Boeiend spel jonge Engelse actenrs in stuk Halliwell toneel Gewoon pakje mag voortaan op Ascot „Little Malcolm and his struggle against the eunuchs Politie Venetië slaat hard op betogers in Küng ontboden naar Rome wegens „De Kerk Theoloog van het midden Lockheed stelt hoop op luchtbus L-1011 Modelkajuit in Burbank WOENSDAG 19 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT Malcolm De Engelse toneelschrijver David Halliwell (29) wiens stuk „Little Malcolm and his struggle against ihe Eunuchs" een Londens en New Yorks succes werd, heeft zes jaar gestudeerd aan de Kunstacademie in de Noordengelse industriestad Huddersfield. Zijn stuk gaat over leerlingen aan die academie, speciaal één van hen, Malcolm Scrawdyke, die van school is gestuurd. Deze Malcolm richt met een paar vrienden een soort politieke partij op, die zich richt tegen de „eunuchryhet onproduktieve, vastgelopen burgerdom. Michael Croft regisseert in Holland Festival „Little Malcolm" is een merkwaardig, vaak boeiend, soms bijzonder knap stuk, waarin een beeld geschetst wordt van de ze Malcolm en zijn vier vrienden, die ieder nauwkeurig gekarakteriseerd zijn. In bizarre, flitsende gesprekken met hen fantaseert Malcolm over zijn partij, die in wezen helemaal niet bestaat. Dit laat ste belet hem niet, zich helemaal over te geven aan 't idee, zodat hij tot een waar fanatisme komt, dat de grens van het fascistisch leiderschap angstig na dert. Zijn contacten met anderen wor den daardoor vrijwel onmogelijk. Zo is er een jonge schrijver in het ge zelschap, die op een bepaald moment moet terechtstaan in een proces we gens verraad. In eerste instantie vat hij het op als een spelletje, maar hij blijkt zich toch te vergissen, want de zaak loopt op zijn ter dood veroordeling en daardoor weer op een enorme ruzie uit, die de jongeman doet besluiten zijn vriendschapsband met Malcolm te ver breken. Malcolm is bovendien helemaal niet in staat op enigerlei wijze eei delijke relatie op te bouwen of in stond te honden met Ann, een meisje dat veel voor hem betekent en dat misschien aan het slot in staat zal zijn hem uit de ontstane impasse te helpen. Halliwell is 'n sterk dialoogschrijver. Flitsende gesprekken doen soms denken aan de schrijftechniek van Ann Jellicoe („The Knack"), omdat ook hier korte, kernachtige zinnetjes, die herhaald wor den of gevarieerd, de structuur van de dialoog vormen. Er zijn echter ook eni ge heftig geschreven en goed speelbare monologen, zodat vrijwel ieder va minste één grote Michael Croft, de Engelse regisseur van men vroeger in Nederland vaak Shakespearevoorstellingen zag (bij de Haagse Comedie en tijdens tournees van zijn National Youth Theatre in ons land), heeft dit stuk in 1966 geregisseerd bij zijn jeugdgroep, nadat er eerst voorstelling was geweest, waarin David Halliwell zelf de hoofdrol in dit gedeel telijk autobiografisch stuk speelde. Croft heet „Little Malcolm" heel hel der geregisseerd, er zorg voor dragend, dat de humor in 't stuk ruimschoots bod kwam, zodat er een lichte, prettige voorstelling van ontstond, waarin bepaal de problematische aspecten van het stuk niet zo sterk spreken. In deze voorstel ling is het bijvoorbeeld niet zo heel be zwaarlijk, dat het stuk wat weinig in houd heeft en dat vele taferelen net iets langer duren dan zij, gemeten naar de gebeurtenissen die erin plaatsvinden, zouden mogen zijn. Een actrice en vier actuers, allen tus sen de 21 en 23 jaar, spelen met een gro te affiniteit met het stuk. Hun samen spel is erg boeiend, hun tekstbehande ling voorbeeldig, ook al lijden de mees ten nog zichtbaar onder een gebrek aan routine. Kenneth Graham als Malcolm (gespannen en veel goede spelmomen ten) had bijvoorbeeld nogal eens moei lijkheden met de verstaanbaarheid op ASCOT, (A.P.). In een van de laatste Britse for ten van de vormelijkheid is een fikse bres geslagen: heren in wandelkostuum met damea in minirok jes aan hun arm kregen toestemming zich te men gen met het gezelschap van koningin Elizabeth tijdens de koninklijke paardenrennen van Ascot. De eerbiedwaardige Con dense Times noemde het betreurenswaardig en Moss Brothers, de firma, die geklede jassen en hoge hoeden aan bezoekers van Ascot verhuurt, is diep ontdaan. Maar de sensationele be slissing, dat voor heren hoge boorden en grijze hoge hoeden niet meer verplicht zijn. had weinig invloed op de koninklijke entourage. Eén debutante werd terug gestuurd, omdat zij witte Personeel is diep ontdaan'' netnylons droeg. Zij klom in de wagen van haar vader, trok een extra-kort minirokje aan, zette twee valse wenkbrauwen bij en werd toegelaten. De ster van de Aseot- modeparade was de Canadese actrice Sandy Cronyn, die haar kleed van ruim duizend gulden met bijpassende hoed de gehele nacht in de koel kast had bewaard. Het wa: dan ook van echte bloemen vervaardigd. Haar metge zel in rok en hoge hoed, had 'n kleine rode sproeier bij zich en gaf de anjers, rozen en madeliefjes zo nu en dan te drinken. Een Londense mannquln droeg een vogelkooi van witte kant bij zich met daarin een opgezette groe ne vogel. Een dame droeg als hoed een zwart-witte schijf, zo groot als een wagenwiel. Haar echtge noot zei: „Hij was zo groot dat wij nauwelijks in onze Rolls Royce konden". Prins Philip zelf en andere leden van het koninklijke gezelschap hielden vast aan de traditionele kle ding. Het meest in de war over de lossere bepalingen was niet de adel, maar het personeel van de renbaan. „Wij voelden ons allen ge schokt", zo zei één van de ordecommissarissen, die onbehoorlijk geklede toe schouwers moest terug sturen. „Wij nemen aan. dat er een reden voor is, maar wij begrijpen deze REL OM BIENNALE ALLE MUSEA GESLOTEN geëmotioneerde momenten. Maar hij de anderen speelden de uiteenlopende karakters heel goed, vooral Barrie But ter, die voortreffelijk was als de jonge schrijver Nipple. „Little Malcolm and His Struggle against the Eunuchs" wordt tijdens het Holland Festival zevenmaal in ons land vertoond; gisteravond ging in een wel volledig uitverkochte Koninklijke Schouwburg in Den Haag de tweede Ann bezoekt Malcolm, met. wie zij contact zoekt, hetgeen uitloopt in een teleurstelling voor haar. Diane Porter en Kenneth Graham in een scene uit „Little Malcolm and his struggle against the Eunuchs" van David Halliwel. Holland Festival). JAN VERSTAPPEN VENETIë (Rtr-AP) Rond 300 man van de Italiaanse oproerpolitie hebben gisteravond in Venetië zonder onder scheid ingeranseld op een menigte toe risten en Linkse studenten toen een groep van circa vijftig studenten probeerde rode vlag te hijsen tegenover de kathedraal op bet San Morcoplcin. Ve le studenten en toeristen, onder wie ook enkele meisjes, werden letterlijk bont en blauw geslagen en een man. naar men aanneemt een Franse toerist, zak te bewusteloos in elkaar. De overheid heeft alle musea in de stad laten sluiten. Verscheidene honder den studenten hadden 's morgens gepro beerd de leiding van de Biennale de grootste internationale kunsttentoonstel ling over te nemen. Teruggedreven door de politie trokken zij van het ene naar het andere museum om deze te be- BONN (KNP) De bekende Zwitserse theoloog Hans Küng is door de congre gatie voor de geloofsleer naar Rome ont boden om zich te verantwoorden voor denkbeelden in zjjn nieuwste boek: De Kerk. Küng, die deken is van de theolo gische faculteit aan de universiteit van Tubingen in West-Duitsland, heeft tot nu toe geen gehoor gegeven aan deze uit nodiging „wegens gebrek aan tijd". Ofschoon de congregatie voor de ge loofsleer vorig jaar een monitum (waar schuwing) heeft uitgevaardigd dat het boek De Kerk niet buiten de Duitse ver taling mocht verschijnen is het toch in het buitenland verschenen. Vorig jaar deed Paul Brand de Neder landse vertaling verschijnen zonder im primatur. In Duitsland verscheen het boek bij Herder en had dus een impri matur. In Engeland kreeg de Engelse vertaling in januari 1968 het imprimatur van mgr. Casey, hulpbisschop van West minster. In Rome en elders doen geruchten de ronde, dat de zaak Küng een van de be langrijkste onderwerpen geweest is op de eerste ministerraad van de curie, die twee dagen voor de 11 juni in allerijl samengeroepen werd. Het gerucht is vooral verbreid door de befaamde schrij- W erktijdverkor tin g in textiel niet opnieuw uitgesteld UTRECHT (ANP) De textielbonden hebben de werkgevers schriftelijk laten weten dat zij niet akkoord gaan met het over de hele linie verschuiven van de In de driejarige CAO overeengekomen beldstijdverkorting met een kwartier per dag van 1 juli aanstaande tot 1 ok- Eind vorig jaar namen de drie bonden het standpunt in. dat zij pas omstreeks mei 1968 over een verschuiving var werktijdverkorting wilde praten, werkgevers herhaalden hun verzoek uitstel dit voorjaar, mede in verband met de extra-moeilijke economische si tuatie. De vakbonden willen wel een soe pel dispensatiebeleid voor individuele ondernemingen. Belastingvrije voet opgetrokken (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft besloten tot optrekking van de zo genaamde belastingvrije voet in de loon- en inkomstenbelasting, wat er oj neer komt, dat mensen die alleen var de AOW of de AWW eventueel met kin derbijslag moeten leven, voor 1968 zijn vrijgesteld van de lpon- en inkomsten belasting. Rospigliosi, de Vaticaanse kroniek schrijver in II Tempo, die bekend is van wege zijn felle actie tegen de nieuwe Nederlandse katechismus. In kringen van deskundigen vraagt en zich af, wélke bezwaren Rome tegen het boek van Küng zou kunnen hebben. Küng wordt namelijk algemeen beschouwd als een theoloog van het midden, die moeilijk van vrijzinnigheid te beschuldigen. In zijn boek plaatst hij zich volledig op bijbelse grondslag probeert hij de Kerk, zoals zij op het ogenblik is, onder de kritiek van het evangelie te stellen. Hij gaat met grote voorzichtigheid na, op welke pun ten een akkoord tussen katholieken en protestanten te vinden zou zijn en ver ziek niet, dat er nog heel wat gedaam, zal moeten worden om de kloof te overbruggen. Het is mogelijk, dat Rome zich gestoten heeft aan de kri tiekdie Küng heeft op de feitelijke uit oefening van het pauselijk primaat schap (Red.). Prof. Küng zelf heeft aangekondigd niet naar Rome te gaan, tenzij aan be paalde voorwaarden voldaan wordt. Eén van de voorwaarden is, dat hij inzage krijgt van het dossier dat kardinaal Ottaviani in elf jaar over hem heeft aangelegd. „Een gesprek mag niet het inquisitiekarakter hebben, zoals vroeger het geval was". Küng wijst nog op „rechts-extremistische kringen in de curie, die met II Tempo in verbinding staan" en spreekt van „Romeinse intri- Voldoende scholen voor kleuterleidsters (Van t Gevechten aan grens Noord- en Zuid-Korea SEOEL (Reuter) Bij twee botsingen i het midden van de gedemilitariseerde one tussen Noord- en Zuid Korea zijn vanochtend zeven Noordkoreaanse mili tairen gesneuveld, zo heeft het Zuidko- reaanse leger bekendgemaakt. Aan Zuidkoreaanse kant zouden geen verlie zen zijn geleden. Voortgezette pastorale oplei8«ig voor priesters in Z.-Holland ROTTERDAM (KNP) Het dioce saan Pastoraal Centrum in Rotterdam is begonnen met een voortgezette pastorale opleiding voor priesters en heeft een cursus georganiseerd over „Kerk en arbeidsbeleid". Uitgaande van een werkgroep van „Evangelie en industrie" en bedrijfsapostolaat wordt van 26 tot 29 augustus voor priesters en predikanten in Zuid-Holland deze cursus gehouden in kasteel Oud Poelgeest te Oegstgeest. Priesters en predikanten uit Den Haag en Rotterdam krijgen een speciale cur sus op een later tijdstip. In genoemde cursus komt voornamelijk het perso neelsbeleid in de bedrijven aan de orde. Begin volgend jaar wil het Pastoraal Centrum een cursus wijden aan de theo logische doorlichting van de wereld van de arbeid. parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Gros heide (Onderwijs) heeft in de Tweede Kamer verklaard, dat de 40 door het rijk gesubsidieerde opleidingsscholen kleuterleidsters ruim in de behocf- -oorzien. Er Is thans een verminder de belangstelling voor de opleiding tot kleuterleidster. In Haarlem en Hilversum bestaan nu nog kleuteropleidingen, die door de be trokken gemeenten worden gesubsidieerd Een wijziging in de overgangswet op hel voortgezet onderwijs is nodig om de sub sidiëring van deze scholen in de komen ds jaren te kunnen voortzetten. De staat secretaris wilde de subsidiëring tot 1 au gustus 1970 laten voortduren. Het Kamer lid Vonhoff (VVD) wilde deze termijn echter verlengd zien tot 1 augustus 1971, zodat de leidsters aan deze gemeentelij ke scnolen hun opleiding geheel zouden kunnen afmaken. Tegen deze verlenging met 1 Jaar had de staatssecretaris geen bezwaar. De heer Vonhoff voelde er ei genlijk niet veel voor om het aantal op leidingsscholen voor kleuterleidsters te verminderen. Het liefst wilde hij de ge meente vrijlaten er al of niet een oplei ding voor kleuterleidsters op na te hou den, maar daar had de staatssecretaris bedenkingen tegen. Benoemingen Rotterdam ROTTERDAM (KNP) Rector J. H. M. Smit van huize St.-Ursula te Nieuw- veen is door priesters van het dekenaat Alphen aan den Rijn gekozen tot deken. Mgr. M. A. Jansen van Rotterdam heeft hem nu als zodanig benoemd. De ken Smit blijft rector van huize St.-Ur sula. Kapelaan J. G. M. Velthuyse van de St.-Bonifaciusparochie te Alphen aan den Rijn is benoemd tot pastoor aldaar. LOS ANGELES (ANP) Met haar driemotorige 345 persoons-luchtbus (kost prijs rond 54 miljoen gulden per stuk) hoopt de Amerikaanse vliegtuigenfa- briek van Lockheed weer een deel van de markt van verkeersvliegtuigen te krijgen. Vandaag heeft de directie in haar fabriek in Burbank (Californië) een model op ware grootte van een in gerichte kajuit van deze luchtbus L 1011 aan de pers getoond. Het vloeroppervlak van de kajuit is ruim 217 m2. De stoelenrijen worden, anders dan bij de thans in gebruik zijn de straal verkeersvliegtuigen, door twee gangpaden gescheiden in plaats van Na de tweede wereldoorlog kreeg de ze fabriek bekendheid door haar Con- Roycemotoren waarmee het zal wor- gevolgd werden door de Electra's, waar mee in het begin enige ernstige ongeluk ken gebeurden. Daarna verdween Lock heed van het toneel der burgerlucht vaart, zich toeleggende op straaljagers en militaire transportvliegtuigen. Zij ont brak bij de nieuwe generatie van straal- verkeersvliegtuigen en verloor eind vo rig jaar de strijd om het bouwen vai het eerste Amerikaanse supersonische verkeersvliegtuig. Inmiddels was deze fabriek begonnen met het onderzoek naar mogelijkheden een driemotorige luchtbus. De uit komst was dat er een vraag daarnaar de wereld aanwezig wordt geacht in 1100 stuks. Die vraag loopt uiteen van toestellen die tussen de 300 en 900 passagiers te gelijk kunnen vervoeren. De fabriek meent dat zij met haar ontwerp, dat de loop van de jaren gelijktijdig met de ontwikkeling van de Britse Rolls Royce motoren waarmee het zal wor den uitgerust nog kan worden uitge breid, een goed deel van de markt zal kunnen krijgen. Deze week is een delegatie technici van de fabriek in Nederland om de di rectie van de KLM van voorlichting te dienen. Tezelfdertijd bevindt zich o.a. ir F. Bedangon, de plaatsvervangende pre sident-directeur van de KLM (die zoals bekend is drie Boeing 747 luchtbussen heeft besteld) in Genève waar hij met collega's van de SAS (Scandinavië) er de Swis-Air (Zwitserland) door de Ame rikaanse MC Donnel-Douglas vliegtui- genfabriek wordt geïnformeerd over d» DC-10 luchtbus. Uit dit alles blijkt dat men er var Amerikaanse kant alles aan wil doen om, zolang over een door Europese fa brieken te bouwen Europese luchtbus nog niets naders bekend is, bestellingen binnen te halen. Zware politieversterkingen die uit an dere steden werden ontboden hielpen de actie van de studenten te verijdelen. Laat in de middag stond gehelmde politie op wacht bij de Biennale, de mu sea en andere openbare gebouwen. Venetië kreeg er een vreemd beeld door omdat op sommige plaatsen de po litie talrijker scheen dan de toeristen. Het Zweedse paviljoen op de Biennale erd kort nadat het voor bezichtiging as opengesteld, gesloten omdat de di rectie meende dat de politie praktisch de leiding van de Biennale had overge- Een groep Franse schilders heeft prompt daarop hun inzending gesloten. Zij hingen een groot zwart doek over de gesloten deur met een geweldige foto de Parijse politie in gevecht met studenten. Bezetting mislukt Communisten en andere linkse groe pen hadden een beroep op studenten en artiesten gedaan om de Biennale te be zetten. Ongeveer 300 studenten pro beerden zich te mengen onder de uitge nodigde gasten en de zaal binnen te ko- maar de politie hield hen tegen. de middag versch honderd jongelui bij de moderne kunst er probeerden daar binnen le dringen. Sup poosten sloten onmiddellijk do hekken Daarna trokken studenten naar Ca Rezzonico, een ander i. Maar ook daar waren de sup poosten op hun hoede en toen de studen ten aankwamen waren alle hekken reeds gesloten, Olie Granata het hoofd van de Zwecd- r afvaardiging heeft in een verklaring de organisatoren beschuldigd de zoeken van de studenten voor een open baar debat van de hand gewezen te hebben. De linkse studenten en artiesten hebben beweerd dat de Biennale werktuig is in handen van het kapitalis me dat daardoor invloed op de artiesten probeert te krijgen. De Biennale gaat officieel pas op 22 juni open. Kunste naars uit 34 landen waaronder de Sov jet-Unie, zouden aan de expositie dcci- Opleving Duitse economie gunstig voor arbeidsmarkt in Limburg (Van onze correspondent) MAASTRICHT De lichte verbete ring in mei op de Limburgse arbeids markt (10.377 werkelozen, 1785 minder dan de maand ervoor) kan voor een niet onbelangrijk deel het gevolg zijn van vie steeds toenemende vraag naar arbeidskrachten in W.-Duitsland. Wcst- Duitsland lijkt over zijn dieptepunt heen en alle tekenen wijzen erop, dat de eco nomie op weg is naar een nieuw hoog tepunt. Volgens een functionaris van hc districtsbureau voor de arbeidsvoorste ning in Maastricht trekt de pendel langzaam aan. David v. d. Kop in Gemeentemuseum DEN HAAG Van 29 Juni tot 12 augustus wordt in hel Haagse Gemeen temuseum een tentoonstelling gehou den van het werk van de Haagse beeld houwer David van der Kop. In de mu- seumtuin komen 11 grote beelden en in een nabijgelegen ruimte van het museum 8 maquettes en 10 gouaches. David van der Kop vervaardigt metaal sculpturen. Hij kiest een object, als een trap, een deur of een wegversperring, en maakt dan een serie beelden, die alle ditzelfde motief hebben. Van der Kop volgde geen klassieke beeldhouwopleiding, maar kreeg les in vormgeving van Carel Visser. Voorts studeerde hij een jaar aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Warschau. Op dit moment geeft hij les aan de Ko ninklijke Nederlandse Academie voor Vormgeving in 's-Hertogenbosch. De tentoonstelling van Van der Kop hoort thuis in de serie gewijd aan het werk van veelbelovende kunstenaars. Eerder waren onder meer tentoonstellin gen gewijd aan het werk van Kees van Bohemen, Gerard Verdijk en Jan van Heel. tdoor Jan Verstappen) Slechts één Nederlands toneelgezel schap levert dit jaar bijdragen aan het Holland Festival. De Nederlandse To- neelmanifeslatie (in samenwerking met diverse gezelschappen, die acteurs af stonden) en de Elckerlyc-voorstelllngen ln Delft (voornamelijk Nederlandse Comedie) worden aangevuld met op voeringen van Studio. Drie ultra-mo derne stukken uit het repertoire van het afgelopen seizoen. «Un opgenomen In het Festi valprogramma„Hoera Amerika". „De Architect en de Keizer van Amerika" en het LodewUk de Boerprogramma. Slechts één voorstelling wordt er ln het Festival gegeven van dit laatste, dat bestaat uit twee eenakters; „Darts" en „Lijkensynode". Die voorstelling is op 25 juni in Den Haag, en het zal tevens de laatste voorstelling van de reeks zijn. Volgend seizoen komt het niet meer voor op het repertoire, twee belangrijke medewerkers pan de voorstelling verlaten het gezelschap (Krijn ter Braak en Lou Landré), In het Amsterdamse Schouwburgje De Brakke Grond hebben de spelers van Darts en Lijkensynode zeer vermoeien- weken achter de rug. TUdens de ■me weken in de eerste helft van juni (het stuk liep vanaf mei) moesten zU in rubber of plastic kostuums, die volledig gesloten waren en de huid nauw omspanden, nogal wat lichame lijke krachttoeren volbrengen, die wer kelijk niet gering te noemen zijn en waarmee zij dan ook de grens van het mogelijke dicht schenen te benaderen. „Darts" ging reeds veel eerder in pre mière, tijdens een studentenfestival, toen het mot Marius Crans in de hoofdrol werd vertoond onder regie van Lodewijk de Boer. Beiden zijn inmid dels opgeklommen, op grond van die vertoning. Marius Crans werd vast in dienst genomen als acteur bij Studio, Lodewijk de Boer komt er volgend jaar als vast regisseur. Zijn stuk „Darts" heeft hij opnieuw met Marius Crans Samuel Beckett. geregisseerd voor Studio, samen met „Lijkensynode". Beide stukken vragen veel, niet alleen van de acteurs, ook van het publiek. Er wordt als het ware gewelddadig opge treden tegen het auditorium, dat met felle geluiden cn heftig schokkende toneel-, film- en dlabeciden wordt ge alarmeerd. Dat wil De Boer althans. In „Darts" Is dat sterk seksueel gericht, In „L(Jkensynode" komt cr dan nog een ander motief In naar voren, dat voor velen zeker nog kwetsender is: kerk, paus en religie. „Lijkensynode'' behandelt immers een geschiedenis vol wreedheid rond de troon van Paus Stephanus VI (negende eeuw), die zijn voorganger Paus Formo- sus liet opgraven en het lijk, pontifi- kaal aangekleed, een synode liet voor gaan. Velen zullen dit verhaal van wreedheid en onmenselijkheid, van macht en machtstrijd ervaren als een rechtstreekse bespotting van kerk, pausdom, bepaalde erediensten cn reli- grieuze symbolen. Zo wordt er op een filmbeeld een naakte vrouw met door nenkroon, die gekruisigd is, getoond Lijkensynode" hoort overigens bij dat soort modern toneel, dat bijzonder on doorzichtig is van opbouw en motleven. Zo er bedoelingen zijn aan te wijzen, dan liggen ze vrijwel uitsluitend in het theater zelf: De Boer wil de werking van zijn effecten ten opzichte van hel publiek bepalen. Wie de moed op kan brengen om zich niet op de eerste plaats te laten schokken, moet het maar gaan zien, al zijn de andere Studio voorstellingen beslist veel meer de moeite waard. Studio brengt In het repertbire van liet volgend seizoen weer eens een paar eenakters van Samuel Beckett: „t'as- cando". „Eh Joe" en „Woorden en Muziek". Voornamelijk radiostukken, liet is eigenlijk vrij verbazingwekkend dat Kees van Icrsel steeds opnieuw toestemming verkrijgt van Beckett om diens radiostukken op het toneel te zetten. „Allen die Vallen" is nog on langs in Engeland aanleiding geworden tot lichte spanningen, toen Laurence Othlar bil itnb lldi opi ml bi I National Theatre en Beckett zijn toe stemming weigerde, Kenneth Tynan, medewerker van Olivier, vond dat cigenlUk niet in de haak en luchtte zijn hart publiekelijk In z|)u rubriek „Shouts and Murmurs" in „The Obser ver", hetgeen hem een fraaie ingezon den brief opleverde van een schrijver, die vond dat het maar eens uit moest sijn met al die toneeldirecteuren, die zomaar wal deden met het werk van diverse schrijvers. Bij Studio gaan vorder stukken van de Pool Slawomir Mrozek, de Spanjaard Fernando Arrabal („De Tuin der Lus ten"), auteur van „De Architect enz. Paul Foster („Tom Paine"), Jacques Narcy en twee Nederland auteurs, Jaap Sikken* en Bert Schierbeek. Schlerbeek zal weer een avondvullend stuk schrijven, waarvan de titel nog niet vaststaat, maar dut voorlopig „Complotser" is gedoopt, wat dut dan ook mag betekenen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7