Gemeenteraad van Voorhout nam verworpen voorstel nu z.h.st. aan! PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 JULI 1968 VOORSCHOTEN Grote belangstelling voor natuurtocht en speelstad vakantiebezigheden Voor de diverse aktlviteiten vai vakantlebeslgheden 1068 In Voorschoten, hl||kt grote belangstelling te beat aan. Vooral voor de natuurtocht op donderdag 18 Juli a.s. en de speelatadweek van 5 tot 10 augustus heeft zich Inmiddels een groot aantal deelnemers aangemeld. In verband hiermee bestaat er dringend behoefte, aan groepsleiders of leidsters. %U die belangstelling hebben voor enige kennis van de natuur en bereid iyn medewerking te verlenen, kunnen zich opgeven by de afdeling financiën van de gemeente-secretarie. Op die plaats kun nen ook zU die assistentie willen verle nen b(j de leiding van de speelstad zich opgeven. Plaats van samenkomst en uur van vertrek van de verschillende groepen deelnemers aan de natuurtocht door de hossen van de koninklijke landgoederen „De Horsten" en rondom kasteel „Dui venvoorde", sollen nog nader worden bekendgemaakt. Aangezien men in de speelstad gebruik wil maken van waardeloos materiaal, worden de Inwoners van Voorschoten verzcoht lege conservenblikken, kar tonnen dozen en andere bruikbare werpen te verzamelen. Deze materialen kan men Iedere dins dagavond na 8.00 uur afgeven in het Baljuwhuis, Voorstraat 12, alhier. Indien men een grote party materiaal ter be schikking heeft, kan dit per vrachtauto worden afgehaald. Gaarne een telefoon tje aan de heer Gerrltema, tel. 3304. Ta feiten nl swedstr y d De tafeltennlswedstrijd wordt gehou den in de Adegeeatzaal op zaterdag juli a.s. en begint om 2.00 uur 's mi tlags. De Adegeeatzaal la gelegen aan Richard Wagnerlaan, alhier en alleen toegankelijk op gymnastiekschoenen of blote voeten. Voor deze wedstrijd kan men zich opgeven aan de zaal tegen betaling van 0,50. Men wordt ver zocht zo mogelijk een eigen tafelten- nisbat mee te nemen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jovce D.. d.v. B. de Rid der en Y. A. T. Zandbergen; Jacobus, z.v. J. Ouwehand en K. van der Meij; Robertus W., z.v. J. T. Parlevliet en M. E. Steenbergen; Karin, d.v. H. Ansink en E. C. M. Walenkamp; Maria C. d.v. W. van Oosten en F. C. Sloos. Gehuwd: A. Vuyk en H. C. H. Cou- mou. Overleden: M. Spierenburg. 76 jaar. wed. van J. P. Sierat; J. M. Renaud. 38 jaar, echtgenote van H. Hartman; J. C. Hoef Smit, 89 jaar. wed. van M. A. Susan; H. L. W. Zaalberg, 85 jaar, wed. van A. W. Frentzen; A. Couvee, 82 jaar, man; J. E. M. Kooiman, 3 we ken. dochter; L. van Duin, 73 jaar, echtgenote van W. Plug; J. Vlag, 43 .laar, echtgenote van S. Voorn; H. J. Cozijn, 24 jaar, vrouw; J. Beurze, 61 jaar. man; J. H. Koevoet. 87 jaar, man; H. M. Klarenbeek, 58 jaar, man; C. C. Polder, 51 jaar, vrouw; W. J. Meeu wenoord, 55 jaar. man. INBRAAK IN MARIA-UL0 In de periode van 28 juni tot 3 juli is in de R.K. Maria Ulo-school aan de Potgieterlaan ingebroken. Een band recorder, een Philips radio en pick-up combinatie, een pick-up met verster ker en een damesfiets werden ont vreemd. De inbrekers forceerden een frisdranken-automaat on stalen drie gulden uit het telefoonpotje. Optimisme bij „Zaalberg" voor de toekomst Commissarissen en directie van de NV. Koninklijke Nederlandache fa briek van Wollen Dekens v.h. J. L. Zaalberg A Zoon te Lelden hebben de hoop. dat In de komende Jaren het ver- liess&ldo van 231.217 ^gelopen »1 kunnen worden De leiding va berg" baaeert zich voor haar gematigd optimisme op het feit. dat het«mto half laar var. 1968 - gebralheltlk .lap In de wollen dekenaeetor bevredigend IB geweest. President-commissaris H. M. Burghard, die zich bU acclamatie voor wederom 1 termijn herkozen "l tijdens de verga.lering van aandeelhou ders eveneens, «lat „Zaalberg" vorig jaar. ondanks het negatieve resultaat, beslist niet gek gedraald heeft ten op- zlchte van andere Nederlandse bedrijven in de dekenbranche. Een factor, waar- nan optimisme ontleend werd, ls ook dat de export naar Duitsland minder kost baar is in de toekomst. De buitenlandse vestigingen zijn opgeheven en deorga nisatie van de export sterk verbeterd. Dit, gevoegd by het feit. dat het eerste halfjaar bevredigend was. heeft com missarissen en directie gesterkt in de hoop, dat men zonder verlies door dit jaar zal komen. De verlies- en winstrekening van 67, welke nog werd afgesloten met een ver liespost van 50.739. alsmede de balans sluitend op ƒ5.928.084 werden door de aandeelhouders onveranderd goedge- WATERSPORTVERF.NIGING VERKOCHT C.RONI) In restaurant v. d. Heyden heeft de Konlnkiyke Watersportvereniging ..De Kaag" dinsdagavond In een buitenge wone ledenvergadering besloten een landje, dat gelegen is op de hoek van Kever en Balgerln noordoostelijk van de sociëteit „De Kaag" te verkopen aan de provincie Zuid-Holland. De verkoop- prijs bedraagt 2000. drieduizend gul den minder dan in eerste instantie voor liet stuk grond was gevraagd. Van pro vinciale zyde waren echter bezwaren ge opperd. Stukken land waren b.v. weg geslagen. waardoor de bedongen 5000 gulden aan de hoge kant werd bevon den. Voorzitter A. D. do Koster en zyn medebestuurder» verenigden zich met het voorstel van de provincie 2000. te betalen. Vier Jaar geleden heeft „De Kaag" het stuk land gekocht voor 6000 gulden om het geschikt te maken voor watertoerisme. Voorheen waa het landje eigendom van particulieren De koeten die daaraan verbonden waren, 20.000, zorgden echter voor onoplosbare pro blemen. Vandaar dat men op het gewy- zigde voorstel van de provincie Zuid- Holland gretig Inging. H en gel weds t rijd De hengelwedstryd, die gepland waa op maandag 8 juli, moet helaas we gens organisatorische moeiiykheden worden verzet naar zaterdag 20 Juli a.s. Degenen, die zich voor deze wedstryd hebben opgegeven en op 20 Juli niet mee kunnen doen. kunnen hun lnleggeld te rugontvangen ter gemeentesecretarie, afdeling financiën c.a. Andere kinderen, die nu wel aan de hengelwedstryden kunnen deelnemen, kunnen zich ook ter gemeente-secretarie opgeven. Etalage speurtocht De deelnemers aan de etalage-speur tocht kunnen op vrydag 12 juli a.s. om 9.00 uur In het Cultureel Centrum een formulier halen, waarop zy de letters van een te vormen zin moeten invullen. Ook hiervoor kan men zich nog opge ven aan het begin van de speurtocht by het Cultureel Centrum. LEIDERDORP Wedvlucht De Lelderdorpse post- duivenver. „De Rynklievera" hield een wedvlucht vanaf Oudenbosch op 30 juni De afstand was 64 km. Uitslag: 1 Lolkes de Beer; 2 J. Verstraaten; 3 Chr. v. d. Pluym; 4 H. Holtrop; 5 Chr. v. d. Pluym; 6 L. Klein; 7 N. v. d. Linden; 8 en 9 Gebr. Kok; 10 L. Klein. De uitslag van de wedvlucht vanaf Limoges op 29 juni was: 1 Gebr. Kok; 2 en 3 Lolkes de Beer; 4 H. Holtrop; 5 H. Kettenis; 6 A. G. Holland; 7 M. Jongeleen; 8 J. Verstraaten; 9 J. Ze venhoven; 10 P. van Griensven. Inwonertal van Leiden vertoont lichte daling Leiden had op 31 mei 102.676 inwo ners volgens het overzicht, dat het Bureau Statistiek van de Gemente samenstelde over de eerste vijf maan den van dit jaar. Ten opzichte van de voorgaande maanden betekent dit aan tal een lichte daling, welke voorna melijk veroorzaakt werd door een ver- trekoverschot. De Leidse woningvoor raad was eind mei 28.954; 861 wonin gen waren in uitvoering. De werkgelegenheidssituatie veran derde in de eerste vijf maanden dras tisch ten opzichte van eind vorig jaar, toen er meer personen als werkzoe kend geregistreerd stonden dan er aan vragen waren. Eind mei waren er nu 990 openstaande aanvragen van werk gevers; de geregistreerde arbeidsreser ve daarentegen was 652. Ten aanzien van de openbare veilig heid (politie en brandweer) vermeldt het overzicht o.m. over de maand mei: 238 misdrijven. 484 processen-verbaal, 569 totstandgekomen transacties. 259 verkeersongevallen, 1 dode, 78 gewon den. De brandweer rukte 17 keer uit wegens brand en 8 keer wegens hulp verlening. HAZERSWOUDE Geslaagd Aan de Kath. Universi teit te Nymegen ls geslaagd voor het doet. ex. paedagogiek mej. A. J. M. de GUNSTIG BEDRIJFSRESULTAAT LEIDSCHE WOLSPINNNERIJ N.V. De Leidsche Wolspinnerij N.V. heeft over 1967 een gunstig bedrijfsresultaat. Het aan de aandeelhouders uit te keren dividend bedraagt 22 waar van 20 procent in contanten en 2 pro cent iu gewone aandelen. In 1967 was het uitgekeerde dividend over 1966 20 waarvan 10 in contanten. Op de vanmorgen gehouden aandeelhou dersvergadering kwamen over de extra uitkering van 2 die volgens sommi gen alleen gunstig zou zijn voor grote aandeelhouders. Voorgesteld werd klei ne stukken van 20.- nominale waar de uit te geven. De reserves van de dochteronder nemingen van de Leidsche Wolspinne rij zyn toegevoegd aan de reserves van de vennootschap die thans 8,9 mil joen groot zijn. Na overleg met een aantal leidende textiel-detailhandela- ren heeft de Wolspinnerij een nieuwe verkoopmethode geïntroduceerd. Dit was noodzakelyk wegens de> bedreiging van-4ö werkoop door de fabriekswin kels cn*<de buitenlandse postorderbe drijven. De brei\éOlmarkt is in de af gelopen jaren eerder groter dan klei ner geworden, maar is verplaatst naar andere verkoopruimten. De nieuwe verkoopmethode houdt in de uitgifte van een stalenboek met een handels- ZOETERWOUDE Aloysiusschool Zoeterwoude nam afscheid van „meester" Beereboom De heer P. H. Beereboom I» geen on- derwyzer meer. De Aloyaluaschool is by na ondenkbaar zonder „meester Bee reboom", inaar nu toch wel realiteit na het afHcheld dat gistermiddag plaata vond. Ruim 40 Jaar heeft hy zyn heote krachten gewyd aan de Zoeterwoudae Jeugd. Dit zonder bfjna een dag te ver zuimen, want ziekte waa hem vreemd. Dea te pjjniyker waa het voor hem In de laatate perinde geen lea meer te kun nen geven: een langdurige ziekte maak te dit aedert het begin van dit Jaar onmogelijk. Het afscheid waa er niet minder har- teiyk om. In het Don Boscohuls werden de scheldende onderwyzer, zyn echtge note en de nog In het ouderiyk huis wonende kinderen welkom geheten door de heer J. W. Vink, het hoofd van de school. Aanwezig waren ook de collega- ondérwyzera, vergezeld van hun dames, een deputatie van de Stichting r.k^ scho len alsmede een afvaardiging vah het oudercomité. BIJ dit afscheid werd ften programma verzorgd door de leerlingen van de diverse klassen, waarin, wat hel muzikale gedeelte betreft, de heer M. L. Opdam een groot aandeel had. Hy speel de op de plano „Danse rltuelle du feu" van Manuel de Falla en „Mondschein- Bonate" van Beethoven. Voorts waren er toneelstukjes, werd er gedeklameerd. door de kinderen plano gespeeld en na tuurlijk uitbundig gezongen. De heer Beereboom, die diverse hobby's beoe fent. kreeg voor een van zyn nieuwste bezigheden, het filmen, een cadeaubon aangeboden door zyn collega's. Het ou dercomité voegde daar een boekenbon aan toe. Het bestuur van de Stichting r.k. scholen had hem al enkele attenties doen toekomen. Aan het slot van de middag sprak een ontroerde heer Beereboom dankwoorden, heel In het byzonder tot zijn collega s Hy sprak daarby de wens uit. dat het onderwy» In Zoeterwoude zich zal mogen biyven ontwikkelen op zo'n niveau, dat er flinke mensen voor de maatachappy gevormd worden. Als een laatste aan denken aan de leerlingen werd een door hen byzonder knap gemaakte maquette van zyn woning overhandigd waarde van 3.95 dat op aanvraag gratis wordt toegestuurd. Hiertoe is 'n verkoopmaatschappij opgericht. De eventuele netto-winst in deze maat schappij zal worden uitgekeerd aan de detaillisten-afnemers. De regeling geldt voorlopig voor twee jaren. Op de aan deelhoudersvergadering werd de heer E. Bennink Bolt opnieuw benoemd tot commissaris van de vennootschap. GEVONDEN VOORWERPEN TE LEIDEN Damespolshorloge, sleutels, herenpols horloge, armband, doos inh. melkbe kers, damesportemonnee, Jongensjack, elektrisch scheerapparaat, rywielmand- je, jongensportemonnee, autoped, boek, herenportemonnee, balletschoentje, hals ketting. 1 paar voetbalschoenen, rijwiel- tas, rywielreparatiedoos, damesbrll, da mesregenmantel, klnderbril, legertas, badbroekje, badhanddoek, bankbiljet ten, tas inh. schoolboeken, kettinkje met gouden tientje, heren ring, fiames- paraplu. kinderdriewieler. agenda, autocontactsleutels, regenbroek, kin derschoentje. damesvest. spijkerbroek, dameshandschoenen, sigarettenaanste ker. voetbalkousen, elektr. kabel, on derjurk. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. ALPHEN AAN DEN RIJN Zware wedvlucht. De wedvlucht vanaf Limoges van de p.v. Het Centrum ls een zeer zware vlucht geworden. Ge lost zaterdag om 5 uur, moest er tot zondag en een enkeling zelfs tot maan dag doorgeklokt worden om de prijzen te verdienen. G. Dool was de enige die zaterdag een duif thuis had om 20.05.36 uur. Uitslag: G. Dool 1. 2, 8. 12, 15; A. Vernes 3, 14; J. Uiterdyk 5 mee 4 in de klok 4, 6, 7, 9, comb. S. v. d. S. 5, 16; J. Heinen 10. A. Joha 11. 17. 19; W. Futselaar 13; W. van Eyk 18. J. Tui- nenburg 20. Op eigen verzoek van tegenstemmers bestemmingsplan „Teylingen" De gemeenteraadsleden van Voorhout waren voor gisteravond door de loco- burgemeester A. W. de Groot opgeroe pen voor een spoedzitting. De leden Ir. H. van Os en L. R. v. Vliet hadden bericht van verhindering gezonden. Voorzitter A. W. de Groot maakte bekend dat deze spoedzitting was belegd op verzoek van vier raadsleilen, namelijk mevrouw Van DIJk-Zonneveld (gem. bel.) en de heren G. v.d. Tang (prol. chr.) F. C. Meijer (KVP) en C. L. M. Prins (KVP). Dit schrijven werd door de gemeentesecre taris J. W. ad. Aardweg voorgelezen, waarin deze vier raadsleden (In de laatstgehouden vergadering van de raad op 27 juni 1968 allen tegenstemmers van het „bestemmingsplan Teijlingen"), te kennen gaven dat ze hebben Ingezien, In het belang van het algemeen, toch niet bevredigd te zijn met deze gang van HAARLEMMERMEER Geboren: Clarence Jethro, z.v. C. M. Zoet en J. S. K. S. S. Prins; Monique Alexandra, d.v. A. van Saarloos en M. A. van Marsbergen; Maria Antoinette, d.v. D. C. M. de Helj en A. R. de Jong; Denise. d.v. K. Buwalda en M. W. Brok8; Marc Antoine, z.v. H. J. Koppers en S. Oldenburg; Anna Lamberta. d.v. C. A. Z. Vermeulen en M. M. van Leeu wen; Frederik, z.v. H. F. Spamer en E. Dykhof; Jef, z.v. N. Spamer en G. G. Steendam; Cornells Herman, z.v. A. Groeneveld en W. van Lenthe; Eduardus Franci8cus, z.v. T. E. Everaardt en A. M. Hofman; Danny, z.v. R. Meyer en H. Butter; Michaël Philip Edward, z.v. G. van Groenigen en E. H. Evelljn Veere; Elisabeth, d.v. C. G. P. Buljs en E. Geers; Ronald Jan, z.v. W. Mels en A. A. van Beek; Martlnus, z.v. M. Hulsman en H. A. A. Donk; Yvonne Agatha, d.v. K. Visser en H. W. Spaargaren; Gustaaf Christlaan, z.v. D. Schreuder en J. T. Vennik; Johannes, z.v. K. Boonstra en A. S. Boogert; Caroline Johanna Catha- rina Maria, d.v. C. M. L. A. Drieman en C. M. Brink; Tymen, P. Verhoef en P. Hendriks; Marjolein Mirjam Astrid. d.v. G. A. Leeseman en A. Visser; Michiel Wilhelmus, z.v. W. P. te Riele en A. R. Cornelisse en R. Brants; Jacqueline, d.v. A. C. Duivenvoorden en M. C. Hartman; Sylvia Adriana Maria, d.v. J. B. M. Boel houwer en M. C. A. Pypers; Catha- rlna Martina, d.v. C. G. van der Veek en G. A. T. Groenen; Robert, z.v. R. Jensch en L. G. M. Heineman; Catha- rlna Alida, d.v. W. Imanse en P. M. E. van Veen; Gijsbert, z.v. J. Vis en G. de Jong; Ronaldus Cornells, z.v. C. van der Veek en W. M. Bosman; Willem Gerrlt, z.v. G. Arensman en N. Verbeek; Aria na Sandra, d.v. A. de Jong en P. van der Plas: Hendrik Jan. z.v. R. Thomaa en N. Vermeulen; Astrid, d.v. G. R. Otte en H. M. J. Diependaal; Rody geman; WilheJmlna, d.v. A. K Steegm^n en T. van Soest. Ondertrouwd: J. J. van Moorten en A. A. M. Jooien; J. H. Koster en Fran- cl8ca J. E. Woerde: J. A. J. M. de Groot en P. M. van Bentem; G. F. A- bresch en M. J. Dijkstra. Gehuwd; N. P. H. Meekel en R. J. Meegdes: J. van der Lubbe en F. de Groot; J. Foulon en M. J. Dusbaba; Jan Dirk Bosman en Antoinette Fran- clsca Hoenson; Adrlanus Jac. van der Star en Antonia A. C. van Euwyk; Jan Dirks en A. A. Schuil; E. Revelman en A. J. H. van Lit; G. H. van Dyk en A. M. Goossens; H. P. Zandvliet en E. G. Loog- man. Overleden: Joseph A. Richardson. 86 jaar, geh. met M. van Klaveren; Corne lia Smit. 79 jaar. geh. gew. met Jan Gladpootjes; Arle Langere is. 79 jaar. ge huwd met Elizabeth Eijk; Wilkens, Freerk. 79 jaar, gehuwd met M. J. Reichardt, geh. met E. Bosscher; de Rijk. Jacob Jan. 84 Jaar, geh. met A. den Ouden: Smit. Pieter. 53 jaar. geh. met J. Koole; van Ruiten. Catharina Geer- trulda. 50 jaar, geh. met Clemens, A. Aanwinsten R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek (Steenschuur 17) te Leiden van de Islam?; Spaan: De Nederlandse krant; Spock en Lorrigo: Het gehand- capte kind; Taylor: Kleuterschool voor roofdieren; Terruwe: De liefde bouwt 'n woning; Veldkamp: Sociale triptiek; Vlijmen, van: Polen; Vries, de: Martin Luther King marching on; Waard; Het draaiorgel: De wereld van Michelangelo; Zoek verder ln de as. NEDERLANDSE ROMANS Arnold: De aartshertog; Asimov: De blote zon; Bekker; Jehan: Belcampo: De ideale dahlia; Bowles: Twee keurige dames; Broek, van den: Steekspel in ONTWIKKELINGSLECTUUR Asselbergs: Nymeegse colleges; Bau- zen: Met draad en soldeerbout; Bars- ley; Linkshandigheid; Bergman: Perso na; Berkhouwer: Nabetrachting op het concilie; Boutens: Verzameld lyriek 2 delen; Brandt: Pruik en provo; Brlejer: Zilveren sluiers en verborgen gevaren; Carp: Agressie en agressiviteit; Chris ten-radicaal; Elsendoorn: Vier eeuwen opera van Monteverdi tot Nono; Fouras- tlé: De moraal ls zoek; Fulbright: De ar rogantie van de macht; Glasenapp, von: niet-chrlateiyke godsdiensten: God in Nederland; Hardenberg: Een nieuwe stad aan de Oude Rijn; Hawthorne: Het: San Sebastian: Carpenter: De harde re- overgeplante hart. Heel. van en Velzel: gen; Charles-Roux: Palermo vergeten: Wat is licht: Hensen Paul Tillich; Het1 Clad: Dollars en rozen; d'Eaubonnc: Nieuwe Testament voor mensen van Zondaars in spykerbroek; Faro: Heksen deze tyd; Heyel: Prestatiebeoordeling;j huilen niet; Faro: Inapio-Liaa: Fowles: Hillenius De vreemde eilandbewoners;De magiër; Franquinet: Uitdagend spel; Hodgkin: Arabische landen; Jonckhee- Freezer Graag goed zijn: Galsworthy: re- De vogels hebben het gezien; Ko-Een moderne comedie; G&mez Op weg larz: De grote treinroof: Langraar: naar de sterren; Ghysen: Zie je wel; Mens en zee; Lassalgne De schilder-' Hermans: Een wonderkind of een total kunst van het impressionisme: Lee- loss; Hornman: De rebel; Joffroy-Ge»rts beeck. de: Vrouw zijn noodlot of keuze; j Het donkere hout; Kloek: De fluit- i Leeuw, v. d Uitgetreden zusters; Len-spelers; Koeznetaov: Babi Jar; Koss-| nep. van Als vorsten: Maltha; Geloofs- mann: De Vrouwenhaters: Lampo: De trouw in onze dagen; Maters: wat ver- j duivel en de maagd; Lewis: Een schip dienen wij in Nederland, Meer. v. d.: kwam en ging; MacLean: De genade- Onbekende kathedralen; Minkowski; Lof| lozen; Saint-Laurent: Clottlde. net raid- der onaangepastheid; Mönnrleh: Geding sel; Seifert: De zon gaat op in Dallas: der vrijheid; Ouwehand; Norge Ahov: Simenon: De gebroeders Rlco: Simonov: Rn ironDe schilderkunst van het im- Soldaten worden niet geboren, 2 delen De voorzitter maakte ook nog bekend dat de heer Ir. H. van Os een schrijven had gericht aan het college van b. en w. én ook aan de raadsleden, waarin hij instemde met deze gang van zaken (hy was vóór het ontwerp bestemmings plan) waarbij hy op deze avond een goede bespreking toewenste. De waar nemend burgemeester merkte nu op, dat, in verband met de Ingewikkelde juridische zijde van deze gang van za ken, een raadsbesluit niet zo maar kan worden herroepen. Breedvoerig werd dit door hem toegelicht, waarop hy niet an ders kon voorstellen dan thans geheel op nieuw te beginnen met een besluit tot voorbereiding van een ontwerpbestem- mingsplan Teylingen. Vanzelfsprekend zou dit indentiek zyn aan het reeds eer der door burgemeester en wethouders voorgestelde, eventueel mogeiyk met een kleine wijziging zoals de tegenstemmers liever hadden gewild. De heer G. v.d. Tang zelde dat het voor hem niet eenvoudig waa gewecat. met dit gezameniyk voorstel te komen. Hij beaamde nogmaals dat zy als tegen stemmers het ook niet geheel eens wa ren geweest met de discussies in de vo rige vergadering, welke volgens zyn zeg gen „wat uit het gareel" waren gelopen. Dat het nu moest gaan zoals de voor zitter meende te moeten opmerken, viel hem wat tegen. Ook de heer Meyer had niet verwacht, dat nu deze zaak weer geheel van voren af aan moest beginnen. Nogmaals verklaarde de voorzitter dat de Juiste weg nu zou zyn zoals door het college was voorgesteld. Het voorstel te besluiten tot voorberei ding van een ontwerp bestemmings plan „Teylingen" werd daarna z.h.st. aangenomen. By de rondvraag verzocht de heer G. v.d. Tang naar „Iets" wat volgens hem niet geheel geheim meer was, nameiyk of de voorzitter hem nader kon informe ren omtrent het „Overbos", het bos van de gemeente. De voorzitter kon hierop om meerdere redenen nu nog geen ant woord geven. De heer N. van Schooten zou gaarne stappen willen ondernemen om het water ln de Leidsevaart weer op eenzelfde gezondheidsgraad te laten brengen als vóór 20 jaar, waarop werd geantwoord dat plannen voor een pers leiding naar Noordwyk gaande zyn en dat dit euvel dan ook wel de nodige aan dacht zou verkrijgen. Hierna sluiting. Voorhouts „Zonnebloem" bezorgde eenzame en gehandicapten een fijne middag Het bestuur van de „Zonnebloem" te Voorhout heeft zyn moeite een 70-tal gehandicapten en eenzame mensen uit Voorhout een gezellige middag te be zorgen dankbaar beloond gezien. Met vrijwillige medewerking van autobe stuurders werden de genodigden naar de recreatiezaal gebracht in de Bisschop pelijke Nijverheidsschool (en later weer thuis gebracht), na een eucharistievie ring die omstreeks drie uur aanving en waarby gratis medewerking werd ver leend door het jeugdbandje van de eigen Ragon: De schilderkunst van het lm pressionisme; Rahner: Naai' volwassen kerkelijk leven; Richter: Transistor- knutselboek; Robinson: Maar dat kan ik niet geloven Rössner Bejaardensoclë- teiten Sagan: Het flauwgevallen paard; Schaafsma: Krant, radio, televisie; Schryver: Hoe schryf Ik aan buitenlan dera; Sonlië: Wat beroert de wereld Geboren: Johannes L. C.. z.v. L. C. J. Blom en C. J. Ammerlaan; René W. M., z.v. L. J. van der Post en C. M. van Goozen; Petronella W. C., d.v. C. B. G. van Cromvolrt en J. A. A. M. Bus Ondertrouwd: M. F. Scot en S. M. van Putten; C. J. van Leeuwen en M. C. G. van Burik; P. van Giezen en L. M. M. van Gent; J. A. J. Schik en E. M. On derwater; R. Leoncinl en M. C. C. J. W. Kortmann; D. Rietveld en H. Stouthart; G. M. de Jong en M. H. E. E. Vlasveld; L. M. van Leeuwen en M. Faas. In verband met uitbreiding van het Getrouwd: O. den Eisen en A. C. M. j aantal lijnen wordt het telefoonnum- van der Ven. mer van het Leidse Stadhuis met in- Overleden; Nicolaaa van Nlerop, 67 gang van 2 augustus a.s. gewijzigd van jaar, 2 0041 in 45344. Nieuw telefoon nummer Stadhuis geboren, Smith: Liefde kent geen grenzen: Sotler- holm: Alle geluk op aarde Veen, v. d. Doen alsof; idem: Kom mij niet Ie na; Weatherly De bidsprinkhaan; Wiener. Zwarte vrydag; Walf: Die wieken van de leeuwerik; Zeno: De verrekte moeite van het doodgaan. ENGELSE ROMANS Bates: A moment in time; Caut- The decline of the West: Clearny: The fall of an eagle; Cook Wike ln fright: Dick: The man In the highcaatle; Higgard: The power house: Knebel: The Zin-zln road; Knowlton; Court of crowa; Maug ham: The green shade: Maugham: Liza j maar het middelste pand brandde ge of Lambeth: Nichola The wizard of lor.e- heel uit. Het dak stortte in en het lineas: Philips: Murder, clear, tr«ckfaat; pand moet als geheel verloren wor- Wentworth: The gazebo: We*The i den beschouwd. De oorzaak van de tower of Babel, brand ia nog onbekend. NOORDWIJK BRAND IN STAATSBOSSEN In de Staastbossen te Noordwijk, ter hoogte van „Puik en Duin" ontstond 'n brand, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Enkele wandelaars, die het vuur ontdekten, grepen direct in en trachtten uitbreiding te voorkomen. Ook de Noordwijkse brandweer ver scheen ter plaatse en met vereende krachten slaagde men er in het snel voortvretende vuur te doven. Ongeveer honderd vierkante meter duinbe groeiing ging verloren. De oorzaak van de brand is niet bekend. Luchtbed-misère aan het strand In Noordwijk hebben de strandpo- litie en de reddingsbrigade weer heel wat te stellen met roekeloze baders, die zich op luchtbedden zee in laten drijven en daarna geen kans meer zien om tegen de stroom in op het strand te komen. Zo moesten onder meer twee Duitse meisjes van 14 jaar, die op een luchtbed wegdobberden, uit zee worden gehaald. Een melding dat ter hoogte van de Duindamse Slag een rubbervlot was omgeslagen, bleek loos alarm. Het in zee drijvende geval was een onbe mand rubbervlot, welke door de stroom was weggetrokken. Een Duitse gast maakte het heel erg bont. Hij bevond zich op een luchtbed ver in zee en weigerde te reageren op de waarschu wingen van de strand politie. Deze nam daarop in het belang van 's mans veiligheid hem het luchtbed af. Een bejaarde Duitse dame werd het slachtoffer van een niet alledaags on geval. Zy kreeg een houten strandhut op de rug, toen het onderkomen bij een rukwind omviel. Op dokters ad vies moest zy naar het Diaconessen- huis te Leiden worden gebracht. Chauffeur (drank op) raakte uit de koers Gisternacht werd aan het politie bureau te Noordwijk gemeld, dat in de berm van de Zwarteweg, ter hoogte van Estéc, een personenauto was om geslagen. Een politie-patrouille toog op onderzoek uit en stelde vast, dat de wagen een heel eind door de berm had gereden, diverse bermpalen had geramd, een stuk prikkeldraad had meegesleurd en vervolgens was ge kanteld. Van de chauffeur viel geen spoor te bekennen. Al gauw bleek echter, dat deze de totaal vernielde auto via de voorruit had verlaten en daarna met een juist passerende bus naar Noordwijk was gereden. Nog met het onderzoek ter plaatse bezig zijnde, zagen de agenten een taxi in de rich ting Katwijk rjjden. Zij kwamen op het idee de taxi te volgen en toen bleek, dat de passagier de gestrande chauffeur was. De 24- jarige inwoner van Katwijk had ver moedelijk te veel bier op. Zijn rijbe wijs werd ingenomen. Pand in INoordwijkerlioiit uitgebrand Gisteren rond half één werd de Noordwijkerhoutse brandweer gealar meerd voor een uitslaande brand aan de Kerkstraat. Onder leiding van brandweercomandant F. H. Stikke- broeck rukte de brandweer uit. Tevens werd de brandweer van St.-Bavo ge waarschuwd. De brand woedde in het middelste van drie panden, alle onder één kap, waarin de verfwinkel van de firma Peters is ondergebracht. Met inzet van alle krachten slaagde men er in de naastgelegen panden te behouden zij het dat er veel waterschade was parochie. In de zaal aangekomen wer den allen gesierd met een anjercorsage, hetgeen een echt feestelijk aanzien gaf. Een gezellig onderonsje volgde waarby de nodige versnaperingen genuttigd wer den. Door de nogal overdadige warmte was het toen goed wandelen in het mooie Overbos van de gemeente Voor hout. ZIJ die niet konden lopen, werden gereden. Op een voor film gereed ge maakte koffietafel werden kleuren films vertoond over o.a. de natuur in Canada. De presidente van de Zonne bloem-afdeling Voorhout. mevrouw Smoorenburg. had veel dank te brengen voor het welslagen van deze middag. Vooral de broeder-overste van de BNS werd dank gebracht voor het beschik baar stellen van de zaal en alle verdere medewerking, de zuster van Huize St.- Agnes (lekkere hapjea) werd bedankt, alsmede de vrijwillige chauffeurs en chauffeuses en vele anderen dit hadden meegewerkt aan het welslagen van deze middag. Om negen uur ln de avond wer den allen weer thuisgebracht. Het afde lingsbestuur van de „Zonnebloem" orga niseert voor het a.s. winterseizoen een fancy-fair ter versterking van zijn kas middelen, om daardoor weer eens iets meer te kunnen doen voor hen die dat nodig hebben. KATWIJK Geboren; Cornelia E. d.v. J. Spaarga ren en J. Meyvogel, Willem H. z.v. D. L. v.d. Plas en P. v.d. Plaa. Jacoba M. d.v. G. Vooys en M. Ouwehand. Carla d.v. S. J. Riet en M. E. Paling. Caroline J. d.v. L. v Beelen en C J. v. Beele. Wil lem A. z.v. A. Oskam en M. C. v. Leeu wen, Gerrlt z.v. J. v.d. Eijkel en H. v.d. Plas, Arendje W. d.v. M. v. Duyn en W. v.d. Plas, Arnoldus L. z.v. D. Vooys en J. M. Duyzer, Monique d.v. J. A. Bede- ker en M. Tilanus, Jan H. z.v. H. C. J. Loman en J J. Veelendaal, Edwin R. z.v. J. v. Duyn en W. de Bruyn, Helena d.v. D. Haasnoot en H. de Zwart, Maartje I. d.v. A. Durleux en W. Hogewoning, Dicky z.v. B. v. Duyn en F. v. Iterson. Yolanda C. d.v. G. Admiraal en D. den Hollander, Catharina C. d.v. W. Rozler en M. v. Vliet, Johannes M. z.v. T. Hoek stra en H. A. Eerdmans, Cornelia M. z.v. A. C Kuyt en J. Klinkenberg, Edwin M. T. z.v. T. M. Schaap en E. Lindhout, Sandra C. A. d.v. A. C. Lap en A. M. T. Peeters. Ondertrouwd: J. Groen en C. A. Kuyt. J. D. Schuitemaker en J. Plug, G. P. M. v.d. Meij en P. Sneyders, B. G. Jon ker en A. Verdoes. Gehuwd: A. v.d. Boon en C. N. v. Rijn. W. Driebergen en J. v.d. Bent, J. v.d. Mey, en A. v. Duyvenbode, H. Barn- hoorn en C. Wassenaar, J. Thelen en M. A. Bannisten, J. M. d. Duik en H. Priester, D. Durieux en P. v. Duyven bode. A. G. J. Groenewegen en J. E. M. Molenkamp, A. I. Schaddee v. Dooren en M. Keimpema. B. v. Beelen en M. Ur ban, C. Haasnoot en E. A. v. Delft, M. T. Aanhane en H. W. A. v.d. Berg, A. W. v. Velzen en C. Herwaarden, H. J. Zweers en E. M. Rijnshoeven. Overleden: M. Star e.v. W. de Jong 62 Jr. vr. L. Schaap 86 Jr. vr. H. J. van Daalen w.v. E. W. Schultz 87 Jr. vr. A. Slingerland 85 jaar man. B. v.d. Wiel 82 jaar, man. I. Ju 70 jaar man. H. C. Geijteman e.v. W. v. Duyvenbode 65 jaar vrouw. ZONNEBLOEM De behoeftigen en de bejaarden in de parochie werden gisteren weer eens ver- biyd met een verrassing van de „Zon nebloem". De dames bestuursleden van deze organisatie gingen nl. weldoende rond om de behoeftigen en bejaarden in de parochie te verrassen met fruit, bloemen, sigaren enz. Begrypelljk dat ze overal welkom waren en dat de be jaarden zeer dankbaar het geschenk aanvaardden. Het is al traditie geworden dat dit liefdewerk jaariyks om deze tyd door de dames bestuursleden wordt ver richt. HOOGMADE ROEIWEDSTRIJDEN NKJB Morgen, vrydagavond a.s., organiseert de NKJB de jaariykse roei wedstrijden voor dames en heren. Dit keer is in af- wyking met andere jaren de deelname opengesteld voor alle inwoners, zodat men kan spreken van het kamp'<->eu8chap van Hoogmade. Daar er nog neel wat roeiers zyn die dageiyks de riemen han teren kan een zeer spannende wedstryd worden verwacht. De aanvang der wed strijden is 19.00 uur achter de kleuter- NOORDWIJK Geslaagden Voor het type slaagden te 's-Gravenhage Anneke van Abswoude, Christine Alkemade. Lia Noordermeer, Marlies Vink en Corry Zuidhoek. Voor de akte van bekwaam heid als kleuterleidster slaagde mej. Hanneke Pleij. LISSE Emancipatie van de vrouw - in ongunstige zin - werd bestraft „Ach Ja, waarom ook niet", zei de officier van justitie by de Haagse poli tierechter, „de emancipatie voor de vrouw Is nu wel zover doorgedrongen, dat ik tegen haar een geiyke straf kan eisen als tegen een man". En dat betekende in dit geval de ge bruikelijke. els van twee weken gevan genisstraf en een Jaar ontzegging van de rybevoegdheld, omdat de vrouw die terecht stond, onder invloed van drank vekerend, een auto had bestuurd. Verdachte, een 30-jarige Inwoonster van IJsse, reed des avonds In Noordwyk over de Jan Kroonsweg, ln de omgeving waarvan kermisvermakelijkheden ston den opgesteld. De eigenaar van zo'n vermakeiykheld had geconstateerd, dat er twee naar zyn mening dronken vrouwen In de auto zaten, die tot tweemaal toe byna een aanryding veroorzaakten. Hy zag kans, toe de auto even stopte, de sleuteltjes af te nemen en de politie te waarschu wen. Nu ontkende verdachte voor de rechter dat zij onder invloed van drank verkeerde, doch zy had dan wel diverse feiten tegen haar getuigend. Daar was dan allereerst het alcoholpromillage in het bloed van de vrouw en dat loog er niet om: 1,70, zulks terwijl 0,8 reeds de grens moet worden geacht. Voorts had een barkeeper medegedeeld, dat de vrouw vyf glazen sherry had gedronken, hoewel verdachte beweerde, dat het er slechts twee waren geweest. Dan was er de gevaarlijke manier van rijden en tenslotte het resultaat van het onder zoek door de politie waarby werd ge constateerd, dat de passagiere van ver dachte onder invloed van drank ver keerde en dat verdachte zelf daar niet ver vandaan bleef. Een merkwaardige rol had een arts in deze gespeeld, die volgens de politie de vrouw in staat vond in eigen auto naar huis te ryden, omdat zij meer onder in vloed van gebruikte medicynen zou heb ben verkeerd. De officier van justitie hield daarom trent een andere mening op na. Hij achtte geen twijfel aanwezig dat ver dachte onder invloed van drank ver keerde en eiste daarom genoemde straf. De rechter wilde verdachte terwllle van een kind dat zij te verzorgen heeft, de gevangenis nog besparen en veroor deelde tot twee weken gevangenisstraf voorwaardelyk, doch daarentegen tot twee jaar ontzegging van de rybevoegd- heid met aftrek van de tijd waarin het rybewys reeds is ingenomen. INSCHRIJVING VOOR ACTIES VACANTIE VREUGD" Door het secretariaat van het Comité ..Vakantievreugd voor de Jeugd", mevr. Zitter, Doormanplein 7, wordt aan de jeugd van Lisse medegedeeld, dat de in schrijving voor de diverse kinderspelen nog opengesteld blijft tot zaterdag 6 vangt aan om 2.30 uur. Iedereen is wel kom. Men raadplege voor aanmeldings adressen het verspreide programmaboek je. DIPLOMA'S JEUGDVERKEERSPROEF Aan de door de afd. Lisse van h*t „VerbQnd voor Veilig Verkeer" uitge schreven jeugdverkeersproef, met een schriftelijk en praktisch gedeelte, werd resp. door 338 en 333 scholieren deelge nomen. Het diploma schriftelijk gedeel te werd uitgereikt aan 323 en voor het praktisch gedeelte aan 323 leerlingen. De leerlingen der St.-Josephschool ver dienen hierbc een eervolle vermelding, aangezien van de 36 deelnemers er niet minder dan 21 het schrifteiyk gedeelte zonder fouten maakten en zowel het schrifteiyk als het praktisch gedeelte geheel foutloos aflegde. De namen van de leerlingen, die de gehele proef foutloos aflegden en hier voor een speldje met lof ontvingen zyn: St.-Josephschool: A. Dobbe, S. van Ruiten, Crans Duivenvoorde; Fons Dui venvoorde; J. van Reeuwyk; Aad Geer- lings; Ad Gcerlings; J. Weijers R. van der Hoor; H. Wubbe en H. Duivenvoor den. Don Boscoschool: C. van der Burg, H. Hermessen en J. Bongers. Chr. Nat. School: A. van Groen. St.-Wilhelmusschool: E. van Waarden. B. van Ruiten en Verdegaal. St.-Willibrorduaschool: W. van der Lans. Geref. School: J. C. Segers. Ned. Herv. School: J. H. v. d. Poll en J. Kuipers. Mgr. Koop en familie uit Hillegom weer naar missie De laatste twee maanden hebben de parochianen van de St.-Jozefparochle te Hillegom vyf missionarissen In hun mid den gehad, die In de eerstvolgende da gen allen weer naar hun werkgebieden vertrekken. De Hillegomse bisschop mgr. P. P. J. Koop en z(jn nicht mej. Els Koop vertrekken vrydag 5 juli naar Lins in Brazilië. De zusters Myriam (Barbara} en Tri- nitas (Truus) Koop stapten gisteren woensdag 3 juli in het vliegtuig naar Oost-Afrika. Mgr. Koop werkte hier - vanaf mei was hy met verlof - voor zes projekten betreffende volks- en voor al basisopvoeding, veeteelt, vlskwekery en landbouw, coöperatie en communiea- tiewezen. Drie priesters en drie reli gieuzen vergezzelden hem naar het dio cees. Onder hen zuster Wltteman uit Hillegom ed zyn 21-jartge nicht mej. Els Koop uit de Hillegomse Meerstraat. Sinds februari 1966 werkt zij in de stad Lins ten dienste van de verwaar loosde jeugd. BRANDWEERLIEDEN GESLAAGD Voor hoofdbrandwacht slaagden de heren J. Polle, H. Fransen, J.. Veenman en H. Jordaans by de examens afgeno men door de Ryksinspectie van het Brandweerwezen, zy werden opgeleid door de heer Jansen van de Wassenaar- se brandweer. Daarnaast slaagden zeven van de cursisten voor brandwacht 2e klasse, t.w. de heren G. Bersee, P. Chau- dron, P. Heikoop, H. Janssen Jr. M. Kraay Jr. A. Uilenreef en N. Vink Zij werden opgeleid door onderbrandmees ter S. Korbee van de Hillegomse ge- meenteiyke vrywillige brandweer. OPHALEN GROFHTISVUIL Woensdag 17 juli bestaat er weer ge legenheid tot het meegeven van grof huisvuil - dus geen bedryfavuil - aan de Hillegomse gemeentelijke vuilnisop haaldienst. Het huisvuil dient te worden gebundeld tot pakken van 40 by 40 by 100 cm.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4