4 ZILVEREN MOLEN VAN LFC VOOR ééN JAAR NAAR FEYEN00RD Duizend supporters legden dosetlaag op Almania-veld, toen werd het stil UVS juist op tijd wakker geschud ■F HATTRICK HOLL MAAR NET VOLDOENDE VOOR GELIJKSPEL WEINIG SUCCES VOOR LEIDSE POLOTEAMS Rotterdammers ook sportiviteitsbeker én landstitel Turndemonstratie van Hou-Vast en Pro Patria te Hazerswoude Polotoernooi van Hillegomse Zwemvereniging Bodegraven won toernooi Esto Zes van de negen onderdelen voor De Spartaan in Delft RECORDSPRONG KLAAS KANIS: 2.01 METER BLESSURE VAN TRUUS KOST BATAVENPL0EG DEGRADATIESTRIJD TE VERWACHTER HENNIPMAN 1000 PNT. f SPORTBIJLAGE „In deze fase van de competitie is het gelijkspel voor ons een teleur stellend resultaat", zei UVS-trainer Piet Kantebeen na afloop in de Leidse kleedkamer. Inderdaad hadden de Leidenaren en de meer dan duizend supporters die naar Sittard waren gekomen meer verwacht dan dat ene puntje, dat UVS misschien de titel gaat kosten. UVS trof het niet dat hekkesluiter Almania deze middag binnen de lijnen kwam met een compleet elftal, dat verrassend goed voetbal speelde. Toch heeft UVS de tegenstander niet onderschat. Trainer Kantebeen zei er dit van: „Ik wist dat Almania beter speelde dan men - afgaande op de laatste plaats op de ranglijst - zou vermoeden. Ik heb de jongens er dan ook op geattendeerd de strijd vooral niet te licht op te vatten. UVS heeft het gevaar echter lange tijd niet gezien. Vooral in de beginfase werd er niet accuraat en ook niet pittig genoeg gespeeld". In die beginfase had Leo Holl Alma- nia-doelman Schrooten echter reeds tweemaal weten te passeren. Volgens de heer Kantebeen is die snelle voorsprong er mede oorzaak van geweest, dat men zich heeft vergist in de Limburgse ploeg. „Trouwens", zo voegde hij er aan toe, „die voorsprong was op dat moment ook geflatteerd. Toen UVS met 23 achterstond, toen heeft men pas goed begrepen dat men het over een andere boeg moest gooien om niet beide punten in Sittard te verspelen. Afgaande op het vertoonde spel vind ik het 33 gelijke •pel wel de juiste uitslag". UVS ging vrij nerveus van start en het eerste gevaar kwam dan ook van Limburgse zijde. Nievelstein kreeg na 9 min. spelen een reële kans, doch hij schoot de bal in handen van doelman Sloos. Holl deed het 5 min. later beter toen hij op maat werd bediend met een pass van Désar. Holl sprintte langs back Kremers en op zijn schot in de hoek had de uit balans gebrachte doelman Schroo ten geen verweer: 01. Jeugdige Lei denaren snelden het veld op om de spe lers met dit succes te feliciteren en rol len closetpapier daalden als guirlandes op de Sittardse grasmat. Het was toen reeds duidelijk dat Al mania vooral gevaar had te duchten van beide spelers die nauw bij deze ope ningstreffer waren betrokken: Désar en Holl. In de 17e min. bleek dat opnieuw. Leget nam toen een vrije trap en was Holl er als de kippen bij om UV.S via de binnenkant van de paal naai 02 voorsprong te koppen. Geen Sittardenaar geloofde op dat moment nog in de kansen van Almania op een beter resultaat. Deze morele klap zou men immers niet meer te boven ko men. In het Leidse kamp wreef men zich vergenoegd in de handen. Wie kon UVS nu nog van de overwinning afhouden na deze zo vlug verworven voorsprong? Men had het echter mis. Almania her stelde zich wonderwel van de klap en had drie minuten na de tweede Leidse treffer reeds het anwoord klaar. Wilms zag op rechts Nievelstein vrfl staan en speelde hem de bal toe. De al wat ka lende Philippen kreeg op zijn beurt de bal en knalde hard en hoog in de tou wen: 1—2. UVS was er een beetje beduusd van, maar nam deze tegentreffer nogal laco niek op. In de beginfase was immers gebleken dat de Almania-achterhoede en zeker doelman Schrooten tameljjk on zeker speelde. Die wetenschap moest tot lelden. Opnieuw ver giste men zich echter, want Almania putte moed uit dit onverwachte doelpunt drong UVS terug op eigen helft. Ver der dan een schot dat net naast ging kwam Almania voorlopig echter niet. Aan de overzjjde was het na een half el bjjna raak toen Holl zijn voor zet bovenop de lat zag belanden. Het laatste kwartier van de eerste helft was geheel voor Almania en doelman Sloos iioest tot tweemaal toe in actie komen m de gelijkmaker te voorkomen. AANHANG STIL n executie, nauwelijks 5 minuten oud toen Nievelstein de par-1 tijen toch in evenwicht kon brengen. Daarbij werd hij echter wel een handje geholpen door doelman Sloos, die een schot van Smeets niet helemaal onder contróle kon krijgen. Nievelstein kon daarom de terugspringende bal in het Leidse doel schieten: 22. De Leidse aanhang werd er stil van. Zou de zeker schijnende overwinning dan toch nog uit handen gegeven worden? Zeven mi nuten later werden die bange vermoe dens bewaarheid. Na een nieuwe com binatie tussen Smeets en Nievelstein be landde de bal weer voor de voeten van Philippen. Deze bedacht zich niet lang en passeerde doelman Sloos voor de derde maal: 32. Welk een sensatie! Almania had de voor rust opgelopen 02 achterstand zo maar eventjes we ten om te buigen in een 32 voorsprong. Het leek wel of UVS door dit doelpunt helemaal was wakker geschud. UVS legde nu het accent volledig op de aan val en dat had na 3 minuten reeds suc ces. Een pass van Teske stelde Holl staat zijn hattrick te verrichten: 33. Het offensief van UVS bleef nog aanhouden. Holl kwam in die periode tot tweemaal toe dicht bij een doelpunt. De paal en doelman Schrooten stonden ech ter een nieuw succes in de weg. Kenne lijk was daarna het Leidse kruit ver schoten, want Almania kon af en toe weer gevaarlijk dicht, tot bjj het Leidse doel doordringen. Wilms kogelde in de 27ste min. zelfs over de doellyn, doch scheidsrechter v. d. Pol keurde dit doel punt wegens een even tevoren begane overtreding van Philippen af. Ook het technisch wat beter spelende UVS kreeg nog een enkele kans, doch het bleef 33. Een resultaat dat ongetwijfeld Almania het meeste vreugde heeft bezorgd. De Leidse watcrpolotearas hebben wei nig succes behaald. In de eerste klasse wist LZC het niet te redden tegen PSV, dat in het eigen bad met 4-2 zegevierde. Ook Sleutelgat was naar Noord-Brabant getrokken en was daar niet opgewassen tegen ZVV: 2-0. Coach Frits Smol had het in de wedstrjjd tegen PSV moeiljjk. Vier spelers van de vaste keus waren niet beschikbaar: doelverdediger Jan Herk Is op vakantie, Bert Soet was door een examen verhinderd, Hans Versluis is voorlopig door zjjn gebroken arm geschakeld en aanvoerder Roland Koedo- vas onzacht in aanraking gekomen met een draaiende scheepsschroef. Toch heeft de Leidsehe Zwemclub zich dap per geweerd. PSV moést wel winnenliet was volgestroomd met autoriteiten aanhangers, die de Elndhovenaren imen complimenteren met de behaal de promotie naar de hoofdklasse. Voor een dergelijk publiek zette PSV natuur lijk het beste beentje voor. De rood-witten probeerden moedig en de bewoners van de lichtstad maakten enkele benauwde ogenblikken mee. Een daarvan resulteerde in een straf worp, welke door Nico v. Sittert kundig werd benut. PSV had echter meer stootkracht en kwam tot een doelpuntentotaal van CLUBS STORTEN DECLARATIES IN BOUWFONDS erslappen hadden de Feyenoord- u-liup van Nederland, hun derde de trofeeën van het Zilveren eu ons daarom voorstellen dat morgen in het Sportcentrum te Om de concentratie bij de spelers niet te laten v bestuurders met liet oog op liet reserve-kampioen elftalspelers niet naar Leiden willen sturen om Molentoornooi in ontvangst te nemen. We kuiin toen elftaleoiiiniissie-lid J. J. van Rijswijk gister Zeist zijn jongens meedeelde dat bij niet alleen d< reusachtige beker, in de Rotterdamse prijzeiikast bail mogen bijzetten, dat voor de spelers een extra stimulans moet zijn geweest. Die tweede prjjs was uitgeloofd voor de club, die in het LFC-toernooi de sportiviteltsnornien bet best in acht liad genomen. Een Jury van drie personen (de lieren T. v. d. Klugt, 1'. F. S. Bieg- straten en C. V. d. Lelie, welke laatste de beker overhandigde), had de roodwitte equipe uit de Maasstad aangewezen als de vereniging die daar liet meeste aan spraak op maakte. Technische vaardigheden en trefzekere schoten hadden minder oirbare handelingen bjj voorbaat uitgesloten, zodat leder optreden van Feyenoord •en lust voor bet oog Is geweest. Dit virtuoze spel leverde Feyeenoord gisteren ook de landstitel op. Al na de voorlaatste wedstrjjd (met Rheden, Emnien, Almania, TOP en Volendam werd In toernooivomi gespeeld) waren de Rotterdammers onbereikbaar geworden. Mede door een 20 zege op Feyenoord in de laatste ontmoeting eindigde Volendam 3 als tweede. Na Sparta, dat op niet mis te verstane wjjze door organisator LFC werd uitge teld, (het werd maar liefst 73 In het voordeel van de kanaries), dus nu een andere Rotterdamse eigenaar. LFC-voor- xitter H. Holswilder reikte de hoogste prjjs zaterdagavond In de HCW-kantine, uit met een gevoel van teleurstelling. LFC fiad hj| na die hoge score namelijk •en hogere plaats toegedacht ln het mo- lenklussement. dal werd gewonnen, gi en LFC. Desondanks kon hjj zonder meer vast stellen dat ook dit jaar de Molen in het bezit is gekomen van de club die hem verdient. Ook UVS had de heer Hols wilder zeker meer toegedacht dan de derde plaats die nu de blauwwitten ten deel viel. De Kikkerpolderploeg heeft echter niet op volle oorlogssterkte aan de strjjd deelgenomen. Verscheidene spe lers moesten verstek laten gaan, omdat zij de nationale kleuren moesten verde digen in het Ned. amateurelftal en toen de wedstrijd tegen ADO op het program ma stond en UVS gewikkeld was in de nacompetitie werd overeenstemming be reikt dat Kantebeens eerste keuze ver vangen werd door een reserve-team, dat zich niettemin kranig heeft geweerd. Vrijwel liet voltallige UVS-bestuur was present. Voorzitter J. Wondergem richtte nog even het woord en voorzag problemen rond de te spelen wedstrijden in de nieuwe competitie, waarin maar liefst drie Leidse club» in de eerste .klasse zullen uitkomen. „Dat kan be zwaarlijk worden met de thuiswedstrij den, maar met z'n drieën kunnen we dat nog eens rustig overleggen", aldus de heer Wondergem. LFC, nog altijd in onzekerheid verke rend, of zij nu al of niet gebruik mag gaan maken van het Vlietpark, zag gisteravond heel wat geld naar het bouwfonds vloeien. De clubs, die voor hun wedstrijden voor het Zilveren Mo- lentoernooi nogal wat reisgeld op tafel moeten leggen hebben unaniem besloten geen declaraties ln te dienen, maar deze bedragen te schenken aan het bouw fonds. Ook Volendam, in voorgaande ja ren een vaste deelnemer, maar dit jaar wegens Interne moeilijkheden niet van de partjj, zegde toe een bedrag in de bouw- pot te storten. Na de prijsuitreiking werd men nog eens in kampioensstemming gebracht. Het laatste duel in de compe titie werd door de heer Slingerland ge volgd met de filmcamera, waarvan het resultaat zaterdagavond werd vertoond. Daarna konden de qulck-steps, de oude walsen en andere dansen, waarbij de polonaise uiteraard niet ontbrak, wor den gedaan. Tussen de bedrijven door zorgde het rad van avontuur ervoor dat de „bouwpot" nog wat werd gespekt. vier, terwijl LZC na de penalty van Van Sittert nog slechts éénmaal raak schoot. Het was Klaas Parrel die fnet een hard en zuiver schot de stand op 4-2 bracht. ZW heeft bewezen thuis lastig te klop pen zijn. Eerst was het AZC dat zijn opmars naar het kampioenschap in, 's-Hertogenbosch gestuit zag, nu was het Sleutelstad dat er sneuvelde De Lei- denaars hebben van alles geprobeerd. De ZW-doelman moest heel wat red dingen brengen, terwijl ook het hout werk menigmaal uitkomst bracht. Te veel floot de scheidsrechter echter vol gens het boekje, zodat Sleutelstad in zijn offensief werd gestopt. Het was dan ook ZW dat tot scoren kwam. Twee maal moest Wim van Rooyen vissen en deze twee maal hebben de spanning weer vol komen teruggebracht. Nu komen er weer vier ploegen voor het kampioenschap in aanmerking: AZC, AZ '70, Sleutelstad en De Zijl. Met angstige spanning hebben de bestuursleden van Hou-Vast de don kere luchten gevolgd die dreigden hun inhoud te doen neervloeien en daar door de grote turndemonstratie van de gymnastiekvereniging Hou-Vast, die in de open lucht zou worden gehouden, in werkelijkheid in het water dreigden te doen vallen. Het is gelukkig geheel anders gelopen waardoor en ouders en belangstellenden een goed verzorgd turnprogramma werd geboden. Voor zitter J. Rademaker, wees in zijn ope ningswoord op de afdeling heren die bijna geheel ontbreekt bij Hou-Vast. een zo grote vereniging zou een grote afdeling heren zeker dienen te worden gezien. Na het bondslied volg de als eerste onderdeel van het pro gramma de vrije les voor kleuters. De geestige opzet (in de les was een sprookje verwerkt) vond veel waar dering. Afwtsselend traden vervolgens de jongens en meisjes beneden de 11 jaar op met een gevarieerd programma be vattende o.a. brug, estafette en kast- springen. Dit alles 'onder voortreffe lijke leiding van de heer C. Uithoven J geassisteerd door zijn echtgenote. Hier- j 'as het de beurt aan de dames en heren om hun vorderingen te tonen op paard, evenwichtsbalk en brug met ongelijke leggers. Speciale attraktie voor deze avond as het optreden van het keurkorps turnen van Pro Patria uit Zoetermeer onder leiding van de heer Van Zetten. Het keurkorps meisjes dat het eerst, i antrad (kampioen van Nederland) verd met een hartelijk applaus ont vangen. Zij toonden aan dat reeds op jeugdige leeftijd in de turnsport grote prestaties kunnen worden geleverd. De afdeling heren van Pro-Patria ver rasten de vele aanwezigen op een voortreffelijk programma turnen hoog rek. Als laatste attraktie was het optre den van een gedeelte van de afdeling gehuwde dames die gekostumeerd een volksdans ten beste gaven. Voorzitter Rademaker dankte de leden van Pro-Patria voor hun medewerking en bood zowel de dames als de heren een kleine herinnering aan. Ook de heer Van Uithoven en zijn echtgenote wer den in de dank betrokken voor de voortreffelijke leiding. Een gedeelte deze turndemonstratie werd bij gewoond door burgemeester C. van Dobben de Bruyn. Zaterdagmiddag organiseerde de Hil legomse Zwemvereniging in de Gemeen telijke zweminrichting aan de Jonkheer Mockkade het jaarlijkse traditionele polotoernooi, waarvoor een goede be langstelling bestond. Hieraan namen deel D.W.T. uit Haarlem; het team uit Boskoop en H.Z.V. De eerste wedstrijd was tussen BoskoopDWT. Dé Haarlem mers gingen goed van start en spoedig stonden zjj met 20 voor, n eindelijk won toch Boskoop met 52. Daarna ging de Hillegomse Zwemver eniging te water tegen D.W.T. Einde lijk kwam H.Z.V. volledig uit wat wel te zien was. Het spelpeil op hoog niveau was daarvan het gevolg. Dankzij E. Scholte en Visser stond het zevental van H.Z.V. spoedig voor. Maar D.W.T. verraste met een paar listige boogballen de keeper van H.Z.V. Daarna liep H.Z.V. weer uit tot 31. Het bleef een spannende wedstrijd te meer daar aan beide zijden de doel punten elkaar opvolgden. Uiteindelijk won H.Z.V. deze sportief gespeelde wed strijd met 75. De finale van dit water- polo-toernooi was de wedstrijd tussen H.Z.V. en Boskoop. Daarin was Boskoop favoriet, maar door goed keeperwerk van Henk Keijzer ging het scoren niet bepaald gemakkelijk. Hij stopte zelfs op geweldige wijze strafworp. Toch werd Boskoop geleide lijk sterker en liep uit tot 30. Intussen had René Visser geen geluk met zijn schoten. Door pech achtervolgd kon H.Z.V. niet tot doelpunten komen. Bos koop maakte daarna nog twee doelpun ten en eindelijk kon H.Z.V. het ver diende doelpunt maken waarmee Bos koop won met 51. De vereniging Esto organiseerde een tournooi voor junioren tot 14 jaar. De clubs waren in twee poules ingedeeld. Tot de eerste behoorden: Bodegraven, Haastrecht, GSV, Sportlust. Tot de tweede: Esto, Lenig en Altior en Wad- dinxveen. De uitslagen luidden: Bode graven - Haastrecht 2-0; GSV - Sport lust 0-1; Sportlust - Bodegraven 0-2 Haastrecht - GSV 0-4; Bodegraven - GSV 1-0; Sportlust - Haastrecht 2-0. Winnaar: Bodegraven, tweede: Sportlust Poule 2: Altior - L. en S. 0-5; Esto - Waddinxveen 7-0; Lens - Waddinxveen 6-0; Altior - Esto 0-1; Waddinxveen - Altior 4-0; Esto - Lens 1-0. In de verliezersfinale speelden Esto i Sportlust tegen elkaar gelijk. Straf schoppen beslisten in het voordeel van Esto, dat daarmee definitief de derde plaats bezette. Om de eerste en tweede plaats kampten Lens en Bodegraven. Hoewel de Hagenaars veel sterker waren speelden zij gelijk. Na een spannende ?rie strafschoppen wisten de Bodegra- ers zowaar de zege te behalen, en daar- ïee het tournooi te winnen. ZATERDAGVOETBAL In hét kader van de wedstrijden om e B. 'eri w.-fteker trok' 'de 'Zaterdagploeg Sterke 1500 m P. Warmerdam 4 ploegen in Delft uit voor de competitie. De taandames uitkomend in de 2e klasse wonnen 6 van de 9 onderdelen en zon der Dja Keizer (buitenlandse wedstrijd) kwamen zjj toch nog tot 12.675 p. Ruim voor Suomi. Marga Kortekaas was weer de sterkste op de technische nummers en de Leidse dames excelleerden ook op de 800 en 200 meter. Bij de heren (2e team Spartaan) wai er een goede 400 meter van Bas Roojj- akkers en verraste Plet Warmerdam met 4.17.4 op de 1500 meter. De ge scoorde puntentotalen brachten geen wijziging in de totaalstand. 400 meter: B. Rooyakkers, Spartaan 52.2, A. Blok, Suomi 50.3. 3000 meter: 1 E. Smit, Spartaan 9.22.4, 2 E. Beelen, Spartaan 9.31.2, 3 L. W. Stigter, Fortuna 9.37.9. 100 meter: 1 P. Tamminga, Suomi 11.1, 2 G. v.d. Linden, Spartaan 11.7. _h. van Steyn, Spartaan 12.5. Kogelstoten: 1 K. Kluft, Suomi 13.00. Hoogspringen: 1 W. v.d. Werff, Suomi 80 m. F. Stembert, Spartaan 1.65, D. ,d. Voort, Spartaan 1.55. 1500 m: 1 A. Blok, Suomi 4.11.3; P. Warmendam, Spartaan 4.17.4; B. Waa ning, Spartaan 4.22.1. Discuswerpen: 1 Th. Mol, Siomo 39.62 C. Rooyakkers, Spartaan 29.59, R. v.d. Zon, Spartaan 27.89. Verspringen: W. v.d. Werff, Suomi 63 m; D. v.d. Voort, Spartaan 5.53, C. Floor, Spartaan 5.48. Speerwerpen: T. Maat, Fortuna 53.08, Sluijmer, Spartaan 39.13, H. Rans- dorp, Spartaan 37.69. x 100 meter: Suomi 44.7, Siomo 45.3, Fortuna 47.5, Spartaan 50.1, Suomi 12.482 p., Fortuna 11.867 p,. Siomo 10.970 p; Spartaan 10.921 p. Dames: 100 meter: D. Thomassen, Suomi 13.-; 2 A. van Kesteren, Spar taan 13.3; A. J. Vermond, Leiden 14.4; Rooy-Slingerland, Bataven 14.6, J. v.d. Stelt, Spartaan 13.7, A. Pauw Leiden 13.9. m: 1 T. Wetter, Spartaan 27.8, 2 M. van Wezel, Bataven 28.6, 3 F. Bak ker, Spartaan 28.8; 4 A. J. Vermond, Leiden 29.- 5 G. Bouman, Leiden 29.9. Verspringen: 1 D. Thomasz, Suomi 5.14, 2 J. van Stein, Spartaan 4.95, 3 H. Pauw, Leiden 4.74, 4 A. v. Kesteren, de afd. Leiden kwamen Spartaan 4.69. 5 S. v. Royen, Leiden 14.53, 7 G. Jaspers, Bataven 4.26. Speerwerpen: 1 M. Witvoet, Suomi 34.85, 2 C. Kauffman, Spartaan 28.98, 4 M. Knöptels, Leiden 26.57, 5 A. v.d. Berg, Spartaan 25.67, 6 L. v. Britsum, Leiden 23.72, 7 A. van Rooyen, Bataven 17.35. Hoogspringen: 1 J. v. Stein, Spartaan I.40, 2 T. Wetten, Spartaan 1.40 4 J. Postol, Leiden 1.35, 5 G. Berger, Bata ven 1.25, 6 S. van Rooyen, Leiden 1,25. 800 m: J. v.d. Stelt, Spartaan 2.27.4; C. Kauffman, Spart. 2.24.8, K. v. Brit sum. Leiden 2.27.4; L. Peschier, Bat. 2.34.9, M. Buisink, Leiden 2.34.9. Kogelstoten: 1 M. Kortekaas, Suomi II.95, 2 T. Oude Veldhuis Sp. 9.32, 3 T. van Wijk, Leiden 8.72, 5 A. Overde- vest, Bataven 8.48, 7 J. Postel, Leiden 7.90. Discuswerpen: 1 M. Kortekaas, Spart, i 37.40. 3 M. Knöptels, Leiden 25.30, 5 A. v.d. Berg, Spart., 24.21, 6 A. Overdevest I Bat., 24.12, 7 T. van Wijk, Leiden 23.40. 4 x 100 m: 1 Spartaan 53.6 s 1334 p, 2 Suomi 55.4 s 1179, 3 A.V. Leiden 55.8 s. 1146, 4. Bataven 56.1 s. 1122. 1 Spartaan 12.675 p; 2 Suomi 11.272, 3 A.V. Leiden 10.805 punten. Bodegraven aanhet langste eind door met enkele invallers van de Nieu- werbruggers te winnen? Met de rust de stand nog maar 1-0. In de tweede helft werd het 2-2. Maar de grotere routine bracht de' overwinning toch naar de Bodegravers. De w.edstrljd was in geheel het aankijken nauwelijks waard. De finale zal a.s. zaterdag worden gespeeld tussen Bodegraven (zondag) Esto. De beker is in handen van Esto, dat thans een punt achter staat dus zaterdag zal moeten winnen om het kleinood te behouden. De hoogspriiigtop is in beweging. Na dat Ben Lesterhuis in de strjjd om de „Gouden Spike" in de Leidse Hout zijn eigen Nederlandse record evenaarde met een sprong van 2 meter, is het Klaas Kanis gisteren in Deventer gelakt zijn leeftijdgenoot voorbij te streven. Kanis, die in de zaai tot 2 meter kwam, ver beterde liet record van Lesterhuis en bracht het op 2.01 m. Lesterhuis kwam ook nu niet verder dan 2 m, een hoogtesprong, die hq twee maal verwezenlijkte. „In de schaduw" van dit gevecht, strijdt Peter Geelen, evenals Lesterhuis en Kanis pupil van van Heek, om aansluiting te be werkstelligen. Tijdens competitiewed strijden in Rotterdam kwam Geelen tot m., hetgeen voor hem een nieuw persoonlijk record betekende. Overigens het vrij rustig in de Maasstad. Bij zonder scherpe tijden werden niet op de klokken gebracht. De opvallendste prestaties kwamen van: 110 m. horden: Peter Dellensen (AAC) 14.8 sec.; verspringen: Henk Pappers (Kimbria) T.18 m.; 1500 m: A. Schaper (Haarlem) 3.52,8; polstokhoog: Kees de Winter (AAC) 4.20 m: hinkstapsprin- J gen: R. Meilaard (Metro) 14.07 m. De 400 m horden werd een boelende i strijd. Roos van V&LTC werd eerste in I 54,8, gevolgd door 55,2. De derde en F ierde plaats waren voor R. Strik Seldam, resp. in 55,7 en 56,2. M. Brugman, Bataven, 2.30.3. Discuswerpen dames: 1 L. Boling, Sagitta, 39.50; 4 W. Takema, Bataven, 36.17; 8 R. Gallert. Bataven, 31.62. 4 x 100 meter estafette: Sagitta 47.8, ADA 48.8, DEM 49.4, Bataven 51.8. EINDUITSLAG: 1 Sagitta 20033, 2 ADA 18657, 3 DEM 17539, 4 AVR 16965, 5 LDA 16232, 6 Bataven 15852, 7 Atmodes 15589. Stand hoofdklasse dames: 1 Sagitta 20033, 2 ADA 18720, 3 DEM 17539, 4 Fortis 17442, 5 AVR 17230, 6 Unitas 17176, 7 Ciko 16348, 8 Bataven 16345, 9 LDA 16289, 10 Atmodes 15784. De resultaten van de Spartaan (he ren) en Bataven komen in onze editie van morgen. Marga Kortekaas was te Delft weer oppermachtig met de kogel en de discus. Een pijnlijke achillespees kluisterde gisteren Truus Hennipman te Rotter dam aan de startblokken, een onpret tige verrassing voor het Bataven-team, dat vol optimisme naar de Maasstad was getogen om één of meer plaatsen in de competitie te stijgen. Dat dit optimisme gerechtvaardigd was bleek uit de uitslag: 15852 pnt.. met Truus zou zeker de 16348 van Ciko over schreden zijn en niet de nu te ver wachten degradatiestrijd. Van ontmoediging in de ploeg was echter geen sprake; met enorme inzet streden Truus' ploeggenoten verder en diverse goede resultaten kwamen uit de bus: 36.17 m met de discus door Wijnande Tacherna, Charlotte Jaspers op de 100 en 400 m in het voorste ge lid, Ria Witteman na maandenlange non aktiviteit (blessure) weer present op de 800 m met een perspectief bie dende 2.27.9 m en de 51.8 sec. op de 4 x 100 m. UITSLAGEN 80 meter horden: 1 R. van Sloten, ADA, 11.2; D. v. Beek, Bataven, 12.2; W. Taekema, Bataven, 13.1. 100 meter: 1/2 L. Mackinje, ADA, en Wijnanda Taekema (Bataven) was zeer goed op dreef met de discus gisteren te Rotterdam. M. Sterk, Atmodes, 12.0; Jaspers, Ba taven, 12.7; A. Jonkers, Bataven, 13.4. Kogelstoten: 1 E. v. Noorduyn, Sa gitta, 15.97, 9 T. v. Dholst, Bataven. 10.65; 12 M. Ammerlaan, Bataven, 9.62. 400 meter dames: 1 T. v. d. Made, Sagitta, 55.4; N. v. cl. Hoorn, 63.7; C. Jaspers, Bataven, 62.6. Hoogspringen: 1 M. Ackermans-Tho- mas, DEM, 1.63; 10 B. Koek, Bataven, 1.40; 13 D. v. Beek, Bataven, 1.35. 200 meter dames: 1 M. Sterk, Atmo des. 24.8; L. Visser, Bataven, 28.1; v. d. Poel, Bataven, 29.1. Speerwerpen: 1 G. Versterre, At modes, 40.40; M. Ammerlaan, Bataven, 30.60; M. Elsgeest, Bataven, 27.10. Verspringen: 1 C. Bakker, Sagitta, 6.01; 11 M. v. d. Poel, Bataven, 4.91; 13 A. Jonckers, Bataven, 4.76. M. Brugman, Bataven, 2.30.3; M. Wna 800 meter: 1 T. v. d. Made, Sagitta, 2.11,9; M. Witteman, Bataven, 2.27.9;

Leidse Courant | 1968 | | pagina 8