,BAN DE AUTO" Ajax 2 mist 3 vangen en verliest Ajax (L) wint van falend VOC UW MENING AKTIEVE BEZORGERS PROTESTACTIE TEGEN VERKEERS- TERREUR OP BREESTRAAT DE LEIDSE COURANT Wim Lu-thart redde ENQUêTE OVER WITTE SINGELPLAN meisie van 0NDER LEDEN VER' 0lJD LEIDEN .1 j Het comité dat zich richt tegen de voorgenomen torenbouw aan de Witte I Singel heelt onder de leden van de vereniging Oud Leiden een enquête gehouden. IfArdnnLin<rw/Uwwl vraa£ daarbij was: Ondergetekende heeft bezwaren reap, geen bezwaren VC1 ill j tegen de ingediende bouwplannen van de universiteit aan de Witte Singel. Van de ruim 600 formulieren die verzonden waren, kwamen er 154 terug. Zaterdagnacht heeft de 22-jurige Wim Iiuim 75 procent (117) van de mensen die geantwoord hadden, bleek tégen de I Lugthart uit de Jacob van Campenlaan voorgenomen torenbouw tc zijn, 35 hadden geen bezwaren en twee personen I t, Inwoon.l.r uil «-".d™ bl.noo. Voor do h.ndtokooloeon-ctlo .(Ji. tot verzameld. Leiden, die verloofd was met een Kat- wijker, uit het water nan de Nieuwe Kijn I gehaald. Het meisje was alvast in de auto van haar verloofde gaan zitten de handrem losgemaakt. Toen haar ver loofde wilde plaatsnemen in zijn wagen, reed de wagen het water in. De heer Lugthart, die met z(jn verloofde terug van dansles kwam en het ongeval zag gebeuren, deed snel zijn „zondags pak" uit en sprong te water. Iiy kon het por tier van de auto nog openkrygen, omdat dat nog niet geheel onder water zat. MAANDAG 1 JULI 1968 sen falend V.O.C. 2 Op het com plex van V.O.C. In Schiebroek ging Ajax eerst batten. Permanent openingsbat J. A. de Jongh maakte in ruim S kwar tier 28 runs, waaronder 3 vieren. Zijn vader, J. J. de Jongh, overtrof hem dit maal met 83 runs. De 10 runs van P. v. EXCELSIOR 2 AJAX (L) 2 I Averom en de 16 van M. Fontein droe- Op het zonovergoten veld van Excel- gen eveneens hij tot het totaal van 112 sior begon Ajax 2 eerst te deaden. Door runs, gescoord in ruim 8'/2 uur. Daarna 't warme weer werd 't fielden en vooral j ging VOC batten, het bowlen van Ajax bemoeilijkt. Maar Cricket attfiÉPKSB DemonsIran ten plaatsen kruis op Chtirchilllaan Met borden waarop opschriften als „auto moordenaar", „Bun de auto" „12 doden is meer dan genoeg" en „Geen ze brapad inaar zebraweg" hielden enkele tientallen jongelui zaterdagmiddag om streeks drie uur een protestactie op de Breeatraut. De demonstranten, die zich ter hoogte van de M aarsman steeg ver zameld hadden, wilden met hun actie protesteren tegen de verkeersterreur. Om hun leuzen kracht hjj te zetten met daden hielpen de demonstranten voet- gers bjj het oversteken van de Brees- straat. De demonstratie nam ongeveer een uur In In-slag, daarna ging de groep in optocht door de stad naar de Chur- chlllaan. Op de middenberm van de Churchill- laan-hoek Telderskade werden de de monstranten opgewacht door de leden van het comité „Leefbaar Leiden". Daar werd vervolgens een zwart houten kruis met het opschrift (in rode verf) „No. 12, 1S-6-1968" geplaatst. Aan het kruis was een witte doodskop bevestigd. Het plaatsen van het kruis gebeurde op de plek waar op 18 juni j.l. de 72- jarige Leidenaar Ph. M. Lammors-Lis- net op het zebrapad werd doodgereden door een Duitse sportauto. Hij was het twaalfde verkeersslachtoffer In LeideD tot nu toe. Vorig Jaar bedroeg dat aan tal in dezelfde periode 5). Na het plaat sen van het kruis legde de 5-jarige Hen- kie Singcrling uit de Schoolsteeg bloe men. De aanwezigen namen enkele ogen blikken stilte in acht. Zaterdagavond omstreeks zeven uur trokken twee agenten het kruis uit de grond en namen het mee naar het bureau. Vormingscentrum „De Sleutelbloem" Het kursusjaar 1967 -1968 is dinsdag 25 juni feestelijk afgesloten. Ongeveer 90 personen zijn per bus vervoerd naar ed Nieuwkoopsc plassen, alwaar een rondvaart werd gemaakt. Bij Tijsterman de Nieuwkoopse plassen, alwaar een de getuigschriften uitgereikt. De heer J. Nlcuwcnkamp, direkteur van de stichting „De Sleutelbloem" en van de stichting Vorming Werkende Jeugd te Lelden, reikte namens het be stuur de getuigschriften uit. De heer Nieuwenkamp deelde mee, dat belde stichtingen thans hetzelfde bestuur hebben en dezelfde direktié. In de praktyk betekent dit een fusie. Met ingang van het nieuwe kursusjaar zal men ook gebruik gaan maken van de zelfde akkommodatle in de Haverstraat. P. Driessen, W. M. J. van Leeuwen. P. C. M. Peet, A. de Bree. C. van Boelen, f. de Roode, M. de Mooy, L. Witvliet, J. van Dyk. A. van der Bent, J. Overdijk, M. Hermes, M. Zandvliet-de Jong, W. de Mey, L. van Duyn, C. Borreman-de Wit, G. Borreman, W. A. de Mey. A. Boelee, A. M. Stouten, H. G. M. A. Westbroek, A. C. Verhoef. M. C. Schuckhard. C. L. Meyer, J. Braxhoven, M. E. van Nierop, M. Noort, A. S. Ravensberger, A. W. Gravenkanip, W. Leensvaart, C. H. Wa- gemaker, J. J. Vavler, A. de Roode, E. de Roode, F,, v. cl. Kwaak. A. v. d. Berg Leidse processie naar Kevelaer VERENIGING SANCTA MARIA A.s. woensdag 3 juli houdt deze vereni ging haar driemaandelijkse bijeenkomst. Het adres is: voormalig gebouw Zusters van de Voorzienigheid, Hogewoerd 57, des middags van half drie tot vier uur. Wat inmiddels gereed gekomen is, zul len de dames gaarne in ontvangst ne men. Er ligt ook voldoenre materiaal De volgende bijeenkomst is in okto ber. Het bestuur rekent op de opkomst van alle medewerksters. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen tandheelkunde de heer A. de Vlaming uit Leiden. Terwijl hij met het inmiddels bevrtyde I meisje naar de kant zwom, zonk de auto naar de bodem van de Nieuwe Rijn. AUTO IN SLOOT- remspoor 76 meter Op de Invalsweg van rijksweg 4a bij de Holiday Inn te Leiden Is een auto, be stuurd door een 37-jarige Leidenaar over de kop geslagen en in een sloot ge reden. De bestuurder reed vermoedelijk te hard, want eerst werd een zichtbaar remspoor op de w eg ter lengte van maar liefst 32 m. zichtbaar. Daarna is de wa gen de berm ingeschoten, daar was 30 nieter van zichtbaar. Tot slot kwam de auto In de sloot terecht, waar hjj nog 14 meter dóórging voordat hij tot stil stand kwam. In de auto werd alleen een hondje aan getroffen door de politie. De bestuurder was naar huis gelopen. Hij werd door de EHD van huis gehaald en naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht, waar men een lichte shock bij hem konstateerde. Het voertuig was ernstig beschadigd. DIEVEGGEN BETRAPT Twee meisjes uit Sassenhelm, resp. 14 en 17 jaar oud, zijn in een Leids waren huis opgepakt, onder verdenking van diefstal. De diefstal bestond uit een aan tal barbie-poppen, toiletartiekelen en make up en grammofoonplaten. De tota le waarde is 150, Postduiven vluchten P.V. „Het Oosten" Leiden Wed vlucht vanaf Noyon: S. dc Haas 1, 3, 8, 10; P. Noppe Ln 2, 5; C. Vesseur 4, 7, 9; W. Hendriksen 6. Wedvlucht vanaf Chateauroux: N. Boot 1, 6; P. Noppe Ln 2; L. Burgers 3; Comb. v. d. B.-J. 4; C. Vesseur 5; W. Hendriksen 7, 8; S. de Haas 9; J. Ding jan 10. N.B.v.Z. afd. Lelden Wedvlucht vanaf Noyon: J. Admiraal 1, 15; Gebr. v. d. Krogtf; 2, 13; G. Noteboom 3, 5; T. v. d. Ploeg 4; H. Spaargaren 6; J. Wo- wijs 7, 12. 16; P. Wolvers 8, 20; G. Mens 9,11; Gebr. Geyteman 10; J. Roest 14; S. de Haas 17; T. Onderwater 18; P. Noppe Zn. 19. Wedvlucht vanaf Chateauroux: J. Roest 1; H. Flippo 2; L. Drost 3; G. Am- nierlaan 4: N. Boos 5: M. Reyerse 6; P. Sloos 7; Haas-Nieuwendijk 8; B. v. d. Stel 9. 20; J. Admiraal 10; W. Heems kerk 11; P. Noppe Zn 12; L. de Ridder 13; Gebr. v. d. Krogt 14; L. Burgers 15; Comb. v. d. B-J. 16; A. Stravers 17; W. de Vreugd 18; H. v. d. Vecht 19. Mej. E. Ph. J. Aalders slaagde tc Nij megen voor het examen Kinderbescher ming A. Het was dringen bij nieuwe middeldiepe zwembad Leimiiiden Nog enkele weken scheiden ons van de dag. waarop de Leidse Processie naai Kevelaer haar jaariykae bedetocht naai O.L. Vrouw Troosteres van de bedroef den hoopt te houden. Dat zal dan zijn voor de 231ste maal. De trouwe deelnemers vun Leiden er Omatrekei tocht zulh i op 11, 1: flink aantut j Zaterdagmiddag om twee uur werd liet middeldiepe zwembad aan de Raadhuis- laan te Leimuiden door burgemeester II. L. Breen opengesteld voor het publiek. Door de enthousiaste menigte, die een Aan de Technische Hogeschool te duik wilde nemen, vielen ook de toe- Eindhoven is geslaagd als werktuig- spraken van burg. Breen en de voorz.it- bouwkundig ingenieur de heer F. H. j ter van het Sichtingsbestuur, de heer P. A. J. van Graas, in het water. Na liet betreden van liet zwembad stelde de eerste spreker de waterzuiveringsin stallatie in werking. Hij maakte daarna met wethouder J. den Haan en oud- gemeentesecretaris J. C. de Ren en het stichtingsbestuur gebruik van zijn recht, kosteloos bad te nemen. gaan. Wij hope Ingevolge 't Koninklijk Besluit van 18 april j.l. is notaris Bakker eervol ontslag verleend. VAMOR - DIPLOMA'S Bij de op vrijdag 28 juni jl. afgeno men examens van de stichting Va mor te 's-Gravenhage, slaagden voor het Va- mor-diploma-rij-instructeur voor de cate gorie B-E de heren: W. Buis te Llsse; C. van Kampen te Voorhout: C. v.d. Meer tc Rijnshurg, G. v.d. Meer te jaarlijkse bede- Roelofarendsveen e„ h. Steenbergen te geen verstek laten i^iden Voor de categorie C-D-E- slaag de heren H. Arends te Zoetermecr •ii. van Ast te Voorschoten. LEIDSE AGENDA MAANDAG 1 JULI DINSDAG 2 JULI Kamer van Koophandel: Openbare le denvergadering, Stationsweg 41, aanvang drie uur. LEIDSE HEN GELCOMPETITIE De stand na de eerste zondag is als 1. D.V.S. I 8 pnt. 165 stuks 2. Sportvrienden 18,, 79 3. Sportvrienden II 6 78 4. Hengelsport I 6 74 i G. bedevaart Met de actie voor eeu geldinzameling voor dit zwembad is het stichtingsbe stuur vorige week gestart. Deze actie loopt zeer bevredigend. Velen zijn be reid de contributie voor een tijdsduur van tien jaar, bij vooruitbetaling ineens te voldoen. Het Stichtingsbestuur heeft echter veel geld nodig en vraagt daar om ieders volledige finaneële medewer king. 8. Zaalberg-D.V.V. 4 39 9. D.V.S. II 4 35 10. H.S.V. 2 65 11. De Bliek 2 56 12. De Zinker 0 28 13. De Ruischvoorn 0 27 Het aantal gevangen vis op de eerste zondag van de L.H.C. is als volgt van de eerste 5 vissers: 1. Zandbergen D.V.S. I 45 stuks 2. J. van Loon Jr. D.V.S. I 41 3. A. Schouten. Sportvrienden 38 4. W. van Berkel. D.V.S. I 32 5. W. van Loon. D.V.S. I 26 ZOETERWOUDE Gevel in Weipoort opnieuw door auto geramd De gevel van huis no. 43 in de Zoe- terwoudse Weipoort is in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw door een auto geramd. Om kwart over één schrok de familie wakker van de klap veroor zaakt door een automobilist, die komend vanaf het dorp pardoes rechtdoor reed tegen het in het verlengde van de Nieuwe weg staande pand. Mevrouw Ammerlaan-Winter slaapt na de slechte ervaringen van de laatste jaren echter niet meer in de kamer aan de voorzijde van het huis. Een dochter zag juist boven uit het raam dat de automobilist zich met zijn voertuig snel uit de voeten maakte, daarbij echter wel de aandacht op zich vestigend, omdat zijn claxon bleef loeien. De politie vond ter plaatse sporen, in de hand waarvan getracht zal wor den betrokkene op te sporen. De schade het pand is niet onaanzienlijk, maar niet zo zwaar als voorgaande keren. VISWEDSTRIJD VOOR DE JEUGD Door de visvereniging Vrouwenweg werd zaterdag een viswedstrijd georga niseerd voor de jeugd van 6 tot 14 jaar. Strijdtoneel was het water van de Vrou wenvaart waar gevist werd op aantal. Bij de meisjes behaalde Silvya du Prie de eerste prijs terwijl bij de jongens Her man Handgraaf evenals vorig jaar met de erepalm ging strijken. FIETS-PUZZELRIT Zaterdag 29 juni j.l. vond de traditio nele puzzelrit plaats, georganiseerd dooi de hervormde jeudraad. alhier. Ca. 50 deelnemers werden tussen 8.30 en 10 u. gestart voor een puzzeltocht per fiets door Zuidhollandse landschap. Een rondvaart over de Brasemermeer 'ormde een aantrekkelijke onderbreking 'an de tocht, die door onverwacht mooi veer werd begunstigd. Alle deelnemers troffen elkaar aan het eind van de mid dag weer in „Ons Huis", waar een brood maaltijd en de prijsuitreiking het einde betekende van een bijzonder geslaagde dag. Winnaars werden mej. A. v. Kampen i dhr. J. Hulsbos, met minimaai ver schil, vóór de paren Mej. Werkhoven- D. Hulsbos en N. Hulsbos - A. v. Kam pen. JEUGDKOOR OP VAKANTIE Het jeugdkoor zal ook dit jaar weer enkele dagen op vakantie gaan in het pensionaat Jonkerbosch in Nijmegen. Zaterdagavond en gisteren werd daar toe onder H. Missen in de Aloysiuskapel gecollecteerd. De vrijgevigheid werd aangemoedigd door de zang van de kin deren. Niet zonder resultaat. De op brengst bedroeg 736,honderd gul den nieer dan vorig jaar. Zy zullen er beslist geen spijl van heb- hen. En wat de financiën betreft, deze. mogen tocli geen bezwaar zijn. Gelieve voorlopig de duin zondag II, maandag 12 en diiiMlag 13 augustus a.s. (e noteren. Vóór die tyd zullen wij u in dit blad nog nadere mededelingen doen. Burgerlijke Stand Geborc en C Groen; Ana.-tssia M„ d.v. J. J. P. Goldenberg en S. M. Visscher; Pe tra. d.v. P. A Ras en M. van Riems dijk; Ingo, z.v. K. SchüJer en H. Hass; Eduardo C. W. A., z.v C. H. W. Be- kooij en J P. II. Zonderop; Angélique I., d.v. R. A. Lesquillier en A. T. M. Markus; Maurice J.. z.v. B. Terv en N W. Stiefelhngen; Leendert. z.v. D. L. van Duijn on M. L. A. Brussee; Agnes J. M d.v. R van As en J. C. Flikweert; Marijke M. d.v. W. A. Vin cent en M. C. van de Wiel. Gehuwd: J. A. Valk en J. M. H. Stikkelorum: A. D. den Haan en I. H. Oudolf: E. de Graaf en E. Taverne; A. H. Dernee en M. A. J. van Berkel. Overleden: C. Cuperus, 63 jaar, man; A. Slobbe. 61 jaar. man; M. J. van Kampen. 76 jaar, wed. van L. van der Slot. Brandweer te Voorschoten won verrassend De zatcrdagmiddagploeg van de Voor- schoteiise brandweer heeft deelgenomen aan de geweateiyke wedstrijden in klas se THS-HDLD te Heemskerk <NH). THS-HDLD betekent Tank Autospuit - hoge druk, lage druk. Een extra handicap bij deze wedstrij den is de omstandigheid, dat de brand weerlieden tijdens deze wedstrijden een persluchtmasker voor het gelaat moeten dragen. Hoewel het de eerste maal was dat deze ploeg van de Voorschotense brand weer aan deze wedstrijden deelnam, won de ploeg o.l.v. hoofdbrandwacht T. H. F. van Oorschot glansdijk. Er deden 13 ploegen aan de wedstrijden mee. Do Voorschotenaars behaalden 669 punten, waardoor het gemiddelde 7.98 werd. Door dit resultaat zal de Voor schotense ploeg 1 4scpt. a.s. meedingen, om de landeiyke eer te behalen. Dit. zal gebeuren te Roosendaal. •M. Hier door kregen H. R< gelegenheid hun persooniyke totaal te vergToten tot resp. 47 en 31. Verder scoorden voor Excelsior: Th. Bëhm (24) en F. de Leede (11). Voor de lunch had de aanval Ajax 2 niet veel succes. Na de lunch ging het echter beter. F. A. cie Jongh bowlde 4-33. A. F. Eldering 2-37 c de Goey 2-28. Excelsior was all out 148 runs. Om kwart voor 3 begon Ajax te batten. Het openingspaar was echter zo verdwenen. Bij de onmogelijke sland van 8 voor 4 kwam er verandering in, H. de Goey en F. A. de Jongh wisten door goed batten hun wickets gedurende een uur op te houden. Helaas laatstge noemde werd om 4 uur (teatime) in de slips voor 14 runs gevangen. Na de thee onderging H. de Goey met 18 runs het zelfde lot. De staart van Ajax roerde zich niet erg en bij de stand van 53 all out had Excelsior 2 de overwinning in de wacht gesleept. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN INLEIDEN Vertrokken personen in de week van 10 t/m 17 juli 1968 P. F. Meijer, Nwe Rijn 3, Schiermonnikoog, Noorderstreek 32. J. L. Wolsink, Maredyk 33, Didam, Beekseweg 92. A. Jansen. Meerburger straat 3, Wassenaar. Starrenburgerlaan 76. C. F. Hansen. Hooigr. 28. A'dam, Va- leriusstr. 97 ii. T. W. van Lochem, Mid delstegracht 30. Hazerswoude, N. Beets- straat 12. J. A. Cadee, Paramaribostr. 95. Veenendaal, Pr. Willem Alexander- park 475. M. P. L. Klumperbeek. Rijns- burgersingel 3. Oegstgeest, A. v. Nes laan 508. K. Polack. Vreewijstr. 16. Gen nep. Eksterstr. 19. P. J. Langezaal. W. Becknianstr. 34, A'dam, Heemstedestr. 215. J. L. W. Stravers, Korevaarstr. 23, Den Haag, Pletterijstr. 95. J. B. J. Plan- jer, Burggravenlaan 156. Den Haag, Paufenlaan 19. A. J. Verwoerd, Tem- mlnckstr. 20. Hoogeveen, Grutto 22. R. Jans, W. Rozenstr. 20, Rhenen U.. Cune- raweg 425. A. J. Verhoog, C. Schuyt- laan 86, Voorschoten, Puccinidreef 64. J. H. H. Heijting-v. d. Berg. v. Vollen- hovenplein 88. Heemstede, H. W. Mes daglaan 32. L. Waqué, Sieboldstr. 63, A'dam, Makassarstr. 94 I. J. Spijkerman, Da Costastr. 19, Voorschoten, J. Evert- senlaan 339. F. H. Ruijmgaart, Witte Singel 27, A'dam, Rijswijkstr. 319. P. J. P. M. v. Lochem, Middelstegracht 30, Den Haag, Pr. Mauritslaan 59. A. W. A. Edelaar, Rijn en Schiekade 115b, Noord- wijkerhout, P. J. Warmerdamstr. 23. M. Stol, Klikspaanweg 16, Oegstgeest, Fr. Halslaaii 55. J. A. Baan, Gerecht 12, Utrecht, Spaaklaan 28. J. J. F. Singe- ling, Vondellaan 29. Den Haag, There- siastr. 65. F. H. Kraus, Diemelstr. 19, Warmond, Or. Nassaulaan 3a-5. K. H. Verlinde, v. Slingelandtlaan 9, Amstel veen, Maarten Lutherweg 82. P. J. A. de Kier, Meloenstr. 9, Voorschoten, v. Beet- hovenlaan 45. V. H. M. Dingjan, Schel penkade 44, Den Haag, Pellenaerstr. 15. J. H. de Kler-V. d. Hout, Tomatenstr. 10, Voorschoten, v. Beethovenlaan 45. C. H. M. M. Meijer. Houtlaan 23. Oegstgeest, Karei Doormanlaan 78. J. J. v. Kesteren, Houtlaan 55. Haarlem. Kamperlaan 4. H. A. Y. Noë, Rijnsburgerweg 14, Bussum, K. Sophielaan lb. W. S. M. M. Looijaard, Rijnsburgerweg 18, Hilversum, Rossini- laan 5. C. F. Polane, Noordeinde 2a, Den Helder. Het Nieuwe Diep 5. T. H. Tjia, Plantsoen 49. Oegstgeest. Fr. Hals laan 167. M. A. van Rijn. Rapenburg 45. Amersfoort. B. Wuytierslaan 60. L. J. M. Beunk-Verhoeven. Lammermarkt 27, Hillegom, Ardealaan 24. J. C. Portheine, Witte Singel 4, Oegstgeest, Fr. Halslaan 121. A. T. v. Rijn-v. Zanten. Franchi- montlaan 15, Alkemade, Noordeinde 175. H. van Dorp, Hoge Rijndijk 242, Vlaar- dingen, Peperstr. 9. J. Been, Langebrug 63, Zierikzee, Kon. Gustaafweg 2. C. Groustra, en A. J. v. d. Linden. Noord einde 2a. Den Helder, Het Nieuwe Diep 5. S. E. W. Weijennberg, P. J. Blokstr. 47, Wageningen, Lawickse Allee 84. B.. L. F. Clemens. Sterrenwacht 5. Oegst geest. Fr. Halslaan 187. W. L. Bente- DE UNIVKRS1TEITSTOREN Leiden, 30 juni. Bij de discussie over de Universiteits toren zijn in hoofdzaak aesthetische en culturele bezwaren naar voren gebracht. Er zijn echter ook practische, die directe hinder opleveren. Enige weken geleden was er een be- cht dat in Den Bosch waar en toren in 102 meter verrijst, de televisiekij- •rs klaagden over storingen. Dit ver- •hijnsel blijkt ook elders voor te ko- ien bij hoge gebouwen. Men ziet óf niets ui wel onduidelijk óf men krijgt ver killende beelden over elkaar te zien. len zijn dat. als de ge- Ouwerkerk, Akkerhof 9, Duitsland. D. J. E. I. Oostveen, Baehstr. 37, Bodegra ven, Wilgenoord 99. R. A. Verwoerdt, Nic. Beetsstr. 3c, Zoeterwoude. Westein de 23. P. P. A. Kraan, Wasstr. 36, Delft, Julianalaan 63b. W. M. L. Teunissen- Vogelezang. v. d. Duynstr. 32, Denekamp Brinkstr. 7. E. J. Schakenbos, Rijns burgerweg 10, Voorschoten. Leidseweg 423. A. A. v .d. Eijk, Hoge Rijndijk 90d. Oegstgeest, Floralaan 45. J. van Doo- ren-Reep. Moddermanstr. 64. A'dam. Blaukeustr. 44hs. M. H. F. de Vries, Ra penburg 52. R'dam, Frits Ruysstr. 20b. G. F. C. Blonk, Kruisstr. 11, en T. J. M. Blonk-Duurland, Hoge Rijndijk 35, Wou- brugge a.b. Weteringpad. M. C. Molen dijk, Oude Rijn 5, Wouw. Bergsebaan 81. L. G. Bokern. Schelpenkade 58, Venlo, Rijnbeckstr. 222. R. C. Stol-v. Wijn gaarden, Hogewoerd 14, Oegstgeest, Fr. Halslaan 55. E. E. Touw-Helsen, Hoge woerd 92, Delft, M. ter Braaklaan 267. P. F. Geluk en R. Vis, Noordeinde 2a, Den Helder. Het Nieuwe Diep 5. C. G. M. Schaper. Plantage 3, Schermevhorn, Westeinde 58. Gevestigde personen van 10 t/m 17 juli 1968 R. F. van As, Oranjestr. 33. K. Gordijn, Alexanderstr. 24 G. Pilouw, Opaalstr. 24. R. F. Knibbe, Warmonder- weg 45. J. C. van Klink, Opaalstr. 6. J. M. J. van Riel, Brahmslaan 69. A. M. v. d. Brink-Dekers, Opaalstr. 10. H. F. v. d. Zwet, Hoge Rijndijk 85. C. A. M. van Bemmelen. Mezenstroat 2. M. J. T. Stolwijk, Hooigracht 15. J. C. P. M. Kon- ter-v. Dijck, Rijndijk 70. J. T. Linders, Bachstraat 106. M b A El Boubkari, Kraaierstr. 2. H. L. Vasilda, Hoge Rijn dijk 192. J. Strijk. W. de Zwijgerlaan 30. N. Hobbij, Vijf Meilaan 94. D. G. J. Leys- ner, Jacq. Urluspl. 81. A. T. M. v. d. Weiden, Hogewoerd 32a. J. A. Lijftogt Opaalstr. 4. J. A. M. Bogemann-Polman, a.b. Schelpenkade t.o. no. 45. B. E. de Groot, Mozartstr. 203. G. J. Zegers de Beijl. Mozartstr. 17. M. Elbora, Wasstr. 31. M. A. Amezian, Schubertlaan 211. E. Y. G. Kneefel, Breestr. 35a. E. R. On derwater, Hoge Morsweg 120. Y. S. Yang Stationsweg 30. T. H. Wiersma, Witte Singel 9. B. B. M. Gorfti, Nwe Beesten markt 8. N. P. Tjon-Pian-Gi, Schubert laan 9. J. M. T. Bots-v. Woensel. Utr. eVer 14. T. M. G. Onderwater, Brück- nerstr. 11. C. S. G. M. Ritzer. W. Rozen straat 16. A. Marijt, Herm. Costerstr. 1. S. Smit. Kalvermarkt 5. C. W. J. v. d. Akker, Rijnkade 7. W. A. Siere, Hooigr. 28. M. C. Antoni. Mezenstr. 2. H. P. Dreeuws, de L. de Kanterstr. 15. J. H. Noordermeer-Hoogervorst. Jan Paulus- hof 2. L. Valk, Kernstr. 19. M. C. Duive- steijn, De Sitterlaan 14a. Al in de eerste over werd een vang in de slips gemist, hetgeen zich ln de tweede over herhaalde. Dit op het uit stekende fastbowlen van J. A. de Jongh. wiens cijfers, 2-12 in 10 1/1 over, de beste van Ajax waren. Ook R. Veldhui zen bowlde enorm, gesteund door fantas tisch fielden van de overige Ajaxieden. Zijn cijfers: 8-62, waarbij 3 wickets in één over, maar helaas geen hattrick. Vangen van M. Fontein (3x), J. J. de Jongh, F. H. Olthuis en J. H. J. Hoog. Een voorbeeld van het falen van VOC is, dat oud-Nederlands-elftalspeler W. van Weelde op de 3e bal uitstekend in de slips gevangen werd door M. Fon tein op het bowlen van R. Veldhuizen, 4 overwinningspunten dus voor Ajax L 1, wat het ongetwijfeld verdiend heeft. Aanstaande zondag 7 juli speelt Ajax (L) 1 haar volgende wedstrijd tegen HCC 3 op het terrein aan Van Hogen- houcklaan in Den Haag. LEIDSE BIOSCOPEN IVO £lOU, liUU CIJ 9.15 uur. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. (Nacht, vrijdag en zaterdag 23.30 uur) The Giant, 18 jaar. Lido: Gevaarlijk Minnespel, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Mini Weekend - ontraden. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Cash? Cash! (strikt volwasse- Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Doctor Doolittle, alle leeft. Dagelijks 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur, Rex: De bloedige wraak van Ringo, 14 jaar. (Nacht vrijdag en zaterdag 23.30 ur): Sluikhandel in meisjes, 18 j. Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Marktberichten AMSTERDAM, 1 juli - Vee - Aan- ter 186 runderen: 3,70-5.00; 46 varkens 2.64-2.70. Handel vlot. ROTTERDAM, 1 juli - Vee - Aanvoer totaal 1455, slachtrunderen 1064, var kens 391, slachtrunderen 485-520., 420- 460, 375-400, 355-370, varkens: 210-214, 207-210, 202-207; stieren 415-465, worst koeien 350-37. slaehtzeugen 165-175, •are varkens 180-190, slachtrunderen: iets minder, tamelijk, onveranderd, be halve stieren welke iets stijver waren. Varkens: korter, kalm, even hoger. Leeuwarden, 28 juni. Kaas Com missienoteringen (in per kg): Goudse kaas 3.10; Edammer kaas 2.85; Brood kaas 2.85; handel kalm. Huishoudschool „St. A «nes" te Wassenaar vordt tenminste de voorwaa bonden dat de hoge kosten waarop eer- daags de Leidse televisiebezitters ge- i juagd zullen worden voor allerlei an- tenneverbouwingen om nog iets te zien te krijgen, kunnen worden verhaald op de Universiteit, die zich nu eenmaal in .•en dergelijke ivoren toren wil opsluiten, j DOKTERSHULP Katwijk, 27 juni, Naar aanleiding van het overlijden van de 19-jarige G. v.d. Kemp te Doe- tinchem, die ongeveer een uur bewus teloos zonder doktershulp is geweest, zou ik dit willen opmerken; Als men bevreesd is dat men de kosten van Zie kenauto of doktershulp zelf moet dragen indien blijkt dat het niet ernstig is. kan men beter melden dat er een ongeluk heeft plaats gehad. Dan kun je niet ver plicht worden voor de kosten. M. J. d. Aan de Huishoudschool „St.-Agnes" zijn geslaagd: voor de Primaire Oplei ding; J. H. Balfoort, S. A. Bodde, A. Th. Cortenbach. C. C. M. Duynisveld, M. Th. Gerrits icum laude), A. J. M. Kraan, E. G. v.d. Krogt, G. M. C. Lelyveld, M. E. Verbeek, M. H. Verhaart, A. J. M. Loo- yesteijn, J. E. J. van Rhyn, allen uit Voorschoten, G. G. M. Hoogeveen, H. M. T. van Rijn beide uit Noordwijk; C. J. v.d. Kamp. Katwijk a.d.R. A. E. v.d. Linden, Noordwijk a.Z. A. J. Looye- stein Katwijk a.d.R. A. M. Parlevliet, Katwijk: S. J. M. v.d. Ham, J. P. J. Paardekooper. M. G. Terlouw, J. A. Belt, C. Th. Bernet, C. J. Beyersbergen, B. B. M. v.d. Ham, M. J. H. Knijncn- burg, P. A. Koopman, H. B. M. v. Leeu wen. Y. P. H. Meyer, Y. M. J. Nicuwlaat, M. E. Remmerawaal, G. ,1. M. v. Rijn, Th. J. v. Spronssen, P. M. v. Uffelen, .1. A. M. Ansems, J. J. Bellekom. C. de Bode, G. P. Bourgeois, A. Erades, M. Hellendoorn, T. v. Koppel, L. Kei, A. C. M. Knljnenburg, M. K. Knljnen- burg, W. P. M. Kortekaas, P. P. Paar dekooper. G. A. M. Remmerswaal, C. C. A. Rijsdijk, M. H. A. Slats. O. J. M. Streep. C J. Zonneveld, Y. v. Zuyien, allen uit Wassenaar. diplo. Assist Vink uit Noordwijk, C. A. Q. de Lange en C. H. M. Slarrenburg Leiden; E. M. Broese, R. M. C: Campfens, C. G. M. Cleophas, P. G. M. v.d. Ham, J. M. G. v.d. Hulst. P. W. v.d. Lely, A. M. P. Ruygrok, P. M. Straver en M. L. Zee- gers uit Wassenaar. Geslaagden voor het diploma leerling- verkoopster: C. M. ,T. v. Boheemen en M. G. Verhoork uit Voorschoten; G. A. Th. Heemskerk en A. M. J. Kapel uit Noordwijk, C. D. M. Huyg, Leiden, H. Oostingh, Katwijk a.d.R. J. M. E. Gras. C. P. M. v. Haaster. A. C. Paardekooper. J. C. Peverelli, E. P. M. Post, M. F. v.d. Veer, A. C. M. Wildenburg uit Wasse- Geslnngden voor het diploma Assistente N: A. M. C. v. Beek, Noordwijk; J. A. Hüffner, Katwijk; M. G. Th. v.d. Krogt, G. I. Mens en C. B. C. v. Velzen uil Voorschoten; G. M. M. Vreeburg en M. Vreeburg Katwijk a.d.R. J. C. M. Bol len. M. C. Th. v.d. Ham, C. W. v. Laar, W. H. M. Nederhof, A. Nell en J. M. Th. van Wissen allen uit Wassenaar. Geslaagden kostuiininaaister en midden stand: L. W. P. Schulp, Voorschoten; A. F. v. Dijk. W. K. Grundeken, A. C. M v.d. Ham icum laudc). M. G. v.d. Peet (cum laude). W. M. Remmerswaal. C. C Ruygrok. G. A. Verhart en M. A. A i E. C. A. Verhart allen uit Wassenaai Voor de bezorging van onze krant in LEIDEN vragen wij gedurende de vakantietijd: Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4