 56-jarige Leidse dame gister morgen omstreeks 11.40 uur aangereden door een personenauto. Zy brak haar scheenbeen. De personenauto die op de Haarlemmerstraat geparkeerd stond, moest achteruit ryden om weg te kun nen rijden. Dat gebeurde juist op het moment dat de dame overstak. Een 38-jarige bromfietser uit Lelden moest gistermiddag omstreeks 17.30 uur met snijwonden aan de linkervoet naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd worden. De Leidenaar had de wonden op gelopen by een aanryding met een per sonenauto op de Haagweg hoek Chur- chilllaan. De bestuurder van de personen auto verleende geen voorrang aan de bromfietser, die op het fietspad reed. organisten. In ieder geval hebben wy 'm gisteravond mogen beluisteren alR organist, componist en improvisator. Jean Langlais als componist gaf hier- zijn „Pièce Modale No. 1". Het is s niet duidelijk geworden wat dit toon- j Hartstuk bedoelt. Na een Francaise en Deze blinde meester begon zyn recital <-en heldenlied volgden delen uit de Mis. met een Chaconne. Sarabande en Canon zuals Kyrië en Gloria, afgewisseld nwi van Louis Couperin. die een oom was reformatorische koralen. Van deze laat- van de grote Francois. Het werk had de aie klonk heel mooi de canonische bewer- bekoorlijkheid van de Roccotljd en kreeg Uing van ..xuein Gott in der Höh' sel dan ook de juiste kleuring. Van Francois Khr". Is dit werk een uiting van oecu- enlge delen menisch streven, mede gezien het 7e ,From Oecumenical Suite?". Het Couperin hoorden die tijdens de mis werden gespeeld. Ondanks de beknoptheid en de eenvou dige constructie gaf de organist aan deze werkjes de echte Franse kleur door een goede registratie waardoor zij tocji interessant waren om naar te luisteren. Na deze Franse klanken hoorden wy Bach. Het viel ons op, dat de Franse organisten toch een andere klank aan Bach geven dan onze Nederlandse organisten. De oorsaak ligt vermoedelijk hele werk werd verrukkeiyk gespeeld in een voor ieder begrijpeiyk idioom. Op de twee eerste regels van een vroegere- formatorisch koraal improviseerde de organist tenslotte zonder tot een vaste vorm te geraken, maar het bleef tot het einde boeiend. Dat het geheel ons niet heeft bevredigd zal. tegenover deze beroemdheid, wel aan ons gelegen heb- bon. THEO TEN HOOVEN

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3