Leids Ziekentriduum voor veertigste ^TC ontneemt Spartaan promotiekans maal gestart als versterkend leest FRED VAN HERPEN WERD BIJ DE HEREN GEMIST PIET KRAAK TRAINER BIJ LFC Belemmerden in uitzicht voor Leidse kantonrechter Leo Groenendijk beste sprinter Uith. Wielerclub Finale om de Bisschopsbeker op RKAVV-terrein Leidse Courant looft weer tourpremies uit WINST VOOR BATAVENHEREN MAAR NIET GENOEG DINSDAG 25 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT I I J f O cocn um ucddcm uicon prachtige eigentijdse liederen veel in druk op de zieken en anderen. Diri gent was pater P. M. de Bruijn MSC, assistent te Oegstgeest; het orgel werd bespeeld door de heer Goddijn. Terwijl in de kerk de geesten verkwikt worden, gaat achter het donkere, zware gordijn terzijde liet bedrijf voor de li- ehameljjke verzorging van de zieken in niet aflatende aktivticit verder. Het tri duüm beschikt over een eigen zaaltje, waar tientallen vrouwenhanden met iodjes, eieren en koffie bezig Meer dan vijftig personen staa om de zieken deze drie dagen naar huis te vervoeren, om hen zigen en te lav 'Ti om hen te spij- liet gemakkelijk logelyke wensen „DE INSTELLING OM IETS VOOR ANDEREN TE DOEN VEROUDERT NOOIT" Voor de veertigste maal is vandaag in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Jozef aan de Leidse Herensingel het driedaagse feest voor de zieken en bedlegerigen uit Leiden en wijde omgeving begonnen. Het vorig jaar stonden wij uitvoerig stil bij dit ziekentriduum, dat toen in het teken van de „Veertig min één" stond. Wij schreven toen, dat de zieken en minder validen gedurende deze drie dagen de fijnste ogenblikken van hun moeilijk leven doormaakten. Reeds van morgen werd het duidelijk, dat ook het veertigjarig jubileum van deze rust en vrede brengende oase rond de centraal gestelde eucharistische tafel op het versierde podium als een onvergetelijke gebeurtenis in de annalen van het Leidse triduum geboekstaafd zal worden. en om weer Dag1 vaste grond onder de voeten Ite krijgen De deelname is zeer groot, groter wellicht dan ooit en zeker meer dan het vorig jaar, toen het triduum in het teken van de H. Schrift stond. Vanmor gen waren voor half tien 230 zieken door behulpzame krachten van Rode Geslaagden van „Kennis is Macht" Aan de Middelbare Handelsavond school „Kennis is Macht" in Leiden zijn geslaagd voor het rijksdiploma 5-jarige cursus: P. J. van Beek, M. N. A. van den Berg, mej. S. M. Kralt, F. van dei- Riet, C. van Starkenburg, P. C. M. Vol- water; rijksdiploma 3-jarige cursus: J. Azier, mej. J. Bakker, J. W. Blikman, K. van Duyn, mej. M. J. A. de Dood, mej. C. Jansen (met lof), P. E. A. Jon- geleen (met lof), mej. W. van Leeuwen, mej. H. Majolée, mej. R. A. V. Meijer, mej. L. van der Nagel, mej. J. K. D. van der Plas. J. W. de Reus (met lof), J. Rietkerken, F. J. Roozendaal, mej. E. J. Ruyten, W. de Ruyter, mej. L. van Rijn, mej. Y. Rijnsbergen, F. J. Teunissen H. Verboog, mej. A. L. Wolters, mej. J. A. de Wolf, Th. W. Zandvliet; Neder landse handelscorrespondentie (5-jarige cursus): mej. J. F. Deijn, J. M. Korbee mevr. J. van Schoonderwoerd den Be- zemer- van der Velden, L. A. van Tol, R. W. Webber; Engelse handelscorres pondentie (5-jarige cursis): P. A. Beer man, J. M. Korbee, mej. C. M. Libochant, K. H. Verlinde, R. W. Webber, L. A. van Tol; Duitse handelscorrespondentie (5- jarige cursis): mevr. J. van der Velden; Spaanse handelscorrespodentie (2-jarige cursis): mej. L. Cuilenburg, mej. C. M. Th. de Groot, P. A. Beerman; Steno grafie: mej. P. Abramski, mej. E. van den Broek, mevr. B. Dirkse-Leugering, mej. J. M. Hogenboom, mej. C. M. Libo chant, mej. G. Zirkzee; Machineschrijven mej. A. Bakker, mej. E. van den Broek, mej. E. M.Colpa, W. J. Humphreys, mej. C. Otto, mej. J. Ravensbergen. Beginnende brand bij Fasson Hazerswoude snel geblust Zowel de brandweer van Hazers woude als van Leiden werden gister avond omstreeks 9 uur gealarmeerd voor een beginnende brand bij de pas geopende fabriek van Fasson aan de Hoge Rijndijk in Hazerswoude. Bij een der machines had de lijm vlam gevat. Er werd onmiddellijk ge reageerd in verband met het zeer brandbare materiaal wat in de fabriek aanwezig is. Het bedrijfspersoneel be streed de vlammen met koolzuur- sneeuw en poeder en toen de brand weerkorpsen zeer snel ter plaatse waren, was het vuur reeds bedwongen. De brandweerlieden behoefden niet in actie te komen. STOMP WIJK DE ZUSTERS VAN „DE VOORZIENIGHEID": GEWOON LAGER ONDERWIJS Tot onze spijt is gisteren in de mede deling over het vertrek van de Zusters van „De Voorzienigheid" uit Stompwijk een fout geslopen. De zusters zijn in Stompwijk gekomen voor het onderwijs aan normale kinderen, het gewone lager onderwijs. Kruis en andere assistenten binnen gedragen: 50 a 60 meer dan in 1967. „De initiatiefnemer van het zieken triduum, pastoor Willenborg uit Bloe- mendaal, zal nooit geweten hebben, dat zijn idee zo geweldig zou aanslaan," zei de heer C. J. M. Stolwijk, voor zitter van het Leidse triduumcomité, bij zijn begroetingswoord tot de feest vierende zieken. „Ook in Leiden heeft men in de beginperiode nooit kunnen denken, dat na 40 jaar de geest van dit triduum in de moderne tijd even sprankelend en levenslustig gedemon streerd zou worden. Dat is nu juist het opvallende varV deze ziekendagen in een tijd als de, onze, zo benadrukte de heer Stolwijk, dat het een instelling is. die nooit veroudert; het is de instelling om iets voor de medemensen te doen. En zo'n levenshouding blijft springlevend. Dat wordt in deze kerk wel bewezen. TOCH HOUVAST De geestelijk leider van het triduum 1968, pater E. Schildkamp S.C.J., stak de triduumgangers nog een extra hart onder de riem. Vooral de nieuwelin gen onder hen wilde hij ervan over- Leidse Universiteit Aan de Ryksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd - Kand. ex. W. Sociologie mevr. L. Slangen-Bosman, Voorbrug, de heren J. P. M. Diederiks, Rotterdam, J. M. Haringman Voorschoten, mevr. D. R. v. Veen-Wohlken, Noordwyk, Doet. ex. W. Sociologie mevr. G. W. v.d. Ent- Kantebeen Leiden, mevr. M. J. v.d. Put- ten-Slangen Delft, de heren W. M. Hirs Leiden, J. P. v. Bergen Hoek van Hol land. Kand. ex. Spaanse taal- en letter kunde mej. H. Faber Scheveningen, de heer A. P. D. Bakker Schiedam. Doet. ex heer A. P. D. Bakker Schiedam. Doet. ex. Engelse taal- en letterkunde mevr. X. E. Wooding-van Wijngaarden Leidon, mej. G. H. Enzlin Rotterdag, de heren A. M. Korpershoek Voorburg, V. A. Febru ary Leiden, Doet. ex. Klassieke taal- en letterkunde de heer C. F. Meijer Brus sel; Kand. ex. Cult. Antrop. mej. V. B. Kandt Rotterdam; Doet. ex. natuurkun de mej. M. H. Pinto Amsterdam, de he ren A. Moutinho Leiden, F. Th. A. Ja cobs Leiden. Doet. ex. scheikunde de he ren M. Kuiper Oegstgeest, P. C. Oele Den Haag. F. R. J. Willemse Voorhout, J. G. F. de ong Den Haag, J. Jacobs, Leiden mej. M. Fröhlich Leiden. Doet. ex. Biologie mevr. J. M. Amelink-Kout- staal Leidschendam, de heren B. J. M. Zonneveld Leiden, M. J. F. M. v. Has selt Leiden, de dames E. H. A. Muller Leiden, A. P. M. Jongsma Leiden. M.O. Biologie de heer C. Smeenk Leiden, mevr. J. H. Osse-Koumans Oegstgeest, kand. ex. J. wis- en natuurkunde de heer J. C. Mondt Den Haag. Op 27 juni 1968 hoopt de heer H. P. A. Smit de dag te herdenken dat het vijftig jaar geleden is, dat de heer Smit pro moveerde in de faculteit der geneeskun de. De promotor was prof. dr. Van der Hoeven. Doet. ex. Ned. Recht de heren L. Pronk Den Haag en P. A. M. Verbeek Leiden en F. A. van Reijt Leiden en mej. N. Statema Leiden. Doet. ex. Engelse taai en letterkunde mej. J. C. Ensink Am stelveen. mevr. J. M. Bordewijk-Knot- ter Lelden, de heer W. M. Slagmaat Utrecht. Naar wy vernemen heeft de oud doelman van het Nederlands elftal (1945 1952) Piet Kraak (a-diploma) een 2- jarig contract getekend by LFC. Hier door zijn de kanaries uit een dreigende impasse geraakt. .Tl. vrydag kwam nl. b(j LFC het bericht binnen dat de heer P. van Duyl, die reeds op 28 april j.l. mondeling toezegging had gedaan als trainer te komen, van zijn voornemen afzag. Voorts heeft het LFC-bestuur een één-jarig contract afgesloten met Jan Neuteboom (ex-trainer SJC) en oud- eerste elftalspeler van de kanaries om de training van de jeugdselectle op zich te nemen. tuigen, dat het drie dagen zullen zijn, waarvan een kracht uitgaat en die iets meegeven voor het leven van de zieken. „Velen onder u zullen 't zwaar hebben in deze tijd, het oude houvast in uw geloof en in de Kerk te behou den. Het lijkt soms op een aardbeving onder onze voeten en we weten bijna niet meer waar we staan en wat de toekomst ons brengt is onzekerder dan Daarom, zo vervolgde pater Schild- kamp, is het zo belangrijk ons eens te bezinnen op het geloof en de chris telijke waarheden in ons leven. ,,U zult ontdekken, dat we toch in ons christelijk geloof vaste grond onder de voeten hebben. Hier vinden we onze steun en de kracht in ons leven." Pater Schildkamp wenste de deelneemsters en deelnemers vruchtbare en gezegen de dagen toe en dat ze een steun in het verdere leven met zijn moeilijkhe den mogen geven. PRACHTIGE ZANG De eerste H. Mis van het triduum werd opgedragen door de nieuwe pas toor van de Herensingelparochie, pas toor W. Koenekoop; de predikant wederom pater Schildkamp, 'die sprak over het geloven in God. De zang werd op werkelijk uitstekende wijze zorgd door het parochieel dameskoor van Oegstgeest. De heldere en gave vrouwenstemmen maakten met enkele De pionier» Natuurlijk zyn er weer de werkers van het eerste uur, onder wie mevrouw J. H. B. Bouchier-Van Cleef, die in de keuken met vele andere dames de zor gen rond drank en voedsel deelt. Van zelfsprekend verschijnt er ook als een bijna ongrijpbare figuur de heer Alphons Schlatmann, die zichzelf het „manusje van alles" (en voor allen) blijftn oemen. En daar ook naar handelt. Zonder mensen als deze pioniers zou het ziekentriduum, geloven wy, iets van zijn authenticiteit verliezen. Drie dagen (en nog veel langer) spannen zy zicli voor de zieke medemens in. Ze lopen en draven en gunnen zich zelf nauweiyks tyd voor wat recreatie, of het zou de sigaar van de heer Schlatmann moeten zijn, die hy niet graag weglegt. De grote toeloop van dit jaar stelt de organisatie voor soms onvoorziene moei lijkheden. „De eerste dag is altijd de moeiiykste," vertelde de heer Schlat mann ons. Maar steeds zijn er bereid willige lieden die met hn medewerking alles tot een goede oplossing brengen. Vanmorgen waren er nog een paar dien wagens nodig. Men zat even met de handen in het haar, maar ze kwómen er! Dodelijke afloop FIETSER VIEL VANHERENBRUG Gistermiddag om 17.40 uur raakte op de Hcrenbrug (over de Herengracht) oen fietser te water. Het was de 63- jarige fabriedsarbeider Cornells Ouperus. De heer Cuperus reed, vanuit de bin nenstad komende, de brug op en werd daarbij kenneiyk onwel. Hij zocht steun by de leuning, die echter ter plaatse tydelyk van hout is. Aan de oorspronke lijke - metalen - leuning worden name lijk herstelwerkzaamheden verricht. De houten leuning brak, waardoor de heer Cuperus te water geraakte. Hij werd uit het water gehaald door de heter J. I. Eradtls' éb" enige .andere pnssanten^ lRgt," b$huty) van een bootje, dat ln de gracht gemeerd lag. De fiet ser, die het bewustzijn had verloren, werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, alwaar hij om streeks 19.00 uur overleed. Het kan er raar aan toe gaan in ons kleine atletlekwereldje. Voor het seizoen 1968 waren er slechts 2 zondagen ge reserveerd voor een competitie in ver band met de voorbereidingen voor 1110- gelyke Mexieo-kandidaten, en uitgere kend on 1 van deze dagen zendt de na tionaal Technische Commissie een ploeg- je atleten naar het buitenland, daarmee diverse verenigingen hun beste krach ten ontnemend voor huil stryd in de competitie. De Spartaan werd hier ook de clupe van door het gemis van llja Keizer wat opgevangen kon worden, mede door de goede eerste wedstrijd die de dames- ploeg had gespeeld, maar de herenploeg kon Fred van Herpen nu net niet mis sen en verspeelde hiermee hun plaats by de eerste 6 en de kans op promotie. Toch poogden de heren zondag in Den Haag nog hun doel te bereiken. 525 punten kwamen er boven de 17.648 van de eerste wedstrijd, helaas 105 punten te kort voor de finale. Resultaten Spartaan: Verspringen: J. Randsdorp 6.16 m; H. Langeveld 6.00; Hoogspringen: P. Wildenburg 1.75 m; H. Langeveld 1.50 m. Pols: P. Wildenburg 3.20 meter, H. Langeveld 2.80 m. 100 m; G. oude Velthuis 11.1 sec. W. Benjamin 11.3. 400 meter: G. Oude Velthuis 53.00 sec. W. Benjamin 54.8. 800 meter: L. Meemvisse 2.00.5 m; N. Warmerdam 2.00.6 m, 1500 meter: W. v. Gerven 4.02 m; A. Meeuwissen 4.13.5 m. De zitting van de plv. kantonrechter, mr. H. R. Goudsmid, kenmerkte zicli gisteren door een ware „opruiming" van z.g. „kleine zaken" en had dan ook een zeer vlot verloop. Een 31-jarige caféhouder uit Heerlen moest zich verantwoorden, omdat hy in de nacht van de tweede november j.l. met zyn auto op Rijksweg 4a onder Oegstgeest een zowel gevaarlijke als schadelijke stunt had uitgehaald. Omdat er tér plaatse enige reparaties aan het wegdek werden uitgevoerd, waren ter waarschuwing enkele goed verlichte „schrikhekken" geplaatst. In plaats van om, reed de caféhouder met hoge snel heid tegen een van deze schrikhekken op, waardoor zowel auo als hek nogal wat schade opliepen. „Ik werd door een tegenligger ver blind en raakte daardoor uit de koers," verklaarde verdachte de reden van zijn vreemde manoeuvre. De plv. kanton rechter meende echter, dat een andere reden de botsing tot gevolg had. „Hoe wel duidelijk was aangegeven, dat u een wegversmalling naderde reed u toch circa 120 km/u en dat moest dus wel fout aflopen." Voorts sprak het zijns inziens ook ln verdachtes nadeel, dat deze al vier ver oordelingen wegens min of meer ernstige verkeersovertredingen op zijn naam had De officier, mr. C. van Steenderen, vroeg zich in zijn requisitoir af hoe het mogelijk was, dat een automobilist zo roekeloos kon handelen en aldoende zo wel zichzelf als andere weggebruikers in gevaar kon brengen. Na verdachte ernstig te hebben ge waarschuwd inzake oen toekomstige in trekking van zijn rybevoegdheid, eiste hij ditmaal nog een geldboete van 80,- subs, 16 dagen. De café-houder gaf hierna Lc kennen, dat hij „niets meer had in te brengen" en werd conform veroordeeld. bepleit kwam de plv. kantonrechter hem iets tegemoet en maakte er 50.- subs. 10 dagen van. Indirekte steun Dankzij de indirekte steun van een agente van politie verkreeg een 35-jarlge onderhoudsmonteur uit Leiden ontslag van rechtsvervolging. De monteur stond terecht omdat hij op een avond in fe bruari op het kruispunt Churchilllaan Voorschotenseweg geen voorrang had verleend aan een bromfietser, waarby de bromfiets schade opliep. „Het uitzicht werd me ontnomen door een onoordeelkundig geplaatst schrik- hek," verklaarde verdachte. De ver balisant gaf tevens een afkeurende me ning over betreffend schrikhek. Dat was de reden waarom de rechter vryspraak vonniste, ondanks de eis van de officier van justitie: 25,- subs. 5 dagen hech- Nadat woensdagavond in een flinke regenbul de meeste ritten verdeeld in 4 klassen waren verreden sloeg de span ning in schemerdonker ten top, toen Leo Groenendyk niemand minder dan de meervoudig sprintkampioen A. Heems kerk met enkele centimeters versloeg en zich toen kampioen van de A-klasse Er restte hem toen nog slechts een rit tegen de kampioen van de B-klasse, die ook een zeer sterke Indruk maakte n.l. H. Berkelaar uit Wilnls. In deze rit liet Groenendijk er echter geen twyfel over bestaan, wie de alge meen kampioen was. Uitslag A. 1. L. Groenendyk; 2. A. Heemskerk. 3. W. de Groot; 4. D. Koeleman. B. 1. H. Berkelaar; 2. E. v. d. Berg; 3. L. Krimp; 4. J. de Zwart. C. 1. H. Thyssen; 2. T. Krimp; 3. M. Schijf; 4. H. Versteeg. Dames: 1. G. Klein; 2. M. Zeyerveld. Uitslag laatste rit voorlaarscpmpeti- tie: A. 1. L. Groenendyk; 2. H. Laan; 3. H- de Groot; 4. C.. Raaphorst; B. 1. L. Krimp; 2. B. Schijf; 3. H. Cornellsse; 4. R. Veenboer. Adsp. A: 1. H. Thyssen; 2. T. Krimp; 3. M. Schijf; 4. J. v. d. Hoort. Adsp. B: 1. G. Klein; 2. G. v. d. Peet. Andere resultaten WWTC renners: L. Hoogerwerf 20ste in België; 19 in Wad- dinxveen; Th. Oudshoorn 6 ln Limmen. 7 in Waddinxveen; H. v. Pierre 6 in Wad- dinxveen; Jac. Heemskerk 19 in Lim men. Zondag a.s. eerste rit zomercomp. Door het bestuur van de Ned. Kath. Sportfederatie Is aan de jeugdcommissie van de RKAW de organisatie van de landeiyke finale van de Bisschopsbeker voor A-junioren opgedragen. Deze finale zal plaats vinden op zon dag 30 juni a.s., aanvang 12.00 uur op 't sportpark Leidschendam Noord aan de Heuvelweg te Leidschendam. Deelnemende elftallen zyn: Meerssen te Meerssen; Quick te Hoogezand; Vi tesse 1922 te Castrlcum; RA VA te Den Haag; Rood Wit te Veldhoven; RAC te Ryen; KCVO te Vaassen en de beker winnaar 1967 Velsen te Velsen. De beker zal worden uitgereikt door de bisschop van Rotterdam, mgr. Jansen. De voorzitter van de NKS zal dit sport- festyn openen om ca. 11.50 uur (voorzit ter is de heer G. Kruyver). 5000 metr: P. Beien 15.03.8 m; W. v. Gyiswyk 15.52.8 m; 110 m. horden: F. Rooyakkers 16.6; G. Vrhaar 17.00. Kogel: J. Aarts 11.75 m; F. Prins 10.09. Discus: F. Prins 35.40 m; J. Aarts 31.92 m. Sper: C. Kors 53.26 m: J. Randsdorp 44.76 m. 4 x 100 meter 45 sec. 4 x 400 meter 3.36 m. Totaal: 1 Spartaan 18.173, 2 Fit 17.973 pnt„ 3 Holland H. 17,917 pnt: 4 TRIAS 16.913 p; 5 AAC 15.672 pnt. 6 Spartaan 14.862. Aantrekkel ijke prijzen pol Overmorgen gaat in Vittel de Tour «Ie France 1968 van «tart. Later dan gebruikeiyk, maar met het oog op de politieke onrusten In Frankryk mo gen de organisatoren Goddet en l.évllan de handen dlchtknypcn dat dit grootste wielergebeuren van het jaar toch nog doorgang kan vinden. Im mers de Ronde van de Toekomst moest noodgedwongen naar een veel later tydstip worden verschoven. De grandioze sfeer, die in voorgaande jaren steeds rond dit wielerspektakel lilng, is dan ook in de Franse steden niet zo te merken. De belangstelling richt zich op andere gebeurtenissen. Ook het feit dat twee van 's werelds sterkste renners Felice Glmondi en Eddy Merkx te kennen hebben gegeven na de Giro (Ronde van Italië) niet ooi» nog de Franse provincies te willen doorkruisen tempert het enthousiasme van de volgers. Er zyn echter nog genoeg cracks over om de wielerllef- hebbers 22 dagen lang ln de Tour-ban te honden. Roger Plngeon, Raymond Poulidor, Lnclen Almar, Karl Heinz-Kunde, Rolf tVolfshohl, Frans Brands, Jos Huysmnns, Ferdinand Bracke, Julio Jimenze, Jose Perez-Frances, Eddy Schutz, Franco Bitossl en onze landgenoot Jan Janssen en vele an deren, die graag eens het „maillot jaune" het Pare des Princes willen binnendragen. De Leidse Courant volgt de Tour de France ook dit jaar op de voet en staat aan de finish van Iedere etappe gereed om tour-premies uit te delen. Aan iedere etappe verbindt de Leidse Courant namelyk 5,terwfjl de eindoverwinning ƒ25,op kan leveren. Wat moet U doen? o. Ulteriyk de avond voor de te verrijden etappe zorgt U dat uw oplossing op onze redaktie ls. Tydrltten rekenen wij niet mee. Dat betekent dus dat wy eerst a.s. vrijdag starten en dnt uw eerste oplossing oiteriyk donderdagavond in ons bezit is. U stuurt een briefkaart aan De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden, met daarop de naam van de renner, die U de etappeoverwinning toedenkt. (U kunt ook uw prognoses voor meerdere dagen tegeiyk insturen), b. Tot 5 juli kunt U ons laten weten wie volgens U de Tour de France gaat winnen. Uw'juiste antwoord kdn (by meerdere juiste oplossingen kijken wy naar het aantal door U goed voorspelde etappewinnaars) 25,opleveren. Dit bedrag wordt verhoogd wanneer een etoppewin- naar niet wordt voorspeld en de dagprys niet wordt uitgekeerd. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Verkrachting (18 j.). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. (nacht, vr. en zat. 23.30): Suddenly last summer (18 j.). Lido: A lovely way to die (14 j,L Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Cash? Cash! (strikt volwasse- Dagelijka: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Apenplaneet (14 jaar). Geprolongeerd. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Killers contra killers (14 j.). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. (nacht, vr. en zat. 23.30): Von Ryans Express trein (14 j.). Luxor: Spel met de zonde (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Marktberichten TER AAR, 24 juni - Groente - An- dyvie 25-30, snijbonen 1,90-2,65, stek 75- -140, peulen 100-155, peulen 60-90, stam- prinsessebonen 2,10- stokprlnsessebonen 2,10, tuinbonen 26-34, blauwschokkers 1,15, capdoppers 1,10, witte capucyners 1,15, spitskool I 17-23, spitskool II 7, doperwten 1,00-1,15, waspeen I 40-46, waspeen A II 47-49, spinazie II 16-33, nieuwe aardappelen 29, kromme kom kommers 24, stek 18-20, aardappelen 11- 12 alles er kg. Sla I 7-10, sla II 5-6, bloemkool A I 29-34, bloemkool All 18- 27, BI 15-22, komkommers II 17-26 per stuk, anrdbeien 52 per doosje, bos- kroten 30-31, bospeen I 57-65, bospeen II 58-61 per bos. Hans van Noort sprong 3.40 m met polsstok 100 m: 1 SI. Ackermans, DEM 11.-; B. Kershof, Bat. 11.9; Groenewegen, Bat. 11.5. 400 m: 1 P. Visser, DEM 50.9; J. Rietveld, Bat. 52.7; Belt, Bat. 55.-. Verspringen. 1 T. v. d. Vlugt, GAC „Het sneeuwde ff nibtei Leidei Een 21-jarige die terecht stond, omdat hij met zijn auto op het kruispunt Cohetstrant Fruinlaan geen voorrang had verleend aan een van rechts komende automobi list en aldoende een botsing had veroor zaakt, voerde al» excuus aan: „Het sneeuwde en hierdoor werd mijn uit zicht erg belemmerd." „Dat is geen excuus. Wel een reden te meer om extra voorzichtig tc ryden, vooral bij kruispunten," diende de plv. kantonrechter hem direct van repliek. „Ik reed echt wel voorzichtig," verze kerde verdachte. „Volgens de getuigen reed u nogal hard en dus niet bepaald voorzichtig," kwam de plv. kantonrech ter na raadpleging van het proces-ver baal tot de conclusie. Zo ook de officier, die een boete van 70,- subs. 14 dagen de juiste strafmaat vond. Nadat verdachte uiterste clementie had Toppers en missers kenmerkten de Bataven-herenploeg die zondag zijn tweede wedstrijd speelde in de eerste klasse te Beverwijk. Wat minder mis sers, en dat kan als de ploeg compleet is en het team kan een veilige plaats veroveren in de grote middenmoot van I 6,85; W. van Niel, Bal. 5.97; R. de 24 teams sterke eerste klasse. j Deventer, Bal. 5.42. Topper en verrassing no. 1 is zon- j Kogelstoten; 1 Marinus, GAC 12.71; der meer de 3.40 m polshoog van Hans A. v. d. Pol, Bat. 10.66; G. van Nie- van Noort. Maandenlange serieuze kerk. Bat. 10.42. training met coach Pommee werden 1500 m: 1 P. Heynis, DEM 4.09.7; beloond, en nu de lift er in zit zal deze j G. Brugman, Bal. 4.14.-; Sj. Veldhui- gewezen turner het nog wel hoger i zen, Bal. 4.28.3. schoppen met zijn glasfiber stok. Een j 4 x 100 m: 1 GAC 44.2; 2 DEM 44.3; tweede prestatie op niveau leverde 3 Nurmi 45.4; 4 Bataven 45.7 allround sportsman Dorus Borst: 800 meter in 1.59.7 min. Jammer dat deze talentvolle kracht zo door andere spor ten gebonden is dat van atletiektrai- ning vrijwel geen sprake is. Hij zou tot de nationale atletiektop behoren als dit wel zo was. Goede prestaties zagen we ook nog van Gé van Niekerk op de horden, Gerard Brugman zijn 1500 meter; de 11.5 sec. (100 m) van nieuweling Cees Groenewegen en een wederom sterke 4 x 400 meter-ploeg. UITSLAGEN 110 m horden: 1 B. Krijnen. GAC 15.5; 2 G. van Niekerk. Bat. 16.3; M. Spa don. Bat. 19.-. 800 m: 1 G. Klunder, Nurmi 1.58.6; 2 Th. Borst, Bat. 139.7; A. Belt. Bat. 2.06.2. Speerwerpen: 1 M. Zijl, Zaanl. 58.02; J. van Niekerk, Bat. 43.94; Van De venter, Bat. 36.54. 5000 m: 1 R. Mol. GAC 15.39.6; A. Brugman. Bat. 16.22.6; S. Kraan, Bat. 16.43.6. Hoogspringen: 1 J. Gons, Zaanl. 1.75; W. van Niel. Bat. 1.55; B. Ouwerkerk. Bat. 1.51. 1 X 400 m: 1 Nurmi 3.29.2; 2 GAC 3.29.8; 3 De Bataven 3.30.8. Discuswerpen: 1 M. Zijl, Zaanl. 43.50; J. Rosdorff, Bat. 24.94; j. van Niekerk, Bat. 23.74. Polsstokhoog: 1 B. Krijnen, GAC 4.30; H. van Noort, Bat. 3.40; A. v. d. Pol. Bal. 2.50. Einduitslag: 1 G.A.C. 18.996; 2 Nur- Hans van Noort mi 18.000; 3 Zaanl. 16.925; 4 DEM glasflberetok 6v 16.240; 5 De Bataven 16.212. [welkome verras. bonen 265170; Snijbonen 190240; erwten 98108; Peulen 140250; Stani- Tuinbonen 3344; Rode kool 3236; Spitskool 2127; Postelein 2635; Ra barber 1719; Spinazie 2171; Kom kommers 2148; Tomaten A 490510; Tomaten B 500550; Tomaten C 470 480; Tomaten CC 440450. alles per 100 kg; Bloemkool 23—38; Sla 5—13; Bospeen 6769; Peterselie 15; Radijs 8—10 Selderij 12—14; Uien 11—19; Kapucijners 106109. R' VEEN, 24 juni 1968, BLOEMEN Am. Anjers: Sim Rose 6-15, Sim Rood 6-10, Sim Wit 7-10, Sim Keefer 9-11, Sim Arthur 7-10, Esperence 9-11, Alice 9-10, Rozen: Garnette en Carol 3-9, Spanish Sun 9-11, Zorina 7-11, Nordiu 6-9, Coral Princess 9-17, Carta 31-43, Baccara 32-39, Tawny Gold 9-11, Bre gma 7-10, Violieren 11-17, Gerbera 11- 19, Eremurus 24-48 p.st. Trosanjers 1.50-1.75, Gladiolen Atoom 2.00, Col- villeis 40-1.05, idem Orange Queen 1,50, Nymph 2.35-2.55, Amanda 1.60- 1.85, Snij groen 80-85, Achillea 34-38, If rissen 22-85, Anemonen 9-24, Esther Read 14-40, Wirrals Supreme 24-74, Brodea 27-1.08, Duizenschoon 15-48, Lathyrus 16-32, Korenbloemen 25-30, Freesia's 45-85, Campanula 43-55, Lia- trix 1.05-3.00 per bos. ROTTERDAM, 25 juni. Vee Aan voer totaal 3213, weekaanvoer 4848. Slachtrunderen 130, gebrulksvee 471, vette kalveren 240, graakalveren 50, nuchtere kalveren 1702, varken» 7, paar den 77, Bchapen of lammeren 67, weide- lammeren 534, bokken of geiten 35. Slachtrunderen (et. p. kg) 4,85-5,20, 4,20-4,60, 3,75-4,00, 3,60-3,70; vette kal veren (et. p. kg) 3,45-3,55, 3,15-3,40. 3,00-3,15; stieren (et. p. kg, alle kwal.) 4,10-4,60; worstkoclen (ct. p. kg) 3,50- 3,70; kalf- en melkkoeien p. Btuk) 1125-1575; vare kooien p. ut.) 975- 1250; vaarzen p. at.) 950-1100; pinken p. st.) 625-800; graskalveren p. st.) 380-550; nuchtero kalveren (ct. p. st.) 1,70-1,75; mestkalvcren p. st.) 200- 250; schapen p. st.) 90-120; lamme ren p. st.) 100-140; weidelammeren 100-125. Slachtrunderen: Iets kleiner, stil, als gisteren; kalf- en melkkoeien: matig, zeer kalm, vooral niet hoger; vare koelen kort, stil, constant; vaarzen en pinken: klein, matig, stabiel; graskalveren: als vorige week, stil, gedrukt ln prijs; vette kalveren: iets minder, kalm, niet geheel prysh.; nuchtere kalveren: korter, stug', gedrukt in prijs; schapen en lammeren: matig, tameiyk, pryshoudend; weide- en zuiglammeren: iels meer, goed, ruim pryshoudend. BODEGRAVEN, 25 juni, Kaas Aan voer 75 partijen Goudse kaas. Pryzcn: le kwal. 3,77-3,85; 2e kwal. 3,68-3,76; extra kwal. 4.30. Handel: kalm. Chinese detcctiv

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3