Ceciliaschool wordt binnenkort door de leerlingen van de Haarlemmerschool betrokken, want die „gaat tegen vlakte" UW MENING DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 JUNI 196 n soms van dergelijke grootte, tenminste een flinke buil op een eventueel zich er onder bevindend hoofd zouden kunnen veroorzaken. Grote bruine vlekken op de muren en lange strepen erop, van eenzelfde vuilokere kleur. Het lekt er De vloeren liggen ongelijk voor deel zijn het nog houten vloeren kalk van de muren en overal lekt het plafond. In de toiletten neden is schimmel en mijn kamer is één grote puinhoop Spreker van die woorden is de heer C. H. Dekkers, schoolhoofd van de r.k. lagere school aan de Haarlemmerstraat, nummer 240. Het voorwerp dat be sproken wordt, is die school. Binnenkort is de heer Dekkers echter van de zorgen, waarvan bovenstaande woorden slechts een gering deel uitmaken, betreffende die school verlost. De school gaat namelijk ver- huizen in verband met saneringsplannen van de gemeente. „Het oude I de'r'lijke planken: stofnesten, gebouw wordt platgegooid". De school staat al sinds onheuglijke tijden j met brede gleuven tussen de afzon op de saneringslijst; buurtbewoners spreken van „een jaar of zestig". I Dan leert de Ceciliaschool anders! Vroeger was het gebouw een kerk; sinds 1871 werd het gebouw echter als school gebruikt, met als tegenwoordig schooltype: een lagere school voor kinderen, die erbij gebaat zijn een individuele aanpak te krijgen in kleiner klasseverband. De klassen zijn niet groter dan twintig leerlingen. Leidse Wolspinnerij tevreden over resultaten De raad van beheer van Leidsche Wolspinnerij N.V. is overtuigd van de gezonde verdere ontwikkeling van haar dochtermaatschappijen. Dit zegt de raad In het verslag over het boekjaar per SI maart 1968. De reserves van deze doch ten ad 433.000.- z^jn toegevoegd aan de reserve* van de vennootschap, zodat deze thans groot z(jn 8,98 min. In ver- I band daarmee is voorgesteld een extra dividend In aandelen nlt te keren van 2 pet. Voorts werd besloten aan het geza menlijke personeel een extra winstaan deel te verstrekken ter hoogte van 100.000,-. Hoewel deze extra uitkeringen op de verhoging der open reserve betrekking hebben, worden deze ten laste van de resultaten van het verslagjaar gebracht. Verder wordt voorgesteld 20 pet. divi dend in contanten, waarvan reeds zes pet. interim is betaald. Er resteert dus 14 pet. in contanten (vorig jaar 20 pet. waarvan naar keuze tien in contanten op aandelen). De positie op de verkoopmarkt kan, volgens het verslag, zeer solide worden genoemd. Wel laten de resultaten een daling zien t.o.v. het vorige boekjaar, maar niettemin stemmen de uitkomsten tot tevredenheid. Blijkens de geconsoli deerde cijfers is het exploitatiesaldo ge daald van 4 min. tot 3.6 min. Ter ver deling resteert 'n winst van 1,25 min. (v.j. 1,04 min). Aan het verslag wordt nog het vol gende ontleend: ook in het verslagjaar is de groei van 't procentuele aandeel in de binnenlandse markt verder besten digd. Reeds meerdere jaren neemt het bedrijf met zijn produkten de eerste plaats in. Deze wetenschap geeft het be stuur voor zijn goede verwachtingen t.a.v. de toekomstige ontwikkeling. Het aandeel van de export in de totale om zet zowel als de bijdrage hiervan tot de winstvorming blijven van onverminderde betekenis. Aan de verdere ontwikkeling van de belangen der ondei-neming bij de breiwolproduktie (Neveda) blijft het be stuur zijn voortdurende aandacht geven. De Ceciliaschool, Ceciliastraat 11, zegd. Een onbeschrijflijke chaos! De wordt na augustus door de huidige leerlingen van die school betrokken. „De Ceciliaschool bevindt zich in een gebouw van ongeveer veertig jaar oud", deelt de heer Oekkers mede, „maar wat een verschil! Brede gangen, keurig onderhouden en ruime, lichte lokalen. De sfeer van het oude is daar getoetst aan het komfort van het nieuwe. Het gebouw is tevens gunsti ger gelegen. Het ligt centraal; midden in de stad. maar toch in een rustige straat, zodat de sfeer van een buiten wijk er is. Die Haarlemmerstraat was eigenlijk veel te gevaarlijk voor onze leerlingen!" Qapaciteit gelijk De kapaciteit van de scholen is ge lijk: beide hebben ze zes klaslokalen en één lokaal voor handenarbeid. Maar de Ceciliaschool heeft centrale ver warming, wat de Haarlemmerstraat- school miste. En zij ligt vlakbij een goed geoutilleerd gymnastieklokaal van de Mariaschool in de Haarlem merstraat, die tot de Ceciliastraat doorloopt. (De Mariaschool is een lagere school voor meisjes). De omgeving van de Cecilaschool gaat er tevens op vooruit binnenkort, als de saneringsplannen zijn uitge voerd. De krothuizen die er staan worden afgebroken en in de plaats daarvan komt een grote parkeerplaats. De school telt momenteel ongeveer 105 leerlingen die door zes leerkrach ten (waaronder het hoofd der school) worden geleid. Drie part-time leraren geven daarbij lessen in gymnastiek en handenarbeid. Bezichtiging Een bezichtinging van de Haarlem- merstraatschool leert ons, dat de heer Dekkers geen woord teveel heeft ge- gangen (na de verveloze buitendeur gepasseerd te zijn, ziet men die het eerst) lekken. Met de regelmaat van een shockproof uurwerk vallen brok ken kalk van het plafond naar be- Brede, keurige gangen met goedge- kalkte muren en tegels als vloerbe dekking. De lokalen zijn ruim en licht, kortom: de hele sfeer is er beter, ge zelliger en zeker niet bedompt. De heer Dekkers kan tevreden zijn met zijn nieuwe school, eind augustus! De gevel van de Haarlemmerstraat- school ziet er niet fraai uit. Maar wat hij verbergt is nóg minder appetijtelijk. Een der grote en lichte lokalen van de Ceciliaschool. Een kleuterklas is er nu nog in gevestigd. Ver. Touwfabrieken vorig jaar lager saldo By Ver. Touwfabrieken was In 1967 (4,4 min.). Er werd in 1967 f33,4 min. het saldo van de exploltatli geconsolideerde bedrijven met f 7,3 min. lager dan in 1966 toen het f7,9 min. be droeg. De nlet-geconsolldeerde deelne mingen hebben niet tot het resultaat bijgedragen. Wel was er een eenmalige bate door de devaluatie van het pond sterling van bijna een half miljoen, hetgeen verder ln het verslag niet wordt toegelicht. Ook waa er enige koerswinst op effecten (ruim twee ton). Het totale inkomen was dan ook f 8,0 min. en daarmede een fractie hoger dan in 1966. Er moet dan ook meer worden gereserveerd voor belastingen, althans dat wordt gedaan. De kosten van de reorganisatie (o.a. de fabriek in Maasslujs) behoefden niet ten laste van het resultaat te gaan aan gezien bij de reorganisatie voorraden vrfj kwamen en daarmee reserves vrij vielen. De omzet daalde van f 131 min. tot f 120 min., doch daarvan was f 5 min. het gevolg van lagere inkoop (goed kopere grondstoffen) wat weer door werkte in de verkoopsprijzen. Van de winst na aanrekening van belasting is f 1,3 min. beschikbaar voor de aandeel- houdPrs(v.j. f2,1 min.). Het dividend wordt verlaagd van 16 tot 10CJ-. Inge houden wordt f440.000 tegen v.j. f 570.000. De winst per aandeel daalde van f 203 tot f 133. Aan investeringen in vaste activa werd besteed f 4,2 vrij kwam. In het voorafgaande jaar waren de investeringen (6,4 min.) nog aan merkelijk hoger dan de afschrijvingen verloond tegen v.j. f 37,0 min., terwijl het aandeel werknemers daalde van 2850 tot 2500. Hierbij zijn buitenlanders om dat men niet gemakkelijk mensen krijgt. Feest in Wassenaar week 5-10 augustus Het zomerfeest van de W Oranjevereniging Koningin Wilhelmina zal in de week van 5 tot 10 augustus worden gevierd en dit jaar voor het eerst samenvallen met een ander evene ment; een beurs van een aantal Wasse- naarse installateurs met veel amuse ment. In die week zullen de installateurs in een grote tent aan de Berkhelstraat een beurs houden, die omgeven zal wor den door allerlei feesteiykhedeneen Miss Beat-verkiezlng, verdeeld over ver schillende avonden, modeshows, pro gramma's voor bejaarden en voor de jeugd enzovoorts. Het programma van de Oranjevereni ging en van de installateurs is zoveel mogelijk op elkaar afgestemd. Wat het programma van de Oranje vereniging bereft; er zal in die week van donderdagmiddag tot en met zater dag kermis zijn, er zullen kinderspelen en volksspelen worden georganiseerd een tekenwedstrijd voor de jeugd en ringrljderyen, en polstokspringen. Deze mededelingen werden gedaan op de jaarvergadering van de Oranjevere niging, die gisteravond onder voorzitter schap van Ir. H. W. Dunnewolt in Huize Den Deyl werd gehouden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren D. Bakker en H. Winnubst her kozen. Wegena vertrek uit de gemeente werd afscheid genomen van de heren A. Slot. die gedurende tien jaren het secretariaat van de vereniging heeft ge voerd, kreeg ten afscheid een bestuure- lint met penning, voorzien van inscriptie. Tot nieuw bestuurslid werd benoemd de heer Th. de Zwart. Over de voorziening van de tweede vakature beraadt het be stuur zich nog. In principe werd besloten op de ver jaardag van prinses Beatrix, als er dan ijs is, een (jsfeest voor jong en oud op de nieuwe ijsbaan aan de Backershagen- laan te organiseren. NIEUWKOOP Geslaagd Aan de Techn. Hogeschool Twente te Enschede is geslaagd voor het p.i.-examen (algemene propaedeuBe) de heer T. P. Siegenthaier. ROELOFARENDSVEEN Wedvlucht De postduivenvereni ging De Witkop heeft zaterdag deel- j genomen aan de wedvlucht vanaf C.ha- I teauroux. Afstand 636 km. De duiven werden gelost om 6 uur. Aankomst le duif 16.35.03 u. De uitslag: J. Paauw j 1. 2 en 9; Gebr. Loos 3, 6, 8 en 10; Gebr. Hoogenboom 4: J. Zandvliet 5 en 7; Ludlage-v. d. Wereld 11 en 12. UITHOORN Gepromoveerd Aan de Universiteit van Amsterdam promoveerde de heer C. D. A. Verwoerd tot doctor in de ge neeskunde op een proefschrift getiteld: Het herstel van het regeneratievermo gen van bestraalde extremiteiten bij axolotl-larven. Promotor was prof. dr. J. van Limborgh. LUGDUNUM. Leiden. 20 jui. Naar aanleiding van het interview dat één van uw verslaggevers mocht hebben met LFC-voorzitter Holswilder (Leidse Courant van 15-6) zij het ons vergund enkele kanttekeningen te plaatsen: Blijkens de uitlating van de heer Hols wilder „wanneer Lugdunum straks mag gaan spelen op het tweede Kikkerpolder- plan en de toezegging krijgt dat zij binnen vijf jaar daar terecht kan, dan zal deze club waarschijnlijk wel afzien van het Sportpark „De Vliet" staat het voor hem al min of meer vast dat Lug dunum wel naar deze polder zou willen. Het is ook de heer Holswilder bekend dat het bestuur van Lugdunum reeds twee jaar pogingen in het werk stelt om weg te komen van het huidige com plex aan de Haarlemmertrekvaart. In deze periode z(jn reeds mondeling en schriftelijk contacten geweest met o.a. wethouders, sportstichting en gemeente raadsleden. Daarnaast heeft het be- I stuur geruime t(jd geleden een'officieel schijven doen uitgaan naar b. en w. zijnde een sollicitatie naar de nieuwe velden aan de Voorschoterweg. Als we echter goed zijn ingelicht dan heeft het bestuur van LFC sinds kort haar oog laten vallen op de Voorschoterweg! I De uitlating van de heer Holswilder laten we dan ook geheel voor zijn re kening, want het Lugdunum bestuur handhaaft nog steeds onverkort het I standpunt dat een spoedig vertrek van Lugdunum naar de Voorschoterweg de enige oplossing blijft om de moeihjkhe- den op te lossen. Wü zijn het volkomen eens met de heer Holswilder dat ook zij naar de Voor schoterweg zouden willen gaan, want op het huidige complex mag LFC niet overgaan" tot uitbreiding en verbetering van de bestaande accommodatie. Maar laten we voorop stellen dat het probleem van Lugdunum op een geheel I ander vlak ligt dan dat van LFC: Lugdunum wil naar de velden aan de Voorschoterweg omdat ze zich daadwer- I kei ijk in haar besttaan bedreigd voelt (dus geen veldenprobleemterwijl LFC momenteel niet uit kan breiden, maar daarmede staat bedreiging van het voortbestaan beslist niet op het spel. Ons inziens is „het geval Lugdunum" een urgentiegeval, wat inhoudt dat Lug dunum op zéér korte termijn de gelegen heid zal moeten krijgen aan haar we deropbouw te beginnen. De heer Holswilder stelt verder: „nu voetballen circa 90 elftallen op 7 velden". We nemen aan dat in dit aantal ook pu pillen, aspiranten enz. zijn opgenomen. Deze groeperingen spelen op zaterdag, daarbij komt nog dat er thuis- en u i t - wedstrijden zijn, dus het spelen van 90 elftallen op 7 velden lijkt ons zoals hier gesteld wat overtrokken. Met dank voor plaatsing. BESTUUR LUGDUNUM Auto te Noordwijk na Itolsing in brand NAAR ZIEKENHUIS VIER GEWONDEN Op de Herenweg te Noordwtjk, ter hoogte van 't bedrijf Broekhuizen, heeft een ernstige aanrijding plaats gevonden tussen twee personenauto's. Een van de wagens, een Renault 4. waarin zich vijf l militairen van het vliegveld Valkenburg bevonden, die in een gelegenheid te Noordwjjk uit waren geweest, werd in de flank aangereden, toen de bestuurder in de dichte mist op de weg keerde. Alle Inzittenden liepen min of meer ernstig letsel op. De auto vloog direct na de bot sing in brand. Onder de passagiers, van wie enkelen een shock hadden, ontstond paniek, omdat men aanvankelijk meende, dat de bestuurder zich nog in de bran dende wagen bevond. Nadat de brand weer ter plaatse was gekomen en het vuur had geblust, bleek dit gelukkig niet het geval. Na enig zoeken vond men hem, aan het hoofd gewond en bewus teloos in een put met aardappelafval achter een haag. Vermoedeiyk is hrj na de botsing in paniek weggerend. Vier mariniers werden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De bestuurder van de andere personenauto liep eveneens verwondingen op, doch niet van ernstige aard. Het was een 59-jarige Ihotalhoudei, wonend* le Noordwtjk. Gisteren om tien voor negen werd een veertienjarige fietser J. W. op de Utrechtse Veer, t.h.v. de Utrechtse Brug, aangereden door een 21-jarige bestuur der van een personenauto. De auto kwam uit de richting van de Zijlsingel en bot ste frontaal tegen de wielrijder. Na de botsing ramde de auto nog twee paaltjes en kwam tot stilstand tegen een licht mast naast de brug. De aangereden jongen brak zijn been tengevolge van de botsing en had tevens enige snijwonden. H(j is via EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. OEGSTGEEST Geslaagd - Aan de Techn. Hogeschool Twente te Enschede is geslaagd voor het p.i. examen (Alg. propaedeuse) de heer J. B. Stienstra. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 21 JUNI Schouwburg - Toneelmanifestatie „Lucelle" van Brederode, regie Johan de Meester, Holland Festival. Aanvang 20.15 uur. Leidsche Kunstkring Ledenverga dering, restaurant Van der Heijden, aanvang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal - Cabaret-dansant van de ARKA, aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 22 JUNI Recreatiezaal HCW Zoeterwoudse- weg) Prijsuitreiking Zilveren Molen- DINSDAG 25 JUNI Pieterskerk „Hohe Messe" van J. S. Bach, in het kader van het Holland Festival, 19.45 uur. WOENSDAG 26 JUNI De Burcht (Grote zaal) Optreden Rob Hoeke en andere beatbands, 21.00 u. Crescendo in Tovers-toernooi A s. zondag trekt Crescendo met drie teams naar Zeist om deel te nemen aan het tournooi van Tovers. Men brengt het eerste team, een combinatie en een ju- niorenploeg in het veld. Onder de deelne mende verenigingen zijn o.a. Dubbel Zes (Den Haag), Hoogvliet, Juko, Meteoren, Eureka, TCNH en Tovers. De finalewed strijden vangen aan om 16.00 uur. Morgen wordt in Antwerpen een wed strijd gespeeld tussen de Rode Duivels en het Nederlands Zaterdagtwaalftal. A-s. vrijdag houdt Crescendo haar „jaar lijkse Algemene Vergadering", welke plaats zal vinden 's avonds om 8 uur in de kantine van het terrein aan de Montgomerystraat. DEMONSTR ATI EW'EDSTRIJDEN Op het parkeerterrein aan de noord kant van de boulevard zullen deze zomer een aantal demonstratiewedstrij den gehouden worden. De deelnemende verenigingen zijn de Haagse hoofdklas sers Die Haghe, HKV en Ons Eibernest. Op 24 juni vindt de eerste ontmoeting plaats om 19.30 uur. De overige data zyn: 15 juli om 19.30 en 12 augustus om 19.00 uur. JHR. MR. F. H. VAN KINSCHOT UIT KAPITTEL JOHANNITER ORDE Morgen wordt in het koninklijk pa leis Het Loo de jaarlijkse ridderdag van de Johanniter Orde in Nederland gehou den. die zal worden bijgewoond door ruim honderd leden dezer orde, alsmede door J. H. E. baron van Nagell als ver tegenwoordiger van de ridderlijke Duits- sche Orde, Balije van Utrecht en jonk heer mr. L. M. E. von Fisenne die de afd. Nederland van de souvereine en militaire Orde van Malta vertegenwoordigd. Landscommandeur prins Bernhard zal 3 rechtsridders, acht ereridders en twee ridders-expectant installeren. Aan jonkheer mr. F. H. van Kinschot te Leiden werd op diens verzoek eervol ontslag verleend ais lid van het kapittel van de Orde. BURGERLIJKE STAND Geboren: Coen Willem, z.v. W. M. Rosdorff en L. J. C. Poncin; Hendrik Ja cobus, z.v. H. Groenendijk en J. G. Par don; ArJJ, z.v. L. Visser en M. van Dorp; Jacob, z.v. W. van Delft en R. Heeringa; Timotheus Adrianus Theodorus, z.v. J. W. Verkade en G. L. Vork; Joanne, d.v. P. Maaskant en P. W. T. Smit; Hans, z.v. W. van der Plas en H. v. d. Marei. Gehuwd: B. Warnar en C. Pasma; H. O. Voorma en E. M. Boran; H. J. Hebiy en G. F. Zuidema; F. Kroon en A. J. M. Schiphorst; C. van der Linden en L. C. Snel; J. J. Bakker en A. F. Veerman. Overleden: J. Varkevisser, 57 jaar, man; T. Hoogendyk, 60 jaar, echtgenote van J. Wingelaar; Emmi, 73 jaar, wed. van H. Orth; P. M. Lammers Lisnet, 72 jaar, man; W. Swart, 82 jaar, vrou\ Ondertrouwd: H. A. Sülberg en J. Spaargaren; A. Steenbergen en C. J. Re geer; F. P. Mieremet en J. Vink; T. Marquenie en M. M. van Weeren; P. J. Keijzer en P. J. Brandt; J. L. M. Me(jei en H. J. M. KQzer; J. Schipper en E Leemans: C. L. van Dam en D. A. Pe tiet; B. J. Koster en C. M. A. van der Krogt; H. G. Rietkerken en E. J. A. Ouwerkerk; J. G. H. van der Starp en C. A. de Groot; J. van Leeuwen en E. M. Belt; E. Timan en J. A. P. Trel; V. F. M. Rijnierse en M. E. Neerting. OEGSTGEEST Geboren: Melissa, d.v. J. A. van den Bos en D. A. G. Michel; Robertus C. H., z.v. C. R. Renshof en C. G. M. de Koning; Mar(je C. J., d.v. G. J. Stree- der en L. I. Douglas; Jan Willem, z.v. G. W. Rutgers en J. G. van Zorge; Jo hannes A., z.v. M. Hello en K. N. van der Glas; Willem S. D. K., z.v. K. O. Liem en F. C. Westerhof; Anna P., d.v. J. P. Gumbert en M. Hepp; Margaretha M., d.v. A. J. van der Eb en T. A. J. M. Brongersma. Ondertrouwd: R. H. van der Plas en L. Y. Postillion; L. B. Casparij en J. Weijmar. Getrouwd: J. M. J. P. van dèr Linden en H. M. A. van Zandwijk; D. Mackay (baron) en D. C. Beins. Overleden: I. M. Stolk; R. de la Court; M. E. Rackwitsz, e.v. J. v. Woer- kom en J. Smit. ZOETERWOUDE ZWEMDIPLOMA'S De Zoeterwoudse schooljeugd, die al enkele jaren zwemonderricht krijgt in het Sportfondsenbad te Wassenaar, heeft deze week aldaar de gelegenheid gehad de vorderingen te testen aan de hand van het dlplomazwemmen. Geslaagd zijn van de Aloyslusschool, voor het diploma A: Anja Berg, Peter de Jong en José Olsthoorn; voor B: Lia Rotteveel, Mar- ja Romijn, William de Jong. Coen van Velzen, Ben Nelissen, Rob Jansen, An- dré v. Leeuwen, André Detmers, Wil v.d. Krogt, Martin Slingerland en Adri Mooyman, voor C: Mieke Schrader en Ton van Veen. Openbare lagere school: diplbma A: Wil ly du Prie en Jonnie Brantenaar, voor B: Fia Hulsbos en Rudy de Groot, voor C: Anneke v. Kapél en Inge Lemmerzaal. H. Hartschool: diploma A: Tonnie Slin gerland, José v.d. Hoeven, Anita Ver- steegen en Willy v.d. Salm, voor B: Wim Ammerlaan. „MUZIEK UIT OUD IJZER" De Sint Jans Fanfare, die o.l.v. diri gent Jan Mey zo'n furore maakt, ziet' dit ook gepaard gaan met stijgende kos ten. Met dankbaarheid heeft men dan ook kennis genomen van het met alge mene stemmen aangenomen raadsbesluit waarin de subsidie ad. 750,verhoogd is tot 1.250,Maar ook met de opge voerde contributie van het kleine aan tal leden zijn de middelen nog niet vol doende. Het bestuur heeft daarom be sloten een aktie te gaan voeren om te trachten de financiën aan te vullen. Men wil dit doen door het ophalen van oud ijzer waarmee na de vakantietijd een aanvang zal worden gemaakt en daarna periodiek herhaald zal worden. Nu reeds worden de inwoners van Zoeterwoude opgeroepen oud yzer, koper, lood, zink e.d. op te willen sparen. Niet alleen grote stukken want ook hier geldt dat vele kleintjes een grote maken. In augustus a.s. zal het één jaar ge leden zijn dat het clubhuis van SJZ in gebruik werd genomen. Voor de finan ciering van de bouw werd destijds een renteloze lening geplaatst onder de Zoe terwoudse bevolking. De zaken blijken zich in het afgelopen jaar bijzonder gun stig ontwikkeld te hebben. Dezer da gen werd nl. de eerste 5.000,van de totale lening van 25.000,uitgeloot. Een fors bedrag als men in aanmerking neemt dat ook de aanloopkosten niet gering waren. De eigenaren van de uit gelote obligaties zullen bericht ontvan gen. DOELSTELLINGEN VAN UNIVERSITEIT OPNIEUW IN OPENBAAR DEBAT „Ik zal u een zeer konkrete kwestie voorschotelen. Ik ben bereid om stu denten een open oor te bieden. Ik wil de opzet van de studie ook best veran deren, maar bij wie liggen op een ge geven ogenblik nu eigeniyk de verant woordelijkheden Want in mijn vak voel lk, dat er nog al wat mensen kunnen rondlopen, die Jvroberen hun studie zo gemakkeiyk mogelijk in hun broekzak te steken. Maar als studenten inspraak krijgen, wat komt er dan nog van een werkelijk, op niveau staande studie te recht". Zo sprak gisteravond prof. mr. G. Duisterwinkel, hoogleraar In het strafrecht, in een bijeenkomst, die door de werkgroep „Kritische Universiteit" was georganiseerd over de doelstellingen van liet ouderwijs mm de universiteit. Aan het begin van de avond, waarbij naar schatting ongeveer 180 studenten, wetenschappelijke stafleden en docenten aanwezig waren, had de student H. de Bres gesteld, dat de taak van de uni versiteit niet los te denken is van de maatschappij. Dat heeft gevolgen voor de opzet van de studie. Maar de uni versitaire overheid wordt gedwongen door maatschappelijke invloeden om al lerlei maatregelen te nemen, die hoogst frustrerend werken, bijv. een maximum aantal studenten voor bepaalde studie richtingen. Kkonomisch denken Het staflid M. J. Koornstra stelde het ekonomi8ch denken van de maatschap pij in een vurig betoog aan de kaak. „De ekonomische waarden treden de humane waarden met voeten. De eerste jaars krijgt meteen te horen, dat wetenschaps beoefening het ideaal is. Het wordt de studenten feiteiyk onmogelijk gemaakt zich bulten hun enge vakstudie te oriën teren. Maar die studie moet in zichzelf reeds zo opgezet zijn, dat duidelijk blijkt welke voor de maatschappij belangrijke kanten er aan vast zitten. Want ook hoogleraren begrijpen er niets van. Er gaan veel hoogleraren dood, met de ge dachte dat ze tot hun 70e jaar, waarin ze afscheid nemen puur aesthetisch be zig zijn geweest". Prof. Muntendam, de rector-magnlfi- cus van de universiteit, stelde hierop de vraag, of de foutieve inrichting van de studie dan niet te wijten is aan een ver keerde beïnvloeding in een vroegere fase van het onderwijs: de lagere of mid delbare school en of daar niets aan te verbeteren valt. De heer Koornstra, meteen hierboven op: ,.Ons hele onderwijs is rot. Vanaf het kleuter- tot het wetenschappelijk onderwjjB. Aan de jongeren wordt bijge bracht. dat kennis voor geld te koop is. Als iemand afstudeert, komt hij op een markt van vraag en aanbod". Grieven Er werden hoe langer hoe meer grie ven geformuleerd. Zo werd van de kant van de studenten duidelijk, dat zij naar hun gevoel worden opgeleid in een auto ritaire struktuur, die momenteel het be ginsel van een werkelijke samenwerking inzake het onderwijs tussen hoogleraren en studenten onmogelijk maakt. En zelfs wanneer die bereidheid tot samenwer king aanwezig is, zoals by prof. Duister winkel, bleek het zeer moeilijk aan te tonen hoever die inspraak nu moet gaan. Een opmerking van prof. Kukenheim, de secretaris van het kollege van hoog leraren, dat demokratie neerkomt op een inspraak van de mensen, die er wat van afweten, met duideiyke suggesties, dat de studenten daar niet by horen, bezorgde hem een zuur kwartiertje. EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Doct.ex. II Gen. Mej. G. I. Lunc Noorwegen; D. van Rossum, Leiden; d heer O. S. Derksen, Leiden; N. Kapteiji Noordwyk; P. N. Kolkman, Middelburg J. A. Lubbers, Breda; R. Slotema, De Haag; C. van 't Spyker, Leiden; E Thorsen, Noorwegen. Semi-artsex. Mej. A. Blonk, Den Haa L de Leeuw, Schiedam; M. Y. Vellekooj Helomong; H. B. de Breij. Leiden; C Th. Koch, Leiden; J. W. van Reewijk Leiden; J. H. Reints, Den Haag. Artsex. de heer F. P. van Asselt. Al phen aan de Ryn; O. W. J. Greve, Blarl cum; A. C, B. Peters, Wassenaar; C. A Veldhuizen, Helmond; G. A. Zaal, Leidei op 19 juni 1968 is geslaagd voor he volgende examen Kan. ex. Sinologie di heer M. A. Strickman, Leiden. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 20-27 jun zyn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Verkrachting (18j.). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur (nacht, vr. en zat. 23.30): Suddenlj last summer (18 j.). Lido: A lovely way to die (14 j.). Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Spel met de zonde (18J.). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Cash? Cash! (strikt volwasse nen - prol.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Apenplaneet (14 jaar). Geprolongeerd. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Killers contra killers (14 j.). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. (nacht, vr. en zat. 23.30): Von Ryana Express trein (14 j.). KORRELTJE PUNT yfri' „Wat? Hebt u die roman van Poporow niet gelezen? Dan zal ik u even in het kort de inhoud vertellen." Marktberichten BARNEVELD, 20 juni. EiervelUng Aanvoer 444.290 stuks, stemming rede- ïyk. Prijzen in guldens per 100 stuks eieren van 37-48 g 5.19-8.03, 52-57 g 8.64-10.20, 62-67 g 11.24-12.20, 71-72 g 12.42-13.95. LEIDEN, 21 juni 1968, VEE Aanvoer: stieren 14, melkkoeien 55, vette koeien 255, vare koeien 50, pin ken 9. graskalveren 4, vette kalveren 58, nuchtere kalveren 2. vette schapen 310, weideschapen 36, Texelse lamme ren 450, zuiglammeren 225, weidelam- meren 608, varken (zeugen) 28. schrammen 118, biggen 585, paarden 3, ponnies 2, geiten 32. Totaal 2844. Prijzen: slachtstieren 4.20-4.70, fok stieren 900-1200-1400, melkkoeien 950- 1250-1675, vette koeien 3.80-4.30-5.20, vare koeien 700-1000-1325, pinken 575-750, graskalveren 200-325, vette kalveren 3.10-3.40-3.55, vette schapen 110-130-150, weideschapen 120-130-140, Texelse lammeren 105-120-130, zuig lammeren 20-130-145, weidelammeren 100-115-122.50, zeugen (drachtige) 375- 400-450, schrammen 85-95-115, biggen 67-70-73, geiten 20-55-90. Handel: fok stieren: stroef - duur, slachtstieren t. vette koeien: redelijk, melkkoeien: iets williger, vare koeien: redelijk, pinken graskalveren: tamelijk, vette kal veren: vlug, vette schapen en zuig lammeren: goed. weideschapen: rustig. Texelse- en weidelammeren: redelijk, zeugen, schrammen en biggen: rede lijk, geiten: redelijk. LEIDEN, 21 juni 1968, KAAS Aanvoer: 1 partij Goudse en 3 partij ei Leidse. Prijzen: Goudse extra kw. tot 4.00, le kw. tot 3.60. Leidse le kw. tot 3.70. Handel redelijk. RIJNS BURG 20 juni Bloemen Anjers Witte Sim 3-12. Rode Sim 4-15, Rose Sim 4-13, Crowly Sim 3-12, Dusty Sint 5-15, Arthur Sim 3-12, G. J. Sim 3-11, Espérance 5-15, Harvest Moon 15-28, Selecta Sim 5-15, William Sim 4-14, Fara Dibah 8-16 per stuk. Freesia's Golden Yellow 45-5, White Swan 50-120, Ballerina 100-245, Stockholm 35-75 per bos. Chrysanten: Lyona 150-170, Tokyo 170-200, Indianapolis 200-240, White Spi der 250-300 per bos. Rozen: Baccara 15- 31. Carol 3-6, Garnet 3-7, Zorina 7-17, Junior Miss 8-15 per stuk. Anthurlum 25-110, Gerbera 5-30, Violieren 8-11, Col- villei 5-15, Gladiolen 10-25 per stuk. Margrieten 150-250 per 100. Goudsbloe men 35-50, Statlcc 80-100, Phlox 70-100 per bos. Lelies kelk 7-15 en per tak 75- 150 ct. per stuk. ROELOFARENDSVEEN 20 juni Bloe men - Am. Anjers Sim Rose 8-14, Sim Rood 8-14. Sim Wit 9-13, Sim Keefer 10- 16, Sim Arthur 8-10, Espérance 10-16, Rozen: Garnette en Carol 3-9, Zorina 6-11, Baccara 23-29, Junior Miss 7-8, Carla 26-32, Bregina 16-19, Tawny Gold 9-10, Nordia 5-9, Super Star 12-17, Ger bera 16-19, Lelies 37-45, Violieren 8-13. Eremurus 47-85, Pioenrozen 16-21 p. st. Trosanjers 170-185, Snygroen 50-100. Chrysanthen 190-225. Irissen 16-52. Freesia's 3-70, Colvilleis 30-1050. idem Nymph 130-225, Orange Queen 130-145, Brodea 42-110, Margrieten 17-38, Esther Read 12-43, Wirrals Supreme 36-80 nithogalum 43-65, Duizendschoon 10-42, Campanula 22-47, Erigarom 30-45, Alstroemeria 115, Achillea 55-65, Bruids anjers 17-29, Anemonen 6-15, Lathyrus 16-26, Liatrix 135-260, Korenbloemen 15- 19 per bos. Perkplanten Afrikanen 3-12, Petunia 11-14, Lobelia 3-9, Agaratunt 6-11, Salvia 8-10, Geranium 23-53 p. si.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4