Haast weigerde Ronde te rijden Speurtocht van de om ploeg compleet te krijgen Andreiko remise voor partij begon Wind blies zeilers in Kieler W oche om VIER PROFS VERSLIKTEN ZICH AL IN MAGER WIMBLEDONMENU HARINGS EN WAGTMANS NIET NAAR TOUR Drie Russen op eerste plaatsen? Guldemond bleef eerste PWF Okker speelt voor geld maar blijft amateur DINSDAG 25 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT Anquetil niet bij onderzoek ROME De Italiaanse wielerbond heeft Jacques Anquetil bij de interna tionale wiclrenunie en de Franse Wie lerbond voorgedragen voor een schor- sijig van drie maanden. De Fransman was na de afloop van de zondag gehou den tijdrit te Castrocaro ondanks her haalde verzoeken niet voor de doping controle verschenen. Strafverzwarend zou zijn, dat Anque til zich vorig jaar na zijn gevestig de werelduurrecord te Milaan ook niet op stimulerende middelen wilde laten onderzoeken. Zijn werelduurrecord werd om die reden niet erkend door de Inter nationale Wielrenunie, RONDE VAN TURKIJE Van Katwijk mede aan GELIBOLU Jan van Katwijk heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Turkije, een rit over 160 kilometer van Tekirdag naar Gelibolu, gewonnen. De Rus Saidkutsjin, die Van Katwijk zondag juist te snel af was, eindigde in de sprint van de kopgroep van zes renners op de tweede plaats. Gazda (Pol.) 4.10.16, 9. lappe luidt: 1. Saldkoetsjln 6.59.09, Catwijk z.t., 3. Koelibln 7.00.39, 4. I og z.t., 5. Zadejev 7.0^0.49, 6. Het a'l gemeen ploegenklaSïemr iland 21.02.07, tallë 21.17.01. Mazzinghi stelt Eur. titel vacant ROME Sandro Mazzinghi, wereld kampioen zwaarweltergewicht, heeft af stand gedaan van zijn Europese titel in deze gewichtsklasse. Mazzinghi verover de op 26 mei in Milaan de wereldtitel op de Zuidkoreaan Kim Soo Ki. (Van onze sportredactie) BREDA De Nederlandse wielerwereld heeft een chaotische maandag beleefd. Oorzaak: grote problemen rond de samenstelling van de Tourploeg. Eerst kwam het bericht, dat Rini Wagtmans op medisch advies niet kon starten, daarna vielen de voor hem en Harrie Steevens aangewezen renners Cees Haast („Ik bedank voor de eer") en Jan Harings (ziek) weg. Men zocht contact met Henk Nijdam, maar die bleek niet in Zundert, maar in het Franse Valanciennes, waar hij koerste. Pas rond elf uur kwam Nijdam thuis. Hij zei „ja" tegen de bond, die inmiddels Jan Hugens en Evert Dolman in staat van paraatheid had gebracht. Toen na alle geharrewar een definitieve samenstelling werd verwacht, bleek door het late uur niemand van de KNWU meer bereikbaar. Tenslotte viel dan de defini tieve beslissing hedenochtend bij het vertrek van de Tourploeg in Breda, waar sportcommissievoorzitter Van Steenbergen bekendmaakte, dat Evert Dolman de voor keur had gekregen. Hij completeerde dus de ploeg, die er nu als volgt uit ziet: Ottenbros, Vianen, Schepers, Beugels, Janssen, Zilverberg, Nijdam, Dolman, Den Hartog en Van der Vleuten. Jan van der Horst gaat als eerste reserve mee naar Vittel, Jan Hugens als tweede. Harm Wiersma had het tegen de Amerikaan Smith evenmin gemakkelijk. Zowel Wiersma als Smilh hadden in het late middenspel veel tijd nodig. Er ont stond een eindspel dat op remise uit draaide. De mogelijkheid is groot dat in de eindrangschikking de drie Russen de Dat kon, hoogste plaatsen gaat bezetten. De uitslagen van c!e veertiende lulden: Mostovoy (Fr.)—Feldl (Oost.) Cazemis (Zwlts.)—Fanelli (It.) 1—1, Pet (Sur.)—Koeperman (Rusl.) (Ned.)—Agllardl (Mon.; Wiersma. Sljbra BOLZANO In de voorlaatste ronde van het toernooi om het wereldkampioen schap dammen in Bolzano kwam An dreiko al na enkele zetten remise overeen (Ned')—Smith (VS) i—1, Andi met de Belg Verpoest, die voor de aan- verpoest (Belg.) 1—l. Delhom^ vang van de partij dit voorstel aan de fft-)- 1—l, Rus had gedaan. De beweegredenen van 2_^, Verpoest waren dat hij graag als zesde De stand is: l. Andreiko 23 pi wil eindigen vóór Mostovoy, die thans i perman nog een gelijk aantal punten als de Belg Voy "pn", T'smith 16 pntf, heeft. I 13 pnt., ïo./il. Delliom, Fanelli Perschad 10 pnt-, 13. Laporta 9 In de slag om de tweede plaats is j „la^ 7 pnt" 15' Relmann 3 pr Koeperman er deze ronde in geslaagd zich alleen en direct achter Andreiko te plaatsen. Hij won van de Surinamer Perschad in een prachtige positiepartij. Tsjegolev won zonder omwegen van de Tsjech Reimann. Moeilijker hadden het dc Nederlandse spelers. Sijbrands won weliswaar van de Monagask Agliardi maar had toch veel tegenstand te winnen, voordat hij zich OUD-SCHAATSKAMPIOEN Jacques de Koning overleden PITRMEREND. In het Sint-Jozef huis in Purmercnd is op 83-jarige leeftijd mocht overleden Jacques de Koning, in 1914 noemen. j schaatskampioen van Nederland. Jacques de Koning behoorde tot een bekende schaatsfamilie. Zijn broer Cocn werd in Jan Tails wereldrecord Zl ZNTZZ"zoons l" gewichtheffen LENINGRAD De Rus Jan Talts ver beterde gisteren tijdens de Europese kampioenschappen gewichtheffen in Leningrad het wereldrecord drie olym pische oefeningen in de middenzw gewichtklasse. Talts k' De 18-jarige Jacques de Koning, klein zoon van de overledene, behoort momen teel tol de veelbelovende jeugdrijders. In het openbaar werd Jacques de Koning voor het laatst gehuldigd in totaal I november 1967 bij de opening van de 512 5 kg 2.5 kg maar danhët oude kunstijsbaan in Heerenveen. Ook bij de record, dat ai ë'p zijn naam stond. opening van de Deventer kunstijsbaan I reed Jacques de Koning in de rij van Talts drukte 170 kg, trok 150 kg en Nederlandse kampioenen een ereronde. stootte 192.5 kg. De Zweed Bo Johansson j De begrafenis zal morgenochtend werd tweede met 495 kg en dc Fin plaatsvinden te Purmerend. Kaavlo Wasniemi derde met 490 kg. De titel bij het tweehandig trekken (middenzwaargewicht) ging naar de Fin Jakko Kailavi. De Rus Jan Talts was ook de sterkste man bij het tweehandig stoten met 192.5 kg. De Fransman Pierre Fourrier (185) verraste op dit onderdeel met de tweede plaats. De Rus Boris Selizki behaalde de Europese titel in de lichtzwaargewicht- klasse. Hij bracht in totaal 472.5 kg (157.5-140-175) omhoog. De eindstand was:: 1. Selizki (Rusland) 472.5 kg; 2. Ozimek (Polen) 470 kg; 3. Arnold (O.-Dld.) 465 kg. c.h.i.o71n~aken AKEN De Italiaan Graziano Man- cinelll heeft gisteren, op de derde dag van het internationale concours hippique van Aken, op Donerail de eerste kwali ficatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Europa gewonnen. Bij koud en winderig weer bleef Man- cinelli foutloos en had slechts 50,9 se conden nodig. De Franse veteraan Pier re Jonquère d'Oriola werd tweede met 0 fouten en 53,3 sec. Woensdag nemen vijftien ruiters en amazones deel aan de strijd om de grote Prijs van Europa. De Pool Jan Kowalczyk won een spring concours, dat op tijd werd gereden. Op Ronceval had hij voor het 470 meter lan ge parkoers (met 18 sprongen) 58,6 sec. nodig, slechts eentiende seconde minder dan de Italiaan Mancinelli met Petter Pattes. De dag vol onzekerheden, stemmingen, spanningen en twijfel onder K.N.W.U.-officials en in de gezinnen van de betrokken wielrenners begon gister ochtend om tien uur, want op dat tijd stip moest Rini Wagtmans zich melden bij bondsarts Visser in Rotterdam. Hij besprak deze visite zondagavond, toen hij veel last had van een zware verkoud heid. Na een onderzoek van drie kwar tier constateerde dr. Visser een ernstige ontsteking in het linkeroor en bronchitis. Hij verbood Wagtmans te starten in de Tour de France en daarmee verloor de plpeg na Harrie Steevens, de tweede Gelijktijdig wankelde de kandidatuur van reserve Jan Harings, want hij be zocht zijn huisarts, dr. Wijk in Valken burg. Hij had veel last van aambeien en zag met grote zorg een eventueel Tour- avontuur tegemoet. Dr. Wijk stuurde Jan Harings door naar een specialist in Heerlen. Bedankt Intussen gaf de K.N.W.U., niet op de hoogte van deze ontwikkeling in het toch al troebele Tourploegplan een com- I muniqué uit, waarin gemeld werd, dat Cees Haast en Jan Harings de wegens ziekte uitgevallen Steevens en Wagtmans zouden vervangen. Nog geen uur later trok men de bekendmaking in, want Cees Haast weigerde te gaan. „Ik heb me onvoldoende kunnen voorbereiden. En de Ronde van Spanje en Italië vóór de Tour is te veel. Ik vrees, dat lk in elkaar stort", antwoordde Haast de ver bouwereerde sportcommissievoorzitter W. van Steenbergen, die hem prettig nieuws dacht te kunnen vertellen. Cees Haast bedankte dus voor de eer. De heer Van Steenbergen pleegde na deze tegenvaller met zijn medecommis- sielid Torster en ploegleider Geldc-rmans telefonisch overleg. Men Désl'oót Henk Nijdam uit te nodigen om met Jan Harings de twee vrijgekomen plaatsen te bezetten. Kort na de middag telefo neerde men huize Nijdam, maar tever geefs. „Mijn man", aldus mevrouw Nij dam, „koerst in Frankrijk. Hij komt pas om tien uur vanavond thuis". Of ze dan maar alvast de koffers wilde pakken. „Henk is niet in een beste stemming na het geharrewar rond om zijn reserveplaats. Ik weet niet of hij wel wil gaan. U begrijpt, dat ik geen beslissing kan nemen", aldus mevrouw Nijdam. Het werd begrepen. Ook Harings niet Uit Limburg kwam daarna het alar merende bericht, dat Jan Harings wel licht niet beschikbaar was. Het overleg tussen de bondsofficials kwam weer op volle gang. Na veel wikken en nog meer wegen, besloten de heren Van Steen bergen, Förster en Geldermans in geval van nood een keuze te maken tussen Evert Dolman en Jan Hugens. Om geen nare situaties te krijgen, werd met het benaderen van deze renners gewacht tot er meer zekerheid was over Harings. In de late middag kwam de uitslag: Jan Harings kan niet mee naar Vittel. Bij het onderzoek in een Heerlens zie kenhuis kwam vast te staan, dat hij on mogelijk de Tour kon rijden. Karstens evenmin De ploegleider van Wagtmans, Ton Vissers, die er overigens niet veel beter afkomt dan zijn renners, want hij moet op doktersadvies twee weken het bed houden om te herstellen van een zenuw aandoening in zijn rug, heeft de sport- commissie gisteren nog geadviseerd Gerben Karstens mee te nemen. „Dc heer Van Steenbergen", aldus Vissers, „vroeg me 'n suggestie te doen. Ik dacht meteen aan Karstens. Hij rijdt de laat ste tijd weer goed". De naam Gerben Karstens is overigens de gehele dag niet meer gevallen, want de heer Van Steen bergen achtte het niet wenselijk hem in zijn periode van herstel een zo zware opdracht als de Tour te geven. Nijdam en Dolman te elfder ure aangewezen Jan Janssen bleek door de verwikke lingen op de dag vóór het vertrek naar Frankrijk allerminst teneergeslagen. „Ach wat", riep hij optimistisch uit, „wij hebben toch een leuke kern: Zilver berg, Van der Vleuten, Schepers, Otten bros, Beugels, noem ze maar, daar kun je heus wel wat mee bereiken. Natuur lijk vind ik het jammer, dat er zoveel tegenslag is geweest, maar je kunt toch nooit met tien goede renners vertrekken, s nu eenmaal onmogelijk, dat weet je tevoren. Steevens en Wagtmans had ik er graag bij gezien, Haast trouwens ook, maar ja, hij wil niet". Dolman wel? De heer Van Steenbergen ging meteen over tot actie en zocht contact met Evert Dolmans Nederlandse ploegleider Piet Liebregts. Voorlopig zonder succes, want Liebregts bleek naar een criterium in Luykgestel. Tenslotte slaagde de heer Van Steenbergen in zijn poging. Plet Liebregts gaf toestemming om eventueel Dolman op te roepen voor de Tour. Tegen negen uur kreeg de moeilijk bereikbare Dolman van Liebregts het advies zijn koffers te gaan pakken. „De kans dat je gaat is 95 procent", meldde Liebregts. Dolmans commentaar: „Toen werd ik verschrikkelijk nerveus. Ik rea liseerde me dat dit de kans van mijn leven zou worden". In de loop van de avond bevestigde de heer Van Steenbergen Evert Dolman wat Plet Liebregts hem al tn het vooruit zicht stelde. De heer Van Steenbergen deed meer: hij verwittigde ook Jan Hugens, die al gebeld was door Jan Janssen. Hugens kreeg eveneens op dracht koffers te pakken, hetgeen hij met groot plezier deed. Men mocht op dat, moment aannemen, dat de K.N.W.U. 2 renners opriep om niet het risico te lopen, dat Henk Nijdam zich ln de late avonduren niet meer beschikbaar zou Tegen half elf kwam Henk Nijdam terug uit Fiankrijk. Hij nam een half uur bedenktijd en deelde de heer Van klare taal OUDE in de handige kneepfles til,-per liter WYNAND FOCKINK Steenbergen toen mee, dai hij beschik - De meest belangrijke vraag die toen nog restte: wie gaat als tiende? llugcJis of Dolman? Antwoord daarop kreeg men na de sensationele dag niet, want de K.N.W.U.-heren bleken vanwege het late uur niet meer bereikbaar. Men kon toen slechts de conclusie trekken, dat de definitieve beslissing zou vallen bij het vertrek In Breda, Kwartmiljocn voor AZ 67 (Van onze sportredac'ie) ALKMAAR. De gemeenteraad van Alkmaar heeft gisteren in een speciale zitting na langdurige discussies de vergadering duurde bijna drie uur met grote meerderheid zijn steun ge geven aan het voorstel garant te staan voor een door de profclub A.Z. '67 af te sluiten lening van 250.000,-. Aan het besluit werd o.a. de voor waarde verbonden, dat dc gemeente met twee man vertegenwoordigd is in het bestuur van de te vormen stichting, terwijl transacties met spelers de goed keuring van de gemeente behoeven, voor zover deze althans een bedrag van 25.000,- te boven gaan. Frazier behield zwaargewichttitel NEW YORK. De Amerikaanse bokser Joe Frazier heeft gisteravond in de Madison Square Garden in New York zijn wereldtitel in het zwaarge wicht (New Yorkse versie) met succes verdedigd. Scheidsrechter Arthur Mer- cante stopte aan het eind van de tweede rond het gevecht tegen de Mexicaan Manuel Ramos, die twee keer was neer gegaan. De titel die Frazier behield, wordt in vijf Amerikaanse staten erkend. Naast Frazier mogen ook Jimmy Ellis en Cas- sius Clay zich wereldkampioen noemen. Schitterend totaal turnster Gaslavska PRAAG. De 26-jarige Tsjechische turnster Vera Caslavska dankt er nog niet aan zich terug te trekken uit dc internationale wedstrijdsport. Zij ver keert momenteel in een blakende vorm, wat zij bewees door in Litvinovsk de nationale titel met het schitterend to- taul van 78.30 punten te winnen. Vera Caslavska kreeg haar hoogste waar deringen bij het paardspringen (9.9S) en bij de vrije oefenstof (9.80). Eerste Europese Jeugdspelen 1969 LUXEMBURG De eerste Europese Jeugdspelen zullen volgend jaar van 14 tot 21 september in Napels worden gehouden. De zes EEG-landen, Turkije en Griekenland en de aangesloten lan den van de Europese Raad worden uit genodigd Een voorstel van de Duitse ver tegenwoordiger om ook de Oosteuropcse landen toe tc laten, werd verworpen. Op de spelen worden 7 takken van sport beoefend; atletiek, zwemmen, scher men. turnen (vierkamp voor jongens en meisjes), tennis, zeilen (flying junior klasse) en volleybal. Voor deze spelen komen alleen 16- en 17-jarigen ln aan merking. Indien meer dan tien landen deelnemen, mag elk land niet meer dan twee deelnemers op een onderdeel in schrijven. Laagste crickettotaal van Australiërs LONDEN De vasthoudendheid van Bill Lawry en Ian Redpath gaf Austra lië gisteren op de vierde dag van de tweede testmatch tegen Engeland op Lord's In Londen een redelijke basis waarop de „Aussies" dc strijd tegen hun opponenten ook op de laatste dag nog kunnen voortzetten. Na tweeëneenhalf uur zwoegen hadden de Australiërs slechts 78 runs gescoord en keken zij nog tegen een achterstand van 273 runs aan toen Lawry (25 not out) en Redpath (24 not out) aan bat kwamen en 50 runs voor 0 wickets scoor- De Australiërs kwamen gisteren het was grauw en miezerig weer tot hun laagste totaal ln een match tegen Enge land ln 31 jaar. David Brown zette de Engelse aanval in door vijf wickets te nemen voor slechts 42 runs. Vitesse trok spelers aan ARNHEM De Arnhemse eerste di visievereniging Vitesse heeft zich, behal ve met de van Sparta gekomen Charly Bosveld, versterkt met Cleeren (Telstar), Kunst (Haarlem), die in het Nederlands militair elftal speelt, en de amateurs Eijk (Go Ahead), Meuleman (Carvlum en Van de Tlllaart (Wilhelmina '08). LONDEN Wimbledon 1968 heeft een valse start gehad. Voordat de vlammende botsing tussen amateurs en professionals de kans kreeg een uitslaande brand te worden, werd het vuur gedoofd. Het gebeurde niet door een fikse regen bui, maar door miezerige druppeltjes, die zich van tijd tot tijd vasthechtten aan de uiterst kort geschoren grasmat. Pas drie kwartier na het door traditie bepaalde aanvangsuur gingen de Primeur: racket met opengewerkt frame Het gros van het met een kostbaar centre-courtkaartje toegeruste publiek was gedwongen deze oninteressante ont moeting uit te zitten, maar wie meer bewegingsvrijheid had, ging naar baan nummer één. De 29-jarige Rod Laver verkeerde ook niet in topvorm, althans hij demonstreerde dat niet. Maar de ont moeting tussen hem en de voor zijn plezier tennissende advocaat Gene Scott had veel meer allure. Scott gebruikte als eerste in de Wimbledonannalen een racket met een opengewerkte stalen frame. Het nut daarvan bewees de Chileense prof Luis Ayala later op baan I vier tegen de als tegenstander van Tom Okker in de derde ronde getipte Frans man Pierre Barthes. Ayala, die met een houten frame nooit een gevaarlijke service heeft kunnen ontwikkelen, was elf servicebeurten lang niet te bespelen voor de Franse prof en won net voor de onderbreking de eerste set met 119. Laver had eveneens weinig vat op Scotts service. Door een break in de openingsgame moest hij zelfs de tweede set afgeven na vijf setpoints te hebben weerstaan. Tenslotte won het hardere profmoreel. Voor het duizendkoppige publiek, dat zich door een stiptheids actie van de ondergrondse niet van de tennisbanen had laten afhouden, was het echter een mager menu, temeer daar het spel op de bijbanen pas na zessen tot ontwikkeling kwam. Op de niet afdek- bare banen werd zelfs in het geheel niet gespeeld. zware dekzeilen van het centrecourt en baan nummer één om ruimte te geven aan titelhouder John Newcombe en de als eerste geplaatste profkampioen Rod Laver. Drie uur later was Laver de eerste die zich in de volgende ronde had gespeeld door een weinig indrukwekkende viersetszege op de 30-jarige Amerikaanse num mer negen, Gene Scott. Newcombe was op dat KIEL Op de derde dag van de zeil wedstrijden van de Kieler Wocbe liepen veel boten averij «P of sloegen om als gevolg van de krachtige westenwind. De windmeter wees een windkracht van ruim zes aan en dat werd dan ook vele zeilers noodlottig. In de 12 m2 klasse behield de Neder lander Wim Guldemond, die verleden jaar zes dagoverwinningen behaalde, ondanks een derde plaats de leiding in het algemeen klassement. De ex-Europese kampioen moest zijn landgenoten Mul- derije en Loew voor laten gaan. In de drakenklasse hebben de Frans man Briand en de Engelsman Judah stuivertje gewisseld. Judah had na twee wedstrijden nog óe «*nding m gemene rangschikking, maar gisteren Soest hij zijn plaats aan zijn grootste ncurrent Briand afstaan. Het verschil is echter gering en bedraagt slechts 0.3 punt. De Nederlander Cor Groot schoof door zijn negende plaats in het algemeen klassement van de zesde naar de vijfde plaats op. 3. Fogh (Den.) 13,5. int., 2. Raudaschl Wagner (W.-Dld.) i (Zweden) 13,6. e 1. Guldemond (Ned) 4.9 pnt., i- 1 (Wedj I. *«9» Niet in actie Het aantrekkelijke centre-courtpro- gramma werd slechts ten dele uitge voerd met het gevolg dat Okker niet in actie kwam. De Nederlander, wiens naam in geen Engelse krant ontbreekt als de voornaamste amateurgegadigde voor de titel, was de eer waardig ge keurd zijn partij voor de eerste ronde tegen de Britse nummer zeven, Peter Curtis, te spelen op hel centrecourt na NewcombeDavidson, WilsonDrysdale en GonzalesKrishnan. In de verloren regenuren werd zijn naam veelvuldig genoemd. Okker behoort namelijk tot de 27 amateurs, die op Wimbledon om geld spelen, in tegenstelling tot de Neder landse meisjes, die alleen de vijftig pond onkostenvergoeding ontvangen. „Van de meisjes waren we niet zeker, dat zij aan prijzengeld meer zouden ver dienen", aldus non playing captain dr. Stuur. „Okker wilde echter voor geld spelen. Hij betaalt ons de vijftig pond onkostenvergoeding en kan houden wat Loew eventueel meer verdient. Zijn spelen sro sela èaudï echter met in, aai hij (GB) (Den.) moment voor de tweede maal door de Tegen naar de kleedkamers verdreven. Zijn Londense gastheer Owen Davidson als coach van het Britse Davis-Cuptcam ook een collega in het profmetier had hem na een uitermate zwak begin de eerste set ontfutseld en kreeg door de onderbrekingen voldoende respijt om het tot ver in de vierde set vol te houden. te over om de regen uren door te komen. Een tijdelijke opklaring ln de vroege avonduren gaf toch het laatste woord aan do actieve sportbeoefening. Roscwall beëindigde, spaarzaam lopend, het duel I op baan drie tegen de 38-Jarige Abe Segal winnend ln drie sets. HIJ was een van dc negen geplaatste spelers die zon der al te veel moeilijkheden de eerste ronde doorkwamen. Daartoe behoorde ook Andres Glmeno en de bijzonder im ponerende Lew Hoad. Na een marathon van meer dan drie uur plaatste zich ook Barthes, De cijfers van het duel tegen Ayala waren 9—11, 6—2, 6—4, 8—6, Voor vier van de twintig deelnemende profs was de openingsronde van Wim bledon tevens de laatste. Ayala en Davidson werden door prof- collega's uitgeschakeld, maar daarnaast verloor de trainer van dc Spaanse Davis Cupplocg, Roger Becker (G.B.), van de amateur Alan Fox en de Franse prof. Robert Halllet van de nauwelijks van enige naam voorziene Australiër Addison. Toegift In totaal werd nog niet de helft van de partijen van de eerste ronde verwerkt. De rest wordt als een zwaarwichtige toe gift gevoegd aan het programma van ladiesday. Daarin komt dus de gehele Nederlandse ploeg binnen de lijnen: de vier meisjes, van wie Ada Bakker en Lidy Jansen Venneboer met injecties fit gehouden wordoh, en Okker, die klaagt over pijn in de rug Overigens heeft Okkcrs tegenstander, Peter Curtis, last van een schouderblessure. Hij heeft pas vrijdag de training kunnen hervatten. Resultaten Vreemd kijken Okker heeft ook op Queens om gespeeld. Dc Britten kijken maar vrc tegen deze gang van zaken aan. begonnen de strijd voor een Wimbledon om scbijnamateurisme uit dc sport te bannen. Het gebrekkige com promis van de dertigste maart ln Parijn blijkt echter „de grote leugen" nog een handje te hebben geholpen. John Newcombe, vorig jaar wiu- nuar van Wimbledon, begon gis teren met een zege in vier sets op zijn Australische landgenoot Owen Davidson, (Hong.) B—3, 7—8, 6—4; Drysdnle (Z.-Afrlkn) i (G.fl 97, 6—3, 62; FosareU (V.S.) (Ilclglc) 6-3. 7B, M. 6- «chly (Den.)—Stubs S-6, 7—3; Corner -A 1 (Jam.) 2 (W.-D autoriseerd speler worden voorgedragen Taylor (G.b.)—mui» of verliezen hun amateurstatus als zij deelnemen aan een gesloten profevene ment zoals het toernooi van Boston. Het een noch het ander ligt in de lijn van dc -Afrika) «- verwachtingen, zodat er nog wel heel wat ^."lMmcq0'(Ital16) o-3. 6-2, water door de Theems zal stromen eer Alexander (Auatr.)—McMilli de Britten de witte sport werkelijk 7. e—.i, schoongewassen hebben. I ?iJ Maud (/..-Afrika)—Schroder 6-2, R-2; Howrey (Aui.tr.)- (/.-Afrika) (Kuai Orantc.% Olmaao (Ftruy—

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7