toneel LOD. DE BOER: LOZE EFFECTEN RAPPORT ZEGT ONOMWONDEN: Kerk binnenstad Amsterdam faalde TELEFOONTJES 30 WOORDEN VOOR 2.- DE LEIDSE COURANT DINSDAG 25 JUNI 196i f- I - 1 IACTUEEL2 (door Jan Verstappen) De verhouding tussen toneelkritiek en toneelpraktijk is niet wat hij zijn moet. Terwijl somigen menen dat critici en acteurs eikaars natuurlijke vijanden moeten aijn, stellen anderen dat de criticus nauw samen moet werken met de toneelspelers, omdat hij eigenlijk de laatste schakel is in de keten tussen auteur en toeschouwer. Dit probleem was enige tijd geleden aanleiding voor dc Kring van Neder landse Toneelcritici een bijeenkomst te beleggen, waar acteurs hun beoor delaars konden ontmoeten. In de kel der van de Amstelbrouwerlj in Amster dam kwam men op de critici af: ac teurs van alle gezelschappen, die hun mening over de Nederlandse toneelkri tiek konden spuien. Dat deden zij met Een andere uiting van de moeilijkhe den in deze samenwerking vindt men in het blaadje dat in Amsterdam wordt gemaakt voor de uitgaande hoofdstede lingen. Daarin is een interview opge nomen met vijf jonge acteurs en ac trices van de Nederlandse Comedip. die samen met enkele „sterren" van dat gezelschap de rollen spelen in „Wind in de takken van Sassafras", een voorstelling die in vrijwel de ge hele Nederlandse pers is ..afgekraakt". Uitspraken van deze jongeren: „De cri tici stellen mij teveel. Ze zouden meer rekening moeten houden met méér mo gelijkheden van opinie, met de betrek kelijkheid van een persoonlijke visie". En: „Ik geloof, dat een criticus het te min vindt om rekening te houden met het publiek. Ze willen raad geven aan de regisseurs, de dramaturg. Die krijgen het altijd op hun boterham. Critici voelen zich doorgaans theater hervormers". Kortom, vele misver standen over de criticus, zijn instelling en zijn taak, uitgesproken bij het be gin van 'n serie-bespeling van het hier boven genoemde stuk in het Nieuwe de la Mar-theater. Het geldt immers altijd nog dat „een krant een meneer is", zoals een beken de uitspraak luidt. De mening van een kriticus is dat in nog sterkere mate. Zo weet een trouw lezer van een be paalde criticus heel goed, wat hij aan hem heeft, wanneer hij het met hem eens kan zijn en wanneer hij iets heel mooi zal vinden, wat de criticus ver oordeelt. De Nederlandse criticus kan (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM In Amsterdam dient binnen enkele jaren een ritykerk te worden opgericht, die het hele gebied binnen de singelgracht omvat. De parochies die in dit gebied liggen, moeten worden opgeheven. Het zijn: Anna (De Pool), Antonius van Padua (Mozes en Aaron), Antonius van Padua (De Tichel), Domi- nicus ('t Stadhuis van Hoorn), Franciscus Xavcrius (De Krijtberg). Ignatius (De Zaaier), Maria Onbevlekt Ontvangen (De Posthoorn), Nicolaas ('t Hart of 't Haantje). Petrus en Paulus (De Papegaai), Willi- brordus binnen de Veste (De Duif), Joannes en Ur sula (Het Begijnhof) en Onbevlekt Hart van Maria (Redemptoristenkerk). De citykerk is gedacht ails een functionele eenheid onder een bestuurscollege, bestaande uit een direc teur als algemeen leider, drie sectieleiders en de voorzitter van een op te richten stichtingsbestuur. Zij zal rechtstreeks onder de bisschop van Haarlem komen te staan. Al worden de parochies opgeheven, een vijftal kerken kan bljjven functioneren als zogenaamde „stijlkerk", dat wil zeggen kerk, waar de liturgie in een bepaalde stijl op exemplaöre wijze wordt gevierd. De overige zeven verliezen hun functie en kunnen binnen een jaar of vijf worden afgestoten. Aldus het advies, dat dezer dagen aan de bisschop van Haarlem is uitgebracht door de werkgroep „Plan Binnenstad Amsterdam". Deze veertien man sterke groep, die onder leading staat van pater H. Winkeler S.C.J., heeft sinds februari vorig jaar zijn opdracht gewerkt. Het advies ie neergelegd Zeven kerken sluiten, dan één citykerk in een tweedelig rapport, dat gisteravond op een persconferentie is toegelicht. Do voornaamste overweging, die de werkgroep tot zijn advies heeft gebracht, is de overtuiging, dat de kerk in de binnenstad van Amsterdam onvoldoende functioneert en in haar huidige opzet ook onvol doende móét functioneren. Terwijl de city van Amsterdam zich uiterst dynamisch ontwikkelde, is de kerk er statisch gebleven, met haar precies om schreven grenzen, geïnstitutionaliseerde gebruiken en overgeleverde pastorale aanpak. Het rapport concludeert dan ook onomwonden tot het falen van de kerk in de binnenstad van Amsterdam. De werkgroep wil met zijn advies de impasse doorbreken. Hij stelt voor, de binnenstadskerk te gaan zien als een eenheid en deze eenheid te laten dragen door de kerkgemeenschap van heel Amster dam. Hoofdgedachte is, dat deze kerk zal moeten inhaken op de typische vragen, die de city aan haar stelt. Daarvoor zal nodig zijn een institutie van licht kaliber, een grote flexibiliteit en een onvoorwaardelijke dienstbaarheid. De keuze van pastores en medewerkers zal geheel door de eisen van het citypastoraat moeten worden bepaald. Zij zullen bovendien nog een aparte training en vorming voor dit pastoraat moeten ondergaan. Binnen de citykerk zijn drie secties gedacht. Een sectie „vormingswerk", die staat voor een zelf standige meningsvorming over alle themata. die in de city naar boven komen. Zij zou voor een deel kunnen worden gedragen door de katholieke -theolo gische hogeschool. Een sectie „pastorale service", die zich richt zowel tot de citygangers als tot de citybewoners. Gedacht is aan de oprichting van vjjf wijkpastoraten, ieder met twee pastores, voor de stadskern, de noordelyke grachtengordel, de zuide lijke grachtengordel, de Jordaan en de wijk Plan tageWaterlooplein. Tenslotte een sectie sociale dienstverlening, die de zorg draagt voor het maat schappelijk werk en de dienst aan personen of groepen, die op een of andere manier bijzondere hulp behoeven (zieken, bedreigde gezinnen, buiten landse arbeiders, alleenstaanden, homofielen, ver slaafden en zwervers). De inwerkperiode is begroot op een of twee jaar. Daarna worden de paroohies opgeheven en de citykerk in het leven geroepen. Enkele kerken gaan zich specialiseren op liet vervullen van een bijzon dere liturgische functie: Dominicus voor moderne liturgie, Mozes en Aaron voor vieringen met paly- fone muziek, Dc Papegaai voor gregoriaanse li turgie en de Begijnhofkapel voor speciale diensten, met name op weekdagen. In deze faze begint ook de structuur van de citykerk te draaien en worden alle bezittingen van de parochies aan de stichting Citypastoraat" overgedragen. natuurlijk heel veel verweten worden, maar niet dat hij niet van het theater boudt, zoals door acteurs wel eens be weerd wordt. Nic. Brink, de criticus van het week blad „De Groene Amsterdammer" schreef vorige week een vernietigend stuk over de Festival-voorstelling van Bredero's „Lucelle", onder de titel „Schijn bedriegt", waarin hij enkele dingen zegt, die het waard zijn om her haald te worden. Allereerst wijst Brink op een bekend verschijnsel uit het ver leden: de nachtelijke wake op de stoepen van de schouwburg die begon op de vooravond van de kassa-kaart verkoop voor Holl. Festival-voorstel lingen. Inderdaad is dit verschijnsel volledig verdwenen. Het festival is een „eerbiedwaardige grijsaard aan 't wor den", leidt hij daaruit af, „die zich geen stap buiten de lang en breed ge baande paden durft te begeven, uit angst te verdwalen in een eng Laby rinth". Aan het slot van zijn beschouwing schrijft Brink dan dat „de goedkope rangen, in tegenstelling tot de dure, terecht niet uitverkocht waren". Het is allemaal waar. De belangstelling voor de festival-toneelmanifestaties is danig verminderd. Waar is de tijd dat een voorstelling als „Moortje" (ook van Bredero) de topacteurs van de Ne derlandse gezelschappen bijeen bracht? Zou ik nu nog doen, wat ik een aan tal jaren geleden deed: van Nijmegen, waar ik toen woonde, naar Amsterdam reizen om een buitenlandse groep in het festival te zien. zoals dat het geval was met de Amerikanen die Ulysses in Nighttown" kwamen spelen, naar Joyce en met Zero Mostel in de hoofd rol? Het programma van dit jaar bevat drie buitenlandse beroepsgroepen: uit het Duitse, Franse en Engelse taalge bied elk een. Slechts een voorstelling gaat enigszins buiten de „lang cn breed gebaande paden": „Little Mal colm and his Struggle against the Eunuchs" door een groepje jonge En gelse acteurs, ook al stond dit stuk in Londen gewoon in een commericieel theater. Maar de stukken van Molière en Goethe die door twee klassieke ge zelschappen gebracht worden (net Wiener Burgteater en de Comédie Franchise) zyn toch voorbeelden van het ïich over breed begane paden be- Alleen de studenten-voorstellingen uit Los Angeles zou men als zeer bijzon der hebben kunnen beschouwen, ware het niet dat het merendeel van de stuk ken die deze groep bracht, niet op niveau werden uitgevoerd. Bij dit alles mag men dan nog de lachwekkende propagandamiddelen van het Hollend Festival optellen, om genoeg redenen te ontdekken waarom de belangstelling voor de manifestaties zo achteruitgaat. Halflege zalen zijn geen zeldzaamheid. Wat Nic Brink betreft: hij is betrok ken bij een binnenkort te verwachten toneelexperiment van Delftse studenten, waar Bram van der Vlugt de regie over voert. Nic. Brink vertaalde „IJzerhand", een stuk van John Arden naar „Goetz von Berlichingen" van Goethe, dat in Delft wordt gebracht in een geheel omgebouwde aula van de t.h., met behulp van een aantal beel den op kleurentelevisie. Deze hopelijk merkwaardige en boeiende theaterge beurtenis zal vanaf 1 juli a.s. enkele malen te zien zijn. Moeilijkheden rond „En ik dan?" (Van onre kunstredactie) DEN HAAG Tussen de producenten van Annie M. G. Schmidts eerste blij spel „En ik dan", dat op 1 november in het Nieuwe De La Mar Theater in Amsterdam in première gaat, is onenig heid ontstaan. De heer John de Crane, 'n lid van 't produktieteam heeft een open brief geschreven aan de Rotter damse wethouder van kunstzaken. De heer De Crane uit daarin zijn verbazing over 't feit dat de Rotterdamse Schouw burg niet vrijgemaakt kan worden voor het nieuwe blijspel van Annie M. G. Schmidt. De producer heeft de brief geschreven zonder meeweten van zijn collega's, de heren Meerburg, Hofman en Slees wijk. Het pikante is dat de heer Hofman, me de-producer, directeur is van de dienst Rotterdamse Kunstgebouwen. „Die brief „Toneelgroep Studio" heeft Lodewijk de Boer een grote kans gegeven. Hij heeft er twee eigen stukken kunnen regisseren en dat is wederzijds kenne lijk goed bevallen, getuige het feit dat de toneelschrijver het volgenc seizoen als vaste regisseur door het Amsterdamse gezelschap geëngageerd is. De twee eenakters, waarom het hier gaat, „Darts" en „Lijkensynode" gingen gisteravond als Festivalvoorstelling in de Koninklijke Schouwburg het was tevens de allerlaatste voorstelling van deze stukken, die ik enkele weken geleden zag, tijdens de serie die ervan in Amsterdam ging. Het is die Amsterdamse voorstelling waar ik over schrijf. „Darts" en „Lijkensynode" zijn vor men van een beperkt soort totaalthea ter: geluiden, projecties van film en fo to's, kreten cn acrobatische verrichtin gen van acteurs dienen om een zo hef tig mogelijk theatereffect te bereiken. Van toneel met een eenvoudig herken bare handeling is niet of nauwelijks spra ke. Twee thema's dienen hetzelfde doel: „Darts" heeft een oude Vedische geschiedenis tot onderwerp over vorst die eenincestueuze liefde zijn zuster had opgevat; „Lijkensyno de" gaat over een Paus in de 9e e die een voorganger liet opgraven en hem als voorzitter van een synode liet optre den. Het doel: de schok. Deze twee gruwelijke en in diverse opzichten bepaald zeer schokkende the- dienen als kapstok voor een reeks heftige taferelen, soms afgewisseld door ven gruwelijke filmfragmenten. Er gaat zeker een sterke kracht van voorstelling uit, maar voor een hele avond is die werking beslist onvoldoen de. Al gauw blijkt dat er veel manier- de wethouder wordt gewoon naar mij doorstuurd", zegt hij. En als de heer De Crane daarin schrijft dat de Rotterdamse Schouwburg van half de cember tot half januari vrij is, heeft hij beslist ongelijk. Ik ben druk bezig ge weest, maar ik heb nog geen gaatje kunnen vinden". De heer Hofman zegt „niet wakker te liggen van de brief". „We blijven samenwerken". F.C. Nürnberg kocht Deen NüRNBERG De 24-jarige Deense voetbalinternational Johnny Hansen heeft in zijn woonplaats Veile 'n con tract voor 2 jaar met de Westduitse Bun- desliga-vereniging F.C. Nürnberg gete kend. Hansen, die twintig keer voor het Deense elftal uitkwam, speelde zondag niet mee in de wedstrijd Denemarken- Noorwegen (5—1), omdat de Deense voetbalbond hem al als prof beschouw de op het moment, dat hij in onderhan deling trad met de Westduitse kampioen. TONEELGROEP STUDIO Liesbeth Struppev tjes en oppervlakkige toneeltrucs aanwe zig zijn. Wat als schokkend bedoeld wordt, ervaart men al spoedig als op pervlakkige grofheid: het vertonen vanj naakt in projecties en films van eei naakte, gekruisigde vrouw en een desin tegrerende priesterachtige man zijn ir onze theater- en cultuurtraditie al: schokeffect al te gemakkelijk. In beide stukken zijn allerlei invloe den aan te wijzen, van het expressionis me en Artaud tot Claus Thyestes Beckett („Wachten op Godot") en Pin- get „Architruc"toe. Steeds zijn er bovendien herinneringen aan bepaalde stukken van Arabal\ zonder dat diens peil bereikt wordt. De vier leden van Studio voerden de opdrachten van hun regisseur uit, zon der daarbij tot spelen in staat te zijn. hetgeen waarschijnlijk ook de bedoeling was van de regie. Het spelen van deze voorstelling leek overigens een zeer af mattende bezigheid. Astrid Weyman en Frank Raven hadden de stukken in stijl aangekleed, ook zij hadden allerlei ef fecten nagestreefd. Studio is bijzonder te prijzen omdat het Nederlandse auteurs een kans wil geven. In dit geval was het misschien beter geweest, wanneer een ander de regie op zich had genomen, zodat er zekere afstand was geiveest tussen gisseur en auteur, hetgeen helderheid de voorstelling en misschien ook de eerlijkheid ten goede was gekomen. •n Indien Uw tekst geplaatst wordt: op 3 achtereen volgende dagen SLECHTS 2 x BETALEN op 6 achtereenvolgende dagen SLECHTS 3 x BETALEN V kunt Uw „TELEFOONTJT" opgeven een dag voor plaatsing. Voor plaatsing op saterdag uiterlijk lot vrijdagmiddag 2 uur PERSONEEL aangeboden 3 Jongeman: 22 jaar met mime verkoopervaring, in bezit van rijbewijs B.E., zoekt een passende werk kring. Brieven onder no. 7-7281 bur. van dit blad. 3 R.-k. Meisje. 20 jaar. b.z.a. per 1 augustus voor de hele week. liefst in win kel en/of huishouding. Br. no. 7-21245 bureau blad. 3 Modineites gevraagd. Goede baan. Loon naar prestaties, 2 weken zomer en 10 dagen wintervakantie. Vervoer voor omliggende plaatsen wordt door het be drijf veizorgd. Confectie fabriek G. Bisot. Heren gracht 84 te Leiden, tel. 01710 - 30268. 1-3378 3 Verkoopster gevr. voor onze supermarkt. Goede vooruitzichten. Aanmelden: Overdevest Levensmiddelen- bedrijven. Herenstraat 98. tel. 21409 1-7319 T Meisjes (15-17 jaar) ge- kei, de hele week '.mUdw aa"tL v?°',de Lesteken en zaterdags de hele dag. °,pl^'"gL Br. no. 7-5004 bureau blad. huishoudschool. Solheilat.es. dagelijks tussen 9 en 12 u., Leidsche Onderwijsinstellin- PERSONEEL Ben, oosterkerkstraat 11, Lelden, tel. (01710) 31844. 1-3564 gevraagd 3 Gevraagd een bollen- rooier voor tulpen en nar cissen. P. v. d. Meer, Geest- weg 17 Roelofarendsveen. tel. 01713-887 1-3561 3 Gevraagd: inkelnieis.ie Hoog loon 5-daagse werk week Gratis bedrijfskleding en vakantie van 5 tot 18 augustus Slagerij J de Roode. Sieboltstraat 14 te Leiden Tel 21603 1-3705 3 Net meisje gevr. als hulp in de huishouding. C P. Beuk, Dr. Stapenseastraat 19 Leimuiden. Tel.: 01721-261. 1-07227 3* Met spoed gevraagd een winkelmeisje, Levensmidde- lenbedrijf Groenendijk. Fa. A. C. v. d. Voort. Rijn dijk 96. Hazerswoude Tel.: 01714-318 1-9721 3* Met spoed gevraagd een leerling-serveerster of ser veerster, „Groenendijk". Rijndijk 96, Hazerswoude. Tel.: 01714-318. 1-9721 3* Restaurant 't Karrewiel vraagt buffetjuffrouw of jongeman die in dit vak opgeleid wil worden. Géén vakantiewerk doch jaarbe- Irekking. Leeftijd boven 18 jaar. Gezellige werkkring, wisselende diensten. Zich te melden: Steenstraat 55. tel. 22509 (01710) 1-7327 X Een verkoopsier en een leerling-verkoopster gevi Zelfbediening. Hooigracht 88 tel. 25462, 1-5005 3* Kapster en leerl.-kapster gevraagd; adsmede heren- gevraagd; alsmede lieren- per. „Maison Kreeft". Wil- helminapark 1, Oestgeest, tel. 01710-50670. 1-21243 3 Kapsters gevraagd: le kapster, aankomend kapster en leerling-kapster. Met va kantie wordt rekening ge houden. Dameskapsalon Anco, Thorbeckestraal 58, tel. 31310. 1-7330 straat 7a, Leiden, tel. 30390 heeft op haar japonnenate- llere plaats voor: ervaren en aankomende modinettes. Persoonlijke sollicitatie tot •s avonds 5.30 uur. 1-9600 HUISDIEREN 3 C.oed tehuis gezocht voor zindelijk katje. Tel. 24295. 10-7392 TE KOOP aangeboden 3 Rugzakken, wij brengen u een uitgebreid assortiment rugzakken en zijtassen, van af f 6,95. Sport- en Cam- pinghuis Wilms-Fldet; Haar lemmerstraat 182-184 Leiden. 2-7317 3? Aggregaat-Honda voor: caravan, boot of camping 220 volt (250—300 watt) 12 volt (5,4 amp.) Alleen bij Provema. 674.N V Provema, Plantsoen 97, Lei den. Telefoon 01710-32217- 30418. 2-3683 3* Goed drukwerk geeft druk werk! Bel do vakman: handelsdrukkerij Westerpers N.V. (De Leidse Courant), Papengracht 32. Leiden. Tel. (01710)—20935. 2 3678 3" Hardboard, een goed» kwaliteit, 70x2.14 ra a 3.25 per stuk; 75x2.14 in f 3.50 per stuk; 80x2.14 ma/ 3.75 per stuk; 85x2.14 maf 4.— per stuk; 90x2.14 maf 4.25 per stuk. Blom's Klein- houthandel, Prinsenstr 25. Tel. 01710—23252 of 40090 Bezorging gratis. 2-3543 X Sleutels bijmaken: Lips, Yale, voordeur- en auto contactsleutels. „Klaar ter wijl u wacht" Flymo zwe vende grasmachines, hand- grasmachines. tuinbanken, stoelen, tafels en alles voor uw tuin. Hartwijk, Nieuwe Beestenmarkt 711, Leiden. Telefoon 26627. 2-3372 3 Meubelinruil. Direct uit fabriek leveren wij eerste klas meubelen tegen lage prijs en geven een hoge prijs voor gebruikte meubelen In Den Haag vier toonzalen. Inl.: Rijswijkseweg 5a. Tel 070—605664. 2-3542 3 De kastenspecialist. Meer dan 400 modellen in voor raad. Hanglegkasten, linnen kasten, ladekasten, keuken kasten, bureaus, complete zelfbouw, slaapkamers, Bruynzeelkasten, zelfbouw- meubelen H. Kerkgracht 47—49 (hoek Nieuwstraat), Leiden. Telef. 33078. 2-3541 3 Hard-board, deurplaten 80 x 214 3.75 per stuk, 85 x 214 4.— per stuk, 90 x 214' d 4.25 per stuk. Blom's klein- houthandel. Prinsenstraat 25, tel. 23252 of 40090. Bezorging gratis 2-3546 3 Spaanplaat: een goede kwaliteit, 10 mm 1.- per m2; 12 mm 8.- per m2; 16 mm I 9 - pei m2; 18 mm a f 10.- per m2. Blom's klein hout handel, Prinsenstr. 25, Telefoon 01710-23252 ot 40090 Bezorging gratis 2-353* 3 Motorhome „De Water toren" heeft vanaf heden leverbaar: de nieuwe DKW- sportbromfiets met 4 ver snellingen Voetsehakeling L de Wit. Hoge Rijndijk 184. Lelden Tel 24963 2-7249 3 Puch, de bromfiets voor jong en oud. Fin. en prettige betalingsregeling. Fa. v. d. Berg, Zijlsingel 91 2-3285 3 Bloem-, groente- en graszaden, spaden, rieken, graven, harken, schoffels, grasmachines, tuintafels, tuinstoelen, tuinbanken, pa rasols en alles vort tuin: Hartwijk, Nieuwe "Beesten markt 711. Leiden. Telef 26627. 2-3373 3 Te koop aangeboden: Fobrux oiiehaard. Te bevra gen Dekkersgaard 16. War mond. 2-3563 3 475.- nieuwe Typhoon Blitsbromfiets. volautoma tisch met telescoop voorvork, kettingaandrijving. 2 trom mel remmen. Beslist de bes te. goedkoopste en meest ge makkelijke bromfiets zonder versnelling, in iedere gewen ste kleur. Firma Dusoswa, Turfmarkt 1-3. Leiden, tel. 24409 .geen filialen. 2-4199 3 TapUttegels oa. Heuga- felt. Tredfort,, Heugallor en Dessoforte reeds vanaf f-4.95 p. stuk 50 x 50 cm. Woninginrichting van Kla- renbosch. Haarlemmerstr. 61. 2-3210 3 Paraplureparatie (ook voor opvouwbare o.a. Knlrps), wandelstokken, invalldestok- ken. Van Oerle, Haarlem merstraat 95, bij de Vrou- wensteeg. Reparaties worden alleen aan de zaak aange nomen. 2-4468 3 Nylontapüt, 380 cm br„ Woninginrichting A. Noort, Rijnstraat 74, Katwijk a/d Rijn, tel. 01718-2798. 2-7332 Exoplex decoratieve houten wandbekleding in vele exotische houtsoorten, ?ssen, eiken, iepen, teak noten, palissander en zebra noten. H. Janse. Haarlem merstraat 129 Leiden. Telef. 30553. 2-3502 3 Dames- en herenspüker- broeken nu alle maten 7,98; kinderspijkerbroeken tot 12 jaar 4,95; dames nylon nachthemden 4.95. Ketel- boetersteeg 5, over Brand weer, hoek Langebrug. waar de vlag waait. Japie. 2-7323 3 Wasmachine met elektr. wringer en centrifuge te koop aangeb. Beide in zeer goede staat. Te bevr. telef. no. 02532-6252. liefst 'sav. na 7 uur. 2-7329 3 Alles voor doe het zelf. Houtboard, triplex, spaan plaat, formica, karton, lijst werk, golfplaten, dakgoten, schoorstenen en fineer. H. Janse, Haarlemmerstr. 128, Leiden. Tel. 30553. 2-3501 3 Wij maken zachtboard plafonds Fa. v. Dam Reykep, tel. 42057 of 42675. Vraag geheel vrijblijvend prijsopgave. 2-3363 3 Ons bekende super wit rib herensportgoed, dat mooi blijft in de was, tot met 7 1,98, nu alle maten 1,49. Ketelboetersteeg 5, over Brandweer, hoek Lan gebrug. Japie. 2-7320 I E HUUR aangeboden 3 Verhuur van Arzberg- servies - glaswerk - bestek - pannen - gasstellen - alu minium en houten klapstoe- len - luchtbedden en slaap zakken. Breedeveld, één van Nederlands grootste ver huurders, Haven 40, Leiden, tel. 01710-31340. 8-3202 3 Gaat u trouwen of hebt u 'n nieuwe woning? Kredie- Len voor iedereen tot 5.000.- Zeer soepele, lage aflossin gen, voor aanschaf meubi- 1 air-woningtextiel. Vraag gratis folder dan hebt gratis alles wat u wilt weten bij: Postbus 1547. Rotterdam. Een nieuwe bromfiets uw vakantie. Wij heb- elk gewenst merk. Fa. Berg, Zijlsingel 91, en 2-3284 3 Alles nng ipijt, gordijnen, behang, 3 Motorhome „l)e Water- jonz., enz. vind u bij ons. Ook toren" heelt uit voorraad uw adres voor meubelen en leverbaar do beroemde Peu- meubelstoffering. Complete geot-bromfletsen v.a. f 399,50 woninginrichting Truyers. Kan desgewenst gefinancierd I Korte Hoefstraat tv:. Leiden, worden. L. de Wit, Hoge Tel. 41087. 2-3371 3 Rap. de bromfiets met Puchmotor, voor 2 personen. Fa. v. d. Berg. Zijlsingel 91 2-3283 3 Uit voorraad leverbaar: de nieuwe „Jawa" sport- inotor, 250 cc. Zeldzaam mooi. Voor slechts 2195,- Bij Motorhome „De Water toren", Hoge Rijndijk 184, Leiden. Tel. 24963. 2-7250 3 Wimperolie, geeft lange wimpers van een opmerke lijke schoonheid. Import Per flesje f 1.45 Bij drogis terij Boerhaave. Haarlem- merstraat 68, Leiden. 3-7228 3 Weberx koeltechnisch bureau voor geknelde toon banken koelcellen, diep- vrieskisten. Reparatie en onderhoud. Wij financieren met en zonder aanbetaling. Ook kopen wij uw oude in stallatie terug. Kantoor adres: Bernhardstr. 12, Lei derdorp. Tel. 01710—31726. 2-3503 3 Tegen enorm lage prijzen hang/legkasten, schrijfbu reaus, bankstellen, berg-1 meubels, fauteuil, rookstoe- len, kloostertafels, rijwielen, ledikanten. stapelbedden, kinderstoel, autopeds, kin derledikanten, kinderauto, driewielerfietsjes. Kom kijken bij Nieuwenburg, Hooigracht 55, gesloten huis. 2-5006 3 Antiek, 4 Biedemeier- stoelen, in goede staat, no tenhouten antieke heren- bureaufauteuil. Wegens plaatsgebrek. Oude Hoef- straat 34. tel. 41087. 2-7328 TE HUUR gevraagd 3 Bikini damesslips nu 1,25; zwarte automatische herenparaplu's, stormvast, 19,95 nu 9,95; damespara- plu's. stormvast 19.95, 9,95. Ketelboetersteeg over Brandweer. Japie. 2-7322 3 BAdStoi djmestruit.ies. alle kleuren, nu 3,98; heren sportshirts, korte mouw, nu 5,98; grote badlakens 4,98, nu 2,98, Ketelboetersteeg 5, over Brandweer, waar de vlag waait, hoek Langebrug. Japie 2-7321 3 Jong lerares zoekt kamer(s) en kookgel., event, met douche. Omgev. Rijns- burgerweg. Tel. 010-25.57.25 of br. onder no. 4-7331 bur, blad. 3 A.s. echtpaar. medisch student, vi b.b.h.h., zoekt woonruimte, liefst m. eigen kookgelegen heid, per 1 juli, augustus of september. Tel. 01751-3243. 4-5003 AUTO'S 3 Tc koop: Morris Oxford diesel. 98.000 km, met trek haak. Bouwjaar 1965. Te be vragen: Burggravenlaan Katwijk a'd Rijn, Tel. 01718- 6215. 9-7169 3 Gpel Rekord te knop. 4-deurs, type 1900, m. trek haak, 70.000 km, bouwj. '66 Te bevr, Burggravenlaan 24, Katwijk a/d Rijn. tel 01718- 6215. 9-7170 3 Langspeelplaten 5.95 als u benzine of dieselolie tankt bij „De Potgieter", Potgieterlaan, zijweg Haag- weg. 9-3537 3 Alles voor uw auto. N.V. Provema, Plantsoen 97, Leiden. Tel. 01710—32217— 30481. Ook 's avonds en za terdags geopend. 9-3731 3 Kokosmatten in naturel, blauw of rood. Direct van fabriek. Voor alle automo bielen. O.a. voor V-W-mat ten. 4-delig naturel 23. VW-matten, 4-delig, rood of blauw 29.Het laagst in prijs. N.V. Provema, Plantsoen 97, Leiden. Telef. 017103221730481. 9-3729 3 Dag en nacht staan onze servicewagens en kraan' wagens voor u klaar. Leidse Autoreparatiedienst, Mid delstegracht 39. Tel. 25216. 3 Trekhaken voor alle automobielen met 25 kor ting. N.V. Provema, Plant soen 97, Leiden, tel. 01710- 32217-30481. Ook des avonds en zaterdags geopend. 9-3625 3 Autohulp en auto- bergingsdienst Leiden. Dag en nacht autohulp, ook tijdens de weekeinden. Werkplaats geopend 72c alle komende reparaties. Ook Quick-service. Leidse Auto reparatiedienst, Middelste gracht 89. Tel. 25216. 9-3696 3 Imperialen voor uw auto Prijzenslag vanaf 26. Ner gens beter, nergens goed koper. N.V. Provema, Plant soen 97, Leiden Tel. 01710— 32217—30481. 9-3730 3 Triumph Spitfire 1965, donkergroen, 43.000 km, van le eigenaar. Auto Heems kerk, Roelof arendsveen, tel. 01713-866. 9-7336 3 Fiat 850 Sportcoupé, bouwjaar 1967, 5000 km, donkergroen, interessante prijs. Met garantie. Inruil en financiering mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Gal gewater 14-16, Leiden, tel. 01710-33355. Dagelijks ge- ipend van 9-22 uur. 9-7324 3 B.M.W. 1600. 2-deurs '67, 34.000 km. rood met zwart kunstleer, 6 maanden garan- e. Aulo Heemskerk. Roe- ifarendsveen, tel. 01713-866 9-7335 3 Koe 3 Aangeboden: Renault R8. bwjr '63. Te| bevr. na 6.00 u.: F. Zuidhoek Uitlaten voor elk type •et in uw vakan- J Kerkhofpad 51 Noordwijk.,cn model (b.j.) auto. 30 tot geniet van onze Tel. 01719—3946. 9-7223 40^, korting. N.V. Provema. dagschotel a 2.50. Ook voor - Plantpoen 97 I eidpn tvw gezellig kopje koffie, nieselolie tankt 11 h*J 01710-33217-3084! diverse broodjes en ijs naar goedkoopste en beste bij lie. Snackroom, Vrouwm- "V ben^neslalion De Potgieter Potgieterlaan 200 neter vanaf kruispunt Haag- weg-Churchilllaan. 9-3340 3 Voor al uw onderhoud*- werk. Timmerbedrijf Fa. v. Dam en Reijken, tel. 42057- 42675. 2-3364 3 Markiezen, rolschennen, alum, jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraag inlichtin gen en prijs bij het verkoop kantoor van Melchers Mar- kiezenfabriek. C. E. Jedeloo, Oegstgeest, Juffermansstr. 35, tel. 01710-53105. 2-4200 9-3399 3 Kokosmatten, accu's en banden met 25 pet. korting en gratis montage bij Ton Riisbergen. Maresingel 64. Leiden. Tel. 31260 9-3505 3 Benzine gratis! 500 liter per maand. Lees ons maand- j 3 Aangeboden- Skoda Oc- blad. Gratis verkrijgbaar bij het vrije benzinestation ,J>e Potgieter", Potgieterlaan (Haagweg). 9-3539 3 Gebruikte auto's, groot of klein, daarvoor moet u bij de Leidse Autohandel v d. Berg zijn. Fin. met 'n zeer kleine aanbetaling Lage Morsweg 67. TeL 30692 9-3538 tavia in zeer goede staat, bevragen Van Dam, Lange Scheistraat 3. Leiden nabij museum De Lakenhal, tel. 01710-22790. 9-7283 3 Ford Cortina GT 1967. 12.000 km, donkerrood met zwart kunstleer, 6 maanden garantie. Auto Heemskerk. Roelofarendsveen, tel. 01713- 866. 9-7334 3 Bedrijfswagens: DAF bestelwagen 1964; Ford 12M bestelwagen 1965; VW be stelwagen 1963; VW Pickup Dubbel Cabine 1963. Inruil en financiering mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden, tel. 01710-33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. 9-7325 3 Bifhcfti/'. Nu* of nOt>R! Alle maten tegen zéér aan trekkelijke prijen. Ook voor accu's, doorsmeren, uit lijnen en balanceren. S. A. v. Leeuwen N.V. Leiden, Zoe- terwoudseweg 5, tel. 33464, zaterdags tot 13 u. 9-3560 3 Ford 20M 1966, 33.000 km, 4-deurs, 4 versn., rem- bekrachtiger enz., 6 maan den garantie. Auto Heems kerk, Roelofarendsveen, tel. 01713-866. 9-7333 3 Renault Caravelle 1967, 30.000 km, metallic-grijs m. matzwart dak, diverse acces soires. Auto Heemskerk, Roelofarendsveen, tel. 01713- 866. 9-7339 3 Autowassen, zelfbedie ning in onze Carvalette was automaat, muntimvorp één gulden, in 5 minuten klaar. Gebr. Van Ulden, Verdam straat 6. 9-3688 3 M.G. 1100 1965, 29.000 km, smetteloos onderhou den! 6 maanden garantie. Auto Heemskerk, Roelof arendsveen, tel. 01713-866. 9-7338 3 Vakantie-auto's: Simca 1300, bouwj. 1964, aanbet. 950; Fiat 1500, bouwj. '64, aanbet. 750; Taunus 12M TS, bouwj. 1964, aanbet. f 850; Ford Corsair, bouwj. 1964, aanbet. f 850; Trabant, bouwj. 1964, aanbet. f 450 en vele andere automobielen Inruil en financiering moge lijk. Calex Autobedrijf N.V., Kort Galgewater 14-16, Leiden, tel. 01710-33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur.9-7326 3 Opel Kad.-tl IMiiti, 50.000 km, kleur donkerblauw, van le eigenaar, 6 maanden ga rantie. Auto Heemskerk, Roelofarendsveen, tel. 01713- 866. 9-7337 3 Witte henzine. Nu ook goedkopp benzine op de Hoge Rijndijk, 5 ct korting en gratis een 4-kleuren bal pen bij aankoop van benz.- bonbook plus een sleutel hanger. Kortingen van 10 tot 33 op olie en benzine. B.M.W.-garage Rob Gorris en Co., Hoge Rijndijk 278, Leiden, tel. 40698, 9-3568 3 Vauxhall Victor Super 101. 1966, slechts 20.000 km. als nieuw! 6 maanden ga rantie. Auto Heemskerk, Roelofarendsveen, tel. 01713- 866. 9-7342 3 Opel Kapitio, type 1965. 64.000 km, metallic-blauw, van le eigenaar, 6 maanden garantie. Auto Heemskerk, Roelofarendsveen, tel. 01713- 866. 9-7341 Watersport 3 Modern drukwerk voor elk doel. Maak een afspraak: Handelsdrukkerij Westerpers N.V. (De Leidse Courant), Papengracht 32 Leiden, tel. (01710)-20935. 5-3677 3 Weckendboot te koop, z.m., 8 m lang, 2 m breed, 4 sl.plaatsen. Te bevr.: Raad- huisstr. 85 Alphen a.d. Rijn. 14-3562 3 Dameskapsalon „Anco" Thorbeckestraat 58, tel. 31310 Mini Vague permanent voor Tieners, vlugge bedie ning, vujme .pa£keergeleget>- tieil. V 5-446) 3 Heohthouten toerboot te koop aangeb., .4.60x1.6.0 met afneembarekajuit, ruimte 6 personen, in prima staat, voor b.b.-motor. Adres Woonark Good-Will, achter Hoge Morsweg 86, Leiden. 14-5007 3 Autoradio's met fnbouw- sleden. Alleen bij Provema f100. N.V. Provema, Plant soen 97 Leiden, Tel. 01710- 32217-30481. Ook des avonds en zaterdags geopend. 2-3626 3 Roeiboot Speeiaalbedrüf 91, Roelofarendsveen, telef. 01713-469. Motor-, vis-, roei boten, punter- en sloep modellen v.a. 350. Houten punters en vletmodellen. Wij leveren elk merk buiten boordmotor. 14-3565 3 Kreidler Florett. rood. met kleine tank! Voor de liefhebbers nog enkele stuks fabrieksnieuwe Kreldler- bromfietsen in de oude uit voering 1098.. Off. dealer voor Leiden: Fa. J. J. v. d. Geest, Pieterskerkgracht 4-6 Leiden (achter Trianonthea- ter). 5-7289 3 Boot bouw Verhaar rustig ruim mooi viswater. Dagver- huur roei- en visboten. Eigen parkeerterrein. Noord einde 91 Roelofarendsveen, tel 01713-469 en 822. Tevens winterstalling jachten 14-3621 3 Kreidler Florett brom fietsen en motoren vanaf 1 1098,-. Off. dealer voor Leiden: Fa. J. J. v. d. Geest Pieterskerkgracht 4G, Lei den (achter Trianontheater) Indien gewenst, ook levering via uw eigen handelaar. 5-7288 LESSEN 3 Autorijschool Don, Titus Brandsmalaan 5 Leiden, Voor de Juiste rij-opleiding autorijschool Don. Uitgebrei de theorielessen en speciale cursus voor beginners, Titus Brandsmalaan 51, tel. 42780 12-3618 3 Kreidler Florett SL bromfietsen met voetscha keling en voetrem. Ook in de nieuwe kleur beige 1225.- Off. dealer voor Leiden: Fa. J. J. v. d. Geest Pieterskerk gracht 4-6, Leiden (achter Trianontheater). 5-7291 3 Voor een goede rijles: Autorijschool Van Berge Henegouwen. Lest in V.W Per lesuur 9.50. Pancras- zicht 18, Sassenheim. Telef. 02532- 7935. Voor Leiden: Garage van Berge Hene gouwen, Hogewoerd 169 te Leiden. Tel. 22447 12-3281 3 Sparta, Kreidler Florett en Hercules Prior bromfiet sen. Alle modellen bij: Fa. J. J. v. d. Geest, pieters- kerkgr. 4-6, Lelden (achter Trianontheater). 5-7290 3 Geld nodig? Onbeperkt krediet voor elk doel in 2 dagen, afl. tot 20 jaar. Lage rente, geen bijkomende kosten. Inl. en aanvr. schrif telijk of tel ei'. 71.38.00 - 15.10.91 - 79.46.32. „Beltri- ma", L. Braakensiekstr. 122, Amsterdam. 5-2941 3 10 autorijlessen voor 47.50. Vervolg- en losse lessen 6.50. Fonkelnieuwe V.W.'s. Bondsautorijschool „De Centrale". Aanmel dingsadressen: Leiden Bees tenmarkt 1 hk Sleenstraat, tel. 21532; Alphen a/d Rijn. Hooftstraat 257, tel. 3752; Warmond: Laan van Oos tergeest. tel. 678: Voorscho len: Prof. Kam. Onnesplant- soen 13. tel. 5834. 12-3398 3 Jonge, jonge, wat een ruime sortering boeken vind je bij Leesbibliotheek „Record", Apothekersdijk 35. Romans, wild-west, detec tive. 0. meisjes 30 ct. per deel. Jongensboeken en alle stripverhalen 20 ct. p. deel. Suske Wiske, rode ridder en andere. Geen inschrijf kosten. 5-4202 DIVERSEN 3 Waarom de volle mep be talen? Vijftien procent op wasautomaten, koelkasten, radio's, teevees, pick-ups. bandrecorders etc. Fin mo gelijk. Bemiddelingskantooi Assurto, bel even, ook 's avonds tel. 43685-42398. 5-3671 3 Bezoek Wasautomatiek ..De Eendracht". Zoeter- woudsesingel 14B, ingang door de poort. Uw was (6 kg.) schoon en droog binnen één uur. Er is een stoom- mangel aanwezig om uw was kastklaar te maken. 5-4201 3 Fiat 600 1968, kleur zandbeige, wordt aangeb. m. flinke korting op nieuw prijs. Auto Heemskerk, Roelofarendsveen, tel. 01713- 866. 9-7340

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6