iKOMTÜDIROOKIN? Groots afscheid van zr. Maria Alacoque te Leiden Twee jeugdbendes door Leidse politie gegrepen Nevobo afd. Leiden in 1969 samen met Delft en Gouda Y akantiebezigheden voor Leidse jeugd TAGINA 4 DONDERDAG 27 JUNI 19 Gisteren heeft zr. Maria Alacoque afscheid genomen van de St. Bar- baraschool aan het Levendaal en van haar collega's en leerlingen op die school wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het afscheid is evenwel nog geen feit: zr. Alacoque blijft tot 1 augustus a s. haar krachten aan de Barbaraschool geven. Na augustus zal zr. Alacoque waarschijnlijk een administratieve funktie krijgen aan haar moederhuis van de „Zusters van de Voorzienigheid" te Amsterdam, maar eerst zal zr. Alacoque enige tijd - welverdiend - met vakantie gaan. Gezongen 11. mis Om half tien gistermorgen was ter gelegenheid van dit afscheid een ge zongen H. Mis in de Lodewijkskerk. De zang werd door leerlingen van ..haar" school uitgevoerd. Deken W. P. Haring celebreerde de mis. Bij de offerande werden door leerlingen toe passelijke gebeden uilgesproken, on der meer voor het welslagen van „deze dag" (gisteren). Na de H. Mis volgde een feestelijk ontbijt in het Lidwinahuis. Zr. Ala coque werd tijdens de maaltijd toege sproken door de heer J. Lijten namens het schoolbestuur en door de heer T. de Wit, mede namens het school bestuur. Als cadeau werd haar door de heer Lijten een boekenkast aange boden „die past bij de stoel die u van een collega heeft gekregen". Behalve het schoolbestuur waren twee leden van het hoofdbestuur van de congregatie uit Amsterdam geko men, de eerw. zr. Jacobi en de rector- directeur. de heer B. van Santé. Deken Haring sprak de binnenkort scheidende zuster daarna toe. Hij her innerde aan de blijmoedigheid waar mee zr. Alacoque zich steeds van haar taak kweet en hij hoopte „dat u de congregatie te Leiden steeds zal weten te vinden, waar u nu volledig inge burgerd bent". Ook familieleden van zr. Alacoque waren bij het ontbijt aanwezig, o.a. haar twee zusters, haar broer en ■schoonzuster. Na de toespraken en het ontbijt dankte zr. Alacoque de aan wezigen voor „het heerlijke feest dat u me hier heeft bereid". Maar ze vroeg zich af of de hulde en waarde ring haar wel echt toekwamen. „Ik doe dit werk zo verschrikkelijk graag. Ik mocht het doen in zulke gunstige omstandigheden; ik vond steeds veel vertrouwen van het hoofd der school, zr. Miriam". Zr. Alacoque dankte te vens deken Haring voor de prachtige Eucharistieviering en zr. Miriam voor de mooie zang. Ze besloot haar woor den met „Wat kan ik u wedergeven? Mijn gebed, want met alle vernieu wingen in de kerk geldt dit toch nog altijd: aan Gods zegen is alles ge- Cabtirel door schoolkinderen 's Middags was het feest voor en door de kinderen en hun ouders. Om half drie precies kwam zr. Alacoque in de grote zaal van het St. Antonius- Clubhuis, waar ze met gejuich werd ontvangen: „Lang zal ze leven". Een cabaretprogramma werd haar aange boden door de schooljeugd die ze zo lang geleid had en die haar, blijkens het enthousiasme van de kinderen „op de handen droeg". De teksten die de kinderen uitspraken en zongen I waren gemaakt door de zuster van het schoolhoofd van de Barbaraschool. zr. dra. Reinalda. Het fraaie decor was geschilderd door de heer P. Onderwater. Behalve de kinderen en hun ouders waren haar collega's en deken Haring getuige van j het feestelijk afscheid dat de kinderen hun zuster bereidden. Als solist trad een lessenaar op, waarin een jongen zat die de nummers aan elkaar praat te. Elk nummer was „een droom" van hem, welke droom weer een gebeurte nis uit het (school) leven van zr. Ala- co/WMf?rhaa%. 'Het perste nummer Zo zien de kinderen dagelijks hun zus ter voor de klas staan. Hier worden de kinderen uit de klas waar ze les geeft (de eerste jaren was dat de 4e klas, de laatste drie jaar de eerste klas) „beurten gegeven". De scheidende zuster temidden van belangstellenden. V.l.n.r.: deken W. P. M. Haring, de heer T. de Wit (lid van het bestuur van de Barbaraschool), de heer A. Boogaard (inspekteur van het lager onderwijs te Leiden), zr. Maria Alacoque, waarvoor de feestelijkheden georganiseerd waren, mej. L. Groot (een zuster van zr. Alacoque), zr. Cor- nela (zuster van zr. Alacoque) en zr. Severa, overste van het Ljdwinahuis. was „Lang leve zr. Alacoque", welke woorden te zien waren op borden die door een rei kinderen, die elk een letter van de volzin droegen, zingende: „Wij lopen in een lange, lange ry in de Leidse, in de Leidse pas". De 17 programmapunten werden met verve en jeugdig enthousiasme door de kinderen gebracht, waarbij een waarderend woord voor „tekstdichte res" zr. Beinalda zeker op haar plaats is. Zo het nummer schoonheid (pro grammapunt 3), waarin een schoon schrift van een beklad (vies) schrift zegt: „Als die viezerd maar niet op mijn stapeltje gaat liggen". Dat zr. Alacoque niet altijd in Lei den heeft gewerkt, wisten de kinderen ook. Getuige daarvan was het liedje Langei'aar, waar zr. Alacoque een jaar heeft gewerkt. (De komplete loopbaan van haar is als volgt. Ze begon in 1925 haar loop baan als onderwijzeres door een jaar te werken in Duivendrecht. Daarna trok ze naar het hoge noorden, naar Friesland, waar ze 17 jaar werkte in Blauwhuis (bij Sneek). Daarna ging ze een jaar naar Amsterdam en van daar naar Duivendrecht, waar ze vier jaar verbleef. Toen nog een jaar in Langeraar en twee jaar in Amster dam, waarna ze naar Leiden ging. In Leiden heeft zr. Alacoque niet altijd aan de Barbaraschool gewerkt; ze was eerst tien jaar onder wij zei'es aan de Finse school en daarna zeven jaar, tot op heden, bij de Barbaraschool.) Aardig was de uitbeelding door de kinderen, zoals de zuster voor de klas stond. Een nabootsing (c.q. na-syn chronisatie) van een beatnummer „Flowers in the rain" (bloemen in de regen) was eveneens zeer geslaagd. Hoe zr. Alacoque de haar aangebo den hulde van de kinderen vond? „Prachtig, verrukkelijk!" INDIVIDUEEL ONDERWIJS AAN LAGERE LAND- EN TUINBOUWSCHOOL LEIDEN Opleiding hovenier met eigen schooltuin In het kader van het individueel lager beroepsonderwijs bestaat in de gemeente Leiden de mogelijkheid in dividueel technisch onderwijs (it.o.) en individueel nijverheidsonderwijs voor meisjes (i.n.o.m.) te volgen en wel voor wat betreft het i.t.o. aan de Bedrijfstechnsiche School aan de Me dusastraat en voor wat betreft het i.n.om. (met ingang van het school jaar 1968-1969 voor het eerst) .aan de r.k. Vakschool voor Meisjes aan het Galgewater. In samenwerking met het gemeente bestuur van Leiden heeft het bestuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw een dezer dagen toestem ming verkregen aan haar lagere land en tuinbouwschool aan de Boerhaave- laan 55 te Leiden een afdeling voor in dividueel tuinbouwonderwijs m.e.l. af deling met eenvoudig leerplan) te ver binden. Ondanks de korte voorbereidingspe riode wordt alles in het werk gesteld om medio september 1968 met een m.e.l.-klas te beginnen. Veel zal daar bij afhangen van het aantal aanmel dingen voor deze opleiding. Het individueel lager beroepsonder wijs wordt gegeven aan leerlingen die op de lagere school veel moeilijkheden ondervonden, capaciteiten beschikken om toch een lagere beroepsopleiding met eenvoudig leerplan te volgen. Dit eenvoudig leer plan houdt in dat de leerlingen meer praktisch onderwijs krijgen en minder theoretisch. Hoveniersvak vak, dat vooral bestaat uit aanleg en onderhoud van tuinen. Globaal gesteld omvat deze opleiding voor driekwart praktisch onderwys op de schooltuin en slechts voor een kwart theoretisch algemeen onderwijs. Hiertoe is het noodzakelijk dat de m.e.l.-afdeling de beschikking krijgt over een schooltuin van circa 1 hectare. Hierover is overieg gaande met het gemeentebestuur. De gedachten gaan uit naar een terrein in de omgeving van de Willem de Zwijgerlaan. De jongens zullen op de schooltuin moeten leren het aanleggen van ga zons, het maken van boarders, het kweken van verschillende planten en heesters, het aanleggen van rotstuin tjes, waarbij het metselen van muur tjes een belangrijk onderdeel vormt. Tevens zullen zij moeten leren het onderhouden van tuinen, gazons, sport velden en dergelijke, alsmede het snoeien van bomen en heesters. Bij het theoretisch onderwijs zal aan dacht worden besteed aan bodem kunde en bemestingsleer terwijl ook het praktisch rekenen en de toegepaste nederlandse taal, zoals het schrijven van brieven, belangrijke onderdelen zijn. In Nederland bestaan in de praktijk nog slechts drie mogelijkheden voor individueel tuinbouwonderwijs (m.e.l.) te weten: Breda, Nijmegen en Haar- Wie kunnen worden toegelaten Tot de eerste klas van de m.e.l. - afdeling van de lagere land- en tuin bouwschool te Leiden kunnen worden toegelaten leerlingen uit de vijfde klas van een lagere school, die al zes jaar op school hebben gezeten en leerlingen die een school voor buitengewoon on derwijs hebben doorlopen. Ook leer lingen, die in de eerste klas van lagere technische scholen en andere sholen voor lager beroepsonderwijs (bijv. la gere land- en tuinbouwscholen) moei lijk blijken mee te kunnen komen, kunnen, na overleg, tot de m.e.l.-op- leiding worden toegelaten. Alle leer lingen dienen echter wel psychologisch onderzocht te worden. Informaties over deze nieuwe onder wijsvorm kan men verkrijgen bij de lagere land en tuinbouwschool, telef. 53216 of de afdeling Onderwijs op het stadhuis, tel. 20041, toestel 116. Ook kan men zich daar aanmelden. „Groep Donkersteeg' Drie jongelui in de leeftijd van 15, 16 en 17 jaar zijn gisteren aangehou den door de politie van Leiden. Het zijn allen straatmakers. Deze jongens, die door de poltiie de „Groep Donker- steeg" worden genoemd, hebben be kend in de Donkersteeg enkele voor over voldoende bijgangers lastig gevallen, c.q. mis- Zelfstandigheid blijft behouden Bij overgangen Haag- en Morsweg ONDERZOEK NAAR MAATREGELEN TER VERBETERING VERKEERSSITUATIE In antwoord op vragen van de KVP- raadsleden Th. 11. de Wilde en M. G. J.'Ham over de toegenomen vertra- ging in de doorstroming van het ver- j keer tengevolge van de invoering van i de half-uurdicnstregcling door de Spoorwegen op de lijn Leiden-Utrecht hebben b. en w. van Leiden geant- i woord, dat zij niet de mening van de j vragenstellers delen voor zover deze j stelden, dat door de invoering van de nieuwe dienstregeling op de overgan gen Morsweg en Ilaagweg nagenoeg geen wegverkeer meer zal mogelijk zijn. Wel is het college zich ervan bewust, dat de vertraging in de door stroming groter is geworden. Verder merken b. en w. op. dat de minister, die de dienstregeling van de Spoorwegen heeft vastgesteld, geen verbinding heeft gezocht met het ge meentebestuur. De minister is hiertoe ook niet gehouden. Het college is voorts van mening, dat aan het invoeren van een buspen deldienst tussen station Lamcnschans en het hoofdstation grote bezwaren zijn verbonden voor de treinreizigers. De afstand tussen beide stations wordt thans door de trein in vier minuten afgelegd. Bij het invoeren van een buspendeldienst zou gemiddeld een kwartier nodig zijn. Ook zou het ver keer dóór het inleggen van extra bus sen worden bemoeilijkt. Afgezien daar van, aldus b. en w. zou het in verband met het niet laten doorrijden van de Dansavond van schoolverenigingen Woensdagavond hadden een achttal Leidse schoolverenigingen gezamenlijk een beat-dansavond georganiseerd in de Grote Zaal van de Burcht. Maar liefst vier bands waren voor deze avond uit genodigd te weten het trio Bob de Wa ter, het John P. M. Kwartet, de groep F. Fashion en de bekende Leidse beat- band. die tevens soul en R&B (rhythm and blues) brengt, F.-Fashion. Page 34 was uiteraard óók aanwezig. Rob Hoeks, treinen tot aan het hoofdstation nood zakelijk zijn, belangrijke wijzigingen aan te brengen in het beveiligings systeem van de spoorlijn. Rijnziclitbrug Tenslotte delen b. en w. mede, dat zij de directeur van gemeentewerken opdracht hebben verstrekt, een onder zoek in te stellen naar de vraag of en zo ja welke (nood)maatregelen kun nen worden getroffen om de verkeers situatie te verbeteren. Bij dat onder zoek zal tevens aandacht worden be steed aan een mogejijke wijziging van de openings- en sluitingstijden van de Rijnzichtbrug. die op beat- en aanverwante gebieden een grote naam heeft in Nederland, l heeft af laten weten, alhoewel hij reeds gecontracteerd was. Page 14 heeft de leemte opgevuld. De schoolverenigingen waarvan de le den de avond in groten getale bezochten waren van de volgende scholen: Rem brandt Lyceum. St.-Agnes Lyceum, j Chr. Lyceum aan de Schubertlaan, Chr. i Lyceum aan de Kagerstraat, het St - Bonaventuralyceum. de Louise de Co- ligny HBS. een school voor mulo en de rijkskweekschool. De avond begon om 9 uur 's avonds en eindigde om twee uur de volgende mor gen (vandaag), zonder pauze tussen de optredens. De organisatoren waren H. I Versteeg, Aad Tlbben en H. Dreeuwa. De afd. Leiden van de Nederlandse Volleybal Bond hield gisteravond in „Zomerzorg" een druk bezochte leden vergadering ter afsluiting van het sei zoen 1967-1968. Voorzitter J. van Eg- mond deelde in zijn openingswoord mede, dat de vergadering een aantal belangrijke besluiten moest nemen en verzocht de aanwezigen bij het nemen van hun beslissing vooral de algemene volleybal-belangen in het oog te wil len houden. Zoals bekend, aldus de voorzitter, is de door het hoofdbestuur voorge stelde nieuwe constellatie van de Ne vobo kortgeleden door de Bondsraad aangenomen, hetgeen ook voor de afd. Leiden ingrijpende veranderingen met zich mee zal brengen. Met ingang van sept. 1969 zullen namelijk de thans bestaande afdelingen Leiden, Delft en Gouda tot één afdeling (of beter ge zegd district) worden samengevoegd, hetgeen echter niet zal inhouden dat de afd. Leiden haar zelfstandigheid zal verliezen. Voorlopig blijven in de drie genoemde steden de competities afzonderlijk draaien, maar in de toe komst is het niet ondenkbaar dat de eerste klassers samengaan of dat er boven de drie afdelingen b.v. een pro motieklas wordt ingesteld. KAMPIOENSMEDAILLES Na een bespreking van de competitie 1967-1968, welke bespreking een enkele aanwezige een vraag ontlokte, reikte voorzitter Van Egmond met een toe passelijk woord de kampioensmedail- De indeling voor de competitie 1968- 1969 bracht daarna heel wat tongen in beweging. Het bestuur had voor gesteld van de verenigingen LUSV en Catena slechts een beperkt aantal teams tóe te laten, dit met het oog op de vele moeilijkheden van het afge- BURGERLIJKE STAND Geboren: Petrus W. H.. z.v. H. M. A. Broekhof en A. J. P, van der Zalm: Johanna E., d.v. J. W. Filippo en J. E de Croon: Karin, d.v. A. Plaizier en 1 A. Rodewijk; Ruth M., d.v. A. Lu- teijn en M. E. Cedee; Alexander N., /.v. P, W. M. Broekhoven en M. P. M. Chorus: Teunis M.. z.v. J. B. J. Schulte en C. J. van Beek; Gerardus W.. z.v. J. J. de Graaff en G Severiinen; Pa trick H. W., z.v. W. Kooymans en A M. Otten. Gehuwd: H. H. Poortman en M. J. Hagedoorn. Overleden: C. G. van Ruiten. 50 jaar, echtgenote van A. Clemens; G. van Meerveld, 86 jaar. wed. van V. See- gers. DIRECTIE SLAVENBURG's BANK De directeur van het kantoor Lei den van N.V. Slavenburg's Bank, de heer T. Plate, legt per 1 juli a.s. zijn functie neer. Hij blijft als adviseur aan het kantoor verbonden. Tot zijn opvolger ij benoemd mr. N. Weiland. lopen jaar. Als een volleerd strafplei ter hield de heer J. v. d. Blom van LUSV een boeiend betoog, waarin hij de vergadering aandacht vroeg voor de moeilijkheden, waarmee een stu dentenvereniging vaak te kampen heeft. En hij boekte succes, want be sloten werd het volgend seizoen we derom alle teams van de genoemde twee verenigingen toe te laten. Vervolgens kwam het voorstel van het afdelingsbestuur betreffende de indeling van de afd. Leiden in drie sectoren ter sprake. Met dit voorstel hoopte het afdelingsbestuur de reizen te verkorten en daarmede dus ook de kosten voor het deelnemen aan de competitie. Het voorstel werd na uit voerige discussie o.a. de vereni ging Nivoc kwam met enkele gegron de bezwaren aangenomen, zodat 't volgende seizoen de competitie in vier groepen is verdeeld, t.w. één eerste klasse, met' teams uit alle plaatsen. Verder zullen in drie plaatsen op een centrale plaats de wedstrijden voor de 2e, 3e en 4e klasse worden verspeeld, waarbij de indeling als volgt is ge maakt: groep a: de stad Leiden, plus Leiderdorp. Zoeterwoude, Voorscho ten en Oegstgeest; groep b: de Bollen streek en groep c: de Rijnstreek. Voor wat groep a betreft zullen de wed strijden worden gespeeld in de nieuwe sporthal aan de Boshuizerkade. Hierna kwamen nog de punten boe te-reglement en zaalhuur aan de orde. Wat het eerste punt betreft ging de vergadering na een fel debat akkoord, maar het tweede punt werd op voor stel van het afdelingsbestuur aange houden tot de september-vergadering, omdat bij de stemming omtrent het centraal spelen het aantal tegenstem men zo groot was (69 tegen 28), dat het bestuur zich liever eerst nog eens wilde beraden over de door de tegen standers genoemde bezwaren. Tegen middernacht sloot voorzitter Van Eg- mond deze ledenvergadering. handeld te hebben. Tevens bekende de groep ingebroken te hebben bij het kledingmagazijn Kreymborg aan de Haarlemmerstraat en twee looddief stallen te hebben gepleegd. Vanmor gen werden ze voorgeleid voor de offi cier van justitie te Den Haag. Tevens is voorgeleid een groep van drie jongens (ter onderscheiding de „Groep De Valk" genoemd) voor de officier van justitie te Den Haag. Deze groep bestond uit drie Leidenaren, die zondag een man op een fiets nabij molen „De Valk" hebben bedreigd met een namaak-revolver en beroofd van een som gelds, gTOot 350- Deze groep werd reeds zondagavond inge rekend. CONGRES D '66 Op 13. 14 en 15 september a.s. zal D'66 in de Leidse Stadsgehoorzaal een politiek congres houden. Het congres zal zich nietb eperken tot een bespreking van het partijprogram ma, maar tevens een voortzetting van de tactiek voor eeij versnelde politieke en staatkundige vernieuwing tot onderwerp hebben. LEIDERDORP RAADSAGENDA Vergadering van de gemeentere op maandag 1 juli 1968, des namj dags om 8.00 uur. De agenda v( meldt o.a. de volgende punten. Voorstel tot verhuur van grond de Van Diepeningenlaan, voor vestiging van een tijdelijk banl bouw, aan de Stichting Leidse Spa; bank te Leiden. Voorstel tot het schikbaar stellen van een aanvufii krediet voor de reconstructie van kruispunt bij de Spanjaardsb) Voorstel tot benoeming van een in de commissie als bedoeld ii van de Woonruimetwet 1947. stellen tot het verlenen van m< werking, als bedoeld in artikel der Lager-Onderwijswet 1920, ten t» hoeve van voorzieningen aan en aa) schaffingen voor de scholen voor Protestants Christelijke Schoolvq eniging te Leiderdorp. Voorstel het verlenen van medewerking, A bedoeld in artikel 50 der Kleuteror derwijswet, ten behoeve van de boi*; van een kleuterschool door de Ve eniging voor Prot. Chr. Kleuterende» wijs te Leiderdorp. Voorstel tot hl- verlenen van een subsidie in de ka ten van verstrekking van wam, maaltijden aan bejaarden. Voorst» tot beschikbaarstelling van een kr( diet voor de aanschaffing van brochure „Voor 't eerst naarschoo! Voorstel tot het verlenen van sui sidies aan instellingen voor buite gewoon lager onderwijs en de sociaa pedagogische nazorg. Voorstel t beschikbaarstelling van lokaalruim ten behoeve van de school Splinte laan 89. Voorstel tot het beschikbaa stellen van een krediet vooi koop van een drietal rijdende sch( lokalen. Voorstel tot uitgifte grond in erfpacht aan de Stiehtii Openbare Bibliotheek Leiderdorp Leiderdorp. Voorstel tot verhuur va een perceel grond ten behoeve de ruitersportvereniging en tot schikbaarsteling van een krediet de aanleg van een waterleiding de te bouwen manege. WINNAARS OPSTELWEDSTRIJD BOOMPLANTDAG Onderstaande leerlingen der lager- scholen hebben een eerste prijs bi haald in een opstellenwedstrijd ove de onlangs georganiseerde boomplam dag: Hanske Roorda, van de Kon. Julis naschool; Ron Schouwenburg, van ci> Pr. Willem-Alexanderschool; Tinek- Feijen ,van de Engelendaelschoo: Thomas Pabon, van de Chr. schon Kastanjelaan; Marion Borreman, val de Chr. school Zijlkwartier; Mathr; ca de Gunst, van de Meijegaardschoo* Marja Schutte, van de Willem Zwijgerschool. De prijzen, bestaande uit kenbon. zijn dinsdag j.l. uitgereiil aan de leerlingen, in een vergaderir.r van het college van burgemeester e wethouders, in aanwezigheid vai hoofden der scholen. De jury deze wedstrijd bestond uit de here| W. C. J. Boer, tuinarchitectF. J. Dalen en E. Kronenburg, lid Vrijdag 5 juli wordt in het Stedeli; Museum „De Lakenhal" een exposit geopend van negen Leidse fotografe: te weten: Meindert Woldringh, Joo» Pieëte, Cor van Wanrooy, Ruth vai Crevel, Chris Paul Stapels, dr. W. Tm Daems, Paul Henri de Blocq van Schel* tinga, dr. J. Versteeg en Herman Kle: brink. De tentoonstelling is dagelijk te bezichtigen van 10 tot 17 uur, op zon Meer dan deelnemertjes Op het gebied van vakantiebezigheden voor de Leidse jeugd is een steeds gro tere samenwerking merkbaar tussen de verschillende organiserende comité's met op de achtergrond de Stichting Leidse Jeugd-Actle. Om te beginnen wordt in het Jeugddorp aan de Voorschoterweg van 1 juli tot en met 9 augustus elke week van maandag tot én met vrjjdag dagelijks van half 10 tot 4 uur een „jeugdvakantiedorp" gehouden, waar voor de dagkaarten 1,kosten. Alle kinderen van 5 tot 13 jaar kunnen hier terecht om een keu3 te maken uit vele recreatie-mogelijkheden zoals sport en spel, handenarbeid, naaien, typen, pof fertjes bakken en „asfalttekenen" - dit laatste met name op de woensdagen 24 juli, 31 Juli en 7 augustus. Vorig jaar trok dit jeugddorp gemiddeld 200 kinde ren per dag, terwyl de populariteit er van gaandeweg bleek te stijgen. Dan heeft het r.k. Comité Vakantie bezigheden twee weken van vijf dagen georganiseerd in de periode van 8 juli tot 19 juli. Via de scholen zijn hiervoor zo'n 600 kinderen opgegeven, terwijl wordt verwacht, dat dit aantal nog zal stijgen. Het programma vermeldt t der meer uitstapjes naar de Linnaeus! hof en Noordwijkerhout alsmede naar he; gebied van de Amsterdamse Duinwater] leiding maatschappij. De slotdag 19 ju li, wordt in Avifauna gehouden. Het pre gramma van de Commissie v< jeugdvakantiebezigheden (Oltmanstrar 10, tel. 23645 of 33560) betreft de peril de van 22 juli tot 7 augustus. Het onder meer filmvoorstellingen in h< Luxortheater en jeugdvoorstellingen de Stadsgehoorzaal en in het opei luchttheater in de Kikkerpolder. De kin deren krfjgen onder anderen Kluk-Kli en zijn vrienden te zien. Ook worden stapjes gemaakt naar Duinrell. de Pail van Persijn, Meyendell en Groenendaal Het Volkshuis heeft een programma samengesteld voor de week van 5 tot S augustus voor kinderen van 5 tot 12| jaar. Bij mooi weer gaan de jeugdige! deelnemers naar het eigen terrein in de{ duinen te Noordwijkerhout en bij minder gunstig weer hebben de activiteiten in het Volkshuis plaats. De stoet van bisschop, concelebranten enl assistenten verlaat de kerk na de plech tige Eucharistieviering op de laatste das van dit ten volle geslaagde ziekentridu-l um. Allerwegen was men het er eens: dit is het weer

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4