Feestelijk slot Holland Festival van S)a£cidic(SoiiACMit Nog duizenden jonge werknemers nodig II. F. -evenementen redelijk bezocht AANSLAG MAN OP VROUW MISLUKT Vrije bouw achterop Weer geweld in Den Haag Steekpartij in Scheveningen Film van vanavond 12 50 Pnra_ PAGINA 2 DE l.WTPSE COURANT WOENSDAG 10 JULI 1968 V HOE kort nog is het geleden dat in 's lands vergaderzaal de minister van Woningbouw als maar te horen kreeg: „Excellentie, geef de vrije bouw meer kans en ge hanteert een betera sleutel tot ontsluiting van de woningnood dan ge nu doet". Eind juni heeft minister Schut in de Tweede Kamer moeten constateren, dat de vrije, particuliere bouw bij de ver wachtingen en de begrotingscijfers ten achter dreigt te blijven en hij heeft op grond hiervan de toezegging gedaan dat in het lopende Jaar eventueel nog vijf duizend woningen met rijkssteun extra gebouwd kunnen worden. Dat die extra-woningen dan vooral gebouwd kunnen worden in gebieden met een hoog percentage werkeloosheid, is een medaille met de bekende twee kanten. Direct toe te juichen valt elke poging om in de streken met veel werke loze bouwvakarbeiders de mensen aan de slag te helpen; keerzijde is evenwel dat de behoefte aan huiien in die stre ken gewoonlijk niet het grootst is. Wan neer men tenminste de sanering buiten beschouwing laat; want sanering kost niet alleen geld vanwege de bouw van een nieuwe woning, maar ook voor de krotopruiming op zichzelf. VOOR minister Schut is het vervelende, dat hij terzake van de particuliere bouw in 1969 soortgelijke moeilijkheden kan verwachten. Waarom laat de „vrije .sector" verstek gaan? In de eerste plaats omdat de afzet van deze woningen allesbehalve vlot gaat. Van deze teruggelopen belang stelling is minder de behoefte aan nieuwe woningen als wel de stijgende prijzen de oorzaak. Er is met name in grotere steden als gevolg van de nieuwe huurpolitiek wel een neiging ontstaan om van dure flats over te stappen naar eengezins woningen bulten de grootstad (want daarin zijn die vrijwel niet te krijgen), maar dan probeert men toch zo enigs zins mogelijk terecht te komen in de premiesector, omdat een premiewoning juist de eerste moeilijke jaren tot ver mindering van lasten leidt. Meer dan bij woningwet- en premie- bouw komen bij de vrije sector de stijgende lasten op de toekomstige be woners te drukken. Stijgende lasten, die een gevolg zijn van de hoge rente en van de op zichzelf al oplopende kosten. Terecht vragen deskundigen zich dan ook nu al af, of en in welke mate de nieuwe omzetbelasting volgens het sys teem van de toegevoegde waarde invloed op het eindprodukt in de woningbouw sector hebben zal. Nieuwe woningen in de vrije sector gaan bepaald niet vlot van de hand; maar anders dan een paar jaar geleden hebben we niet de indruk, dat dit een merkbare druk op het prijspeil tot ge volg heeft. Bovendien zijn bouwonder nemingen en kapitaalverschaffers uiterst voorzichtig om nieuwe initiatieven te ontplooien, waarmee ze wel eens een strop zouden kunnen krijgen. |)IT alles heeft* tot gevolg, dat minister Schut deze weken behoort tot de categorie bewindslieden die de grootste moeite hebben om voor 1969 een beleid op papier te zetten dat economisch haal baar is en bovendien kans maakt de instemming van het parlement te krijgen. We vinden het niet rechtvaardig dat men hem in oppositiekringen bij voor baat veroordeelt door een vergelijking te trekken met de vroegere minister Bogaers. Die heeft inderdaad met grote voortvarendheid een goed beleid ont plooid, niet zonder risico's zoals hier en daar ook wel ervaren wordt, maar een beleid dat in het begin van de zestiger jaren nodig en mogelijk was. Thans zijn de omstandigheden veran derd; het recept-Bogaers zou de patiënt op dit moment niet helpen. Waarom het nu gaat Is, of minister Schut die wel tot een behoorlijke diagnose van de toestand is gekomen, ook de juiste therapie weet te vinden. Aangezien die therapie in elk geval veel met 's lands financiële moge lijkheden te maken heeft, is zijn beleid weer direct afhankelijk van het totale kabinetsbeleid. En van de urgentie die redelijke critici in het parlement be tracht willen zien. Nadere toelichting gewenst BEZOEKT een Nederlandse minister een Afrikaanse of Midden-Ameri kaanse staat, dan verwondert niemand zich erover wanneer het communiqué dat zo'n bezoek traditioneel afsluit, geen al te boeiende zaak is. De gegevens over het vorige week door minister Luns aan Indonesië ge brachte bezoek en over zfln vele be sprekingen in Djakarta, vinden we nogal sphaars, om niet te zeggen aohamel. Te weten dat Zijne Excellentie aan de voet van een krater van een oude vul kaan gestaan heeft, is even interessant als een bericht dat mr. Luns pootje ge baad heeft in de Zwarte Zee of op zalm is gaan vissen in Canada. "Wanneer de minister van Buiten landse Zaken weer terug Is op vader landse bodem, is uit zijn mond toch wel nadere toelichting gewenst op het ak koord inzake economische samenwer king, de manier waarop Nederland de hulpverlening kan vergroten en de mededelingen van Indonesische zijde over Irian. In het laatste geval interesseert ons dan de hulpverlening aan de Papoea's feitelijk nog meer dan toezeggingen in zake het referendum. Hebben minister Luns en zijn Indo nesische collega's ook afspraken ge maakt hoe met inschakeling van Nederlandse hulpverlening de eco nomische, sociale en culturele eman cipatie van het Papoealand bevorderd kan worden? Nu mr. Luns hierover zwijgt, kunnen we dit zwflgen niet zonder meer als een voor Irian gunstig teken beschouwen. Vacature-Den Haag PRMEEL behoeft nu burgemees ter Bogaards voor de Haagse bur- gemeeeterszetel uitgeschakeld is mi nister Beernink zijn oor niet meer bij de Haagse raad te luisteren te leggen. Maar wanneer vele adviezen, die hem van die kant bereikt hebben, nu eens zouden zijn uitgebracht met de ver onderstelling dat de enkele nadelen rond de persoon van de RijswiJkse burgervader ook in het kabinet wel zouden vervagen bij de confrontatie met zijn voordelen, ware het dan niet zinvol in de nieuwe situatie nogmaals de me ning van vooraanstaande raadsleden te Mr. Beernink zou met zo'n overleg verstandig handelen, alleen reeds omdat op die manier geen voedsel gegeven wordt aan de verdachtmaking dat het kabinet-De Jong de weg voor de éne kandidaat blokkeerde, aangezien het zelf van meet af aan een andere kans hebber de voorkeur gaf. Het Haagse gemeentebestuur moet namens zijn burgerij de zekerheid hebben, dat het als eerste man een persoon krijgt, die Den Haag kent, Den Haag waardeert en voor Den Haag wil werken. Nieuwe Inapraak lijkt ons ln de nu ontstane situatie geen overbodige luxe. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Het Holland Festival 1968 be hoort weer tot het verleden: gis teravond is het in Diligentia gesloten met een heel bijzonder concert, door de gemeente Den Haag aangeboden aan de honder den vrienden en relaties. Daaraan ging een speech van voor zitter mr. H. J. Reinink vooraf, waarin hij een korte diagnose en karakteris tiek gaf van de talloze, zo gevarieerde gebeurtenissen in de laatste weken. Hij liet niet na de vele critici niet min der dan honderd en tien uit het buiten land te bedanken voor de vele activi teiten door hen ontplooid. Met een bijzondere nadruk gewaagde hij voorts van de verbetering in de re laties tussen het Holland Festival ener zijds en radio en televisie anderzijds. Aan belangstelling voor de manifesta ties had men niet te klagen, gezien dc over het algemeen hoge bezettingsgraad der plaatsen wat zéér verheugend was, ook de jeugd zich opmerkelijk deed gel- ,,Het is echter niet in de eerste plaats de bedoeling om volle zalen te organi seren, doch wel om de cultuur te dienen. Dit standpunt komt onder andere tot ui- ting fn het doen uitvoeren van werken t'an componisten uit de Weense school door het Residentie-Orkest en de „Hym nen" van Stockhausen, waarvoor we, gelukkig ten onrechte, geringe belang stelling verwachtten". Aldus voorzitter Reinink, die aan het slot tot zijn vreugde kon mededelen, dat de programmering voor het Festival 1969 reeds in volle gang is: dan zullen de componisten Mozart en Stravinsky centraal gesteld worden. Van deze programmering kreeg men gisteravond ln Diligentia reeds een voorproefje. Mozarts charmant Diver timento K.V. 136 klonk er, gevolgd door het spirituele Concerto voor strijkers in D groot van Igor Stravinsky, uitgevoerd door het Nederlands Kamerorkest opder leiding van Edo de Waart. Doch het hoogtepunt in deze avond werd gevormd door het optreden van de bariton Carlos Feller in „11 Maestro di Cappella"de kleine, humoristische opera van Domenico Cimarosa (1749 1801). Een „intermezzo burlesco", ingeleid door een Sinfonia, waarin na circa hon derd en tachtig maten Carlos Feller zijn entree maakte met het verzoek een aria te mogen zingen, zich daarbij beklagend over de slechte kwaliteit der dirigenten. Al snel had hij de rol van orkestleider overgenomen. Een volledige repetitie volgde, waarin hij al zingend en geba rend, zijn wensdroom uitleeft: prijzend en lakend. Voor die „vervloekte contra bassist" is hiervan de dupe. Maar de oefening eindigde in complete harmo nie...! Carlos Fellers zang en actie in dit verrukkelijk stuk was waarlijk over donderend: dat bleek nu eens het juiste slot van een Festival: dergelijke accen ten zouden er eigenlijk veel meer moe ten liggen. Daarop wees ook Paul van Vliet in zijn eigen conférence, onmiddellijk daar na voor de invités in het stadhuis aan de Javastraat gehouden. Onmiddellijk daarna...? De genodig den moesten meer dan drie kwartier wachten, voordat de Nederlandse televi siestichting besloot de seance te begin- Die kregen nu de indruk, dat ze geen gasten waren, doch figuranten, onbezol digde figuranten dan altijd... 1 Doen de ironieën van Paul van Vliet, die tenslotte toch kwamen, deden ieder met enige zin voor humor in de betrek kelijkheid aller dingen, ook het Holland Festival betreffend, echt deugd, waar door men deze onheusheid spoedig ver- OPTIMISTISCHE VEROLME Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „De fusie van het Ve- rolme concern en de Ned. Dok- cn ScheepshouwmlJ. in Amsterdam Is in al ler belang, ook in dat van de aandeel- bonders der NDSM. Nederland kan in de Internationale scheepsbouw weer mee gaan doen. We hebben duizenden jonge werknemers nodig". Dat zei de heer C. Vcrolme op een drukbezochte persconferentie. HIJ Is blij met de over- beldsgarantie van 75 miljoen voor dc bouw van zijn mammoetdok in het Bot- lekgebled. Ook zegt hij: „We mogen ons verblijden ln de samenwerking met de NDSM, die een van de dochters van het Verolmc concern wordt". Naast hem de directeur van de NDSM, de heer P. Goedkoop, die aanvult: „Ik ben heel blij met de fusie. Voor ons is nu de mogelijkheid geschapen om gro tere schepen te bouwen. Van de Neder landse werven passen Verolme en NDSM het beste bij elkaar". Totaal hebben Verolme en NDSM in Nederland ruim 9000 mensen in dienst. Er zijn orders voor de bouw van acht tankschepen van meer dan 200.000 ton, drie vrachtschepen, twee visfabriek- gchepen en zes bevoorradingsschepen voor een waarde van meer dan 650 mil joen gulden. De NDSM zal als een zelf standig bedrijf van het Verolmeconcem blijven bestaan. Van de werknemersbond heeft de lieer Verolme een telegram ontvangen, waar in wordt aangedrongen op samenwer king met de Wilton-Scheldegroep bij het gebruik van het mammoetdok. „We zijn altijd tot samenwerking bereid geweest. We zijn met de anderen hele goeie vrien den. We zullen het gebruik van het dok heel goed regelen. Dat zou de andere partij nooit zo gedaan hebben..", zegt de heer Verolme. Er moet een beheers instituut komen om dit te regelen. Het bedrijf van Verolme is nog steeds een besloten NV. Wordt dat in de toe komst opener? Verolme: „Alles wat we in het bedrijf verdienen, komt aan het bedrijf ten goe de. Dat laten we niet afromen door de aandeelhouders. Het bedrijf 's 'n een stichting ondergebracht, al het geld blijft in het bedrijf en moet ten goede komen aan de werknemers". Heeft de heer Verolme iets tegen aan deelhouders? „Wel nee, maar ik hou er andere principes op na. In wezen gebeurt al les ten dienste van de werknemers". Maar als u nieuwsgierig bent, mag u de boeken wel komen inkijken, dat mo gen de klanten en banken ook. Als u het maar niet in de krant zet, want de meeste mensen kunnen toch niet le- enmenten in Hem-V enhuizen onder voorwaarde HEM-VENHUIZEN (KNP) „Ik geloof dat de bisschop van Haarlem, mgr. Zwartkruis, nu tot de overtuiging is ge komen. dat als de plaatselijke kerken de oecumene in praktijk willen brengen en bijvoorbeeld intercelebratie en intercom munie wensen, men daar begrip voor moet opbrengen en er ruimte voor zoe ken. Hij is afgestapt van de opvatting, dat alles van bovenaf geregeld moet Aldus het commentaar van pastoor H. Kwakman van Hem en Venhulzen op liet besluit van mgr. Zwartkruis en het breed moderamen de hervormde kerk ln Noord- Holland een begeleidingscommissie voor experimenten in te stellen. Met de plaat selijke kerkelijke leiders zal zij de moge lijkheden onderzoeken, „dat een r.-k. parochie en een hervormde gemeente ge zamenlijk gestalte geven aan de eenheid van de gemeente van Christus in deze tijd en in deze kerkelijke situatie" De katholieken en protestanten ln Hem-Venhuizen kwamen 15 oktober 1967 ln opspraak, toen zij zonder toestemming van hoger hand intercelebratie en inter communie vierden. Het bisdom Haarlem deelt mee, dat de begeleidingscommissie opdracht heeft ge kregen om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden van samenwer king op de terreinen van diakonaat, gods dienstige vorming, liet pastoraat en de eredienst. Dit houdt dus niet in. dat de reeds gehouden experimenten bij deze zijn goedgekeurd. Dit onderzoek zal bo vendien moeten beantwoorden aan vier voorwaarden: het zal aanvaard en ge dragen moeten worden door de gelovigen in de parochie en de hervormde gemeen ten als een zaak die hun echt ter harte gaat: het zal zich omwille van de soli dariteit met het geheel der kerk moeten bewegen binnen de aan de kerken ge geven speelruimte; de kerkelijke „over heden" in bisdom en provincie zullen zich medeverantwoordelijk moeten stellen voor de met dit onderzoek gegeven samen (Van onze kunstredactie DEN HAAG Hoewel mr. Reinink In zün slottoespraak gisteravond zei dat het niet in de eerste plaats de bedoeling van het Holland-Festival is „volle zalen te organiseren, doch de cultuur te dienen", moet worden gezegd dat het met die zaalbezetting toch niet zo slecht was gesteld. Voor wat de belangstelling voor de opera „Moses en Aron", opgevoerd in het Circustheater in Scheveningen, betreft: de zaal was voor zeventig procent bezet. De interesse voor „Salomé" en „Macbeth" was echter groter en leverde tachtig tot negentig procent bezette plaatsen op. Voor „The Prodigal Son" waren alle beschikbare zitplaatsen in de Grote Kerk bezet. Ballet: „Bathseva" en de Alvln Alley-ultvoeringen waren nagenoeg uitverkocht. Het Nationale Ballet trok zestig procent bezoekers, evenveel als het Nederlands Danstheater. Toneel: „Lucelle" trok met beide voorstellingen, respectievelijk tachtig en vijfennegentig procent bezoekers. „Little Malcolm" vijfenzeventig procent, „Dom Juan" vijfennegentig procent en „Iphigenie" gemiddeld vijfentachtig procent. De voorstellingen van „Studio" mochten zich verheugen ln een voor zeventig procent bezette zaal. „De Krant" trok twintig (middag) en vijfenveertig (avond) procent bezoekers. De USC-USA-voorstellingen trokken evenveel belangstellenden als in Amsterdam, namelijk honderdvijftig per voorstelling. Concerten: de gedurfde concerten van het Residentie-Orkest leverden een voor meer dan de helft gevulde Kurzaal op. De Debussycyclus trok tweemaal een volle zaal en eenmaal een voor tachtig procent bezet Diligentia. Het Nederlands Kamerorkest trok dertig procent bezoekers, de „Sollsti di Roma" vijfendertig procent. Het Nederlands Kamerkoor en het Nederlands Kamerorkest troffen een voor tachtig procent gevulde Oude Kerk aan. Van de concerten van het Rotter dams Phllharmonisch Orkest ln „De Doelen" waren er twee volledig uitverkocht en twee nagenoeg. Hetzelfde geldt voor de Debussycyclus. Andere concerten Nederlands Blazersensemble, het Nederlands Kamerorkest en het Radio Kamer orkest trokken gemiddeld vijfendertig procent bezoekers. Delft: een gemiddelde bezetting van vijfenzestig procent voor de „Elckerlyc"- voor8telllngen. Gouda: grote belangstelling voor het concert van de Bachvereniging (1400 bezoekers). Leiden: een volle kerk voor Bachs „Hohe Messe" (1370 bezoekers), een uit verkochte Sohouwburg voor „Hoera Amerika" en maar dertig procent belang stelling voor „Lucelle". (ADVERTENTIE) DEN HAAG. Geweldplegingen blijven in Den Haag aan de orde van de dag. Gisteren heeft zich een 49-jarige man zonder beroep op het hoofdbureau van politie gemeld, die verdacht wordt van poging tot moord, c.q. doodslag van zijn 31-jarige vrouw. De man had tot tweemaal toe tevergeefs getracht zijn pistool te laden en toen dat niet lukte gooide hU het vuurwapen zonder meer naar het hoofd van zijn vrouw. Er is sinds enige tijd een echtschei dingsprocedure gaande tussen de man en de vrouw. Beslist is voorlopig, dat de man zijn echtgenote niet thuis mag bezoeken. Op 5 juli werd er 's avonds op de deur van de woning van de vrouw in de Haagse Moerwijk gebonst. Er volgde glasgerinkel en het ruitje lag in scherven. De vrouw zag haar man bin nenkomen. Hij haalde een pistool uit zijn zak en probeerde het wapen te laden. Maar dat mislukte en de vrouw vluchtte naar achteren. Toen de man zijn vrouw in de keuken vond, probeerde hij nog eenmaal het wapen te laden. Ook deze poging mislukte. Daarop wierp de man het wapen naar zijn vrouw. Zij werd aan het hoofd gewond. Het slachtoffer is later in het ziekenhuis aan de Zuid- wal behandeld. De man nam onmiddel lijk de benen. Gisteren meldde hij zich bij de Haagse politie. Hij zegt, dat hij zijn vrouw met een koekepan heeft mishandeld. De poli tie heeft het wapen nog niet gevonden. Op het moment, dat de man de vrouw achtervolgde en het wapen gooide, was een 13-jarig dochtertje van het echtpaar thuis. Steekpartij In de VrUhofstraat te Scheveningen deed zich gisteravond een geweldpleging voor, waarbU een dolkmes werd gebruikt. Een 36-jarige kraanmachinist, die al enige tijd met zijn buren van mening verschilt over het plaatsen van een bromfiets in het portiek, kreeg omstreeks vijf uur ruzie met een 61-jarige beton- vlechter. Op een bepaald moment ging de kraanmachinist naar binnen en pakte zijn dolkmes. Hij zette het steekwapen op de buik van de vlechter en riep: „Ik steek je neer". Zover kwam het niet. want omwonenden gingen zich met het kingsvormen en activiteiten; het onder zoek zal antwoord moeten geven op de viaag: welke mogelijkheden en moeilijk heden. wensen en grenzen komen aan het Licht ln de praktijk, wanneer een r.-k. parochie en een hervormde gemeen te samen trachten gestalte te geven aan de eenheid van de gemeente van Chris tus in deze tijd en in deze kerkelijke situatie? geschil bemoeien. Een 16-jarige jonge man kwam voor de betonvlechter op en zei: „Durf je wel een oude man te steken". Dat deed de machinist in woede uitbarsten en hij haalde uit in de rich ting van de jongeman, die in zijn borst geraakt werd. De kraanmachinist kon gearresteerd worden door de Haagse politie. De jongeman is slechts licht gewond. Matisse in nieuw Londens museum LONDEN (AP) Koningin, Eliza beth II heeft gisteren een nieuw geopend aan de zuidelijke oever rivier de Theems. Voor de officiële opening van i we gebouw wordt er een tentoonstelling gehouden van werken van de Franse schilder Matisse. Het is in feite de grootste tentoonstelling van de werken van deze schilder die ooit in Londen gehouden. PAESSENS-MODDERGAT (ANP) Drie Jongens uit Paessens-Moddergat in Friesland zijn dinsdagmiddag op de En- gelsmanplaat onder Ameland aan de ver drinkingsdood ontsnapt. Van de Friese kust we-ren zij naar de zandplaat gelopen, waar ze door de opkomende vloed wer den verrast. De plaat werd geheel over spoeld, aileen liet sinds jaren niet gebruikte reddinghuisje stak nog boven water uit. De jongens wisten dat de be reiken. Toen de jongens 's avonds nog niet thuis waren, voer de reddingboot uit. vond de jongens en bracht ze veilig aan Caféhouder bij brand omgekomen e 36-jarige J. Kiekebosch is vannacht j een brand in zijn café op de Grote- markt in Winterswijk om het leven ge komen. Toen de brand, om kwart vier vanmorgen, werd ontdekt, stond het café al in lichterlaaie. Mevrouw Kie kebosch en haar beide kinderen konden zich redden, door uit het raam te sprin gen. Zij werden door politiemannen op gevangen. TELEVISIE HEDENAVOND NEDERLAND I (STER-reclame-uitzen. gen om 18.55, 19.03, 19.56 en 2016) NTS: 18.30 uur: Tour de France 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.06 uur: De bosbrigadlers, tv-serie 19.31 uur: Persoonlijk portret van prominente staatsman 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Broadway Melody 1940, film 22.00 uur: De Galapagoseilanden, documentaire 22.25 uur: Uitzending Stichting SOCUTERA 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Openbaar Kunstbezit NEDERLAND II STER-reclame-uitzen - gen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.03 uur: Attentie 19.35 uur: Dag en nacht Tom Jones, showprogramma NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Leer mij ze kennen, documentaire 21.05 uur: Gezond gezin 21.55 uur: Alle dingen nieuw (Uppsala) NTS: 22.15 uur: Tweede journaal De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's HILVERSUM I VARA: 21.35-22.15 uur: Liesbeth mag het zeg gen, muziekprogramma VARA HILVERSUM II NRU: 20,00-21.25 uur: Holland Festival 1968 22.40-23.55 uur: Iks een sprong ln het duister 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 Hilversum II: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 Hilversum III: Elk heel uur vanaf 9.00 Er was gisteravond heel wat te horen en te zien op de teevee; belangrijk meer dan op een „gewone" zomer avond, als er alleen maar „vulling" wordt uitgezonden. Het Milo Anstadt- programma over Joego-Slavië hebben wij helaas misschien laten schie ten voor „Denkbeeld", waarin de heer Brugsma een gesprek had met de ex- minister van Sierra Leone, nu direc teur van de Wereldgezondheidsorgani satie in Genève, dr. Karefa Smart. De bedoeling was de bijeenkomst van de Wereldraad in Uppsala als „kapstok" te gebruiken voor het onderwerp van het gesprek. Dat de „kapstok" werd bedolven onder de onderwerpen welke eraan werden opgehangen, was niet eens zó erg, omdat de heer Karefa Smart tal van zeer zinnige dingen zei. „De woningtoestanden kunnen alleen maar verbeterd worden als we de ach terbuurten platbranden". Over de ker kelijke hoogwaardigheidsbekleders: „Als ik zie hoe deze zich in paleizen ophouden en hoezeer het geld ook hun leven beheerst, moet ik zeggen dat ik dat niet christelijk vind". Uitspraken die er niet om liegen, van een man die het weten kan. Teruggeschakeld naar „een", zagen we een gedeelte van de ,,1948-show' van David Frost. En toen viel Paul van Vliet, die daarna het Holland Fes tival sloot wel wat tegen. Zijn grappen en woordspelingen kwamen niet hele maal over. Een wat scherpere selectie zou misschien dienstig zijn geweest. A.r. Een minder talentvol lid van een ball- roomdansgroep legt bij toeval beslag op een hoofdrol in een Broad-show Zijn partner, die aanvankelijk de rol zou hebben gekregen maar hem nu meer in de weg wil staan, traint hem tot aan de avond van de première. Maar helaas, de „ster in opkomst" komt niet opdagen en schept zodoende voor zijn zeer talentvolle partner de mogelijkheid in te vallen en het succes, dat hem in feite toch al toekwam, te oogsten. Aldus de weinig interessante inhoud van de aloude „Broadway Me lody of 1940", een voor die tijd 'vlotte musical-film, die onder leiding va toen 41-jarige Norman Taurog wa: maakt. In de hoofdrollen zien we naast Eleanor Powell en George Murphy, de wereldberoemde danser Fred Astalre, die toen juist op het toppunt van zijn roem stond na films als „Top Hat", „Follow the fleet" en „Carefree". Hoe de film het in onze haastige tijd zal doen. blijft vooralsnog de vraag. (Nederland I 20.20 uur) Museum Rijswijk herbergt van 23 juli tot en met 31 augustus een expositie onder de titel „Schilderen ander de Antilliaanse zon". De expositie staat onder auspiciën van en wordt geopend door de gevolmachtigd minister de Nederlandse Antillen, dr. E. Jonck- Kecs Verwey krijgt 'n grote overzichts tentoonstelling in het Singer Museun Laren. Opening, vrijdagavond 19 juli. De expositie blijft te bezichtigen tot 29 september. ADVERTENTIE Veel televisie bij Am. Conventies LONDEN (AP) De BBC zal meer dan 30 landen waaronder Nederland voorzien van rechtstreeks tv-uitzen- dingen van de conventies van de Ame rikaanse verkiezingen, aldus werd van- I daag door de BBC bekend gemaakt. Er zullen kleuren- en zwartwituitzen- dingen gegeven worden van de repu blikeinse conventie in Miami die op 6 augustus begint en de democratische conventie in Chicago welke 27 augus tus wordt gehouden. RADIO 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands zicht. 19.45 Promenade-orkest: ar muziek. 20.15 Spreekt U Actualiteit! .aar Kunstbezit. 19.10 h de van Frankrijk 19 iet solisten: moderne rr ?r. klankbeeld. 21.25 Gesprekken t Rljks- B.R.T. duister. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL NED. (324 m) 18.00 Nieuws. 18.03 Tophits. 18.30 Lekenmoraal en -filo sofie. 18.50 Sport. 18.57 Taalwenken. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Lichte orkest- i k. 21.15 Lichte DONDERDAG grammofoonmuzlek. VPRO: 7.54 De/.e Het Bostons kal werken van hedendaagse Amerl- chte grammofoonmuzlek voor aars. 13.11 Radiojournaal. 13.30 jzikantenuur: gedeeltelijke ste- mding: moderT Rock around'Five: Rock and rollprograir ma. 17.30 Voor de Jeugd. 17.55 S.O.S.-b« HILVERSUM II (298 m) KRO: 7 i nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badlin rie: klassieke en moderne muziek (gr) Nieuws; 7.32 Actualltel Overweging). de euws. 8.32 Toerlngclub: vakantletlps. 8.45 ,or de hulsvrouw. NRU: 10.00 Wat herft t kind?, pedagogische lezing. 10.20 Stereo: jzlek uit de Barok (gr). NRU: 11-00 Nieuws 02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen I 'RV: 12.00 Lichte grammofoonmuzlek. 26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 3te- I gevarieerd progrs M Instrumentaal er 13.30 Ste le (gr). La- I werk. 16.00 Nieuws. 16.02 Voor kleine be/ ting- klassieke en mode.rne kamermuz (opn). 16.50 Spelen met taal. 17.00 Oude Is NCRV: 17.45 Stereo: Licht orkest (gr.). HILVERSUM III i 9.02 Voor de zieken. 9 30 3.03 Actualiteiten. Holster: licht platenprogramir Nieuws. 16.03 lORRRrrrr: platensl Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-1 Jijofdraalikverzoekplatenprogram de van Crankrijk 1~" Rechtstreekse report a- BRUSSEL NED. (324 Weerbericht, me- -ammaoverzlcht en SOS-be- schlppers. 12.48 Lichte mu- mentsprogramma i •eportnge wielrennen. I euws. 16.03 Beursbe- I Ichten). 17.00 Nieuws, weerbericht en mede- I telingen. 17.15 Lichte muziek. 17.30 Concert,

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2