GEWELD TEGEN GAULLISTEN S)e£eldó£(Sowïïl/nt „Stahlnetz deels teeveespel, deels politiedocumentaire Zondagavond eerste deel Verlichting op weg nodig af te schrikken Ton Lutz in Ned. speelfilm Wit wasserij 4 pet duurder José wil je een stuk kaas* uit het vuistje PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 22 JUNI 1968 Een voorlopige waarschuwing /JROOT nieuws heeft het zomerrapport van de Sociaal-Economische Raad in zake Nederlands economische perspec tief niet gebracht. Dat de produktie woei in stijgende lijn is, wist de burgerij globaal reeds uit verschillende gunstige jaarcijfers. Dat de bestedingen bij die stijgeng niet ten achter blijven, behoeft een vergrootglas om geconstateerd kunnen worden: zowel de'overheid als de doorsnee-particulier laat, als hel t kan, de remmen weer los en hoewel latief gezien menigeen klaagt over bestedingsmogelijkheden, is absoluut gezien de ruimte, die de bestedingen voor zich opeisen royaal. Ook de schaduwkanten, die het SER- rapport laat zien, zijn niet nieuw. De hele natie weet dat de werkgelegenheid een zorgenkind is en aan het klaaglied over de betalingsbalans zijn in een be trekkelijk korte tijd al heel wat refreinen toegevoegd. Duidelijker dan ooit tevoren wordt dit maal gesteld, dat de werkeloosheid een ovenvegend structureel karakter heeft. Zodat nu voor overheid en bedrijfsleven vaststaat, dat er ingrijpende maatrege len nodig zullen zijn om deze werkeloos heid te kunnen keren. Als men tenminste wat ons inziens noodzakelijk is ervan uitgaat, dat een zeker persentage werkloosheid geen ec- nomische gegeven mag zijn, waarbij men zich dient neer te leggen. Zelfs niet wanneer hierin conjunctureel voordelige kanten zitten. INTUSSEN komt steeds duidelijker naar voren, dat welvaartsland Neder land op dit moment moet proberen tus sen de Scylla zeilen. Aan de éne kant moet men de beste dingen terugdringen om het stijgen de kosten en spanning door te grote vraag op de arbeidsmarkt te verhinde ren. Maar tegelijkertijd is een nationa le inspanning nodig om te zorgen dat ei voldoende werkgelegenheid is voor Bij het recente Kamerdebat over de economische en sociale moeilijkheden in Noord-Nederland is komen vast Ie staan, dat nieuwe nationale investerin gen voor spreiding van welvaart en voor het scheppen van werkgelegenheid noodzakelijk zinj. Boven op de eigen plannen van de regering heeft het parle ment nog een paar nuttige suggesties ge daan om voor werkzoekenden nieuwe toekomst te scheppen. Wij geloven dat het goed is wanneer de overheid die suggesties ernstig neemt. Maar ook dat het gehele bedrijfsleven bij alles aan de oplossing van dit pro bleem moet denken. f\E ondernemers bijvoorbeeld door bij ■•'de vestiging of uitbreiding van hun bedrijven het nationale voordeel van spreiding zwaar te laten meewegen. De vakbeweging door met name bij haar aandeel in het loonbeleid en misschien meer nog bij haar streven naar verdere verkorting van' arbeidstijd ernstig te denken aan de kans om hierdoor econo misch nieuwe werkgelegenheid te schep pen. Vrij vertaald komt dit hierop neer een meerderheid van onze burgers zal zich in zijn streven naar welvaartsstij ging en welzijnsverbetering wat moeten matigen om de minderheid .die nu werk zoekt of straks waarschijnlijk te vergeefs werk zoeken zal, uitkomst te bieden. Op verkleinde schaal herhaalt zich hier de geschiedenis van onze roep hulp aan de ontwikkelingsgebieden: Ne- derland zal zich nationaal iets moeten de Charibdis door te ontzeggen om praktisch mogelijk te mi I ken wat we in theorie zo vurig belijden. Het enige t.v.-programma van enige omvang, dat dit weekeinde op het scherm verschijnt, is de eerste af levering van de Duitse serie „Stahlnetz", die door de VARA is aangekocht. Voor de rest is alles het bekende zomerse, korte, verstrooiende, ingeblikte gehalte. Vanavond op Nederland 1 de NCRV met Lucy Ball, Zeskamp en de nieuwe aflevering van „De Gevangene". Op „II" huist de VPRO, die na „Ja. nee, geen mening" (20.20-20.55 uur) Simon van Collem in zijn „Oude draaidoos" laat praten en kijken naar Bob Hope, de Amerikaanse filmkomiek. Bob Hope Hersenschim 1/OLGENS drs. Tilanus, voorzitter van V en haar diamanten feest vierende Christelijk-Historische Unie is 't streven om in Nederland tot een progressieve concentratie te komen volgens de blauw druk, die christen-radicalen hierover ontworpen hebben, „een hersenschim". We vinden dit geen gelukkige mening. Tegen het streven dat de heer Tilanus kritiseert, zijn verschillende bedenkin gen te maken; bijvoorbeeld, dat het uiterst dubieus is of de concentratie, die men zoekt, ooit de politieke duidelijkheid brengen zal, die volgens haar voorstan ders eruit voortvloeit. Maar een „hersenschim" moet men zo iets niet noemen; in de politiek is im mers veel mogelijk en meer dan eens is het gebeurd, dat een bepaalde politieke visie "juist tegen de verdrukking in Wie had tien jaar geleden durven voorspellen, dat een zekere heer Koekoek die ruzie maakte met het Landbouw schap een politieke concentratie zou stichten, die het in de Staten-Generaal tot een behoorlijk aantal zetels zou we ten te brengen. Een „nachtmerrie" kan men dit ver schijnsel wel noemen, maar een „hersen schim" helaas niet! Bescherming van privacy HCT nieuwe wetsontwerp dat het recht op privacy van de Nederlandse bur ger beschermen moet, is zelfs het risico waard dat er oVer de toepassing van de wet nog wel eens geharrewar kan ontstaan en een zekere jurisprudentie wel nodig zal blijken om bijvoorbeeld uit te maken in hoeverre pers, radio en televisie het persoonlijk leven van ande ren onnodig binnen treden. Er wordt de laatste tijd immers te ge makkelijk beweerd, dat de publieke be langstelling van een breed publiek voor het persoonlijk leven van anderen in breuk op privacy rechtvaardigt. Te ge makkelijk hebben we in dit opzicht de grenzen van bepaalde morele normen la ten vervagen. De grootste moeilijkheden kunnen in de praktijk ontstaan, als het noodzake lijk wordt vast te stellen of iemand. „Op openbaar terrein" op een compromitte rende manier in redelijke belangen ge schaad is, doordat met verboden midde len gewerkt is. Maar ook deze kans op moeilijkheden moet terwille van het be lang van de werkelijke bedoeling van het wetsontwerp maar voor lief worden ge nomen. De rechten van de mens, waarop te genwoordig iedereen als het voor hem of voor een van zijn opvattingen van be lang is, zich zo graag beroept, gaan aan het recht op privacy niet voorbij. Langs verschillende wegen moet men wel ont dekken dat eerbiediging van dit recht een nelang is voor de goede orde in on ze maatschappij. Daarom heeft de Ne derlandse wetgever terecht besloten dit in de praktijk wat op de helling geraak te recht beter te gaan beschermen. Er zijn zaken die meer publieke be langstelling verdienen dan het persoon lijke leven van individuele burgers die op goede gronden stelling niet gediend zijn. Bob Hope, nu ook al aan zijn AOW toe, is van oorsprong Engelsman. Op vierjarige leeftijd verhuisde hij met zijn ouders naar Amerika, waar hij enkele jaren later zijn carrière startte alskrantenjongen. Zijn eerste cessen boekte hij met een imitatie Charlie Chaplin, en werd vervolgens danser in een revue, waarin ook eei Siamese tweeling optradLangza merhand werd zijn naam bekend er rond de jaren dertig raakte hij in con tact met de toen ook in opkomst zijnde Bing Crosby. Zijn eerste films waren The Big Broadcast of 1938, Thanks for the memory en The Road to Singapore. In de Tweede Wereldoorlog legde hij meer dan een miljoen mijl af om op te treden voor Amerikaanse militairen. En dat doet hij nu nog, want in '67 be zocht hij de strijdkrachten in Vietnam. Kulenkampf De NTS zendt zondagmiddag van 15.35 tot 17.15 uur op Nederland 1 de Duitse tv-quiz „Einer wird gewinnen" uit. Het is de laatste van een reeks van 32 in ternationale quizuitzendingen copro- dukties van de Norddeutscher Rund funk in Hamburg en de Hessischer Rundfunk in Frankfurt die vandaag al op de Duitse tv-schermen te zien zal zijn. Quizmaster is de bekende Simon van Collem schotst in zijn „Oude Draaidooseen portret van de f ilmkomiek Bob Hope. Hans Joachim Kulenkampff. Als solis ten werken aan deze uitzending mee Freddy Quinn, Roberta Peters en Golden Gate Quartet. Laatste Frederic Joachim KulenkampfDuitslands populairste quizleider, zondagmid dag op Nederland I. burgers die die belang- j 0m Zondag zendt de NTS van 19.00 tot 19.30 uur op Nederland 2 de tiende, tevens laatste aflevering uit van d< jeugdserie „Frédéric". De titel van di laatste programma, „Eind goed, a goed", duidt er op dat de moeilijkhe den, die er in de loop van het verhaal zijn geweest, tot een bevredigende op lossing worden gebracht. „Frédéric" wordt niet onmiddellijk op gevolgd door een nieuw vervolgver haal, maar wel door „Skippy", de se rie die in het afgelopen winterseizoen in het programma „Monitor" werd uit gezonden en waarvan nog zeven afle veringen resten. „Stahlnetz" j De Duitse televisieserie „Stahlnetz", die de VARA gaat uitzenden en waar van zondagavond 23 juni (Ned. I, 20.3021.45 uur) het eerste deel is te zien, is deels documentaire, deels tv- spel. In samenwerking met de politie worden aan de hand van dossiers ech te misdaadzaken nagespeeld. Doel van _de uitzendingen is mejhoden van mis- "dadigérs te laten zien en de bevolking (hierover voor te lichten. -Veel.-misda den kunnen immers slechts worden uitgevoerd, omdat de meeste mensen te goedgelovig en te goed van ver trouwen zijn en daardoor misdadigers gelegenheden bieden. Onder de kran- teberichten over bankovervallen die men vrijwel dagelijks kan lezen, nam die van de reeks overvallen door Die ter Freese in Duitsland wel een bij zondere plaats in. Dieter Freese pleeg de geheel alleen elf overvallen op kleine spaarbanken. Hij vatte toen het plan op een grote overval uit te voeren, maar moest hiervoor de hulp vragen van vier handlangers. Deze Kandidaten in ziekenhuis PARIJS, (Reuter) De gaullistische partij heeft protest aangetekend tegen „geweldpleging" tijdens de afgelopen Franse verkiezingscampagne, die twee i weken aan de gang is. De „Unie ter verdediging van de repu- bliek", zoals de gaullistische partij zich I noemt ter gelegenheid van de algemene verkiezingen, die morgen en komende zondag worden gehouden, heeft in een verklaring gezegd, dat meer dan twintig gaullistische kandidaten en aanhangers ernstig zijn gewond en dat de meesten van hen nog in het ziekenhuis zijn. De gaullistische partij rept overigens niet over recente aanvallen op kandidaten en aanhangers van de oppositie. De kortstondige verkiezingscampagne is met weinig vuur gevoerd na de mas sale straatbetogingen en onlusten, die president De Gaulle ertoe brachten de nationale vergadering te ontbinden en verkiezingen uit te schrijven. Volgens het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken betwisten 2.267 kan didaten elkaar de 487 zetels in de natio nale vergadering bij de eerste verkie zingsronde van morgen. De prognose op het ogenblik is. dat de nieuwe nationale vergadering niet veel zal verschillen van de oude. Raad van Kerken opgericht UTRECHT (KNP) In het gebouw van de Ocumenlsche Raad van Kerken aan de Maliebaan te Utrecht is de nieu we Raad van Kerken officieel opge richt Vrijwel alle belangrijke kerken ma ken er deel van uit. De Unie van Bap tisten heeft de toetreding nog in beraad. De deelnemende Kerken hebben een möderamen gekozen, dat bestaan uit ds. dr. G. d Ru, voorzitter, bisschop Ernst van Breda (ondervoorzitter) en uit mr. A G. Lubbers (penningmeester). Verder inaken als assessoren deel uit van het möderamen prof dr. H. B. Kos- sen, voorzitter van de Oecumenische Raad van Kerken, dr. G. P. G. Kunst en prof. M. Kok. Tot secretaris werd mei. S. M. Holsteyn van de Nederland- sa Hervormde Kerk gekozen. „CHAMPAGNE ROSE IS DEAD" Lutz. daarbij onder meer ge-i tij-. -\r rd door d„ Engrlsman Francis MiniSter V CrUlSa s en de eveneens Engelse actri-O voor gesprekken met grondraden AMSTERDAM (ANP) Maandag be ginnen de opnamen voor een nieuwi Nederlandse speelfilm met in de hoofd rol Ton Lutz, daarbij onder secondcerd Matthew cc Jean Butlin. de Zweedse Monika Nordguist, Paul Deen. Davie Moorman, Carl Glück. Phoa van Tiong en Wim Wagenaar. De titel is „Champagne Ro se is dead" en de film wordt geprodu ceerd door Thijs Chanowski. Dc financiering is internationaal na melijk uit Nederlandse, Engelse, Scandinavische en Amerikaanse bron nen omdat het produktiefonds geen me dewerking wilde verlenen. De heer Thijs Chanowski die deze medewerking had gevraagd om er een volledig Ne- thuishoort in de Nederlandse culturele sfeer". De regie is in handen van de Ameri kaan Calvin Floyd, aan do camera staat de Zweed Tony Forsberp. Men hoopt met de opnamen in begin augustus gereed te zijn en de film in oktober, november uit te kunnen brengen. De première zal in Nederland zijn. (Van onze correspondent) STEIN--MEERS De centrale Meers van het Nederlands Katholiek Vakver bond heeft 'n brief gestuurd naar de direc tie van de rijkswaterstaat te Maastricht. In dit schrijven verzoekt het NKV om de spoedige aanleg van verlichting op de verbindingsweg Stein-Meers. Verlich ting acht het NKV hier zeer urgent, ge zien het aantal pogingen tot aanranding die hier hebben plaatsgevonden. Vrou wen en meisjes durven deze weg 's avonds niet te gaan. De rijkspolitie te Stein tekent naar aanleiding van deze kwestie aan, dat de waarheid is, dat een jongeman in de pe riode van Kerstmis 1967 en begin april 'n stuk of 6 vrouwen heeft lastig gevallen. Van verkrachtingen is geen sprake. Men zou het beter schennis van de openbare eerbaarheid kunnen noemen. Naar aan leiding van klachten is een uitgebreid onderzoek ingesteld, waardoor de dader moet zijn afgeschrikt. Sinds april is dan ook niemand meer lastig gevallen. Niet temin zou verlichting op deze weg een hele verbetering zijn, aldus de adjudant. DEN HAAG (ANP) Minister dr. G. II. Veringa van Onderwijs en Weten schappen is bereid om ook openbare ge sprekken te voeren met de afzonderlijke grondraden van universiteiten en hoge scholen. Hij heeft het bestuur van de A.S.V.A., de grondraad van de univer siteit van Amsterdam, laten weten, dat Dit is gebleken op de grondsraadsver- gadering van de A.S.V.A., die gisteren werd gehouden. Het A.S.V.A.-bestuur had de minister gevraagd een openbaar ge sprek met de grondraad te voeren over organisatie en bestuur van de universi teit. ZON of geen ZON DE BILT. Langs de zuidflank van een depressie tussen Schot land en Zuid-Noortoegen is koele oceaanluch-t ver het vasteland van Europa binnengedrongen. In de koele lucht werden in het alge meen temperaturen gemeten tus sen 15 en 20 graden. Er kwamen bovendien talrijke regenen on weersbuien in voor. Warm bleef K.N.M.1, DiuELT Later regen MEDE: het gisteren in de landen rondom de Middellandse Zee, West-Rus land en Finland, waar op vele plaatsen temperaturen om de 25 graden werden gemeten, terwijl in West-Rusland en op de Balkan op enkele plaatsen waarden van omstreeks 30 graden toerden be reikt. Intussen is een volgende oceaanstoring op weg naar West- Europa. De regenzone ervan be reikte gistermiddag Ierland. Van daag zal op de nadering van deze storing in ons land de bewolking gaan toenemen, terwijl later re gen moet worden verwacht. De wind zal daarbij overwegend ma tig zijn en krimpen naar zuid west of zuid. De temperaturen sullen in het algemeen iets ho gere waarden bereiken dan gis- Zondag: zon: 4.2O21.Of,: maan: 2.0819.28; hooqw. Schev.: t.25. 13.49. Maandag zon4.2021.0',maan 2.3420.36: hoogte. Schev': 2.05, 14.30. ADVERTENTIE DEN HAAG (ANP) De minister van Economische Zaken heeft de witwasse- rijen toestemming gegeven een toeslag van vier procent op dc prijzen in re kening te brengen. Dit in verband met de kostenstijging, die het wasserijbe drijf heeft ondergaan. De toeslag mag 1 worden berekend op de prijzen, zoals c'te op 1 april j.l. golden 1 opereren werd hem NTS-sport In het NTS-sportprogrumma wordt zondagavond van 19.30 tot 20.25 uur op Nederland 1 aandacht besteed aan de voetbalwedstrijd Fortuna Vlaardingen Helmond Sport, de zeilwedstrijden in de Kieler Woche, informatie over de Tour de France, die 29 juni van start gaat, de Kanoregatta in Eefde bij Zut- phen, het Meisterspringen in het con cours hippique te Aken en de vergade ring van de KNVB te Utrecht. Het NRU-sportprogramma „Langs de lijn" geeft een uitgebreid verslag de autoraces om de Grand Prix Zandvoort, voorts de voetbalwedstrij den DCGEmmen, Almania—UVS Fortuna Vlaardingen—Helmond Sport, de Daardenkoersen in Hilversum Sappemeer, de wereldkampioenschap pen dammen in Bolzano en de wedstrijden in Mourik. NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen on 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Baren de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.06 uur: Tot het laatste dorp, documentaire NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Vlieg er eens uit 20.45 uur: Zeskamp, competitie 21.55 uur: De gevangene, tv-serie 22.45 uur: Evangelie NTS: 22.50 uur: Tweede journaal NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingcn 0 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort VPRO: 19.03 uur: Toontje draait tekenfilms 19.30 uur: De avonturen van Poly NTS: 20.00 uur: Journaal VPRO: 20.20 uur: Ja nee geen mening, opiniepeiling 20.55 uur: De oude draaidoos 21.40 uur: KP-4: Vrijheid in de litteratuur NTS: 22.20 uur: Tweede journaal 22.25 uur: Speciale berichtgeving In „Zomaar een zomeravond",'het stc van zes blokprogramma's die de VARA deze zomer uitzendt, zat wat ouder idee verwerkt, namelijk „Achter het Nieuws" tijdens het week einde een wat luchtiger karakter tc geven. De VARA, en, naar wel geble ken is, ook heel wat kijkers hebben een soort heimwee naar „Zo is het toe vallig". Destijds is gepoogd om in „Achter het Nieuws" wat satire te smokkelen. Dat viel toen niet goed uit. In deze nieuwe reeks is er weer wat plaats voor satire, o.m. door een bij drage van Rinus Ferdlnandusse en die sartire was een der aardigste onder delen van het programma. Er waren meer goede onderdelen, Lies- beth List b.v. of de „oude" Mounthies. En Rudl Carreli was goed op dreef. Het geheel heeft bovendien de aantrekke lijkheid ln die onderdelen ook kort te zijn. Een „misser" valt niet zo op en wordt door een erop volgende „treffer- snel goedgemaakt. Toch leek ons de formule van de eerste aflevering niet goed. Opzet is nadrukkelijk een zomer- luchtig programma. Voor veel mensen was de lol er, naar wij menen, al af toen na een discussie over de Parool- Volkskrantfusie (zomers nóch luchtig) het Leids Zoldercabaret intelligent op een bovenlaag-smaak mikte. Op kwaliteit mikken dus? Neen, want er zaten ook twee onmogelijk flauwe spelletjes in verwerkt, geleid door be kwame radio- (maar allerminst tv-) man Henk van Stipriaan. En telkens was er Achter het Nieuws, soms spot ziek maar meestal doodserieus om de luchtige sfeer te bederven. Geen goed programma? Met de formule ervan kan men alle kanten uit. Maar men moet wel één kant kiezen: óf de smalle ba sis van puntige satire, fijn cabaret en j desnoods een hartige brok documen- 1 taire óf het allemansprogramma dat aan het slot van de werkweek gemak- keiyke ontspanning biedt. Persoonlijk I voelen we meer voor het eerste type. maar we geloven dat de behoefte der kijkers met de andere keuze beter ge diend zou zUn. Een combinatie van de twee lijkt ons, gezien het resultaat van gisteren niet goed mogelijk. Om deze eerste „Zomaar een zomer avond" lieten we zelfs het begin van Brandpunt schieten. We zagen slechts het slot van een, naar ons voorkwam, heel belangwekkend gesprek met de ministers Luns en Den Toom over de defensienota. En gelukkig ook een droomreportage van Ben Sies over twee mensen die. om heel verschillen de redenen, zichzelf gelukkig wisten in een vrijwillige verbanning naar de Britse Kanaaleilanden. Zo'n reportage van het kaliber dat op tv-festivals in de prijzen valt. Vroeg in de avond bü de KRO: Waauw. het aardigste tienerprogramma mo menteel, en voor dc eerste keer Disco- duel. Dit programma riep noodzakelijk herinneringen op aan „Top of Flop" en dat niet alleen omdat het dezelfde pre sentator (Herman Stok) heeft. Disco- duel vonden we minder geslaagd om dat het niet zo snel is (slechts twee platen in een half uur), omdat de aan pak ons voor popmuziek veel te serieus lijkt en ook omdat het oordeel 70 streng uitviel. Popmuziek heeft zijn eigen criteria. Onzinnige criteria wel licht, maar het heeft naar onze mening nauwelijks zin om die breedvoerig en gedocumenteerd tc iyf te gaan. Als b.v. componist (en jazzkenner) Louis An- driessen een popnummer afkraakt, heeft hu het grootste gelijk van de wereld. Maar zijn argumenten betekenen niets voor de tieners die het recht hebben op artistiek ongelijk. Vg. TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I KRO-RKK: 11.00 uur: Eucharistieviering NTS: 15.30 uur: Nieuws in het kort 15.32 uur: Wegeninformatie 15.35 uur: Einer wird gewinnen, quiz 18.55 uur: Barend de Beer CVK-IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling 19.05 uur: Via Uppsala NTS: 19.30 uur: Sport 20.25 uur: Journaal VARA: 20.30 uur: De vijfde man, 21.45 uur: Schnitgerprijs Zwolle 1968 NTS: Tweede journaal 22.25 uur: NEDERLAND II NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Frédéric, tv-serie TROS: 19.30 uur: Rin-Tin-Tin, tv-serie NTS: 20.00 uur: Journaal TROS: 20.05 uur: Anjer actie 20.10 uur: Honey West, tv-serie 20.35 uur: 40 jaar luchtvaart 21.10 uur: Lex Goudsmit zingt musical-songs 21.25 uur: Voyage to the bottom of the sea, tv-serie NTS: 22.15 uur: Tweede journaal De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I VARA: 21.15—22.00 uur: 50 jaar Royal Airforce en 85 jaar Maastrechter Staar 23.10—23.55 uur: Lui luisteren, platenprogramma HILVERSUM II KRO: 21.30—22.30 uur: Belcanto, muziekprogram ma 22.45—23.55 uur: Zwoei, cabaret RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I 7.00—8.00—11.00—13.00— 16.00—18.00—19.30— 22.30—23.55 HILVERSUM n: 7.00—7.30—8.00—8.30— 12.30—18.30—22.30—23.55 HILVERSUM Hl: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO MORGEN HILVERSUM I AVRO: 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NEU: 14.30—16.30 uur: Holland Festival AVRO: 20.30—21.30 uur: Rits, amusem.progr 22.50—23.55 uur: Te elfder ure, muziek voor de lat» avond HILVERSUM II KRO: 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering NRU: 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO: 20.30—21.30 uur: Stereo-club 22.45—23.55 uur: Audio, muzikale informatie RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM .1: 8.00—13.00—17.50— 19.30—22.30—23.55 HILVERSUM II: 8.00—10.00—13.00— 19.00—22.30—23.55 RADIOPROGRAMMA HILVERSUM I (402 rr») zlkale ii 23.55-24.00 Nieuws licht gevari- HILVERSUM III. (240 l In marstempo, hoorspel. ti. 19 vijiug jaar Royal Air Force en 85 Jaar Mastreechter Staar: rechtstreekse uitzen ding vanuit Londen 22.00 Moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 S.O.S.-berlchten22.4:. Lichte grammofoonmuzlek. 23.10 Stereo: Lui luisteren: gevarieerd platenprogramma. 23.55 1 -24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) KRO: 18.30 condag. 11.00 Niet 1. 13.00 Nieuws. 13.07 NAR: Nederland- op de plaat. NRU: 14.00 "~Jrid: program- woord op uw schrijven.^..: verzot programma. 21.30 Stereo: Operacont licht gevarieerd platenprogramma et je 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL NED (324 m) 18.28 Paai uitslagen. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte it- BRUSSEL de gastarbeiders. 15.0 Rabat-Llssabon: progr ders. AVRO: lfi.00 and blues: oude en uws. 17.02 Radiojournaal met toto- -8.00 Muzlek-Mélange. (324 m) 12.00 Lichte muziek weerbericht, mededelingen, desport- Sport muziek en tips. (17.00 Mm 1 uur Kathollek-godsdl» ifonnmuzlek en praatje. 15.:» sportmededelinger MAANDAG HILVERSUM I (402 m) VARA. Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Soc: Orkest: semiklas de Nederlandse Antlllci (opn). NRU: 14.30 1 mroeporkest, koor var hverenlglng en sollster de Nederland- Radio-en kesten e muziek. 14.25 Schoolradio?1NRU il light: opnamen van de Zuids •p. AVRO: 15.15 Voor de vroi I ADVERTENTIE) voedzaam gemakkelijk lekker isbeschouwelljke in- tango- ■ols (gr). 17.50 Niet chten.KRO. NRU: de woord. 7.15 B 8.05 S.O.S.-berlchten. 18.10 Langs de lijn: platenprogramm reportages en -beschouwingen. VARA: litelten; 7.50 Ov Boeketje romantiek: liedjes van h. 18.55 Zin en tegenzin: discussie ovi ictueel onderwerp. VPRO: 19.30 Nieuw irleerd progra gr). "l&bo^Feuws. lio Filharmonisch 40^ Voor de Jeugd. litelten. 12.5n Pa: 1 KRO: 8.00 Niet 13.20 Jeugdkore Langs dc lijn: izlek. CVK17.01 1 lichte grammofot 8.30 Zingt het zing. 'ImS"stereo:'ldM (opn.). 20.05 Geestelijke 20.30 Stereo: Stereoclul technische Ups voor ster» landse cabaretliedjes. 22.15 Nieuw waarom precies katholiek zljnT. 1 Nieuws. 21.40 Overweging. 22.43 H. J. Roethof. NCRV: 1 Iers. 17.45 Voor de kinderen. Nieuws. 9.02 Fit!: licht plat 12.08 Landbouwkronlek. 12.15 k. 12.40 Weerbericht, mededelln- ma-overzicht en SOS-berichten hippere. 12.48 Trompetmuzlek. 4.03 Showtime. 1 zieken. 17.00 Nieuws, weerbericht e Ungen. 17.15 Koorzang.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2