Zoeterwoudse raad akkoord met restitutie exploitatiegelden De Zijl consolideert gedeelde tweede plaats Badmintont usie tussen AVOC en EVBC De Spartaan excelleerde in jeugddualmeet met De Dataven VRIJDAG 28 JUNI DE LEIDSE COURANT Ontslag gemeente-architect hamerstuk De Zoeterwoudse raadsleden hebben gisteravond veel gezegd n.a.v. liet voor- van b. en W. oni aan een aantal personen de door hen betaalde gelden inzake de toegepaste exploltatleveror- dening te restitueren. Unaniem was men van oordeel, dat geen hoger beroep moest worden aangetekend en dat spoedige te rugbetaling, Inclusief de rente, moet plaats vinden. Naar aanleiding hiervan, werden vele vragen gesteld aan het college. Vragen die niet alle tot klaarheid werden ge bracht. Zo zal de Vrije Lijst, namens wie de heer C. Straver een lang betoog hield, in een volgende vergadering een meer gedetailleerd antwoord krijgen. Ook de heer A. v.d. Poel wachtte te vergeefs op de door hem gevraagde ge gevens. Het voorstel tot ontslag aan de ge- neente-arcliitect bleek, na alles wat zich hierover achter de schermen heeft afgespeeld, een hamerstuk! De raad, waarvan de heer Joh. van Vliet afwezig was, had nog al moeite met de vaststelling van de notulen. De heer J. v.d. Ploeg (KVP) vond deze te beknopt, waardoor de zaken niet tot recht komen. Hij vroeg n.a.v. de proef met de bandrecorder of dit mis schien de oplossing zou künnen zijn. De heer A. v.d. Poel ging nog verder door te insinueren dat bepaalde dingen opzettelijk weggelaten zouden worden. Hiertegen protesteerde de voorzitter waarop de heer v.d. Poel zijn woorden A.H.O.B. in Ommedykseweg De verhoogde frequentie op de spoor lijn Leiden-Utrecht, geeft geen noemens waardige meerdere belasting op, het vaarschuwingssysteem in de overgang lan de Ommedijkseweg, dat is aangepast tan de verhoogde snelheid. By een re- •onstructie in d*e toekomst zal hier mo gelijk een AHOB komen, schrijven de N.S. aan de raad. De raad ging akkoord met het slui- en van een overeenkomst met Stik- •oorts Bouwbureau betreffende het bouwrijpmaken van het 2e gedeelte van het bestemmingsplan Westeinde. De heer J. Bosman vroeg of de uit- aarbare noodbrug over de Noordbuurt- ewatering niet achterwege kan blyven ils men gebruik kan maken van de afrit an de prov. waterstaat naby het Euro paviaduct. „Er wordt hierover reeds overleg gepleegd", aldus de voorzitter. Uitvoerig werd gesproken n.a.v. het jorstel van b. en w. tot terugbetaling in de gelden die van een aantal per- men zijn geïnd, i.v.m. de exploitatie verordening. ^aar Den Haag Als eerste kwam de heer C. Straver IUVrije Lijst) aan het woord: De voorzit ter had in het verleden al eens in een Ikergadering gezegd: „we moeten het geld) halen waar het is". Dit wekte «oen weerzin op en misschien terecht, p.maar gaafu het dan halen waar het is en dat is dan Den Haag, daar ziet men Ie dit als toekomst en-als we'dan arm- 1a lastig dreigen te worden, dan moeten zjj >r er maar geld op toe leggen. Zij moeten s, deze reserveringen betalen, niet de in- r- woners van deze plaats. Als men", al le dus de heer Straver, „een premie van et rijkswege verstrekt aan de individuele bouwer dan kan het nooit de bedoeling van de wetgever zijn geweest dat ze dit dan weer moesten storten in een fonds dorpsuitleg, Integendeel, dan was het de bedoeling om hen tegemoet te ko men in de hoge lasten, niet in genoemd fonds, hoe zielig dit dan ook mag zijn voor betrokken gemeentebestuur. Bij de behandeling van de begroting over 1968 als ook in de daarop volgen de vergadering, aldus de heer v.d. Poel, die veel kritiek had, had het college hem toegezegd een overzicht te zullen geven van de in vorige jaren weidelijke inkomsten en uitgaven van gelden, ge heven op grond van art. 9 van de ex ploitatie verordening. „Ik had verwacht, dat deze gegevens bij de behandeling van de exploitatieverordening eindelijk eens ter tafel zouden komen: de wet houder had ze toen volgens zijn zeggen al bij zich. Ze zijn er dus en ik vraag er dus nogmaals om, nu zonder uitstel". Dr. T. Pleij vond hierin aanleiding de motieven nu. van de Vrije Lijst te verduidelijken. Allereerst stelde hij dat de exploitatieverordeninng bestaans recht heeft, maar in een aantal geval len verkeerd is toegepast. „Op het ad vies van de rechtskundig adviseur mr. Groenendijk, waren wij ook voorstander van procederen. Tot onze verbazing blijkt nu dat deze zelfde persoon b. en w. weinig kans gaf bjj een proces. Waarom waren wij niet van dit advies op de hoogte?" De voorzitter kon hier staan de de vergadering geen antwoord op geven, omdat de betreffende stukken niet voorhanden waren. Deugdelijke gronden Wethouder H. Sies verklaarde, dat waar de verordening nu wordt toege past die geschiedt op heel deugdelijke gronden „Een ezel stoot zich niet graag tweemaal De heer B. C. v.d. Veer zei dat de prot. christ.-fractie altijd huiverig heeft gestaan tegenover de exploitatieveror dening. Spr. was er verwonderd over dat men na de brief van mr. Groenendijk hier nog mee is doorgegaan. KVP-fractievoorzitter J. v.d. Ploeg kon zich ook verenigen met het voorstel. Htf constateerde wel dat de lasten nu wel afgewenteld worden op een heel kleine groep (de bouwers in de bestem mingsplannen). Dit betekent een groot pré voor andere bouwers. Overigens blijkt dat de rechter aan de verordening als zodanig niet getornd heeft. Antwoord Burgemeester Detmers verzette zich met klem tegen de uitlating dat het col lege hier te lang mee is doorgegaan. „Het was een besluit van de raad dat wij zo lang en zo goed mogelijk hebben uitgevoerd. Ook in de proceduretijd, want als de gemeente in het gelijk zou worden gesteld zou inning van de verschuldig de bedragen achteraf zeer moeilijk zijn geweest. Dr. Th. Pleij interrumpeerde dat dit niet inhield dat de verordening zó moest worden toegepast. De voorzitter moest erkennen dat er fouten zyn gemaakt maar bestreed dat' de beruchtte koppeling, van de uitgifte van de bouwvergunning aan liet betalen van de exploitatielasten, uitgangspunt Is geweest. Het werd een welles-nietes spelletje tussen de voorzitter en de heer A. v.d. Poel, die zeide dat er veel actie door betrokkenen moest worden gevoerd alvorens dit ongedaan werd gemaakt. Nadat de heer v.d. Poel nog eens te vergeefs had aangedrongen op verstrek king van de door hem gevraagde gege vens nam de raad zonder hoofdelijke stemming het voorstel van 0. en w. aan met de toevoeging zoals de heer v.d. Poel had gesuggereerd dat aan be trokkenen ook de rente zal worden ver goed. Aan de agenda werd toegevoegd een voorstel van b. en w. om medewer king te verlenen aan de Stichting r.k. scholen voor de aanschaffing van 25 leerlingensets ten behoeve van de Aloy- siusschool. Aangenomen. Opnieuw vroeg dr. T. Pleij na het uitblijven van de folder inzake de deel name aan de gem. reinigingsdienst. „Waar schort de kortsluitngDr. Plefl vroeg naar meer klaarheid over de ver koop van de grond aan de Nassaustraat welke zo belangrijk ls voor de finan ciële positie van de gemeente. G.S. heb ben bericht dat men In principe wel akkoord kan gaan, maar dat de argu menten van het actie comité Oranjewyk eerst zullen worden bezien. Spr. had ook klachten over de te geringe bezetting by de achoolartsendienst. Burg. Detmera, die vice-voorzitter van deze dienst ia. kon mededelen dat men erin geslaagd la een nieuwe kracht aan te trekken. Het tracé van de nieuwe Rykaweg naar Bodegraven staat nog steeds niet vast. Dit antwoordde de voorzitter aan de heer v.d. Poel. Aardgas in de Wei poort zal een moeilijk haalbare zaak zyn meende burg. Detmera, De 3e vraag van de heer v.d. Poel behelsde de omscha keling van het electr. voltage naar 220 waarop nog een belangrijk gedeelte van het dorp niet is aangesloten. De aan dacht van de SLF zal hier nog eens op gevestigd worden, evenals op de slechte kwaliteit van de hoofdkabel in de Wei poort waarop de heer Bosman wees. De fikse verhoging van de waterlei dingtarieven was een moeiiyk te verteren zaak voor de heer C. Straver. Na kriti sche en waarderende opmerkingen over de asstreep waarvan vele wegen en stra ten in de afgelopen weken zijn voorzien ging de raad weer eens in een langdurige geheime zitting over, de pers en het tal rijke publiek in onwetendheid latend aangaande de zaak die dit noodzakeiyk maakte. Water polocompetitie De Zijl is er gisteravond in geslaagd de gedeelde tweede plaats met AZC te behouden in de tweede klass-com- petitie. Dit gebeurde in een bijzonder saaie wedstrijd in De Vliet tegen ZYV uit 's-Hertogenbosch. Het beslissende doelpunt kwam tot stand uit 'n straf- worp. Na een drietal doelpuntloze periodes werd Kees Pont in 't straf- worpgebicd onder water gestopt en scheidsrechter Van Oosterom kende een penalty toe. Het weinige publiek dat gisteravond het barre weer trot seerde beeft weinig reden tot juichen gehad. Slechts een enkele maal werd er een serieuze aanval opgezet en de beide doelverdedigers hebben dan ook de hele avond last van koude handen gehouden. Het was in de laatste periode dat Kees Pont de enige maal een echte scoringskans kreeg. Met een sprintje zwom hij zich langs de Bossche ver dediger heen en deze zag geen kans meer om hem te stoppen dan onge oorloofd onder water stoppen. Dit betekende een strafworp en al was hel schot van Pont houdbaar, het werd een treffer en de overwinning. In De Vliet heeft de Leidsche Zwem- club vanavond kans zich te verzeke ren van handhaving in de eerste klas se. L.Z.C. is dan gastheer voor Nep- tunus dat al gedegradeerd is en de ploeg van coach Smol moet in staat zijn, ook zonder Parrel, Heck, Koedooder en Versluis, de winst bin nen te halen. Zaterdag organiseert de kring Gou- we-Rijnstreek in Woerden het jaar lijkse waterpolotoernooi. Een totaal van 56 zeventallen, afkomstig van 15 verenigingen, zullen deelnemen aan deze wedstrijden welkke om 10 uur aanvangen. De twee Leidse tweede klassers wachten deze week moeilijke PATER A. VAN AARNHEM SSS TE VOORSCHOTEN HIELD DRUKBEZOCHTE AFSCHEIDSRECEPTIE Per 1 juli a.s. gaat pater A. van Varnhem S.S.S. na een 11-jarig as- iistentschap, de St.-Laurentiusparochie 'oorschoten verlaten. Hij gaat naar «fijmegen om binnen het kader van ijn congregatie nog een nieuwe taak n de zielzorg te aanvaarden. Het kerk- lestuur bood de scheidende assistent receptie aan in het Bondsgebouw. kinderkoor zong met versterking enige volwassen zangers o.l.v. de W. Schrama een toepasselijk lied. rna de leden van het kinderkoor fscheid namen. De meisjes met een loem en de jongens met een sigaar. Pastoor M. M. Out memoreerde de If jaren, dat pater Van Aarnhem in 'oorschoten was. Veel veranderingen n vernieuwingen heeft hij meege- laakt. Hij was een beminnelijk man, veel onder parochianen en niet- larochianen verkeerde. Hij was ook Vanaf gisteren tot en met 27 juli al in het Burgemeester Berkhoutpark beeldententoonstelling gehouden vorden. Het zijn de beelden van de ijdende expositie van de Caroluskring, lat zijn een 15-tal jonge beeldhouwers, lie zich in deze kring hebben ver- nigd. Gisteren opende wethouder estra de tentoonstelling. De opening esehiedde in de raadszaal, waarna een ondgang werd gemaakt langs de eelden in 't park aehter het gemeen de man, die altijd met het laatste nieuws kwam aandragen. Hy was een groot kindervriend en was van vele organisaties de geestelijk adviseur. F.en speciale taak was voor hem het missiewerk. Pastoor Out wenste hem alle goeds toe in zijn nieuwe funktie. Het afscheidsgeschenk van het kerk bestuur bestond uit een enveloppe met inhoud. Ds. Modderaar excuseerde zijn col lega's en sprak namens de prot. chr. pastores. Hij kenschetste pater Van Aarnhem als een groot kindervriend, waarbij hij geen enkel onderscheid maakte van godsdienstige richting. Hij was ook een goed gesprekspartner. Mr. J. van Lierop sprak als afgevaar digde van de Moeder Godsparochie. Hij memoreerde heet feit, dat pater Van Aarnhem ook nog veel zielzorg van de Moeder Godspaochie. Hij heeft verricht onder de parochianen sprak woorden van dank en waarde ring en overhandigde eveneens een enveloppe met inhoud. Daarna spra ken de heer Hendriks namens de LTB en de heer Vogelezang namens SVLV. De heer Van Heteren sprak worden van dank namens de bijbelkring, waar van pater Van Aarnhem moderator GROTE SHOWAVOND Een 15-tal Voorschotense zaken lieden hebben hun medewerking ver leend aan de organisatie van een reclame-show in het Cultureel Cen trum. Het C.C. was geheel gevuld en bekende sterren van radio en t.v. zorgden voor een „gezellig avondje uit." Het optreden van de sterren werd onderbroken met reclame-spots. De conférence op deze avond werd verzorgd dor Cees de Lange. Zuid- Amerikaanse muziek werd gebracht door het trio Los Alegres. Ria Ver-da zong en begeleidde de „Community- singing" met haar accordeon. Peter Grooney goochelde en Johnny Kraay- kamp liet de zaal schateren van het lachen met zijn grollen en pantomime. Met het zingen van „De Bostella" kwam de zaal op het kookpunt. AANVULLING RAADSAGENDA Aan de agenda van de hedenavond te houden raadsvergadering worden nog een vijftal punten toegevoegd, o.a. Aankoop perceel Leidseweg 357 en ruiling van grond gelegen aan en nabij de Leidseweg. Het wijzigen van de legesverordening. Voorts nog drie onderwerpen inzake het onderwijs (het aanschafen van leer- en hulpmidde len voor diverse scholen). VOORSCHOTEN Speciale Jongerenmis Zondag avond om 6 uur zal er in de Moeder Godskerk een bijzondere jongerenmis worden gehouden. Onder het motto „In den beginne was het Woord" zal deze H. Mis worden opgedragen. De zang en de muziek (koor en orkest) staan o.l.v. de dirigent de heer A. J. v. d. Meer uit Wassenaar. wedstrijden. Sleutelstad reist zaterdag naar Amsterdam en ontmoet daar AZ '70, een lastige ploeg om te verslaan in eigen huis. Donderdagavond in De Vliet ontvangt De Zijl het Alphense AZC, en voor beide ploegen is het nodig te winnen om kansen op het kampioenschap te behouden. PROGRAMMA Hedenavond: LZC 1Neptunus 1 (heren); Boskoop 1DKD 1 (dames); LZC 3LGB 1 (heren); BZC 3—De Zijl 4 (heren); Woerden 3LWV 1 (heren); De Zijl 1DWT 1 (dames); De Zijl 2DZV 4 (heren). Zaterdag: Kringpolotoernooi te Woerden. Maan dag: Sleutelstad 1HZ&PC 2 (da mes); Sleutelstad 2RZC '90 2 (he ren); RZV 1LZC 1 (dames). Dins dag: AZ '70 1Sleutelstad 1 (heren). Woensdag: Boskoop 3DKD 2 (he ren). Donderdag: De Zijl 1AZC 1 (heren). Geslaagden Albert Sehweitzerschool voor handel en praktijk De resultaten van de verschillende examens op de school voor handel en praktijk (Albert Sehweitzerschool) te Leiden luiden als valgt: Fix brevetMartin Taffyn. Ronnie de Jong. Gonri Kramp; Gerard Kuif. Ru- dolf Verstraaten, Ed Vogelzang. Peter Willemse, Flip Zaalberg. Henk v. d. Berg. Aat Ciere, Bram Laterveer, Jan Solleveld. Sleuteldiploma: René van Alten. Hans Brouwer, Bram Schouten: Winny Doop, Rien Fluit. Wil Harland. Folkert van Kan, Peter Kettenis. Ria Mulder. Han Palm. Bram Siera, Koos Slos, Ap Veld, Jos de Wi, Jan van Ginkel, Tiny v. d. Born, Hans van Biezen, Fietje Gorree, Kryn van Hooidonk. Henny Robyn, Jan Solleveld. Truus Uithol, Jan van Wyk; Piet Stouten. Groot sleuteldiploma: Bram Schouten; Wlnny Doop. Rlen Fluit. Wil Harland. Folkert van Kan, Ria Mulder. Han Palm. Bram Siera, Koos Sloos, Ap Veld. Henny Verhoork, Jan Verstraten. Paula v. d. Blom. René Dijkstra, Jos de Wit, Jan van Ginkel. Tinv v. d. Born, Hans van Biezen. Fietje Gorree. Krijn van Hooi donk. Henny Robyn. Jan Solleveld. Truus Uithol, Jan van Wyk. Edward Hoebink. John v. d. Hoed. Wil v. d. Hoe ven. John Ipenburg, Margriet Jans sen, Maarten Klunder, Ed Koch. Louis Stouten, Guus v. d. Bos. Kantoorassistent: Hans Beyk. Antho ny Hegemna. Silvia Hicks. Maarten Klunder, Louis Stouten, Theo Wolf, Ka- rel v.d. Berg. Cees Blege, Maaike van Dam. Fred Hartog, Wim v. d. Llppe, Gé Meertens, Janny v. d. Poel, Henny Kruit. Winkelassistent: Karei v. d. Berg, Fred Hartog, Wim v. d. Lippe, Michel Riethoven, Hans Bink, Rob Brederode. Nico Volker, Frits Welling. ZOETERWOUDE GROFVUIL OPHAALDIENST Met ingang van maandag 1 juli a.s. zal in de gemeente Zoeterwoude iedere eerste maandag van de maand gratis grofvuil opgehaald worden. Op de nor male ophaaldagen zal uitsluitend nog huisvuil worden geaccepteerd in goed gesloten vuilnisemmers. Huisvuil ln do zen etc. naast de vuilnisemmers ge plaatst zal dus niet meer worden mee genomen. Het Bureau Moederhulp van de Kath. Ver. Meiajesbelangen zoekt gastgezin nen en doet hierbij een beroep op een ge zin of alleenstaande dame. die bereid zijn in voorkomend geval een aanstaande nlet-gehuwde moeder tydeiyk in huis op ta Reacties worden gaaine ingewacht b(j het Katholiek Bureau Moederhulp iK K M i. Hugo de Vliesstraat 1. Leiden, tel. 25708 i maandag tot en met vrijdag van 9.00-12.30 uur i. Vandaag heeft „meester" De Vette af scheid genomen van de H. Hartschool aan de Lusthoflaan. Gedurende de drie jaar dat hy aan deze school verbonden was heeft hy zich onder de ouders een reputatie weten te verwerven van Ie mand. die zich met hart en ziel aan de school gaf en daarvoor menige vi-ye middag belangeloos opofferde. Voor hem eindigde de school niet om vier Leidse Ver. v. Post zegelverzamelaars sloot seizoen Tijdens de laatste vergadering van de Leidse Vereniging voor Postzegel verzamelaars heerste gisteravond in het logegebouw aan de Steenschuur reeds een vakantiestemming. De voorzitter, de heer A. de Best, memoreerde de jaarvergadering van de Nationale Bond te Eindhoven, waar alle georganiseerde postzegelverzame laars weer eensgezind optraden. Op de nationale tentoonstelling behaal den de heren Kraayenbrink en Van der Vlist ieder een zilveren medaille, terwijl de heer Briel brons bemach tigde en de originele plaquette van de Pelikaan-vlucht in 1933 kreeg uit gereikt, tezamen een waardige pre sentatie van de Leidse filatelisten. De volgende grote veiling in Leiden zal op 9 oktober a.s. worden gehouden. In plaats van de aftredende com missaris, de heer Smits, werd de heer C. Snaar benoemd. De veiling van 75 kavels o.l.v. de heer A. J. Hagemans had ook onder de vakantiestemming te lijden en trok niet de normale grote belangstelling; enkele series gingen zelfs retour. STATENTOCHT 1968 Vrijdag 19 juli a.s. zal de 15e Sta- tentocht verreden worden. Deze auto toertocht wordt gehouden ter herden king van het besluit van de 12 staten- steden, genomen in de Statenzaal te Dordrecht op 19 juli 1572, om Prins Willem van Oranje te steunen in zyn stryd tegen de Spaanse overheersing. De toenmalige Statensteden zijn: Dor drecht, Gorinchem, Oudewater, Gouda, Leiden. Haarlem. Monnikendam, E- dam. Hoorn, Enkhuizen, Medemblik en Alkmaar. Het zyn deze steden die de route bepalen van de jaarlijkse Statentocht. De deelnemers kunnen vanuit iedere Statenstad starten en kunnen naar eigen inzicht hun route bepalen, mits zy ieder of zes van de Statensteden aandoen. Zo zal ook Leiden worden aange daan door vele Statentochtryders. De controlepost is het bureau van de V.V.V. Leiden. Steenstraat lb. De deelnemers ontvangen hier namens het gemeentebestuur een presentje en de veiling „Flora" heeft voor ieder een fleurig boekt bloemen beschikbaar ge steld. Tot 4 juli a.s. kan nog ingeschreven worden bij de V.V.V. Leiden. Het in schrijfgeld bedraagt 10,Een fol der met inlichtingen en inschrijffor mulieren ligt bij de V.V.V. Leiden Op donderdag 20 juni j.l. is op een gezamenlijke vergadering van de bad mintonclubs A.V.O.C. uit Leiden en de Eerste Voorschotense Badminton club, in de bovenzaal van De Gouden Leeuw (Voorschoten) besloten tot een samenwerking van beide clubs. Reden van deze fusie is de leden de gelegen- héicf té 'gevén in bétere zalen te spelen, een trainer aan te trekken en zodoende met zes goed getrainde teams, plus een jeugdteam, de a.s. competitie in Op deze vergadering werd tevens besloten met grote meerderheid van stemmen, de nieuwe vereniging on der de naam Eindeloos Volhardende Badminton Club '66 (E.V.B.C.'66) de toekomst in te laten gaan. Het nieuwe voorzitter de heer J. v. d. Assem; secr. de heer H. Elligens; penn. de heer H. van Tongeren. Wedstrydsecr. mej. F. Kukler. Medische diensten HILLEGOM - dr. N. J. Zimmerman, Hoofdstraat 142. tel. 5121. Apotheek: De Hlllegom8e Apotheek, Hoofdstraat 78. Hlllegom. Wykverpleging: Zr. A. Snel- lenberg, Maarten Trompstraat 49 (Wit- Gele Kruis). KATWIJK-Ryn - dkt. E. E. van der Laan, Rapenburg 1, Rynsburg, tel. 2810 Apotheek: Apoth. Katwyk a.d. Rijn, Kon. Julianalaan 18. tel. 4370. wykverple ging: KATWIJK-zee - dkt. A. F. Beyder- wellen, Boulevard 28, tel. 2182. Apotheek Katwyk-Ryn. LEIDSCH END A M - dkt. Sagarof, Pa trijslaan 32, tel. 4445. Zo.: dkt. Schluter, Kon. Julianaweg 80. tel. 66 11. Wykver pleging: Wit-Gele Kruis, W. Pyperlaan 49. tel. 4161, ziekenauto, tel. 3923. LISSE - dkt. H. A. Holl, Veldhoi. straat 50, tel. 3155. Apotheek: zie HUI gom. NOORDWIJK - dkt. J. D. Mulder. Nieuwe Zeeweg 69, tel.2230. Apotheek: Apotheek aan Zee, Hoofdstraat (za. van -18 uur, zo. van 11.30-18.00 uur), wyk verpleging: Gemeenschappelijk Wijk- gebouw. Van Panhuysstraat, tel. 2907, resp. 2338. NOORDWIJKERHOUT - dkt. K. A. van Praag. Herenweg 17, tel. 02533-2385 Wykverpleging: Zr, Meyssen, J. v. Beie- renwec l, Voorhout, tel. 025327796. RIJNSBURG - zie Katwyk-Ryn. SASSENHEIM - dkt. H. Kwint, Hoofd straat 324. tel. 7253. Apotheek: zie Hll- VALKENBURC - zie Katwyk-Ryn. VOORHOUT - dkt A. W. Bots, Prof Aalberselaan 2. tel. 7393. Wykverpleging zie Noordwykerhout. WASSENAAR - dkt.W H. Pllnk, Prinsenweg 44a, tel. 2075 en J. H. Jaars- ma. Wittenburgerweg 106. tel. 9676. Apotheek Wassenanrse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. DE ZILK - dkt. H G. Verdeyen, Kerkstraat, hoek Dulndoornstr., Noord wykerhout. tel 2910. Wykverpleging. zie Noordwykerhout. LEIDEN - Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 u. belle men voor spoedgevallen de dok- teratelefoon 22222 Apotheek' Zuider Apotheek. Lammen- schansweg 7. tel. 23553. LEIDERDORP - zie Hazerswoude. Apotheek Za. zo.avond- en nachtdienst van apoth. R. v Breest-Smallenburg wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. Leiden. Wijkverpleging: zie Koudekerk. OEGSTGEEST - dkt. E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Apo theek: Oegstgeestse Apotheek. Wyk verpleging: zr. Warmenhoven, tel. 54510. b.g.g. 22222 VOORSCHOTEN - dkt G. v.d. Kooy, Schlmmelpenlnck v.d. Oyelaan. Apo theek: za. Voorschotense Apotheek. Leid seweg 66, tel. 2525. Zondag: Zuider Apo theek, Lammensc hansweg 7, Lelden, tel. 01710—23555 Wijkverpleging: Zr. Par- mentier, Curielaan 27, t«L 46466. Jongens 11-12 jaar 1 Martien Schoone 8.5 - 4.30 - 8.09; 2 B. v. d. Lans 8.6 - 4 05 - 8.86; 3 Kees van Schooten 8.7 - 4.48 - 10.18; 4 Fons 'Duivenvoorde 8.7 - 3.64 - 7,89; 5 Nico van Steyn 9.1 - 3.93 - 7.59; 6 Fr. Grim bergen 9.3 - 3.70 - 9.43. Jongens 10 jaar 1 Marcel Mariens 10 I - 3.34 - 4 98; 2 Frank Schuurmans 9.9 - 3.11 - 6.10; 3 Dick Prins 10.1 - 3.40 - 7.97; 4 Leo van Rooyen 10.1 - 3.13 - 6.02; 5 Jack de Vroomen 10.2 - 3.10 - 5.85; 6 Dirkjan Veeger 10.2 - 3.05 - 7.07. Jongens 9 jaar 1 Paul de Ree 10.5 - 3.18 - 2 Joep Ruigrok 10.6 - 2.55 5.44; 3 Jos van Aart 10.9 - 3.04 - 4.29; 4 George Mes man 10.9 - 2.87 - 5.16; 5 Wim Hoog kamer 11.2 - 2.60 - 3.80; 6 Arjan Luyk 11.6 - 2.66 - 3.83. Jongens 8 jaar 1 Ard Vermeulen 10.1 - 3.20 - 5.25; 2 Frans Homma 10.2 - 3.09 - 3.90; 3 Gé Paardekooper 10.3 - 2.89 - 5.39; 4 Robby Meyer 10.9 - 2.80 - 3.—; 5 H. Keereweer (Bataven) 11.2 - 2.73 - 4.59; 6 Dennis Teske 11.2 - 2.66 - 3.15. Meisjes 11-12 jaar 1 Nelleke Beelen 9.2 - 3.61 - 6.51; 2 Ank de Vroomen 9.3 - 3.37 - 7.13; 3 Fransca Freriks 9.4 - 3.48 - 5.40; 4 Ans van Dyk 9 3 - 2.95 - 4.70; 5 Jeanet Verplancke (Bataven) 9.4 - 3.11 - 4.57; 6 Nellie v. Noort 9.5 - 3 29 - 6.03. 60 meter - ver - balw. Meisjes 10 jaar 1 Joan v. Hal 9.6 - 3.35 - 18; 2 Karin Paardekooper 10 - 3.50 - 15; 3 Carla v. de Voort 10.7 - 3.15 - 13; 4 José Ro- mijn 10.7 - 3.- 14; 5 Marion Kager 10.8 - 3.20 - 15; 6 M. Hoogervorst 10.9 - 3.30 - 13. Meisjes 9 jaar 1 Tilly Geerlings 10.4 - 3.15 - 7; 2 An nette Elfering 10.8 - 3.8; 3 Scha- kenbos 11 - 2.95 - 13; 4 Connie de Vroomen 11.1 - 3.10 - 15; 5 Corrie Schrijvers (Bataven) 11.2 - 2.50 - 12; 6 Ineke Tekstra 11.3 - 2.90 -11. Meisjes 8 jaar 1 Diana Langeveld 11.1 - 2.75 - 7; 2 Jacqueline Jacobs 11.2 - 2.75 - 5; 3 Maut May 11.6 - 2.45 - 12; 4 Marja v. d. Veld 11.7 - 2.45 - 3; 5 C. Augustinus 11.8 - 2.60 - 4; 6 Jolande de Vries 12 - 2.70 - 6. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 28 JUNI Galerie Van der Vllst - Zomerteotoon- stelllng, 21.00 uur, opening. Hogewoenl 67 - „Komderln"-avond van Mater Amablllsschool, 18.00 - 22.30 uur. 7.ATHBDA6' «9 JUNI' 1 Stadsgehoorzaal - Surinaama Studen tengezelschap, optreden met bal na, 20.00 uur. OPSTELLING MEISJESPLOEG BATAVEN Opatelling meiajeaploeg A-B voor de tweede competitiewedstrijd op zondag 30 Juni a.s. te Rotterdam Nenyto-baan Vertrek 11 uur per trein vanaf station Lelden. Ploegleldstera: Riet de Winter en Ria Ammerlaan. Ploeg I: 100 m A: L. Visser; 800 m A: T. v. d. Poel en M. Elstgeest; 80 in hor den: M. v. d. Harg en L. Visser; kogel A: T. v. d. Poel; hoog A/B: B. Koek, M. v. d. Harg; ver A/B: A. v. d. Weyden; speer A/B: M. Elstgeest en J. v. Oosten; discus A/B: M. Blegstraten en J. van Deventer; 100 m B: M. Blegstraten en J. van Oosten; 600 m B: A. v. d. Wey den en J. Versluis; 4x100 m A/B: L. Vis ser, M. v. d. Harg, M. Blegstraten en J. van Oosten: 4x100 m res A. v. d. Wey den, J. Versluis, B. Koek. Ploeg II: 100 m A: A. v. d. Ing; 800 m A: N.N.; 80 m horden: H. Schllper- oort; kogel A: A. v. d. Ing; discus A/B: F. Versluis: speer A/B: A. Welsink; hoog A/B: T. Buikstrn; ver A/B: W. v. Kesteren; 100 m B: M. Verheugd; 600 m B: T. Buikstra; 4x100 m A/B: M. Verheugd. T. Buikstra, W. v. Kesteren, F. Versluis, res. A. v. d. Ing. Uitgaansdag bejaardensociëteit Herensingelparochie Woensdag 26 Juni bleek ln de vroege morgen, dat de bejaardengebeden voor een zonnige uitgaansdag waren ver hoord. Waar niemand op had durven ho pen, gebeurde. De bussen gingen ctrca half negen weg onder een glimlachend zonnetje. Is het een wonder dat de stem- ulng opperbest was en. bleef kan hel Een mooie bustocht, met aanlegplaats Leeraum voor het nuttigen van een kopje koffie plus gebak; een boottocht van Westerbebouwing naar Arnhem met opnieuw een vloeibare versnapering, genoten onder vrolijke wyajes van een harmonlka. die zelfa inspireerde tot een hupse polonaise. Daarna een goed verzorgde koffietafel in Berg en Dal. waar de daar aanwezige lachspiegels zorgden voor vroiyke Jo- EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zyn geslaagd voor: Kand. ex. Godgeleerdheid de heren G. v. d. Kooy (Schipluiden) en E'. Luitjes (Schiedam). Kerkelijk examen de heer J. Blok (Enschede). Doet. ex. Nederlands t - en 1. de heer P. M. Evers (Den Haag), de heer W. Mooii- man (Capelle aan de IJssel). Kand. ex Nedelandse t - en 1. de heren A. A. M Gommers (Leiden), H. v. Dorp (Vlaar- dingen), de dames M. W van Maanen (Leidschendam), A. C. M. v. d. Toorn (Schiedam), A. W. Meener (Heemste de). Kand. ex. Spaanse t - en 1. de dames J. B. Snepvangers (Den Haagi. W. D. ter Horst (Delft), de heren N M. Verberg (Alphen aan den Ryn). F. H. Habobe (Den Haag). Doet. ex. Algemene taalwetenschap de heer E' pedagogiek de dames C. Kars (Til- H. Th. Creemers (Tilburg). Kand. ex burg), H. W. Uhrin (Boedapest), Kand ex. psychologie mevr. J. M. Schmidt- Abrahams (Leiden), mej. C. C. M Werkhoven (Rotterdam), mevr. J. M. Bruegem-Westerkamp (Den Haag), mej. E. T. Nawyn (Den Haag), mevr. E. Boon-Derksen (Den Haag), de heer R. Gobits (Leiden), de heer E. D Hulsbergen (Oegstgeest), de heer R van Hagen (Den Haag), de heer J. F. den Hertog (Den Haag). Doet. ex. psy chologie mevr. E. von Sehukkmann (Leiden), de heren O. J. H. Haspers (Leiden). L. G. Toornvliet (Heem stede). A. I. van Ginekl (Leiden). H. J. Visser (Delft). Kand. ex. pedago giek mej. A. M. A. te Mey (Den Haag). Doet. ex. Ned. Recht de heren F. R. Salmanf Leiden), D. W. F. Verkade (Leiden). J. Janssens (Rotterdam), B. I. M. Hudig (Rotterdam). Kand. ex Godgeleerdheid de heer A. C. J. Jon kers (Noordwyk), mevr. G. H. Huls- bergen-Sluijter (Leiden), de heer J. H. A. Hulsbergen (Leiden). Kand. ex. pedagogiek mej. J. C. Smit (eiden), Lmej. W. C. P Matina (Den Haag). Kand. ex. psychologie mej. J. I. Cru- son (Breskens). Doet. ex. Frans t.- en I. de heer P. Boogaards (Voorschoten). Kand. ex. psychologie de dames G. W de Topper (Hillegom), C. A. Beneder (Middelburg). Op 24 juni zijn geslaagd: Kand. ex. not. studier. de heer J. P. J. J. Cools (Schiedam). Kand. ex. fis caal recht J. A. van Horzes (eiden). Kand. ex Ned. Recht de heer E. van Huis (Leiden), mej. E. Kooy (Leiden). Kand. ex. not. studier. de heer L. F. Meyer (Amsterdam). Kand. ex. fis caal recht de heer F. M. Molenbrugge (Leiderdorp). Kand. ex. not. studier. A. van Steen (Bergen op Zoom). Op 28 juni 1968 hoopt de heer P. Ti chelaar de dag te herdenken, dat het vijft>£ jaar geleden is, dat de heer Tichelaar promoveerde in de rechts wetenschap. Kand. ex. W. Sociologie mevr. L. Slangen-Bosman (Voorburg), de heren J. P. M. Diederiks (Rotterdam), J. M. Haringman (Voorschoten), mevr. D. R. van Veen-Wöhlken (Noordwyk). Doet. ex. W. Sociologie mevr. G. W. v. d. Ent-Kantebeen (Leiden), mevr. M d. Put-Slangen (Delft), de heren W. M. Hirs (Leiden), J. P. van Bergen (Hoek van Holland). Kand. ex. Spaan se taal- en letterkunde mej. H. Fabei' (Schevenmgen), de heer A. P. D. Bak ker (Schiedam). Doet. ex. Engelse taai en letterkunde mevr. E. Wooding-van Wijngaarden (Leiden), mej. G. 11 Enzlin (Rotterdam), de heren A. M. Korpershoek (Voorburg), V. A. Fe bruary (Leiden). Doet. ex. Klassieke taal- en letterkunde de heer C. E'. Meyer (Brussel). Kand. ex. Cult. An- trop. mej. V. B. Kandt (Rotterdam). Doet. ex. natuurkunde mej. M. H. Pin to (Amsterdam), de heren A. Moutin- ho (Leiden), F. Th. A. Jacogs (Lei den). Doet. ex. scheikunde de heren M. Kuiper (Oegstgeest). P. C. Oele (Den Haag), F. R. J. Willemse (Voor hout), J. G. F. de Jong (Den Haag», J. Jacobs (Leiden), mej. M. Fröhlich (Leiden). Doet. ex. Biologie mevr. J. M. Amelink-Koutxtaal (Leidschen dam), de heren B. J. M. Zonneveld (Leiden), M. J. F. M. van Hasselt (Lei den), de dames E. R. A. Muller (Lei den), A. P. M. Jonsma (Leiden). M.O. Biologie de heer C. Smecnk (Leiden). r. J. H. Osse-Kouman* (Oegst geest). Kand. ex. J. wis- en natuur kunde de heer J. C. Mondt '«-Graven- zande). Op 27 juni 1968 hoopt de heer H. P A. Smit de dag te herdenken, dat het vyftig jaar geleden is, dat de heer Smit promoveerde in de faculteit der geneeskunde. De promotor wa» prof. dr. Van der Hoeven. Doet. ex. II geneeskunde: mej. J. 11. Bruch (Heemstede), mej. M. J. Th Hiltermann (Hilversum), mej. N. I. Regensburg (Rotterdam), mej. W. J de Vries (Dordrecht), mej. A. G. A. Willinge (Rotterdam). O. J. S. Buru- (Woerden), H. R. A. Fischer (Rot terdam), J, R. B. Hagenouw (Roosen daal), G. J. Hordijk (Tilburg), M. W, Kunst (Middelburg), Ch. J. L. M. Meijer (Leiden), H. Mulder (Voor schoten), R. W. A. L. de Ruijsscher (Voorburg), A. J. Verbout (Lisse). Semi-artsexamen: mej. M. C. M. v d. Spek (Den Haag). C. A. van Hees (Hattem), Chr. J. Kerkhof (Amster dam). W. J. v. d. Ven (Velp). Artsexamen: mej. M. Connolly (Rot terdam. mej. J. P. C. v. d. Waal (Lei den). G. J. Bruining (Nuenen). H. S Durgaram (Oegstgeest), A. F. Kroes (Hecnvliet). PASOP DE HONU! Slnda woensdag 26 juni lopen er in Lelden 2275 viervoetera rond die getoowl zyn met een hondepenning. Zoals bekend begon men op het stad huis twee weken geleden met de uitrei- king van deze penningen, dlc vooral ten doel hebben een doelmatige registratie •lie honden In loeiden te verkrijgt u Vervolgens een mooie rit met als Ondank» het feit dat alle hondenbezit- plelsterplaata Renawoude waar een thee- t"s een aanschrijving hebben gehad, pauze werd gehouden. Vandaar uit ging bleken er toch nog velen te zyn die de het richting Alphen aan den Ryn voor j penning niet afhaalden, een gezellig diner In Avifauna, vooraf- Voor hen bestaat daartoe alanog de gegaan door een Schtedama produkt. Slot Is: het was een fyne dag. waarop voor de zoveelste masl bleek dat het bejaard zyn voor de Gemma-aoclëteit- leden geen domper zet op de levens vreugde. Integendeel! KATH. VAKANTIE-BEZIGHEDEN Zondag 30 juni zal bij de uitgang van de Herensingelkerk een collecte worden gehouden voor de kinderen, om ze gedeeltelijk in de vakantie hun vrije tijd zo nuttig en gezond moge lijk te doen besteden. Al het organi seren en zorgen van het bestuur is niet voldoende, want het kost allemaal veel geld. Daarom doet men een be roep op alle parochianen om deze collecte le gedenken. LEIDERDORP KRUISPUNT SPANJAAKDNBRl G Gedeputeerde Staten hebben B an W van Leiderdorp meegedeeld een provin ciaal aubaldie te verlenen In de koaten. die gemoeid zyn met de reconstructie van het kruispunt naby de Spanjaarda- brug. G.8. heeft aan de aubaldie. die 50.000. bedraagt, dr voorwaarde verbonden, dat de hoofdrybaan In asfalt wordt uitgevoerd en de verbeterlngs- werken spoedig nadat de provincie de eigendom, het beheer en het onderhoud van het gedeelte Zyidyk aan de gemeen te Leiderdorp heeft overgedragen, ten uitvoer wordt gebracht.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5