SOEZEND PUBLIEK OPGESCHRIKT DOOR ONVERGETELIJKE FINALE Lisse in finale om KNVB-beker FANTASTISCH SPELENDE MADERA SPORTIEVE OPVOLGER L.SANDERS DCG LIJKT NIETS MEER TE KUNNEN GEBEUREN eiste b. en w.-beker voor zich op PREMIEP0T Zon brandde kracht uit Leidse spelers Zich sterk verwerend EBOH was kansloos TEMMINK KANSLOOS IN DISTRICTSFINALE UVS tegen Emmen voetbalmoe D'sscho"b',kervoor Vitesse uit Castricum G. Bakker won C-titel Bodegraven verpletterd Leidse Courant SPORTBIJLAGE MAANDAG 1 JULI 1968 (Van onze Sportredaktie) ..DCG kampioen". Het Amsterdamse spandoek dat even tevoren nog drastisch omlaag was gehaald wapperde na afloop van de wedstrijd UVS-Emmen boven de hoofden van de Drentse spelers, die in schier hopeloze positie toch nog één punt aan de Leidenaars hadden ontfut seld. Twee minuten voor tijd had Désar met een van zijn fameuze kopballen gescoord. Een onverwacht doelpunt, want de 6000 bezoekers hadden er al lang niet meer in geloofd. Achtentachtig minuten hadden ze zitten soezen in de zon, die bij sommige spelers de krachten uit de bodies had gebrand. Emmen-international v. d. Weide verliet het veld omdat hij de warmte niet langer kan verdragen. Vanaf de kant kon hij even later de sensatie volgen. Terwijl scheidsrechter v. d. Akker zijn collega's te kennen gaf dat er nog een halve minuut zuivere speeltijd restte mocht Eerenstein een vrije trap nemen. De laatste kans. Berends ontving de bal en zonder zich al te lang te bedenken schoot hij het j leder snel door. Wijnand Sloos was op hetzelfde ogenblik een geslagen man. Op dat ogenblik was het niet te merken dat Emmens rol In de nacompetitie al is uitgespeeld. Supporters renden het veld op, de re- I servebank veerde op. Amsterdammers, naar Leiden gereisd om bij een nederlaag van UVS het kampioensfeest te vieren, en Drentenaren i vonden elkaar in een vrolijke dans. Doelman v. d. Duin, die enkele malen spectaculair was opgetreden en zonder wiens aandeel Emmen nooit zo glorieus de eindstreep zou hebben bereikt, ging op de schouders. Gerard Désar in wlkkeld met spelers. genwoordigd in Plooyers keurtroep) profiteerde er handig van. evenals de overige Emmen-spelers. die steeds ge makkelijk hun vleugelspeler konden bereiken. PLUIM VOOR ARBITER Van der Weide zwierf dan meestal met een aantal schijnbewegingen naar het centrum, vanwaar hij steeds on gehinderd zijn pojectielen kon afvu ren. Ook Berends schroomde niet zo riu en dan te schieten. Zo hoorde Sloos al vrij snel na*de opening in de tweede helft boven zich de lat geschampt den na een schot van deze Berends. Doeman Sloos had het vrij druk. Twee maal achtereen kon hij maar ternau wernood v. d. Weide van een doelpunt afhouden door zich voor zijn voeten te werpen. De UVS-kanonniers, waarmee met name Rheden, Middelburg en Almania kennis hebben gemaakt, bleken gister middag niet meer over kruit te be zitten. Alleen Jan Leget duwde de bal nog een. keer over de lat, maar voor het overige bleven de blauwitte voor waarden in de greep van het Emmer- verdedigingskwartet. dat hun combi naties aan flarden .gleed." Vier minu ten voordat Désar zijn goal zou scoren kopte hij nog eenmaal de bal fraai in. doch v. d. Duin zweefde op tijd naar de hoek. Na de 43ste minuut leek UVS niets meer te kunnen gebeuren. Aad Koren had de bal doorgeschoven naar Teske, die de bal weer naar Koren retour neerde. UVS' kanthalf passte daarop naar Gerard Désar die van dichtbij de lang verbijde openingstreffer ter we reld bracht. Toch nog een doelpunt. Wie had gedacht dat er nóg een zou komen? Waarschijnlijk niemand. Het tekent echter wel het sterke moreel in de Emmen-ploeg, die met nauwelijks meer speeltijd zich toch nog inzette om de gelijkmaker te produceren. En die kwam er zoals reeds vermeld van Berends die de vrije trap van Eeren stein fraai afwerkte. In deze broeikas weerde één man zich voortreffelijk, namelijk scheidsrechter v. d. Akker, die de wedstrijd goed in handen hield. We vragen ons wel af of het zwarte sombere scheidsrechterstenue onder zulke moeilijke omstandigheden zoals gistermiddag, niet vervangen kan wor den door een luchtiger combinatie, zo dat ook de arbiter de finish gemak kelijker haalt. De winnaar van de Ronde van Zuid-Holland, wielrenner-schaatsenrijder Rudl Liebrechts laat zich de overwinningscere moniën welgevallen. Voor een verslag van deze In Llsse verreden wielermanifestatie zie elders in onze Sporttribune. Tegen aller verwachting in heeft Llsse het klaargespeeld om in Dordrecht tegen de lste klasser EBOH met 8-1 te zegevieren, waardoor de Lissenaren zich in de finale van de KNVB-beker hebben geplaatst. Dit Is wel een byzondere pres tatie, temeer daar Lisse alle zes wedstrijden uit heeft gespeeld. Vorig jaar kwam Lisse óók in de finale doch moest toen na drie verlengingen tegen De Musschen in Rotterdam capituleren. Vergezeld van een groot aantal supporters werd zater dagavond de halve finale gespeeld. Lisse verscheen met een drietal invallers: Baak, Walraven en Veek, maar ditmaal stond doelman Lefeber, die enige weken op vakantie was geweest, weer onder de lat. De Dordtenaren begonnen op een goed bespeelbaar terrein met een serie gevaar lijke aanvallen, doch de Lisse-defensie met daarin de gebroeders Baak wist steeds met succes onheil te voorkomen. Een fout van Walraven bezorgde hachelijk moment voor het Lisser doel, maar in laatste instantie wist doelman Lefeber een doelpunt te verhinderen. Na 10 minuten gaf Walraven een fraaie pass naar Nederstigt, die op fraaie wijze het eerste doelpunt voor Lisse scoorde: 01. De thuisclub vocht verbeten voor de gelijkmaker, doch de Lisse-defensie weerde zich geducht en steeds weer werd de voorhoede in de aanval betrokken. Voor de rust kwam in de 01 stand geen wijziging. CUPSFEER Onmiddellijk na de hervatting toog EBOH ten aanval: de midvoor bemach tigde het Ieder om dit hard in de Hsser touwen te knallen: donker uit te zien bewoners, daar e< 1. Het begon or de bollenstreek- flinke druk op het Lisser doel volgde. De defensie hield echter moedig stand. Er heerste een ech te cupsfeer, óók de Lisse-voorhoede aktief. Door enthousiast spel van thuisclub moest Frans van der Laan het even ontgelden. Het liep echter goed af. Enige corners op het Dordtse doel lever den niets op. Bij een volgende corner, goed genomen door Nederpelt, wist Wal raven van een fout van de EBOH-doel- man handig gebruik te maken door on der oorverdovend enthousiasme Lisse op nieuw de leiding te geven: 12. Dit was na 20 minuten en de spanning steeg ten top. Met volle inzet zette de thuis club alles op de aanval, maar Lisse rook haar kans: het gehele elftal gaf zich ten volle en het harde zwoegen werd zelfs met een derde doelpunt beloond, toen na fraai solospel Nederpelt de EHBO- defensie en tevens de doelman passeerde om hierna onder uitbundige geestdrift de bal in het doel te schieten: 13. Het enthousiasme van de Lisse-spelers en hun aanhang kende geen grenzen en hoewel er nog tien minuten waren te spelen wist Llsse de voorsprong te hand haven. De Lisse-ploeg verdiende deze fraaie overwinning ten volle, de spelers hadden zich leeg gespeeld. Met dolle vreugde verlieten zij het veld. Er sportlef gespeeld mj de scheidsrechter leidde dCÉeOmofk'v Olie alryd uitstekent De groW*finale 4t>ek»bf4.'»iu zeer interes sant te worden. De Leidenaars konden het maar moeilijk verkroppen. Vorige week wa ren ze helemaal naar Sittard gereisd. Daar viel dc eerste tegenslag. En nu dit weer. Twee minuten voor tijd nog ren voorsprong en dan een droog schol van zo'n Drent en alles is weer weg. Nee, zoiets mag toch niet. Het weer was er echter niet naar om zich al te druk te maken. Met de gedachle „we pakken DCG volgende week zelf wel" lieten ze zich in het gras neerzakken. ..Onverdiend" was een veelgehoord woord gistermiddag om kwart over vier toen de UVS-spandoeken werden op gerold. Maar werd in die mineurstemming niet het flitsende spel van Emmen vergeten en het overwicht dat de noor derlingen vaak uitoefenden? Het on vergetelijke slot mag dan nog zo na delig uitgevallen zijn. de stand die werd bereikt was de enig juiste: 11. Voor UVS weliswaar te weinig om iets van haar achterstand te kunnen inlopen, maar de inzet waarmee ge speeld werd rechtvaardigde ook geen overwinning. Een theorie die van de ..kant af" gemakkelyk kan worden gemaakt, doch we kunnen ons best voorstellen dat de warmte bij het uil - zware handicap i- geweest en dat de inspanningen van de laatste maanden juist gistermiddag hun uitwerking heb ben gekregen Onze complimenten daarom aan de bezoekers, die na do Gister vermoeiende treinreo als kamelen door RKAVV de woestijn trokken. Zonder e« blik in te houden Nienhuis zelf gaf zijn medespelers daarna wel een heel slecht voorbeeld door in plaats van de bal naar zijn voorhoede te schieten, het leder bij zich te houden, daarbij voor levensgrote paniek zorgend. Besluiteloos slofte hij in het strafschopgebied op en neer tot dat de trouw gevolgde Leo Holl hem de bal ontfutselde. Verscheidene minuiten bleef de bal daarna voor het doel van v. d. Duin „hangen". Leo Holls schot was namelijk op een der Emmen-spe lers gestuit, waarna een paniekerig heen- en weer-getrap volgde. Holl kwam vervolgens in de 25ste minuut alleen voor v. d. Duin, doch zijn zachte inzet was voor de zich na het zwakke begin knap herstellende Emmen-doelman. Hoewel de eerste helft nog enkele spannende momenten kende (Soholte verscheen nog eenmaal vrij voor Sloos, maar ook hij schrok van de hem plotseling geboden kans zodanig dat hij een slap schot afzond), was de eerste helft over het geheel genomen weinig aantrekkelijk. Voor het UVS-publiek zou ook de tweede helft lange tijd oninteressant zijn. Emmens aanval werd fantasie rijker en toonde aan hoe het meeste gevaar kan worden gesticht, namelijk L met snelle open aanvallen. Linksbui- de donderbuien van vorige week zijn de finales om de heren enkelspeltitels ten v «I Weide, die zich ook dikwijls van het District Lelden afgelopen zaterdag onder prachtige omstandigheden ver in de spit» van de aanval ophield, speeld. Wat nevelig weer, geen wind, prachtige banen van de heer Goedraad en kreeg tamelijk veel vrijheid van Thijs een zeer talrijk publiek. Helaas heeft dit alles geenszins tot aantrekkelijk tennis Balk hoven. De amateur-international kunnen bijdragen. Hielden Bram Madera en Jaap Temmink elkaar vorige week tot 5-5 prachtig In evenwicht, nu was de blonde Noordwjjk-crack nergens. hij langs zijn gedemoraliseerde tegen stander snelde en met 8-6, 6-3 de C-titel voor zich opeiste. \-junioi COMPETITIE-NIVEAU UVS heeft nu dus iwee punten ach terstand op DCG. Met nog één wed strijd lijkt dat niet meer te overbrug gen. doch zaterdagavond a.s. weten we daaromtrent meer. De supporters verwachten een grandioze apotheose. Een landskampioenschap op de val reep! Of de spelers nog in staat zijn om nog zo'n kraehttoer te volvoeren is twijfelachtig. Het spel dat UVS gister middag demonstreerde lag op middel matig competitie-niveau. De aanvallen verliepen traag en zonder al te veel gevaar. De solo's, de acties op de vier kante meter, staken schril af tegen het soepel verlopende aanvalsspei dat UVS in deze nacompetitie zulke grote zeges heeft bezorgd. Eén kwartier heeft UVS dat speltype kunnen uitvoeren. Dat leverde dan ook verscheidene kansen up. Doelman v. d. Duin en aanvoerder Nienhuis leken dezelfde weg in te slaan als hun Rhedrnse collega's. In de tiende minuut kon Logeman de •core openen toen v. d. Duin en Nien huis elkaar verkeerd begrepen. De Leid se linksbuiten deed het echter niet. De op het sportveld van Met 6-3, 6-0 nam Madera revanche ilschendvn de finale ge- j Voor de In de promotiewedstrijden ge- Kisschopshi-ker voor de leden nederlaag en werd daarmee de wedstrijden begonnen om opvolger van Lonk Sanders. Geen mo eë r grote iN'luiigstellliig. M,ent is Temmink in deze finale in zijn is dal mgr. M. A. .lansen I ,pP| gekomen. Zijn anders zo Miloze Rotterdam - aanwezig aervleea en forehands waren werkelijk iet bleek dat de bisschop „nergens". Nu moet hier direct hij In zyn plaats kwam nn vermeld worden dat Madera werkelijk lelijk adviseur fantastisch speelde. Leidse districts-tenniskampioenschap- pen: v.l.n.r. Gerard Bakker, mej. Pen seel, Josine v.d. Koogh en Bram Madera. Een in Mallorca gebronsde districts voorzitter Mulder reikte daarna op gees tige wijze de bekers aan de winnaars De met veel spanning tegemoet ge ziene finale om de b. en w.-beker is, evenals verleden jaar, geëindigd met een verdiende zege voor Esto. Gezien de doelrjjpe kansen kan men wel zeggen dat deze zege nog te krap was. Ook het soms „vreemde" vlaggen van een der grensrechters heeft Esto nog wei parten gespeeld. Waarom had de thuisclub zelf geen grensrechter? Het eerste half uur van deze strijd gaf Esto de toon aan. Uitstekende combi naties werden in het veld gebracht, maar de robuuste roodzwarte achterhoede wist aanvankelijk doelpunten te voorkomen. Toen Jan Rietveld een vrije schietkans kreeg, bleek zijn harde effectvolle schui ver voor de Bodegraafse doelman te machtig: 1-0. Het laatste kwartier van de eerste helft kwam Bodegraven ge ducht in de aanval. De bal kwam by de vrijstaande Ooms die snel doortastte en Jacobi van dichtblij passeerde: 1-1. Even voor de rust werd l'Ami opzfl geduwd; de bal kwam bij invaller H. van Kipper- sluis die tussen een wirwar van spelers door scoorde: 2-1. melijk alle In zeges geëindigd. Eerst schoot Hendrikse van dichtbij tegen DCG goalie De Rijk op, die daardoor even het evenwicht verlood en volgens de grens rechter de doellijn passeerde. Bostelaar gaf Middelburg daarna een voorsprong met een werkelijk magnifieke kopbal, waarna eerst kort voor tyd Koning DCG aan het kostbare halve punt hielp. De tweede helft ving aan met offensief van de gasten. Zinko en Groene- veld kregen het zwaar te verduren. Een doelpunt hing in de lucht. Het was Blonk die berekend een voorzet van rechts benutte: 2-2. Lange tijd bleef de stand onveranderd. L. Bakker rukte tot twee maal toe snel op naar het doel, n wachtte te lang met schieten. Plots zag l'Ami de bal voor zich uit rollen. Hij snelde door en bracht de stand op 3-2. Drie minuten later bracht Rietveld de bal goed op en plaatste hem rustig r de vrijstaande Bakker, die hard en hoog inschoot: 4-2. Nu zat Esto op rozen. Enkele harde schoten van Scheer wist Jacobi keurig te stoppen. Kort voor het einde nam Potuyt een vrije trap, waarbij de bal tussen de openingen van ht slecht opgestelde Esto-muurtje door i het doel vloog: 4-3. Het geheel was. behoudens enkele or gevalletje, een sportieve strijd, die Esto verdiend de fraaie b. en w.-beker op leverde. Deze werd door wethouder Van der Heyden met een toepaaselijk woord aan captain Zinko overhandigd. Ook de heer Ooms, voorzitter van Bodegraven, en de aanvoerder der roodzwarten spra ken hun gelukwensen uit. van hel U .K.F. In poule 1 kwamen uit Meersaen uit Meerasen, Quick uit Hoogezand. Viteaae 1922 uit Castricum. R.A.C. uit Rijeen In poule 2: Veisen uit Velsen, RCVO uit Vaassen, Rava uit Den Haag. Rood-Wit uit eVldhoven. De eerste prijs was voor Vitesse uit Castricum. 2e pr. Rava. D enHaag; 3e prijs: RAC (Rijen). De finale tussen Vitesse en Rava werd door Vitesse gewonnen met 2 0. Vitesse kwam hierdoor in het bezit van de Biaachopsbeker, die voordien In hel bezit was van Velsen uit Velsen. De be- ;er werd uitgereikt door mgr. Booymans. Burgemeester Kolfschoten van Leid- •chendam dankte de spelers voor het sportieve spel en reikte aan d« ders van de clubs een vaantje aan. De gehele organisatie was in handen RKAW uit Leldschendam. lijk „Wat kan ons nog gebeuren?" moeten loen de hitte gemakkelijk t« «Ie IK'G-supporter* gistermiddag gedacht was. Mede dardoor was de hebben bjj het verlaten van de Kikker- in Middelburg fascinerend z'jn polder. A.s. zaterdag vindt de slotroiule het aankijken waard. Aan ap van plaats in de nacompetitie, maar het Hjkt geen gebrek en met name bijzondere klasse en bij hoge uitzonde- erop of de beslissing al is gevallen. De dai ring kon Temmink met een volley Amsterdammers hebben aan een punten- scoren. Door deze 6-3, 6-0 is Madera verdeling al genoeg om de kampinena- gerechtig mee te doen met de nationale, titel in de hoofdstad te houden en een waar de sympathieke Voorachotenaar vermoeid UVS. zoals dat tegen Emmen - eenieder zal hem om zijn sportiviteit speelde, lykt niet In staat tot winst te komen. Supporters kunnen echter ook veel doen en wanneer zo'n paar duizend Leideiianrs de spelers aanmoedigen kan een verrassing uit de. i kon deze titel gunen - wel verrassing zou kunnen zorgen. De finale van de heren C tussen de Unlcumspelers Gerard Bakker en Jan Vreeburg werd een langdurig luiso-linc duel waarin én de liitte én de vertra gingsacties van de sluwe Bakker de als favoriet gestarte Vreeburg tenslotte velden. In de eerste set kreeg Vreeburg liefst Middelburg en DCG hebben de warmte 7 setpolnts. maar hjj was niet bij machte in dit weekend handig ontweken. Het om deze winnende stoot te plaatsen, duel in de Zeeuwse hoofdstad werd na- Hlerult putte Bakker zoveel moed dat melijk reeds zaterdagavond gespeeld Middelburg-DCG erdrag. itmoeting alleszins ining was upporters hebben lange tyd met strakke gezichten hel duel gevolgd. Kerst kort voor In t einde kon Koning de verdiende gelykmuker lateu aan te- Verdiend. omdal de combinatie van de bezoekers soepeler verliepen. DCG nam het eerst het heft in handen. Al na v|jf minuten kopte Pelsma de bal in na een voorzet van Mulder, die zich zater dag weer zeer beweeglijk toonde en over zijn inzinking in de wedstrijd tegen Em men bleek heen te zyn. DCG heeft gerui me tyd uitzicht gehad op de overwin ning. Middelburg kwam echter na de rust terug. Om nog enigszins het gezicht te redden wilden det Zeeuwen voor eigen publiek 100 pet. winst blijven spelen. De vier voorgaande thuisduels waren na- Traditiegetrouw kapen de Belgen eer dc eerste overwinningspremies weg uit de prijzenpot van de heren Levi tan en Goddet. Zaterdag wo reldkanipioen Eric de Vlaeminek i voorbeeld werd gisteren gevolgd door sprint fenomeen Walter Godefroot, die in Almania. vorige week nog zo succes- ,-,-n omstreden finale Jai vol tegen UVS, heeft haar zevende ne- *,M't dwars zette. Onze abonnees zyn tol derlaag moeten incasseren. Een verdien- dusver nog niet zo succesvol gewc de nederlaag was het tegen Rhnden Vlaeminek mag dan wel de hoogste Rheden-Almania geenszins. l)e mannen uit Broeksittard waren vrywel de gehele speeltyd ster ker, maar ondanks de aanwezigheid van goalgetter Wilms resulteerde dat niet in het gewenste aantal doelpunten. Slechts éénmaal wist de zuidelijke topscorer- de Rheden-doclman het nakijken te ge ven, maar dat was onvoldoende om een of twee punten mee naar Zuid-Limburg te nemen. Theo Slijkhuis was weer de animator in de Gelderse ploeg. Zelf scoorde hy eenmaal, terwyi Stevens voor de andere goal tekende. TOPSCORERS Mulder (DCG) 12; Desar (UVS) 10; Holl (UVS) 7: Stevens (Rheden i 5: Slijkhuis Rheden i; Kamies (Middel burg) allen 4. titel hij de amateurs hebben grote liekendheid geniet hy toch nog niet. Dat zal na dit weekeinde wel anders geworden zijn. Godefroot daarentegen werd veelvuldig getipt. Na loting kwa als winnaar uit de hu» de heer C. v.d. Meer, St. Jeroensweg 11 te Noordwyk. aan wie de cheque van 5.- zal worden gestuurd. De eindprys heeft Intussen dus ook v een wyziging ondervonden. Stond de eindoverwinnaar reeds 80,- te wachten, na dit weekeinde is dat bedrag gestegen tot 35,- Wie nog in aanmerking wenst te komen voor deze premie, die schijnlyk nog wel zal stijgen, kan tot 5 juli zyn oplossing sturen naar Redak- tle Leidse Courant, Papengracht 32, Leidei

Leidse Courant | 1968 | | pagina 8