Nog half jaar werk aan zwembad te Oegstgeest WEDSTRIJDEN LADY AUTOMOBIEL TE N00RDWIJKLEUK GEBEUREN De heer Krieker kreeg gouden ARKA-penning ,LUCELLE" van Brederode in sterke bezetting door Nederlands Toneelmanifestatie Zoeterwoude H.R. viert Oranjefeesten DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 22 JUNI 1968 VOORSCHOTEN 'a Ih i 1 September 1957 kwam pater Alb. van Aarnhem naar Voorschoten als assi stent in de St. Laurentiusparochie. Pater van Aarnhem werd tot priester gewfld op 25 juli 1929 als priester van het H. Hart. Een heel groot gedeelte van de wereld trok hij door om de missiepos ten van de congregatie te bezoeken. Practisch alle Voorschotense katholieken kennen pater Van Aarnhem wel, want hij was al in Voorschoten voordat tot splitsing van de St. Laurentiusparochie werd overgegaan. Hij toonde zich een in nemende figuur, een geestelijke die kon luisteren en begrijpend kon bemoedigen. Hij was van veel verenigingen geestelijk adviseur o.a. van de L.T.B. van de sport vereniging S.V.L.V. en verder gods dienstleraar aan de r.k. u.l.o. In februari van dit jaar werd pater van Aarnhem 65 jaar. Hij gaat echter nog niet rusten. Voorschoten verlaat hij per 1 juli a.s. Hij gaat terug naar zijn orde te Nijmegen en zal daar een nieuwe taak aanvaarden. Donderdagavond 27 juni a.s. bestaat er gelegenheid afscheid te nemen van pater A. van Aarnhem. Deze afscheidsreceptie wordt gegeven ln het Bondsgebouw om 8 uur. MEDISCHE DIENST Dit weekeinde dkt. T. van Schaik, Jul. van Stolberglaan 62, tel. 3344. Tandarts B. van Wijk, Brouwerlaan. Spoedgeval len melden om 9.30 uur. Apotheek: Voor schotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkzuster: Zuster Wegman, Oran jekade 7. tel. 2041. Maandag j.l. reeds begon de eerste test voor de autorijdende vrouw, ten einde te bewijzen dat zij haar plaats achter het stuur ten volle waard is. Patricia Moolenbel. organisatrice van het Actiecomité zegt ..Sinds de twee de Wereldoorlog is men gek op statis- Nog niet deze. maar wel volgende zomer kan deze bak een zonnig beeld van spartelende, zwemmende en dui kende mensen opleveren. Het is na- J melijk één van de drie baden, die het nieuwe zwembadcomplex langs de Abtspoelweg in Oegstgeest gaan vor men. Eind 1968 komt het geheel klaar. De aannemersmaatechappij Noord-Hol- land heeft er dan (onder architectuur j van het bureau H. Wesselo en J. J. van Voorst te Naarden) anderhalf jaar (sinds juni 1967) aan gewerkt. Het complex kost bijna 3 miljoen gulden. I Het grootste bad (zie foto) wordt 50 bij 22 meter, krijgt een springkuil van 3.25 meter diep, een tussendeel van ongeveer 2 meter en een ondiep ge deelte van 1.10 tot 1.30 meter. Twee I springplanken (1 en 3 meter hoog) I en acht wedstrijdbanen met startblok-1 ken completeren het bad. dat een be tegelde bodem krijgt. Het instructie- bad wordt 26,5 bij 50 meter met aflo pende waterdiepten van 30 tot 110 cm. Het kleuterbassin gaat 21 bij 13 meter worden, met 20 tot 30 cm diepte. Het laatste bad wordt, samen met een verhoogd terras, door een muur af- geschieden van de diepere baden. Een ligweide van 1,2 ha, een restau rant (met buitenterras) boven de fil terkelder. de noodzakelijke garderobe-, toilet-, douche- en kleedruimte (direct achter de ingang), personeels-, EHBO- cn parkeergelegunheden maken de Oegstgeester aanwinst compleet. Het water zal constant op ongeveer 20 graden Celsius worden gehouden. ARKA bestaat 50 jaar DE VRIES (LSG) NAAK INTERNATIONAAL JEUGDSCHAAK- TOURNOOI De Leidenaar De Vries I LSGzal Nederland vertegenwoordigen bij het 4e Internationale Jeugdschaaktoernooi, dat in Schilde (België) wordt gehouden. De Vries, reeds tweemaal jeugdkam pioen van de Leidse Schaakbond, heeft z(jn verkiezing ongetwijfeld mede te danken aan de fraaie derde plaats, die hij in het onlangs verspeelde jeugdkampi oenschap van Nederland wiet te berel- In het toernooi te Schilde, dat van 18 tot en met 28 juli wordt gehouden, zal de jeugdige LSG'er de strijd aan binden met tegenstanders uit 10 ver schillende Europese landen. Op 18 juli a.s. is het urecies vijftig jaar geleden dat de afdeling Leiden van dc ARKA werd opgericht. Giste ren werd dat echter gevierd in ver band mei de vakanties gedurende de datum van het jubileum. De viering vond gisteravond plaats in de foyer van de Stadsgehoorzaal, ofschoon aan vankelijk de grote zaal gepland was. Dat kwam door het kleinere aantal belangstellenden dan aanvankelijk was gedacht. Om half acht precies werd in de kleine zaal een Eucharistieviering gehouden, die gecelebreerd werd door deken J. P. M. Haring. Tijdens de Eucharistie werd door dc deken dank gebracht voor het gunstig verloop van de afgelopen vijftig jaar. Tevens bad hij voor kracht in de toekomst en voor een vertrouwen in Christus ondanks de vele komende veranderingen. „La ten we ons in oprechte liefde tot Chris tus aansluiten voor het Heilig Hart- feest want vandaag is het de viering van het Heilig Hart". Na de Eucharistieviering begon de amusementsavond in de foyer. De voorzitter van de feestkommissie, de heer E. A. M. Pley, sprak een kort welkom tot de aanwezigen, in het bij zonder tot deken Haring en tot het bestuui* en de afgevaardigde van het hoofdbestuur, de heer J. J. Loerakker, en de heer Van Duyn, oud-voorzitter van de Leidse afdeling van de ARKA. Verder wenste hij de aanwezigen een genoeglijke en prettige avond. Na een tijdje gedanst te hebben op de muziek van de Music Petrol Band, konden de opgekomen ARKA-leden luisteren naar de woorden van voor zitter van de afdeling,, de burgemees ter van Zoeterwoude - in personae de heer J, A. Detmers. De heer Detmers toonde zich verheugd over het feit dat deken Haring bereid was gevonden de H. Mis op te dragen. Hij zei trots te zijn over het „RK" dat de organisa tie nog steeds sierde. De omstandig heden sinds de oprichting waren totaal veranderd, vermeldde spreker. „Toen de afdeling Leiden één jaar na de op richting van de landelijke vereniging, kon men nog niet weten, dat men in 1968 reeds ongeveer 400 leden zou tellen". bijna 50 jaar lid De heer Detmers had speciale be langstelling voor de héér Krieker, die reeds van 1921 lid is en het overgrote deel van zijn lidmaatschap bestuurslid is geweest. Van de Paus mocht hij voor zijn werken het „Pro ecclesia et pontifice" ontvangen, enige tijd ge leden. De heer Krieker is tot 1961 sekretaris van de afdeling geweest, maar nog steeds draagt hij zorg voor de gepensioneerde leden en voor de ledenadministratie. Daarna bracht de sekretaris in enige welgekozen woor den zijn dank aan het afdelingsbestuur voor de gekregen onderscheiding. De afgevaardigde van het hoofdbe stuur, de heer J. J. Loerakker, felici- PARKEERSCHI.JVEN OP BREE- STRAAT, LANGEBRUG EN STEEN STRAAT TE LEIDEN Met ingang van 24 juni worden op de Breestraat, de Langebrug en de Steen straat de nieuwe parkeervoorschriften Dit betekent dat daar vanaf maandag uitsluitend met een parkeerschyf gepar keerd mag worden op die plaatsen, die met een blauwe vakindeling op het weg dek zijn aangebracht. De bebording van de drie genoemde straten is inmiddels aan de nieuwe situ atie aangepast. Holland Festival in Leidse Schouwburg ONTDAAN VAN HET STOF der tU- den, is Bredcro's minder bekende to neelspel „LuceUe" uit 1616 opnieuw be- werkt en nu voorgezet aan de kritische schouwburgbezoeker van vandaag. Bre- dero ontleende het klassieke verhaal van zjjn stuk, uit een In 1570 geschreven Frans spel, dat op zjjn beurt weer ge ïnspireerd was op een gedeelte uit Boc- caclo's Decamarone. In liet kader van het Holland Festival werd „Lueelle" door de Nederlandse ToneelinaiilfestaUe gisteravond ln een matig bezette Leidse Schouwburg opgevoerd. HET VERHAAL IS OUD en biedt ook voor het „moderne" toneel nog vele mogelijkheden. De rijke en schone doch ter wordt verliefd op een arme knecht. De welgestelde vader, steeds bezig zijn vermogen te vergroten, en zijn status te verzekeren, heeft echter andere plan nen. Hij tracht zijn dochter uit te huwe lijken aan een weliswaar wat onnozele, maar adellijk heer. Groot is de toorn van de vader wanneer hij de onaanzien lijke jongeman aantreft met zijn dochter in compromitterende omstandigheden Voor hem is er nu nog slechts één weg voor de jongen: de dood. Hij beval hem de beker met vergif te drinken en wan neer de jongen de opdracht heeft uit gevoerd, ledigt zijn geliefde ook de bo kaal en volgt hem in de dood. Een dra matische ontwikkeling, maar ontkracht door een plotsellpge wending, wanneer biykt dat het door een toeval geen wer kelijk vergif was en bovendien de niet adellijke Jongeling een buitenlandse prins is en een troon op hem staat te wachten. OM DEZE GESCHIEDENIS in deze tjjd aantrekkelijk gestalte te geven moet er veel komen kijken. Maar door <le sappige en rijke tekst, do verzorgde «ostumering en de goedgekozen artis tieke decörs was de opvoering alleszins de moettp van het kijken en luisteren waard. Ondanks, of misschien dankzij veel pieëteit voor de oorspronkelijke tekst is er een onderhoudend stuk to neel getoond. Kennelijk ongecensureerd konden meester en knecht, leder in hun eigen onderscheidenlijk, sappige en woor denrijke taal spreken. De knechten ogen schijnlijk onbeduidend, maar door hun zin voor werkelijkheid de dienst uitma kend. En hun meesters en dames scher mutselend om hun gevoelens niet ver loren te doen gaan in de stromen van woorden. VOOR DE REGIE, die in handen was van Johan de Meester veel waarde ring. Eén opmerking slechts: het gevaar voor te kolderiek spel lijkt niet denk beeldig. Joop Admiraal als Ascasges, de minnaar, leverde door zijn stemnuances en zijn sterke uitbeelding eerste klas werk. Zijn monoloog in het licht van het vermeende einde, behoorde tot een van de hoogtepunten van de avond. Ina van der Molen verdient lof voor haar creatie als Lueelle. Leo de Hartogh, als de barse vader wist zich in zijn element evenals Ward de Ravet, zijn kok. Voor de kos tuums een kompliment. Niet gebonden door een poging historisch verantwoorde kleding te ontwerpen, heeft Ellen de Zwart haar fantasie een zekere loop kunnen laten. Te zijner tijd zal het stuk in deze sterke bezetting voor de televisie worden getoond. A. St. teerde „een van onze meest toegewijde aidelingen". Hij zei, dat de ARKA nog steeds volledig recht van bestaan heeft en dat ze een gouden toekomst tege moet gaat. als de hedendaagse bestuur ders voortzetten wat de pioniers be gonnen waren, met nadruk datgene, waaraan die pioniers niet toe konden komen. Sfeer en gezelligheid Daarna was het woord en het ge baar aan de diverse artisten die waren uitgenodigd om het publiek een ge zellige avond te bezorgen. Equilibrist Joe Andrey, Duo Salberti. zang, en de alom bekende Margie Ball verleenden daartoe hun medewerking. De ruimte tussen de nummers werd gevuld door de heer Ab Hofstee met conférences. De muzikale begeleiding berustte in goede handen bij de Music Petrol Band op wiens muziek de aanwezigen een dansje konden maken, van welke ge legenheid ruimschoots gebruik werd gemaakt. Kortom, de afdeling Leiden van de ARKA (Alg. RK Ambtenaren bond) heeft een gezellige avond achter de rug en kan met vertrouwen de toe komst tegemoet zien, waar een vol gend jubileum zeker wel zal volgen. Laat dat éven genoeglijk en sfeervol zijn als gisteravond! Afscheid bij Riedel W. Bavelaar met pensioen na halve eeuw dienst Gisteren werd het feit herdacht dat de lieer W. Bavelaar, emballcur by Rie del Limonadefabrieken N.V. ruim een halve eeuw geleden in dienst kwam en derhalve de hele ontwikkeling van het hedr\jf heeft meegemaakt. In aanwezigheid van het gehele per soneel, dat in de Leidse vestiging van het bedrijf werkzaam is, werd de heer Ba velaar en zijn vrouw in de kantine van het bedrijf gehuldigd met dit zeldzame jubileum. Tegelijkertijd werd afscheid van hem genomen, in verband niet het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Namens de direktie werd de heer Bavelaar toegesproken door de heer Th. Wetting. die de scheidende jubilaris kenschetste als een man die onopvallend, maar met grote plichtsbe trachting zijn werk heeft verricht en als tastbaar bewijs van waardering werd hem een armbandhorloge met inskriptie aangeboden en mevrouw Bavelaar een boeket bloemen. De heer A. Benning, produktiechef van het Leidse bedrijf, die zelf onlangs zijn 50-jarig jubileum vierde, voerde het woord namens het gezamenlijk personeel van Lelden en Ede, waarbij hij de loopbaan van de ju bilaris bij Riedel de revue liet passeren en eindigde met de woorden, dat het bedrijf in hem een toegewijd medewer ker verliest. Vervolgens overhandigde hy de heer Bavelaar een geschenk onder couvert en zijn echtgenote een bloemen hulde. De jubilaris dankte met enkele woor den voor de ontvangen blijken van waar dering. waarna de aanwezigen de gele genheid kregen hein geluk te wensen en afscheid van hem te LEIDSE AGENDA ZATERDAG 22 JUNI Recreatiezaal HCVV Zoeterwoudse- wegl Prijsuitreiking Zilveren Molen- 20.00 uur. DINSDAG 25 JUNI Pieterskerk „Hohe Messe" van J. S. Bach, in het kader van het Holland Festival, 19.45 uur. WOENSDAG 26 JUNI Te Amsterdam is geslaagd voor het eerste gedeelte doet. examen tandheel kunde de heer A. G. Kolderman, wonen de te Leiden. Te Rotterdam slaagden voor het kand.ex. in de economische wetenschap pen de heren R. Daalmeyer en M. P. B. Bonnet, beiden wonende te Leiden. tieken. Tal van enquêtes worden over de meest uiteenlopende zaken gehou den en de automobilist is daarbij een zeer gewild objéet. Verkeerspsyeholo- gen trachten al geruime tijd een vcr- gelijkingsbeeld op te bouwen tussen de man en de vrouw achter het stuur. De resultaten van de tot nu toe ge dane onderzoekingen zijn voor de vrouw vrijwel altijd positief. Bij haar blijkt de instelling van zorg zaamheid ook in het verkeer te over heersen, eZ lijkt voorzichtiger en rus tiger, gelijkmatiger, correcter en vei liger te rijden dan de man. Vrouwen rijden volgens de deskundigen zeker niet slechte dan mannen!" Tot zover Patricia Moolenbel. Patricia Moolenbel tracht nu met de wedstrijd zich te revancheren op de moppentappers, ear- tonisten. enz. Daarom zullen alle „vrouwen achter het stuur," tezamen met het Verbond voor Veilig Verkeer gaan uitmaken, wie de „first Lady" van het verkeer is. Om haar te bekronen als „Lady Automobiel" als stimulerend voorbeeld en morele steun voor de vrouwelijke automobilist. Hoofdprijs is een mini-Honda, type N 360, welke reeds de hele week bij de Vuurtoren heeft gestaan. Deze hoofdprijs zal door de bekende formule I-coureur John Surtees uitgereikt worden, vanavond in Grand Hotel Huis ter Duin. Max Factor zal alle deelneemsters een presentje aanbieden. Voor de char mantste dame zal „Grand Hotel Huis ter Duin" een weekend voor twee per sonen beschikbaar stellen. Verdere prijzen zijn een slipcursus door Rob Slolemaker, vouwfiets (B.P.), drie automatische filmcamera's, haarbehan- deling, van Zalinge knalpot, Instructie weekend op het eircuit van Zandvoort draagbare radio, autoplaids en twee tennisrackets. De deelneemsters moesten zich on derwerpen aan een Verkeerstest, ge goten in quis-vorm. De tijd waarin de test werd afgelegd was bepalend voor de uitslag (max. 5 minuten). Ieder foutief antwoord gaf 10 strafpunten. Gisteren werd de njvaardigheidsproef. dat het Verbond in samenwerking met de Gemeentepolitie Noordwijk organi seerde afgenomen. Men begon met een strafpuntentotaal van 80 (8 x 10 8 proeven), dat tot 0 gereduceerd kon worden, hetgeen enkele deelneemsters konden realiseren. De dames moesten b.v. keren in een kleine ruimte, achter uit een garage in, file-parkeren, wiel omwisselen etc. 1-Iet Verbond van Veilig Verkeer had een mobiel Infor matiecentrum meegebracht, waarin alle weggebruikers zich aan een test konden onderwerpen waarin gezichts veld, gezichtsscherpte, oogstand, af stand op dieptewaarneming, kleurge voeligheid en aanpassing na verblin ding onderzocht werd. De tien finalisten welke vandaag zich aan de laatste test moeten onder werpen zijn achtereenvolgens gewor den: de dames Willemse-Van Sehie, Veth, Koppert, Franchimont, Veldt, Ubbink-Stouthamer, Lerner, Van Delft, De Ruyter en Van Poelje. In haar slot woord van déze sportmiddag dankte Patricia Moolenbel alle juryleden en nodigde alle deelneemsters uit voor de vanavond te houden Grand Gala d'Automobiel. Het team studenten van de Auto- technische Scholen te Apeldoorn vor deren gestadig met het tot stand bren gen van de open ren wagen, wleke van- midag aan het Concours d'Elegance zal deelnemen. Men had nogal wat moeilijkheden met de carburaten. De belangstelling Voor deze Rare-Pad- aock valt nogal tegen. Nog geen dui zend bezoekers heeft de Paddock van binnen gezien, waarschijnlijk veroor zaakt door het feit dat de Race-Pad- dock nogal ongunstig ligt. Nieuwe notaris te Leiden Bij KB is benoemd tot notaris binnen het arrondissement 's-Gravenhage, ter standplaats de gemeente Leiden: C. J. A van Loenhoud, kandidaat-notaris, wo nende te Leiden, in de plaats van E. W. Holtkamp, eervol ontslagen. Donderdagavond zyn de Oranjefeesten te Zoeterwoude H.R. weer begonnen. Met de traditionele kinderoptocht, waar van dit jaar weer hijzonder veel werk was gemaakt door de kinderen. Dank zy het mooie weer waren er weer velen op de been om de stoet voorhy te zien trekken. Ook het bekende Leidse „Clip pertje" reed weer mee in de optocht. Op vallend was een wagen met een schip er op waaraan de woorden prykten „Houdt de Ryn rein". De stoet werd voorafgegaan door de drumband VIOS en de drumband De Ryntamhoers. Alle deelnemende kinderen werden weer door de directie van De Jong's Machinefabr. getrakteerd. Het verkeer werd weer op voortreffelijke wijze door de politie op de drukke verkeersweg geleid. Voorzitter dr. Th. Pley opende hel feest weer op de van hem bekende wyze. Ook voerde burgemeester J. A. Detmers het woord, die zeer verheugd was dat zo vele mensen ook nu weer hun ver knochtheid aan het Oranje Huls tot uit drukking wilden brengen. Door Anneke van Fruchten werden aan de echtgenote van de burgervader bloemen aangeboden De jury maakte hierna de prijzen van I de optocht bekend. Groepen: 1. Feeën; 2. Kaasmeisjes: 3. Pinguins; 4. Paddestoelen en kabouters; 5. Diensters. Wagens: 1. Henri van Turnhout; 2. I Theo de Boer; 3. Fam. Soels. Fietsen; 1. A. Spekman; 2. Sandert .Tijssen; 3. Rico Zandbergen; 4. Yvonne Cölijn; 5. Fr. Peeters; 6. Kees Roest. Steps: 1. Honca Vlasveld; 2. Marian j van Mijgaarden; 3. Marcel v. d. Hulst; 4. Leo de Haan; 5. Jean Paul v. d. Hulst; 6. Rene Broekman. Individuele personen: 1. Liane Teske; 2. Alice v. d. Heyden; 3. Margret van Fruchten; 4. Annette Boers; 5. Helene Duindam; 6. Evert Teske. Het boegsprietlopen (zie foto) gister avond, over de Meerburgerwetering, zorgde weer voor de nodige hilariteit en spanning. Velen van de deelnemers moes ten hun koelbloedigheid met een nat pak bekopen. Na vele malen een nat pak te hebben geriskeerd kwamen de volgende prijswinnaars van de balk: 1. Koos Ro- mijn; 2. Jan van der Ploeg; 3. mevr. v. Asperen; 4. Joop Zwetsloot; 5. Ans Ne- 1 veren (na loting). Voorstel h. en tv. aan Zoeterwoudse raad TERUGBETALING BEDRAGEN VOOR IN EXPLOITATIE NEMEN VAN GRONDEN AESCHEID VAN J. C. STAELEU EN S. C. II. COEBERG VAN NED. ROTOGRAVURE MIJ. N.V. In restaurant „De Beukenhof" In i Oegstgeest was er tijden» een druk he- j zachte receptie gistermiddag gelegenheid t afscheid te nemen van de heer J. C. Stnf- lu en mr. S. C. H. Coebergh. hei den directeur van de Ned. Rotogravure Maatschappij NV. Dit is liet gevolg van, een fusie, die tot stand I» gekomen tussen de Rotogravure en de Verenigde Nederlandse Uitgeversbedrijven NV t« Aerdenhoul. i het De lieer Staflcu, die sinds 191» bedrijf verbonden is geweest, «aarvan de laatste 28 Jaar als directeur, is per 1 juli benoemd tot commissaris van het VN U-concern. Mr. Coebergh. die hyna twintig jaar directeur van de Rotogra vure Is geweest, wordt per I Juli lid van de raad van bestuur van het VNU- de lieer Statten, nir. Coebergh, nir. Van Vollenlioven en drs. Jansen van Kosen- daal. Geheel links nemen mr. F. J. de Ruyter de Wiklt en Ir. A. Sitzen af- ■clirld van de heer Stafleu, terwijl zij lieni tevens feliciteren niet zijn benoe ming tot commissaris. (Foto: v. d. Horst). scheldende directeuren de hand druk ken. Onder hen bevond zich ook de heer H. L. van Eeghen. president-commissaris van de Rotogravure. Tevens kon men ook kennis maken met de nieuwe di rectieleden: de heren mr. L. van Vollen hoven en drs. C. N. Jansen van Rosen- B. en w. van Zoeterwoude stellen de raad voor, op de donderdagavond 27 juni a.s. te houden vergadering te besluiten bij terugbetaling van de op grond van de exploitatieverordening bouwgronden geheven bedragen, voor zover de betalingen zijn gedaan voor het in exploitatie nemen van gronden, gelegen aan bestaande wegen, j Hieruit mag evenwel, aldus b en w.. I niet worden afgeleid, dat het college voorstelt, de exploitatieverordening in j te trekken. De verordening als zodanig blijft zijn waarde behouden en is nood zakelijk voor het samenstellen vun overeenkomsten met gegadigden, die nieuwe gebieden in overeenstemming met een bestemmingsplan in exploita tie hebben gebracht, brengen of zul len brengen. Voorts is de verordening te hanteren in gevallen waar vooruit- lopend op de vaststelling van een bestemmingsplan of op een wijziging van een bestemmingsplan gronden in exploitatie genomen gaan worden. B. en w. hadden de raad een voorstel wil- len doen toekomen tot vaststelling van 1 een belasting-verordening als sluit- 1 stuk van deze verordening voor de gevallen, dat door middel van een pri vaatrechterlijke overeenkomst het ge- j wenste resultaat niet is te bereiken. 1 Reeds vanaf het tijdstip van de in voering van de wet op de ruimtelijke ordening op 1 augustus 1965 is uit gezien naar een regeling die aange past is aan die wet. Helaas is dit thans ook nog niet mogelijk omdat de in november 1965 door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ingestelde commissie er niet in geslaagd is hier over een volledig rapport samen te stellen. Deze commissie heeft in april i een deelrapport uitgebracht, doch doet geen uitspraak over de heffing voor het in exploitatie nemen van gronden gelegen aan bestaande wegen. Dit on- Hoewel b. en w. er van overtuigd zijn, dat de heffingen op grond van de meer genoemde verordening een rechtvaardige zaak zijn, kunnen zij in verband met de huidige rechtsregels niet van ieder worden afgedwongen. Ontslag voor Zoeterwoudse gemeente-architect Burgemeester en wethouders van de gemeente Zoeterwoude stellen de ge meenteraad voor de heer J. L. v. d. Broek ontslag te verlenen als gemeen te-architect. De heer v. d. Broek is vorig jaar april met ziekte-verlof ge gaan. Bij besluit van 31 dec. 1967 werd de gemeente-architect als zodanig door b. en w. geschorst. In een pre-advies aan de raad zegt het college dat uit een ingesteld on- derzoek is gebleken dat de heer v. d. Broek in zijn functie niet langer kan i worden gehandhaafd. Voorgesteld j wordt hem met ingang van 1 juli 1968 i eervol ontslag te verlenen op grond j van artikel 106 van het Algemeen j Ambtenarenreglement van de gemeen- RAADSAGENDA De gemeenteraad van Zoeterwoude 1 komt a.s. donderdag 27 juni om 20.00 uur bijeen in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel van li. en w. tot wijziging van de Drank en Horecaverordening; het sluiten van een overeenkomst niet het Bouwbe drijf Stikvoort betreffende het bouw- rijpmaken van het tweede gedeelte van i het bestemmingsplan Westeinde. Voor- stel met betrekking tot de exploitatie- verordening. Het verlenen van eervol ontslag aan de gemeente-architect. Het treffen van verkeersmaatregelen voor een gecieelte van de Dr. Bouwdijk straat. Wijziging van de begroting. Marktberichten KATWIJK A D RIJN, 21 juni. Groente Waspeen (p. kist) Al 14.60-15,60; A2 9,70-12,80; BI 15,70; bospeen (p. bos) I 71; II 46-58; andyvie 13-17; bloemkool (per stuk). 6 st. per bak: I 28-45; II 10-28; 8 st. per bak: I 12-25; II 10-16; komkommers (p. stuk) 19-23; kroten (p. bos) 12; peulen 180; pootuien 6-17; kromhekken 115; prinsessenbonen: I 185-230. II 190-195; rabarber 26-29; sla (p. stuk); snijbonen: I 225; II 105-165, spinazie 14-24; spitskool 20; tomaten (p bakje a 6 kg): Al 6,50-6,80; A2 4,40; BI 7.00; Cl 6,20; CC1 4.40; tuinbonen 19- 27; uien 7-16; peterselie (p. bos) 5; sel derie lp. bos) 11-14. Aanvoeren; was peen 17.000 kg; sla 17.000 stuks.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4