openlucht VOLKSWAGEN-FESTIVAL .Voorrangszaken voor de Leidse Kantonrechter Vakantie, emigratie en huwelijk moeten wijken Eerste plechtige H. Mis van H. Sondemeyer o.p. kamsteeg Leidse Hout-toernooi kwalitatief goed bezet Premiepot L. Courant iINSDAG 9 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT PAQINA j ADVKRTBNTIB Verontschuldigingen verdachten vinden gehoor hij college Dat nog vele automobilisten zondigen tgen de voorrangsregels, „de pijlers", Idus de officier van justitie, mr. C. an Steenderen, „waarop een veilig erkeer nu eenmaal rust," bleek ook isteren weer uit 't grote aantal „voor- angszaken," waarin de Leidse kanton- echter, mr. R. de Bruyn, vonnis moest ijzen. Vrijwel alle „voorrangszon aars" konden huns inziens een min meer steekhoudend excuus voor overtreding aanvoeren. In enkele levallen liet het rechtscollege het aan- evoerde excuus inderdaad als een rafverlichtende omstandigheid gel- Zo moest een 45-jarige ambtenaar it Alphen aan den Rijn zich verant- roorden vanwege het feit, dat hij in e avond van de 18e januari met zijn uto de oprit van Rijksweg 4A was pgereden en daarbij geen voorrang ad verleend aan een op de Hoge Rijn- ijk rijdende bromfietser. Auto en romfiets liepen nogal wat schade op. )e bromfietser kwam met de schrik rij. Verdachtes excuus kwam hier op eer: „Hoewel ik goed uitkeek zag Uc em niet aankomen en wel omdat mijn itzicht werd belemmerd door een ge- arkeerde vrachtauto en 't bovendien ard regende." Overigens was hij van lening, dat de bromfietser, mede ge ien de slechte weersomstandigheden eel te hard reed en daardoor de si- uatie zeer bemoeilijkte. De officier kon zich wel indenken, lat de situatie op genoemde avond er plaatse voor verdachte niet ge makkelijk was te overzien en eiste aarom slechts een boete van 60.- ubs. 12 dagen. „Het was inderdaad Hiet gemakkelijk," verzekerde ver- jachte het rechtscollege en voegde er ls een zijns inziens extra verzachten de omstandigheid nog aan toe: „IV reed heus erg behoedzaam". De kan onrechter nam een en ander voor aan en vonniste zeer mild met subs. 9 dagen. Excuus niet ongegrond Een 21-jarige serveerster uit Leiden stond vervolgens terecht omdat zij met haar auto vanaf de Steenstraat de Morsstraat indraaide en daarbij geen voorrang verleende aan een automo bilist, die uit laatstgenoemde straat kwam. Een botsing met veel schade was hiervan het gevolg. Verdachte voerde als verontschuldiging aan: „In verband met enkele vlak bij de hoek geparkeerde auto's reed hij gedeelte lijk op mijn weghelft en kon ik dus onmogelijk voorrang verlenen." Gezien de situatieschets kwam de offioier tot de conclusie, dat verdachtes us inderdaad niet geheel en al ongegrond was. Hij beperkte zijn eis daarom tot een boete van 45,subs dagen. De kantonrechter maakte er uiteindelijk 40.- subs. 8 dagen van. Schade vermindert boete Een 50-jarige verkoper uit Oegst- geest dankte zijn vrij mild vonnis t.w. 40.- subs. 8 dagen niet aan het door hem gehouden pleidooi, doch slechts aan het feit, dat hij zelf ook zo'n ruim 800.- schade kreeg te betalen. Op dit feit grondde hij althans zijn ver zoek om uiterste clementie, nadat hij kennelijk en terecht had ingezien, dat hij tevergeefs zijn onschuld had be pleit. De verkoper stond voor de balie, omdat hij met zijn auto komende vanaf de Beestenmarkt linksaf de Nieuwe Beestenmarkt was opgedraaid en daar. by geen voorrang had verleend aan een hem tegemoetrijdende mede-auto mobilist. De daaruit voortkomende bot- AZC behoudt kans op kampioenschap SLEUTELSTAD MET 5-2 VERSLAGEN Het Alphense AZC heeft de kans op prolongatie vn het kampioenschap in s tweede klasse B van de waterpolo- mpetitie van de KNZB behouden. i Alphenaren, die vorige week door een nederlaag tegen AZ '70 (14) de Amsterdammers op gelijke hoogte za gen komen, rekenden gisteravond in i Vliet met De Sleutelstad af: 25. De gasten gingen in dit streekduel sterk van start. De snellere Alphense formatie nam direct het initiatief in de openingstreffer van Theo Seppen. de opjeningstreffer van Theo Seppen. onverwacht schot zorgde Co Oudshoorn even later weliswaar voor de Liedse gelijkmaker (1—1), maar nog voor de eerste wisseling bezorgde Rudy de Hey AZC opnieuw de leiding (12). Nog eenmaal kwam De Sleutel stad terug. Kort na de hervatting bracht Wim van Zijl de ploegen weer op gelijke hoogte: 22. Daarna nam AZC het spel echter resoluut in han den. Kort voor en direct na de twee de rustperiode liet de schotvaardige Wim Verhagen de overigens goed op dreef zijnde Leidse doelman Wim Rooyen kansloos (24). Uit een straf - worp had Hans 't Hart op de valreep van het derde spelgedeelte nogmaals succes: 25. In de laatste speeltijd beperkten de Alphenaren zich tot het consolideren van hun voorsprong. De stand aan de kop van de rang lijst luidt nu: 1 AZC 9—13, 2 AZ '70 8—11, 3 De Sleutelstad 0—10. AZC moet het in de laatste wedstrijd opnemen tegen degradatie-kandidaat ZIJV uit Den Bosch. De Amsterdam mers krijgen nog de beide laaggeplaat ste ploegen, ZIJV en het Dordse Mer- wede te bekampen. sing had veel schade opgeleverd. „Er zou niets zijn gebeurd als de ander op zyn weghelft was gebleven. Hij reed echter een flink eind over de streep en dus gedeeltelijk op mijn weghelft met alle gevolgen van dien". Op grond van dit feit, voelde hij zich dan ook onschuldig t.a.v. het hem ten laste gelegde feit Hij rekende blijk baar niet op de in het proces-verbaal vastgelegde verklaringen van drie ob jectieve getuigen, die unaniem, zo las de kantorechter voor, van mening waren, dat de tegenligger niet „over de streep" was geweest en verdachte onverwacht diens vrije doorgang had geblokkeerd. De officier hield zich uiteraard aan deze verklaringen en eiste geaden de ernst van de overtreding een boete van 60.- subs. 12 dagen. Na verdach tes bovenvermeld verzoek om uiterste clementie, kwam de kantonrechter hem iets tegemoet en maakte er dus 40.- subs. 8 dagen van. Verblind door de zon „Ik zag hem niet aankomen. Ver moedelijk omdat ik even door de laag staande zon verblind werd." Zo ver klaarde een 32-jarige chauffeur uit Leiden de reden waarom hij op het kruispunt Corn. Schuytlaan - Churchill- laan met zijn vrachtauto geen voor rang had verleend aan een op de Chuchilllaan rijdende en dus voorrang hebbende bromfietser. De botsing liep voor deze gelukkig nogal goed af. De officier vond, dat de laagstaande zon niet als een verzachtende omstan digheid kon gelden, doch daarentegen een reden te meer was om op kruis punten en in 't bijzonder op voor rangskruispunten extra goed op te let ten en te manoeuvreren. Daar verdachte dit zijns inziens had nagelaten en dus volkomen „fout" was geweest eiste de officier ter correctie een boete van 70.- subs. 14 dagen. Verdachtes ver zoek om uiterste clementie werd door de kantonrechter in zoverre ingewil- dagen werd. DCG vrijwel compleet tegen UVS In vergelijking met de wedstrijd van afgelopen zaterdag ondergaat bet elftal van DCG slechts één wijziging. De opstelling voor de laatste wedstrijd tegen UVS zal morgenavond op het RCH-terrein te Heemstede dus vrijwel hetzelfde zijn. Die mutatie betreft niet Wim Spiekerman. De zwartgedoste Amsterdamse aanvaller zou deze week Nederland de rug toekeren en zijn geluk gaan beproe ven ln Aiystrallë. De ontwikkeling in de naeompetltle heeft hem echter (voorlo pig) van gedachten doen veranderen. Maar hjj had reeds geboekt. Hy had reeds een .ticket en het leek onmogeiyk Spiekerman ook In Heemstede te laten mee doen. Dit weekeinde bewees Amsterdam echter een sportieve stad te zyn. Door toedoen van een van de wethouders werd de reis uitgesteld, zodat Spiekerman ook morgenavond om 18.30 uur het RCH-terrein zal opdraven en trachten in de bjjna 50-Jarige geschiedenis van DCG voor de eerste maal de landstitel naar Osdorp te halen. Ook Fred Mulder zal DCG in deze belangrijke uren niet In de steek laten. Op advies van trainer H. Pelser en door collegialiteit tegenover zyn medespelers zal de topscorer in de Amsterdamse vuurlinie present zyn. Ook een huwelijksfeest moet wyken voor de kampioensstryd. DCG-rechtsback J. Kramer zal eerst naar Heemstede gaan om daarna, al dan niet met een opgewekt ge zicht, de polonaise by zyn broer te lopen. Jan Leget aanvoerder/trainer De afwezige man (op het veld al thans) is linksback Bosma, die zich zaterdag liet vervangen wegens een dijbeenblessure, een handicap waar mee hij is beginnen te sukkelen sinds het duel tegen Middelburg. Zijn plaats wordt weer ingenomen door P. Koekc- bier. Door Combinatie Groot (de naam kwam tot stand in 1945 toen DOSS, Constantinus en Gezellen 4 een fusie aangingen) zal zich vergezeld weten door minimaal 3000 supporters. Even als UVS heeft DCG namelijk 3000 plaatskaarten toegewezen gekregen, ln beide kampen is de belangstelling enorm. Het RCH-veld (aanvankelijk werd het Lisser Sportpark gekozen, maar omdat de Bollenstreekclub niet be schikt over overdekte tribunes werd daar van afgezien) biedt plaats aan 18000 toeschouwers. RCH-bestuurder Tippoel („onophoudelijk gaat de tele foon") rekent op minstens 11.000 per- Zondag 14 juli a.s. draagt pater H. Sonder- meyer o.p. te Oegst geest de parochiekerk van St.-WIUIbrord zyn eer- te plechtige H. MR» op. I)e neomist, wiens ouder* twee Jaar ln Oegstgeest tVIIIInklaan 9, wonen, erd 26 jaar geleden op Curacao geboren. Op zjjn twaalfde jaar King hij naar Nederland, waar hij bij de patera Do minicanen te Nijmegen studeerde. Pater Sonder- meyer werd zaterdag jl. door mgr. drs. J. W. M. Bluyssens te Nijmegen tot priester gewijd. De neomist gaat nog drie jaar aan het Albertinum in de Keizer Karelstad pastoraal theologie stu deren om zfln doctoraal Zondag draagt pater 8ondermeyer om half elf de Nederlandse Hoogmis op. Gezongen wordt de Paus Joannes-mis van Albert de Klerk. Na af loop is in het Parochie buis een receptie, waarby •en passend geschenk »an de jonge wijdeling ui worden aangeboden. sonen. Tot dusver bestaat de interesse voornamelijk bij Noord- en Zuid-Hol landers, maar het is te verwachten dat ook uit andere provincies nog verzoe ken om plaatsbewijzen zullen komen. NAAR OOSTENRIJK Henny Plezier zal ook woensdag avond verstek laten gaan. Henk Rol zal de plaats van zijn in Spanje ver toevende clubgenoot opnieuw inne men. Het UVS-bestuur voelde er niets voor om Plezier over te laten komen uit het zuiden. De ervaringen die b.v. Rheden met Theo Slijkhuis heeft ge had waren niet al te best. Slijkhuis die zich lekker had laten bruinbran- den door de Italiaanse zon, had zich geestelijk niet voorbereid op de duels tegen UVS en bovendien had de ver branding zijn vorm aangetast. Om zo iets te voorkomen geeft UVS liever de voorkeur aan een man die in de sfeer is opgenomen. Jan Leget zal naast het dragen van de aanvoerdersband ook de trainers- rol vervullen. Piet Kantebeen is zon dagmorgen in het viegtuig gestapt naar Oostenrijk waar reeds enkele dagen, vanaf donderdag, zijn gezin verblijft. De heer Kantebeen had zijn ploeg r.iet in de steek willen laten en had enkele dagen van zijn vakantie opgeofferd om toch maar de wedstrijd tegen DCG te volgen. Nu UVS en DCG nog niet tot' een beslissing zijn gekomen heeft het UVS-bestuur hem aangeraden maar zijn gezin op te gaan zoeken. Met voorzitter J. Wondergem peil den we nog even de kansen. „Afgelo pen zaterdag was het een prestige kwestie. We wilden persé nog een keer op gelijke hoogte komen met DCG. Dat is gelukt. Nu we nog keer tegen deze club moeten spelen ga je je afvragen of het allemaal niet te veel wordt. Tien wedstrijden zijn nu achter de rug en nog is er einde aangekomen. De spelers den vermoeid. Dat bleek b.v. vorige week tegen Emmen. De „dash" raakt er uit. De kwestie wat betreft morgen avond is hoe loopt het? Ziet het mee ja of nee? Als het zaterdag even had meegelopen dan had UVS met veel grotere cijfers kunnen winnen. Duide lijk kwam na de rust de stootkracht van DCG tot uitdrukking. Fysiek is de I ploeg zeer sterk. Dat blijkt ook wel. Om een 20 achterstand weg te wer ken moet je een sterk moreel hebben," aldus de heer Wondergem. We wijzen er nog even op dat indien na 2 x 45 minuten nog geen beslissing Ls verkregen de wedstrijd met 4 x 1 minuut wordt verlengd. Deze verlen ging dient volledig te worden uitge speeld. Tenslotte laten wij hier de opstellingen volgen van DCG en UVS DCG: doel: A. de Rijk; achter: J. Krame, T. Groot, C. Mel, P. Koeke- bier; midden: A. Koning en P. Hek- man; voor: J. Pelsma. F. Mulder. T. v. d. Voort en W. Spiekerman. UVS: doel: W. Sloos; achter: T. Balk- hoven. E. van Duyl, B. Lardé en H. Rol; midden: A. Koren en J. Leget; voor: S. Teeke, L. Holl, G. Désar en I G. Logeman. Molen „de Valk" in spiegelbeeld op een regendag. Kamsteeg hoopt dit morgen niet te zien want bi] goed weer bezet Kamsteeg morgen het terrein achter „de Valk" (aan Molenwerf) voor een groots ichter Alle nieuwe V.W.-modellen, vele occasions, aantrekkelijke vacantie- aanbiedingen: Beleef de sensatie van een testrit b.v. in de V.W. Spor- tomatic, laat Uw huidige auto vrijblijvend taxerenkom lilt m Daar bij die molenvindt U ('s-morgens van 10 tot 9 uur 's-avonds) foto: Chris-Paul Stapels Alle prominenten van Leiden aanwezig Het jaariyiu weerkerende gezellige Leidse Hout-toernooi kan zich dit jaar op een overweldigende deelname ver heugen. Is de kwantiteit dus erg groot, de kwaliteit ls er niet minder onder. In het dames- en heren-enkel B zyn alle prominenten van Lelden en omstreken present, zodat van een zeer sterk bezet toernooi gesproken kan worden. Begunstigd door zeer goed weer is de wedstrijdleiding de eerste dag met een overweldigend aantal partyen van start gegaan. In het dames-enkel B deden zich wei nig verrassingen voor. al speelde Helma de Vries weer een zeer vreemde party. In de eerste set ging zy tegen Wieneke Westerhout met 6-4 ten onder om ver volgens met 6-0 6-0 de Leidse Hout dame volmaakt kansloos te laten. Han- ke Faasse was veel te sterk voor Ellen Sanders en ook Co v. Berghe Henegou wen had weinig moeite met mej. Saar- berg (6-1 6-3). By de heren werden vele partyen eerst in de derde set beslist. De taaie Aad v. Zuuren kwam tegen Harry Mulder met 6-2 5-4 en matchpoint achter, maar red de zich toch nog nieesteiyk (2-6 7-5 6-4). Bert Modderman had weinig ont zag voor een 6-4 4-1 achterstand tegen de Voorschotenaar Rik Meyer en boog deze stand ln een voor hem gunstig 4-6 6-4 6-4 om. De beste partij van de dag kwam op naam van Max Harteloh, die de sterker geachte Ter Meulen met 6-3 ln de derde set onder de knie kreeg. Verrassend was tevens de 6-3 6-4 ne derlaag die Lodewyk Kallenberg tegen Bert v. Loon leed. al had de Unicum- speler bijzonder veel last van de laag staande zon. Jan de Groot kwam reeds ln de derde ronde o.a. door een gemak kelijke zege op Jaap Kooreman. In de C-afdellng is de deelname by- zonder groot en daarom de krachtsver houding byzonder onoverzichteiyk. Toch startte de als eerste geplaatste Jan Vreeburg weer byzonder goed door de geduchte Egbert Scholten met 7-5 6-4 tp kloppen. De voornaamste uitslagen luiden: D.E.-B.: mevr. Meyer-mevr. Bron 6-2 6-1. H. de Vries-mevr. Westerhout 4-6 6-0 6-0. mevr. v. Berghe Henegouwen- mej. Sasrberg 6-1 6-3. mej. Faase-mej. H.E.-B: J. Jansen-W. Beyen 6-4 7-5, A. v. Zuuren-H. Mulder 2-6 7-5 6-4, J v. d. Nat-H. Koemans 6-3 3-6 6-3, De Vrles-Kemeling 6-4 6-4, Modderman- Meyer 4-6 6-4 6-4, B. v. Loon-Kallenberg 6-3 6-4, Urlus-Haka 6-2 6-3, De Groot- Kooreman 6-4 6-5. Kooreman-Klever 6-1 8-6, M. Harteloh-F. ter Meulen 7-5 4-6 6-3. D.E.-C: Ten Bosch-Blommendaal 6-4 6-1. Zonneveld-Molkenboer 4-6 6-4 6-1, Steenhouwer-Hlllebrands 6-3 6-4, S. v. Praag-H. Bakema 1-6 4-6, C. Fok-L. v. Glessen 6-4 6-2, De Beer-Bron 8-6 6-0. H.E.-C: A. v. d. Berg-H. v. d. Maten 6-3 6-3, F. Kroes-C. v. Driel 6-1 8-6, Bakker-v. d. Sluys 6-1 6-1, Koemans- Klein 6-1 6-2, Mulder-Kammer 6-4 8-1, F. Wempe-Broxterman 6-4 6-4, v. Leeu wen-Nagel 6-1 6-2. Ploos v. Amntel-As- selbergs 6-3 5-7 8-6, Rodermond-Mulder 2-6 6-1 6-2, Zwavenstein-Dibbltz 4-6 6-1 6-2, A. v.d. Capelle-Wielsma 7-5 6-3, A. v.d. Capelle-Wempe 6-3 6-3, R. Driel-v. d. Zee 6-4 11-13 6-2, J. Vree- burg-E. Scholten 7-5 6-4. Winkeldief met duizend gulden aan buit gepakt Een 20-Jarige loB-werkman uit Den Haag Is een dezer dagen aangehouden door de Leidse politie, verdacht van dief stal uit diverse warenhuizen. Uit een groot aantal winkels In Lelden en Delft heeft de Jongeman textlelgoederen ont vreemd; alle bestolen zaken „bezocht" hy Ln één dag. Een winkelier had argwaan opgevat voor de Jongeman en wilde In diens tas kyken. De jongen vluchtte echter. Op de Nieuwe Ryn kon hy door de Inmiddels gealarmeerde politie worden aangehou den. In zyn tas zat voor een waarde van ruim duizend gulden aan gestolen goe deren. Achteraf ls gebleken, dat de jongen die inmiddels is voorgeleid voor de officier van Justitie enkele maanden geleden een winkeldievegge heeft helpen ontvluchten. De dievegge, die nog steeds onbekend is, was door een winkelier gegrepen. De jongen trok haar kennelijk uit „lotsverbondenheid" los, waardoor ze de benen kon nemen. Promotic W. F. Tordohr uit Rijnsaterwoude Verplicht dulden van med. behandelingen Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht hl vandaag gepromoveerd de heer W(ll- liam) F(rancls) Tordolr, geboren in 1939 ln Medan (Java) en wonende te Rijnsatrrwoude tot doctor ln de ge neeskunde op het proefschrift getiteldi Het verplicht dulden van medische be handelingen. I Tegenover het recht op een uitke ring bU ziekte of ongeval krachtens een verzekering staat de plicht al het redelijke te doen of toe te laten dat de genezing kan bevorderen. Dit vraagt de bereidheid om zich een medische behandeling te laten welgevallen. Dit is de duldingspllcht. De schrijver be- spreekt in de dissertatie de factoren die de grens van de te dulden ingre pen bepalen. De patiënt moet hier zelf de beslis sing nemen, maar, maar daarvoor heeft hij de voorlichting nodig van de behan delende arts omtrent de lasten en ge varen van de ingreep en omtrent de kansen op succes. Dit brengt de schrij ver by het probleem van de plicht tol inlichten van de patiënt door de be handelende arts in de geneeskunde. Ook dan moet de patiënt zyn toestem ming geven, maar de arts ls verplicht hem voldoende in te lichten om op deugdelijke gronden deze heslissing te nemen. Dit wordt aan de discretie van de arts overgelaten, maar er kunnen daarover achteraf geschillen ontstaan tussen arts en patiënt, waaraan de rechter te pas komt. Aan de duidingsplicht van de mili tair is afzonderlyk aandacht besteed vanwege de byzondere situatie in de militaire samenleving. In 1958 begon de heer Tordoir met de studie in de geneeskunde aan de Ryksuniversiteit te Leiden, deed in '64 doctoraal examen en in 1966 artsexa men. Hierna werd hy opgeroepen voor het vervullen van de militaire dienstplicht en is hy werkzaam ajs Reserve Eerst© Luitenant-arts by het Garnizoens Ge neeskundig Detachement te 's-Graven- hage. Promotor was prof. R. Hornstra, ge woon hoogleraar in de sociale genees- Helikopter uit Gent landde bij Acad. Ziekenhuis Gistermiddag omstreeks kwart over twee landde op het sportterrein achter het Academisch Ziekenhuis een Belgi sche militaire helikopter met een ver pleegster nis pasaaglere. Zy had bloed by zich uit het Acudemlsch Ziekenhuis Gent, dat in het Leidse Acad. Zie kenhuis moest worden onderzocht. On geveer een uur later steeg de helikopter weer op om de terugreis aan te vangen. Aanrijding te Hazerswoude: vier lichtgewonden Vier personen zijn In de nacht van maandag op dinsdag omstreeks half 1 gewond geraakt bij «en botsing tus sen twee personenauto's. Op voornoemd tijdstip stond 'n Ford Taunus 12M-personenwagen, bestuurd door de heer J. W. Kaptein (50 jaar) uit Wassenaar (die als inzittende had de heer C. de Jong uit Hazerswoude), voorgesorteerd op de Rijndijk om de richting Leiden (via de wijk Groene- stein) in te gaan. Van achteren botste een andere auto, komende uit de rich ting Alphen a. d. Rijn, tegen de Ford Taunus. Deze auto werd bestuurd door de heer W. van Vegten uit Hazerswoude. De 24-jarige heer Van Vegten had als inzittende de heer S. P. Tulp. even eens een inwoner van Hazerswoude. De heren Tulp en Van Vegten had den verwondingen aan het gelaat. Zy werden naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd door de EHD. Ook de inzittenden van de Ford moes ten naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd met verwondingen van lichte aard.. Vreemde zaak Overigens mag het een vreemde zaak worden genoemd, dat de EHD te Leiden om een ambulance werd gete lefoneerd. terwyl de EHBO op de Rijn dijk over een eigen ambulance be schikt. De afgelopen nacht zijn dan ook beide ambulances ingeschakeld. Het bestuur- van de EHBO, afd. Hazers woude, verzoekt daarom by ongeval len in en om Hazerswoude-Zoeterwou- de meteen nummer 01714-278 te bellen. LEG VERKEERT NOG IN ONZEKERHEID OVER HUISVESTING Vrijdagavond vond onder grote be langstelling de jaarlykse algemene le denvergadering plaats van LFC. De voorzitter, de heer H. Holswilder, schetste in grote trekken tydens zijn openingswoord het gepasseerde jaar als een goed verlopen geheel vo«>r de vereniging, mede uiteraard vanwege het bereiken door het eerste team van het hoogste voetbalwalhalla der amateurs. „De nuchterheid gebiedt ons echter te realiseren, dat de treden van deze voor ons nieuwe voetballadder beslist moeilijker te beklimmen zyn dan in de tweede klasse," aldus do LFC-praeses. Na achtereenvolgens de jaarversla gen van resp. secretaris en penning meester beluisterd te hebben, brach ten de woordvoerders der commissies (elftal-, toto-, bouw-, kantine-, jeugd- en ballottage) hun resp. verslagen uit zelve ondergingen geen verandering. Met dien verstande even wel, dat ter ontlasting van de elftal commissie o.a. op administratief ge bied, een interne straf commissie be noemd werd, welke bestaat uit de heren M. van Laarhoven (senioren sectie), B. Meurs (jeugdsectie) en J. Selier (algemeen). Het agendapunt „bestuursverkiezing" bracht een tweetal veranderingen in de top van LFC met zich mede. De beide bestuursleden de heren A. J. Klunder vice-voorz.) en T. de Kreek (2e secr.) hadden i.v.m. uitbreidende werkzaamheden op maatschappelijk niveau de wens te kenner) gegeven hun functie over te dragen. De verga dering ging akkoord, dat de door het bestuur voorgestelde kandidaten t.w. de heren M. Laarhoven (elftalcommis sielid) en T. Eradus (jeugdcommissie lid) in het bestuur plaats namen. Tijdens de rondvraag waarby alle sprekers op een prettige en goede wijze door de voorzitter werden be antwoord. moest de voorzitter één der vragenstellers echter het antwoord schuldig blyven en wel by de vraag of LFC tn de toekomst op haar com plex blyft of naar andere oorden ver trekt. Veel gegadigden voor onze premie- pot hadden zlrb zoals in de vorige etappes vastgebeten aan het wiel van Jan Jansen. Zij kwamen weer bedro gen uit, want dc nationale kopman sleurde onze vele abonnees, die een onbeperkt vertrouwen in hem stellen niet naar de dagprijs van 5.- Bellone, de Franse B-man, die Jan Jansen naar de tweede plaats verwees, werd overi gens ook niet getipt. Dat houdt in, dat 5.- gevoegd worden bij de eind- prijs. Die is nu inmiddrLs opgelopen tot 55.-. Winnaars PBU-puzzel Do Juiste oplossing van onze PBV- puzzel werd zaterdag Jl. gepubliceerd. De winnaars werden daarby echter niet vermeld. Hier volgen zy: 10,— gaan nanr J. M. v. d. Fluit, Burggravenlaan 126, Leiden. De rijksdaalder gaat naar J. Ramb- Stulfzand. Koestraat 10a, Leiden. Van harte proficiat. De cheques wor den Linnen veertien dagen naar de win naars verzonden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3