LZC handhaaft zich in de eerste klasse LEVENSSCHOOL! MATER AMABILISSCHOOL! JONGERENCURSUS! Vlotte afhandeling van lange agenda I 1SZATERDAG 29 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT v Leidse meisjes bieden burgemeester mini-stadhuis (van vóór 1929) aan U „We wilden hem eerst aan een mu- I aeum aanbieden, maar toen we hier op I liet stadhuis geweest waren om wat te vragen, dachten we: laten we hem aan de burgemeester aanbieden. Die heeft er tenslotte het meeste recht op". De 18-jarlge Agnes Breuring en de 0, 12-jarige Itke Mentink, twee Leidse meisjes, beiden leerlingen van het Ag- nes-lyceum, kregen hun zin. Nadat ..1(1, /.ij donderdag op het stadhuis om een audiëntie met de burgemeester gevraagd hadden. Vrijdagmiddag kwart voor drie 0 was het zover. De maquette die zy had- den gemaakt van het Leidse stadhuis Ivan vóór de brand van 1929, mochten zij in zyn kamer aan burgemeester mr. G. C. van der Willigen aanbieden. De bur gemeester vond het „ontzettend leuk, nant er zjjn wel foto's van, maar je kunt je er geen voorstelling van maken". Met deze maquette kan de burgemees ter zich wel een voorstelling maken van hoe het stadhui^, vooi^929 geweest moet zijn. Aan "de hand van een bouwplaat van het „oude" stadhuis, die zij in een hutkoffer in het huis van de fam. Breu ring (Van de Sande Bakhuysenlaan 8). vonden hebben de Leidse meisjes daar van een volkomen natuurgetrouwe ko pie gemaakt. Dat het een natuurgetrou we kopie moet zijn bewijst de teksc op de voorkant van de beschrijving beho rend bij de bouwplaat. „Het stadhuis van Leiden. Serie Beroemde gebouwen in Holland, no. 1. Artistieke bouwplaatte kening van architect G. v. d. Mark en [h- Historische Beschrijving van mr. J. W. Verburgt, Adj.-Archivaris van Leiden". En op de bouwplaat zelf: „Stadhuis met carillontoren te Leiden, gebouwd in 1597, verbrand 12 febr. 1929. Bouwplaat zuiver op schaal 1 k 200. Wassenaar, apr. 1929". Daaronder staat de handtekening van de architect en een stempel van Vroom en Dreesmann, waaruit blijkt dat de bouw plaat een handelsuitgave is geweest. Vanaf maandag zijn de meisjes („we vonden hem en het was een regenachti ge middag. Toen zij we daarmee begon- n") bezig geweest met het knippen i plakken van het mini-stadhuis. Gis1- termiddag vlak voordat zij naar het stadhuis gingen, legen z(J er de laatste In het archief van het stadhuis be vinden zich wel bouwplaat plus beschrij ving, maar een maquette was er nog niet. Dank zjj het initiatief van de meis jes staat die nu op de tafel in de bur gemeesterskamer. De meisjes kregen fotoboekje van het „nieuwe" stad huis, en enkele boekjes over de stad Leiden aangeboden. In de loop van de volgende week zullen z(j met broertjes, zusjes en vriendinnetjes, de door hen gevraagde rondwandeling door het stad huis mogen maken. Leiden zal ook in het seizoen 1969 een zevental in de eerste klasse van de waterpolocompetitie hebben. LZC bereikte dit gisteravond door in „De Vliet" het reeds gedegradeerde Nep- tunus met duidelijke cijfers te klop pen: 52. Ondanks de belangen die er voor de Leidenaars op het spel ston den werd het gisteravond toch nog i leuke partij waterpolo. Neptunus was niet zonder meer be reid de strijd gewonnen te geven en kwam enkele malen tot leuke aan vallen. Vooral in de aanvang van de ^tryd was de defensie van de Leidsohe Zwem Club dit echter gemakkelijk de baas. waarbij vooral het goede doel- i erdedigerswerk van invaller Erik de Vos opviel. Na enkele aanvallen van beide zijden in deze door scheids rechter Maree beheerst geleide wed strijd opende Nico van Sittert de score. Ook in de tweede periode bleef de Leidse ploeg in de meerderheid, en uit een combinatie van Van Sittert, Dick Houthoff en Frank Roelofs doelpuntte de laatste 20. Een omhaal van Hout hoff in de derde speelperiode bete kende 30, terwijl de naar voren ge komen Joop Kuiper 40 op het score bord bracht. In de laatste vijf minuten vatte de LZC-verdediging de taak wat lichter op. De Neptunus-midvoor wist zich wat ruimte te scheppen en keeper De Vos had het nakijken: 41. Houthoff had zijn antwoord klaar en- wist de Z&andijkse doelverdediger voor de vijf de maal te laten vissen. Enkele ogen blikken voor het einde bracht Neptu nus de eindstand op 5—2. Leidse meisjes bieden de ma quette aan. Links de 13-jarige Agnes en rechts de 12-jarige Itke. In het midden de burgemeester. De aanvankelijke schroom die zich voor de deur van de burgemeesterskamer uitte in een korte discussie over het dragen van het voor werp („Draag JU hem maar. Nee hoor draag jy hem maar") was helemaal ver dwenen. Lachend boden zij het geza menlijk naar binnen gedragen werkstuk 4e Zomercursus Amerikaans recht Van maandag 1 tot en met vrijdag 26 juli zal voor de vierde maal in het Juri disch Studiecentrum „Gravensteen" van dO' Leldse Universiteit in het kader van het Leiden-Amsterdam-Columbia Sum mer l'rogram In American Law een zo mercursus over Amerikaans recht wor den gegeven door zes hoogleraren van de juridische faculteit van de Columbia University te New York. De cursus zal op maandag 1 juli om tien uur in aanwezigheid van de amba- sadeur der Verenigde Staten, z.e. Wil liam R. Tyler, worden geopend met toe spraken van prof. dr. P. Muntendam, rector magnificus van de Leidse Uni versiteit en prof. dr. H. Smit van de Columbia Universiteit. De cursus over Amerikaans recht is bestemd voor jon ge Europese juristen of voor vergevor derde juridische studenten. De uit meer dan 100 aanmeldingen gekozen 60 deel nemers, wier leeftijd varieert van 23 tot 35 jaar, komen uit België, Denemar ken, Formosa, Frankrjjk, Griekenland, Groot-Brittannië, Italië, Joegoslavië, Ne derland, Nigeria, Oostenrijk. Roeme nië. Trinidad, Tsjechoslowakije, West- Duitsland en Zwitserland. Velen ont vangen een volledige of gedeeltelijke stu diebeurs dankzij de steun van de Ford Foundation, het ministerie van Onder was en Wetenschappen en enkele grote bedryven in Nederland. Burgerlijke Stand Geboren: Lisette Elisabeth Cornelia, d.v. R. J. Haasbroek en E. C. M. Hinken- kemper; Bianca Vera, d.v. H. N. J. Ser- vaas en E. D. Bouwman; Eduard Petrus Maria, z.v. E. van Hage en W. P. Straat hof; Annemieke, d.v. C. van den Bosch en C. E. Knook; Jacoba Helena Catha rine, d.v. G. W. van Egmond en H. J. Re- wijk; Franclscus Joanns Paulus, z.v. F. M. A. van Brugl en M. T. van der Velde; Marcel Petrus, z.v. B. Lamboo en E. A. van den Berg; Wendy Johanna Maria, d.v. J. B. Disseldorp en J. M. Witteman. Gehuwd: L. C. van dr Voort en M. E. H. Wolvers; L. H. C. Friedertch en P. D. Kuenen; C. M. Kloezen en C. M. de Vink; J. H. Chaudron en M. Montagne; W. P. Rietkerk en J. Vogelenzang; C. van der Pluyni en A. S. van Oosten: A. A. Koster en T. J. Bonnet; H. Regeer en C. P. Heemskerk; A. P. M. Meyknecht en Gravin D. M. van Limburg Stirum; L. A. Put en C. M. Dolieslager; C. F. Vlasveld en A. H. C. M. van der Klaauw; E. F. de Vogel en I. Ravesteyn: P. Vin- coudt en S. E. van Leeuwen; A. H. M. van dar Zon en S. M. Creygton; W. A. Sirach en D. van Duyn. Overleden: S. de Zwijger. 85 jaar, wed van H. N. Breedeveld; M. J. van der Stap, 88 jaar wed van H. Kramer; J. Abma. 72 jaar. man; L. Hoeve. 56 jaar. man; G. J. A. van Marreljk 41 jaar. man M. Ouwerkerk 82 jaar, wed. van M. J. Bouwman. Ondertrouwd: P. C. J. G. Frin en A. C. van den Berg: C. F. van Beusekom en R. J. Osinga; T. de Roode en G. A. D. Broer; P. W. Tiele en T. W. van de Water; D. Noordervllet en E. Philippo; E. Willemse en A. M. Stouten; J. C. Plug en E Lepelaar; B. M. van Beek en C. T. Laven; R. J. A. van der Stok en W. M. A. Caspers; P. P. M. Roelandse en M. W. Floor; J. S. de Waard en W. den Hollander; M. M. Klijn en H. M. F. Verwey; J. Horree en J. J. van der Lub- be; A. van der Hoogt en G. L. van West broek; H. S. Nilssen en P. I. H. Kuyven- hoven; J. W. Thierry en M. C. C. Lens; W. de Roo en M. H. C. den Hollander; T. N. Tettero en H. J. M. Jungschlfiger; R. H. Kreuse en S. H. W. Springer; W. Stikvoort en R. Gunhart. HOGEWOERD 57 7 Grofvuilophaaldienst met vakantie Gedurende de maand Juli zal de grof vuilophaaldienst niet functioneren. Het grofvuil wordt weer opgehaald met In gang van 12 augustus a.s. LEIDERDORP CLUBGEBOUW SPEELTUIN VER. He clubgebouw van de buurt- en speel tuinvereniging Zijlkwartier te Leider dorp zal moeten wyken wanneer de ver binding tussen de zyioordkade en het bestemmingsplan Zijlhof tot stand komt. Een nieuw onderkomen ia reeds door de vereniging verworven, doch de verplaat sing zal nogal wat kosten met zich mee brengen. Om de vereniging, die immers op last van de gemeente moest verhul zen, in de kosten tegemoet te komen hebben B en W van Leiderdorp de ge meenteraad meegedeeld 6000,- voor de vereniging uit te trekken. Door zelf werkzaamheid van de vereniging (schil derwerk, aanleg binnengasleldingzyn deze kosten zeer laag gebleven. BUITENMANEGE De ruitervereniging „Liethorp" wint snel aan populariteit, én aan leden. De in 1967 opgerichte vereniging telt nu reeds 120 leden. Met de vestiging is het echter veel minder goed gesteld. Enige tyd geleden moesten de ruiters het on derkomen aan de Hoogmadeseweg ont ruimen, en derhalve heeft de vereniging het gemeentebestuur om oplossing ver- B en W van Leiderdorp, die het nut in deze ruitervereniging terdege Inzien, willen nu de raad voorstellen een terrein af te staan aan de Munnlkenweg in het plan „Buitenhof" waar dan een tydeiyke buitenmanege kan worden gecreëerd. Het ligt namelyk ln de l^edoellng t.z.t. de ruitervereniging plaats te bieden ln het sportparkplan. De huurpry» die B en W voorstellen Is 530,-. Een credlet Is bo vendien voorgesteld om de aanleg van •n waterleiding te kunnen financieren. RIJDENDE SCHOOLLOKALEN Om de lokalennood en met name ln de Willem de Zwygerschool te kunnen ledigen, stellen B en W van Leiderdorp de gemeenteraad voor een krediet ad. ƒ119.550,— beschikbaar te stellen voor de aankoop van maximaal drie nood- lokalen bij de N.V. Salon- en Wagen- bouw te Montfoort. Deze rydende school lokalen kunnen wanneer het onderwys er geen behoefte meer aan heeft, even tueel ook dienst doen als vergaderlo kaliteit en dergeiyke ln de nieuwbouw- wyken. TIJDELIJK BANKGEBOUW De Stichting Leidse Spaarbank te Lei den heeft by het gemeentebestuur van Leiderdorp aanvraag Ingediend om be schikbaarstelling van grond ln het be stemmingsplan Zyilaan en Meyepolder de vestiging van een tydelljk bank gebouw. B en W van Leiderdorp hebben de raad voorgesteld een stuk grond met oppervlakte van 300 m2 te verhuren de Stichting Leidse Spaarbank. De huurprys zal dan 6.— per m2 per Jaar bedragen, een bedrag dat ook door de reeds gevestigde bankbedryven wordt betaald. SUBSIDIE WARME MAALTIJDEN B en W van Leiderdorp stellen de raad •oor een subsidie ad. 665.80 toe te kennen aan de Protestants Interkerke lijke Stichting voor Maatsehappeiyk Werk en Gezinszorg te Leiderdorp. Het bestuur van deze stichting ver zocht schriftelijk op 12 april 1967 in aanmerking te mogen komen voor een subsidie van 1.625,80, zynde de ge maakte kosten voor investeringen ten behoeve van het verstrekken van warme maaltyden aan bejaarden. Een gedeelte 960,is inmiddels voor rekening ge in van het Koningin Juliana Fonds, zodat nog een bedrag ad. 665,80 res- Bromfiets-sloper voor rechtbank Een 20-jarige jongeman uit Leiden zei voor de Haagse politierechter dat hij geen verklaring kon geven voor de bromfietsdiefstal welke hij had ge pleegd, maar de Officier van justitie kon zulks wel. „Gewone hebzucht," luidde zijn oordeel. De rechter vond het trouwens een rare streek, welke de jongeman had uitgehaald. Hij wilde nl. graag een snelle bromfiets bezit ten en toen hij dan het begeerde zag staan, was hij aan het demonteren en monteren gegaan. Dat wil zeggen, hy haalde bepaalde onderdelen uit de ge stolen bromfiets en monteerde die op z'n eigen brommer. Het was pas een jaar later ontdekt. De Officier wilde nog geen gevan genisstraf opleggen, hoewel het een gewone diefstal was. Evenwel zijn nog zoveel mogelijk spullen aan de oor spronkelijke eigenaar terugbezorgd en daarom volstond de Officier met een eis van 75.- boete. De rechter legde 50.- boete op. Openingstijden Gem. badinrichtingen gewijzigd De openingstyden van de gemeente lijke badinrichtingen aan de van der Werfstraat en aan de Lindestraat wor den per 1 juli a.s. gewijzigd. De ope ningstyden voor de badhuizen worden dan geiyk en wel als volgt: dinsdag 8- 11.15, 13.30-17.15 uur, woensdag 8-11.15 en 13.30-17-15 uur. donderdag 8.30- 11.15 en 13.30-18.15 uur, vrydag 8.30- 11.15 en 13.30-18.45 uur, zaterdag 7.30- 11.15 en 13.30-16.30 uur. Schooldiplomazwemmen in „Overdekte" In de „Overdekte" te Leiden zyn by het achool-dtplomazwemmen weer diplo ma's behaald door: Marnlxstraat 104 (hr. Augustinus). Bewys zwem proef (dlpl. A): Saar Otto, Eelco de Vroom, Jan Bruins, Janny v.d. Mey. Diploma Geoefend zwemmer (dlpl. B): Hans v.d. Werf, Marianne de Mooy, Theo Ouwendyk, Rob Klasholz. Zwem- vaardigheidsdiploma I (dlpl. C): Joop van Oosten. LEVENDAAL 54 (zr. Miriam): Zwemvaardigheidsdiploma I (dlpl. C): Annemarte Bowles. Beppy de Bolster. BOERHAAVELAAN (hr. Hettlnga): Bewys Zweniproef (dlpl. A): Leo Koo- VC.LO NOORDEINDE 40 (hr. Ipenburg) Diploma Geoefend Zwemmer (dlpl. B): Henny Ruardy. Zwemvaardigheidsdiploma I (dlpl. C): Marga Hogenkamp. Benoemingen Leidse Universiteit By onderscheiden besluiten van Cura toren der Leidse Universiteit zijn be noemd: drs. C. van de Merwe, met in gang van 1 april 1968 tot wetenschap pelijk medewerker le klasse in vaste dienst bij de Sociologie; E. A. de Ruiter, arts, voor het tijdvak van 1 Juni 1968 tot 1 Juni 1969 tot wetenschappeiyk me dewerker le klasse ln tydelijke dienst by de Klinische Neurologie; R. Vink, arts voor het tydvak van 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 tot wetenschappeiyk hoofd medewerker in tydelijke dienst by de In wendige Geneeskunde II; Drs. H. Wal lenburg, met ingang van 1 januari 1967 tot wetenschappeiyk hoofdmedewerker in vaste dienst by de Sociologie. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen wer den de navolgende percelen gevélld. To v notaris W. F. Karstens te Lei den en C. van Breda te Poortugaal: dub bel pakhuis Rynstraat 4 en 4a, gemynd op 26.700,- door P. Moerman q.q. T.o.v. notaris M. P. Kapteln te Lel den: woonhuis Mussen broekstraat 21/21* op 7300,- door F. Brands q.q.; woon huis Mussenbroekstr. 23/23a op 5050,- door J. Verbaan; woonhuis 5e Binnen vestgracht 2 op 2450,- door J. v. Aller q.q.; woonhuis R. Visscherstraat 53 op 8900,- door J. de Bolster. Vakantiebezigheden 1968 te Voorschoten Voor de verschillende aktiviteiten heeft zich inmiddels een groot aantal deelnemers opgegeven. Vooral voor de natuurtocht bestaat grote belangstel ling. Het zal daarom noodzakelijk zijn meer tochten te organiseren dan aan vankelijk gedacht was, aangezien het de bedoeling is dat de afzonderlijke groepen niet te groot worden. De na- tuurtochten zullen in ieder geval wél in de week van 15 t/m 20 juli gehou den worden. De plaats van samen komst en de dag en het nur van ver trek zullen tijdig worden bekend ge maakt. De hengelwedstrijd, die gepland as op maandag 8 juli. moet wegens organisatorische moeilijkheden wor den verzet naar zaterdag 20 juli a.s. Degenen, die zich voor deze wedstrijd hebben opgegeven en op 20 juli niet kunnen doen, kunnen hun inleg- geld terugontvangen ter gemeentese cretarie. afdeling financiën c.a. Andere belangstellenden, die nu wel aan de wedstrijd kunnen deelnemen, kunnen zich eveneens ter gemeentesecretarie opgeven. Tengevolge van de grote deelname er assistentie nodig voor de leiding van enkele onderdelen van het pro gramma. Met name voor de ruilbeurs op dinsdagmiddag 2 juli en de sp■'el- stad, die gehouden wordt van 5 wtn 10 augustus, wordt nog uitgezien naar personen, die een handje willen hel pen.' Zij die daarvoor belangstelling hebben, kunnen zich opgeven ter ge meentesecretarie, afd. financiën c.a. Aangezien men in de speelstad ge bruik wil maken van veel waardeloos materiaal, worden de Voorschoten verzocht lege blikken, kartonnen dozen en andere bruikbare voorwerpen te verzamelen. Men kan deze materialen iedere dins dagavond na 8.00 uur afgeven in het Baljuwhuis, Voorstraat 12 te Voor schoten. Indien men grote hoeveel heden materiaal beschikbaar wil stel len, worden deze afgehaald (telefoon- "e aan de heer Gerritsma nr. 3304). De ruilbeurs zal in het Cultureel Centrum worden gehouden van 2.00 - uur 's middags. Belangstellenden kunnen zich aan de zaal nog opgeven tegen betaling van 0.50. De tafeltenniswedstrijd begint te 2.00 uur 's middags in de Adegeestzaal, Richard Wagnerlaan. Indien mogelijk eigen bat meenemen. Ook voor deze wedstrijd kan men zich nog opgeven aan de zaal tegen betaling van 0,50. Alleen toegang op gymnastiekschoe nen of blote voeten. Hoewel statutair een tweede verga dering nodig zal zijn voor de defini tieve afhandeling van de punten con tributiewijziging en bestuursverkiezing werden beide punten voorlopig in de jaarvergadering van „Rouwkoop" aan de orde gesteld. De 40 aanwezige leden 'hadden geen overwegende bezwaren tegen de voorgestelde contributiever hoging. Nadat de scheidende voorzit ter vele afscheidswoorden gesproken had tot evenzovele leden, die hun functies in verschillende commissies neerleggen, stelde hij zijn waarschijn lijke opvolger, de heer S. W. Venema, oud-eerste-elftalspeler van Veendam, de aanwezigen voor. Uit het ap plaus. dat deze ontving, nadat hij zich zelf ook had gepresenteerd, mocht men afleiden, dat zijn verkiezing op de volgende vergadering geen moeilijk heden zal geven. Als blijk van waardering werd aan de scheidende voorzitter een barometer aangeboden en toen de heren T. den Hollander. C. Drillenburg en M. Bol een insigne rijker geworden waren voor hun 25-jarig lidmaatschap, werd de vergadering diep in de nacht geslo- HOGEWOERD 57 PROMOTIES AAN LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Leidse Universiteit is de heer W. Th. A. M. van der Lugt, we tenschappelijk medewerker aan de universiteit, cum laude gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen op een proefschrift, getiteld „Quantum chemical studies of reactivity and electronic spectra". Pro motor was prof. dr. L. J. Oosterhoff. De heer E. E. Ch. I. Roskam is ge promoveerd tot doctor in de sociale wetenschappen op een proefschrift ge titeld „Metric analysis of ordinal data in psychology". Promotor was prof, dr. J. P. van de Geer. De heer Ros kam, die in Den Haag werd geboren, woont thans te Nijmegen. De heer A. J. van der Eb is gepro moveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proef schrift, getiteld .Fysisch-chemisch en biologische eigenschappen van het DNA van dierlyk tumovirussen". Pro motor was prof. dr. J. A. Cohen. De heer Van der Eb, die te Bandoeng werd geboren, woont thans te Oegst- De heer L. W. Hessel is gepromo veerd cum laude tot doctor in de wis kunde en natuurwetenschappen op 'n poefschrift, getiteld „Manganic acetate in anhydrous acatic acid (preparation, structure and some exidizing proper ties)". Promotor was prof. dr. E. C. Kooyman. De heer Hessel, die in Den Haag werd geboren, woont te Alphen aan den Rijn. De heer B. R. Bot is gepromoveerd cum laude tot doctor in de rechtsge leerdheid op een proefschrift, getiteld „Nonrecognition and treaty relations". Promotor was jhr. prof. mr. H. F. van Panhuys. De heer Bot, die te Djakarta werd geboren, woont te Ukkel. De heer P. C. W. Janson is gepro moveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proef schrift „Biotransformatie processen in microsomale celfracties van rattele ver" Promotor was prof. dr. H. Veld- stra. De heer Janson, die te Semarong werd geboren, woont te Leiden. Aan de Leidse Universiteit is gis teren, vrijdag 28 juni, de heer G. K. van Dongen, tandarts te Nieuwerkerk aan de IJssel. gepromoveerd tot doctor In de geneeskunde op een proefschrift, geti teld „Het temporo-mandibulaire gebied by de mens in de stadia van vijftig en tachtig mm. kop-stuitlengte". Deze pro motie is de eerste van een tandarts te Leiden na de wetswyziging van 1947. die impliciet voor tandartsen de moge- ïykheid opende te promoveren tot doc tor in de geneeskunde. Promotor was prof. dr. J. M. F. Landsmeer. De heer M. J. M. Bless is gepromo veerd tot doctor ln de wiskunde en na tuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „On two hollenld ostracode gene ra from the upper carboniferous of North-Western Spain". Promotor was prof. dr. A. Brouwer. De heer A. M. A. d'Ans promoveerde tot doctor in de letteren op een proef schrift, getiteld „Le Créole francais d"Haïti". Promotors waren prof. dr. L. Kukenheim Ezn. en prof. dr. J. Voor- Zwemvaardigheidsdiploma's Diverse jongens en meisjes hebben weer voor de diploma's Geoefend zwem mer (B) en Bewys Zwemproef (A) ge zwommen. De namen van geslaagden zyn: Diploma A: Bram Bekooy, Silvia van Berkel, Marianne de Boer. Hans Botermans, Hennle Gressle. Tineke Hes- husius, Panoras den Hollander. Peter Kuipers. Hans Kuipers, Silvia Leemans, Ton v.d. Lucht, Hans Mader, Leontine Meiman, Henk Nlekerk. Marthy On derwater, Marga Opdam, Wilfriede Ouwerkerk, Marjo Rotteveel, Hans Schnts, Marian Stikvoort, Wim Stik voort, Nobbe Westra. Diploma B: Yvonne Bakker, Sjaak Bekkooi, Ronnie Bonarlus, Jan Fllppo, Connie Gressle, Henrlët de Helden, Hans de Hoed, Gon- nle Kammenga, Ben Klink, Hans Krom, Michel Labordes, Hetty Nleuwenburg, Rln van Tongeren. Alle deelnemers zyn geslaagd. OEGSTGEEST Geboren: Klaslna, dr. van M. Maat on P. H. Glasbergen: Eelco, zn. v. H. W. van Loon en C. Duiker; Jasper Dirk, J. van der Meulen en F. Kuipers; Mar tin Coenraad Eduardua, zn. v. B. J. Smulders en R. J. de Smit. Ondertrouwd: H. C. M. Duivenvoor den en P. I. S. v. Kampen; J. J. van der Voort en E. M. H. Dofferhoff; C. den Hollander en C. H. \an der Weyden; H C. de Grull en M. E. Nagtegaal; G. Schipper en D. J. Norris. en W. M. J in de handige krwepfles 110,56 per liter WYNAND FOCKINK Marktberichten LEIDEN 28 juni, Groente Aardbeien 53-54, Aardappelen 15-26, Andy vie 16- 18, Doperwten 110-120, Peulen 100-200, Snybonen 205-240, Stnmbonen 260-290, Tuinbonen 27-41, Kroten 33. Rode Kool 20-23, Spitskool 20-24, Postelein 18-32, Rabarber 23-29, Spinazie 12-60, Kom kommers 17-29. Tomaten A 410-420, B 420-430, C 390-410. Waspeen 28-40, per 100 kg. Bloemkool (6) 53-84, (8) 45-66, (10) 22-50, Sla 7-19, per 100 stuks. Bos- peen 41-44, Kroten 5-14, Peterselie 3-10, Seldery 4, Uien 15-16 per 100 bos. Ca- pucyners 121-154. Aan de Ryksuniversitelt te Utrecht is geslaagd voor het doet. ex. klassieke letteren de heer J. A. Z. Hooft Graaf land, wonende te Lelden. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 29 JUNI Stadsgehoorzaal - Surinaams Studen tengezelschap, optreden met bal na, 20.00 uur. HOGEWOERD 57? Wegens pensioengerechtigde leeftijd HCW-DIRECTEUR 0. J. SCHREUDERS NAM AFSCHEID IN HOLIDAY INN ln de America-room van de Holiday Inn hebben tal van genodigden gistermid dag afscheid genomen van de dlreeteur van de llollandsclie ('onstruetlewerkplaat- sen, de heer Ir. O. J. Schreuders, die wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeft yd zyn functie zal neerleggen. Hij zal worden opgevolgd door de heren Ir J. G. Halliard en Ir. F. P. J. van Straaten. Het personeel van de HUW had reeds donderdagmiddag afscheid van zyn directeur kunnen nemen. Dat gebeurde In de recreatiezaal van de HUW «aar evenals gistermiddag vele Idnemiii en cadeaus werden overhandigd. Onder de genodigden bevonden zich gistermiddag o.m. burgemeeater G. C. v. d. Willigen en diens Uelderdorpse collega It. M. Gal las, alsmede Gedeputeerde van Zuid-Holland, de heer D. v. d. Kwaak. De heer Schreuders, die tal van binnen- en zelfs ook buitenlandse zakenrelatie* de hand achudde, heeft zich byna 25 Jaar aan de top van de HCW gehandhaafd. Raad van Voorschoten reeds in vakantiestemming GEMEENTE KOOPT 7 KM. KRAAKGAS- BUIS VOOR RUIM EEN TON Jeugdvakantie- bezigheden viel in goede aarde Gisteravond de laatste raadsverga dering van Voorschoten voor het zo merreces. Dat was te merken, drie raadsleden lieten zich wegens vakantie excuseren, mevrouw Stoker was we gens ziekte verhinderd en de heer Westerman wegens huiselijke omstan digheden. De raad had toch nog het vereLste minimum van elf leden. In verband met de invoering van de Mammoetwet kwamen veel onder- wüsvoorstellen aan de orde. De scho len worden aangepast aan het ver nieuwde onderwijssysteem. vandaar aanschaf van nieuwe leermiddelen enz. Al deze voorstellen waren hamerpun- ten. De bevokingsadministratie wordt geautomatiseerd. De raad ging akkoord. Het voorstel inzake de reinigingsrech ten, dat indertijd door het college was teruggenomen werd nu opnieuw en ge wijzigd in de raad gebracht. Er wordt nu een nieuw recht ingevoerd voor de afvoer van vuil per container. De heer Van Eerde kon zich wel verenigen met dit tarief, maar hij wilde de heffing van de 100.- per maand, verdisconteerd in de huurprijs voor de ruimte, waarin de container zich be vindt, laten vervallen. Dit voorstel werd gesteund, maar kreeg geen meer derheid. Het werd verworpen met 3 tegen 8 stemmen. De heer Pels pro beerde daarna gedaan te krijgen, dat de bewoners van de flats de papieren zakken gratis van de gemeente zouden ontvangen. Doch ook hiervan was de raad huiverig voor de consequenties en het precedent, dat geschapen zou worden. Ook dit voorstel werd met 3 tegen 8 stemmen verworpen. Het voor stel van b. en w. bleef dus ongewijzigd. Waardering Mevrouw Scheffers-Munters sprak woorden van waardering tegenover dc familie Begeer voor 't openstellen van het landgoed „Berbice" voor de be jaarden. Het krediet voor de voorbe reidingen van de reconstructie van het tweede deel van de Leidaeweg/Veurse- weg t.w. 50.000.- stelde de raad be schikbaar. Het bouwplan voor de bouw van 20 bcjaardenwoningen in Noord- Hofland werd met algemene stemmen aangenomen. Voor dc toevoer van het aardgas is de gemeente genoodzaakt ongeveer km toevoerbuis, dat indertijd gebruikt werd voor de toevoer van kraakgas. over te nemen. De prijs is vastgesteld op 115.203,62 en de betaling zal in 16 Jaar geschieden. Perceel Leidseweg 357 werd door de gemeente aangekocht. Dit huis zal straks het veld moeten ruimen voor een toegangsweg naar Noord-Hofland. De raad ging met de aankoop akkoord. De verkeorsbrigadiertjes in Voorscho ten worden opnieuw aangekleed. De raad stelde de benodigde kredieten beschikbaar. De nieuwe uniformen krijgen een oranjekleur. De tarieven voor huur van het Cul tureel Centrum werden gewijzigd. Er wordt nu onderachedi gemaakt in ge bruik voor comereiële doeleinden en in gebruik voor culturele doeleinden. De taneven zijn dan anders. Er bestaat een heel schema van de tarieven voor ochtend-, middag- en avondgebruik, voor gedeelten van de zaal en voor allerlei bijkomende werkzaamheden. Ten gemeentehuize kan men de gehele tariefstelling en alle inlichtingen ver krijgen. Jeugdvaknntiebezigheden Hiervan waren do kosten geraamd op 750.- Doch dit jaar zullen de jeugdva kantiebozigheden een enorme uitbreiding ondergaan. Zo zullen er in de eerste vijf weken van de vakantie telkens twee evenementen zyn. B.v. een tekenwedstryd, een hengelwed- strud, een zwemwedstrijd, een tafel- tenniswedstrijd, een wbndel-natuur en speurtocht, een etalagewedstrud, een ruilbeurs, een muziekfestival en een kindervoorstelling Alle verenigingen en organisatie-: hebben medewerking toegezegd. In de laatste week zal o.l.v. de deelnemers van de kadercursus van de Werkschuit een creatieve week worden georganiseerd. Op het terrein van het oude M.O.C. zal een speelstad komen. Alle vormen van de vrije ex pressie zullen worden uitgeoefend zo als boetseren, schilderen, tekenen, pot tenbakken enz Voor deelneming aan de eerstgenoemde evenementen zal per deelnemer 0.50 worden gevraagd. Voor deelneming aan de speelstad 10.- per deelnemer. Toch zullen de kosten na aftrek van He deelnemersbijdragen nog altijd 1500 - bedragen, zodat aan de raad een aanvullend krediet van 750.- werd gevraagd. De heer Schept had enige reserve t.a.v. de 10.- voor kinderen van fi nancieel minder draagkrachtige ouders, Ook de heer Klerk Woltors had enige reserve. Wethouder les tra kon ver klaren dat er voor alle onderdelen van het programma zich reeds 2000 kin deren hadden gemeld en voor de speel stad reeds zo'n 200. Eén dagje Efte- ling of Schiphol is ook niet goedkoop en nu een hele week voor 10 -, dat moest toch niet als onoverkomelyk worden beschouwd. Alle raadsleden hadden veel waar dering voor de plannen en gaven dan ook hun goedkeuring aan het voorstel.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3