Wit-Gele Kruis Oegstgeest heeft vrij gunstig jaar achter de rug Xerxes-amateurs versloegen Rouwkoop SLEUTELGAT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 JUNI 1968 AFSCHEID DOKTER A. KUYPER VAN PATIËNTEN EN COLLEGA'S IN DIACONESSENHUIS Gistermiddag hebben oud-patiënten medische staf aan dokter A. Kuyper zyn echtgenote ln de bedenzaal van westelijke vleugel van het Diaconessen- huls te Lelden een groots afscheid be reid. Honderden gaven daarby uiting van hun dankbaarheid voor het door de heer Kuyper verrichte werk op 't ter rein der naastenliefde. Het was verwonderiyk dat dokter Kuyper letterlijk iedereen die van afscheid nam, persoonlek kende. De aanwezigen boden een ontroerende ma nifestatie van dankbaarheid; de kado'i en bloemen stapelden zich op, waarby mag worden vermeld, dat de bloemen voor een groot deel hun weg vonden naar de ziekenzalen; een betere bestem ming Is Immers nauweiyks denkbaar! Dokter P. A. Com man, directeur het Diaconessen-ziekenhuis, sprak tij dens het binnenkomen van de vele be langstellenden een woord van dank ai «Ie scheldende geneesheer, namens b stur en personeel van het ziekenhuis. „Het is geen gemeenplaats als ik zeg, dat we hier met gemengde gevoelens zyn", deelde de heer Coumou mede. Hij gaf een beschouwing over de loopbaan van zyn geliefde medewerker. In 1930 studeerde de heer Kuyper af als arts, te Amsterdam. Daarna assisteerde hij bij de chirurgische afdeling aan de uni versiteit aldaar, waarna hy zich als hulsarts te Lochem vestigde. In 1940 begaf de heer Kuyper zich naar Leiden om zich by professor Gorter te speciali seren tot kinderarts. Aanvankelijk was doktenKuyper werkzaam bil ^et E1U sabetn-zlekenhuis; latei- nog rnéër*oy het Diaconéssenhuis. Rondom het zie kenhuis heeft hij een uitgebreide prak- tyk opgebouwd. Byzondere aandacht schonk hy aan de preventie, waarbij hij het presteerde ook nog vijf consultatie bureaus te leiden. De heer Coumou bracht ook de harde jaren van de bezet ting in herinnering. ..Wanneer het no dig was, rede dokter Kuyper, als hij voor een consult was geroepen, desnoods op een fiets met houten banden naar Kat wijk, of zelfs naar Alphen." Het kind in zijn milieu Byzonder veel aandacht heeft dokter Kuyper vooral besteed aan het welbe vinden van het kind in het gezin. Hij verdiepte zlcli daarvoor In de gezins omstandigheden om van daaruit de be handeling vaat te stellen en op te bou wen. Ook voor mevr. Kuyper had dr. Coumou een waarderend woord over. ,.38 jaar Is u een klankbord geweest voor de problemen die in de proktyk van uw man voorkwamen. En een „ont vangapparaat" voor de moeders die on gerust waren. Veel werk heeft u uw man MLLO-examens Mulo-examens op dinsdag 18 juni in het Gemeente Centrum te Oegstgeest. Voor het MULO-diploma A slaagden de dames: W. Kuneken, E. Dijkman, M. C. A. Verhoog a.u. Voorschoten, J. Kamp hof, A. M. de Koning. C. P. Kramer, P. C. Kramer, S. A. Lustgraaf, M. E. v.d. Mey a.u. Leiden: M. E. Wolthuis, M. L. Dekker, T. v. Boven a.u. Voorschoten; D. G. van Poelgeest Hazerswoudt; G. M. K. Schlieker. C. F. de Vos imd). W. Hanegraaff, R. M. Pattiapon a.u. Leiden: J. Prins tmd). M. J. C. Koeten (md) a.u. Oegstgeest; J. C. Schellevis (md), I. M. Stolk (md) b.u. Leiden. En de he ren: J. Flaman (md), W. F. Roozendaal (md), F. P. C. de Boer (md). J. Zierik- zec (md) uit Lelden, C. J. Minnee en G. M. Mugge uit Katwijk. Woensdag 19 juni 1968 de dames: C. D. W. de Roo en A. Zaalberg (md) Lei den. C. Wils Katwyk; G. Boersma (md). S. L. T. A. Wouters (md) Lelden, C. E. v. Tienhoven (md). A. M. Zwanenburg (md), M. E. Demmenie (md) Oegstgeest, E. J. v.d. Eykel (md), G. v.d. Eykel (md) Rynsburg. De heren: N. G. F. Pahud de Mortagnes en R. F. Pahud de Mortagnes (md) OegstgoestD. C. Zuiderduijn. J. Haasnoot, uit Katwijk- L. F. Candido, P. "Dexel, J P. A. v.d. Dries, J. v.d. Poel (md) Leiden. De directeur-geneesheer van het Diaco néssenhuis overhandigt dr. Kuyper een geschenk. Op de foto v.I.n.r. mevr. Kuy per, dr. Kuyper en de geneesheer-direc teur van het ziekenhuis. uit handen genomen." De heer Coumou vereerde mevr. Kuyper stoffeiyk met een boeket gele rozen. De heer Kuyper kreeg een foto-reisboek. De volgende spreker was collega F. Steenwinkel, namens de medische staf. Hij prees de jeugdigheid van de heer Kuyper en vond het moeiiyk te geloven dat „deze wegens het klimmen der jaren zyn praktyk neerlegt". Als geschenk bood de heer Steenwinkel twee filmrol letjes aan, vanwege een laatsteiyk mis lukt rollet je. Tevens mocht de heer Kuy per een langspeelplaat met de muziek van Mozarts „Giovanni" In ontvangst Zeldzaam talent De laatste spreekster van de artsen was de opvolgster van de heer Kuyper, mej. dr. A. Talma. „Omgang met kin deren leer je niet op de universiteit", deelde zij mede. „Het was dokter Kuy- pers vriendeiyke rust die vertrouwen in boezemde. Daarom hadden de kleinkin deren van de heer Kuyper het wel slech ter kunnen treffen." Mej. Talma zou 't betreuren als de voortschrydende specia lisering de aandacht van het kind in zijn totaliteit zou afleiden. By het gele gevaarte dat het echt paar naar verre oorden zal voeren de heer mevrouw Kuyper gaan per „dormobile" (een door de heer Kuyper zelf ontworpen vervoermiddel, een reis wagen waarin men 's nachts kan sla pen) een Europese reis maken, had spreekster nog iets gemist. Om in de door haar geconstateerde leemte te voor zien, overhandigde zy een grappig speel goedhondje. zy besloot haar woorden met een citaat van Goethe: „Kennst du das Land wo die Zitronen blühen? Da- hin möchte lch mit meiner Geliebte GROFVUIL OPHAALDIENST VRIJDAG 21 JUNI Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn- stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spaarnestraat, Lekstraat, Meerburger- ZOETER W OUDE AANBESTEDING HOGE RIJNDIJK Door de dienst gemeentewerken te Zoeterwoude werd aanbesteed het slo pen van het pand Hoge Ryndyk 118. Er waren twee inachryvers: K. Binnendyk te Leiden voor ƒ1.500,— en A. Hooge- boom te Rypweterlng voor 800,—. Bei de bedragen te betalen door de gemeen te. De gunning is aangehouden. Na slo ping van dit pand kan de Tltus Brands- mastraat worden verlengd. In de laatste raadsvergadering werd hiervoor een be drag gevoteerd van ƒ10.500,—. K.A.V.-LEDEN HADDEN ZORGELOZE DAG De leden van het KAV heDben een by zonder geslaagd uitstapje gemaakt. Aan vankelijk in de regen reed het gezel schap naar Brabant. Na aankomst in Kaatsheuvel, waar koffie werd gedron ken. was het echter droog en werd het prachtig weer. In Oisterwijk werd een welvoorziene Brabantse koffietafel alle eer aangedaan. Daarna kreeg men ln dit fraaie vennengebted enkele uren gele genheid de natuur ln te trekken. De te rugreis werd gemaakt vla 's-Hertogen- bosch, waar nog even gepauseerd werd en Leersum, waar ln Damlust gedineerd werd. Voorzitster mevrouw Th. v.d. Drift-Lindeman deelde mede, dat onder degenen die in het volgend seizoen alle byeenkomsten zal bezoeken een gratis reisje zal worden verloot. Hiermede was de basis al weer gelegd voor het volgend jaar waarmede direct werd ingestemd. Om tien uur arriveerden de 26 dames weer in Zoeterwoude. Father J. Rekelhof viert zilveren priesterfeest te Zoeterwoude Donderdag 11 Juli zal het 25 jaar ge leden zyn, dat father J. C. M. Rekelhof tot priester werd gewjjd. Father Rekel hof, even als vele Zoetenvoudse pries ters van de Congregatie Mill Hill, voorbestemd om arbeid te verrichten ln de missiegebieden. De Tweede Wereld oorlog waa er echter oorzaak van dat zyn uitzending aanvankeiyk niet moge- ïyk was. In 1945 toen de toestand enigszins normaal was ging het Ideaal van father Rekelhof ln vervulling. Hy is dus nu 28 Jaar in de missie werkzaam waarvan de laatste 10 Jaren ln Ba-Bankl (West Kameroen). In februari jl. keerde hy ln zyn geboor teplaats terug voor een welverdiende vakantie. Dit verlof was een jaar ver vroegd om de missionaris in de gele genheid te stellen zijn zilveren priester jubileum ln de familiekring te kunnen vieren. Dit zal geschieden op zondag 30 juni a s. Dan zal er om 9 uur in de Aloysius- kapel aan de Schenkelweg een plechtige eucharistieviering plaats vinden. Van 14.00 tot 15.30 uur wordt er een recep tie in Don Bosco gehouden. Een comité wil daarby namens de parochianen een cadeau aanbieden. De gedachten gaan daarby uit naar enkele onmisbare attri buten voor het missiewerk van de jubi laris. Daartoe zal in alle diensten van hét a.s. weekend wórfieff gecollecteerd. Bijdragen kunnen worden gedeponeerd in de eerste schaal, de z.g. „vijf-in-één". Alles wat deze meer opbrengt dan de gebruikelijke 500,— is bestemd voor het cadeau. Zq die niet in een van de kerken aanwezig kunnen zyn en toch willlen bydragen kunnen dit dóen door bemiddeling van de plaatseiyke Raif- feisenbank t.n.v. father Rekelhof. Leerlingen van Visser 't Hooft Lyceum bezochten Zoeterwoude In het kader van een programma waarby men wat meer kennis van de omgeving op wil doen brachten drie 2e sen van het Chr. Lyceum Dr. Vis- 't Hooft te Leiden een bezoek aan Zoeterwoude. Het gezelschap dat onder leiding van mej. J. Buitendyk en de heer A. Kret stond werd door burgemeester A. Detmers en secretaris H. Friebel ontvangen in het jeugdgebouw „Ons Huis". De Zoeterwoudse burgemeester gaf een overzicht van de historie van de gemeen te, de godsdienstige samenstelling en de bestaansmogelijkheden. Aan de hand van een maquette werd een uiteenzet ting gegeven over de uitbreidingsplan- Hierbij kwamen ook de grenswij zigingen en het forensisme ter sprake. Nadat het gezelschap door het gemeen tebestuur op een verversing was ont haald werd o.l.v. ds. Doorn een ex cursie gemaakt naar de Ned. Herv. Kerk terwyi anderen onder de hoede van bur gemeester Detmers een kykje namen in het uitbreidingsgebied Westelnde. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 21 JUNI Schouwburg - Toneelmanifestatie „Lucelle" van Brederode, regie Johan de Meester, Holland Festival. Aanvang 20.15 uur. Leidsche Kunstkring Ledenverga dering, restaurant Van der Heijden, aanvang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal - Cabaret-dansant van de ARKA, aanvang 20.00 uur. Schooldiploma zwemmen Dinsdag 18 juni behaalden in de Overdekte het zwemdiploma: C: VGLO Noordeinde: Renee Weelen, Henny Noordervliet, Sjaak Cuvelier, Jan Kapaan, Gerard Passchier, Maart v.d. Marei, Jan Simt, John Broekhuizen Arie Kraayenoord, Freek Rieks. Lusthof laan: Eddy Gerritsen, Maria Dernee, André Verhoogt. VGLO Oude Vest: Bram Schouten, Hans Brouwer, Jan Blyenberg, Willy Herland. Paste urstraat: Leo Wetselaar, Bert Koolhaas. GLO Noordeinde: Liesbeth v.d. Berg, Wim Pasma, Tineke l'Ecluse. Haarlemmerstraat: Corry Rauche. Haarlemmerstraat: Hennie Mink, Gerard van Zijp en Sam van Eygen. Driftstraat: Cobie Neuteboom; Wim Hofman, Simon Hamerling. Langebrug: Peter Blom, Arnold Lae- moes. Barthel Dinger v. Kruiningen, Fr. den Dubbelden, Wim de Koning, Gwan Oei, Evert Zuidmeer, Bela Mulder, Pa trick Walenkamp, Maarten van Ek, Anneke Singerling, Corrie Hogeboom, Helèneke Otten. Boerhaavelaan: Wim Sikking, Ge rard Looyerstein, Adrie Ouwerkerk. Rapenburg: Alphons v. Bergen Hene gouwen, Ton Juffermans, Ben v. Kam pen, Hans Lefeber. Marnixstraat: Jan v.d. Heiden. VGLO Boommarkt: Loek v.d. Sandt, Koos Langeveld, Gerard de Bruin, Nico Berg. Rudy Vink, Herman v.d. Linden, Johan Bentvelzen. Caeciliastraat: Kees v.d. Klauw. Oostexstraat: Paula Bouwman. Diploma 2: Lex Bekooy, Wim Neute boom, Rudolf Verstraaten, Han Palm, Bram Siera, Frans v.d. Horst, Peter van Hemert, Jonas Singenling, Jan Spendel, Nico Fopma, Frank Wortel, Monique Plouvier, José Neuteboom, Sonja Schalks, Emmy v. Egmond, José Nijssen. Dinsdag j.l. is de Leidenaar P. de Groot van het Bonaventura Lyceum geslaagd voor het HBS-b-examen. Jaarlijkse uitgaansdag RK Vrouwenbeweging afdeling St.-Jozef Dinsdagmorgen rond 8 uur vertrok een touringcar met 50 dames van de R.K. Vrouwenbeweging, Herensingel, om aan haar jaarlijks uitstapje te be ginnen. De reis ging via Woerden naar Vleuten, waar in Restaurant „Vallen" een heerlijke kop koffie met gebak werd gebruikt. Vervolgens bracht het gezelschap een bezoek aan. J^et prachtige kasteel „De Haar" te Haarzuilen, waar de da mes werden rondgeleid en het kostbare interieur werd bezichtigd. Via fraaie binnenwegen en de Dom stad Utrecht werd naar Zeist gereden, .Het Jagershuis" de tafels ge dekt stonden en de dames de koffie tafel alle eer aandeden. De toch al prima stemming werd nóg beter toen de zon de dames ver gezelde over de Veluwe naar Leersum. Hier werd in Restaurant „Damlust" verfrissing gebruikt. Velen maak- /an de gelegenheid gebruik om een wandeling te maken. Doorn, Driebergen en Utrecht waren o.a. de plaatsen die het gezelschap op de terugweg passeerden om tenslotte in Alphen a.d. Rijn aan te komen. Hier werd in „Avifauna" eerst gezellig geborreld waarna een prima verzorgd diner werd opgediend. Evenals 's mid dags in Leersum werd ook in het park de gelegenheid aangegrepen om ■P wandeling te maken. Om circa 9.30 uur werd de terugtocht aanvaard, waarna de bus om circa 10 uur aan de Herensingel arriveerde. De dames kunnen terugzien op een goed geslaagde en zonnige reis. 1 UITBREIDING TELEFOONINSTALLATIE STADHUIS De capaciteit van de telefooninstallatie ran het stadhuis ls reeds geruime tyd volledig benut. Teneinde een vlotte ver werking van de Inkomende en uitgaan de gesprekken te biyven verzekeren is het noodzakeiyk, dat de installatie wordt uitgebreid. Tevens kan de uitgebreide installatie worden aangewend om het ge bouw Breestraat 24, dat naar verwach ting eind 1968 als dependanche van d< dienst gemeentewerken ingebrulk zal worden genomen, op het telefoonnet te sluiten. Van het staatsbedryf der PTT is een aanbieding ontvangen voor uit breiding van de automatische huistele fooninstallatie, welke een capaciteit zal hebben van maximaal 5 netiynen toestellen. De totale capaciteit wordt hiermede gebracht op 22 netlijnen en 212 toestellen. De uitbreiding zal een uit gave ineens vergen van ƒ22.410,ter- wyi voor het treffen van enkele bijko mende voorzieningen naar raming een bedrag van 2.000,nodig zal zyn. Rijnsburgs Corso vraagt meer subsidie Het bestuur van de Stichting Rqns- burgs Bloemencorso heeft, teneinde de beschikbare fondsen voor het corso in gaande 1968 te vergroten, contact ge zocht met de gemeenten en instellingen, die door hun geldeiyk steun dit jaar lijks evenement mede mogelijk malten. Voor Leiden is dit de plaatselijke Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer, door wiens bemiddeling het corso sinds 1956 ook door Leiden trekt. Aangezien echter de VW-bydrage ln het corso in haar ge heel door een gemeentehjke subsidie wordt gedekt, wordt thans door het be stuur van de Vereniging een verzoek ge daan dit subsidie, dat laatstelijk in 1964 van ƒ8.500,op 11.000,werd ge bracht, ingaande het lopende jaar met 2.000,te verhogen. Het kómt b. en w. alleszins redelijk voor, dat de ge meente Leiden in navolging van de andere subsidiegevers een aandeel levert in de sterk gestegen kosten van corso. Opgemerkt zy nog, dat de VW behalve eerderbedoeld subsidie, ook nog jaarlijks een bedrag van 1.000. ontvangt voor de muzikale begeleiding van het corso in de gemeente Leiden. Dit bedrag ondergaat geen wijziging. Eerste Leidse EHBO-brigade De cursus tot opleiding voor het Een- heidsdiploma-EHBO, die in het afgelo pen half jaar werd gegeven voor de Eerste Leidse EHBO-Brigade en onder leiding stond van de docent dokter E. S. Wlersma, heeft weer een succesvol ver loop gehad. Voor het examen, dat vorige maand werd afgenomen door dokter J. G. Bazuin, direkteur van de Gemeenteiy- ke GGD, slaagden 27 van de 31 kandida ten. Het resultaat van 2 kandidaten was dien aard, dat zy binnenkort her- ïen mogen doen. i een speciaal daartoe belegde fees telijke bijeenkomst in de grote zaal van het Geref. Jeugdhuis, heeft de docent gisteravond de verworven diploma's met :n toepasseiyk woord uitgereikt. De geslaagden zijn: de dames N. Kra- neveld-van Rooy'; E. Op de Coril-Staffe- leu: S. Hederik-Loef; C. Tegelaar; M. Oudshoorn; L. van Haaster; D. Bank L. Veeier; P. Evers; A. Beekman en de j heren: S. Broers; N. Mollet; W. van der Mark; M. v. d. Wilk; C. Guldemond; E. Immink jr.; H. Sieval; A. Siebert; A. v. Diggeler; A. H. Siebert; J. Immink; R. Kieft; J. v. d. Leek, allen te Leiden; J. Volkers, Katwijk aan Zee; M. van Rui ten, Sassenheim; E. Woudstra, Noord- wyk aan Zee. Ingelandenvergadering Noordeind- en Geerpolder Ter Aai GEEN OVEREENSTEMMING OVER VERDELING LASTEN NIEUWE VIJZEL POMPSTATION Er was wel een reden voor dat meer ingelanden de vergadering van de Noordeind- en Geerpolder in café Van Harlingen kwamen bijwonen. Want 't bestuur van deze polder moest een voorstel doen tot vernieuwing van een vijzel in het pompstation voor de af damming, omdat deze vijzel versleten was. De kosten daarvan waren ge raamd op 8000.- en het bestuur had het beter geoordeeld een glasbelas ting voor te stellen om de lasten voor deze vernieuwing gelijkelijk te delen over de bezitters van weiland en de glaskwekers. Dat voorstel was er de oorzaak van dat de ingelanden die glas op hun land hebben staan, ter vergadering kwamen om te ageren tegen dit voorstel, wat dan ook geen doorgang kon vinden. Maar de nieuwe vijzel moet er toch komen en het bestuur kreeg maohti- ging om een geldlening aan te gaan voor deze aankoop en de vijzel te bestellen. Niemand had daartegen be- VOORSCHOTEN GEEN VOORRANG Gisteravond om 20.35 uur ontstond aanryding op de Veurseweg waar ei automobilist by het afslaan naar i Inrit van hotel „De Gouden Leeuw" geen voorrang verleende aan een op het fiets pad rijdende bromfietser. De bestuurder de bromfiets, de 36-jarige F. J. J. L. uit Leiderdorp, liep enkele vleeswonden i werd per taxi naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd alwaar de wonden wer den gehecht. Subsidie voor expositie tentoonstelling Het Leids Academisch Kunstcentrum organiseert een tentoonstelling van Ne derlandse objectkunst in de- stad Leiden in 11 oktober tot 17 november 1968. De opzet van de tentoonstelling is om de kunst volledig te integreren in het stadsbeeld. Dit houdt in, dat de plastie ken, behalve in de plaatselijke expositie SAMENGAAN MET GROENE KRUIS LOOPT VOORTREFFELIJK In het Gemeentecentrum aan de Lijt- weg hield het Wit-Gele Kruis afd. Oegst geest gisteravond de algemene ledenver- Voorts zyn geslaagd: de dames: C. A gadering. onder voorzitterschap M. Bakels, Y. Braggaar, P. Groent gen, A. H. F. Regeer (md) Leiden; M. H. Blonk Vulkenburg ZH; C. van Rooden, J. Maursseveen Oegstgeest; A. B. T. v.d. Brink Katwyk; I'. Noort Rijnsburg; A. v. Urk (md). C. Varke- visser (md). M. G. v.d. Veer iind) Noordwyk. De heren: H. G. Biesot, Oegstgeest: M. Freeke Zoeterwoude ZH; L. J. Hofman Valkenburg ZH; L. de Boer, A. Galjaard, J. P. van Hove, A. H. Graaf mans. M de Graas. J. S. M. Schermer Voest. S. A M. Schermer Voest Leiden De heren: G. Ke(jzer Amstelveen, P. van Bockhove Noordwijk, J. H. Teeuwen en A. Y. Pepers en R. Meyer Oegstgeest, S. H. Verstraaten (md) Leiderdorp. H. G. Wittenaar, A. de Roode, J. Meme link (md), C. A. Pont, P. J. Ravens- bergen Leiden.'(md) is tevens geslaagd voor het middenstandsdiploma. Geëxa mineerd 42 kandidaten afgewezen 8. F. X. M. Walter en in tegenwoordig heid van wethouder J. J. Thorn, Een grote stap ln de richting van sa menwerking met het Groene Kruis noem de de voorzitter het samenwonen in één gebouw. Die samenwerking is byzonder prettig uitgevallen en daarom hoopte de voorzitter dat deze rog inniger zou mo gen worden. De jaarrekening geeft geen nadelig saldo te zien. De heer Thorn vroeg of hel werk van de kleutertandverzorging nog doorgang vindt. Dit schynt een aflopende zaak te zyn. De vrouweiyke tandarts dte dit deed en nog doet neemt geen nieuwe pa- uitnodlgen stuit op financiële bezwaren. De heer Thorn vindt het te betreuren wanneer deze tak van kinderzorg zou verdwijnen dringt daarom aan op een rapport hierover. In samenwerking met Secretaris Nota li 1967 voor. Het bestuur bestaat J. F. X. M. Walter, voorzitter, de heer A. Nota, secretaris, de heer A. G. M. van Werkhoven, penningmeester, mevr. E. van der Werf-Bolta en de heren J. H. 1314 in 1966, wekelijkse dito's 905 en het jaar doorvoor 693. Aantal toegediende injecties bedroeg 1087. In 44 gevallen werd kraamhulp verleend met een totaal aantal verpleegdagen van 432. Het pand aan de Piet Heinlaan heeft het bestuur niet kunnen verkopen voor de prijs, die men in gedachten had. Het is nu ver- de Raad.huurd o.a. als schoolruimte. Hierover sprak de heer Thorn zyn waardering uit. het jaarverslag inentingen vóór „dktp" vindei regeld plaats. Het ledental nam welis waar toe, maar door verhuizingen naar elders bleef de ledenwinst toch nog maar beperkt tot enkele tientallen. de i JAARCIJFERS Penningmeester A. Kooloos vice-voorzitter) Voort. Pastoor Kooyman volgde pastoor Commandeur op als geesteiyk adviseur, hoven gaf een overzicht Een zeer belangrijke gebeurtenis was het ciële toestand. Tegenover betrekken van het nieuwe wijkgebouw aan de Lytweg op 1 augustus. De zus ters M. H. van der Kley en M. J. War- menhoven (de laatste woonde deze ver gadering by> vonden enige verlichting in de behandeling op het spreekuur door de plezierige samenwerking met de col- werk dat daar eigenlijk zou thuis ho ren door deze voortreffeiyke dames wordt verricht. Vandaar die hoge aantal len in het verslagjaar voor dageUjkse wasbeurten; 1449 over 1967 tegenover van Werk- n de finan- j lelijk. ontvangs- B tenbedrag over 1967 van 54.034,09 j diet staat een uitgaventotaal van 52.812.68. Dit maakt uit een voordelig saldo van 1221,41. Toen dit met een klein ap plausje werd vernomen stak de voorzit ter de vinger waarschuwend omhoog: in de toekomst moet rekening gehouden worden met de uitgaven voor rente en aflossing volgens de met het Groene Kruis getroffen regeling. De begroting over 1969 had de heer Werkhoven even eens sluitend kunnen maken. De heren Nota en Van Werkhoven zagen hun functies geprolongeerd. ruimten, ook in etalages van magazijnen, in tuinen en op straten en pleinen zullen worden tentoongesteld. De directeur van het Stedelijk museum „De Lakenhal" acht deze tentoonstelling die door vorm en opzet geheel nieuw is voor Nederland en ongetwijfeld veel be langstelling zal trekken, dermate belang- ryk. dat de manifestatie „251 Kyk-objec- ten" gedurende genoemde periode ook in het tentoonstellingsrooster van de Lakenhal is opgenomen. De kunstvorm waar het hier omgaat ligt zéér dicht bij de etalagekunst en blijkt bqzonder geschikt te zyn voor deze wyze van exposeren. B. en W. delen de raad mee. het toe te juichen, dat een zo originele expositie in de stad zal plaatsvinden. Het Leids Academisch Kunstcentrum heeft een begroting ingediend, waaruit een geraamd tekort blijkt van 5.250, Verzocht wordt om een gemeenteiyke garantie van 2.000,ter dekking van het tekort. Aan het rijk werd een sub sidie gevraagd van 2.000,aan het Leids Universiteits Fonds van 1.000.— en aan de V.V.V. Lelden van ƒ250.—. ONTRUIMING VAN HET PAND HOOIGRACHT la De huurder van het pand Hooigracht la. van welk pand de gemeente inmid dels de eigendom heeft verworpen, is bereid gevonden het hierin gevestigde woninginrichting- en winkelbetimme- ringsbedrijf met medewerking van de gemeente te verplaatsen naar een ge deelte van het voormalig fabriekscom plex aan de Vestestraat nrs. 10- 22. De ontruiming van vorenvermeld be drijfspand is ter uitvoering van het plan de Noord zuidverbinding noodza- BURGERLIJKE STAND Overleden: J. Bekooij, 71 jaar, mai L. Broekman, 61 jaar, echtgenote va_ L. van Amerongen; A. J. Aretz, 34 jaar, man; H. F. Visser, 52 jaar, man; A. Hogemans, 37 jaar, man; Timmermans, 59 jaar, man. Gehuwd: L. Masurel en E. H. C. D. Aalbersberg; P. A. M. Schoonderwoerd en C. H. M. Talens. Geboren: Thomas M. J., z.v. C. de Vries en C. van der Jagt; Leonardus J. N., z.v. L. M. J. C. van Reisen en J. A. M. Snoijink; Monique A. C., d.v. L. M. J. C. van Reisen en J. A. M. Snoijink; Cornelia C. A., d.v. D. W. Otte en A. Vergunst; Dick, z.v. D. de Graaf en E. Neuteboom; Angélique, d.v. D. de Graaf en E. Neuteboom; Johannes, z.v. D. van den Oever en K. G. Pronk; Bastiaan, z.v. B. B. van Dongen en J. van Waardenburg; Bir- gitte K. I., d.v. J. P. Walter en W. M. van Duivendijk. By de traditionele wedstrijd tussen elftal van Rouwkoop (in dit geval het zaterdagteam) en de Xerxes-amateurs gisteravond in Voorschoten gespeeld niet meer dan 50 toeschouwers aan wezig. De wedstryd die onder leiding stond van de jonge arbiter J. v. d. Leek, beantwoordde daardoor niet aan zijn doel. De opbrengst kwam namelijk ten goede het Rotterdams Zeehospitium te Kat wijk, dat nu een zeer klein bedrag mocht ontvangen. De ontmoeting zelf was trekkelijk. Xerxes nam twee minuten voor de rust de leiding door een strak afstandsschot van Sterk, Rouwkoop werkte tien minuten na de hervatting deze achterstand weg door een treffer L. Helder. Tien minuten beslisten de Rotterdammers de strijd in hun voordeel. Driessen. invaller voor Fase was Rouwkoop-doelman De Vlees houwer te snel af. Door deze overwin ning komt Xerxes voor een jaar in het bezit van de door haar zelf uitgeloofde bokaal. In het Rotterdamse team speelde oud-Sparta-speler-Verhoeven een goede party voetbal. De Voorschotenaren moes ten in de tweede helft hun kanthalf J. de Jong wegens een blessure missen. In zijn plaats verscheen reserve«doelman Platteel. LEIDSE UNIVERSITEIT Doet. ex. Engelse taal- en letterkunde de heer J. J. Fucks, Rijswyk, en de heer J. Breugem, Schiedam. Prop. ex. Godge leerdheid de heer H. W. Hollander (Lei derdorp); de heer O. G. Brouwer (Arn hem); de heer J. van Rossum (Voor burg). Kand. ex. Sinologie de heer Tjong Yock-Sin (Leiden). Sieraden gestolen uit woning aan Morsweg In de nacht van dinsdag op woens dag zijn uit een huis aan de Morsweg tijdens afwezigheid van de bewoners sieraden gestolen met een gezamen- zwaar, maar over de verdeling van de lasten die het gevolg zullen zijn var. deze vernieuwing zal het polderbe stuur een speciale vergadering be leggen met de ingelanden van de af damming, waarbij ook diegenen wor den uitgenodigd, die. omdat ze geer hectare grond bezitten, geen sten hebben. De heer P. J. Uyttewaal dacht er over om de kosten maar in één keer te betalen, wat later tot twee jaar werd geformuleerd, in een voorstel van de heer J. v. d. Berg. De voorzitter van de polder, de heer S. P. Kroft, die de vergadering leidde, had bij de opening de heer Hoogzaad uit Leimuiden aan de inge landen voorgesteld, die tijdelijk op zichter van de polder is geworden. De jaarstukken, die dc secretaris penningmeester, de heer H. N. M. A. Robertz, aan de ingelanden voorlag, ondervonden geen tegenstand. Bij het algemeen beheer was een batig saldo van 5028.92, de afdamming kwam 122,01 tekort en op de kapitaals- dienst is een nadelig slot van 13.646,38 wat is gekomen door de betegeling van de Smidskade, wat met 720.- per jaar wordt afgewerkt. De begro ting voor het jaar 1968 beliep bij het algemeen beheer 41.390,85 met de zelfde polderlasten van 48.- per ha als het afgelopen jaar. In deze begro ting is verwerkt 2000.- voor het nieuwe gemaal en 500.- voor de viering van het 400-jarig bestaan van de polder. Bij de kapitaalsdienst is een nadelig slot te verwachten van 12.923,88. Op diverse punten gaf de secretaris penningmeester de gevraagde toelich ting, maar de heer P. C. van Rijn stélde voor om voortaan de jaarstuk ken te laten vermenigvuldigen en aan de leden thuis te sturen, zoals dat in vele polders reeds gedaan wordt. KOSTEN De heer Van Rijn was ook van me ning dat de oever van de Drechtkade door de pleziervaart veel te lijden heeft en de polder veel geld kost. Hij wilde bij de Unie van Waterschaps bonden om financiële medewerking vragen voor dit onderhoud, zoals ook een andere polder dat heeft gedaan. Op resultaat had hij, evenals de pen ningmeester, nu niet direct hoop, mees tal gaan deze stukken in opbergmap- pen en wacht men tevergeefs op ant woord. Hij had met dat bijltje al eens j gehakt via Rijnland en was daar niet I over te spreken. Marktberichten UTRECHT, 20 juni. Vee Totale aanvoer 3784; runderen 903; vette kal veren 158; graskalveren 56; nuchtere kalveren 873; schapen 93; lammeren 15; varkens 364 boven 100 kg; idem 29 be neden 100 kg; biggen 772; bokken, gei ten 26; melk- kalf koeien 1000-1400; kalf- vaarzen 900-1140; vare koeien 825-1000, pinken 650-800; stieren 750-1175; gras- 45-75; fokkalveren 110-280; schapen 95- 150; lammeren 100-160; drachtige var- kens 350-475; lopers 80-100; biggen 55- 70; bokken, geiten 12-60; vette koeien le kwal. 4.30-4.60; idem 2e kwal. 4.15- 4.25; vette kalveren 3.10-3.30 le kwal.; idem 2e kwal. 3.00-3.10; idem 3e kwal. 2.70-3.00; nuchtere kalveren 1.45-1.75: vette varkens 2.00-2.10: zouters 2.05-2.15; slachtzeugen 1.55-1.65; jonge slachtzeugen 1.65-1.75. Melk-, kalfkoeien: rustig, als vorige week; vette koeien: traag, iets lager; vare koeien: traag, als vorige week; nuchtere kalveren: rustig als vorige week; fokkalveren: traag, even lager; schapen: vlot, even lager; lammeren: vlot, even lager; varkens: rustig, iets hoger; biggen: traag, even lager. GOUDA, 20 juni - Kaas - Aanvoer 124 partijen kaas. Prijzen: le kwal. 3.80-3.94 per kg. 2e kwal. 3.60-3.79 per kg; extra kwaliteit 3.95-4.30 per kg, handel redelijk. TER AAR 19 juni Groenten Peulen 95-185; idem 40-85; snybonen 105-190; snybonen stek 55-95; doperwten 85-95, tuinbonen 35-40; capdoppers 80-95, spits kool 12-14, andyvie 20-29, rabarber 14- 19, postelein I 25-27, idem II 8-12, was- peen stek 14-52; spinazie I 18, idem II 13, blauwschokkers 100-115, stamprin- sessebonen 2,30, komkommers stek 18- 20 alles p. kg. Bloemkool A 47-64, idem A2 15-52, idem BI 18-29, idem B2 15. lijke waarde van 840,- Onder de sla 1 11-15, sla 2 5-6, komkommers 1 gestolen sieraden bevinden zich twee 36. komkommers 2 18-26 per stuk, bos- ringen, resp. met een waarde van 300 peen I 56-62. idem II 38-49, boskroten gulden en 350 gulden. 15-18, selderij 5 per bos. W. verzoeken de raad een kre- r de ontruiming ter beahikking te stellen. Maat hoofd van was, bestaat zaterdag a.s. tussen 14.00 en 16.00 uur gelegenheid J>em de hand te drukken. Het voorbereidend comité verzoekt ons belangstellenden te willen helpen her inneren aan het afscheid van de heer j J. J. T. van der Maat. In de St.-Willi- brordusschool. waar de^ heer^ Van der j Pedel Eradus wijst prins Claus op de i versiteit Onder deze handtekening i massa handtekeningen op de muren bevindt zich ook die van Claus' echt- van het z.g. Zweetkamertje in het Igenote, prinses Beatrix. (Voor verslag Groot-Auditorium van de Leidse uni- I zie pagina 3.).

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4