Benoemingen Leidse Universiteit BETA! ING ABONNEMENTSGELD DE LEIDSE COURANT OP UW VAKANTIE-ADRES Roodenburg nog dit jaar lichtinstallatie? AKTIEVE BEZORGERS PAGINA 4 DB LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 JUNI 1963 Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Leidse Universiteit zijn benoemd: drs. R. Amons. voor het tijdvak van 1 maart 1968 tot 1 maart 1969 tot we- ten schappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescher- drs. J. P. M. van de Bremer, voor 't tijdvak van 1- april 1968 tot 1 april 1969 tot wetensohappelük medewerker in tijdelijke dienst bij de Culturele Antropologie; drs. J. T. P. de Bruijn, met ingang van 1 januari 1964 tot wetenschappe lijk medewerker le klasse in vaste dienst bij de faculteit der Letteren (Nieuw Perzisch); drs. P. de Buck, met ingang van 1 januari 1965 tot wetenschappelijk me dewerker le klasse in vaste dienst bij de faculteit der Letteren (Algemene Geschiedenis) mevr. dr. H. A. L. E. Byvanck- Quarlos van Ufford, voor het tijdvak van 1 januari 1968 tot 1 januari 1969 tot wetenschappelijk hoofdmedewer ker in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren (Archeologie); drs. M. A. L. J. Creyghton, voor het tijdvak van 1 mei 1968 lot 1 mei 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij de Sociologie: drs. K. L. van Damme, voor het tijd vak van 1 januari 1968 tot 1 januari 1969 tot wetenschappelijk hoofdambte naar in tijdelijke dienst bij het Insti tuut voor Radiopathologie en Stralen- bescherming; drs. H. P. J. M. Dekkers, voor het tijdvak van 1 januari 1968 tot 1 januari 1969 tol wetenschappelijk medewer ker in tijdelijke dienst bij de Theo retisch Organische Chemie; F. Eikerbout, arts, voor het tijdvak van 1 augustus 1968 tot 1 augustus 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbeseherming; mevr. drs. E. C. van der Esch-Westra voor het tijdvak van 10 april 1968 tot 10 april 1969 tot wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de Klinische Neurologie; drs. R. II. Fuchs. voor het tijdvak van 1 mei 1968 tot 1 mei 1969 tot we tenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de faculteit der Let teren (Kunstgeschiedenis); drs. A. M. van Genderen, voor het tijdvak van 1 april 1968 tot 1 april 1969 tot wetenschappelijk medewer ker in tijdelijke dienst bij de Sterre- kunde; drs. A. Groeneweg, met ingang van 1 januari 1967 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de Bibliotheek; dr. B. de Groot, met ingang van 1 januari 1967 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst bij het Inst. voor Radiopathologie en Stra lenbeseherming; dr. J. W. Ilokkelman, met ingang van 1 juli 1965 tot wetenschappelijk hoofd medewerker in vaste dienst bij het Inst. voor Radiopathologie en Stra lenbeseherming; drs. J. F. Jacobs, met ingang van 1 januari 1967 tot wetenschappelijk me dewerker le klasse ini vaste dienBt bij Geselde l'0'' ^t^re0|"^lg€mene mej. mr. J. van der Jagt, met in gang van 1 januari 1967 tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste d^pnst bij de Bibliotheek; drs. P. C. W. Janson, voor het tijd- vank van 1 juni 1968 tot 1 juni 1969 in tijdelijke dienst tot wetenschappe lijk medewerker bij de Biochemie; dr. K. A. de Meijier, met ingang van 1 januari 1967 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst bij de Bibliotheek; mevr. mr. I. P. M. van Kessenich- Hoogendam. voor het tijdvak van 1 april 1968 tot 1 april 1969 tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Faculteit der Rechtsge leerdheid (burgerlijk recht); drs. P. F. J. Obbema, met ingang van 1 januari 1967 tot wetenschappelijk KLbli IKHLEIDSTERS GESLAAGD Geslaagd voor het examen kleuter leidster A de dames: J. J. Th. van As, Leiden; T. H. Asselman, Voorschoten; B. B. Bauer. Amsterdam; A. M. Blok. Katwijk aan Zee; H. E. P. de Boer, Leiden; N. de Boer, Leiden; A. B. Bos, Zevenhuizen; S. L. van den Bergh, Wassenaar; M. de Roode, Leiden; A. M. Dockheer, Noordscharwoude; A. S. van Melse, Voorschoten; C. M. de Nooyer, Leiden; Th. Serlie, Den Haag; H. H. van Selm. Luxemburg; M. van der Laarse. Alphen aan den Rijn; C. P. Meyer, Leiden; L. W. Gonggryp, Den Haag; M. Heinrich, Leiden: H. K. van Herpe, Noordwijk aan Zee; E. M. Huigen. Leiden: J. C. de Kok. Leid- schendam: M. Kuyt, Katwijk aan Zee; M. van Limburg. Dronten; G. W. Los, Leiden; >1 M. J. Meyer, Den Haag; P. W. L. Meyer, Oosterbeek; S. M. Moses. Den Maag; H. P. J. Mul, Rijns burg: E M. Nievaart, Leiderdorp; M. Ober. Leiden: D. Parlevliet, Wasse naar: M M. Parlevliet. Katwijk aan Zee; F A. Plesman. Leiderdorp; M. F. Den Haag: A. E. Rietveld. Voor- j "m. v. d. Wal. Noordwijk; E. hoofdambtenaar in vaste dienst bij de Bibliotheek; drs. J. W. Onderdelinden, met In gang van 15 augustus 1968 tot weten schappelijk medewerker in vaste dienst bij de faculteit der Letteren; J. H. J. Plasmeyer, arts. voor het tijdvak van 1 februari 1968 tot 1 febr. 1969 tot wetenschappelijk medewer ker 1ste klasse in tijdelijke dienst bij de Celbiologie en Histologie; drs. W. de Priester, voor het tijd vak van 1 januari 1968 tot. 1 jan. 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Algemene Zoö- J. H. Ruys, arts, met ingang van 1 april 1960 tot wetenschappelijk hoofd medewerker. in vaste dienst deels bij de Verloskunde, deels bij de Kinder geneeskunde; mej. drs. IVl. de Savornin Lobman, voor het tijdvak van 1 januari 1968 tot 1 januari 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren (Dramaturgie); drs. H. J. W. G. Schalke, voor het tijdvak van 1 juni 1968 tot 1 juni 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie; drs. P. L. J. Siero, voor het tijdvak van 1 augustus 1968 tot 1 augustus 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij het Centraal Rekeninstituut; drs. J. A. M. Smit, voor het tijdvak van 1 jan. 1968 tot 1 jan. 1969 tot we tenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Fysische Chemie I; mr. S. A. M. Stolwijk, voor het tijd vak van 1 januari 1968 tot 1 januari 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid drs. F. T. van Straaten, voor het tijdvak van 1 dec. 1965 tot 1 dec. 1968 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren (Archeologie); drs. C. P. Terhorst, voor het tijdvak van 1 april 1968 tot 1 april 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de Fysiologische Scheikunde; drs. A. W. M. Teulings, met ingang van 1 juni 1968 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in vaste dienst bij de Sociologie; drs. F. van der Touw, voor het tijd vak van 1 januari 1968 tot 1 jan. 1969 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Fy sische Chemie I; drs. W. G. A. M. Veugelers, voor 't tijdvak van 1 Juni 1968 tot 1 decem ber 1968 tot wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de Con- flictpsychologie; drs. C. D. Voorhorst, voor het tijd vak van 1 Juni 1968 tot 1 Juni 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Biochemie; drs. T. R. M. Willemse, voor het tijd vak van 1 jan. 1968 tot 1 jan. 1969 tot wetenschappelijk medewerker le kl. in tijdelijke dienst bij de Algemene Psychodiagnostiek; ir. J. A. M. Bleeker, voor het tijd vak van 1 mei 1967 tot 1 mei 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de Werkgroep Kos mische Straling; drs. J. H. F. M. Crabbendam, met ingang van 1 mei 1968 tot wetenschap pelijk medewerker in vaste dienst bij de Sociologie; J. T. A. M. Hendriks, arts, voor het tijdvak van 1 mei 1968 tot 1 juli 1968 tot wetenschappelijk hoofdmedewer ker in tijdelijke dienst bij de Alge mene Inwendige Geneeskunde; drs. N. J. A. van Oudenhoven, voor het tijdvak van 1 januari 1968 tot 1 januari 1969 tot wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de Psychologie; drs. C. A. J. Vlek, voor het tijdvak van 1 maart 1968 tot 1 maart 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de Experimentele Psychologie en Psychologische Statis tiek. UITGEBREID TECHN. SCHOOL LEIDEN Aan de volgende leerlingen van de Uitgebreid Technische School die het praktijkjaar tot tevredenheid hebben volbracht is het diploma uitgereikt: Afd. Bouwkunde; R. W. Rueck, Was senaar; J. van Bennekom, Hazerswou- de; A. C. C. Berkel, Lisse; J. J. van Eek. Valkenburg (Z.H.): H. J. Jacobs, Voorburg; A. M. v. d. Klugt, P. Lange- veld, Alphen aan den Rijn; F. v. d. Post, Oegstgeest; W. van Roekei, Kat wijk aan Zee; A. van Schie, Noord wijk; C. P. Sjardin, G. v. d. Water, G. Witte, Abbenes; F. van Berkel, Leimuiden; E. W. Doedes, Oegstgeest; J. P. C. van Duijn, Katwijk aan Zee; S. Goedemans, Lisse; T. C. Hegeman, Ter Aar; T. Innemee. Voorburg; J. P. Klinkenberg, Katwijk aan Zee; J. A. d. Linden, J. Poldervaart. Was senaar; P. van Putten, N. J. van Rui ten, Roelofarendsveen: T. W. M. Schui ling, Oegstgeest; J. Varkevisser, Hil- legom; M. Vermeulen, Boskoop; W. de Wolf. Afd. Electrotechniek: J. J. de Baare, Sassenheim; D. Boef, Hillegom; C. M. van Dorp, Woubrugge; C. Durieux, Katwijk; W. Gottenbos, J. J. de Haas; J. F. Hartingsveldt, Oegstgeest; Th. G. I. Hoogkamer, Lisse; R. L. M. Kem pen, Aarlanderveen; H. K. Koerten, Oegstgeest; C. P. Koree; F. J. Kranen burg, Leiderdorp; R. A. van Krimpen; M. v. d. Laan; J. van Leeuwarden, Den Haag; A. Lekx. Alphen a/d Rijn; D. Melet; J. H. Meijer, Katwijk a/d Rijn; G. J. A. Molkenboer, Leiderdorp; Th. L. Niekerk; Ph. B. Poort; P. W. Prins; A. C. M. van Ruiten, Lisse; S. Schalk, Abbenes; J. H. Schoof; P. J. Segers, Lisse; J. Taal, Scheveningen; C. M. C. M. v. d Togt, Leidschendam; H Ver- bree, Koudekerk/Rijn; J L. Verpoor ten, Wassenaar; J. F. C. Vink, Den Haag; B. A. v. d. Voort; J. W. D. Warners; J. W. Wijtvliet, Lisse. Afd. Werktuigbouwkunde: J. Al berts, Leidschendam; A. G. Blokker, Haarlem; B. A. Fasel, Alphen a/d Rijn; A. M. Haasnoot, Katwijk; W. v. d. Hoven; C. E. M. Dierikx. Hillegom; G. A. M. v. d. Ham, Leidschendam; C. Harteveld, Katwijk/Zee; A. R. Hasper, Noordwijk; H. J. Kapaan; Ph. M. M. Klinkenberg, Hillegom; J. S. Lamboo, Lisse; R. H. v. d. Lande, Warmond; R. E. A. Langenberg, Noordwijkerhout; E. H. P. Logger; W. Neven, Boskoop; L. Nieman, Wassenaar; Fr. v. Oosten de. Hillegom: T. Ouwehand, Katwijk; A. v. d. Plas, Katwijk/Zee; M. A. Ruig- rok, Noordwijk; L. S. M. van Rijn, Zoeterwoude; H. Soegiarto; M. v. d. Voet. Oegstgeest; J. B. Wattimury, Alphen a/d Rijn; W. A. L. van Wee- ghle, Katwijk. vermeld dit AVOND-UTS VAN „MATHESIS" Hier volgen de namen van de leer lingen van de Avond-UTS van Kon. Gen. M.S.G., die het einddiploma behaald hebben. Afd. Bouwkunde: K. C. van Ark; E. C. F. de Boer, Hazerswoude; C. H. B. J. van Bommel, Wassenaar; C. S. H. Dam, Voorhout; A. J. Dannens, Sassenheim; P. M. van Duin, Noord- ijk/Zee; J. Honsbeek; W. Jansen, Voorschoten; G. J. J. van den Kerkhof* Zoeterwoude; Ph. de Kooker, Lisse; A. in Lieshout, Leidschendam; P. M. v. d. Meer, Hoogmade; P. C. N. Noort; A. A. Portier. Den Haag; J. Pronk; A. de Roode; W. A. M. Ruigrok, Hille gom; A. Tefij; P. van Vliet, Voorscho- J. P. G. Voorn, Voorhout; N. J. van Weizen; A. G. J. de Wilde; D. Windhorst; Th. L. M. Zwetsloot, Lisse. Afd. Electrotechniek: C. G. v. d. Geslaagden-van Gem. Bedrijfstechn. School aan Medusastraat te Leiden burg; P. E ltcclcfs. Den Haag; M. Sc'nioder, -soort; J. Sira. Leiden: E. Sj<:p. V rburg; A. van der Tang. Voorhout\V'. G. T. Uittenbogaard, Noordwijkerhout; Y. E. Visser, Wasse naar; B. K. de Vries, Leiden; L. S. W. Winto: terp,Boskoop; Y. M. Zweistra, Leiden; M. R. Volkert. Gouda. Afgeweven: zes kandidaten. Met ze ven kandidaten wordt het examen voortgezet. Aan de Gem. Bedrijftechnische School Medusastraat te Leiden werden de volgende diploma's uitgereikt: Afdeling Houtbewerken: W. Aalbers- berg, Leiden; A. Barendse, Leiden; A. J. van Berge Henegouwen, Sassen heim; R. P. van Bezouwen, Leiden; R. Brussee, Leiden; A. E. Duiveman, Lei derdorp; T. C. van Dijk, Nieuwe We tering; J. Groenewegen. Leiden; P. C. Haarlem. Leiden; P. W. J. Halve maan, Leiden; R. Hansen, Wassenaar; K. Hoogendorp, Sassenheim; A. M. Hoogervorst, Nieuwveen; I. M. Kney- ber. Voorschoten; W. C. Kortekaas, Voorhout; C. J. v. d. Krogt. Leiden; J. Lugthart. Leiden; J. van Luiing, Woubrugge: H. W. le Mair, Sassen heim; D. Meyvogel, Katwijk; R. Nie vaart. Leiden; H. J. Oostdam, War mond; J. Padding, Leiden; M. R. Pet, Leiden; R. P. M. Pieterse. Voorscho ten; H. Plu, Leiden; H. G. v. d. Poel, Voorschoten; B. J. Schimmel, Kat wijk; J. Singeling, Leiden; M. Smel- tink, Noordwijk; A. H. M. Valentijn, Voorschoten; T.F.G. Versteege, Noord wijk; G. P. Vonk, Voorschoten; A. M. van Wissem, Voorschoten; G. J. Zon neveld, Voorschoten. Afgewezen: 2. Afdeling Metaalbewerken: C. J. M. Aanhane, Katwijk; M. C. Akerboom, Leiden; P. L. M. Bakker, Voorscho ten; B. W. H. Barelds. Leiden; W. B. Bosman, Oegstgeest; C. Buys, Voor schoten; N. Donker. Leimuiden: L. Dumas, Leiden; E. Eising. Katwijk; J. A. A. Flippo, Leiderdorp; J. de Graaf. Leiden; A. A. Jongepier, Voor schoten; H. A. E. M. Kerklaan, Wasse- Keyzer. Leiden; H. M. Lager- wey. Leiden; A. la Lau. Leiden; G. P. Leendertse, Leidschendam: H. G. van Mulligen, Voorschoten; C. T. M. Ouds hoorn, Leidschendam; C. v. d. Reyden, Leiden; J. Rosier, Wassenaar; A. Rijs- dam, Leiderdorp; L. Slappendel, Bos koop; F. R. R. Turk, Voorhout; D. Vermond, Leiden; H. Verschoor. Voor schoten; H. J. van Vliet, Voorschoten; I ~|<L Wees. Leidschendam; K. v. d. Wijk, Leiden E. L. W. v. d. Zalm. Noordwijk: T. F H. Zuydwijk. Koudekerk. Afgewezen: 4. Afdeling Metselen: A. v. d. Blom. C. Braamzeel, H. Brugman, H. W. van Dam, A. J. v. d, Ende, J. B. de Goey, G. van Haarlem, C. v. d. Linden, J. W. H. v. d. Meel, allen te Leiden; P. J. Overdijk, Leiderdorp; F. J. M, Smits, Leiden; H. N. Steenvoorden, Noordwijk; R. L. B. Stijger, Leiden; J. S. Wolters, Leiden. Afgewezen: geen. Afdeling Schilderen; A. Guyt, Kat wijk; J. T. M. Hoogenboom, Roelof- arendsveen; A. B. Prins, M. de la Rie. P. Rietkerken, F. Schilthuizen, J. J. van Soest, J. W. v. d. Stel, allen te Leiden; P. Turk, Oude Wetering; C. A. M. Verduin, Noordwijkerhout; H. J. Verschoor, Voorschoten. Afgewezen: geen. AVONDSCHOOL Van de Parttime-cursus (avond school) werden gediplomeerd: Afdeling Houtbewerken: J. v. d. Berg, Hazerswoude; L. v. d. Berg, Lei derdorp; P. P. M. F. v. d. Berg, C. J. v. d. Blom, H. Brouwer, G. v. Eygen, allen te Leiden; K de Groot, Stomp- wijk; M. Guérin, Leiden; G. Honders. Leiden; N. van Loef, Leiden; J. van Oostrom, Boskoop; E. N. J. M. Romijn, Zoeterwoude; G. J. M. Spreeuw, Hil legom; H. C. Starrenburg, Leiden; W. J. Streppel, Lisse; H. Tegelaar, Lei den; A. J. G. Valentijn, Langeraar; W. G. M. Vink, Noordwijk; H. W. van Vliet, Katwijk; W. N. v. d. Voort, Leiden; F. J. C. A. Weber, Leiden; J. W. v. d. Werf, Zoeterwoude; C. J. van Zaal, Langeraar; W. v. 't Zand, Leiden. Afgewezen: 3. Afdeling Metaalbewerken: P. C. v. d. Berg, G. W. v. d. Born, A. v. d. Broek, H. Fakkel, B. J. Giezen, P. W. v. d Holst, allen te Leiden; C van Ipen- burg, Voorschoten; T. G. den Neyssel. Leidschendam; L. den Os, Leiden; P. J. Pijnaken, Leiden; C. A. Remmel- zwaal, Katwijk; L. van Reyn, Leider dorp; M. v. d. Zwart, Leiderdorp. Afgewezen: 1. Afdeling Metselen: J. Bronsgeest, Leiden; N. G. van Dorp, Noordwijk; J. G. Dubeldeman, Leiden; J. v. Eek, Leiden; P. van Haastereehl, Leiden; H. F. Ligt voet, Leiden; P. C. Molen kamp. Noordwijk; R. T. Punselie, Lei- Afgewezen geen. Afdeling Schilderen: R. van Beek, Leiden; J. H. Guly. Leiden: L. van Keekem, Alphen a/d Rijn: M. J. Kee- reweer. Leiderdorp; H. Kuyt, Katwijk; B. Leeuwis, Leiden; A. J. v. d. Meer, Voorschoten; T. P. C. Roelofs. Leiden; M, W. Sloos, Leiden; F. v, 't Veld, Lei- Afgewezen: geen. Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand juli, resp. 8e kwartaal, gireren, verzoeken wij dit vóór 80 Juni a.s. te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wij er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wij ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogeHJk by de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijs bedraagt: per maand 4.45 excl. Incassokosten per kwartaal 18,85 excl. incassokosten per kwartaal per post 16.20 excl. incassokosten ABONN.-AFDELING LEIDSE COURANT PRIJZEN De prijs, beschikbaar gesteld dooi de Kamer van Koophandel, werd uit gereikt aan P. van Harten te Leimui den. Hij volgde, na het behalen van 't B-diploma in 1967, uit eigen vrije wil nog één jaar een voortgezette c in de afdeling metaalbewerken. uitslag was zeer goed. De prijzen van de Leidse Aanne mersvereniging en de schoolprijzen vielen ten deel aan: N. Donker te Lei muiden, N. G. van Dorp te Noordwijk, A. Guyt te Katwijk. K. Hoogendorp te Sassenheim. W. C. Kortekaas te Voorhout. B. Leeuwis te Leiden, D. Meyvogel te Katwijk, R. P. M. Pieterse le Voorschoten. L. van Reyn te Lei derdorp. H. C. Starrenburg te Leiden, H. N. Steenvoorden te Noordwijk, R. L. B. Stijger te Leiden, P. Turk te Oude Wetering. D. Vermond te Lei den, A. M. van Wissen te Voorschoten. De prijs, beschikbaar gesteld door Burgemeester en Wethouders der ge meente Leiden (als extra prijs) ging naar L. Slappendel te Boskoop. Burg. Den Haag; A. Giezen; J. de Graaf; M. Haasnoot*, Katwijk; P. Ha- merling; A. van Leeuwen, Warmond; B. Ouwerkerk; I. J. Remmelzwaal, Katwijk/Zee; L. C. Riezebos, Leider dorp; P. J. Slingerland, Alphen a/d Rijn; J. J. v. d. Steen, Voorburg; L. Stijnman, Stompwijk; T. v. d. Zeeuw. Afd. Fijnmechanische Techniek: K. Arbouw; A. v. d. Boon, Katwijk/Zee: Fr. Breetveld, Leidschendam; J. G. de Bruin; G. A. L. Dofferhof, Oegstgeest; W. R. Domburg, Den Haag; O. Geuts- kens, Haarlem; J. H. Kelderman; A. Kommer, Voorschoten; K. H. Kroon, Leiderdorp; J. J. Meininger, Rotter dam; D. B. Postma, Rijnsburg: J. F. Steenbergen, Leiderdorp; G. de Vos; J. de Vreede, Lisse; G. Wassenburg, Leiderdorp; J. J. v. d. Werf; P. Zwa nenburg, Haarlem. Afd. Werktuigbouwkunde.' N. Blaak, Leiderdorp; T. C. Chang; J. M. A. Edelaar; J. J. A. v. d. Geest, Voor schoten; S. C. Glynis, Zoetermeer; F. A. J. Grimbergen, Alphen1 a/d Rijn; A.. J.-iGL Kieft, Leiderdoarp; P, R; xran Meegen; A. F. J. A. M. Nijhuis; K. Petersen; E. J. F. v. d. Pluym; C. Vooijs, Katwijk; F. H. M. van Zand wijk, Leiden. De volgende leerlingen behaalden het diploma Vervolgcursus afd. Bouw kunde: W. Barnhoorn, Katwijk; J. J. M. Belt; H. C. Bogaards*, Rijnsburg; d. Boogert, Lisse; J. J. ten Don kelaar, Voorschoten; H. J. Hillenaar; H. Hooijmans, Valkenburg (Z.H.); Paulussen, Katwijk/Zee; H. W. M. Rosier; H. J. Rijnsburger, Alphen a/d Rijn; C. E. Turk, Zoeterwoude; H. B. Wallaart. De volgende leerlingen behaalden het diploma Vervolgcursus afd. Elec trotechniek: J. F. Benning'; Th. P. M. d. Burg; J. Bij; A. Coert; A. J. H. Flaman; D. Klepper; J. C. Krijger, Noordwijk/Zee; J. Jongeneel, Nieuw- Vennep; R. Sandbrink, Boskoop; J. M. S. Vergeer, Alphen a/d Rijn; J. A. M. Visser, Alphen a/d Rijn. De volgende leerlingen behaalden het diploma Vervolgcursus afd. Werk tuigbouwkunde: A. M. C. Heemskerk. Noordwijkerhout; Th. J. van Klink. Zoeterwoude; M. Ouwehand, Katwijk/ Zee; A. Rijken, Koudekerk a/d Rijn; an Straten*; M. J. Tegelaar; J. Teleng; J. M. Weber, Hazerswoude. met lof. Waar geen plaats is vermeld is dit Leiden. LEIDSE REDDINGSBRIGADE Diploma A: Marian Doornik, Ivonne Oster, Erna Neutenboom, Terecia de Romein, Ida van Rossen, Nico Kemper, Robert v. d. Brink, Martin Thelen en Tom Thelen. Diploma B: Jolanda Luyendijk, Carla Pet. Annemieke Zwikker, Trudi van Dorp, Quirinus v. d. Poel en Oswald Mank. 1 Het Is mogelijk De Leidse Courant naar uw vakantieadres op te laten zenden. U dient dan onderstaande bon uiterlijk 8 dagen voor uw vertrek aan ons te doen toekomen. Telefonische opgaven kunnen l.v.m. de kans op fouten en misverstanden niet ln behandeling worden genomen. De portokosten voor de verzending bedragen per vakantieadres voor Ne derland, België en Luxemburg ƒ1,25 per vakantieperiode. Buiten de Bene- luxlanden 0.40 per dag. De porto-kosten dienen, ter vermijding van extra inkassokosten, bij vooruit betaling op ons kantoor of door overschrijving of storting op onze giro rekening te worden voldaan. Ondanks een stipte verzending kan voor een regelmatige aankomst in druk bezochte toeristencentra, vooral in Zuid-Europa, niet worden ingestaan. BON. Ondergetekende verzoekt De Leidse Courant naar het volgende adres te zenden: VAKANTIEADRES: PLAATS: LAND De extra kosten, zijnde zijn betaald op uw kantoor gestort - overschreven op uw girorekening 103003. WOONPLAATS: Doorhalen, wat niet Installatie werkgroep „Kritische Universiteit" door rector magnificus (ADVERTENTIE) L.A.G. n.v. UW MORRIS en M.G.-dealer LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Verkrachting (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. (Nacht, vrijdag en zaterdag 23.30 uur) The Giant, 18 jaar. Lido: Gevaarlijk Minnespel, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Mini Weekend - ontraden. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Cash? Cash! (strikt volwasse nen - prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Doctor Doolittle, alle leeft. Dagelijks 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: De bloedige wraak van Ringo, 14 jaar. (Nacht vrijdag en zaterdag 23.30 ur): Sluikhandel in meisjes, 18 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT De werkgroep „Kritische Universi teit" heeft gasteren haar talloze aktivi- teiten onder de Leidse studenten be kroond gezien. Gistermorgen werd door de rector-magnificus prof. dr. P. Mun tendam een commissie van de Leidse Studenten Raad geïnstalleerd, die aan het Praesidium Senatus, het dekanen- college van de universiteit, advies zal moeten uitbrengen over de toekomstige struktuur en de doelstellingen van de universiteit. In de commissie hebben drie hoog leraren zitting, naast vier leden van de wetenschappelijke staf en zeven studenten. Deze groep van veertien, die is ontstaan door een suggestie van prof. Muntendam aan de L.S.R., heeft als. uitgangspunt de grote onlusten, die-overalin de universitaire wereld de kop opsteken. Rozen Nu binnen ieders bereik. Een feestelijke bloem. Om uzelf en anderen mee te verrassen. Vooral nu ze zó gevarieerd voorhanden zijn. Bloemen brengen sfeer! Onlustgevoelens Maar omdat die onlustgevoelens nog pas vaag kunnen worden geformu leerd, zal eerst beraad nodig zijn over wat precies de bedoeling is van de commissie, wat ze nu eigenlijk gaat aanpakken. Daar zijn onderzoekingen voor nodig, die de universiteit naast de administratieve hulp reeds heeft toegezegd. Dè student-leden in de commissie, die allen stuk voor stuk grote huiver hebben gevoeld en nog voelen voor deze samenwerking met de rest van de universitaire bevolking, vrezen, dat ze hun oorspronkelijke felheid verliezen vanwege een verre gaand konfomusme in het overleg. Zij presenteren zich ook niet als de vertegenwoordiging van alle Leidse studenten, maar als een groep des kundigen. Om die deskundigheid te waarborgen eisen zij van het bestuur der universiteit volledige openheid van stukken. De Academische Raad heeft het advies, dat zij zou uitbrengen te ruggespeeld naar de verschillende uni versiteitssteden. Informatieve rondes In Leiden en dat is naar ons weten nog de enige universiteitsstad, waarvoor dit geldt zal het niet mogelijk zijn, dat bestuursadvie- aan de neus van de studenten en de wetenschappelijke staf voorbij gaan. Elke maand zullen er „informatieve rondes" worden gehouden, waar alle studenten vragen kunnen stellen en van de stand van zaken op de hoogte worden gehouden. Er komen hearings, waar deskundigen van allerlei richtin gen om advies wordt gevraagd. En als dat voor de openheid van het over leg nog niet voldoende is stellen de student-leden van de commissie voor konstant een publieke tribune in te richten, bij de commissie-vergade ringen. De leden van de commissie zijn: voor de hoogleraren de heren Lansmeer, Kuenen en G. Feldbrugge; voor de wetenschappelijke staf de heren H. W. Plekel, M. J. Koornstra, R. J. van Zonneveld en I. Oort en voor de stu denten de heren W. Heiser, R. A. Vis- M. L. van der Putten, W. Broeder, M. de Groot, E, Surtonis en W. de Vroomen. „Andere mannen hebben niet zoveel literatuur nodig by het oplossen van kruiswoordpuzzels". KORRELTJE Bijna niemand is tevreden over zijn j lot, maar iedereen is tevreden over zichzelf. ULO-EXAMENS SASSENHEIM Aan de Don Bosco-ulo slaagden de volgende leerlingen: voor het diploma A en B: J. v.d. Hulst, Warmond. Voor A en B plus middenstand: A. Kortekaas. M. v.d. Hulst, Voorhout, B. Duivenvoor den, A. Wassenaar, H. Hartman,, de Kaag, K. Huiberts, de Kaag, voor het A-diploma met middenstand: L. Bouw huis, R. Krom, I. Langeveld, R. van Leur, E. Oorschot, R. Oudshoorn, C. Rotteveel, C. Tetteroo, M. Verdegaal, R. v.d. Zwet. M. v.d. Geer, Voorhout, M. Langeveld, Voorhout, M. Walraven. Voorhout, M. v.d. Went, Voorhout, D. Kerkvliet, Warmond. J. Kraan. War mond, W. v." Wins, Warmond, B. v.d. Vlugt. Lisse, H. v. Ommen, Oegstgeest, A. v. Dorp. A. v.d. Kraan, W. Krom, P. Mul. A. Otto, H. v.d. Burg, Voorhout. P. v. Emmerik, Voorhout, P. v. Kam- pen. Voorhout, K. v.d. Putten, Voorhout, P. Spierenburg, Voorhout, P. v. Putten, Warmond, C. v. Rijsbergen, Warmond. T. v. Vliet, Warmond, K. v.d. Zalm, Warmond, K. Hoogervorst, Lisse, J. v. Gerven en J. v. Lent, de Kaag. A. Peeters, Noordwijk, Voor het A-diploma slaagden: T. v. Beek, E. Haver, T. Kesteren, N. v.d. Mey, W. Schrama, M. v. Emmerik, Voorhout, M. Schavema- ker, Warmond, A. v. Ruiten, Lisse, D. Siebelt. Lisse, A. Peters, Noordwijker hout, M. Peters, idem, E. Verwater, j idem, Th. de Vlieger, Abbenes, H. Boot, Noordwijk. H. Claassen, T. Schrier, C. v. Steyn, Voorhout, K. v. Amsterdam e W. Mooyekind, Lisse. Afgewezen 4 kan didaten. Voorzover geen plaatsnaam i vermeld zijn de geslaagden te Sassen heim woonachtig. Sportpark Noordzorgenkind „MEESTER" VERLEUN UIT NIEUWVEEN - 71 JAAR - THEOLOGISCH STUDENT In de goed bezette aula van St.-Ur- dankte de kinderen, alsmede hun ouders sula hebben de kinderen van de zesde voor de prettige sfeer, ws klas van de Sint-Nicolaasschool donder- Nieuwveen de laatste tijd dagavond j.l. afscheid genomen, speciaal derwijsperlode heeft mogen doorbrengen, van „Meester" Verleun, die wegens zijn liniek is wel, dat de heer Verleun, die gevorderde leeftijd de school nu defini- nu eenenzeventig (jeugdige) jaren telt, tief gaat verlaten. met september theologie gaat studeren Na een welkomstwoordje van het aan de Theologische Hogeschool tc Ain- hoofd der school gaven de jongens en sterdam, wellicht met het privilege meisjes diverse aardige sketches en „oudste student in Nederland, dansjes ten beste, aangekondigd door De heer J. de Vette uit Hazerswoude televisie-omroepster Lia Pietersen, die is inmiddels met ingang van het nieu' zich presenteerde in een „maxi-maat"- schooljaar benoemd als onderwijzer a TV-toestel (volgens dhr. Albers de de St.-Nicolaasschool te Nieuwveen. eerste kleuren TV-uitzending van Nieuwveen). TER AAR .IEUGDSPORTDAG ALTIOR „Roodenburg" hield in het klubhuis.de heer Uiterdijk prettiger geluiden „Noord" zijn jaarlijkse Algemene Le- laten horen daar binnen niet al te lange denvergadering welke zich in een zeer lijd, misschien zelfs bij de aanvang] De getuigschriften als herinneringen bevredigende opkomst kon verheugen, i der nieuwe kompetitie, hierin zalj aan hun schooljaren, werden uitgereikt ln zijn openingswoord blikte voorzit-1 worden voorzien. door pastoor F. Boelrijk. met voor ieder i zodag 30 juni wordt op het terrein ter H. Uiterdijk terug In het afgelopen Hierna werden diverse agendapuntenafzonderlijk een persoonlijk hartelijk van de voetbalvereniging Altior een verenigingsjaar en kon daarover zeer vlot behandeld. Door de niet geringe woordje. leugdsportdag gehouden. Vier pupillen- tevreden lijn. De prestatie» der elftal- kostenstijgingen der laatste tijd stel- Na de pauIe werd door de „heidende elftallen en twee tunlorenelftallen zulle» ten hebben aan de gestelde verwachtm- He het bestuur een contribulieverho- heel verleun een door hem aelf vervaal- het opnemen tegen huns gelijke» van gen voldaan al ging dit niet in alle ge- ging voor, hetgeen door de vergade- djgde kleurenfilm vertoond over het Zuidvogels uit Egmond aan de Hoef ln De vallen even gemakkelijk. rin| HeMnmgne hoolleven van de laalslv jaren Hij be- Noord-Holland Een zorgenkind was ook in het afge lopen jaar het sportpark. Gezien hel aantal leden is de terreinaeeommodatie niet voldoende zodat de terreinen over belast raken heigeen de kwaliteit niet ten goede komt. Tevens had dit tot gevolg dat niet alle verzoeken om lid te worden der vereniging konden wor den ingewilligd. Een afzonderlijk trainingsveld zou hierin al een grote verbetering be tekenen, doch de verwachtingen hier omtrent zijn nog niet al te hoog ge spannen. Verder waren er nog de problemen van parkeergelegenheid en verbetering der toeschouwers-accom modatie. Omtrent da trainings v eriich tóng kon 25 jaar lidmaatschap werd uitge reikt aan de heer A. van Dijk. Na dei pauze werden de diverse verkiezingen: gehouden en ook dit leverde geen pro blemen op. Door de veelheid der werk zaamheden werden het bestuur en een enkele commissie uitgebreid. Van het] bestuur trad de heer Van Hal af en nieuw gekozen werden de heren J. Jonker. W. G. v.d. Drift en J. Schip- j per. zodat het bestuur thans uit 11 i personen bestaat. In zijn slotwoord sprak de heer Uiterdijk de hoop uit dat allen zich ook in het komende jaar weer ten volle voor hun vereniging zullen in- zetten en dat de samenwerking tussen i bestuur en diverse kommissies weer I goed zal zijn. Voor de bezorging krant in LEIDEN vragen wij gedurende de vakantietyd: Mooie bijverdienste voor scholieren. Aanmelden: ABONNEMENTEN-AFDELING DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4