Kon. Alg. Vereniging moet andere structuur krijgen Samenwerking bepleit tussen teelt en export Evenementen van het VW te Katwijk voor het badseizoen 1968 Drie bijzondere concerten voor beiaard en orgel in de Herv. Kerk te Voorschoten AKTIEVE BEZORGERS ling- Zomerconcert in Nieuwe kerk te Katwijk aan Zee Sassenheimse raad ver gaderde in „vakantiestijF Jaap Kortekaas in gele trui PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 JULI 1968 Rapport over berorganisatie bhembollenvak Hi-l Nederlandse hloemhnllenvnk moet niet sir «(afhurend, maar Kebrulk maken van de dient realia en instellingen op dit gebied. Do Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur moet ernstig gaan denken over een reorganisatie vooral met betrekking tot de groepen van deze vereniging. l)e groepen zUn onderdeel daarvan, nuar aan de andere kant ook volkomen onafhankelijk van de „Koninklijke". Hiermee samenhangend moet ook de eontrlbutleregellng op de helling. Het hoofdbestuur van de K.A.V.B. zal zleh moeten bezinnen over de positie van de voorzitter: al of niet In full-tlme-dlenst. Het Centraal Bloembollen Comité zal „aangepast" moeten worden aan de situatie van vandaag. Speciaal wat betreft de leden. De situatie Is In dit op zicht In tientallen Jaren niet gewijzigd. De taakstelling van de C.M.V. (Commissie Marktontwikkeling en Verkoop- kunde) moet duidelijk vastgelegd worden. De bandelaren moeten zich verenigen In één orgaan en niet In twee, zoals nu het geval Is. Kr zal een begin gemaakt moeten worden met de opbouw Idngsvorm tussen de vak- en atandaorganlautles. De K.A.V.B. en de Bond van Bloembollenhandelaren zullei gaan samenwerken. moeten HEFFINGEN VERVALLEN Belangrijk was ook de mededeling, dat men gedwongen is de heffing op bloemen, potplanten e.d. bij export naar Duitsland te laten vervallen. De bloembollen ontspringen dit jaar de dans nog, maar als men in regerings kringen niet van mening verandert, zal ook de heffing bij de export van bloembollen naar Duitsland volgend jaar vervallen en daarmee komt de Blumenwerbung (die reclamegelden fourneert voor propaganda in Duits land voor bloemen) op losse schroeven of liever gezegd: zonder fondsen te zitten. Een zaak die vooral nu bij uitbreidende produktie en zonder spec taculaire groei van de afzetmogelijk heden wel een heel trieste kant heeft, temeer daar het er verdacht veel op lijkt, dat het een juridische zaak is. Teleurstellend was het ook te ver nemen dat men noch van Nederlandse, noch van Duitse zijde op regerings niveau stappen heeft willen onderne men om de zaak ten goede te keren. „Men heeft de zaak eenvoudig blauw- blauw gelaten," zo zei PSV-voorzitter H. J. Hylkema. BEDRIJFSCHAP EXIT Het Bedrijfschap voor de Bloem- bollenhandel heeft met ingang van 1 juli j.l. de werkzaamheden beëindigd. Een deel van de werkzaamheden wordt overgenomen door het PSV en een ten wellicht ook de nodige kantteke- ande* deel d<x)r de Bond van B|oem. ningen in de marge plaatsen. Het ligt 1 houthandelaren. Ten gerieve van de m de bedoeling dit najaar het rapport rteurs blyf, to ieder geva| het in de publiciteit te brengen. En wel- k £cnd<, selzoen het kantoor j„ Haar- licht dat or dan ook op korte termijn [em f he, BedrUIschap Was ge- een beslissing kan worden genomen. vesligd|. De heer Brouwer blijft hier I de scepter zwaaien. Dk belangrijke nieuws werd meege- I deeld op een persconferentie van het i BOLBLOEMEN'-EXPORT NAAR l'SV, "die vooraf ging aan de openbare DUITSLAND vergadering van het produktschap die j Een zeer interessante nota over het dinsdagmiddag in Den Haag werd ge- bolbloem-bloembol-probleem deed de houden. heer Jac. Huibers opmerken, dat de Het VVV van Katwijk heeft voor en een daaraan verbonden wedstrijd, het badseizoen 1968 een grote reeks Een week later komen de zwemmers van evenementen en attraktleve ge- aan bod, die mee kunnen doen aan beurtenissen „op touw gezet". Het i een zeeprestatietocht over een af- badseizoen loopt van 2 juli tot 31 au- j stand van 1500 meter. Gewoon Opdracht van PVSenCBC Dit zijn de belangrijkste conclusies uit het rapport dat de heer Vermeer, oud-secretaris van het Produktschap voor Siergewassen, heeft samengesteld in opdracht van het PSV en het Cen traal Bloembollen Comité. Een exem- paar van het rapport is één dezer da gen aan de voorzitter van het Centraal Bloembollen Comité, drs. II. B. P. A. Letschert, die het op zijn beurt de volgende dag zou overhandigen aan de voorziter van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Er kon dus alleen van 'n intieme symbolische aanbieding sprake zijn, daar drs. Letschert tevens de presidentszetel van de „Koninklijke" bezet. Een tweede exemplaar van het rapport dat voorlopig nog niet kan worden vrijgegeven voor publikatie is aangeboden aan de voorzitter van de Bond van Bloembollenhandelaren, de heer Fr. v. d. Kolk uit Hiilegom. In de loop van de komende week zullen topfiguren uit de bloembollen organisaties eveneens een exemplaar van het rapport ontvangen. In interne kring zal het dan bestudeerd worden dan zal men van verschillende kan theorie dat Duitsland het komende seizoen door bolbloemen uit Holland overstroomd zal worden, kant noch wal raakt. De cijfers in de nota spreken geheel andere taal. Als men de export van bolbloemen naar Duitsland werkelijk fors wil opvoeren, dan zul len de broeiers toch eerst hun capa citeiten sterk dienen te vergroten en dat zit er echt niet in. De Duitse broeiers behoeven bepaald geen vrees te hebben voor de Hollandse bolbloe men, zo meende hij. Mr. Nederveen van de Bond van Bloembollenhandelaren dacht er iet wat anders over, maar was niettemin bly dat uit de twee sectoren toch één nota was gekomen. Sprekend over de evt. verhoging van de vakheffing om zo meer gelden voor reclame beschik baar te krijgen, merkte de heer Hylke ma op dat het een verblijdend teken is dat het vak zelf tot een dergelijk verzoek komt. Het PSV zal een extra bedrag uit de reserves beschikbaar stellen voor reclame. De heer Elferink merkte in dit kader terecht op dat het geld van de Hollandse vakgenoten wordt ge bruikt om artikelen te pousseren, waar bij ook de producenten in de andere EEG-landen groot belang bij hebben. De andere partners plukken dus de vruchten van het door de Nederlanders bekostigde boompje. Ergens zit daar een grote onbillijkheid in. De moeilijk heid is dat de andere landen Frank rijk uitgezonderd geen publiekrech telijke organen met regelende bevoegd heden hebben. Men wil (misschien) wel een vakheffing opleggen, maar men kan niets dwingend opleggen. En als het op basis van vrijwilligheid moet gebeuren, weten we het wel Op verzoek van mr. Nederveen zal eerst de Commissie van Bijstand de verhoging van de vakheffing in studie nemen. De heer Witteman zou beter geïnformeerd willen worden over de werkzaamheden van de Commissie On persoonlijke Reclame van het Centraal Bloembollen Comité. Op zijn verzoek zal het PSV de Commissie Onpersoon lijke Reclame verzoeken gedetailleer de gegevens te verschaffen over de op stapel staande campagne voor het seizoen 1968/ 1969. STUDENTENPASTOOR TERUG Met muziek van het Leids Studenten- Hoempagezelschap is op de Lucht haven Schiphol de Leidse studentenpas toor fater J. van Well OSC verwelkomd, die terugkeerde van eeD reis van een jaar naar de Ver. Staten, waar hij o.m. betrokken is geweest bij het studenten pastoraat van de Yale Universiteit, New Haven, Conn. LOOS ALARM Twee politiewagens, een wagen van de EHD, een brandweerwagen en een kraanwagen rukten gisteravond om streeks zeven uur uit naar de Kanaal- weg. Een melding als zou bij de spoor wegovergang aan die weg een perso nenauto met inzittenden te water ge raakt zijn, bleek echter loos alarm. On- verrichterzake keerden politie, EHD en brandweer terug Aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen is geslaagd voor het examen Engels MO-b mej. W. F. van der Kaa- den, wonende te Leiden. Gunning voor bouw van universitaire sporthal Gunning is verleend voor de bouw van een universitaire sporthal bjj het ohemie- eomplex aan de AVassenaarseweg. Me dio volgende maand zal een begin wor den gemaakt met de bouw van de hal, die met de nieuwe veemarkt-sporthal en de sporthal aan de Boshulzerlaan (waarvan de bouw ln een vergevorderd stadium verkeert) een welkome aan vulling betekent van de in Lelden nog zeer karige zanlsportrulmte. De universitaire sporthal gaat ruim twee miljoen gulden kosten en wordt gebouwd door het Aannemingsbedrijf Jagtenberg te Zeist. De bouw zal onge veer anderhalf jaar ln beslag nemen. PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT De heer D. M. Bakker, geboren te Den Haag en thans wonende te Alphen aan den Rijn is gepromoveerd tot doctor ln de faculteit der letteren op proefschrift getiteld „Samentrekking (in Nederland se syntactische groepen)". De promotor was prof. dr. C. F. P. Stutterheim. De promotie geschiedde cum laude. De heer W. J. van der Hart geboren te Rotterdam en thans wonende te Lei den is gepromoveerd tot doctor ln de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld „Pro ton splittings in electron spin resonance spectroscopy". De promotor was prof. dr. L. J. Oosterhoff. De heer J. Reedijk geboren te West maas en thans wonende te Leiden, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Methyl cyanide as a ligand". De promotor was prof. dr. E. W. Gorter. Het onderzoek werd uitge voerd onder leiding van dr. W. L. Groe- neveld. De promotie geschiedde cum Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heren A. H. E. M. Wellnlnk, Hazerswoude, A. J. M. Schrijver, Lei den en F. J. Buzek, Oud-Beljerland; doet. ex. Geschiedenis mej. V. I. Kerkhof, Rijswijk; doet. ex. Klassieke taal- en leterkunde de heer A. J. Dries, Rotter dam en mevr. B. M. Gogelein-Autsema, Leiden; kand. ex. Klassieke taal- en let terkunde de heren A. de Man, Ede en W. B. A. de Lange, Den Haag; doet. ex. scheikunde de heer B. R. Potjer, Leiden; doet. ex. farmacie mevr. G. L. B. v. d. Plug-Bercowitz, Den Haag. Burgerlijke Stand Geboren: Jannetje W.. d.v. W. Ros en J. van Duijn; Albertus W„ z.v. A. P. Koemans en W. Geijteman; Miran da J. E., d.v. J. G. Pieterse en J. T. de Kruijff; Lydia, d.v. D. Mieremet en A. Dekker; Guus J.. z.v. J. Stigter en A. A. Poodt; Mare. E., z.v. M. C. Hof man en A. P. Heemskerk; Gerda A., d.v. J van Beelen en M. M. Faber; Steven E., z.v. J. M. van der Meer en L. Lisenko; Martijn N., z.v. R. Herr mann en M. C. Stolk; Jacob C., z.v. J. Hogewoning en C. van der Plas; Annemieke, d.v. J. Rem en M. Frie- linghues; Leonard A. W., z.v. W. L. van Heijningen en E. H. de Lange; Nicolette G., d.v. N. C. van Os en G. A. v. Meijgaarden; Arie, z.v. G. Ouwe hand en H. van den Oever. Gehuwd: R. J. van Schie en J. P. van der Raad. Overleden: N. J. van Es, 54 jaar, man; M. J. Hogman, 74 jaar, wed. van T. J. van Vegten; A. Kastelein, 54 jaar, man; E. D. W. Burger, 47 jaar, echt genote van L. Hornis; H. J. G. van Wijk, 73 jaar, man; P. H. J. van Zijl, 60 jaar, man; L. P. M. van den Hove, 3 maanden, dochter; E. Versteeg, 70 jaar, man; C. van Beek, 62 jaar. wed. van C. A. Wesselius; F. A. van Dop, 5 jaar, zoon; E. Bulthuis, 69 jaar, man; D. de Meij, 51 jaar, man; A. Tefij, 79 jaar, man. Jaarlijkse Landdag KPJ Voorschoten zeer geslaagd Dit jaar werd de landdag van de K.P.J. in Amsterdam gehouden. Het nieuwe stadion was in enkele dingen perfect zoals de zeer goede sintelbaan, het niet te grote oppervlak van het veld en de niet te grote tribune zodat ieder een gezellig l»ü elkaar zat. De stemming was dan ook dit jaar zeer goed, mede door deze punten, maar natuurlijk ook door het stralende weer. De organisatoren en alle atleten eD bezoekers kunnen dan ook terug zien op een zeer geslaagde sportdag. De land dag werd zeer verrassend (want het kwam pas na de 1500 m uit) gewonnen door het district Bovenkarspel2e werd Gouda-Rljnland; 3. Amstelland (win naar vorig jaar); 4. Leiden; enz. Individuele prijzen die door Leiden in de wacht werden gesleept waren: 100 m heren: 4. Bar v. d. Ploeg, tijd 12,-; 400 m heren: 1. Jan Rietveld, 53,-; 2. Gerard Brugman 53,1; 4. Jan v. Zeil 55,6. estafette heren: 2. Leiden; touwtrekken heren: 2. Leiden; 1. Gouda- Rijnland; volleybal heren: 2. Leiden; 1. Boven karspel 1500 m heren: 3. Sjaak Veldhuis: hink-stap-sprong heren: 2. Paul Witte man; 3. Gerard Kneppers. 400 m dames: 3. Gerda Overdevest; 5. Thea Straathof. 200 m dames: 3. Ria Witteman, 28,2; estafette dames: 3. Leiden. ZOETERWOUDE Pit '54 houdt onder linge competitie Als afsluiting van het seizoen zullen op zaterdag 13 juli a.s. de junioren van PIT '54 uitmaken wie van hen de sterkste is. Opgave hiervoor kan ge schieden dinsdag a.s. aan de zaal. In verband met de schoolvakanties zal de zaal op 13 juli worden gesloten voor de tijd van vier weken. Zaterdag a.s. (6 juli) is er weer een oud-papier-aktie. Er wordt op alle leden gerekend. De aan vang is 13.00 uur. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Groningen zijn geslaagd voor het kand. ex. rechtsgeleerdheid de heren G. A. Soeteman en K. Waasdorp. Of men nu muzikaal is of niet, men wordt geconfronteerd met de muziekin strumenten het orgel en de beiaard. De gelovigen luisteren zondags naar het orgel en de bevolking luistert vrijdags nuar de beiaard. Lang niet iedereen zal noot voor noot volgen, maar eerder beiaard- en orgelmuziek beleven als sfeervolle achtergrondsmuzlek tijdens marktbezoek of tijdens de liturgieviering. Om belde instrumenten uit dit iso lement te halen, hebben b. en w. van Voorschoten besloten drie concerten te organiseren waarin het orgel en de bei aard als concertinstrumenten In het voetlicht komen. brand Is in 1839 het pijpwerk vernieuwd door dc orgelmaker Lohman: het onder- positief kreeg een volledig klavier. In 1912 kwam er een aangehangen pedaal bij. In 1953 volgde een grondige restau ratie door de firma Van Leeuwen: de dispositie is vrijwel gelijk aan de tegen woordige. want na de kerk- en toren restauratie moest het orgel een grondi ge revisie krijgen waarbij noodzakelijke wijzigingen werden aangebracht. DE CONCERTGEVERS Voor de bezorging krant ln LEIDEN ^g^n wij geduteude «le vakantietljd: Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 De concerten beginnen met 40 minuten orgelspel. Daarna is er een pauze, waar in gelegenheid is een kopje koffie te drlnkenen met de concertgever van ge dachten te wisselen. Het concert wordt besloten met 30 minuten beiaardspel. Uitsluitend zullen er originele orgel -en beiaardwerken worden uitgevoerd, zodat Letterlijk voor iedereen is er wat te beleven of te zien. De muziekliefheb bers kunnen genieten van vele con certen. Enkele malen per week wordt er in de Nieuwe Kerk aan de Voor straat een orgelconcert gegeven, 's- Morgens, ook een paar maal per weck, Is er een cnrlllonbespellng. Con certen van andere aard zijn er in overvloed, bv. donderdag 4 juli Wim Hendricks, orgel en Rinr. Cornelissen sopraan in de Triumfactorkerk. Muzi kale avonden worden vaak gegeven d«>or het gezelschap „Arausanto" uit Katwijk in de muziektent op het An- drcasplein. Spelen zijn ei ook in ruime mate te genieten. Bridge-drives en puzzel- week gehouden. Af en toe is er een postzegelveiling, waar de filatelisten hun koopjes kunnen gaan halen of aanbieden. ook geor- I 1 menten. HET INSTRUMENTARIUM SPORTEN delen in het duingebied ganiseerd. De opbrengst van de wan deltocht is voor een liefdadige instel- Strandfeesten voor kinderen „van drie jaar en ouder" zijn er bijna da- gelijks. De spelen beginnen telkens jn de prachtige 15e eeuwse gemeente- om half tien 's morgens. Tevens voor j toren by de Ned. Herv. Kerk staat een de kinderen (en eigenlijk ook voor drie 0ctaafs beiaard opgesteld: 37 klok- volwassenen) worden er lampionop- J ken zijn in 1965 door de klokkengieter tochten gehouden, waaraan diverse I Eysbouts gemaakt, dit gecombineerd muziekverenigingen hun medewer- met de reeds aanwezige klok van de king verlenen. klokkengieter Van Bergen uit Heiliger- Vuurwerk wordt een paar maal, 1 lee. Alle Eysboutsklokken hebben een 27 juli en 10 augustus, de lucht in ge- naam gekregen van oude Voorschotense slinger.I en op 13 Juli zijn er deddlngs- boerderijen, buitenplaatsen e.d. De Bei demonstraties. aard van Voorschoten wordt zeer ge- Hei eerste concert (15 juli) wordt ge geven door de beiaardier van Voorscho ten, Addie de Jong. Naast het vervullen van deze functie heeft hy bezigheden als cantor-organist van de Goede Her derkerk te Rotterdam. Addie de Jong behaalde zijn einddiploma's voor orgel en beiaard „met onderscheiding". Dit jaar werd hem de „Prix d' Excéllence" voor orgel uitgereikt en behaalde hij de op de hoogte kan komen van wat j eerste prijs op het internationale bei- gecomponeerd is voor beide Instru- aardconcours te Eindhoven. Voor de sportieve mensen is ook een en ander georganiseerd. Volley- halwedstrijden worden vaak gehou den, idem voor wandeltochten. Dan is er 20 juli een prestatie-strandloop KATWIJK AAN ZEE HOOFDLETSEL BIJ AANRIJDING Een 18-jarige bromfietser uit Katwijk moest gistermorgen omstreeks 7.30 uur naar het Academisch Ziekenhuis te Lei- den worden vervoerd. De Katwjjker had j bij een aanrijding met een personenauto I hoofdletsel opgelopen. Het ongeluk vond plaats op de hoek van de secundaire weg van de Zeeweg en het Waterloopje. De bromfietser verleende geen voor rang. DUIVENSPORT De Rljnmonders hield een wedvlucht met oude duiven van Chateauroux. Af stand 632 km. In concours 64 duiven. De uitslag: W. de Vreugd 1 en 10. P. de Mol 2 en 12. A. L. de Vreugd 3, J. v.d Plas 4. B Mulder 5 en 8, Gebr. Geyteman 6. L. v.d. Plas 7. W. v.d. Niet 9 en 11. Aan een wedvlucht werd tevens deel genomen met oude duiven van Noyon. Afstand 308 km. In concours 95 duiven. Uitslag: Gebr. Geijteman 1. W. de Vreugd 2. H. Mulder 3. 12 en 22, W. de Liefde 4, 5, 14 en 24. L. v.d. Plas 6, J. v.d. Plas 7. 16. 19 en 20. C. v. Dijk 8. A. L. de Vreugd 9. K. Geijteman 10 en 33. Eén van dc wandeltochten heet „cor so-wandeltocht". want zij gaat voor af aan hel dertiende Katwijkse bloemeorso „Flora's kleurenpracht aan zee" op 10 augustus. Om half 3 's middags vertrekt het corso vanaf de Sandtlaan te Katwijk aan den Rijn. De avondroute begint bij de Park laan. waar om kwart over acht vertrokken wordt. De stoet wordt ontbonden op de Drieplassenweg roemd om zijn helderheid en zuiverheid. Het orgel van de Hervormde Kerk is ln 1720 aangekocht en wel gedeeltelijk met een uitbreiding door de orgelmaker Jacobus Seemans, organist van de Grote Kerk te Breda. Het Instrument beschik te toen over klavier nl. een volledig klavier voor het hoofdwerk (met fluit- karakter) en een half klavier voor het „onderpositlef". Vermoedelijk na de Het is verheugend te lezen, dst men voor de Zomerconcerten die jaarlijks In de Nieuwe Kerk te Katwijk worden ge- geven, dit jaar eens een aantal organis ten buiten het Orgel Centrum zijn uitge nodigd o.a. Jean Lunglals. de beroemde Parijse kunstenuar. Jan Welmers, een van de vier deelnemers aan het Haar lems orgelconcours, dat juist dezer da gen wordt gehouden. Jan J. v. d. Berg, de Delftse organist, en de beroemde di rigent en organist Charles de Wolff uit Groningen. Gisteravond concerteerde de organist van de Westerkerk te Amsterdam, Si mon C, Jansen. Hij begon met twee Vo luntary* (fantasie) van Boyce en Stan ley. twee organisten uit de 18de eeuw. Wat Stanley betrof moeten we betwijfe len, gezien de muzikale stijl van die da gen ln Engeland en gezien ook de dis positie van de orgels (vaak zonder pe daal) ln die tUd, of Jansen hier de juiste registerkeuze heeft gebruikt. Een Preludium en fuga van Bach ln b kl. werd knap vertolkt, maar we misten toch de strengheid van de Barok. Waar om dat p.p. In de fuga b.v.? Voortreffe lijk werd Preludium en Fuga ovar de naam Bach (bes .a.c.b) van Llstzt ver tolkt. Jansen speelde vervolgens een Prelu dium en Fuga In G. Kreeg het Preludium een ongewenste zoet romantische kleur, afstekend tegen de fris gespeelde Fuga. het geheel werd daardoor tweeslachtig. Heel mooi klonk een bewerking van de 19e psalm van de nog levende Zwitserse orgelpedagoog Henri Gagnebin. Een le vendige tegenstem tegen het koraal thema. Met de bekende Suite Gothique van Boëlmann waren wy tenslotte vol ledig In de romantiek terecht gekomen. Het bijna gefluisterde Prière was malo- disch niet te volgen tegen de Iets te zware pedaal-stemmen. Hier werd de organist te sentimenteel, waardoor de ontroering wegbleef. De Toccata en de Introductie hebben veel goed gemaakt. Simon C. Jansen behoort zeer zeker tot de rij van uitstekende organisten; maar als kunstenaar, levend in de 20ste eeuw. moet hij een teveel aan romantiek over boord gooien. HIJ behoeft heus geen concessies aan het publiek te doen. Onze waardering zou alleen nog groter *tjn. THEO TEN HOOVEN. Het tweede concert (29 juli) wordt verzorgd door Mar Bruinzeel, beiaardier van Zwijndrecht en Naaldwijk en orga nist van de Immanuelkerk te Delft. HU is in het bezit van het einddiploma bei aard. In het komende jaar hoopt hy het einddiploma orgel te behalen. Hij won diverse pryzen o.a. de tweede prijs op het Internationale beiaardconcours te Eindhoven. Dit concert is een onderdeel van het feestprogramma ter gelegenheid van de traditionele paardenmarkt. Het laatste concert wordt door de wordt bespeeld door Henk Walvaart en de beiaard door Addle de Jong. Henk Walvaart maakt zich zeer verdienstelijk in de kerkmuziek. Het zingen van de gemeente, cantoraat en liturgie hebben zijn grote belangstelling en de resulta ten die hU op dit terrein geboekt heeft zyn zeer verrassend. Het gemeentebestuur biedt deze zo- nieravoiuoneerten gratis aan de bevol king aan. Het eerste concert begint om half negen, de andere twee beginnen om acht uur. De AVRO neemt het eerste concert op. Het zal op een nader te be palen en bekend te maken datum worden uitgezonden. Ernstige aanrijdingen te Voorschoten Dinsdagmiddag omstreeks zes uur stak op de hoek Papelaan-Dobbeweg te Voorschoten een omstreeks 25-jari- ge te Leiden werkzame Turkse gast arbeider onverhoeds de weg over. Hij werd daarbij gegrepen door een auto en moest met letsel aan hoofd en be nen naar het Diaconessenhuis te Lei den worden gebrachtt. Rond 9 uur 's avonds kwam op de Veurseweg, ter hoogte van garage v. d. Heden, een Taunus. bestuurd door J. B. I. uit Oegstgeest. een uitrit uitrijden. Daar de Taunus waarschljniyk te ver de rijweg opreed werd hij aangereden door een utt de richting Loidschendam komen de Citroen, bestuurd door R. E. Z. uit Leiden. De wagens botsten met een da; verende klap op elkaar en het gevolg wat dat een dame, B. D. J. I.. die naast de bestuurder gezeten was. uit de Tau nus werd geslingerd. Dokter Kostense uit Voorschoten verleende de eerste hulp en liet de dame, die hersenletsel had op gelopen, overbrengen naar het Diacones senhuis te Lelden. De twee wagens wa ren total losa. Subsidie wor zwemonderriebt De Sassenheimse raad heeft gister avond slechts vijftig minuten nodig ge had om de tien agendapunten van een raadsvergadering-in-vakantiestijl wet houder Westerbeek en de heren Gor ter, v.d. Plas en Kruik ontbraken - af te handelen. Agendapunten, die geen van alle veel stof tot spreken ppleverden. Slechts de subidieregeling voor het ge ven van zwemonderricht aan leerlin gen van de zesde klassen vormde aan leiding voor enige (lovende) op- en aan merkingen. De hamerpunten (medewer king voor het verlenen voor het aan brengen van een opbergruimte voor de I r.k. kleuterschool aan de Hoofdstraat 290, wyziging drank- en horecaverorde- ning en verkoop van gronden in De I Kool aan de woningbouwverenigingen Vooruitgang en N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten) konden door burge meester J. Baron van Knobelsdorff vlot worden afgewerkt. Zwemmen in Katwijk Het voorstel tot het verlenen van sub sidie voor het geven van zwemonderricht aan de leerlingen van de zesde klassen der lagere scholen - de noodzaak daar toe bleek onlangs overduidelijk na een enquête - viel bij de raad in zeer goede «maak. De ongeveer 140 leerlingen, die de zwemkunst nog niet machtig zijn, zullen het volgend jaar in de gelegenheid worden gesteld In l et Katwijkse Sport- londsenbad Mlerewyde te lessen. Het bedrag dat hiervoor (periode sep tember tot december) nodig is, is voor- lopig begroot op 4.352,- De onder- I verdeling lesgeld-vervoer (bus) is 2.822, tegen 1.530.- Van de ouders I wordt een bijdrage verwacht van 15, J per Jaar per kind, waardoor er een be- I drag resteert van 3.652,De „zweni- I specialist" in de raad, de heer Plaattje, zwaaide - na mevrouw De Meyer-van Zon b. en w. de nodige lof toe voor het voorstel, al had hij graag gezien dat er ook 's zomers (in het eigen bad) zou worden gezwommen. De heer Van Proo ven vond verder de bijdrage van de ouders nogal aan de hoge kant. terwUl de heer De Nennie een balletje opwierp om eerder (vijfde en eventueel zelfs de vierde klassen) met het schoolzwemmen te beginnen. I Het traditionele „vrageu-uurtje" van de raad bleef gisteravond achterwege. In j de plaats daarvoor kregen de leden van 1 de stedelijk bouwkundig adviseur, Ir. P. Risseeuw (verbonden aan het Instituut voor stad- en landschap) „Inside Infor mation" over het bouwplan De Kooi. Avondvierdaagse te Sassenheim Onder nogal slechte weersomstandig heden is gisteravond in Sassenheim de traditioneel aan het worden Avondvier daagse van start gegaan. Ruim 400, voor het merendeel jeugdige, wandelaars deden hun inschrijving gestand. Degenen die - in verband met het slechte weer - niet zijn komen opdagen, kunnen van avond alsnog deelnemen en de resterende drie dagen meelopen. Op 12 juli kunnen zU dan de vierde avond Inhalen. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Verkrachting (18 J.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. (Nacht, vrijdag en zaterdag 23.30 uur) The Giant, 18 jaar. Lido: Gevaarlijk Minnespel, 18 jaar. Dagehjks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Mini Weekend - ontraden. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Cash? Cash! (strikt volwasse- Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Doctor Doolittle, alle leeft. Dagelijks 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: De bloedige wraak van Ringo, 14 jaar. (Nacht vrijdag en zaterdag 23.30 ur): Sluikhandel in meisjes, 18 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 t i 9.15 l PUNT KORRELTJE Het ware geluk vinden wfl niet ln vervulde wensen, maar in vervulde plichten. Marktberichten WOERDEN, 3 juli, Kaas Aanvoer 67 partijen. Prijzen: le kwal. 3.733.83; 2e kwal. 3.603.72; extra kwaL tot 4.30. Handel kalm. RIJNSBURG. 2 juli. Bloemen Ro zen: Baccara 3-20, Zorina 5-11, Carol 35-, Garnet 2-5, Anthurium 25-115, Gla diolen 10-24, Gerbera 5-30, Violieren 5- 13, Colvillei 3-15, Am. Anjers: Harvest Moon 5-15, Farah Diba 4-11, Espérance 4-10, Dusty Sim 4-10, Selecta Sim 3-8, William Sim 3-7, G. J. Sim 3-7, Crowly Sim 3-8, Rode Sim 3-7, Witte Sim 3-6, Rose Sim 3-6, Arthur Sim 3-6, alles per stuk. Chrysanthen: Indianapolis 170- 200, Tokio 120-175, Lyona 150-175, Phlox 50-70, Gele Margrieten 35-50, Gouds bloemen 25-40, Irissen 5-40, Duizend schonen 15-35. Freesia: White Swan 45- 80, Golden Yellow 35-60, Stockholm 35- 55, alles per bos. R.A.VEEN, 2 juli. Bloemen Am. Anjers 2%-8. Rozen: Garnette en Carol 1-5, Zorina 4-7, Carla 15-18, Baccara 15-20, Coral Princess 4-5, Sonora 5-7, Tawny Gold 3-5, Gregina 3-4, Seventeen 4-6, Gerbera 7-11, Violieren 5-7 p. st. Trosanjers 1,05-1,20, Snijgroen 48-55, Ornithogalum 4-82, Wirrals Supreme 8- 22, Colvilleia 17-58, Irissen 30-70, Liatrix 1,30-1,80, Chrysanthen 90-1,40, Brodea 15-17, Alstroemeria 45-48, Achillea 10- 14, Duizendschoon 22-27, p. bos. Perk- planten: Afrikanen 3-5, Petunia 11-17, Impatiëns 4-8 p. st. HTS-EXAMENS TE HAARLEM De volgende leerlingen van de Hogere Technische School in Haarlem, die in Leiden en omgeving wonen, zijn ge slaagd voor het eindexamen: afd. bouw kunde: J. C. W. van Egmond, Voorhout; B. C. van Beek, Haarlemmermeer; A. Th. W. Westgeest, Oegstgeest; afd. weg en waterbouwkunde: C. H. J. Duineveld, Lisse; J. L. G. Ransdorp, Haarlemmer meer; afd. werktuigbouwkunde: L. A. van der Aar, De Kaag; C. J. van Kem pen, Hiilegom; G. P. M. Nouwens, Oegst geest; C. van Duijvenvoorden, Katwijk aan Zee; H. Th. van Eeden, Noordwij- kerhout; G. M. Lommers, Hiilegom; P. C. Meester. Lelden; D. Parlevliet, Kat wijk aan Zee; W. Pors, De Zilk; A. C. Strik, Alphen a/d Rijn; E. K. Venema, Noordwijk; H. J. Westerink, Oegstgeest; J. de Winter, Voorhout; afd. elektrotech niek: H. P. de Roos, Leiden; C. J. Hil- gers, Alphen a/d Ryn; K. D. Noort, RUnsburg; P. J. Passchier, Noordwyk aan Zee; J. Roelofs, Leiden; L. H. J. Schaap, Noordwyk aan Zee: R. E. Spie renburg, Leiden; A. W. Stemerding. Hoofddorp; A. Verbiest, Leiden: J. A. P. v. d. Voort, Sassenheim; G. N. M. Zwar tjes, Leiden: afd. scheepshouwkunde: M. A. J. Scholten, Alphen a/d Rijn. TOUR DE LISSE De twaalfde Tour de Lisse belooft een spannende tour te worden van wege het feit, dat verschillende ren ners elkaar zó dicht op de hielen zitten, dat het een „nek-aan-nek-race" werd. Er is deze avond bijzonder snel gere den. De renners kwamen tot een snel heid van 32 a 33 km per uur. De twee eerste roden deden verwachten dat Gerard Looijenstijn de tweede etappe zou gaan winnen, doch in de derde ronde was Jaap Kortekaas hem in snelheid de baas, welke in de twee eerste ronden vlak achter hem zat. De voorzitter van de Ren- en Tour vereniging, S. van der Poll, vind het voor het verloop van de Twaalfde Tour de Lisse prettig, dat niet elke avond dezelfde winnaar in de gele trui gaat. Het moet in alle opzichten een sporti viteit blijven en het mag niet om de eer alleen gaan. Vóórdat voor de drie ronden gestart werd, is er eerst nog een Ploegenrit gereden, waarin de Schrama-Verfploeg als favoriet naar voren kwam met een tijd van 7 minuten en 42 seconden voor een parcours van 4.7 km lang. De Gezamenlijke Melkhandel lag er vlak achter met een tyd van 8.07 min., ge volgd door De Vlinder met 8.10 min. Hedenavond wordt de derde etappe gereden met vier ronden met een to taal van ruim 18 km, een zware avond voor de renners. Het belooft een span nende avond te worden. UITSLAGEN EN STANDEN (verkort) Ploegentijdrit: 1 Schrama-Verf 7.42; 2 Melkhandel 8.07; 3 Dc Vlinder 8.10. Uitslag 2e gedeelte. 1 Jaap Korte kaas 25.08; 2 Gerard Looyensteyn 25.09; 3 Harry v. d. Zwel, 4 Bert Eigenbrood. 5 Kees de Boer, 6 Theo van Ruiten, 7 Jan Vrijburg, 8 Bas Langeveld, 9 Joop v. d. Burg, 10 Wim v. d. Lans, allen 25.10. Alg. puntenklassement: 1 Gerard Looyensteyn 24 pnt; 2 Jaap Kortekaas 22 pnt; 3 Harry v. d. Zwet, 20 pnt. Ongelukkigste renner: Wim Laoyen- steyn. Promotieprijs: Hans Timmers. Klassement na de 2e etappe: 1 Jaap Kortekaas 50.26; 2 Harry v. d. Zwet 50.26; 3 Bert Eigenbrood 50.27; 4 Ge rard Looyensteyn 50.27; 5 Theo van Ruiten. 6 Gerad Trompert, 7 Jan Vrij burg, 8 Joop v. d. Burg. 9 Bas Lange- ved, 10 Ton van Schooten, allen 50.28. Alg. ploegenklasesment: 1 Schrama- Verf 2.39.06; 2 Ons Weekblad 2.39.40; 3 Melkhandel 2.40.17. Alg. Bergklassement: 1 Jaap Korte kaas 20 pnt; 2 Bert Eigenbrood 6 pnt; 3 Harry V d. Zwet 4 pnt.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4