Pastoor A. W. J. Koenekoop in Herensingelparochie geïnsalleerd DE LEIDSE COURANT (Westerpers) N.V. DE LEIDSE COURANT OP UW VAKANTIE ADRES GROFVUIL- OPHAALDIENST. MAANDAG 17 JUNI 1968 DE LE1DSE COURANT „Het gaat er om, dat gij elkander lief hebt" De nieuwe pastoor van de parochie O. L. Vrouw Hemelvaart en St.-Joseplx is zaterdag jl. op feestelijke wijze in de Herensingelkerk verwelkomd. Daags te voren was pastoor Van Kleef uitgeleide gedaan. Een deputatie kinderen van de Alphons Ariëns-school was gekomen en bloemen en tekeningen aan te bieden, en vóór de pastorie vormden de Jongens en meisjes van de H. Hartscholen een zingende en zwaaiende erehaag. Ook zy gaven de scheidende pastoor en zyn huishoudsters bloemen en geschenken mee. Een bewogen pastoor Van Kleef nam afscheid van „zyn lieve kinderen" en van zyn pastoraat. Voor dezelfde pas torie was het zaterdagavond weer een drukte van belang, toen de beierende klokken de nieuwe herder aankondigden Om 7 uur betrad de benoemd-pastoor W. A. J. Koenekoop, begeleid door de parochiepriesters de kerk, waar een machtige samenzang opklonk. Op het priesterkoor werd hij opgewacht door de Deken van Lelden, W. P. M. Haring, en een krans van vertegenwoordigers uit de parochie, waarby aansloten pas toor H. D. Haymakers van de Oud-ka- tliolleke parochie, dominee dr. P. L. Schoonheim en dominee drs. J.Poort. Als eerste onder de aanwezigen was daar de burgemeester, mr, G. C. v. d. Willigen, vergezeld door wethouder S. Menken. De familie van de nieuwe pas toor was in groten getale opgekomen, «venals vele vrienden, priesters en le ken, uit Rotterdam, Den Haag en Voor- Offervaardig en trouw Kerkmeester L. J. Wagenaar opende de zinvolle plechtigheid. Hij begroette pastoor Koenekoop en de aanwezige prominenten en tekende kort de paro chie van de Herensingel als niet zo rijk, maar wel offervaardig en trouw, waar het er om gaat in de behoeften van de eredienst en het kerkelijk leven te voor zien. Daarop las kapelaan F. Verlaan de benoemingsbrief voor. Hierin stond de opdracht van de bisschop, mgr. M. A. Jansen, vervat, dat de nieuwbenoemde zijn taak zou opvatten als een onder deel van de gezamenlijke zielzorg in het dekenaat. Nu trad Deken W. Haring naar voren en vroeg „kapelaan" Koenekoop te wil len verklaren, dat hij deze opdracht aan vaardde. De parochianen hoorden voor het eerst de stem van hun nieuwe her der, toen deze rustig en beslist, met de hand op de Bijbel, de eed hierop aflegde. Nadat uit naam BURGERLIJKE STAND Geboren: Karen Elisabeth, d.v. W. J. den Ouden en E. A. J. van der Star; Dicky, z.v. B. van Duijn en F. van Iter- son; Edwin, z.v. W. van Gent en J. G. de Nijs; Yolanda Cornelia, d.v. W. van Gent en J. G. de Nijs; Marcus Michaël, z.v. H. P. van Leeuwen en M. J. C. van Dijk; Catharina Cornelia, d.v. W. Ro- zier en M. van Vliet; Angélique Johanna Maria, d.v. L. Verhoeven en N. J. Kool haas; Willem Simon, z.v. A. P. E. Schmoutziguer en L. J. Reijnders. Gehuwd: P. Staffeleu en K. Bonnet. Overleden: B. Versteegt, 89 jaar, man; H. Kuiper, 43 jaar, man; K. E. Dekker, 81 jaar, wed. van W. Vermeulen; M. M. van Klink, 9 dagen, dochter. JONGERENMIS A.s. zondag zal de Jongerenmis niet zoals gebruikelijk in het Romanus- zaaltje worden gevierd maar in de „Hartebrug", als dank voor de genoten gastvrijheid. De mis wordt opgedragen door Rector Verbeek en het thema zal zijn: „Het nut van onze ervaringen." Helaas is dit voorlopig de laatste mis. Maar na de zomervakanties hopen we weer met frisse moed te beginnen. Ter afsluiting zal op deze laatste zondag om 8 uur in het „Romanuszaaltje" een feest worden gegeven voor ieder die de Jongerenmis een warm hart toe- Aan vele Nederlandse universiteiten worden naar aanleiding van het aan de academische raad voorgelegde „plan Ma- ris" openbare debatten gehouden. Ook „Kritische Universiteit Leiden" heeft in dit verband reeds zo'n debat georganisered, nl. op 28 mei jl. De inhoud van deze debatten beperkt zich echter niet alleen tot het plan Ma- ris, doch grijpt veel dieper: namelijk de doelstellingen der universiteit en haar plaats in de maatschappij. Over deze twee laatste punten in het bijzonder, die niet alleen van belang zijn voor de civitas academicae, doch voor de gehele maatschappij, zal don derdag 20 juni weer een openbaar debat worden gehouden in het Academiege bouw aan het Rapenburg. „Kunst en Genoegen' bevestigd had, richtte hij zich tot de kerk met de woorden: „Aan U mag ik thans pastoor Koenekoop voorstellen als herder, voorganger en dienaar van U allen. Ik vraag U, hem uw vertrouwen te geven en hem te steunen in zijn dienst werk". Als teken van de aanvaarding door de parochiegemeenschap, boden de heren Smeding en De Haas aan pastoor Koenekoop de sleutel van de kerk aan. Vervolgens leidde de Deken de pas toor naar zijn kapelaans en assistenten, het kei'kbestuur en het parochie-comité, vertegenwoordigers van de schooljeugd, het jeugdwerk en de gespreksgroepen. Allen feliciteerden pastoor Koenekoop, die daarna door Deken Haring werd voorgesteld aan de voornoemde ambts dragers uit de Oud-katholieke en refor matorische kerken. Hierby zei de De ken: „Moge het U namelijk gegeven zijn, samen steeds grotere toenadering tot stand te brengen, ingegeven door de Ene Geest, die alles in allen uitwerkt." Tot besluit van het ceremonieel van de installatie richtte de Deken zich weer tot de aanwezigen met een gelukwens aan allen. Hulde bracht hij aan het werk van pastoor J. A. van Kleef, die deze parochie in zo goede staat aan zijn op volger had achtergelaten. Pastoor Van Kleef is hier altijd bijzonder graag ge weest. Hij heeft zijn plichten niet licht opgevat en met grote nauwkeurigheid op concours Afgelopen zéterdag hebben het Junio ren- en het Seniorenkorps van de mu ziekvereniging „Kunst en Genoegen" deelgenomen aan een concours van het VVV te Weesp, welke onder auspiciën stond van een landelijke bond. De resultaten waren voor het Junio renkorps, dat in de le afdeling uit kwam, met vele andere korpsen van naam, bijzonder leuk; zij behaalden 214V» pnt. en een le prijs, tevens een prijs voor het hoogste aantal punten van het concours in de eerste drie af delingen. Het Seniorenkorps kwam in de Su- perleure afdeling met een le prijs en met het hoogste aantal punten van het gehele concours uit de wedstrijd te voorschijn. Een korte show van „K G" voor 't Weesper publiek, bleek een openbaring te zijn. De inspanning van de Lelde- naars op deze hete middag bleek na af loop door b. en w. en de bevolking van Weesp bijzonder op prijs te zijn gesteld. Een défilé door Weesp bracht nog een prijs naar Leiden. Een jury, bestaande uit notabelen van gemeente en bedrijfs leven, kende éénstemmig de defilé-prijs aan „K G" toe. Geslaagde uitgaansdag Vrouwenbeweging NKV van Hoogmade Ondanks de iets minder grote belang stelling voor het jaarlijkse uitgaansdagje van de Vrouwenvereniging van het NKV, is het zeer goed geslaagd. Omstreeks 9 uur vertrok de bus vanuit Hoogmade naar Amsterdam voor een bezoek aan de Baskofabriek. Na een prettige ontvangst waarbij de dames koffie werd aangeboden, volgde een rondleiding door de diverse werk plaatsen. Het gehele procédé van de ver vaardiging van corsetten, waarvoor be grijpelijk, alle dames veel belangstelling toonden, werd gevolgd. Na een kort filmpje kregen de dames een lunch aan geboden. De reis ging vervolgens naar Naarden, waar in speeltuin Valkeveen een frisse dronk werd aangeboden. Omstreeks 4.30 uur vertrok men via Hilvei'sum, Loos- drecht, Vinkeveen huiswaarts. In Har- melen was gelegenheid nog even de benen te strekken. Van hieruit volgde de laatste etappe naar Hoogmade om in paviljoen „De Does" tot besluit van de zeer geslaagde dag van een heerlijk di ner te kunnen genieten. Na het diner 'sprak de voorzitster, mevr. Lieverse v. d. Ploeg een dankwoord. HAZERSWOUDE BRAZILIë-AVOND MET ATTRACTIES „Laat eenieder tonen; dat hij wereld burger is". Dat is het devies van de Hazerswoudse afdeling van de Katholie ke Plattelands Jongeren, wanneer zij op woensdag 19 juni, 's avonds om acht uur, een groots opgezette Brazilië-bijeen- komst houdt in het St.-Michaëls-huis aan de Dorpsstraat. De entree is vrij, maar men krijgt ruimschoots de gele genheid om giften te verstrekken. Op het programma staan onder meer: bTn- go-spel, verlotingen (Amerikaanse), rad van avontuur en dansen. Binnenkort zal worden gestart met de uitbreiding van de accommodatie van de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys. Het betreft hier een vergroting van de reeds bestaande kantine, waarvoor in middels de vereiste goedkeuringen zijn afgekomen. Inmiddels is men reeds be gonnen met de aanvoer van de benodig de materialen. Dinsdagavond, om acht uur, wanneer de jaarvergadering van Hazerswoudse Boys in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw wordt ge houden, zal hier uiteraard nog uitge breid over worden gesproken. vervuld. Hy is een verdiend emeritaat ingegaan, gelukkig niet ver van hier. Hij heeft een „Poort" betrokken, die altyd voor elkeen openstaat. Aldus de Deken, die dacht dat een goed verstaan der aan dit halve woord genoeg had. Voor de toekomst wees ook hy op de eis van de tijd, dat de zielzorg steeds meer in teamverband en samenwerking van de hele stad moest worden verzorgd. Eucharistieviering De Eucharistieviering die hierop volg de, werd door allen intens meebeleefd, getuige het masale meezingen, onder steund door het zeer goede gemengde koor van de parochie en de frisse stem van het koor en de kinderen. Na de Schriftlezingen uit 2 Kor. 4 en Joannes 15, hield pastoor Koenekoop zyn eerste predikatie voor zijn nieuwe parochiegemeenschap. Ook hij beklem toonde de noodzaak van algehele samen werking. „Er moet altijd overleg zyn. Wy priesters zijn net als U slechts ran ken aan de ware wynstok, Christus. Geef ons uw steun en maakt niet teveel onderscheid tussen mij en de kapelaans. Het gaat er uiteindelyk om dat Chris tus' grootste gebod vervuld wordt: dat gy elkander liefhebt". In deze geest voltrok zich de verdere „Maaltijd des Heren", waarby de vijf parochie-priesters concelebreei'den. Na afloop kwamen de talryke aanwe zigen pastoor Koenekoop hun beste wen sen aanbieden en was er voor de speciale genodigden een geanimeerde ontvangst' in de pastorie, uitmuntend verzorgd door kerkbestuur en parochie-comité. Vooral uw BOEKEN FOLDERS FAMILIE-DRUKWERK R ECL AME-DRUK WERK PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 01710—20935 „Leiden in oude ansichten'''' EERSTE EXEMPLAAR OVERHANDIGD AAN BURGEM. VAN DER WILLIGEN In de koffiekamei Leiden werd vanmo meester, mr. G. C. x eerste exemplaar o boekje „Leidei van het stadhuis te gen aan de burge- in der Willigen, het erhandigd van ude ansichten" uitgever van het werkje is de „Europese Bibliotheek" te Zaltbommel, met als dl- rektrice mevrouw M. C. M. Lissenberg. Het boekje is het 25ste deel van een se rie over steden in Nederland. Na het welkom van de burgemeester, zette de adjunkt-direkteur, de heer J. V. M. Keser, uiteen wat het doel van de boekjes was en waarom aan dit exemplaar hyzondere aandacht was ge- 1 gegeven. „Niet alleen dat dit het 25ste GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN Gevestigde personen van 29 mei t/m 5 juni 1,968 P. A. M. Zwart, Meerbur gerkade 53. R. A. J. Boon, Vingboonshof 14. Q. I. v. d. Poel, P. J. Blokstr. 33. J. C. Lesh-Rountree, Sterrenwacht 5. W. Hamaker. Oude Singel 104. F. T. M. Leenen, Hooigracht 15. A. J. v. d. Ouwee- len, Lammenschansweg 22. C. S. L. Mac kenzie, Plantsoen 51. H. L. A. Bol, Bui-g- gravenlaan 4. S. A. J. van Haaster, Hooi gracht 15. J. van Kooten, Hoflaan 14. R. Harten, Oude Singel 14. A. W. J. v. d. Heijden, Breestraat 83. A. J. J. van Veen, Hooigracht 36. P. C. Baak, Meer- bui'gerkade 37. L. A. Harten, Oude Sin gel 14. L b C. M'Rabet, Doezastraat 34. L. D. v. d. Wal, Hooigracht 36. P. G. Valk, Janvossensteeg 1. E. K. Tan, Nwe Ryn 7a. A. Witteman, Paramaribostr. 36. M. P. M. Max*tinex Moreno, Sterren wacht 5. A. L. Doeswijk, Cronesteyn 3. J. G. Maathuis-Windsant, Roodborststr. 41. G. Vinkesteijn, Seringenstr. la. E. M. van Zeist, Lusthoflaan 3d. J. P. Verver- Tom, Boshof 10. L. R. H. v. d. Paardt, J. v. Goijenkade 33. D. J. Mechelse- Ouwehand, Lusthoflaan 39. R. A. Kautz, Noordeinde 2a. H. M. Pino-Jansen, van Vollenhovenplein 41. C. P. Cnopius-van IJsendijk, Plantynstraat 103. F. F. van der Valk, Noordeinde 2a. R. E. de Meza, Opaalstraat 78. "bevestigde personen van 5 t/m 12 juni 1968 M. H. Rebel, Meei'burgerkade 48. B. E. F. 't Hart, Griegstraat 13. M. Kuiper, Celebesstr. 21. J. A. van Roode, W. de Zwijgei-laan 283. D. J. Joustra, Mozartatr. 115. F. Brands, Drie Octo- berstr. 6a. B. J. Nuijens, Paganinistr. 12. A. A. B. Wamsteeker, Hoogl. eKrkgr. 46. A. M. G. Suurenbroek, Hooigracht 36. C. Wassenaar, De Sitterlaan 25. J. P. E. M. Kamerling-v. Benten, De Sitter laan 5a. M. van der Raaf, Sophiastr. 100. H. P. M. Klinkei's, Roodborststr. 17. A. I. M. Bakker, Rijn en Schiekade 99a. M. L. E. Rasch, Lange Mare 71a. W. G. Dormaar, Witte Singel 27. J. H. J. Bink- Trommelen, Montgomerystr. 22. H. R. Sinkeler, Wagnei-plein 118. J. S. G. Blom, D. J. W. Neijmeijer, C. J. M. v. Veggel, A. J. Valen en C. J. van Wingerden, al len Noordeinde 2a. J. S. M. Caron-Dries- sen, Apothekersdijk 14. R. E. Vodegel, Lammenschansweg 127. A. A. Eggink- Arkema, Mozartstr. 203. R. A. v. Ovei-- meeren, Groenesteeg 51. M. v. Ginkel, Diamantlaan 172. G. A. Oudenaarden, 4e Binnenvestgi-acht 13. N. J. W. Tette- Het is mogelijk De Leidse Courant naar uw vakantieadres op te laten zenden. U dient dan onderstaande bon uiteriyk 8 dagen voor uw vertrek aan ons te doen toekomen. i misverstanden De portokosten voor de verzending bedragen per vakantieadres voor Ne derland. België en Luxemburg 1,25 per vakantieperiode. Buiten de Bene- luxlanden 0.40 per dag. De porto-kosten dienen, ter vermijding van extra inkassokosten, bij vooruit betaling op ons kantoor of door overscliryving of stox-ting op onze giro rekening te worden voldaan. Ondanks een stipte vei'zending kan vooi- een regelmatige aankomst in druk bezochte toeristencentra, vooral in Zuid-Europa, niet worden ingestaan. BON Ondergetekende verzoekt De Leidse Courant naar het volgende adres te zenden; VAKANTIEADRES: PLAATS: LAND De extra kosten, zijnde zyn betaald op uw kantoor gestort - overschreven op uw girorekening 103003. NAAM. - WOONPLAATS: - Doorhalen, wat niet van toepassing is. roo, De Sitterlaan 24a. I. H. E. Geerling, Lammenschansweg 98. J. I. Boukema, Wite Singel 106. M. C. A. M. Hoogeveen, Hooigracht 15, H. P. van Piggelen, Utr. Jaagpad 10. J. O. Veldkamp, Groene steeg 28. L. Boellaard, Meloenstr. 23. G. C. Hoogstraten, Hoge Moi-sweg 55. H. G. Brinkman, Mezenstraat 2. J. C. Verhaar, Koningstr. 46. H. W. Burggraaff, Hoge- woerd 157. A. C. F. Douwes, Cobetstr. 44. D. E. v. d. Horst, Lammenschansweg 104. P. Scheuer, Franchimontlaan 18. A. Kervink, Joseph Haydnlaan 15. J. J. Ro- zier-V. d. Weyden, Lage Morsweg 8. P. G. J. Kaysei', Kort Rapenburg 2. C. C. Horsman, Mezenstraat 2. J. G. v. d. Boomgaard, Groenhovenstr. 12. H. Rei- ningh, Oude Singel 50. S. van Delft Doornik, Mozartstr. 23. H. A. A. Vrie- sendoip-Niemeijer, a.b. w.s. t/o Schel penkade 54. C. A. A. M. Schillemans, W. Rozenstr. 56a. H. J. Riddersma, Mo- zartstraat 261. J. A. Koot, Hooigr. 15. Vertrokken personen in de week van 3 t/m 10 juni 1968 A. G. Jamin, Vyf Meiplein 190, Oegstgeest, Fr. Halslaan 147. W. de Vos, Hoge-Rijndijk 64, Voor schoten, Jan Evertstnlaan 357. J. de Meij Willem Klooslaan 2, Eindhoven, Meche- lenlaan 57. H. J. de Vlaming, Schubert- laan 100, Oegstgeest, Nic. Maeslaan 12. J. J. Schouten. Hooigracht 12, Zoeter- woude, Nassaustr. 57 Z. E. H. A. El Hadi, Meerbui-gerkade 16. Sudan. A. H. Rekkers-v. d. Leest, Melch. Treublaan 34, Voorschoten, Jan Evertsenlaan 337. F. Otto, Margrletstr. 1, Jan Evertsen- laan 303. A, A. Felix, Sabastr. 4, Alke made, Veerstr. 27. J. Spaargaren, Rood- borststraat 20, Haarlem, De Bazellaan 37hs. J. P. J. Ranxb, Papengracht 4, Lei- derdorp, v. d. Valk Boumanweg 28. H. M. Adegeest-v. d. Hoeven, Hoge Ryndijk 310, Zoetei-meer, Stationstr. 7. T. J. Bak ker, Paramaribostr. 87, Voorhout, Boe- kenburglaan 9. C. Hoorn, De Goejestr. 41, Oegstgeest, Fr. Halslaan 99. M. C. v. d. Wiel, Zijlslngel 73, Voorschoten, Chr. Huygenslaan 13. B. .T. Rienmeijer, Parelstr. 3, Hattem, Apeldoornseweg 7. G. P. de Ridder, Rijnsburgerweg 10, Rijs wijk ZH. Klaroenstr. 147. T. Poortinga- Baarda, Scarlattistr. 5, Den Haag, Ver meerstraat 46. H. G. S. Nooy v. d. Kolff, Witte Singel 38. Oegstgeest, Fr. Hals laan 171. T. P. G. Read, Duyvendakstr. 17, Spanje. R. F. van Es, Boerhaavelaan 17, Oegstgeest, Irislaan 275. E. M. Pot, Ijogewoerd 157. Haastrecht, Bernhard- laan 29. J. G. Eggink, Groenhovenstr. 1, Den Haag, Oostduinlaan 185. M. D. Le- bret, Groenhovenstr. 4, Delft, Balistr. 10. R. M. Vies, Witte Singel 27, R'dam, Heemraadsingel 305. M. L. da Leeuw- Muller, Roodenburgerstr. 35, De Bilt U, Hobbemalaan 24. J. F. M. Timmerman, Tomatenstr. 2, Zoeterwoude, Hoge Ryn dijk 92. L. Smitenaar, Zoeterwoudse sin gel 5, Katwijk, Overran 7. J. Raasveldt, Bernhardkade 24, Lisse, Vlnkenlaan 15. W. v. d. Harst, Rijnsburgerweg 10, Den Haag, Wieringsestr. 338. H. C. A. Ter- windt, Noordeinde 2a, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5. C. M. van Leur, Nieuwe Rijn 63, Huizen NH, Crailoseweg 116. W. D. Sonneveldt, Oude Vest 35, Voor schoten, Puccinidreef 44. J. Vink, Oude Vest 35, Dordrecht, Antareshof 37. O. J. Groot, de Mey v. Streefkerkstr. 1, A'dam v. Baerlestr. 57II. M. Kuzucu, Levendaal 63, Zaandam, Zuidervaart 20. F. M. Ku- per, Middelweg 28, Bloemehdaal, Nach- tegalenlaan 2. H. J. Egberts, Breestr. 49, Veldhoven, Dorpsstraat 58. H. C. Mohamed, Hogewoerd 121, Den Haag. Schlegelstr. 9. W. A. R. C. van Bladel, Noordeinde 2a, Tilburg, Knxidenlaan 130 J. Fischer, Schelpenkade 44, Assen, Broeklaan 12. T. Freke, Storm Buyslng- straat 24, Hilversum, Noodweg 37. E. J. de la Rie, L. Couperusstr. 8, Oegstgeest, Endegeesteistraatweg 5. J. G. van der Zwart, Cchubeitlaan 199. NoordwQk, H. R. Holststr. 42. M. A O. van Drimmelen Hoge Ryndijk 15, Schiplulden, Pr. Ma- rijkelaan 8. J. Buijs, Oude Singel 142, A dam, Lellestr. 14 IV. P. J. M. Waltz Bonnet, Bakh. Roozeboomstr. 16, Den Haag, Asterstr. 91. T. W. M. ten Hagen, Doelengracht 12, Lisse, Zwaneudreet' 6. J. W. Douven, Noordeinde 2a. Schaes- berg, Op de Heugden 87. V. S. Stamberg- Duivelshof, Wagnerpleln 104, Den Haag, Miguelatraat 97. A. Florusse, De Sitter laan 18, A'dain, Marnixstr. 89. J. P. van Kralingen, Plantsoen 25, Den Haag, Schuytstraat 17. M. C. WalravenLens, Clarensteeg 20, Alphen a/d Rijn, Herm. Gorterstr. 4. M. J. P. Buikstra-Rooyak- kers, Lange Mare 39, Lisse, Heereweg 485. W. Winteis, Nieuwe Rijn 25, Ber gen NH. Breelaan 56. H. J. v. d. Burg. Calandstr. 38. Hilversum, Noodweg 37. W. Noort-v. Houten, Morsweg 88, Rijns burg, Oude Vijletweg 20. M. JanssenI Fasel, Hyacinthenstr. 6, Dordrecht,! Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Schipbeekstr. 210. M. Hafkamp-Lodema, Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- Lekstraat 10, A'dam, Paltrok 26IV. E. J. thekersdyk, Schapensteeg, Goegerrit- Rombout, De Sitterlaan 4. R'dam, Klein- «teeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen- straat 11B. 1 straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees- deeltje is in een serie, maar tevens het handelend over een fraaie stad. Men kan zich indenken, dat de interesse voor een bepaalde serie by ons na een twintig deeltjes verdwynt. Dat is ook wel zo, j maar als een oude stad, nxet grote ids- I ortei ter sprake komt, raak ik altyd extra geïnteresseerd". Het boekje is geschreven door mr. Annie Versprille, archivaris van de ge meente Leiden. De foto's komen uit ar chieven en van ansichten. Het werkje is gedrukt in Meppel, by Krips Repro NV, en gebonden in Leiden. Burgemeester Van der Willigen vond het initiatief te loven. Hij hoopte dat er over honderd jaar wéér een uitgever zou zyn die van de don afgelopen eeuw een dergelijk prentbriefkaartenoverzicht uitgeeft. Beneveus een present-exemplaar van het boek „Leiden in oude prentbrief kaarten", werd de burgemeester tevens een exemplaar aangeboden van het werk „Het Koninkrijk der Nederlanden", ge schreven door J. L. Terwen, een halve eeuw geleden. Afscheid op R.K. Lagere Techn. School te Uithoorn Wegens zijn benoeming tot directeur van de r.k. u.t.s. te Doetinchem is aan de heer J. A. Hufen met ingang van 1 juli a.s. eervol ontslag verleend uit zyn func tie van directeur van de r.k. lagere tech nische school „St.-Joseplx" te Uithoorn. Vanaf de start van de school In sep tember 1962 is de dagehjkse leiding van de school in handen van de heer Hufen geweest. Deze periode van zes jaar om vatte niet alleen de opbouw van de school, die thans 380 leerlingen telt, maar tevens de realisering van de nieuw bouw en de voorbereiding van een twee tal uitbreidingen (automobieltechniek en individueel technisch onderwys). Er is gelegenheid afscheid te nemen op zaterdag 22 juni a.s. 's ochtends tus sen IJen 12 uxxr, jn de auto vande POSTDUIVEN VER. „WARMOND" Wedvlucht van Chateauroux, afstand 633 kilometer. In concours waren 66 duiven. Aankomst eerste prijsduif 15.53.56 uur; laatste prijsduif 18.57.26 u. De duiven waren gelost om 06.00 u. De uitslag was: dr. J. Venker 1, 3, 5 en 6; A. van Noort 2; J. den Dunne 4 en 9; A. J. Oostdam 7; A. v. d. Drift 8; A. J. van Ruitenberg 10. STOMPWIJK Voetbal. Na de successen van vo rige week is de tweede sportdag op het toernooi van DWO voor de senioren van Stompw. Boys een ontnuchternig ge worden. Het eerste elftal van Stompw. Boys kwam tot geen enkele ovei-winning. Van de drie wedstrijden werden er twee gelijkgespeeld en een verloren. Vooral de voorhoede kon niet imponeren. Na drie maal veertig minuten was er nog steeds geen enkel doelpunt gemaakt. De achterhoede moest tweemaal zwichten tegen het sterke DWO (2-0). De overige deelnemers waren DIOS en Oliveo. Stompwykse Boys 2 deed het iets beter. Dit elftal behaalde drie punten uit drie wedstrijden en dit leverde plaats op. AFSCHEID PROF. DR.M. DAVID VAN LEIDSE UNIVERSITEIT In het Snouck Hurgronjehuls heeft prol', dr. M. David zaterdag met een feestelijke receptie afscheid genomen van de Leidse universiteit Prof. Mun tendam, de reetor munitions van de uni versiteit belichtte in een korte toespraak de persoon, het werk en de betekenis van deze Ledise hoogleraar in de ver gelijkende rechtsgeschiedenis der oud heid. Prof. Lemalre, de dekaan van de juridische faculteit en vooral mr. P. W. Pestman, de naaste medewerker van de scheidende hoogleraar, gingen diep in op de wetenschappelykc kwaliteiten, waarby ze vooral de betekenis van het Papyrologiscli Instituut memoreerden, dat door prof. David is opgericht en thans een Internationaal centrum is voor de bestudering van de geschiedsrollen uit de derde eeuw voor onze jaartelling. Prof. David werden twee feestbundels aangeboden. De eerste bundel, getiteld „Antidox-on Martlno David" werd hem WASSENAAR CHRISTEN VROUWENBOND Ol' BEZOEK BIJ ZUSTERS De afdeling Wassenaar-zuid van de Ned. Christen Vrouwenbond zal op woensdagavond 19 juni (voor de derde keer) een bezoek brengen aan het klooBter van de Zustex's Penitenten van de Eenheid in de Kerkstraat. Er zal een gesprek plaats hebben en aan het slot van de avond za! een gezamenlijke dienst gehouden worden in de kapel. Tot 10 juli a.s. ligt ter gemeentesecre tarie van Wassenaar ter inzage het be stemmingsplan Zandei-yvaart, dat on langs door de gemeenteraad werd vast gesteld en dat betrekking heeft op het gebied tussen het landgoed Ter Veken aan de Schouwweg en de Zanderyweg. Het betrokken terrein was volgens het vorige uitbreidingsplan bestemd voor byzondere bebouwing, d.w.z. beschou wing, met een openbaar of semi-open- baar karakter of ten behoeve van reli gieuze, culturele, sociale of medische Instellingen. In het nieuwe bestemmingsplan Is deze bestemming vervallen. In de plaats van het gebouw zullen er nu twee bungalows gebouwd kunnen worden. Deze wijziging is een uitvloeisel van de op 24 september 1964 gesloten „package deal", een overeenkomst o.m. met de Exploitatiemaatschapplj Sche- veningen. Bij deze overeenkomst werd o.m. bepaald, dat de EMS de eventuele schadeclaims zou vergoeden, die uit een vergadering van de bestemming van dit terrein zou voortkomen. Thans is de tweede MRatschappy voor Stadsontwikkeling, dochteronderneming van de EMS DINSDAG 18 JUNI Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit terlaan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot straat. Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat. v. d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel). Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozenboomstraat Buurt 22: Melehior Treublaan. Stiel tjesstraat, Franchimontlaan. v. d. IIoeT venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen hovenplein tot spoorlaan), v. d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- minckstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. DONDERDAG 20 JUNI Buurt 21. Haveupleixi, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuipersstéeg, Dullebakkerstceg, Hooglandsekerksleeg. Pellkaanstr., Koe straat, Lege Werfateeg, Duizeoddrnud- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarssti'aat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Runderstecg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarnsteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tol Mare), Lange Zandatr., Vosmolengracht, Oost- dwaragracht, Koolatraat, Emnxastraat, Baatstraat. 1 lenmarkt. Kort Galgewater, Morsstr., 1 straat. Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkeslraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof. Vrouwcnkcrkkoor- stoeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caoeiliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg. Hout markt, Nieuwe Mare. Vestwal, 3e Bin- nenvestgracht, Reineveststeeg, Langc- gracht, Vredehof, Noorderatraat. VRIJDAG 21 JUNI Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Ryndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozy straat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Ulr. bi*ug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinaslr., Rijn- stroomslraat, Uienbeckkade, Mcyers- kade, Cosijnslraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd). Rijn vreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestruat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, VListstraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spuarnestraat, Lekstraat, Meerburger door prof. Lemalre overhandigd en be schreven als een van de mooiste ge schenken, die een hoogleraar bij zyn ver trek kan krygen. Dat Is begrypeiyk, want de bundel bevat artikelen van achttien kollega's en oud-leerlingen, on der andere uit Londen, Kiel. New York en Parys. De tweede bundel, aangebo den door prof. Feenstra, hoogleraar ln het Romeins recht, is een vrucht van de samenwerking van hoogleraren uit binnen en buitenland. Het boek, dat de titel voert „Symbolae luridicae et his- torlcae Martino Davld dedlcatae" be staat uit een deel, dat bydragen bevat op het gebied van de rechtsgeschiedenis van het Nabye Oosten en een deel, dat gewyd is aan het Romeins recht. Prof. David dankte in zyn slottoespraak de aanwezigen, die in zo groten getale aan wezig voor hem elk een pcrsooniyke band vertegenwoordigden van 'n vrucht baar wetenschappeiyk leven aan de Leidse universiteit. eigenaresse van de bedoelde grond. De bestemmlngswyziging beoogt het uitzicht, dat men vanaf de Spelderslaan op het landgoed Ter Vekeu en meer westciyk op de duinen heeft, te waar borgen. Bij realisering van de byzondere bebouwing, die hier eexst was toegestaan een groot rusthuis byvoorbeeld zou van dit uitzicht niets overbiyven. De Wasócnaafse Heugelsportvereni ging heeft zaterdagmorgen voor het eerst een hengelwedstryd voor de school jeugd van 12 tot en met 15 jaar georga- nlseerd. Voorzitter P. A. Stok maakte de uit slag bekend. Hy dankte de Wassenoarse Oranjevereniging .Koningin Wllhelmlna' voor het beschikbaar stellen van een fraaie wisselbeker, die telkens een Jaar lang het eigendom zal zyn vun de school, die door de winnaar wordt bezocht. Dit eerste jaar zal dut de St. Jan Baptist- school zijn omdat Dick van de Kroef van deze school dc eerste prys won met 31 cm vis. De verdere uitslag wus: Frank van Egmond (Chr. sch. Herenweg) 10 cm; 4. Rudy Koopsen (school Den Deyl) 10 cnx; 5. Marie José Winnubst (Sal- vatorsch) lOcm; 6. P. Woudsma (den Deyl) 10 cm; 7. Alfred v. d. Holst 5 cm; 8. Hans Bakker (St. Willibr. ulo) 5 cm; 9. John Terruwo (Woth. Hulbregtsesch) 5 cm. Diploma-uitreiking Chr. Midd. Handelsavondschool te Alphen aan den Rijn Zaterdagmiddag vond ln de aula van de Imnianiiëlscliool aan de Anna vun Burcnlnun de dlploniuuitrclklng plants aan de cursisten van de drie- en vyf- jarige cursussen van do Chr. Middelbare Handelsavondschool te Alphen. Het wils voor leerlingen, ouders en leraren een byzonder prettige gebeurtenis onxdat alle dertig examinandi gestaagd zyn. Dc heer A. W. Groenendyk, voorzitter van de gecommitteerden reikte met een toepasselijk woordje do eerste diploma's uit; de directeur van de school, de heer C. Otto, de reet. J. n. ven Dtyk te Alphes en F. n. J. Dobbe te Aarlanderveen, de beste kandidaten van reap, de vyf- en driejarige afdeling, ontvingen elk een waardebon van 50,- van de heer Aal- der» als vertegenwoordiger van dc Ka mer van Koophandel en Fabrbleken van Rijnland. Do heer H. Brokaar, voorzit ter van het Stichtingsbestuur overhan digde boekenbonnen aan die kandidaten, die In het afgelopen jaar geen enkele Iph verzuimd hadden. J. van Noort, Alphen (5-jarlge cur sus) en F. N. J. Dobbe. Aarlanderveen (3-jarige cutbus), spraken de leraren en directie toe en dankten voor het ge noten onderwys. De leiding van school en dc diploma- uitreiking berustte bij de. heer C. Otto, directeur, die o.m. mededeelde, dat tn de nieuwe cursus tevens de mogelijkheid zal bestaan voor opleiding Moderne Be- dryfsadmlnistratlc, naast de andere cur sussen voor de diverse praktykdlploma's Geslaagd zyn; 3-Jarige cursus: moj. M. v. d. Berg, moj. T. Brouwer; mej. I.. van Dam, Bo degraven; F. N. J. Dobbe, Aarlander veen; J. A. Donker; mej. L. W. van Eg- mond; G. Hamoen, Bodegraven: C. L. Haze, Den Haag; mej. E. Hogendoorn, Bodegraven; M. J. M. Hljdra, Ter Aar; mej. H. M. Kooljmiin; mej. G. Lob, Ka- 5-jartge cursus: J. N. van Dyk; W. Griffioen; A. F. M. v. d. Heuvel; j. van Noort; moj. G. v. d. Streek; C. C. j. Vexwoerdt; W. P. Lllcken, Leimulden; mej. J. Meijer; mej. M. E. Oudenes; mej. M .Rodenburg, Bodegraven; mej. W. Ryswijk; xxxej. S. C. Samallo; moj. A. T. m. stolwijk. Bodegraven; j. j. c. Tolk; nxej. L. M. Vcrkley; A. H. W. C. de Vrk?» J. Westmaaa, M. A. Zaal. Waar geen plaatsnaam Is vermeld ls deze Alphen a/d Rijn.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3