„OOK AANDELEN VAN STAAT MOETEN ACTIEF BLIIVEN" John Mayall Moord op pres. Kennedy weer als toneel NKV wil positief meedenken Koor Bachvereniging won van Radio-Orkest Fusie tussen De Volkskrant en Het Parool VEUDAG 21 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 KVP-Kamerlid P. J. Engels i (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het 44-jarige K.V.P.-Tweede-Kamerlid P. Jï Engels heeft sinds zijn motie over het afstoten van staatsaandelen niet veel rust meer. Hij beant woordt sinds woensdag 12 juni (toen hij zijn motie indiende) allerlei telefoontjes, legt politici, vakbondsleden en zo maar gewone burgers uit, wat nu wel precies zijn bedoeling was met de „motie- Engels". Hij moet zich geduldig onderwerpen aan vraaggesprekken en toont zich dagen later nog steeds verbaasd' over de vooral positieve reacties, die hij te horen krijgt. „Het doet me vooral goed, dat het N.K.V. hierover positief wil gaan meedenken en dat voor zitter Mertens per se niet wil praten over het verkwanselen, van „Toch heb ik", zegt hij in een toeval lig rustig parlementair halfuurtje, „he lemaal niets nieuws verteld. De kwestie speelt al lang. Fractievoorzitter Schmelzer heeft 't tijdens de kabinetsfor matie vorig jaar nog zwart op wit ge zet. Feit is natuurlijk wel, dat de vraag of de slaat zijn aandelen in gezonde be drijven eventueel moet afstoten ten ba te van de werkgelegenheid, nu ineens zeer actueel geworden is. De herstruc turering van bijvoorbeeld Noord-Neder land kost enorm veel geld. De industria lisatie moet gestimuleerd worden, de Eemshaven, de industriehaven Harlin- gen vragen geld. Er is meer woning bouw nodig, meer scholelenbouw. So ciaal-culturele voorzieningen vragen ook (en misschien vooral) financiële aan dacht. En dan denk je ineens: mensen kinderen wat gaat dat enorm veel kos ten. Goed, er zijn allerlei maatregelen denkbaar en een ervan is het verkopen van gezonde staatsaandelen en de op brengst ervan stoppen in d&> industrieën van de stimuleringsgebieden, die het nu nodig hebben. Staatsaandelen zijn geen staatsbeleggingen. Het is kapitaal dat dan hier, dan daar de noodzakelijke hulp moet brengen. Ik noem zoiets het actiëf laten' blijven van het geld. Ik «oëm zoiets ook progressief ^beleid". Het Fries-Limburgse Kamerlid En gels geboren in Terwinselen ge meente Schaesberg en alweer een aantal jaren wonende in Leeuwarden, hangt in de KVP niet direct rechtse denkbeelden aan. Daarom valt hem de harde negatieve reactie van de socia listische fractievoorzitter drs. J. den Uyl zo tegen. „Die bovendien mijn woor den naar buiten toe onjuist uitgelegd heeft. Ik wil", aldus de Fries-Limburg se directeur van het sociaal-charitatief Heden overleed, zijn van de Sacramenten der Zie ken, onze onvergetelijke vader, behuwd-, pleegvader en opa CORNELIS VAN DER MEER Oud-wethouder van de Gemeente Alkemade weduwnaar van Johanna Heemskerk in de ouderdom van 81 jaar. Roelof arendsveen J. M. de Jong- van der Meer J, J. de Jong en kinderen M. J. van-der Zwet van der Meer J. G. C. van der Zwet en kinderen C. P. van der Meer P. L. van der Meer B. E. van der Meer- Hoogenboom en kinderen Oude Wetering: E. J. Verdel- van der Meer Th. Verdeil en kinderen Leimuiden Chr. N. van der Meer C. E. M. van der Meer- Straathof en kinderen Roelofarendsveen J. J. van der Meer Th. A. van der Meer- Sdhrama en kinderen 's-Hertogenbosdh J. P. van der Meer P. C. C. van der Meer- van Ruiten en kinderen Roelofarendsveen P. A. A. van der Meer Rijnsaterwoude: M. M. van Schagen- Hoogenboom W. van Schagen en kinderen De H. Eucharistieviering zal ge houden worden op maandag 24 jund a.s. in de parochiekerk van St. Petrus Banden te 10.30 uur, waarna de begrafenis op het R.K. aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Café-Restaurant „De Vier Heemskinderen", Noordelnde 167 in Roelofarendsveen. AANDELEN VAN DE STAAT NV. Nederlandse Spoorwegen N V. Nederlandse Staatsmijnen Nationale Investeringsbank (Herstelbank) N.V De Nederlandse Bank N.V Koninklijke Ned. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. N.V. Luchthaven Schiphol Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten Staatsbedrijf „artillerie-inrichtingen" Nederlandse Middenstandsbank N.V Staatsdrukkerij- en Uitgeversbedrijf Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" N.V. Nederlandse Gasunie Overige staatsbedrijven en deelnemingen Totaal Tweede-Kamerlid P. J. (K.V.P.), sterk gëinteresseerd in sociale en maatschappelijke aan gelegenheden, toonde met zijn motie over de staatsaandelen ook over financieél-economisch inzicht te be schikken. centrum Friesland, „helemaal niet de staatsaandelen Hoogovens of Staatsmij- verkopen. Wel wil ik, dat de rege ring nauwkeurig nagaat welk geld vrij gemaakt kan worden om de werkgele genheid van bepaalde gebieden te sti muleren. Of het nu Noord-Nederland, Twente, Noord-Brabant of welk gebied Volgens zijn ruwe schatting kan de staat op deze manier waarschijnlijk 200 miljoen gulden vrijmaken, volgens an deren misschien wel 500 of 700 miljoen gulden. Dat betekent nogal wat. Vooral ïeer dat geld in kleine coupures dergebracht kan worden. Dit betekent bovendien bezitsspreiding en bezitsvor ming. En juist daarom ben ik zo bijzon der gelukig met de positieve kantteke ningen van het NKV. Voorzitter Mertens heeft namelijk precies aangevoeld wat ik wil. Hij spreekt op dezelfde golfleng te." De heer Engels heeft in zijn 44 jaren wat men noemt al een dynamisch !ev< achter zich. Zijn vader werkte 50 jaar in de Limburgse mijnen. Diens de hbs afmaken, Nederlands studeren en passant ook nog het staatsexa- n gymnasium A doen. Hij werkte eni- tijd in de mijnen, studeerde later aai de katholieke sociale academie in Eind hoven, werkte enige jaren als sociaal pedagoog in Midden-Nederland er woont intussen alweer 14 jaar in Leeu warden. Hij is daar ook nog voorzitter de KVP-fractie in de gemeenteraad Leeuwarden. nu is er de motie-Engels, met al les wat daarmee losgewoeld is. ,Weet je", zegt hij dan ir ik dank zij de Leeuwardense semi-prof- club Cambuur, dat idee gekregen heb? We zaten in de raad met de aflossingen Cambuur, dat de duizendjes nu niet direct los in de buidel heeft zitten. De club wilde een nieuwe lening en uitstel de lopende aflossingen. Dan ga je denken, want de gemeente kan haar geld ook bijzonder goed gebruiken. Toen l ik dat idee van die kleine aflos singscoupures. De P. v.d. A. voorstel gelukkig over en zo zijn twee partijen zo goed mogelijk geholpen. Cambuur kan zijn verplichtingen ovei langere termijn met kleinere aflos singen voldoen en de gemeente krijgt hierdoor eerder haar geld ,Wat wilde mijn Kamermotie? De koers aangeven en een nieuwe bron aan boren om geld naar de plaats over t< hevelen, waar het op dat moment no- is. Moet men dat dogmatische po litiek noemen? Het lijkt mij van niet want ook D'66 en de Politieke Partij Radicalen steunden de motie van har te. Het zal voor deze fracties moeilijk geweest zijn de P vd A. los te moeten laten. Maar zij zagen wat de betekenis n was. Want waar gaat het eigen lijk om? Om staatsbelegging of modernere wetgeving en om medezeg genschap. Het staatsaandeel moet mid del blijven en niet doel op zichzelf". Hoe komt iemand, die zijn werk in de sociale sector van de maatschappij vindt, zo onverwacht in de financieel- economische politiek van het land te recht? De heer Engels kwam in 1963 ir de Tweede Kamer terecht als vertegen woordiger van het noorden. „Dan merk je geleidelijk aan, dat sociaal-charitatie ve inbreng bij lange na niet voldoende is. Zeker niet, wanneer een heel gebied structureel volkomen op zijn kop gezet moet worden. Zo kom je dan in de Ka mercommissie economische zaken te recht, omdat het noorden dit zonder meer van je mag en moet verlangen. De rest is nu sinds 12 juni en de motie Engels wel duidelijk. Overval in huis van Mia Farrow WEYBRIDGE (AP) Twee rovers zijn gisternacht binnengedrongen in het huis van de Amerikaanse actrice Mia Farrow (het meisje Allison uit de t.v.- serie Peyton Place), hebben haar moeder, actrice Maureen O'Sullivan vastgebonden en de plaat gepoetst met een buit van juwelen. Mia zelf was ten tijde van de overval niet thuis. Haar huis ligt dicht bij het Engelse plaatsje Weybridge. FESTIVAL IN GOUDA Bach en Vivaldi In het kader van het Holland Festival werd gisteravond een uitvoering gege ven in de St.-Janskerk te Gouda, die in wendig vanwege de restauratie in de stijgers staat. De Nederlandse Bachver eniging had dit keer een andersoortig programma als gewoonlijk. Als we ach teraf eerst een algemene indruk mogen geven, dan is het wel, dat het koor op zeer verdienstelijke wijze gezongen heeft en beslist de meerdere was van het Omroep Orkest, dat kennelijk minder afgestemd is op dit soort live-uitzending. Het orgel van de St.-Jan kon men horen in al zijn klankschoonheid en re gistratiemogelijkheden in de Parsacaglia de Fuga van Johann Sebastian Bach, dat door Charles de Wolff vertolkt werd. Hij speelde het strak met een goed ge kozen registratie; niet uitbundig, mis schien zelfs meer ingetogen, maar met een duidelijke climax naar het einde. Het Magnificat van Antonio Vivaldi stond als tweede programma-onder deel. Rustig van opzet, beheerst van uit voering maakte het geheel een redelijke indruk: van de solisten willen We Jan van Doven en Mat van Egmond noemen, die op een doorvoelde wijze hun partijen brachten. De dirigent wist nauwgezet het koor te leiden, maar enkele mo menten, zo moesten wij constateren, lie pen koor en orkest beslist niet synchroon; de tempi kunnen er de oorzaak van geweest zijn. Eenzelfde soort discrepantie was ook te bemerken in het vierde Brandenburg- se concert van Johann Sebastian Bach, waarin Willy Busch, violist, en Peter van Munster en Magdalena Kuhn, flui tisten, solieerdeii. Vooral de laatste twee wisten aan hun instrumenten een mooie, volle toon te ontlokken; de begeleiding door het orkest was vooral in het presto niet ideaal. Daarentegen kwam Cantate numero 140 beter uit de verf. Het koor wae mooi van toon en werd met overtuiging ge zongen. Hier bereikte men beslist enige hoogtepunten, vooral ook in de duetten, Het geheel bleef spanning houden tot 't einde. Dit maakte weer veel goed van wat aan slordigheden gepasseerd was. Charles de Wolff wist door zijn ge- engageerde leiding veel over te brengen van zijn intenties die hij in de muziek wilde leggen. D. v. G. Francaise zwom record 400 m. MOURENX Tijdens zwemwedstrij den in de Franse plaats Mourenx heeft de 14-jarige Francaise Marie Jose Ker- saudy gisteren het Europese record cp de 400 m vrije slag, dat met 'n tijd van 4.45.2 op de naam stond van de Zweed se Elizabeth Ljungren, verbeterd en ge bracht op 4.44.3. Dominique Mollier, die achter Marie Jose als tweede aantikte, bleef met haar tijd van 4.45.0 ook onder het oude record van Ljungren. (BLUESBREAKERS) IN NEDERLAND (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM In de afgelopen vijf jaar heeft John Mayall zich tot de „vader der Engelse bluesbeweging" ontwikkeld. Hoewel hij de commercie veronachtzaamt en derhalve met zijn „Bluesbreakers" geen hitsuccessen op zijn naam heeft staan, vindt zijn mu ziek veel weerklank bij het legioen bluesliefhebbers, dat Nederland rijk is. Vooral ten behoeve van hen bracht het Haagse theaterbureau Paul Acket John Mayall opnieuw naar Nederland. Gedurende het weekend geeft hij een aantal concerten o.m. in Amster dam, Rotterdam en Den Haag met in zijn voorprogram de Amerikaanse pianist Eddie Boyd en de Nederland se blucsformatie „Cuby and the Bliz- In verband met deze korte Neder landse tournee bracht Phonogram 'n nieuwe Mayallelpee uit, „Bare wires", waarop te vinden zijn: „Bare wires", Where did I belong", „Start walking", „Open up a new door". Fire", „I know now", „Look in the mirror", „I'm a stranger", „No reply", „Hart ley quits", „Killing times", „She's too young" en „Sandy". Stuk voor stuk eigen composities, hoewel sommige nummers werden geschreven in sa menwerking met sologitarist Mick Taylor. Het bijzondere van de elpee is, dat hij verkocht wordt in een zoge naamde noodhoes. „Men heeft mij twee maal een ontwerp gestuurd voor de definitieve hoes", vertelde de lang harige, wat ziekelijk bleke John Ma yall. „Maar beide malen moest ik ze afkeuren, omdat de kleuren niet naar mijn zin waren. Ik streef nu eenmaal naar volledige perfectie". Pas over twee weken wordt de definitieve hoes in kleuren en uitklapbaar in de handel gebracht. Ook de „Blizzards" Neerlands top bluesformatie, die na de strubbeling in 't begin van dit jaar weer herenigd zijn (zij het in een ietwat gewijzigde samenstelling) hielden gistermid dag een gloednieuwe elpee ten doop „TripRÏn', thru' a midnight blues">. Naast de titelsong kart men luisteren naar „Checkin'on my baby", „Down the road", „Window of my eyes", ,Big blue-eyed girl", „Going home", „The sky is crying", „Heelin'low down" er „Feel so bad". De nieuwe Blizzards- elpee werd voorzien van een uitklap bare kleurenhoes en een 10 pagina': dik fotoboek. De begeleidende tekst werd geleverd doür Koos Zwart, der Hitweekvoorvechters. Bijna 20 mille voor Blaeu-atlas AMSTERDAM (A.N.P.). Op de veiling van tekeningen en grafiek die deze week by Paul Brand! in Amster dam wordt gehouden, hebbeu twee be roemde Blaeu-atlassen uit 1649 19.000 bracht. De twee delen „Toonneel der steden van 's Konings Nederlanden" gingen weg voor 6000. de vier delen .Toonneel des Aerdrycx of Nieuw Atlas" oor 13.000. De serie tekeningen van zijn atelier, die de Haagse schilder Jo ss Bosboom in februari 1880 aan rieud mr. G. van Tienhoven stuur de. werd geveild voor 7200, Een litho van Georges Braques. ge titeld „Boten op het strand", ging voor 1000 van de hand, een litho van Paul Cézanne (Les Baigneurs) voor f 1620 en de litho „La caverne des nymphes" van Marc Chagall voor 1000. Voor de zes illustraties van Salvador Dali bij de gedichten van Mao Tse-toeng werd 1100 betaald, evenals voor de litho „Stadsgewoel" van Alberto Giacometti. Twee aquarellen van Piet Mondriaan (een witte roos en een iris) brachten elk 1800 op en een aquarel van Paul Signac (Haveningang) 2000,-. Bij de verkoop van de collectie topo grafie werd voor de twee delen „Ooge- ejus paradesi oculorum" van P. Schenck 1950 betaald en voor een „Gezicht op de kleine markt van Kleef", een tekening van Jan de Beyer uit 1796, langstelling, in hoofdzaak van Neder- f 2900. Voor de veiling bestaat veel be langstelling, in hoofdzaak van Neder landse zijde. Er wordt willig geboden. W ereldpremière bij Alvin Ailey DEN HAAG Op zondag 23 juni zal in de Koninklijke Schouwburg de we reldpremière worden gegeven van een nieuw ballet van Talley Beatly, een van de choreografen van het Amerikaans danstheater van Alvin Ailey. Dit werk, getiteld „The Black District", is gebas- seerd op muziek van Duke Ellington. Het zal ook te zien zijn in Amsterdam. Rotterdam, Utrecht. Eindhoven, Arnhem, Groningen en Zwolle. Het „Alvin Ailey American Dance Theatre", dat in 1967 met ovationeel succes in Nederland debuteerde, zal in Amsterdam en Den Haag drie verschil lende programma's uitvoeren. Een Europese première wordt het ballet „Credo" van John Fealy op muziek van Strawinsky. In totaal zullen in Ne derland tien werken van zeven ver schillende choreografen worden uitge- gevoerd. Twee balletten zijn van Ailey zelf de vermaarde spiritualsuite „Reve lations" en het solowerk „Reflections in D" op muziek van Ellington en drie werken werden door Talley Beatty ge creëerd, naast het reeds genoemde „The Black District", „Toccata" en „Congo Tango Palace". Zeven van de tien wer ken zijn nog niet eerder in Nederland uitgevoerd, waaronder „Journey" van Joyce Trisier (muziek van Charles Ives), „Icarus" van Lucas Hoving, „Metal lics" van Paul Sanasardo en „Prodigal ,J?rinpe" van Geoffrey Holder. Wat de dansers betreft, heeft Ailey's groep be langrijke wijzigingen ondergaan, twee „sterdansers", die in 1967 zo'n gro te indruk maakten op het publiek Judith Jamison en Miguel Godreau komen echter weer met Ailey mee n: Nederland. Verdere voorstellingen in de Konink lijke Schouwburg worden gehouden op: 23 en 27 juni, en 3 juli. De Castor is een amfibievoertuigje van Canadese makelij, speciaal ontworpen voor jagers en vissers. A/s carrosseriemateriaal is polyester gebruikt. K> n motortje (175 cc) met drie versnellingen zorgt voor een snelheid van zestig kilometer op de weg en van zes tot zeven knopen iw het water. UTRECHT (ANP) Dc directies en raden van commissarissen van dc n.v. Het Parool en dc n.v. Dc Volkskrant heb ben in een communiqué bekendgemaakt, dat de aandeelhouders van beide onder nemingen besloten hebben tot het aan gaan van een fusie. Deze fusie krijgt ge stalte in de nieuwe vennootschap „Pers combinatie n.v,". Het communiqué zegt vorder: „Het mo tief om tot fusie over te gaan is de aan merkelijke verbreiding van de economi sche, technische en commerciële grond slag, die er het gevolg van zal zijn, waar door de concurrentiepositie van de uitge geven dagbladen in de toekomst aanzien lijk zal worden versterkt". Tussen de beide dagbladen bestaat al Wereldpremière niet publiekrijp Een wereldpremière, roept de direc tie van het Holland Festival uit bij de aankondiging van de voorstelling „Dea- ley Plaza", door de Amerikaanse stu- dentengroep, die momenteel een week in Amsterdam speelt en straks in Sche- veningen en Amsterdam ook een aantal voorstellingen komt verzorgen. Het stuk is nieuw op het repertoire van de Ame rikaanse studenten. De auteur Chase Mellen, die als schrijver een functie vervult bij de televisie-industrie in cijn vaderland, heeft in een gedramatiseerde vorm de feiten en problemen rond de moord op president John F. Kennedy be handeld. «oh al wordt die na naam. voor Om eerlijk te zijn, „Dealey Plaza" heeft bar weinig met toneel te maken. Misschien is het interessant om een avond nog eens alle feiten voor zich te zien, waarover nog steeds geen duide lijkheid bestaat. Chase Mellen heeft in interviews verwezen naar het docu mentair theater van Peter Weiss, dat hij wilde navolgen. Hij dacht waarschijn lijk aan „Het Onderzoek", waarin Weiss ook getuigen tegenover rechters verkla ringen liet afleggen, waaruit een beeld ontstond van de verschrikkkingen van het concentratiekamp in Auschwitz en evenzeer van het gevaar dat onze maat schappij nog bedreigt, omdat de menta liteit die dit mogelijk maakte nog steeds aanwijsbaar is. Di| laatste ie geen punt hi „Dealey Plaza"., Mellen laat slechts in overstel pende hoeveelheden feiten noemen door een lange reeks van getuigen. Twee rechters (een getrouw aan het Warren Report en de ander als opponent) onder vragen hen. Maar het blijft beperkt tot feiten, nergens wordt er doorgestoten naar een wezenlijker en belangrijker ont leding van de mentaliteit, die deze moordaanslag mogelijk maakte. Boven dien is het taalgebruik van Mellen zwak, dit in tegestelling tot zijn voorbeeld, Peter Weiss, die de taal een sterk ele ment in zijn stuk maakte. Nergens blijkt Mellen meer dan een handige compila tor van de grote hoeveelheid materiaal. Dit stuk wordt op een zogenaamd so bere manier gebracht. Een enkele pro jectie van bewijsmateriaal, een zeer een voudige mlse-en-scène (steeds staat een aoteur op om als getuige op is treden) en aan poging da takst hel dar te brangen Het gevolg van deze soberheid is het uit blijven van elke overbrenging op het publiek. De wel zeer minieme spel- prestatics (afgezien van enkele goede typeringen) waar men hot mee moest doen, maakten ook niet veel goed. Het is natuurlijk heel prijzenswaardig, dat studenten een stuk van een jong landgenoot spelen over een probleem, dat hen zo na staat. Zij en de schrijver kunnen daarvan leren. Met geen moge lijkheid is „Dealey Plaza" echter rit een volwaardige, of zelfs maar publieks rijpe voorstelling te beschouwen. Waar om zoiets dar onder auspiciën van he Holland Festival, met waarschijnlijk eei flinke Nederlandse subsidie, moet ge beuren, is een groot raadsel. PAK VERSTAPPEN sedert 1964 een nauwe technische samen werking door het gemeenschappelijk rc- bruik van de bij De Volkskrant opgestel de rotatiedrukkerij. Naast de Perscombinatie n.v. zullen de n.v. Het Parool en dc n.v. De Volkskrant blijven bestaan, elk onder de huidige di rectie. De Perscombinatie n.v. zal de houdster van zijn alle aandelen in de n.v. Het Pa rool en in de n.v De Volkskrant. Het ge plaatste maatschappelijk kapitaal be draagt f 10 miljoen. Daarin neemt de stichting Het Parool deel met f 6 miljoen en de n.v. gemeenschappelijk bezit dag bladaandelen. De Volkskrant met f 4 miljoen. Het nieuwe concern heeft een jaarlijkse omzet van 70 miljoen. De nieuwe n.v. staat open voor samen- werftlrig 'mot ondcroi'bedrijvenn MeL.be- t rekking tol de Arbeiderspers (Hot Vfije Volk) wordt gesteld, dat het voor de hand ligt dat men nagaat of enige samenwer king zinvol is en dat er ook al contacten zijn geweest. Voor het personeelsbestaan heeft deze fusie op de langere duur pas gevolgen. Prins Bernhard reikte zilveren anjers uit I AMSTERDAM (ANP) Prins Bern- I hard heeft als regent van het zijn naam I dragende fonds vanochtend in de krijgs raadzaal van het koninklijk paleis op I de Dam in Amsterdam zilveren Anjers uitgereikt aan drie Nederlanders, die naast hun dagelijks werk een zeer groot deel van hun energlo vrijwillig en be langeloos hebben besteed aan cultureel werk. De heer Bernhard W. Siemens (73) uit Norg (Drente) kreeg de onderschei ding voor het samenstellen van do histo rische atlas van de provincie Groningen (verschenen in 1962). Deze is een van de belangrijkste bijdragen tot de kon nis der Groninger geschiedenis, een bij zondere aanwinst voor de historisch* geografie van dit gewest en voor Neder land In het algemeen, aldus werd in de gronden van verlening gezegd. De heer Anton Bicker Caarten (65) uit Meppel ontving de Zilveren Anjer voor zijn bijna een halve eeuw volge houden streven naar het beschermen van het Molenbezit ln Nederland, resul terend o.m. ln de oprichting ln 1923 van de vereniging tot behoud van molens in Nedsrlund „de Hollandse molen". De derde anjer werd uitgereikt aan de heer Franz H. M. Kamer (64) uit Willemstad op Curacao, Oostenrijker van geboorte, in 1939 tot Nederlander genaturaliseerd en sedert 1926 op Cura cao wonend. Hem werd de onderschei ding verleend voor zijn voortreffelijke initiatieven en voortdurende stimuleren de en bekwame leiding op het terrein van de monumentenzorg op Curacao. Doorgaan Biënnale Venetië onzeker VENETIë (AP) De politie heeft drie jongemannen gearresteerd die gisteren chemicaliën in het Canal Grande gooiden waardoor het water een gifgroene kleur kreeg. Nadat dc chemicaliën in het wa ter waren opgelost verspreidde de kleurstof zich langzaam verder over het Canal Grande en zijn talloze zijkanalen. Ongeveer terzelfdertljd dat dat gebeur de hesen de studenten, die nu reeds een week de Accademia bezet houden de rode vlag op het hoogste punt van het gebouw. Het terrein van de Biënnale blijft on dertussen zwaar bewaakt door de poli tie. De inrichting van de tentoonstel ling gaat voort, maar het staat te be zien of de prijzen op de officiële dag van de opening 22 Juni, zullen kunnen worden toegekend, met name schijnen de organisatoren moeilijkheden te heb ben met het sumenstellen van de Jury. De politie is voorbereid op ernstige onlusten. Het stadsbestuur vreest dat vele toeristen zullen worden afgeschrikt van een bezoek aan Venetië en de Biennale door do recente ongeregeldhe den.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11