DADER ZEVEN MINUTEN NA ALARMERING KLEM GEREDEN Tweede man voortvluchtig met buit van f.500,— St. Bavo Iaat Therapeutisch Centrum bouwen op haar terrein Botsing speedboten te De Kaag met dodelijke afloop - 2 gewonden IWFl Landelijke brandweer wedstrijd te Warmond St.Victor-parochie te Noordwijkerhout in vreugde om komst neomyst M. A. H. Oostdam MAANDAG 8 JULI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Roofoverval pompstation Sassenheim Dank zij liet kortdate optreden van de 34-jarige pompbediende J. Wassenaar uit Lisse heeft de rijkspolitie van de groep Lisse zaterdagavond reeds zeven minuten na de roofoverval op het Finastation langs rijksweg 4 de hand kunnen leggen op een van de twee daders. Om tien minuten over tien kwam een cremekleurige Opel tanken aan het benzinestation bij de afrit naar Sassenheim. Nadat de heer Wassenaar de wagen had afgetankt ging hij het kantoortje in om een bon uit te schrijven, maar hij merkte niet. dat hij van achteren door de inzittenden van de wagen gevolgd werd. Terwijl de heer Wassenaar over het bureau gebogen stond, kreeg hij met een stuk gereedschap enkele harde slagen op zijn hoofd en werd hij hard in zijn onderbuik geschopt. De twee overvallers grepen de geldtas en reden met grote snelheid weg in de richting Den Haag. De heer Wassenaar, die vrij ernstig gewond werd, slaagde er des ondanks nog in de politie in Sassenheim te bellen. Nadat hij een nauwkeurig signalement van de daders en het nummer van de wagen had doorgegeven raakte hij buiten kennis. GROOT ALARM Direct na de melding van de heer Wassenaar sloeg de wachtcommandant groot alarm en kwamen ongeveer zes surveillancewagens van het District Leiden in actie. Een wagen van de politie spoedde zich direct naar het pompstation waar men de heer Was senaar buiten bewustzijn op de grond aantrof. De jacht op de voortvluchtigen was toen al geopend. Via de afrit bij War mond gingen de daders richting Lisse, waar zij direct werden opgemerkt door een surveillancewagen. Na een korte achtervolging slaagden de politieman nen erin de Opel (gestolen) klem te rijden op de Heereweg. De twee rovers sprongen er uit en probeerden via de De heer J. C. A. Molkenboer (1!)) uit Sassenheim, die de dienst van zyn in middels goed herstellende collega Was senaar heeft overgenomen, toont hoe het ongeveer gebeurd moet zyn. Terwyi de heer Wassenaar gebogen een bon stond uit te schrijven sloegen de daders OUDE BEKENDE De gearresteerde, zo vernam de Rijkspolitie van Interpol, is een goede bekende van de Duitse justitie. De man heeft verschillende veroordelingen op zijn naam staan wegens diefstallen uit auto's en chantage op homofielen. Over deze overval is hij tot nu toe in alle talen blijven zwijgen. De arrestatie van G.S. was een feit voor de pompbediende Wassenaar in het Leids Academisch Ziekenhuis arri veerde. Inmiddels, zo vernamen wij, is hij weer by kennis en de behandelen de artsen hebben goede hoop, dat hij zeer binnenkort naar huis kan om uit te kuren van zijn verwondingen. Hij heeft vermoedelijk een hersenschud ding opgelopen door de slagen. Van het geval zelf weet hij zich in het geheel niets meer te herinneren. De buit van de overval, waar de voortvluchtige dader mee vandoor is dé tas werd bij Warmond uit de auto gegooid bedraagt voor zover de eigenaar van het pompstation, de heer L. Schreuder uit Sassenheim, heeft kunnen nagaan, ongeveer vijfhonderd gulden. Dat is honderd gulden minder dan de gewapende roofoverval, welke on geveer vijftien jaar geleden plaats vond bij hetzelfde station. Een met een revolver gewapende man dwong toen een pompbediende in het magazijn en verdween met de contanten. Kort ge leden werd door het Finastation en wel door de heer Molkenboer uit Sas senheim eveneens alarm geslagen. Een aantal mannen hield zich toen op ver dachte wijze bij het pompstation op, maar zij kozen ijlings 't hazenpad, na dat zij bemerkt hadden, dat de pomp bediende aan het telefoneren was. VOORVERKOOP KAARTEN I'VS-DCG De voorverkoop van de kaarten voor de beslissingswedstrijd UVS-DCG, woens dagavond op het RCH-terrein, is van middag om 2 uur begonnen. De adres sen waar men de kaarten kan kopen zijn: Reisbureau Beuk aan de Beesten markt en de heer J. Franken, Buys Bal lotstraat 46. AUTO'S BOTSTEN TE VOORSCHOTEN Op de hoek Beethovenlaan/Mozart- laan te Voorschoten reden vanmorgen om 8.40 uur twee personenauto's tegen elkaar. De auto van de heer D. A. H. uit Moerkapelle (34 jaar) reed in de Beethovenlaan en wilde rechtsaf de Mozartlaan in. In de Mozartlaan stond rechts van de weg de wagen van de 33-jarige B. M. B. uit Den Haag. B. begon te rijden toen D. A. H. tot de standplaats van zijn wagen genaderd was. De wagen van B. M. B. werd zijdelings geramd en kreeg daardoor grote schade aan het linker portier. Slippartijen op Rijksweg 4A bij Leiden Vijf personen, waaronder drie kin deren, bleven zaterdagmorgen wonder boven wonder ongedeerd toen de auto waarin zij zaten enkele malen over de kop sloeg en volkomen vernield werd. De wagen bestuurd door 'n 21- jarige Delftenaar slipte zaterdagmor gen omstreeks 11.15 uur op het natte wegdek van rijksweg 4a. Dat gebeurde met hoge snelheid 100 km per uur en daardoor sloeg de wagen drie keer om de as, schoot vervolgens de berm in en sloeg enkele malen over de kop. De auto werd totaal vernield, doch de inzittenden bleven ongedeerd. Ook op rijksweg 4a sloeg zondag omstreeks 10.15 uur de auto van een 48-jarige Amsterdamse vrouw ovtjr de kop. Zij raakte bij het inhalen door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt. De vouw kwam er met een dikke knie vanaf. De auto was totaal vernield. ■J. Deze veldjes zijn voor het uitoefenen Door het psychiatrisch centrum „St.-Bavo" te Noordwijkerhout is de bouw van Vdn sP°rl en hef houden van bewe- een komplex voor beweglngntheraplo aanbesteed. Hij deze therapie in de houding I Kir>8SOpdrachten. Het gebouw zal qua en beweging van de geenteiyk gestoorde mens uitgangspunt voor zyn genezing. m^*riaalbehandeling. Deze therapie wordt op „St.-Bavo" reeds Intensief toegepast in provisorisch clniir- m"" voor ingerichte lokaliteiten. Het nieuwe gebouw zat een grote vooruitgang bet«s- kenen voor liet centrum omdat er alle vormen van bewegingstherapie kunnei worden beoefend. Het zal worden gesticht op de terreinen van St.-Bavo. BOUW WAARSCHIJNLIJK VOLGEND JAAR KLAAR Grote voor uitgang voor be wegingstherapie Het komplex zal een spelzual bevatten met een oppervlakte van 365 m2. Een zaal voor bewegingsopdrachten zal 206 m2 in oppervlakte zijn. Beide zalen zyn uitgerust met een zgn. „zwevende vloer". Een zwevende vloer is a.h.w. uit een weefsel van planken opgebouwd, zodat iemand die er op valt „meeveert" en zo nagenoeg geen letsel kan oplopen. Een afdeling voor individuele behandeling is tevens geprojekteerd met een opper vlakte van 45 m2. De zalen in het gebouw zullen via een luchtbehandelingsinstallatie verwarmd geventileerd worden. Die installatie bestaat uit een systeem dat tussen de traditionele verwarming en air-condi tion ligt. De atmosferische toestand temperatuur, vochtigheidsgraad kan geregeld worden omdat verschillen de groepen patiënten ieder een aparte aanpassing van de zalen eisen. Een en ander is van bijzonder groot belang voor de bewegingstherapie. Het gebouw bevat bovendien dubbele groepen douches en kleedkamers, zodat bjj wisseling van groep geen oponthoud of vermenging van de groepen plaatsvinden zal. Gisteravond omstreeks 8 uur werd de bestuurder van een speedboot, de heer G. Buitelaar uit Den Haag, ge dood bij een botsing met een andere speedboot op de Kagerplassen. De heer Buitelaar was met zijn dochter en een vriendje van hen aan het waterskieën. De dochter werd door de boot voort getrokken. Toen de boot in de buurt van de motorpont Kaagdorp-Haarlem mermeer kwam, koerste een andere speedboot met grote snelheid regel recht er op af en ramde de boot mid scheeps. Door de schok van de botsing sloeg de heer Buitelaar overboord en kreeg zwaar hersenletsel toen hij met zijn hoofd de schroef raakte. Hij moet op slag zijn overleden. De 13-jarige vriend van het meisje en de vader, Anthonie Hubert van Gent, tevens woonachtig in Den Haag, kwam met zijn vingers in de schroef terecht van een der sleepboten. Enkele vingers werden hem afgerukt en hij liep di verse frakturen op. Het meisje kwam met de schrik vrij. De bestuurder van de boot (eveneens uit Den Haag afkomstig) die de aan varing veroorzaakte, werd "zwaar ge wond. o.a. aan het hoofd. Beide speed- botefi zijn uiteraartïtotal löss. Een derde speetboot nam de "dode en het totaal overstuur geraakte meisje aan boord en vervoerde deze naar Sassen heim. Andere boten pikten de zwaar gewonde bestuurder van de tweede boot en de jongen op. Per ambunlance werden de beide gewonden en het meisje naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Ook het stoffelijk overschot van de heer Buite laar werd naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. Later werd de jon gen naar het Zuidwal-Ziekenhuis te Den Haag overgebracht. EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leideu is gepromoveerd de heer J. J. Ras, geboren te Botterdam en thans wonende te Lei den, is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der letteren op proefschrift geti teld „Hlkajat bandjar (A study in Ma lay historiography)". De promotor was prof. dr. A. Teeuw. De promotie ge schiedde cum laude. Geslaagd zijn: doet. examen Ned. Recht mej. J. J. Bos (Schiedam); doet. ex. Franse taal- en letterkunde mei. J. van Nes (Den Haag); kand. ex. Franse taal- en letterkunde mej. W. L. M. J. van Kinderen iLeiden); de heer H. Brandt (Leiden); doet. ex. Franse'taal- en Iets terende mevg, J. Bijlstra-vai^ Kerckhoff Leidenkand. ex. cult. An- trop. de heer H. R. Sikkema (Den Haag); kand. ex. wis- en natuurkunde de heren C. A. M. Peters (Leiden); P. G. Kluit (Leiden); Wil W. Albers (Rotterdam); G. Goudestein (Leiden); P. Aarnoudse (Leiden) Will mej. E. E. V. Haantjes (Leiden); de heren K. Nagtegaal (Dor drecht); M. E. den Hetjer (Den Haag); A. H. de Wild (Den Haag) mej. E. v. d. Burg (Lelden) de heer J. B. Rongen (Leiden): mej. D. J. M. van Lieshout (Leiden); de heren E. do Joge, A. J. Hundepaal, H. P. van Kampen, allen uit Leiden; en D. W. Soeteman (Den Haag). Er is ook ruimte gecreëerd voor ad ministratie en observatie ten behoeve van therapeuten en verplegend per soneel. Het toekomstig gebouw is ont worpen door het Bureau voor archi tectuur en stedebouw Van den Bosch- Hendriks-Campman te Rotterdam, in samenwerking met deskundigen van de St.-Bavo. Het komplex heeft een totaal oppervlak van 1700 m2, met een bruikbare inhoud van 9000 kubieke meter, de kelderruimte niet meege rekend. Naast de bestaande sportvel den zijn er twee kleinere veldjes (ter grootte van een half voetbalveld) ge situeerd, waarvan er één overdekt is. afwerking inrichting beantwoorden aan zeer doel- OPDRACHTEN Vandaag zijn de opdrachten voor de bouw verstrekt aan: Van Ryn, Kat wijk n.v., die het gebouw plaatsen zal voor 849.200.-; Caliqua n.v. te Til burg. de centrale luchtbehandeling en die de heetwater-afsUmdsleidingen zal aanlegen voor j 213.000.-; c. Gebra n v. uit Noordwijkerhout, die de elektrische installatie voor haar rekening neemt voor een bedrag van 35.200.-. Met de houw wordt 1 augustus a_v gestart. Dc uitvoering zal ongeveer één jaar duren. BURGERLIJKE STAND Jongetje verdronken in Sassenheim Geboren: An-Hélêne, d.v. H. Italiaan der en L. H. Polak; Hugo Johannes Gljsbertus. z.v. J. G. M. Weijermars en C. G. A. Blom: Jan. z.v. P. van Duijven- bode en J. Ouwehand; Johanna Allda, d.v. A. J. van der Slot en E. Kuipers; Patricia, d.v. K. J. de Vries en B. G. P. Kolbrink; Lambertus Adriaan Cornells Dankert, z.v. L. H. D. Bakker en W. B. A. Willlgers; Marianne Christina, d.v. J. van Dorsten en C. van Veen; Edwin Petrus, z.v. P. Meijer en J. H. M. Palm; Anna Geertruida, d.v. J. Schouten en P. Lindhout; Sebastiann Hendrik, z.v. H. Schollaardt en S. M. Bakker; Matha Petronella, d.v. L. M. Verkamman en W. J. Harms; Johanna Maria, d.v. G. Ra- vensbergen en C. van Delft; Annette, d.v. G. L. Borst en A. H. van Wyk. Overleden: B. Griekspoor. 52 jaar, man; A. Luiten, 57 jaar, echtgen. van W. J. Nagtegaal; E. B. Koning, 76 jaar, man; C. van der Reljden, 75 jaar, man; A. C. W. Paauw. .S3 Jaar, wed. van J. Hennik; P. G. Donloben, 59 jaar, man; S. G. Jansen, 78 jaar, man; E. Stikkelo- rum, 76 jaar, echtgen. van H. Nieuwen- huizen; 1. Schiller, 3 dagen, zoon; IJ. Verdoes, 4 dagen, zoon. Vrydag is liet bUnu 8-Jurlge jongetje Willem Hendrik Wittenmn aan de Kas tanjekude te SaNsciiholm in de vaart geraakt en verdronken. Het jongetje werd 's avonds te 11 uur opgedregd. OECSTGEEST Geboren: Peter A. G., z.v. P. J. WIJ- lemsen en J. E. Meijer; Maria F- d.v. J. P. Brouwer en P. Bienefelt; Lydla C., d.v. D. J. van Cuilenburg en J. C. OndertrowdG. W. Meinesz en M. J. L. van 't Hof; J. van Velde en G. van Dam; P. R. van Rhijn en D. M. advertentie OUDE GENEVER in de handige kneepftes f 11,- per liter ËS22ZEEE33M2 straten en poortjes weg te komen. Eén man gelukte het zich aan zijn achter volgers te onttrekken, maar de ander, de 24-jarige Berlijner G. S., werd op de Kanaalstraat gegrepen. De tweede man, vermoedelijk ook een Duitser, is nog steeds voortvluchtig, doch de Rijkspolitie, die bij het onder zoek ook Interpol heeft ingeschakeld, weet in welke richting men de man moet zoeken. UITBREIDING KATH. ULO-SCHOOL AAN ORANJELAAN TE LISSE Het bestuur van de „Katholieke On- derwijsstichting Lisse" heeft tot de raad I het verzoek gericht om medewerking te verlenen voor de uitbreiding van liet bestaande gebouw voor uitgebreid la ger onderwijs aan de Oranjelaan nr. 76, met drie noodlokalen (t.w. twee leslo kalen en één handenarbeidlokaal). als mede voor de inrichting van deze loka-j len. De reden van deze aanvrage is gele gen in de omstandigheid, dat er in hel u.s. schooljaar 1963-1969 acht klassen gevormd moeten worden, terwijl het be staande gebouw slechts uit zes lesloka len en een vaklokaal voor natuurkunde bestaat. Daarenboven verzoekt bet schoolbestuur om een vaklokaal voor handenarbeid en/of muziek. Dit lokaal zal in de toekomst, aldus het school-, bestuur, bij een verdergaande differentia tie van vakken en groepslessen ook als leslokaal dienst kunnen doen. Het aan- tai leraren met een volledige betrekking zal met uitzondering van de direc teur per augustus a.s. acht bedragen. Er zijn momenteel zeven verplichte teelkrachten aan de school verbonden. Hierdoor is het natuurkundelokaal ais leslokaal in gebruik. Het natuurkunde lokaal is in feite dooi zijn inrichting niet geschikt om als gewoon leslokaal gebruikt te worden. Reeds nu bestaat er derhalve dringend behoefte aan één les lokaal. Op grond van het „Besluit v.w.o h.a.v.o en m.a.v.o." zal deze school ge zien het aantal leerlingen per leerjaar, acht klassen kunnen vormen. De opgave van het schoolbestuur, dat er acht les lokalen behoren te zyn. moet dan ook als juist worden aangemerkt. Wat betreft het gevraagde handenar beidlokaal zij opgemerkt, dat op deze school het vak van „handenarbeid" reeds wordt gegeven, waartoe o.a. gebruik van het natuurkundelokaal mordt gemaakt. Het vak „handenarbeid" wordt per 1 au gustus 1968 een verplicht vak voor het j m.a.v.o., zodat het in elk geval voor een school van deze omvang redelijk is, datj bet de beschikking heeft over een lian- j denarbeidlokaal. Dit lokaal kan dan i ook voor andere speciale vakken b.v. tekenen e.d. aangewend worden. B en W stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. Eerdei reconstruotie van de verlichting van de oostelijke omleidingsweg. Tevens stem de men in met financiering van het pro- jekt door de N.V. Elektriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassenheim. Gedeputeerde Stalen hebbeu ter keu nis gebracht, dat de ministers van bin nenlandse zaken en van financiën over wegende bezwaren hebben tegen 't aan- -..an door gemeenten van overeenkomst- De St. Victor-parochie te Noordwy- en, die de totstandkoming beogen van kerhout beleefde zaterdag ondanks het in feite gemeentelijke investeringen, voor droevige weer een blijde avond toen de financiering waarvan de gemeen- de eerwaarde heer Martinus Albertus I te (nog) niet over de nodige langlopeu- Henricus Oostdum als jongewijd pries- de middelen beschikt. Van een dergelty- ter er te 5 uur zijn intrede deed ke overeenkomst is naar het oordeel van Wegens de regen moest de harmonie Gedeputeerde Staten sprake, nu de fi- ,.St. Jeanne d'Arc" verstek laten gaan nanciering van «Ie reconstructie van de De neomist werd ln het kerkportaal I openbare verlichting van de oostelijke I opgewacht door de burgemeester en omleidingsweg geschiedt, door de N.V.'mevrouw Bosma. De burgemeester I Elektriciteitsbedrijf Hillegom, Lisse eu sprak een hartelijk welkomstwoord. Sassenheim. Gedep. Staten geven daar-| Nadat de jonge priester in de kerk om in overweging te bevorderen, dat.de zijn eerste zegen had gegeven, volgde begrotingswijziging, waarin een en an- een plechtig Lof, tijdens hetwelk pas- der was geregeld, wordt ingetrokken. toor A. Hammerstein een toespraak In verband hiermede stellen B en W hield, zijn vreugde erover uitend, dat voor de reconstructie van de verlichting ondanks vele priesterroepingen hel van de oostelijke omleidingsweg een kre-l voor de eerste maal na 16 jaren was,; diet beschikbaar te stellen van 103.935, dat een priester voor het eigen bisdom j vermeerderd met 5000.- voor bijkomend gew(jd was. De pastoor prees de Noord-j straatwerk. wijkerhoutse familie Ooatdajn „niet i Voor de eersle maal in den lande i werd voor de in Warmond «rhouden landelijke brandwec-wedstrijd als oh- ject voor de oefening gehezied een tankwagen van de Shell, waarin ben zeen (een zeer brandbare stof) werd vervoerd. Gesteld werd dat de waren tegen een woonnand was gereden, waardoor die in brand was geraakt terwijl de benzeen over de weg vloeide. Daar een dergelijke oefening niet een tankwaeen nog nimmer is gehouden i hel i rlijlte stoffel slerk in de belangstelling staat j gezien ook hel recente ongeluk in de gemeente Kiinnik is liet geen won der dat de oefening de grootste be langstelling van de deelnemers had. De genodigden werden des morgens officieel ontvangen door wethouder G. Tulp, die inededeelde.dat burgemeester j I.angemeijer weerns vak"Wie tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn. In Warm. •n" vun de rbauffeur, dooi brandweer. uit Voorschoten, had een niet gemak kelijke taak. Na diepgaande lM.-.preking werd do uitslag vastgesteld als volgt. Bcdrljfsbrand weren: 1 Glasfabriek Leerdam, 2 Du Tont de Nemoures uit Dordtrecht, 3 Postkantoor Gouda, 4 Levers Zeep Maatschappij uil Vlaai - dingen, 5 Nederlandse Spoorwegen uit Tilburg, 6 Verolme Scheepswerf uit Alblaiv' erdam, 7 Telefooridislrict 's-Gra- venhage, 8 Rubberfabriek Nieuw Hel voet uit Nieuw Helvoet en fl It. A. C. Rijks Automobiel Centrale uil 's Gru- enluij Gei Geme 3 Gemen 7 Geme Oostdam, negen kindei In de mi en ln het bijzonder het gea enige lelie luisterrijk versierde kerk droeg zondag morgen de neomist z(jn eerste plechtige H. Mis op in concelebratie met dr. C. Kuyper8, conBiiltor van de St. Joseph's Congregatie van Mill-Hill, pater B. van Veldhuizen CssR (beiden uit de paro chie afkomstig), kapelaan M. Jager- man en pa8toor Hammerstein. Aanwe zig was ook regent A. Raadschelders van „Leeuwenhorst". De neomist hield zelf de preek: als in een droom zag hij het Volk Gods op trekken door de woestijn, tussen zeker heden en enzekerheden. geleid door de Heer en door degenen, die deze daartoe geroepen heeft. Hij wees hierby op de Emmaüsgangers en op het boelend vor- haal van de tocht door de woestijn van tie hoveling vun de koningin vun Ethio pië. Door hel Dames- en hereuzungkoor [werd onder leiding van dirigent P. Aals- I ma de Nederlandse mis „KI.-Petrus en Paulus" van Verhulst welluidend uit gevoerd. Na een famllie-byeenkomst in „De I Witte Rauf" volgde een druk bezochte receptie in «Ie pastorie. Namens de pa- Irochle werd door drie heren van de pa- jrochieraad. mevrouw Van Eeden-Beuk jen de heren Bierhof en Van Emmerik [een prachtig geschenk aangeboden, be staande uit een bureau, een fauteuil en jeen rooktafeltje van palissanderhout. Ook waren er vele geschenken van fa- I mille en vrienden. oetmg werd van bel pro- ,'prLlii.jd. die i gramma dat plaats rneentehnven. Aan de; j helaas onder minder om-tandigheden moest plaats vinden j waardoor er een niet zn'n grote pu blieke belangstelling bestond, werd deelgenomen door 5) bedrijfsbrandwe- ren en 15 gemeentelijke brandweer korpsen. De jurv, bestaande uit de heren Th v. d. Stel. Rotterdam, W. Oorschot uit Voorschoten. M. J. de Heu< uit Wassenaar. A. C. Goudriaan uit Krimpen aan de IJsael, E C. Zon- j derman uit Krimpen aan de IJssel, J. j Dijkhuizen uit Rijswijk. Th. Oorschot uit Voorschoten, H. v d Burg uit Voorschoten met als provinciale wed- I strijd leider de heer J G. Lekkerkerk iit'-'ijlie brandweerkorpsen: 1 Gemeente Berg- iite Leerdam, 4 1. 5 Gemeente i'e Capelle aan Moerkapelle. 8 Gemeente Maassluis, 9 Gemeente Nieuw Helvoet, 10 Ger- c.-nte Ridder- kerkt 11 Gemeente Oud-Beijerland, 12 Gemeente Poutugaal, 13 Gemeente Oostvoorne. 14 Gemeente Nieuw- M' ucrland en 15 Gemeente Leidschen- Na afloop van de oefening werden door de heer G, Tulp de prijzen met een toepasselijk word uitgereikt, ter wijl aan alle deelnemende brandweer korpsen nog een verza mei boek werd uitgereikt met E V.O.-kanrten (het be kende gevaren-hoek voor vervoer van brandbare stoffen die met tankwagons langs de openbare wegen worden ver voerd). Het was een zeer geslaagde demonstratie, waarbij bleek dat het brandweerwezen over goed geschoolde krachten beschikt, die dan ook getoond hebben volkomen voor hun taak be rekend te zjjn.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3