Eerste plechtige H. Mis van Jack Graaf in Herensingel-parochie de UVS-DCG in Stadsgehoorzaal J. Wondergem nam afscheid bij Leidse dienst gemeentewerken Lange weg Voorschoten schiet naar voren met uitvoering bouwplannen Stationsgebouw aan zijde van dorp De sloop zit in gemeentehuis Ter het Aar DE LEIDSE COURANT OP UW VAKANTIE-ADRES DE LEIDSE COURANT DINSDAG 9 JULI 1968 Jack de Graaf, die zaterdag op zijn 33ste verjaardag, met vijf ande ren, door mgr. M. A. Janssen. bisschop van Rotterdam, tot pries ter werd gewijd, heeft zondag in dc kerk van O.L. Vrouw Hemelvaart en j St.-Joseph aan de Herensingel zijn j eerste plechtige Mis geconcelebreerd j met de pastoor en de geestelijken van rijn geboorteparochie. Voor de neomist, zijn familie, maar ook voor de vele parochianen, die de concelebratie mee vierden, is deze plechtigheid onver getelijk geweest. De liturgie in de met prachtige bloemstukken getooide kerk was voor deze gelegenheid zeer aansprekelijk aangepast. Het koor zorgde voor een novum met de uitvoering (en wel zeer goed) van uitsluitend Nederlandse gezangen. Voorafgaande aan de Eucha ristieviering sprak pastoor J, Koene koop een kort inleidend woord over de positie van de priester in de ge meenschap. Door de gemeenschap, al dus pastoor Koenekoop, wordt iemand tot het priesterschap geroepen. Aan de priester de opgave om deze roeping waar te maken. Op dit thema ging kapelaan F. Verlaan. ook dieper in tij dens de predikatie. Hij preludeerde daarbij tevens op het werk, dat kape laan De Graaf in de toekomst zal moe ten gaan verrichten. Er dient gezocht te worden naar nieuwe vormen van pastoraal. De taak van de zielzorger is die methoden te vinden waardoor de ge lovigen bewust gemaakt worden. De priester en de gemeenschap van gelo vigen, samen moeten zij actief zijn voor het christelijk ideaal. Bij het zoeken van nieuwe wegen wordt durf geëist van de jonge priester, maar bovenal een volledige inzet, omdat de groep, waaruit hij genomen is, daar recht op heeft, aldus kapelaan Verlaan. Na de Plechtige Eucharistieviering en de concelebratie (aan weerszijden van de neomist stonden pastoor W. A. J. Koenekoop, kapelaan F. Verlaan en pater drs. C. Fischer) sprak de wijde ling voor de zegen een kort woord van dank. Tot het koor, tot koster Ouwerkerk, de man, die verantwoor delijk was voor de luisterrijke ver siering en tot de gelovigen, die de plechtigheid intens hadden meegevierd en beleefd. In zijn dankwoord betrok hij ook met name emeritus-pastoor J.v. Kleef, voor alle steun en sympathie, tijdens zijn lange weg naar het priesterschap. Na de Eucharistieviering werd ten slotte door talloos velen in de kerk van de gelegenheid gebruik gemaakt om de neomist en zijn ouders te felici teren. De voetbaliefhebbers die door om standigheden de wedstrijd ÜVSDCG niet persoonlijk kunnen bijwonen, krij gen morgenavond toch de gelegenheid het verloop van de wedstrijd van na bij te volgen. Tegen betaling van 0,75 kunnen belangstellenden een plaats kaartje voor de Stadsgehoorzaal in Leiden kopen. Daar zal het verloop van de wedstrijd door middel van een zgn. gesproken brief, verzorgd door diverse sportverslaggevers, te volgen zijn. Deze gesproken brief, rechtstreeks van het RCH-terrein, zal door de sa menwerking van de telefoondienst Den Haag, de fa. Ligtvoet - Gangetje en de technische dienst van de Stadsgehoor zaal door luidsprekers in de Stadsge hoorzaal worden gebracht. In de tijd dat de uitzending technisch verzorgd wordt, zullen vraaggesprekken wor den uitgezonden met diverse personen in Leiden. De deuren van de Stads gehoorzaal gaan om 6 uur open. Vanaf 12 uur 's middags zyn kaarten aan de kassa te verkrijgen. Beheerder stadstim merwerf „Het was niet meer dan een staaltje van mijn plicht." Na al de lovende woorden dei tot hem gericht waren tijdens de gistermorgen gehouden af scheidsbijeenkomst sprak de beheer der van de stadstimmerwerf, de heer J. Wondergem. deze woorden. Zij te kenen de bescheidenheid van een man met vele verdiensten. Vijfenveertig jaar lang was de heer Wondergem in dienst van de Leidse Dienst van Ge meentewerken; op 1 augustus a.s. ver laat hij de dienst wegens het hereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Als 20-jarige timmerman in dienst gekomen klom de heer Wondergem op tot administratief ambtenaar klasse- A. Voor zijn vele verdiensten werd hem enkele jaren geleden de gouden N.V. De Leidsche Courant In de heden gehouden jaarverga dering van de N.V. „De Leidsche Cou rant" herdacht de president-commis saris, de heer M. P. va nder Weijden, de op 1 april J.l. overleden oud-direc teur. de heer C. M. van Hamersveld en de onlangs overleden heer S. van Egmond, chef van de abonnementen afdeling. Nadat de directeur, de heer J F. J. M. Koens, het jaarverslag had uit gebracht, werden de balans eii v en verliesrekening goedgekeurd ei dividend vastgesteld op 5.per deel. De aftredende commissarissen dr J. van de Poel en H. W. G. Vreeburg werden herkozen. De president-commissaris dankte in zijn slotwoord alle medewerkers In het bedrijf. eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Op de afscheidsbijeenkomst gistermorgen wa ren aanwezig burgemeester mr. G. C. van der Willigen, wethouder C. J. Piena, enkele representanten van de Algemene Bond Van Ambtenaren (ABVA) en andere genodigden. Ir. H. Vos, directeur van de Dienst Gemeen tewerken, bood het echtpaar Wonder gem een schilderij aan. De heer J. L. Buzing bood de scheidende beheerder namens de personeelsvereniging een geschenk onder couvert aan. De heer Wondergem. die lid was van de Medezeggenschapscommissie van de dienst, werd toegesproken door wethouder Piena, directeur ir. H. Vos, de voorziter van de ABVA, de heer A. van Rossen, de heer H. Kruyer, na mens de afd. Leiden van de ABVA, en de heer J. Bloem, namens de groep gemeentewerken. EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het Doctoraal exa- Nederlands Recht mevrouw A. A. De weg, die Jack de Graaf heeft moeten afleggen naar het priesterschap I» zowel lang als ongebruikelijk geweest. De neo mist Is thans 33 jaar. (Op zijn varjaardag werd hij gewijd). De ongebruikelijke leeftijd wordt ver klaard door het feit, dat hij pas op latere leeft yd voor het priester schap ging studeren. De weleer waarde heer De Graaf studeerde na z.yn eindexamen HBS-B aan jaren sociologie In Leiden tot en met het kandidaatsexamen. Hy vervulde daarna ook zün militaire dienstplicht en wel als officier hy de administratie. Na zyn militaire dienst liet hy zich, volkomen on verwacht voor zijn naaste verwan ten, inschrijven op het Antonlaum te Amsterdam, een instituut voor zg.n. late roepingen. Nadat hy zleh in twee jaar de vereiste ken nis ln het latyn en grleks had eigen gemaakt, ging hij naar het philoMophium in Warmond. LEIDSCHENDAM Geslaagd Voor de akte m.o.-A Ne derlands is te Utrecht geslaagd M. van Geest uit Leidschendam. ZOETERWOUDE Geslaagd Mevrouw W. C. van Dam- Borst, te Zouterwoude, slaagde te Rot terdam voor het examen van dokters assistente. Burgerlijke Stand Geboren: Grietje d.v. N. v. Duflven- bode en A. Schaap; Mendy d.v. H. W. Fiedler en H. Portier; Jacqueline d.v. W. F. Arbouw en M. M. J. Filippo; Ma rieke d.v. J. W. de Reus en M. Trouwee; Johannes Gerardus Jozef z.v. J. J. Geer- lings en J. B. W. M. Mens; Sara Maria d.v. I. v. Weerlee en A. Vertelman; El len Wilhelmina d.v. G. v. d. Voorst en J. Wiggers; Helena Wilhelmina d.v. J. J. Boetekees en C. J. M. Meijer; André Johannes z.v. C. J. Verdonk en I. Him- mel; Petronella Johanna Maria d.v. A. Waldschmit en M. v. d. Reijden; Martijn z.v. R. A. Schileroort en A. M. Smeets; Deborah Elinora Leonie d.v. M. J. Stij- siger en A. M. Vermeulen; Diana Ca- tharina Johanna d.v. C. M. v. Goozen en T. C. C v. Haastrecht: Ingrid Wil helmina Maria d.v. T. J. A. Ludlage en J. M. Beerendonk; Kees Bart Hendrik z.v. K. Welvaart en A. v. Hulst; Lumke d.v. L. N. Baalbergen en L. Stelwagen; Marjolein d.v. W. F. J. J. Bik en M. E. Oostendorp. Gehuwd: R. J. A. v. d. Stok en W. M. A. Caspers; C. H. M. Slobbe en C. S. de Lange; D. Bavelaar en E. I. Conrad; Gemlaagd Aan de Technische Hoge school te Eindhoven is geslaagd voor het kandidaatsexamen scheikundige tech nologie de heer A. W. F. Davld uit Lei den. Aan de Ryksuniversiteit in Utrecht is geslaagd voor het kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. P. Fontein uit Leiden. In Den Haag zyn geslaagd voor de tekenakte m.o.-A de heren A. Niessen en R. Vervoort uit Leiden. Jlu Jitsu H. J. L. Duyzend en W. van Zon. belden leerlingen van Sportschool Luiten, beha&lden maandagavond, door een daarvoor met goed gevolg afgelegd examen, de 6e Graad Jiu Jltsu. Dit is de hoogste graad van zelfverdedigir f die behaald kan worden. Sportschool Luiten heeft daarmede thans vqf leer lingen die de 6e Graad Jiu Jitsu bezitten. J. Schipper en E. Leemans; M. M. Kiy'n en H. M. F. Verweij, Overleden: C. J. J. Zonneveld 53 j., m.; J. A. A. v. d. Geest 82 j., m.; J. P. Riet veld 77 j., m.; H. G. M. Blekemolen 34 j„ m.; G. M. v. Benten 61 j., wed. v. W. v. d. Poll; A. Oudshoorn 65 j., m.; M. E. Hilgersom 70j., w.v. G. C. Mank; H. Sloos 56 j., e.v. A. J. v. Weeren. Vlak voor de bouwvakvakantie heb ben wy eens ons licht opgestoken bij de gemeente en eens geinformeerd wat nu al zo voor bouwactiviteiten zijn in de gemeente. Men staat versteld van de activiteit. „Wijk voor wijk" zullen hier onder de loupe worden genomen. Noord-Hofland Hier zyn klaar de 72 en 84 woningwetwoningen. Dat zjjn allemaal flatwoningen en deze zijn gro tendeels bewoond. In dit uitbreidingsplan zyn voorts in aanbouw 325 woningen on der te verdelen in 7 projecten t.w. 3 wo ningen van de N.V. Wildlust langs de Leidseweg, een project van 67 en 31 pre miewoningen, die gebouwd worden door het bouwteam-Brandwyk. Deze wonin gen zyn voor de verkoop bestemd. Voorts in aanbouw 163 woningen, (huurwonin gen, waarby gerekend wordt op de door stroming, van de belegger de Nat. Ne derlanden. De gemeente heeft hier in aanbouw 22 woningwetwoningen en een project van 2 x 20 woningen voor bejaar den. Voorts heeft de gemeente in voor bereiding een plan voor ruim 300 wo ningen met een betrekkelijk lage huur- klasse. De gemeente zal haar best doen dit plan in de gemeenteraad van augus tus a.s te brengen. Alles wordt gedaan om dit plan rond te krijgen. Het uitbrei dingsplan Noord-Hofland omvat in to taal ongeveer 2200 woningen. Bosehgeest Hier zijn 93 woningen in aanbouw t.w. 5 woningen door de fa. M. W. Meyer, 17 door Stikvoorts Bouw bureau en 20 door de Bouwbureau Niers man N.V. Het bouwfonds is bezig met de bouw van 30 woningen en de gemeen te met 16 bejaardenwoningen en 2 wo ningen op de begraafplaats. In 1968 zijn in dit plan klaar gekomen 9 woningen. In voorbereiding is een plan voor 22 wo ningen. Adegeest In aanbouw hier 18 een gezinswoningen. Klaar zijn hier 91 wo ningen en in voorbereiding is een plan 128 woningen. Hiermee zal wel spoedig een aanvang worden ge maakt. VUehvijk Dit plan wordt thans af gerond met het laatste object. Het flat gebouw met 36 woningen. Centrum Hier worden 16 woningen gebouwd tussen Pauwenstraat en By- dorpstraat. In voorbereiding is hier de bouw van 128 woningen verzorglngs- Burgemeester verliest zijn geboortehuis Gisteren zou worden begonnen met de iloop van het oude gemeentehuis van Ter Anr. Ter Aar heeft eigeniyk nooit ■en echt gemeentehui* gekend, slecht* •en gebouw dat daarvoor was Inge- Kasfikis-Edelman te Domburg en de richt. In 1878, beeft de gemeente met heren W. J. Aberson te Leiden. C. E. baar diensten dit gebouw betrokken. M. van Nispen tot Sevenaer te Den Voor die tijd Haag, A. R. Koops le Rotterdam en D. A. Graatsma te Harderwijk. Voor het Doctoraal examen Vrije Studie- richitng in de Juridische Faculteit de heer R. v. d. Meer te Noordwijk aan Het tegenwoordige gemeentehuis was voorheen de enige school in de gemeen te, een Openbare lagere school waar alle kinderen onderwijs ontvingen, omdat toen nog geen bijzondere scholen in de gemeente waren gesticht. In de ambts periode van burgemeester Van den Born werd besloten dit gebouw tot gemeente huis te laten inrichten. In de loop der jaren heeft het gebouw verschillende inwendige veranderingen ondergaan, vanwege de groei der bevolking en het groter wordende aantal ambtenaren dei- gemeente. In de hal van het gemeente huls is na de wereldoorlog een steen geplaatst ter herinnering aan de drie de meidagen van 1940 ili' Kt ri,huurt nu Aardamsi later de heer Jansen zyn slagerij lieefl In de woning die met het gemeente- gedreven. welk hui* later iN genioderni- huis onder één dak was, nam destjjds ieerd en nu nos; wordt bewoond door de de gemeentesecretaris, wijlen de heer J. Wesp dwong Zwanunerdammer het water in Een lastige wesp was er de oorzaak van. dat de 22-jarige K. Vlasveld uit Zwammerdam gistermiddag met zijn auto de Wetering te Reeuwijk Inreed. Het Insect was door het geopende por tierraampje naar binnen gekomen en de Zwammerdammer wilde de wesp er weer uitslaan, waarby hy de macht over het stuur verloor. Toen de auto in het water lag sprong een aantal voorbij gangers de heer Vlasveld te hulp waar door de drenkeling weer veilig aan de wal kwam. Zee Gouden Doctoraat Op woensdag 10 juli a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn. dat prof. mr. R D. Kollewijn, thans wonende te Leiden, oud-hoog- leraar bij de Leidse Universiteit, bij i deze Universiteit promoveerde tot doc- I het tor in de Staatswetenschap. Als pro motor trad destijds op prof. mr. D I van Blom. Oplaten van vliegers nabij Valkenburg is verboden familie Llebetoi I (logenhoom, zyn intrek, zodat de flats) aan de Veurseweg. Verwacht wordt dat in het najaar 1968 hiermee een aanvang wordt gemaakt. Naby de Oranjekade zyn 55 woningen in aan bouw. Verder zyn ln het centrum nog vier woningen in aanbouw. Zoals be kend zyn de woningen in de vrye sector ook te koop voor niet ingezetenen. Bij de premlebouw hebben ingezetenen voor rang en de woningwetwoningen zijn al leen voor de Ingezetenen. Alles in aanbouw. Klaargekomen ln 1968 184 woningen en ln voorbereiding 600 wo ningen. Scholenbouw Momenteel niets ln aanbouw. Wel binnenkort de bouw de 7-klassige Willibrordusschool in Boschgeest en medio augustus zal naar verwachting de 14-klassige school in Noord-Hofland in bouw worden ge nomen. Bijzondere gebouwen Dat zijn de bouw van de Amrobank hoek Pau wenstraat-Schoolstraat, waarvan de bouw al heel opschiet. Station Voorschoten Alles wat hiermede samenhangt en dat is vrij veel vordert goed. Hier zijn alle be sprekingen nog niet geheel rond, maar verwacht kan worden, dat de plannen tot de bouw van dit station met alle voorzieningen daaromtrent in septem ber a.s. in de raad zullen komen De medewerking van de E.Z.H. is buitengewoon. Hierdoor wordt het mo gelijk twee parkeerplaatsen aan leggen, een links van dc oversteek en een rechts van de oversteek, dus aan de Voorschotense kant. Het stationgebouwtje komt ook te staan aan de Voorschotense kant. Voor lopig komt hier parkeerruimte vooi 200 auto's met een uitbreidingsmoge lijkheid tot 500. Gestreefd zal worden de halteplaats Voorschoten mei 1969 in gebrnik te nemen. Sporthal Hiervan valt alleen te zeggen, dat deze in het centrum komt, waar is nog onbekend. Om in aanmer king te komen voor subsidie zal deze gebouwd worden als een dubbele gym nastiekzaal. Allerlei Plan Bijdorp I is terug genomen en zal opnieuw onder de loupe worden genomen in verband met het nieuwe structuurplan. Binnenkort zullen 3 bestemmingsplannen opnieuw worden vastgesteld. Dat zn: 1 Ade geest; dat is niet zo ingrijpend, want dat is slechts „bijtrekken" en afronden. 2. Plan Centrum, dat heel belangrijk zal zijn en 3. NoordHofland, omdat hier een nieuwe werkwijze toegepast gaat worden. Theehuis Treubstraat De gemeen te ziet met belangstelling hiervan de ontwikkeling tegemoet. De ingediende plannen worden bestudeerd en zo mo- ajles totaliseren. Zijn er 547 woningen gelijk ingepast in het uitbreidingsplan. Het is mogeiyk De Leidse Courant naar uw vakantieadres op te laten zenden. U dient dan onderstaande bon uiteriyk 8 dagen voor uw vertrek aan ons te doen toekomen. misverstanden De portokosten voor de verzending bedragen per vakantieadres voor Ne derland, België en Luxemburg ƒ1,25 per vakantieperiode. Buiten de Bene- luxlanden 0.40 per dag. De porto-kosten dienen, ter vermijding van extra inkassokosten, by vooruit betaling op ons kantoor of door overschrijving of storting op onze giro rekening te worden voldaan. Ondanks een stipte verzending kan voor een regelmatige aankomst ln druk bezochte toeristencentra, vooral in Zuid-Europa, niet worden ingestaan. BON Ondergetekende verzoekt De Leidse Courant r het volgende adres te zenden: VAKANTIEADRES: De extra kosten, zynde zijn betaald op uw kantoor gestort - overschreven op uw girorekening 103003. WOONPLAATS: Doorhalen, wat niet LEIDSE BIOSCOPE Camera: „La dolce vita", 18 jr. D; lijks 8 uur. Jeugdvoorstellir: dag. 2.30 uur (zondag ook 4. „Joe Hammond en de Indiani Vrijdag en zaterdag 11.30 nachtvoorstellingen „Verleid verlaten", 18 jr. Lido: Riders Horse (18 j Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Luxor: De cobra (18 j Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 ui Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 Studio: Samen uit, samen thuis Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu] Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 Jeugdvoorstelling vanaf maanc The Thunderbirds (a.l.). Trianon: Dr. Doolittle Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 i Rex: Robin Hood (14 ja Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uui Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 i (Nacht vrijdag en zaterdag 2?g uur: De slaaf van zyn driften, o sCI PUNT Allemaal vakantieprospectussen. Vo ze besloten heeft, is de vakantie heb lk veel geld uitgespaard. UITGEBREID PROGRAIi WARM0NDSE KAAGFEESTEN Door de Commissie tot viering Warmonds Feestén en Koninginned is, in samenwerking met de VVV de winkeliersvereniging voor de aa staande Kaagfeesten een uitvoer feestprogramma samengesteld. De fee telijkheden nemen een aanvang vrijdag 12 juli a.s. met een muzika rondgang door het dorp door de bei< plaatselijke muziekverenigingen. 19.00 uur zal in de Dorpsstraat traditionele tobbetje-steken plaats den, terwijl om 20.00 uur het caf terras de Pomp op het oude raadhui plein zal worden geopend, waar nu kan dansen op muziek van een orke Zaterdagavond om 10.00 uur openii et van de kermis op de Baan, terwijl o 6 15.00 uur het jeugdcircus Atleta e< 'ei voorstelling geeft op het plein van St.-Nicolaassehool. Om 19.00 uur et °p spuitbalwedstrijd bij de gemeenteh ven met medewerking van de Vr willige Brandweer. Maandag 15 juli om 14.00 uu nen de kinderen terecht in de Burc 10 en wel de kinderen van 6 int J2 js»; Hiér zijn voor hen diverse spelen g «d organiseérd. Om 15.00 uur operiii la' van de braderie in de Dorpsstra; 'e< waar men kan kijken en kopen. Ofl° 15.30 uur nemen de jeugdspelen aanvang en wel op het parkeerterre achter het gymnastieklokaal. Voor jor|Pei gens van 12 tot 14 jaar „Ivanhoe" voor meisjes van 12 tot 14 jaar ,,T vangt de kwartel". Om 17.00 uur v toning van een poppenkast in of nab v' de „Burcht." Om 20.00 uur is er Stad Rome gelegenheid tot deelnemin 10 aan dam-, schaak- en sjoelbakspele: kruis- en klaverjassen en tafeltenn voor dames en heren van 18 jaar ouder, waarvoor mooie prijzen b schikbaar zijn gesteld. Dinsdag 14.00 uur kinderspelen in Burcht, om 14.00 uur ringsteken pe auto in de Dorpsstraat, om 15.00 uu behendigheidswedstrijden voor fiet.se- op het plein van de St.-NiccolaasL, school voor jongens en meisjes 16 jaar, om 17.00 uur Poppenka: nJ; alle leeftijden nabij of in d "f' Burcht. Woensdag om 14.00 uur kaard oor bejaarden in 't Trefpunt tot besluit van de feesten om 21.00 i Groot Tuinfeest in boerderij „Meer1 rust." woordige burgemeester met de afbraak dit gemeentehuis ook zyn geboorte huis ziet verdwynen. Aan het gemeentehuis werd een brand vrije kluis gebouwd, waarin het archief der gemeente was ondergebracht, voor zover daar plaats voor was. Ook de zol der diende als bergplaats van oude stuk ken der gemeente. Het archief is ech ter nooit zodanig bijgehouden en ver zorgd als dat nodig was, hetgeen nu tydens de bouw van het nieuwe gemeen tehuis van gemeentewege wordt geor dend, zodat straks in het nieuwe gebouw de historie beter is te overzien. Marktberichten Mede ln verband met de komende va- kantietyd voor de jeugd attendeert de groepscommandant der Rijkspolitie te Rynsburg er nogmaals op. dat het in de gemeente Kynsburg en Valkenburg ver boden is binnen een afstand van 3 kni. van het vliegterrein (vliegkamp Val kenburg) vliegers op te laten en binnen een afstand van 8 km. van het vlieg kamp deze vliegers op te laten hoger dan 100 meter. Het spreekt vanzelf dat het oplaten van vliegers binnen deze zóne zeer gevaariyk is voor het vlieg tuig-verkeer. niet alleen in verband met het raken van deze vliegers of ïynen door vliegtuigen, maar ook omdat hier- door de radar- en kommunikatiemiddelen ernstig kunnen worden gestoord. BODEGRAVEN, 9 juli. Kaas Aan- oer 88 partyen: prijs le soort 370-380, 2e soort 355-369, extra tot 430. Handel kalm. LEIDEN. 8 juli, Groente Aard beien 4249; Pruimen 115205; Rode Bessen 55165; Aardappelen 1324: Andijvie 1035; Doperwten 107; Peu len 150190; Snijbonen 190255: Stambonen 240300; Stokbonen 22 38; Kroten 2030; Kroten, gekookt 55; Rode Kool 1218; Spitskool 2330; Postelein 1924; Prei 6577; Rabar ber 226; Spinazie 750; Komkom mers 1846; Tomaten A 400460; To maten B 400450; Tomaten C 370 I; Uien, middelfijn 3345; Waspeen 30, per 100 kg. Bloemkool A 84145; Bloemkool B 82129; Bloemkool C 63 —91; Sla A en B 6—22, per 100 stuks. Bospeen 4561; Kroten 57; Peter selie 811; Selderij 12—14. ROTTERDAM 9 juli Vee Aanvoer totaal 3031, weekaanvoer 4346, slacht- i runderen 150, gebruiksvee 530, vette kal- I veren 278, graskalveren 112, nuchter kal- veren 1392, varkens 6, biggen 16, paar den 10, veulens 5, schapen of lammeren 492, bokken en geiten 31. Pryzen: slacht- runderen (ct. p. kg. g. gew.) 490-525, 425-470, 385-410, 365-380, vette kalveren 330-345. 300-330, 285-300. stieren 360- 380, kalf- en melkkoeien 1125-1575, vare koeien 975-1250, vaarzen 950-1075, pin ken 625-775, graskalveren 360-525, nuch tere kalveren 170-175, mestkalveren p. st. sieren 220-260. vaarzen 180-230. schapen p. st. 90-120, lammeren 100-140. Handel: dachtrunderen iets meer, kalm, als gis teren. kalf- en melkkoeien gewoon, re- deiyk, prijshoudend, vare koeien tameiyk, rustig, stabiel, vaarzen en pinken kleiner, matig, constant, graskalveren ruimer, kalm. onveranderd, vette kalveren Iets korter, redeiyk, even lager, nuchtere kal veren korter, goed stierkalveren Iets stij ver. vaarzen onveranderd, schapen en lammeren korter, redelijk, prijshoudend. TER AAR, 8 juli, Groente An- dyvie I 1325; andijvie II 1018; snijbonen I 1.802.60; snijbonen II 1.102.05; snijbonen stek 501.30; 29; blauwschokekrs I 801.00; blauw schokkers II 5560; stambonen I 2.4 2.60; stambonen II 1.701.90: len 1.40; krombekdoperwten 5570 witte capucijners 95; doperwten 90 postelein 3845; uien 1023; augu ken D II 1828; augurken E 6; krom me komkommers 15; komkommers stei 1820, alles per kg. Tomaten 5.00 pe bakje van zes kilo. Aardbeien 45 pe doosje. Bloemkool AI 741.06; bloem kool AII 4093; bloemkool B I 60 bloemkool B II 4151; bloemkool C 1516; bloemkool afwijkend 1646 sla II 818, per stuk. Komkommers 2426; komkommers II 1525; se derij 8; boskroten 1118; bospeen 60, per bos. tuinbonen I 2636; tuinbonen II 20ook wezen. Docos in Weert Maandag 8 Na de traditionele korte nachtrus begonnen we vanmorgen met twee derdelen van de vyfkamp, nl. hardloper en balverwerpen. De als favoriet ge startte O. Veen werd op grandioz- wijze door H. Visser verslagen, tijd van Hans was 11 sec. over de 81 m. Het bal vèrwerpen werd een over winning voor G. van Hartevelt een worp van 20 m. Hierna werd de eerste voetbalwet! strijd gespeeld. Ondanks verwoede genstand verloren onze jongens kans loos met 20 van Vitesse. Gebre! aan nachtrust zal hier niet aan zijn! Na de lunch ging het beter De eerste voetbalwedstryd tegen De Hoorn werd met 30 gewonnen. I~ doelpunten warden gemaakt door Dickhoff lx en G. van Hartevelt 2 De hierna volgende wedstryd tege: LW bracht een grotere uitslag, 4—0. G. van Hartevelt 2 x. P. Kooy en H. van Brussel elk 1 x. De by UDO opgedane ervaring me' het volleybal bracht Docos 1 winst en Docos 2 tweemaal. Vanavond wordt er verder gespeeld. Van handballen hebben we nog geer kaas gegeten, getuige de 42 neder laag tegen Vitesse. Het weer is verder prima stemming op deze eerste dag mag P.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4