Kath. Vakantiebezigheden in Leiden: Belangstelling voor intocht LAURA-deelnemers viel tegen PRISMA AKTIEVE BEZORGERS ZATEhDAG JULI 1968 DE LEIDSE COURANT PRISMA 1) 100% waterdicht - incabloc ahockproof - onbreekbare veer - chroom - edelatalen bodem 39.- V PRISMA duikershorloge 2) 100°; waterdicht - bestand tegen 20 atm. druk- incabloc ahockproof - radium cijfers en wijzers - edelst aal 159.- L. VAN DUYN KATWIJK AAN ZEE - Pvincestraat 15 - Tel. 01718-2734 N. BINK Juwelier-Horloger - LEIDEN - Hooigracht 45 - Tel. 30194 MATTH. BRINKS LEIDEN - Haarlemmerstraat 126 - Tel. 21074 PIERROT Juweiier-Horloger - LEIDEN - Maarsmansteeg 21 - Tel. 20778 Fa. v. d. WATER Juweller-Horloger - LEIDEN - Haarlemmerstraat 181 - TeL 24469 C. VAN EGTEN Goud-Zilver-Uurwerken - NIEUWKOOP - Sperwerstraat 1 - Tel. 1559 Fa. TROSSEL Horlogerie-Juweliersbedrijf - SASSENHEIM - Hoofdstraat 234 - Tel. 7301 LEIDSE BIOSCOPEN 1 Camera: „La dolce vita", 18 Jr. Dade lijks 8 uur. Jeugdvoorstellingen j dag. 2.30 uur (zondag ook 4.4.r.). ,,Joe Hammond en de Indianen". Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstellingen „Verleid en verlaten". 18 jr. Lido: Ridera Horse (18 Jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2 30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Luxor: De cobra (18 Jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: Samen uit. samen thuis (a.l.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.3'», 4.45. 7.00 en 9.15 uur Jeugdvoorstelling vanaf maandag: The Thunderbird* ia.1). I Trianon: Dr. Doolittle (a.l.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Re*: Robin Hood (14 Jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur (Nacht vrijdag en zaterdag 23.30 uur: De slsaf van *yn-driften, ontr. De 21ste Laura zit er weer op en vandaag zijn vrijwel alle deelnemers en deelneemsters weer naar hun woon plaatsen teruggekeerd met de door hen verdiende medaille of indien zij reeds meerdere keren hebben meege reden met een hoger cijfer dan zij eerder ontvingen. Negen waren er die na afloop van de tocht in het gebouw van Nabij door voorzitter P. Groenhart voor het voetlicht werden gehaald, omdat zij alle Laura-tochten hebben meegemaakt. Ook op deze laatste dag vielen er geen uitvallers te noteren, allen die donderdagavond hun stempelkaart hadden ingeleverd zijn ook vrijdag morgen aan de start verschenen voor de laatste kilometers. Het ging dit keer langs de Gouwe tot de J. C. Hoo- gendoornlaan om deze laan vervolgens door het Zwammerdamse ruilverkave- lingsgebied door te rijden tot Reeu- Vandaar ging het naar Driebruggen, Hekendorp en Goejanverwellesluis. Langs de dijk vervolgens gereden naar Haastrecht. In Haastrecht werd de IJs- sel overgestoken. Over Benschop en Polsbroek werd De Vlist bereikt, waar na men naar Stolwijk trok. Daarmee was het meest zuidelijk punt op deze laatste Lauradag bereikt en ging het terug naar Gouda en Waddinxveen. Over Boskoop en Hazerswoude wer den de laatste kilometers afgelegd, waarna in Avifauna verzameld werd voor de intocht. Het was dit keer opvallend rustig langs de route van de intocht. Slechts b(j het gebouw „Nabij" viel wat drukte te constateren, maar zelfs daar viel het tegen. Slechts enkele tientallen had den zich opgesteld teneinde de Lau- rianen, met bloemen overladen, harte lijk toe te juichen. De Alphense politie, waarvan slechts enkelen zo gelukkig waren de Laura 1968 te mogen mee rijden, had voor een uitstekende afzet ting gezorgd, waardoor het geheel bij zonder ordelijk verliep. In gebouw „Nabü" weerklonken de „yells" alsof het een lieve lust was. Voorzitter P. Groenhart zwaaide de scepter met vaardigheid en wist de aanwezigen spoedig tot luisteren te krijgen. Hij dankte allen die ook dit EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heren J. A. M. Verwagen, J. H. Geert- sema, J. W. v. d. Hammen, J. Nicaise allen uit Lelden; R. A. F. v. d. Kamp, Scheveningen, J. N. M. Kroon, 's-Gra- venhage en J. C. Haeseker, Haarlem. Doet. ex. vr(je studier. mevr. W. van Bergeijk-Kraal, Rotterdam; kand. ex. culturele antropologie m^^C. A. A. Schaap, Voorburg. Doet. ex. IIG dames: A. F. Drent. Amsterdam, E. H. van D(jk en S. C. Schoemaker, beiden Den Haag, A. C. de Groot, Leiden, G. v. d. Nadort, Vlaardingen en H. Snijders, Rotterdam, en de heren: S. Buijs, Nieuw koop, H. M. Chavannes en W. L. van Heijningen, W. E. Tuinebreyer, allen Den Haag, G. J. C. M. van Lieshout, Rotterdam, G. H. M. Verbeek, Leiden en C. M. de Vos. Voorschoten. Semi- artsex.: mej. A. A. J. M. Kampschreur, Scheveningen, H. L. Molier, Den Haag. Sie SwanHway, Den Helder, D. W. Th. Smalbraak, Bloepiendaal, Tan Ping Lam Leiden. W. A. Winter, Heemstede. Arts examen: de dames M. J. Hoogenes, Berg- schenhoek, A. Th. J. E. Michel, Turn hout en de heren H. A. Bruining en A. H. M. Duparc uit Leiden, B. W. Onger- boer de'Visser, Den Haag en J. Visser, Winschoten. keer weer hun krachten hebben ge- n om deze zonovergoten 21ste Laura te doen slagen. De gemeente lijke instellingen werden daarbij n*et vergeten, evenals de B.B. die met mo bilofoons weer belangrijke diensten hebben verricht. De heer Groenhart dankte ook het conciërge-echtpaar van „Nabij", de heer en mevr. Van Wee- ren, voor de geboden gastvrijheid. De heer Groenhart liet zijn dankwoorden vergezeld gaan van geschenken. Tenslotte was hij aan de sluiting toe van de 21ste Laura. Hij verzocht op nieuw alle deelnemers volgend jaar weer terug te komen en dan liefst met enkele nieuwelingen, zodat volgend jaar weer met een groter aantal deel nemers gereden kan worden. Namens het bestuur verzekerde de heer Groen hart dat dit college zeker volgend jaar en daarna met veel genoegen de orga nisatie van de volgende Lauraritten op zich zal nemen- Leids NSR-bestuur door NSA gewipt Het geharrewar in de Nederlandse Studenten Raad over het dagelijks be stuur heeft ook z(Jn weerslag In Lelden gekregen. Afgelopen zaterdag werd het beatuur onder voorzitterschap van de Leidse student E. Bomhoff naar huls ge- j werd van betonpflltff, met daarin ge- A A stuurd door een snelle handigheid van de j schoven betonplanken. Deze wand ver- Gen! de' 0PP°N'tleP®rttj> W* NederfanoHe Studen- dween geheel achter de hcjge liguster- Reconstructie Rijnsburgerweg te Oegstgeest Globaal krediet van 7 ton In de memorie van toelichting op de gemeentebegroting voor het jaar 1968 hebben b. en w. een voorstel met kos- tenbegroting in uitzicht gesteld betref fende reconstructie van het laatste ge deelte van de RQnsburgerweg d.i. tot de grens met gemeente Rijnsburg. De tijd heeft tot dusver ontbroken een uitgewerkte kostenbegroting te ma- Ten einde de financiering voor dit object reeds aan te vragen stellen zij de raad voor een krediet groot 700.000 gulden te verlenen, op welk bedrag het werk globaal wordt begroot. Zij zullen dan t.z.t. het uitgewerkte plan met raming aan de raad voorleg gen. BETONNEN SCHUTTING MOET VERLAAGD Eerder werd aan de heer G. van der Perk, Marelaan 9, vergunning verleend tot het plaatsen van een z.g. hobby wandkas in z(Jn tuin, onder voorwaarde dat deze geplaatst werd met de achter wand tegen de tuin van Marelaan 7, bewoond door de heer Ch. van Kammen. In de toelichting schreef de heer Van der Perk, dat de achterwand gémaakt Het bestuur van de woningbouwver eniging Buitenlust acht het van groot belang voor een betere bewoonbaarheid van de 32 etagewoningen aan de Ger- beralaan een lift aan te brengen. Ge noemd bestuur verzoekt hiervoor een aanvullende lening van 40.900 te ver strekken. De raad verleende de nodige geld leningen voor dit zestiende bouwplan van Buitenlust, dat vier woonlagen telt. Als huurprijs, Inclusief de vergoeding bouw voor centrale verwarming, werd een bedrag van ƒ160,— ^er maand ge noemd. De Intussen verschenen nieuwe rijksbyiage-regeling Is echter veel gunstiger. Ondanks de voorziening met een lift-installatie zal de huur inclusief verwarming toch ongeveer 160,per maand zf]n. B. en w. stellen voor genoemde lening te verstrekken en ten behoeve van de financiering de gebruikelijke lening uit 's rijks kas aan te vragen en te aan vaarden. De kosten van opmeting en over dracht komen voor rekening van de ge- RAADSAGENDA BROCHURE OVER GEZELLIGHEIDSLEVEN LEIDSE STUDENTEN De Veense Tineke Schouten, Miss Laura 1968. LEIDSE UNIVERSITEIT Nieuwe besturen Het dageljiks bestuur van de Alge mene Leidse Studenten Vereniging is als volgt samengesteld: S. J. Rietema, praeses, mej. C. Schoemaker. abactis, J. L. de Wijkerslooth de Weerdesteijn. questor, O. W. C. Hattinga van 't Sant. assessor sociaal. P. Mentzel, assessor onderwijs. W. J. Heiser, eveneens as sessor onderwijs, mej. C. Italiaander, assessor cultuur en buitenland W. J. de Groot assessor voor pers en publiciteit. Dit bestuur is zijn werk zaamheden op 2 juli officieel begonnen en zal aanblijven tot november van dit jaar. Wat zijn zittingsperiode betreft mag dit bestuur dan ook met recht een overgangsbestuur genoemd worden. Het dagelijks bestuur van de verga dering van Leidse Studenten Facul teiten is als volgt samengesteld: F. Leljnse, voorzitter, mej. J. E. Balhan. secretaresse, J. H. C. Voormolen, pen ningmeester en mej. H. S. Riedstra, medewerkster voorlichting. De post van medewerker onderwijs is nog vakant. De bureauruimten voor beide bestu ren zullen binnenkort worden verplaatst naar het pand Witte Singel 25. dat door het bestuur -van de universiteit welwillend ter beschikking is gesteld. Het Prytaneum op Rapenburg 6 kon het totaal aantal organisaties onmo gelijk meer allemaal huisvesten. PROMOTIE Aan de Leidse Universiteit is gisteren de heer J. J. Ras cum laude gepromo veerd tot doctor in de letteren op een prooefschrift, getiteld „Hikajat Band- jar". Promotor was prof. dr. A. Teeuw. Voor de eerste maal heeft ten be hoeve van de studenten, die in septem ber hun studie te Lelden zullen aanvan gen, de plaatselijke Kamer van Vereni- ginngen, de overkoepelende organisa tie van gezelligheids- en confessionele verenigingen, een brochure uitgegeven over het gezelligheidsleven. Het boekje „Waar is hier gezelligheid" geeft onder meer uitvoerige informatie over het Leld- sche Studenten-Corps, de Vereniging van Vrouwelijke Studenten te Lelden, de So- cietas Studiosorum Academiae Lugduni Batavorum c.s. Catena, de Socletas Stu diosorum Reformatorum Lugdunensis en de Rooms-Katholieke Studenten-Ver eniging Sanctus Augustinus. Het bevat bovendien artikelen over de Haagse Stu dentenvereniging, de Studenten-Ver eniging op Humanistische Grondslag So crates. de Nederlandse Christen-Studen ten-Vereniging en de Vrijzinnig Christe lijke Studenten-Bond. Het informeert de met goed gevolg het officiersexamen af- cerstejaarsstudentên aldus over, zoals de geled de cadet-vaandrig G. Schipper, rector magnificus, prof. dr. P. Munten- ten Akkoord. De Amsterdamse studenten hebben tegen deze gang van zaken reeds gepro testeerd. Voor Leiden zal de Algemene Leidse Studenten Vereniging niet de kontrlbutles voor het komende jaar be talen totdat er meer duidelijkheid is over het 8tudentenparlement. Het gaat hier om een bedrag van ongeveer 13.000 gul den, dat Leiden in de financiëring van de NSR bijdraagt. De Studenten Vakbewe ging, die haar dagelijks bestuur van de NSR naar huis zag gestuurd overweegt ernstig om haar medewerking aan de totale studentenpolitiek van het ogen blik op te zeggen en buiten de NSR om een Landelijk Actiecomité op te richten. De beslissing daarover zal op een on- denvljsweek in Drienerlo, half juli, wor den genomen. Het bestuur van de Leidse studenten neemt ook ten opzichte van dit aktiecomlté 'n afwachtende houding aan. Een en ander biykt uit een kommuni- que, dat namens het dagelijks bestuur van de ALSV vandaag is verstrekt. schappen van de Econ. Hogeschool te Rotterdam zijn geslaagd de heren J. A. v. Werkum en T. J. H. M. Wils, beiden wonende te Leiden. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen Is geslaagd voor het prop. examen de heer J. F. M. Jeunlnk, wo nende te Leiden. Aan de Techn. Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het doet. ex. werk- tuigk. ing. de heren R. J. Arkeveld en J. van 't Zand. wonende te Leiden. Bei den slaagden met lof. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Landbouwhoge school te Wageningen zijn geslaagd voor het prop. ex. de heren jhr. J. J. de Graeff en M. O. Koekebakker. Aan de faculteit der Econ. weten schappen van de Econ. Hogeschool te Rotterdam is geslaagd de heer T. Stolk. Geslaagd Aan de KMA te Breda heeft ongeveer twee meter hoogte van zijn buurman. Hieraan werd nog toegevoegd, dat deze geen bezwaar had. In strijd met de vergunning heeft de heer Van der Perk over de gehele lengte van de tuin, over een lengte van 8,50 meter, een betonnen schutting ge plaatst ter hoogte van 2.30 meter. De kas zou vóór de erfafscheiding komen, maar is op de erfafscheiding geplaatst. Bovendien is een gedeelte van de ligus terhaag gerooid. Een en ander is voor b. en w. aan leiding geweest de heer Van der Perk aan te schrijven de betonnen schutting in overeenkomst te brengen van de voor schriften van de bouwverordening en te verlagen tot een hoogte van 1 nieter boven het erf. De heer Van der Perk is tegen deze aanschrijving bij de raad binnen de wettelijke termijn in beroep gekomen. De heer Van der Kammen blijft van oordeel dat de aanschrijving gehand haafd dient te blijven. Waar hier duidelijk gehandeld is in strijd met de voorschriften en zonder vergunning van het college, stellen zij de raad dan ook voor het beroepschrift ongegrond te verklaren. BRANDWEERKREDIETEN De in de hogedruknevelspuit van de Oegstgeester brandweer aanwezige 2000-llter watertank blijkt op verschil lende plaatsen doorgeroest te zijn. Re paratie van deze 13 jaar oude tank is niet mogelijk. De kosten van een nieuwe tank inclusief demontage en montage mogen worden begroot op 6000.- In de begroting 1968 is een bedrag groot 2570,opgenomen voor aan schaf van 10 branilweeruniformen, 10 petten en 10 paar laarzen. Ruim 1700,hiervan is uitgege ven voor nieuwe brandweerlieden. Daar er vrij veel mutaties zijn ge weest en het niet altijd mogelijk is de kleding van de vertrekkende brand weerlieden te benutten voor nieuw per soneel. is er onvoldoende krediet over voor de normale vervanging. TERREIN AFSCHEIDING SPEELPLAATS JIFFERMANSSTRAAT Het bestuur van de Oegstgeester Gymnastiek- en Atletiekvereniging OGAV heeft aandacht gevraagd voor de grote overlast, die de vereniging ondervindt „van de opgeschoten jon gens en wilde knapen, die regelmatig 's avond de speelplaats van 't gymnas tieklokaal aan de Juffermanaatraat on veilig maken door hard te voetballen, met stenen te gooien en allerlei bal dadigheden uit te halen". Het bestuur wijst er op dat als ge volg van et sneuvelen van ruiten vaak glassplinters in het lokaal of aanhorig- heden worden aangetroffen, die de voe ten van *e leerlingen kunnen verwon- Door het maken van een hekwerk met twee draaihekken in het verlengde van de voorste gevel gerekend van de zyde van de Juffermansstraat tot aan het aangrenzende perceel zal voor een belangrijk deel aan de klachten tege moet kunnen worden gekomen. B. en w. stellen voor hiervoor een krediet groot 5000,beschikbaar te De eigenaren van de percelen De Kempenaerstraat 4753 hebben zich alsnog bereid verklaard om in verband met de reconstructie van De Kempe naerstraat hun voortuinen af te staan. Het betreft hier de volgende stroken grond: 1 De Kempenaerstraat 4749, eigendom van de erven Schippers, op pervlakte 33 m2; De Kempenaerstraat 51, eigendom van W. van Griensv oppervlakte 15 m2; straat 53, eigendom van burg, oppervlakte 25 m2. De grond wordt afgestaan tegen een vergoeding van 15,per m2 en voorts onder bepaling, dat indien te eniger precariorechten geheven mochten wor den, de gemeente een bedrag betaalt, dat gelijk is aan het verschuldigde De raad der gemeente Oegstgeest komt op donderdag 11 juli a.s. te 19.30 uur in openbare vergadering bijeen. Ann de agenda ontlenen wij o.m.: Benoeming van twee leden van de Gewestraad Lei den: voorstel van b. en w. tot aanwijzing van een ambtswoning; idem tot beschik baarstelling van een krediet voor de ambtswoning; idem tot overname van grond aan de De Kem penaerstraat! idem tot verlening van een krediet voor de reconstructie van het laatste gedeelte van de Rljnsburger- weg; idem tot verlening van kredieten ten behoeve van de brandweer: idem tot het verstrekken van een aanvullende lening voor een lichtinstallatie in bouw plan 16 van Buitenlust; Idem tot ver lening van een krediet t.b.v. een af scheiding van de speelplaats Juffermans straat; idem met betrekking tot het beroepschrift van G. van der Perk in zake een afscheiding; idem tot het ver lenen van een krediet voor onderhouds werken van de dr. K. Schilderschool; idem tot het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van bandrecor ders t.b.v. de R.K Jenaplanschool; idem tot het verlenen van medewerking voor vervanging hemelwater-afvoeren en aanbrenging waterdicht afdekking dakranden van de Montessorischool. LEIDERDORP Geslaagd Aan de faculteit der Econ. wetenschappen van de Econ. Ho geschool te Rotterdam is geslaagd de heer W. O. Dekker met het predikaat zeer goed. ALPHEN AAN DEIN RIJN Varossieau vreest daling van winst Varossieau en Cie. n.v. te Alphen aan den Rijn bericht dat. mede door de uitbreiding van het aantal dochter ondernemingen in 1967, de concern- omzet over dat jaar niet onbelangrijk is gestegen. De nawerking van de aan deze uit breiding verbonden administratieve en fiskale problemen heeft een vertragen de invloed op de verslaggeving over 1967. Reeds thans kan worden mede gedeeld, dat de kostenstijging groter was dan verhoging van het bruto- winstcijfer, waardoor met een daling van hot winstcijfer over 1967 moet worden gerekend. Over de eerste zes maanden van 1968 stegen de concernomzetten enigs- De Kempenaer- zins ten opzichte van 1967. "~|G. Kntjnen- PUNT WASSENAAR Geslaagd. Aan de faculteit der Econ. wetenschappen van de Hogeschool te Rotterdam zijn geslaagd de heren F. j H. J. Drummen en E. W. van Someren Grève. KORRELTJE Marktberichten LEIDEN, 5 juli, Groente Aardbeien 43-54; pruimen 75-240; aardappelen 14- 23; andijvie 10-14; doperwten 64-94; peu len 110-290; snijbonen 165-285; stam- bonen 185-270; tuinbonen 16-27; kroten 6-21; rode kool 9-13; spitskool 19-21; postelein 12-24; rabarber 20-30; spinazie 19-28; komkommers 17-45; tomaten A 5,40-5,70; Idem B 6.00-6,10: idem C 5.00- 5.20; idem CC 3.70-4.10; uien plcklers 17-26; waspeen 23-35, alles per 100 kg. Bloemkool VI 73-92; idem VUI 63-98; bloemkool X 58-81sla A 5-23, alles p 100 stuks. Bospeen 28-41; kroten 8-13; peterselie 12-23; selderij 12-14; uien 7- 14; capucjjners 1,01-1,13, alles p. 100 boa LEEUWARDEN, 5 juli, Kaas Com missienoteringen (ln per kg): Goudse kaas 3.10; Edammer kaas 2,85; Brood kaas 2.85. Handel kalm. RIJNSBI KG, 5 Juli. Bloemen. An jers: witte sim 300550, rode sim 320 610, rose sim 300640, crowly 250 450, dustly 350—700, G. J. sim 250 500, Espérnnce 300 —600. Harvest Monn 500—15.00. selecta sim 320—510, evll- llam sim 320 620. Farah Dibs 350—770. lear yellow 600—10.00 per 100. Free sla's: golden yellow 3575, white swan 45— 100, Stockholf 25—65 per bos. Ro- baccara 519, carol 25. garnci 25, zorlna 6—12. Junior miss 5- 11 per stuk. Chrysanten: Lyona 150170. Tokyo 160—180. Indianapolis 170200, White 8pider 250—320 per bos. Anthu- rlum 35150, gebera 528, colvillol 311. gladiolen 517, nrtissjok 811. liatris 614. per stuk. Phloxen 5070, gele margrieten 3550. goudsbloemen 2035. statice 80- 110 per bos. Witte margrieten 150 -250. world supreme 250400 per 100. VOORSCHOTEN Geslaagd Aan de faculteit der Econ. wetenschappen van de Econ. Ho geschool te Rotterdam zijn geslaagd de heren F. M. Stauthamer. J. F. Wlchers (zeer goed) en H. van Wijk (zeer goed» Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen is geslaagd voor het prop. ex. de heer C. H. van Santen. Geslaagd Aan de KMA te Breda heeft met goed gevolg het officiersexamen af gelegd de cadet-vaandrig J. J. Steln- hart. Voor de bezorging van onze krant in LEIDEN vragen wy gedurende de vakantietyd: Mooie byverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 TELEFOON 20935 dam, in zyn voorwoord schrijft, „al die organisaties, die ieder op eigen wyze doch met één gemeenschappelijke me thodiek. het bevorderen van de inter- j menselijke samenleving, hun bydragen j leveren aan de academische vorming, zy vullen aan wat de collegezaal slechts onvoldoende bieden kan". Herenpoortsbrug herensingel moet verbreed worden PROGRAMMA van 8t/ml2 Juli Van dinsdag 9 tot en met vrijdag 12 juli zal de Herenpoortsbrug, gelegen tussen Oude Herengracht en Herensin gel. zijn afgesloten voor alle ryverkeer. De afsluiting is noodzakeiyk voor het onderzoek, dat personeel van de afde ling bruggenbouw van gemeentewerken moet uitvoeren naar de funderingscon ditie. Het onderzoek moet gegevens op leveren die nodig zyn voor het maken van een plan tot verbreding van de Herenpoortsbrug op afzienbare termyn. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen werd geveild t.o.v. notaris F. K. Lagorwey te Leiden het herenhuis Willinklaan 5 te Oegstgeest: het werd gemynd op 53.000 door T. J. Schroder q.q. HARTEBRUG LEONARDUS MAANDAG 8 JULI 9 uur Alexanderstraat Linnaeushoff Brood en drinken mei 9 uur Romanuszaal Linnaeushoff Brood en drinken m 9 uur Petruskerk Linnaeushoff Brood en drinken 9 uur Potgieterlaan Linnaeushoff Brood en drinken ir DINSDAG 9 JULI WOENSDAG 10 JULI DONDERDAG II JULI VRIJDAG 12 JULI 9 uur Alexanderstraat Noordwykerhout Brood en drinken mei 9 uur Romanuszaal Noordwykerbout Brood en drinken it 9 uur Petruskerk Noordwykerhout Brood en drinken 9 uur Potgieterlaan Noordwykerhout Brood en drinken m 9 uur Churchllllaan Noordwykerhout Brood en drinken m 9 uur Alexanderstraat Dierenpark Wassenaar Brood en drinken mee 9 uur Romanuszaal Dierenpark Wassenaar Brood en drinken mee 9 uur Petruskerk Dierenpark Wassenaar Brood en drinken mee 9 uur Potgieterlaan Dierenpark Wassen»a Brood en drinken m 9 uur Churchllllaan Dierenpark Wassenaar Brood en drinken mee badpak meebrengen 9.30 uur Romanuszaal badpak meebrengen 9 15 uur Petruskerk Film Badpak, brood en drinken mee 9 15 uur Potgleterlaai Film Badpak, brood en drinken mee 9 uur Churchllllaan Film Badpak, brood en drinken mee 9 uur Alexanderstraat Amsterd. Duinwater leiding Brood en drinken mee 9 uur Romanuazaal Amsterd. Duinwater leiding Brood en drinken mee 9 uur Petruskerk Amsterd. Duinwater leiding Brood en drinken mee 9 uur Potgieterlaan Amsterd. Duinwater leiding Brood en drinken mee 9 uur Churchllllaan Amsterd. Duinwater leiding Brood en drinken mea Voetbalminnend Lisse verkeert in eupsfeer Liane verkeert In eupsfeer. Evenals vo rig jaar heeft de voetbalvereniging LU- se de finale weten te bereiken In de strtyd om de KNVB-beker. Het „toeval" nil dal In deme eindstrijd opnieuw De Mussclien de tegenstander Is. Vorig Jaar won deze Kotterdumae ploeg de elnd- stryd, maar gemakkelijk ging dat toen geenszins. Na een 2-0 voorsprong te hebben genomen moeaten de Maaastede- llngen lijdelijk toezien hoe de Bollen- strekers tot 7-2 terug kwamen en drie verleningen wisten af te dwingen. Pas In de huttsle verlenging werd het ver lossende doelpunt gescoord. De weg naar de finale was voor Liase dit Jaar byzonder moeilijk Niet alleen werd tegen gerenommcerdere tegen standers gespeeld, maar bovendien had Lisse de handicap steeds uitwedstryden te moeten spelen. De penningmeester ia er dus niet op vooruitgegaan. De zes tegenstanders van Lisse waren 8JC (8-2 na verlenging), RKAVV (3-0), Alphen (1-1, winst door strafschoppen), Woer den (2-1, na verlenging), DHZ (2-0) en afgelopen zondag In de Dortrechtse eer steklasser EBOH die met 3-1 verslagen De Musachcn bereikte de finale o.m. door een 4-0 zege in de kwartfinale op Flakkee en een 2-1 overwinning op het Waterlngze VELO in de halve eind strijd. Vol goede moed gaat Llsae aan deze finale beginnen. Het rekent daarby op zo'n 3000 bezoekers. Een toeschou wersaantal, dat men baseert op de gro te belangstelling die de supporters ty- dens de uitwedstryden steels aan de dag legden. Lisse gaat met het navol gende elftal aan de finale beginnen: Doel: L. Lefeber; achter: H. Hoogka mer, Th. Boot, A. Hoogkamer en J. Baak; midden: F. v. Gerven en D. Wal raven; voor: W. Mooyeklnd, G. v.d. Poel. 8. Nederpelt en F. v.d. Lans. De gemid delde leeftyd van deze spelers is 22 jaar.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5