Sleutelstad behoudt kans op de titel GROFVUIL; OPHAALDIENST. DE LEIDSE COURANT DINSDAG 25 JUNI 196 Vyf priesters legden omstreeks liet middaguur de handen op aan de Kieken. Om genezing en sterkte af te smeken, maar ook „opdat de lieer IJ meer vervnlle met Z|jn-II. Geest", aldus leidde pater E. Schildkanip de handoplegging in. Het was een ingetogen pleehtlgheid, die opgeluisterd werd door de zang van mevrouw A. Margadant uit Den Haag, die met orgel begeleiding van de heer A. .F. Kevenaar drie liederen ten gehore bracht. Zo klonken van Franz Schubert „Des Müllers Blumen", de aria „Ich hatte viel BeklimmerniB" van Joh. Seb. Bach en het beroemde „Ave Maria" van Schubert, dat met een zuiverp voordracht van de zangeres vele zieken ontroert moet hebben. Al gauw was er na het orgelspel al weer dat gezellig geroezemoes, dat aan de lunch telkenjare vooraf pleegt te gaan. (Zie voor verslag pagina 3). STEDELIJKE R.K. VROUWEN BEWEGING GING DAGJE UIT Het bestuur van de Stedelijke R.K. i wfl een genoegelijke middag gehad met Vrouwenbeweging verzoekt opname van een groots opgezet variété; het was een het volgende: I kostelijke middag. Daarna 6p voor het Gistermorgen vertrokken onder goede diner. Eit werd gebruikt in bos-restau- weersomstandigheden 3 bussen met da mes voor een gezellig jaarlijks uitstapje. Van wat andere jaren altijd een verras sing blijft: waar wij heen gaan, waren nu de dames op de hoogte gesteld. De reis ging naar Bobbenjaanland in Bel gië. Maar voor wij zover waren gingen wij eerst richting Rotterdam, de Maas tunnel door. Daarna volgde wij de route Beestenmarkt. We hebben Barendrecht, Zwijndrecht, Dordrecht. Ze- telijke dag gehad! venbergsehoek waar wij in hotel-café- rest. „Brabant" koffie met cake gebruikt hebben. Door het schone Brabantse land schap kwamen wij via Baarle Nassau, naar Schaluinen, een prachtig landgoed. Daar stonden de tafels gedekt voor een heerlijke lunch; er was van alles in overvloed. En er was nog gelegenheid rant „Groot Speijck" te Oisterwijk. Na het diner hebben wij nog een gezellig uurtje gehad, waar de dames een kopje koffie met gebak werd aangeboden. Nu werd het echt hoog tijd om op te stap pen, en met nog 'n plezierige stemming stapten de dames de bussen in. Om on- ;r aan de onverge- Waterpolo Sleutelstad heeft gisteravond op een voudige manier de kansen op het kampi oenschap weten te behouden. Tegen Mer- wede moesten de Lcldcnaurs het water In zonder Hans Hilkhuyzen en Cock v. d. Wllk (beiden ziek) en Cees van Hooi- Sloop iabrieksruiniten in Zoetenvoudse Dorpsstraat Iloewel realisering van het winkel- gedurende ruim een uur de omgeving centrum aan de Dorpsstraat op korte te verkennen. Nu volgde de reis naar termijn niet waarschijnlijk lijkt, gaat Uchtaart. Bobbejaanland. Daar hebben rte gemeente Zoeterwoude voort met het vrij maken van het hiervoor be nodigde terrein. Een aantal oude pan den verdween reeds enkele jaren ge leden. Hierdoor ontstond ook de door braak naar het uitbreidingsplan West einde. Nu is door de dienst gemeente werken aanbesteed het slopen van de note 26, 28 cn 30, de fabriekscuimten waarin voorheen de EJU-AJL was ge vestigd. Voordien was carosseriefabriek De ckers eigenaar van het complex. Door de snelle groei in de na-oorlogse jaren groeide dit bedrijf echter uit haar jasje en werd overgeplaatst naar Lei den. Er schreven twee firma's in voor het sloopwerk: H. Binnendijk te Lei donk (vakantie), maar ook zonder wis- d«n voor 8.450.- en A. Hoogeboom selspeler n met invaller Johnny Bekke- te Rijpwetermg voor 6.000.-. ring ging het goed. Aan het gezin dat nu nog de bij het 1 complex behorende woning bewoont Vanaf het eerste fluitsignaal van is inmiddels een andere woning toe- scheidsrechter Nater namen de blauw- gewezen. Het ligt in het voornemen witten het initiatief In handen. Nadatspoedig na het leegkomen van het Merwede er nog in geslaagd waa enkele woonhuis met de sloop te beginnen. aanvallen te onderscheppen wist Jan Breedeveld na goed aangeven van Wim van Zijl de score te openen. Een I zware overtreding van de Dordtsche J achterhoede tegen Bekkering leverde Sleutelstad enkele momenten later een straf worp op en Jan Breedeveld schoot zonder aarzelen raak: 2-0. In de tweede periode voltooide Breedeveld zijn hat- j trick. Bekkering bracht de bal goed op en plaatste kundig op Breedeveld, die al leen nog maar voor het inschieten had Nog was het niet genoeg. Aad Kapaan ondanks enige belangrijke besprekingen verliet «Ie midachter-plaats. zwom met OJ1 h,,t afMtot«.n van liet gebouw aan de de bal naar voren en vanuit de hoek H R«.ndyk „aren slechts 4 van de wist Wim van Zijl de keeper het nljkijken leden aanwezig, te geven. In de derde speeltijd werd het 5-0. Co Oudshoorn maakte gebruik van In zyn openingswoord betreurde de het tater-effect van de bal en van ver voorzitter drs. Westerman, dat zo weinig af stuiterde hij de bal langs de keeper. !eden ondanks publicatie, deze verga- Met een man meer in de aanval slaagde dl>ring bezochten. Jan Breedeveld in zijn vierde doel- Een woord van welkom richtte h|j tot punt In te scor^.. en de stand op 6-0 de doktoren de Bruine en van 't Wout. te brengen. De wijkzuster Van Maarle woonde even- j deze vergadering bij. Na voorlezing van de notulen en inge komen stukken werd bestuursverkiezing gehouden. Aftredend en niet herkiesbaar i Mevr. L. Voost-Muller. De voorzit De heer F. H. Nieuwenhuizen Segaar zal wegens het bereiken van de pen sioen-gerechtigde leeftijd aftreden als directeur van de N.V. v/h L. E. Nieu wenhuizen. Er zal op 12 juli een af scheidsreceptie z|jn in „De Beukenhof" te Oegstgeest. De heer Nieuwenhuizen Segaar bl|jft als adviseur aan de onder neming verbonden. POSTDUIVENVER. DE BLAUKRAS Wedvlucht van Noyon, in vogels, gelost om 6.10 uur. H. Flippo 1, 19; W. Siera 2; P. Sloos 3, 8. 17; F. Fran ken 4, 7, 15; Haas Nieuwendijk 5, 11, 16; W. de Roode 6, 10; H. Moenen 9; A. van Lee 12, 13, 14; J. Smit 18; W. Gijsman 20. Wedvlucht vanaf Chateauroux, ln con cours 50 vogels, gelost om 5.30 uur. H. Flippo 1, 8, 10; P. Sloos 2, 7; Haas Nieu wendijk 3, 13; H. Moenen 4, 5; W. Gijs man 6, 12; J. Smit 9; J. Hansen 11. TOEKOMST UNIVERSITEIT Op donderdag 27 juni zal een commis sie worden geïnstalleerd, die door de Leidse Studentenraad is ingesteld ter bestudering van de toekomstige functie en functionering van de universiteit. De installatie heeft plaats te 9.30 uur in het academie-gebouw aan het Rapen burg. De Leidse Studenten Raad is een wer vingscampagne begonnen. Kersverse publikaties schieten uit de grond. Giste ren is de eerste krant verschenen van de Algemene Leidse Studentenvereniging, die aan al haar 6700 leden gratis wordt toegezonden. Het blad, waarin het da gelijks bestuur van de LSR een groot aandeel heeft gehad ademt een uiterst kritische sfeer. De student H. Mulder, de voorzitter van het dagelijks bestuur der LSR, laat scherpe geluiden horen over het zogenaamde ontwikkelingsplan van de universiteti. Wit-Gele Kruis Zoeterwoude-Leiderdorp over samenwerking met Groene Kruis In de „Drie Eendjes" te Zoeterwoude uan de Hoge Rijndijk vergaderde het „Wit-Gele Kruis" Zoeterwoude/Lelder- In de laatste periode wist Merwede de j eer te redden. Jan Kenter moest de Dordtse midvoor iets teveel ruimte geven en keeper Wim van Rooyen werd eel is dit pand gezien de ligging een kostbaar bezit. Daarnaast staat dat dit gebouw niet aan de eisen voldoet. Enige aanwezige dames waren het met het bestuur eens om samenwerking te vinden met het Groene Kruis te Leiderdorp. Het Groene Kruis aldus de voorzitter is niet ongenegen om de leden in hun gebouw op te nemen. De medewerking sa menwerking werd toegejuicht. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat met het college van B. en W. van Zoeterwoude contakt opgenomen zal worden om tot een regeling te komen. De huur van dit pand loopt n.l. af 1 juni 1969, doch voordien wil men pro beren een goed§, oplossing te vinden. De rondvraag leverde weinig proble- op. ZOETERWOUDE VAN WIE IS DIE HOND? Door de politie is gistermiddag uit het de enige maal gepasseerd. Een samen- w dankte haar voor het Vele werk werking van Wim van Zjjl en Jan Bree- voorai in de moeilijke jaren. Hij bood develd gaf Van Zijl de kans de eindstandhaar een kleine attentie aan. tenslotte op 7-1 te brengen. t Als nieuvv bestuurslid werd gekozen Mevr. M, Sisterman - van Velsen te Lel- LEIDERDORP derdorp. Westeinde een half-hoge. langharige, Het afstoten van het wijkgebouw aan zwart-witte hond opgehaald en overge- Geslaagd Te Amsterdam is ge- de Hoge Rijndijk bracht de tongen los. bracht naar het dierenasyl aan de Bes- j slaagd voor de acte lich. oef. M.O. Men was van mening dat dit gebouw j jeslaan te Leiden. Daar het vermoeden mej. H. J. Ouwerkerk te Leiderdorp, naast de kosten onrendabel is Flnanci- bestaat dat het dier is weggelopen wordt j de eigenaar er op gewezen dat de hond Bouw van twintig be j aarden woningen te Voorschoten De mogelijkheid is aanwezig dat bin nenkort begonnen kan worden met de bouw van bejaardenwoningen in Noord Hofland. De plannen hiertoe zijn ge maakt door de N.V. Bouwkundig In genieursbureau Stuurman te W'addinx- veen. Genoemde N.V. is bereid de wo ningen te bouwen tegen de geldende curveprijs. De aanneemsom is nog niet bekend. Het te bouwen complex bestaat uit 20 woningen in twee bouwlagen, ver deeld over twee blokken. De wonin gen bevatten twee kamers en zijn ge projecteerd op een perceel grond, be grensd door de Kortenaerlaan, de Wil lem van der Zaanlaan en de Jan van Galenlaan. De totale stichtingskosten worden geraamd op 605.988.- Hierin zijn begrepen de kosten van de aan leg van de centrale verwarming en de gemeenschappelijke verlichting, als mede de kosten van aanleg van de gemeenschappelijke tuin. De gemiddelde huur wordt voorlopig geraamd op 100.35 per maand, inclu sief de vaste kosten voor de centrale verwarming. Bij de vaststelling van de definitieve huur zal een differen tiatie naar ligging worden toegepast. Voor de bijzondere voorzieningen zul len naar raming maandelijkse huur prijzen verschuldigd zijn groot a. ge meenschappelijke verlichting 0.80 en tuinonderhoud 6.45. in totaal dus 7.25. De totale huur komt dus neer op 107.60. De variabele kosten voor de centrale verwarming worden ge schat op 12.50 per maand. Na 1 jaar volgt een huurverhoging van 4 en deze verhogingen worden voortgezet totdat de rijksbijdrage tot 500.- per woning per jaar is teruggebracht. OPHALEN GROF HUISVUIL Bij de behandeling van het voorstel van de verhoging van de reinigings rechten in 1967 had het college toe- zegd, dat er in 1968 een proef genomen zou worden met het ophalen van grof huisvuil. Nu willen b. en w. de huidige ophaaldiensten uitbreiden met een 4- wekelijkse speciale grofvuilophaal- dienst en heirvoor de volgende rege ling treffen: Iedere wijk wordt een maal in de 4 weken door de nieuwe perskraakwagen bediend en wel op woensdag; Achter de perswagen rijdt een vrachtauto voor het onbrandbaar vuil; De aan te bieden hoeveelheid per keer mag niet meer dan Vz m3 bedragen; Het vuil moet gebundeld worden aangeboden. De normale extra ophaaldienst tegen vergoeding blijft gehandhaafd. Daarnaast blijft de ser vice aan de inwoners gehandhaafd, dat naast de vuilnisemmers kleine pakjes kunnen worden meegegeven. Kon. onderscheiding Bij K.B. is de heer C. M. A. Insje. technisch hoofd ambtenaar bij het pshvsisch laborato rium van de rijksverdedigingsorgani satie TNO. wonende te Voorschoten, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Afzonderlijk tarief voor vuilcontainers Voorschoten Bij voorstel d.d. 29 maart 1968 stel den b. en w. voor een krediet van 3.125.- beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van vijf containers, bestemd voor de afvoer van huisvuil van het complex van 84 woningwet woningen in het bestemmingsplan „Noord-Hofland". Tevens werd de raad in overweging gegeven de hieruit voortvloeiende kosten, evenals de huur van de voor berging der containers bestemde garage, door middel van een huurverhoging ad 1.- per maand aan de bewoners in rekening te brengen. Laatstgenoemd onderdeel van het desbetreffende voorstel werd tijdens de behandeling in de vergadering var 26 april 1968 door het college terug genomen. Bij nadere bestudering van de betreffende materie zijn b. en tot de conclusie gekomen, dat het a beveling verdient, zulks conform de wens van een aantal raadsleden, om voor de afvoer van huisvuil via con tainers, een afzonderlijk tarief in de „verordening reinigingsrechten 1964" op te nemen. Het hiervoor te heffen recht zou kunnen worden bepaald op een bedrag van 36.- per perceel per jaar, welk bedrag gelijk is aan tarief, hetwelk momenteel geldt i het ledigen van de eerste emmer. Hieraan is voor de betrokken be lastingplichtigen het voordeel verbon den, dat zonodig meer huisvuil kan worden aangeboden, dan één huisvuil emmer kan bevatten, terwijl de be trokkenen tevens geen vuilnisemmer behoeven aan te schaffen. Tevens ver dient het aanbeveling van deze gele genheid gebruik te maken bij étage woningen de mogelijkheid te introdu ceren om het huisvuil af te voeren door middel van plastic zakken, waar- i toe in verschillende andere gemeen-1 ten reeds werd overgegaan. DIPLOMA-ZWEMMEN ZWEILANDBAD DIPLOMA-ZWEMMEN Voor het schooldiplomazwemmen in het Zweilandbad zijn geslaagd: Telderskade 48 (De heer v. d. Veen) Diploma A: Inge van Rossum, Bep- pie Blok, Liza Wernars, Christien Par don, Jannie Volkers, Frans de Rooy, Fabienne Wijland, Anneke Boom. Diploma B; Liesbeth Roman, Gilles Koet, Ronneke Jansen, Iris v. d. Lin den, Conny van Vliet, Jan Blok. Boshuizerkade 119 (Hr. v. Dalsem) Diploma A: Karin Jongejan, Els Yperlaan, Franca Bakker, Peter ter Wee, Freddy Bos, Piet Vis, Wim v. d. Oord, Bram de Graaf, Franske Wessel, Mieke Bos. Diploma B: Jan de Lange, André v. d. Wijngaard. René Janssen, Rob Se gaar, Jan Arco de Reus, Marianne Kduyt, Lia v. d. Zeeuw, Bram Pardon, Peter Frederiks, Marcellina Brouwers, Coira Lekx, Gea Witteman, Els van Haalem, Marja van Polanen, Nelleke Diploma-zwemmen in Overdekte Na het diploma-zwemmen in de Leid se Overdekte Zweminrichting op zater dag 22 juni 1968 werden de volgende diploma's uitgereikt: Dipl. A: Desiree Bliek, Angela Verhave, Monica Duijnho- t. Erna Pera, Olga Pera, Annemieke Bos, Hendrika Marka, Marion Dreef, Wilhelmina Chaudron, Sonja Ver- boov, Anna v.d. Voort, Marjan Borg- meljer, Maria v. Noort, Grabeliene van Kerkhof, Corinne Henzen, Jolanda de Wit, Margaretha v. Tongeren, Catharine de Jong, Henny Tetteroo. Sonja Kukler, Lucienne Houben, Marijke Muilenburg, Rudl Dubbelaar, Elfred Muller, Jan de Haan. Jeroen Teske, Hans v. Heel, Se- bastianus v. Leeuwen, Dirk v. Egmond, Johannes Blansjaar, Alexander Henzen, Peter Langhout, Jan Nieuwenhuysen, Paul v.d. Ende, Robert Jansen, Abraham 1. Gugten, Johannes Booy. Johannes Buuren, Jan Hein Verschoor, Jacobus Egmond, Pieter van Dam, Frans Dubbeldeman. Maria Witteman, Gerar- dus de Zwart. M. P. de Zwart, Willem d. Tang, J. M. v. Ockenburg-Verhoef; Maria Postma-De Jong, Anna v. Dijck, Maria v.d. Maat-Nouwens, Quirina Lek- Koot. Franclsca Schouten-v.d. Werf. Janny Ravensbergen. Tonia Chaudron, Catharina Wijsman-v.d. Meer. Marga retha Merjer-Drewes, Jeanine Tieleman, Wijtske Colenbrander, Lidia Nieuwen- burg, Hendrika v. Ulden, Tonny Nieu- wenburg. Diploma B: Marina Borst-Verschoor. Mirjan Langhout, Liesbeth v.d. Veld, Clara Houben, Adriaan Hogevvoning Al- berdina Hogewonlng, Carla de Jong, Jo hanna v. Venetiën, Johannes Beij, Jean- nette Provoost, Jan Bart v. Daatselaar, Theo Overdijk, Carla Aulich, Paulus Brandt, Johannes v.d. Ploeg, Ada Voge laar, Carola Coster. Cornelia v.d. Sleet, G. Zandvliet. OEGSTGEEST Geslaagd Voor het examen „Foto grafie", afgenomen door de „Stichting de Nederlandsche Fotovakschool" te Den Haag is geslaagd de heer E. P. Vljl- brief te Oegstgeest. LEIDERDORP POSTDUIVENVERENIGING „DE RIJNKLIEVERS" Wedvlucht vanaf Survilliers Fosses. In concours 186 duiven. 1. Gebr. Kok; 2. P. van Griensven; 3, 6, 9. A. G. Holland; 4. L. Klein; 5. P. Veelenturf7. J. Verstraa- ten; 8. M. Jongeleen; 10. W. Hoogervorst Dinsdagavond 25 juni inkorven vt Dordrecht jonge duiven van 19 tot 20 woensdagavond inkorven Limoges v 19 tot 20 u.; zaterdagmiddag inkorven jonge Oudenbosch van 15 tot 16.45 Diegene, die deze dag Limoges vliegen hebben bij het inkorven voorrang. Wedvlucht vanaf Chateauroux. 1. 8. Gebr. Kok; 2. 10. J. Verstraaten; 3. Lolkes de Beer; 4. 5. H. Holtrop; 6. H. Kettenis; 7. v. d. Wal/Tisseur; 9. Jonge- VOORSCHOTEN RECONSTRUCTIE LEIDSEWEG/VEURSEWEG De voorbereidingen voor de re structie van het eerste gedeelte van de traverse Leidseweg/Veurseweg (van Zilverfabriek tot Raadhuis) zijn thans zover, dat reeds een begin kon den gemaakt- met de uitvoering de werkzaamheden. Daarom achten b. en w. het nu reeds gewenst op korte termijn te beginnen met het bestek- klaarmaken van de plannen voor het volgende gedeelte van het Raadhuis tot Papelaan. De kosten, welke de voorbereidende werkzaamheden zijn verbonden, worden geraamd 50.000.-. Born, Joe Pouw. César Franckstraat 1 (Hr. Rotteveel) Diploma A: Marion Masurel, Louis Staudenmayr, Bernadette Jansen. Diploma B: Theo Emans, Frans Duy- nisveld, Koos Bonte, Thea Boonstra, Peter Weertsman, Gea Reekers, Marja de Mey, Myra Goulooze, Hans Kramp. Els Jeuster, Wilma Pouw, Jan van Schilt, Robby Vinkesteyn. César Franckstraat 5 (Hr. Van Meeuwen) Diploma A: Janny Broer, Bert v. d. Diploma B: Herman Doeleman, Cor Breeuwer, Reindert Lanz. Kennedy laan 1 (Hr. Drukker) Diploma A: Nella v. d. Kraats. Diploma B: Marcia Lever. Thea v. d. Kraats, Lolke Kuipers. Hayo Keek- stra, Henk Gaykema. Marijke Keim. Johan Wagenaarlaan 14 (Hr. Cossee) Diploma A: Jan de Bruin, Mary Ge- dy Martijn, Albert Rozicr. B: Onno Verhoeven, Maddineke Niei wenhuizen, Sylvia Eradus, Irma Groi nendijk. Franchimontlaan 20: A: Peronelle Buuren, Paul Walter, Bram v. Mil. Fr? Paddenburg, Aad v. Mil, Willie Barnin Robert Laken. B: Titia Loenen, Angi lique Overdevest, Anneke v. Schie, Bra Owel, Jacky Koreman, Nico Decker Janet Verplancke, Ronnie Barning, Mai Straathof. Van Vollrnhovenkade 19: Lex Booi Marijke Masurel, Jeannette Brokaar A Dipl. B: Ronald Zierlkzee, Manc Flandrijn, Sandra Frankhuyzen, Jea: nette Provoost, Corrie Vromans, The de Waal, Marcel Barnard, Kees Nieboe Adr. Pauwstraat - A Mariken Plcx van Amstel, Eddy Jansen, René Zw? nenburg, Hans van Valderen. B: Corrien Zwanenburg, Elly Briè Yolanda de Meijier. Nlneke v.d. Kraat Pim van Tilburg, Hans Abrahamse, P tra Wassenaar. Roerhaavelaan 298 - A: Cor Scheffer Storm Buyslugstraat 18 a - B: Rol rardts, Willy de Wit, Irma Dots, Eik Straathof. Anja Besselink. Frans Sypesteyn. Diploma B: Nick Liebert, Elly Schou ten, Wiro Janssen, Annette v. d. Rey- Ter Haarkade 1 (Hr. v. Oudenhoven) Diploma A: Johan Nobel, Gerie van Stein. Diploma B: Oswald Mank. Joke Ubink, Monique Visser, Winfried van Beek. Stadhouderslaan lb (Hr. v .d. Brink) Diploma A: Arie van Veen, Jos Kok. Diploma B: Kees Rijneveen, Jan Flippo, Eddie Roskam, Hans v. d. Hoed, Yvonne Segaar, Ben Schuchhard, Si- Braxhoven. Drie Octoberstraat 27 (Hr. Molenaar) Diploma A: Lion Cavé, Ton van Vliet, Sylvia van Berkel, Vera v. d. Nieuwendijk, Gerda Groenendijk. Diploma B: Jan Monfils, Bram v. d. Berg, Robbie Schipper, Bram Brouwer. Berlagestraat (Hr. Montanus) Diploma A: Gerard Gerritsma, Rob bie Klein, Jos de Vriend, Ferry v. d. Poel,- Sandra Albers. Diploma B; Paul Janssen, Michel den Os. Ernst-Jan Beerlage. Boshuizerlaan 18a (Hr. Duyn) Diploma A: Wim Niesthoven, Karin Blekkingh. Diploma B: Els Buil, Freddie Koree, Elsje v. d. Vooren, Theo Luijkx. Obrechtstraat 4 (Hr. Noorduin) Diploma A: Willy Roos, Greetje Kühn, Anneke Spies. Diploma B; Yvonne Eikelboom, Wil lem Sandbergen, Onno de Jong, Marja Haasbroek, Marjo Goedhart. GLO-school Rijnsburgersingel 22 (Hr. Bronner) Diploma A: Harry v. d. Meer. Diplo ma B: Marrie v. d. Bent, Rob van Venderen, Peter Leef lang. Frits Karei, Carla Molenkamp, Fritus Vorster, Ber tie Meyering. Oppeniieimstraat 4 (Hr. v. Iterson) Diploma A: Nienke Happee. Diplo ma B: Peter van Evert, Wim Stoffers, Nienke van Bekkom, Irene Grrotes, Chris Oelmeyer. Oppenheimstraat 8 (Hr. Poodt) Diploma B: Frank Zaal, Annemieke Smits, Kees-Jan Blonk, Toon Ams- mann, Sonja Kooter, Coby Verhoeven. Asserstraat 50 (Hr. Sleeboom) Diploma A: Marien Vlijm, Marian Leemans, Annemieke de Jong, Rob Leemans, Frans Otto. Diploma B: Her man de eLeuw, Tonny van Winkel, Wim Sjaardema. Lorentzkade 15a (Hr. v. Duursen) Diploma A: Hans van Kind, Hans Cazander, Aad Hillenaar, Silvia Jan sen, Marjorie Bilderbeek, Nicoline v. d. Poel. Diploma B: Alfons Pompe, Pe ter Paul Maassen, Marjo van Klink, Stefan v. d. Geer, Johan Gij bels, Fred van Meegen, Kees van Zijp, Ton v. d. oei, Jacques Devilee. Lammenschansweg 6 (Zr. Edith) Diploma A; Beppie van Soest. Willem de Zwijgerlaan 44 (Hr. Schuurman) Diploma A: Ronald Mekel, Karei Brugman. Diploma B; Frits van Leeu wen, Teddie van Berkel, Alie Hols- wilder, Ditte Ciere, Bram Teeuw, René Regeer, Rudie Aalten, Jack Sluys, Anneke Cavé, Rieneke Haarlem, Sari na Rijsbergen, Hendrik Siera, John Eradus. Kernstraat 2 (Hr. v. d. Scheun) Diploma A: Ronald Overdijk, Tiny Koome, Anton den Hoed, Maart je Sij- sen, Corrie Baart, Peter Hendrikse, Alex Sleebe. Diploma B: Christine Ciere, Yvonne Rempt, Thijs v. d. Horst, Rudi de Jong, Marco Lepelaar, Henk v. d. Scheun, Michel Labordus, Rob Beton, Peter de Water, Jan-Pieter Everstein, Marco Smit, Evert-Jan Vos kuil. Du Rieustraat 4 (Hr. Ravensbergen) Diploma A: Marijke v. Erkel, Maar- tje Versteeg, Celia Aniba, Frits Heg- nauer. Diploma B: Cocky van Delft, Piet-Hein Versteeg, Martin de Wek- aer, Romelia Ravensbergen, Hein Smit, Niek Smit, Hans van Dorp, Willem- Jan Welmers, Annemieke v. d. Geer. Lorentzkade 61: A: Jan Maarten de Jong, Jan-Hein Carree, Wim Chrispljn, Paulien Verstraaten, Willy Fakkel, Fred- Vries, Aart van Klaveren, Anneke Spie Elly de Vos. Morsweg 188 - A: Wim Groen, Hen de Geus, Mariken Vriezen, Joop Wess llus. Dipl. B: Feike v. Zomeren. Morsweg 188 - A: José van Duyi Hanneke Humme. Jan Boekkooy, Ar Ruwaard, Nico Groen in 't Woud; B: Minky van Schagen, Henriëtte Ai tes. Damlaan 1 - B: Gé de Haas, Jos Nie wenburg, Sjaak Boekkoy, Wim Sira. Damlaan 22 - A: Gonneke Visse Ellen van Dorp, Lia Vrouwenvelder. B: Nico Franken, Dolf Zwagerman, In< de Kruyf, Gerard Gertenaer, Nico Wol fenbtittel, René Borst. Sumatrastraat 203 - A: Tinie va Tongeren, Gonny Mast. Peter Mas Mathieu de Ridder, Wim Bergman. Be van Alphen. Heinie v. Drie, Robby Coi standse, Marion Borreman. B: Jan Vavier, Mattie de Boer, Silv van Egmond, Els de Ru, Karin Ke|jze Glni Schieving, Joke van Drie, Hannek de Raad, Johannes Boezaard, Hans va Rijn, Freddy v.d. Wijngaard, Paula Stoi ten. Sumatrastraat 195 - A: Richard Lig voet. Cobie eBurse, Nelly Beerenfenge B: Eric Heuzen, Gerda Laterveer. Ke Felix, Nelleke de Looff. Rljnsb. Singel - A: Peter Wolting. B: Hans Overdijk, Bram v.d. Wal. Tlmorstraat 15 - A: Hans v. Buure: Pierre Brands. B: Bram v.d. Linden, Anita Döll, Hei riette de Heiden, Cathy Terpstra, Reinie Vaneker, Ton v.d. Bosch, Charles Van< ker, Jeffrey v.d. Bijl. SOEDANEES BEZOEK Morgen brengt de onderminister va binnenlandse zaken van de republie Soedan, de heer Sayed Ali Hassan Al dallla een bezoek aan Leiden, waar h de gast zal zijn van burgemeester Va der Willigen. De heer Abdalla, die vic< voorzitter is van het uitvoerend com té van de International Union of Loc; Authorities, verblijft 3 dagen in ons lai om zich te orienteren over het Nede landse bestuursstelsel en met name ov de verhoudingen tussen Rijk, provinc en gemeente. Burgerlijke Stand Geboren: Gijsbertus G. R. z.v. G. Spri; ger en H. C. M. de Winter; Ellen A. 1 d.v. J. Versloot en P. J. Arnoldus; Alei andra M. d.v. N. S. v.d. Werf en C. Rel mann; Reinier J. J. z.v. J. J. M. Vr< lijk en C. J. M. Paridon; Brigitte d.v. 1 Siera en B. Springer; Claudia d.v. I Siera en B. Springer; Michael Ph. E. z. G. v. Groenigen en E. H. Evel|jn Veen Johannes N. z.v. J. N. Overdevest en V de Vries; Rachel d.v. W. C. de la Rie e C. Taffijn; Elisabeth A. P. d.v. J. B. J Vogelezang en A. M. M. E. v.d. Kraai Jean-Paul H. C. z.v. F. J. P. Kot en M. S. M. A. Haket; Saskia d.v. J. V Hoegen en K. Hanegraaf; Michel z.v. P. J. Bignell en K. H. I. Staal; Fredi rik B. z.v. A. Veldmaat en J. S. v.d. BurghChristine d.v. B. L. Kiel G. P. Overdijk; Cinderella D. d.v. D. Pa tiapon en M. M. Kroon; Johanna A. d P. M. Schrama en W. J. Gerritse, F! rence d.v. G. Koene en G. C.' Houthijze: Sandra d.v. J. v.d. Reijden en P. v. Ee Ilone E. M. d.v. J Lepelaar en E. Visser; Johannes H J. z.v. en Mathili J. H. d.v. J. C. Hagemeier en M. P. J. 1 Verbeek. Gehuwd: J. Schuilenburg en E. M. Me: del; H. Diepeveen en C. H. Vink; H. Duijn en M. H. C. Duijm, C. H. v.d. Wij: gaard en W. E. M. v.d. Huizen. Overleden: K. Vaneman 81 jr. w.v. Bakker; W. C. J. Kokshoorn 14 jr. zoo M. G. Siegers 59 jr. man; S. M. Peppir 62 jr. e.v. N. P. A. Oudheusden; I. Kui 91 jr. w.v. J. Offenberg; H. Stelte 57 - man; C. J. Piket 70 jr. e.v. W. F. vi Tongeren; F L. M. Graave 17 jr. doc ter. GRONDBORINGEN VOOR NIEUWE BRUG OVER DE RIJN Gemeente Voorschoten kooDt kunstwerken VERKEERSMAATREGEL l»R. BOUWDIJKSTRAAT in de vergadering van 30 mei j.l. werd door de raad besloten de Dorpsstraat vanaf de Noordbuurtseweg gesloten te verklaren voor alle verkeer behalve voor voetgangers. Dit heeft tot gevolg, dat alle verkeer over de Dr. Bouwdijkstraat moet rijden om In de Dr. Kortmannstraat te komen. het icht Donderdag 27 Juni doeltreffende maatregel levert ech j voornamelijk voor het zware verki j moeilijkheden op in verband met gepa go de Grootstraat, Buurt 29. Z|jlsingel, Rijnkade, Oos-I Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- keerde auto s op een gedeelte van de Dr. terdwarsstraat, Munnikenstraat. Van jouwsteeg. Rapenburg, Doelensteeg, Bouwdijkstraat. Het komt het college Galenstraat, Waardstraat, Hermanstr., I Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- wenselijk voor, zulks in overeenstem- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren- nung met advies van de rijkspolitie, wacht, Kaiserstraat. Bakkersteeg, Mo- beide zijden van de straat Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsen- straat, Heemskerkstraat, Oosterstraat. Van Speykstraat. Kortenaerstraat, Tas manstraat. Overrljn. Vr||dag 28 Juni Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg. Groenhazengracbt, Rijn- en Schiekade. Witte Singel, Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis. Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijk straat, Hu- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, hod Consciensestraat, Vliet, Doezastraat. St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg. Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat. Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Bcrken- doelstraat, Pieterskerkgracht. Pieters kerkhof. Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat. In de vergadering van 29 maart 1968 besloot de raad van Voorschoten een krediet van 1.000.- beschikbaar te stellen ten behoeve van de aanschaf van kunstwerken. In het betreffende raadsvoorstel stelden b. en w.. dat het aanbeveling verdient regelmatig één of meer kunstwerken aan et kopen, waardoor enerzijds stimulerend wordt opgetreden ten aanzien van de kunst en anderzijds wordt gebouwd aan een eigen kunstverzameling, waarmede de vertrekken van het raadhuis en van andere openbare gebouwen kunnen worden verlucht. In overleg met de commissie voor onderwijs, culturele en sociale aange legenheden uit de raad hebben zij besloten een schilderij aan te kopen van een plaatselijke kunstenaar, ad 900.- Thans doet zich de gelegenheid voor een schilderij te kopen, dat uiter- II hhxi mate geschikt is voor de gemeentelijke '0V«'kunstverzameling. De kosten „„hUhÓ schaffing van het kunstwerk bedragen nei ^eaieue de Kerk- 1 1 ■ÜUÜ' PAARDENMARKT OP 29 JULI vanaf de Dorpstraat tot PAROCHIERAAD De veertien dagen geleden gekozen i B. en w. stellen voor de gehele Voor parochieraad is gisteravond voor het straat aan te wijzen als terrein, waarop eerst bijeen geweest. Op deze eerste de paardenmarkt op maandag 29 juli bespreking werd een bestuur gekozen I gehouden kan worden, terwijl het ter dat al» volgt is samengesteld: L. v. d. j rein van het voormalig M.O.C. als Geest, voorzitter; A. Winkelmolen, se- j terrein, waarop de kermisattracties cretaris en J. v. d. Helm. pennlngmee- i kunnen worden geplaatst worden aan- Ten behoeve van de eventuele bouw van een brug over de R|jn in het verlengde van de Churchilllaan is luen begonn<| met grondboringen. Hoewel voor de bouw van deze brug nog geen kredieten z|Jn verstrekt wil men wel reeds thai georiënteerd z|jn en geïnformeerd over eventuele moeilijkheden b|j de bouw om te bestemder t|jd zo spoedig mogelijk kunnen beginnen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4