MAN VERMOORDT EIGEN VROUW (28) EN ZOON (2) POLITIE PAKT ONTSNAPTE GEVANGENEN Mogelijkheid voor politieke discussie in kazerne Zelf bij politie gemeld ZOON SLAAT VADER (76) ZIEKENHUIS IN Treinverkeer in Engeland in de war Helikopter vloog Belgische nier naar Leids A.Z. Verdachten roofoverval aangehouden Schrijver van Biggies (Johns) overleden Triomfen voor Boulez in Webernvertolking Evelyn Lear in Schönbergs ..Erwartung Duits trio na roof op lifters in arrest Springer stoot deel van persimperium af Vogels vallen mensen aan Redacteuren hoorden het door radio Nieuw plan normalisatie van Schelde Studenten verstoren vergadering Academische van raad NIET ACHTER RAPPORT MARIS atersnood in Assam Democraten favoriet in Amerika MAANDAG 24 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 (Van onze correspondent) POPPEL In het Belgische grensplaatsje Poppel heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de daar wonende 28-jarige Nederlander P. B. een dubbele moord ge pleegd. Hy wurgde zyn even oude vrouw H. P., die acht maanden in verwachting was van het tweede kind en zijn tweejarig zoontje René. Dc man en de vrouw waren beiden uit Tilburg afkomstig. Ook de hond werd door dc man afgemaakt. GRONINGEN (ANP) De Groninger politie heeft met inschakeling van alle beschikbare krachten zaterdag tussen 14.45 uur en 17.45 uur jacht gemaakt op twee jeugdige gevangen, die na een vechtpartij tijdens het luchten kans had den gezien te ontvluchten uit het huis van bewaring aan de Herewcg te Gro ningen. De 22-jarige H. F. uit Winschoten en de 22-jarige J. W. uit Valthermond, bei den verdacht van inbraken, werden drie uur na hun ontsnapping door de politie ontdekt in het water van het Winscho- terdiep, waar zij zich verstopt hielden met alleen het hoofd boven water. De ontsnapping was het gevolg van een komplot waarbij vijf gevangenen betrok ken zijn geweest. Tijdens het luchten overvielen zij op de „luchtplaats" de twee bewakers. Na een hevige vechtpar tij gelukte het him de bewakers vast te binden, waarna twee van de vijf samen zweerders met behulp van een lang touw en een ladder over een schutting klommen, die als gevolg van een ver bouwing de ommuring verving. De drie anderen gaven om onbekende reden hun plan op en werden spoedig door toege snelde bewakers overmeesterd. De twee uitbrekers zijn overgebracht naar het hoofdbureau van politie en zul len, na te zijn verhoord, naar het huis van bewaring terugkeren. De moord moet rond middernacht ge pleegd zijn. De dader, die tevoren en kele café's had bezocht, reed op zijn bromfiets naar de rijkswacht in Poppel. Toen daar op zijn bellen niet vlug genoeg gereageerd werd, reed hij over de grens en meldde zich bij de politie in Ooster hout. Daar vertelde hij, dat zijn huis in Poppel in brand stond. De Oosterhoutse (Van c parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Den Toom (Defensie) heeft de stichting Nederland- ie Politieke Jongeren Contactraad (NPJCR) gevraagd een nadere uitwer king te maken van haar wens om jon den in de krijgsmacht te betrekken bij een „meer doelgerichte staatsbur gerlijke vorming". Het beleggen var politieke bijeenkomsten in kazernes i: slechts een van de aspecten daarvan zo is de minister uit een onderhoud met de N.P.J.C.R.vertegenwoordigers bleken. Minister Den Toom zegt in een brief aan de Tweede Kamer volle sympathie te hebben voor het streven van N.P.J.C.R. bij welke organisatie zoals bekend jongerengroepen uit de KVP, PvdA. AR. CHU en WD aangeslo ten zijn. De raad heeft voorts contac ten met D '66, PPR en PSP. Minister Den Toom wijst er intussen op, dat binnen de krijgsmacht reeds vormingswerk wordt verricht. D( N.P.J.C.R. zou hierop moeten „aanslui ten". (Van onze correspondent) EINDHOVEN Een vechtpartij tus sen een 76-jarige vader en zijn 52-jarige zoon heeft ertoe geleid dat de vader ern stig gewond in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De zoon was zater dag bij zijn ouders op bezoek gegaan er was het op een gegeven moment niet eens met de wijze waarop zijn bedlege rige vader zijn moeder behandelde. Hij sleurde zijn vader uit bed en takelde hem buiten op straat zo toe dat de m< naar het ziekenhuis moest. politie nam onmiddellijk contact op met de rijkswacht in Poppel, die spoedig na de melding het huis binnendrong en de dubbele moord ontdekte. P. B. was in Poppel weinig bekend, temeer omdat hij in Den Bosch werkt. Wel weet men te vertellen dat hij regel matig dronk en daarna nogal agressief reageerde. In het huis te Poppel is door het Bel gisch parket en de gerechtelijke diensten uit Breda een onderzoek ingesteld. P. B. zal voor zijn daad in Nederland terecht moeten staan. Uit het verhoor is gebleken, dat de man zijn daad heeft gepleegd omdat hij kwaad was op zijn vrouw die ontstemd was over het late thuiskomen van de man. Bovendien moet hij dronken ge weest zijn. De man is vandaag voor de officier van justitie in Breda geleid. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Amsterdamse po litie gelooft, de twee mannen onder arrest te hebben, die vrijdagmiddag 200.000 gulden buit hebben gemaakt bij een roofoverval op een auto, waarmee in het stille havengebied van de hoofd stad salarissen werden rondgebracht. De verdachten zijn de 30-jarige bont werker Lex. B. en de 34-jarige verwar mingsmonteur Joop. L. Bij de aanhouding heeft de computer, die de Amsterdamse politite sinds kort gebruik heeft, een belangrijke rol ge speeld. De mannen ontkennen tot nu toe halsstarrig, maar ze zijn herkend, niet alleen door do chauffeur en de bij rijder, die het slachtoffer van de over val werden, maar ook door ooggetuigen, die hen op het Zaanhof in Amsterdam met hun buit hebben zien vluchten. Van het geld ontbreekt ondertussen hoe wel 25 rechercheurs van de groep bij zondere delicten er het hele weekeinde naar gezocht hebben ieder spoor. Bij Joop L. vond de politie ongeveer f 4.000,- maar aangezien de man onder mee souteneur is, kon dit bedrag nauwelijks argwaan wekken. Lex. B. had slechts •por enkele honderden guldens contan- en in. huis- De politie is de vermoedelijke daders •an de brutale roofoverval zo snel op het spoor gekomen, omdat de auto, waar zij van de plaats van de misdaad n weggevlucht, werd teruggevon den op het Zaanhof in de Spaardammer- buurt van Amsterdam. Daar wonen dc ouders van Joop. L., zoals de recher cheurs wisten, voor wie de souteneur geen onbekende was. Dit feit, ge' bij de verklaringen van drie getuigen, die op de middag van de overval drie mannen met koffers en tassen het be trokken pand op het Zaanhof hadden zien binnengaan, leidde ertoe, dat Joop. L. zaterdagmorgen van zijn bed werd gelicht. (Vein erslaggevers) LEIDEN. In minder dan een uur tyd heeft een helikopter van de Belgi sche luchtmacht gisteren een voor trans plantage benodigde nier overgevlogen an de Leuvense universiteitskliniek laar het Academisch Ziekenhuis in Lei den. Eerder op de dag had dc piloot al ;n vlucht naar Leiden gemaakt met het aor onderzoek bestemde bloedmonster »n de donor. Bij deze eerste vlucht ontstonden moeilijkheden, omdat de piloot landde én van de achter het ziekenhuis gelegen sportvelden. Dit was niet geoor loofd, omdat het vliegveld Valkenburg praktisch „naast de deur" ligt. De Leidse politie nam de Belgische militaire piloot direct na aankomst een verhoof af. De meegekomen arts mocht door naar het ziekenhuis. Toen de helikopter bij de tweede vlucht met de nier arriveerde, n er geen moeilijkheden. In samen werking met de Belgische autoriteiten, aren alle formaliteiten vervuld. De nier werd direct na aankomst van de helikopter naar de operatiekamer gebracht, waar de patiënt al lag te wachten. LONDEN (AP) Kaptein W. E. Johns, een vlieger uit de eerste wereldoorlog die over zijn avonturen een reeks bij zonder populaire jongensboeken heeft geschreven, is in de ouderdom vs jaar overleden. William Earl Johns leerde in 1916 vlie gen en werd vervolgens ingelijfd bij bombardementseskader in Frankrijk. In september 1918 werd hij door de Duit se vlieger Ernst Udet neergehaald, ge vangen genomen en ter dood veroor deeld wegens het bombarderen van open steden. Hij ontsnapte. In 1932 schreef hij een kort avonturenverhaal met een durf al, de vlieger Biggies, als held. Biggies vloog het ruimtetijdperk bin nen via meer dan tachtig boeken, die in twintig talen werden vertaald. In 1909 schreef Arnold Schön- berg zijn monodrama „Erwar- tung": in zeventien dagen! Het werk, een half uur aandacht vergend, wordt door één vrouw ten tonele gebracht, een sopraan, die zingend en sprekend, naar aan leiding van een tekst van Marie Pappenheim, een stuk opvoert, dat de gruwelijkheid van een nacht merrie heeft: droom van één seconde, die alle realiteiten bergt van wat angst ons kan opdringen. Angst: geliefd en gezocht cultuurpro- dukt in de tijd, dat Schöni?erg zijn „Er- wartung" schreefdenk slechts aan beeldende kunstenaars als Oskar Ko- koschka, Max Beckmann, Nolde Emil en Kathe Kollwitz, aan literatoren als Ed gar Allan Poe. August Strindberg. Mar cel Proust en Frank Wedekind. Wat doen wij met dit artikel anno 1968? Concreter: hoe gedragen we ons ten op zichte van „Erwartung", dat ons zater dagavond, gezongen door Evelyn Lear, gespeeld door Het Residentie-Orkest on der leiding van Pierre Boulez in de Kur- zaal te Scheveningen werd geboden? Het moet ons van het hart: persoonlijk geloven we niet meer in de waarachtig heid van deze existentievorm. We luis terden met wantrouwen, vonden het ge heel geëxalteerd, om niet te zeggen zwaar hysterisch en beklaagden de zongeres, die zich met ware doodsverachting wist te handhaven tegen de lawine van klan ken, die haar vanuit het orkest bestorm- Eerlijk gezegd: hoe interessant wel licht ookdeze muziek is te zeer geda teerd, draagt te zeer het kenmerk vi de tijd, waarin ze ontstaan is. En die voltooid verleden B(j de Colombiaans-Venezolaanse grens raakte een autobus vol met .schoolmeisjes, na een botsing van de weg af en stortte in een ravijn. Er kwamen 23 meisjes om het leven; veertien werden gewond. Ook de bestuurder overleelde de ramp niet. ander soms een uur nodig heeft: één seconde heeft bij hem de intensiteit van de eeuwigheid. Dat hij met de klank, die soms als een verontschuldiging de zaal inkomt, de permanente stilte suggereert, waarin we allen en altijd leven. En dit alles gebracht op de juiste tijd, in de juiste dosering, in de juiste kleur.... zondigt men ook maar even tegen de hier aangeduide elementen, dan valt de boel Pierre Boulez, met Het Residentie orkest in topvorm, zondigde nimmer en nergens: het resultaat was dan ook een weergave, die voor het (groeiend) audi- torium dan ook onvergetelijk zal blijven. Voor de wassende stroom van belang stellenden ten slotte nog deze mede deling: dinsdag 25 juni aanstaande spreekt dirigent Pierre Boulez, van de daad tot het woord overgaand, in de Haagse Kunstkring, Denncweg 64, over „Alban Berg". En het Danzikwintet voert bij deze gelegenheid Schönbergs Blaserquintett (op. 26) uit. B. R. Er was meer „voltooid verleden" op deze avond: we bedoelen de „Sieben frilhe Lieder für hohe Stimme und Or- chester" door Albun Berg in de jaren 1905—1907 geschreven en later, in 1928, georkestreerd. Doch hier kan men spre ken van een beminnelijke jeugdzonde, in de ban van Gustav Mahler bedreven: op uiterst mediocre teksten klinken hier liederen zonder pretentie, soms voortref felijk geïnstrumenteerd we denken hier speciaal aan „im Zlmmer" waar naar we, schoon niet altijd even geboeid, toch met genoegen hebben zitten luiste ren; liederen, die dank zij de voortref felijke wijze, waarop Evelyn Lear ze presenteerde, boven hun werkelijke ar tistieke stand leefden! Doch dè quintessens van dit concert, het tweede in de reeks: die werd (weer) bepaald door Anton Webern. Niet de Anton Webern, die in 1908 de Passaca- glia voor orkest schreef maar dat was dan ook opus 1! doch de componist van de Sechs Stücke für grasses Orches- ter (op. 6), twee jaar later, dus in 1910, ontstaan: zijn leertijd bij Arnold Schön- berg is dan juist afgesloten. Maar wat is er in die korte periode gebeurtl! De verdienstelijk adolescent, zoals zich die in de Passacaglia manifesteert, is uitgegroeid tot een volkomen gemancipeerde persoon lijkheid, die in het rijk van de tonen een geheel eigen, om niet te zeg gen unieke plaats inneemtEen plaats, die hij, anno 1968, nog steeds bezet, om dat hij ons dingen verteltdie tot dus verre geen ander verteld heeft. r,_ Vraagt men ons naar de betekenis dezer muziek, dan kunnen we zeggen, dat hij in de kortheid van zijn zeggings kracht ons zaken mededeelt, waarvoor .ABCOUDE (ANP) Twee Duit sers en één In Duitsland werkende Italiaan hebben zaterdag In de polder onder Abcoude twee liftende Haagse jongens uitgeschud. I>e drie mannen zijn in de loop van de middag door de Rotterdamse poli tie r.lgerekond. De twee slachtoffers, de 16-jnrige S. Lugt en de 15-jarige H. Lange- raar belden uit Den Haag. waren al vroeg vertrokken voor een kam- peertoeht. Toen zU een lift hadden gekregen van de Duitse wagen, verliet deze bij Abcoude de provin ciale weg In de polder werd ge stopt en de inzittenden dwongen de jongens hun truien uit tc doen. hun geld en horloges ar te geven en hun rugzakken met kam peeruitrusting en kleding in de wagen achter te laten. Kort na de beroving wei-den de jongens aangetroffen door een oude man. die de politie ln Abcou de waarschuwde. De politie kreeg van het tweetal een goed signale ment van de rovers, en het ken teken van de auto. Dit signalement bereikte ook een Rotterdamse sur veillancewagen die voor een Duitse auto uitreed, om de Inzittenden de weg te wijzen naar het Sportfond- senbad. Het bleek d-* wagen van de rovers te zijn Het inrekenen van het trio was toen hog maar een kwestie van enkele minuten. Het waren de 22-jarige rauffeur H S. uit Hannover, de 25-jarlge E.' H. zonder beroep, afkomstig uit Gronau en de Italiaan E. Cauto sloper. De aanhouding van het drietal dat onderweg nóg een lifter hnd beroofd bleek waar schijnlijk een goede vangst tc zijn. Er zijn aanwijzingen dat het trio nog meer berovingen van lifters op zijn kerfstok heeft. De mannen worden dezer dagen voorgeleid nan de officier van justitie te Haar lem. (ADVERTENTIE) LONDEN (Reuter) De langzaam- aan-actie bij de Britse spoorwegen, die maandag begonnen is, dreigt 't vervoer van passagiers en vracht ernstig te ont wrichten. Gisteravond al werden de trei nen die door 't personeel in overuren worden bediend, uit de dienst genomen De 230.000 leden van de nationale bond van spoorwegpersoneel weigeren over werk te doen ter ondersteuning van hun eis tot loonsverhoging. Een andere vak bond waarin 35.000 man lokomotiefper- soneel is verenigd, zou vandaag beslis sen over een eigen langzaam-aan-actie Er zullen veel treinen moeten uitvallen en de overige zullen niet op tijd rijden u„ bladen teruggetrokki In Rio de Janeiro (Argentinië) hebben zich de afgelopen dagen onlusten voorgedaan tussen betogende stnden- ten en politie. Een door de politie achtervolgde student struikelt en valt vlak voor zijn achtervolger. IIOLLUM (Ameland) (ANP) Tien- tullen sterns hebben gisteren tot in het dorp Hollum een Duitse familie en een aantal kinderen achtervolgd en aange vallen. Het waren de heer en mevrt Bonsbergen die, met hun kinderen een aantal Nederlandse kinderen een strandwandeling maakten. Ze vonden een sternnest met eieren en raapten die eieren op. Ze werden toen aangevallen door twee vogels. Op het moment dat de Duitse familie met stokken ging zwaai en om de vogels te verjagen wierp hele zwerm sterns zich in de strijd. HAMBURG (DPA) 56-jarige „superuitgc Springer, „heerser" perium met een miljoe; Huldiging Grete Schley AMSTERDAM (ANP) Op initiatief van de Vereniging van oud-artiesten (ARC) zal op woensdag 27 juni in thea ter „De Brakke Grond" in Amsterdam de oud-artieste Grete Schley gehuldigd worden, die op 16 jurri haar 80ste ver jaardag vierde. Zij maakte 60 jaar gele den haar debuut op het toneel. Mevr. Schley was de eerste Jans uit het toneel stuk Bleke Bet van Bouber en zij heeft opgetreden onder meer met Louis Da vids, Louis Bouwmeester, Johan Bos kamp en Nap de la Mar. Midden in de discussie over de ge varen van een al te sterke concentratie van publiciteitsmedia werd zaterdag avond bekend, dat Springer zich van zijn bij de Münchense uitgeverij „Kind- Ier und Schiermeyer" verschijnende ge- illustreerde tijdschriften „Eltern", „Bravo", „Twen" en „Jasmin" cn „Neues Blatt" ontdaan heeft. De koper van deze objecten zijn de Hamburgse uitgevers „Grüner und Jatar", die ook de geïllustreerde bladen „Constanze", „Petra" en „Stern" uit geven. Ook de drukkerij van „Kindier und Schiermeyer" in München is door da Hamburgse onderneming „Grüner und Jahi" overgenomen. „Neues Blatt" is gekocht door uitgeverij Heinrich Bauer in Hamburg. Hoe groot de koopsom i«. is niet be kend. maar in welingelichte kringen wordt gesproken van 75 miljoen Mark, „evenveel als de Springeruitgeverij in het object gestoken heeft". Een aantal redacteuren van de door Springer afgestoten bladen hoorde pas De Westduilse zaterdagavond over radio en televisie >pei Axel Caesar van de transactie. De persmagnaat mag gen een persim- dan een van de pijlers van zijn concern ster (plaag, heelt hebben prijsgegeven; zijn rijk strekt liet geïllustreerde zich nog altijd uit van het boulevardblad „Bild-Zeitung" (oplage 4.5 miljoen) over plaatselijke kranten („Hamburger Abendblatt") en landelijke bladen („die Welt") tot het programmablad „Hör zu" en het voetbaltijdschrift .Kicker". Het Springerconcern neemt momenteel ruim 40 pet. van de Westduitse dagbladoplage voor zijn rekening en met „Welt am Sonntag" en „Bild am Sonnta^" zelfs 90 procent van de totaaloplage der zon dagsbladen. Deze concentratie heeft Springer veel kritiek opgeleverd. Kort voor Pasen richtten in lal van West duitse steden studenten vernielingen aan aan kantoren van de Springerpers, die naar hun mening medeverantwoordelijk was voor de aanslag op de links-radi cale studsnUnkidM Rudi Dtfteohk». (Van o e correspondent) (Van i ANTWERPEN Ir. Verschaf ven. ii rrte'ur-generaal van bruggen en mi n en administrateur van de zeediei rn in België, heeft in een InMdblg 91 gemeen Nederlands Verbond e< plan bekendgemaakt voor norm, lisatie van de Schelde. Het door de heer Verschaeven ontwor pen plan voorziet in het graven van een kanaal, dwars door het verdronken Land van Saeftinge, terwijl daarnaast de nor male loop van de Schelde dus door het Nauw van Bath gehandhaafd blijft voor de binnenscheepvaart. Deze nieuwe geul zou de bestaande havens van Antwerpen gemakkelijker bereik baar moeten maken. De heer Verschae ven besteedde ook aandacht aan het plan voor de nieuwe havens op de linker Scheldeoever, die eveneens met een ka naal door het Land van Saeftinge via zeesluizen met de Westerschelde ver- -bondeo «orden. Collectief ontslag parochiepriester:» Haarlemse Bavo I HAARLEM, (K.N.P.). Gisteren li plebaan J. A. de Groot van de kathedra- i Ie Sint-Bavoparochie in Haarlem in overleg met de bisschop, mgr. Th. Zwart kruis. een gezamenlijke verklaring vai J de parochirReestelijkheid doen voorlezen. Hierin deelde de plebaan en zijn vier kapelaans mee. dat zü gezamenlijk aan de bisschop hun ontslag hebben aange- i boden. De bisschop heeft hun ontslag I aanvaard en twee van hen elders in de zielzorg benoemd. De twee anderen zul len binnen afzienbare tijd worden over- geplaatst, nadat zij de nieuwlienoemden hebben ingewerkt. De reden voor het gezamenlijk ontslag ligt volgens de verklaring hierin, dat de karakters van de medewerkers in het parochieteam niet voldoende strookten om tot een werkelijk team te geraken. Een en ander is met het bisdom door gesproken. Plebaan J. A. de Groot gaat als pastoor van de Sint Bavoparochie heen per 1 augustus. Hij wordt overgeplaatst naar Bovenkarspel. Kapelaan N. Kok zal" ook weggaan, maar heeft nog geen nieuw* standplaats. De andere kapelaans blijven nog om de overgang te bewerk stelligen van het oude naar het nieuwe team. Deken A. H. Huyboom van Den H*ld*v kot plebaan bonoomd. UTRECHT Een 30 tot 40 Amster damse studenten zijn zaterdag een strikt besloten vergadering van de academi sche raad binnengedrongen waar zij tc midden van verbouwereerde cn veront waardigde leden van de raad eon eigen discussie, over de meest gewenste be stuursvorm bij het hoger onderwijs gin gen opzetten. De academische laad vergaderde ovei het rapport-Maris in de senaatzaal vai de Utrechtse universiteit. Het gebouw, waarin zich de zaal bevindt, is voor iede re student vrij toegankelijk. „Na ander half twee uur, toen de academische raad zijn besprekingen al elders had voortgezet, hebben de studenten de s naatzaal verlaten". Kort nadat de Amsterdamse sludonh te midden van de carrévormig opgestel de tafels in de senaatzaal waren i gehurkt, verlieten de meeste leden de academische raad de zaal. Alleen pro fessor mr. A. I). Bel infante uit Amster dam en prof. dr. S. F. L. van Wljbcrgei uit Nijmegen bleven achter, om met de indringers in discussie tc treden. Beide hoogleraren zijn voorstanders van her vorming van het universiteitsbestuur, waarbij ook studenten worden ingescha keld. De Utrechtse lectormagnificus, prof. dr A. C. de Vooys, was aanvankelijk erg boos over het verstoren van de ver gadering. maar later liet hij bij monde- de officier van justitie mr. Overbeck weten, dat de studenten gerust konden blijven. De indringers zagen toen echter in, dat het vrij zinloos was hun beleg voort te zetten. De academische raud had ondertussen zijn vergadering vervolgd in hetzelfde gebouw als waar ook de Nederlandse studentenraad over de universitaire her vormingen discussieerde. Da Amster damse studenten hadden de els gesteld, dat de vertegenwoordigers van de NSR de vergadering van dc academische raad zouden bijwonen, maar de voorzitter van de raad, prof. dr. H. Janssen, wees deze eis van de hand. „Als studenten zich zo gedragen, horen zij niet mee te spre ken", zei ren lid van de raad, de oud minister Diepenhorst. Na de vergadering deelde de acade mische raad mede, dat nader beraad no dig is om tot een advies aan de minister van Onderwijs en Wetenschappen te ko men over het vraagstuk van bestuur en organisatie van universiteit en hoge- De raad heeft zich niet achter de con clusie en aanbevelingen van de commis sie- Maris gesteld. Hij oordeelt dat in breder kring tegen dc achtergrond van de vraag naar dc doelstellingen van uni versiteit en hogeschool nader beraad moet plaatsvinden, in de afzonderlijke instel lingen tussen betrokkenen in de raad waarbij betrokkenen hun stem kunnen laten horen. I WASHINGTON (Reuter) Uit een opiniepeiling naar dr populariteit van de belangrijkste Amerikaanse prrnl- I dentskandidaten zijn dr democratische I kandidatrn hrt best naar vorrn geko- CALCTTTA (AP) In dr Indiase deelstaat Assam zijn meer dan 200.000 mensen dakloos geworden door zware overstromingen, veroorzaakt door de he vige moessonregens. Duizenden personen zijn reeds geëva cueerd. Bij een overstroming van de rivier de Bramapoetra, waarvan de dijken zijn doorgebroken, zijn vier men sen verdronken. Ook West-Bengalen en Bihar zijn door h*t noodweer getroffen. Uit het verslag van de peilingen, ver richt door het bureau Louis Harris, blijkt voorts dat senator Eugene McCarthy de meeste vooruitgang heeft geboekt sinds de moord op Robert Kennedy, maar dat ook vice-president Hubert Humphrey zijn voorsprong op de repu blikeinse kandidaten heelt vergroot. De grootste verliezer zou Richard Nixon zijn. McCarthy heeft volgens Louis Har- ris een voorsprong van acht procent op Nixon en zeven procent op Nelson Rocke feller. Die van Humphrey op beide re publikeinen bedraagt respectievelijk ze- van cn vier procont.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5