Veelzijdig zomerconcert van Nederlands Madrigaalkoor Hearing P.vAA.-fractie in Z-W. Middenstanders van Luifelbaan voelen zich achtergesteld POLOTEAM VAN LZC ZWOM NAAR VEILIGER WATER Docos-reünie had ook nu gezellig verloop Energiek Leidse Boys veroverde LVB-beker ZATERDAG 15 JUNI 1968 ZAT DE LEIDSE COURANT Vrijspraak voor twee Leidenaars van belediging bevriend staatshoofd De middenstand van Leiden Zuid-west Is door wethouder Plena op een zijspoor gezet en heeft ongelijke kansen gekregen voor het realiseren van de geplande stedebouvvkundige afsluiting op het Bevrydlngspleln, aldus betoogde de heer Plu gisteravond op de hearing, die de raadsfractie van de P.v.d.A. hield in de kan tine van Coöp. Rijnland. „Wy zyn enkele jaren geleden by de wethouder geweest, hebben bij die gelegenheid ook naar voren gebracht, dat wy een geïnteresseerde Zwitserse belegger hadden, maar op het toegezegde nadere gesprek met de wethouder wachten wij nog steeds. Intussen, en dat is onze grootste grief, heeft de wethouder in de raad verklaard, dat de middenstand van Zuid-west geen be langstelling had". ten zullen moeten worden afgewogen tegen de argumenten van het college. Het is ook een afwegen van belangen in andere stadsdelen. Hoe moet het verzorgingspeil in Zuid-West zijn en wat is een goede verhouding tussen het winkelapparaat van Zuid-West en dat van de binnenstad?" De contactavond tussen de P.v.d.A.- fractie (de wethouders Piena en San- nes waren niet aanwezig) en de bur gerij van Zuid-West werd ook bijge woond door ir. K. Post, de stedebouw- kundige van de gemeente, die een toelichting gaf op het nieuwe plan voor het Bevrijdingsplein. De woon toren met de winkels in de onderbouw, zo bleek uit deze toelichting, komt in de plaats van het oorspronkelijk ge plande gebouw (wat de middenstand had willen laten realiseren) omdat door de nieuwe opzet parkeergelegen heid wordt gewonnen, een grotere winkelconcentratie wordt verkregen en de beschaduwing van de achter lig gende woningen op het Bevrijdings plein geringer zal zijn. Populair ge steld: een samenkneding van het aan vankelijk gedachte gebouw. „Niet méér zaken in levensmiddelen" Onlangs heeft het college laten we ten, dat men 't bestemmingsplan Zuid West door de gemeenteraad wil laten wijzigen. Dit is nodig om op het Be vrijdingsplein een woontoren op een onderbouw van winkels te laten bou wen. Behalve bezwaren tegen de pro cedure, die de heer Plu van weinig elegance vond getuigen jegens de mid denstand, die in Zuid-West de moei lijkheden van het eerste uur hebben gedragen, hebben de middenstanders ook zakelijke bezwaren. De belegger die de woontoren wil financieren, zou een dochteronderne ming zijn van Unilever en de winkel ruimte in de onderbouw zou benut worden voor een vestiging van De Gruyter. De middenstand op het vrijdings- en Vijf Meiplein is van me ning, dat het verzorgingspeil in Lei den Zuid-West, een onderdeel vai leefbaarheid, niet gediend is met verdere uitbreiding van winkelruimte in de directe behoeftesfeer. „Waar het in Zuid-West aan ontbreekt is aan zaken in duurzame artikelen", aldus de heer Plu. Wonderlijk De klacht over vermeende ongelijke kansen, die de middenstander op de hearing naar voren brachten, werd onlangs ook vervat in een adres de gemeenteraad. „De burgemeester heeft wat wonderlijk gehandeld met dit adres," aldus stelde fractievoorzit ter Van Aken. „Het is niet in discussie gebracht, maar ook is niet gesproken over een preadvies door het college." De klacht van de winkeliers zal evenwel toch in de gemeenteraad hoord worden. De heer Van Aken zegde tenminste toe, dat hij de zaak anroeren in de gemeenteraad als j de wijziging van het bestemmingsplan i de orde gesteld wordt. Als a waarde werd wel gesteld, dat de eniging concreet en gedocumenteerd aantoont, dat men stellig belangstel- ling gehad heeft voor het realiseren ?en gebouw op de hoek van Bevrijdingsplein. heer Van Aken hield overigens een slag om de arm wat betreft liet standpunt van zijn fractie bij de behandeling van het wijzigingsplan. „De hier vanavond gehoorde afgumen- De heer H. A. v. d. Water Maurits- straat 30 te Leiden, is niet alleen bijzon der aktief als penningmeester van de voetbalvereniging „Leidse Boys". Dal bleek gisteren in de kantine van N.V. De Vereenigde Houthandel aan de Hoge Morsweg, waar hij gehuldigd werd ter gelegenheid van het feit dat hij 35 jaar bij dit bedrijf werkzaam is. In een toespraak van de directie kwam hij uit de verf als iemand van „de oude garde", een vakman die zijn werk door en door beheerst en zonder veel woor den de gang er in houdt. Directie en medewerkers boden hem en z'n vrouw cadeaus aan en spraken I de hoop uit, dat hij nog even vitaal ten minste de 40 jaar zal mogen volmaken. Tijdens deze bijeenkomst werd tevens afscheid genomen van de heer A. N. Leuering, die na ruim 21 dienstjaren werd gepensioneerd. Hartelijke woorden van dank en af scheidscadeaus vielen hem ten deel. Laborant-examens Aan het Leidse Opleidingsinstituut voor Analisten slaagden voor het exa men laborant: G. C. Biere, Haarlem; F. T. Brederode, 's-Gravenhage; C. A. M. Duivenvoorden, Leiden; J. Gesman, Al phen a. d. Rijn; J. van Ginhoven, Koude kerk a. d. Rijn; I. Innemee, 's-Graven hage; M. C. Zuidwijk, Koudekerk a. d. Rijn; J. G. Nust, Voorschoten. Aantal teruggetrokken: 2; aantal af gewezen: 1. PROMOTIE DRS. D. E. KNIBBE Aan de Technische Hogeschool te Delft is gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschappen de heer D. E. Knibbe, drs. in de fysische chemie. Hij promoveerde op het proefschrift geti teld: diffusioncontrol stress relaxation of swollen rubber-like networks. De heer Knibbe werd in '28 in Leiden ge boren en woont thans in Leidschendam. Hij is als research-chemicus verbonden aan het Koninklijke Shell laboratorium in Delft. Geslaagden vakschool voor meisjes Aan de Vakschool voor meisjes, Ra penburg 23 te Leiden zjjn de volgende leerlingen geslaagd voor het INAS-exa- José v. Baren, Leidschendam; An- nemiek v.d. Berg, José Blom, Voorscho ten; Marieke de Boer, Leiderdorp; Tinie Broek, ZoeterwoudeEls Fluyt, Ria Groen, Benthuizen; Wil Hagen, Ellen van Hemert, Wassenaar, Janneke v. Iter- Sonja v.d. Marei, Voorschoten; Yvonne Molle, Elly Overdevest, Zoeter woude; Nannet Pierrot. Addy de Rooy, Zoetermeer, Loes de Ru, Marianne van Sehaik, Gerda Schakel, Barrie Schuur, •Joke Selie Leimuiden; Trees Vaillant, Katwfjk; Tineke Versteeg, Leiderdorp; Riet van Vliet, Hazerswoude; Marlies Win ter mans, Voorburg; Willy de Wit, Warmond. Waar geen plaatsnaam ver meld is dat Leiden. Gezondheidscentrum Tot de wensen die verder naar vo ren gebracht worden op deze zeei redelijk bezochte eerste hearing van d< P.v.d.A. behoorden o.m. nog een hore caf-gelegenheid, meer gelegenheden voor opvang van de jeugd en bejaar den (hobbyruimten etc.) een gez heidseentrum en een postkantoor, dat in een redelijke verhouding staat tot het aantal mensen, dat in Leiden Zuid- West woont. De heer Versnel deelde mede, dat de rijksgoedkeuring is aangevraagd drie clubhuizen, die in samenwerking met de speeltuinverenigingen zullen worden gebouwd. Verder wordt op het ogenblik gewerkt aan een plan voc bouw van een groot centrum voor bijeenkomsten etc. Aan een gezond heidscentrum is zeker in Zuid-West behoefte, aldus mevrouw Kerling. Bij de gemeente wordt daarvoor gedacht aan de eerste verdieping van het ge plande complex op het Bevrijdings plein. Het oog heeft men ook laten vallen op andere plaatsen, indien de gemeente niet de beschikking zou kun nen krijgen over een verdieping. Over het nieuwe PTT-kantoor: „Wat de ge meente betreft is de zaak rond; het wachten is nu op de PTT," aldus de heer Van Baaren. Aan het slot van de bijeenkomst deelde de heer Van Aken mede, dat het in het voornemen ligt dit najaar eenzelfde bijeenkomst te houden in Leiden-Noord. Fietser maakte ongelukkige val bij botsing Aan verwondingen overleden Vanmorgen is in het Academisch Zie kenhuis overleden de 57-jarige heer A. Th. Bergers, gewoond hebbende aan de Korte Mare. De heer Bergers was gis termiddag omstreeks zes uur met zyn fiets in botsing gekomen met een brom fiets, waaraan hij geen voorrang had verleend. Hy liep daarby zodanig hoofd letsel op, dat hy in de loop van de nacht is overleden. Het., ongeluk gebeurde in de Haarlem merstraat, hoek Vrouwensteeg. De fiet ser reed in de Vrouwensteeg richting Haarlemmerstraat, terwijl de bromfiet ser J. T. in de richting Blauwpoortsbrug reed. Bij de botsing kwam de heer Ber gers met zyn hoofd op de trottoirband terecht. Getuigen van het ongeval wordt ver zocht zich in verbinding te stellen met de politie, Zonneveldstraat. Geslaagden R.K. UL0- exainen te Leiden Voor het R.K. Ulo exar vrijdag te Leiden: Dipl. A: A. J. P. Frentzel, Zevenhoven, R. Dubbeldeman, M. J. A. Bahlman, Alphen a.d.R. H. A. M. Koevoets, M. F. M. Pieterse, Nieuw koop, A. M. Lelieveld, M. A. J. v.d. Meer, G. v. Gijn, Voorschoten, R. F. Bouter, V'schoten, H. W. Th. v. Enge len, L'dorp, L. N. J. Meys, R. H. van Prooyen, Sassenheim, J. S. M. v. Ben- ten, N'koop, R. F. H. Bunnig, V'schoten, C. Hage Alphen a.d.R. J. C. v.d. Heide, O'geest, L. H. P. M. Onderwater, Lisse, P. M. Ouwerkerk, G. W. v. Steijn Alke- made. Afgewezen voor A 7 kandidaten. Diploma B: B. E. A. M. Borgers, Alphen a.d.R. Diploma A B: E. M. M. W. de Jong*, Boskoop; A. C. M. Timmermans* H'woude; W. Th. v. Rijn*, J. J. M. van Schie, B. M. Tieman*, W. L. Rombouts*, G. I. J. N. Schaepman*, F. J. M. Stik- voort*, A. P. Sam*, V'schoten. B. W. A. Starink*, Voorschoten. Deze kandidaten slaagden ook voor het mid denstandsexamen, afgewezen voor B: 1 kandidaat. Diploma A met middenstand: J. M. Le Grand, Alphen a.d.R. F. G. Ruijssenaars, Alphen a.d.R. C. A. M. I. v.d. Hulst Alphen a.d.R. H. K. M. Klein Alphen ad.R. P. M. van W(jk Alphen a.d.R. Waar geen plaatsnaam werd ver meld leze men Leiden. De Haagse politierechter heeft vrij spraak verleend aan twee verdachten die zich hadden te verantwoorden wegens belediging van een bevriend staatshoofd. Het betrof een 34-jarige en 22-jarige inwoner van Leiden, die op de Hoog straat een bord met zich voerden waarop een vrouw en kind stonden afgebeeld met het bijschrift: ,,Wie stelt de hersens van zijn hond beschikbaar voor overplan ting op Johnson?" De rechter overwoog, dat in de politiek de emoties vaak hoog oplopen en overdrijving ook in persifla ges dan ook voor komt. Zolang het een toelaatbare caricatuur blijft, zoals die GROFVUIL- OPHAALDIENST MAANDAG 17 JUNI Buurt 17: Hoge Morsweg en de woonschepen, Morslaan, Dr. Lelylaan, Granaathof, Diamantlaan, Onexhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstr., Parelstraat, Topaaslaan, Aquamarijn- straat, Bothastraat, Herman Costerstr., Morskade, Rijnhofweg. Buurt 19: Lage Morsweg, P. C. Hooft- laan. Vondellaan, Van Baerlestraat, Ja cob Catslaan, Gerard Brandstr., Coorn- hertstraat, Const. Huygenslaan, Brede- rostraat, Spieghelstraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buysingstraat, Ca- landstraat, Leemanstraat, Dijkstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conradstr. DINSDAG 18 JUNI Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit- terlaan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot- straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v. d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel), Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozenboomstraat. Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v.d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- minckstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat, Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. Auto struikelde te Sassenheim over hond Gistermorgen moest de bestuurder van een Renault-personenwagen uit Oegstgeest, op de Parklaan te Sassen heim plotseling uitwijken voor 'n over stekende hond. Hierbij draiade de wagen tweemaal om z'n as en kwam met de achterzijde tegen de trottoir band tot stilstand. De wagen werd aan de achterkant zo zwaar beschadigd, dat deze moest worden weggesleept. De hond moest worden afgemaakt. De eigenaar is bekend. Gistermiddag om half vijf gaf de bestuurder van een Ford-personen wagen, die uit de richting Voorhout kwam, geen voorrang aan een var links komende RepauR-personenwa- gen. Beide wagens werden zo zwaai beschadigd dat er een kraanwagen te pas moest komen. derlands Madrigaalkoor gisteravond de' redelijk bezette Stadsgehoorzaal gaf, heeft zich gekenmerkt door een veelzijdig karakter. Herman Strategier de zijnen presenteerden een oncon ventioneel programma, dat van een ar tistieke keuze getuigde, de optredende solisten waren puik, we hoorden einde een pianoconcert, waarin de solist een vocaliserend koor als partner tenslotte herinneren we ons de warmte, die de. toehoorders, maar veel nog de uitvoerenden lichtelijk teis terde, zodat inspiratie en transpiratie wel tegen elkaar opgewogen zullen heb- Met Madrigaalkoor moest zich inzin gen met twee chromatische motetten Orlandus Lassus en dit kwam de vastberadenheid van de beide composi ties rond de Prophetiae Sibyllarum niet geheel ten goede; de temperatuur stond volstrekte beheersing in de weg. Twee delen van Verdi's muzikale testa ment, de „Quatro pezzi sacri" (Vier ge wijde stukken), die de meester op 85- jarige leeftijd schreef, kwamen beter tot hun recht. Het waren het nogal don ker gekleurde Ave Maria en Lauda alia Verglna Maria voor vrouwenkoor a ca- pella, welk laatste al uitblonk door veer kracht en helderheid. We mogen wel con- i, dat het Madrigaalkoor niet op de eerste plaats gedisponeerd is voor deze pezzi sacri, die naar het bel canto Dat is gelukkig ook nooit de an dit ensemble geweest. Het de Lauda, dat het applaus voor de eerste maal opklaterde: een verdien de hulde voor sopranen en alten. Voor Heinrich Sutermeister, een he dendaags Zwitsers componist, zijn we recht gaan zitten. Tien jaar gelpden gaf het Ned. Madrigaalkoor onder Wil lem Mi zee al de première van diens Kan- tate no. 2. De uitvoering van gisteravond het begin tot einde een indruk- fekkende aangelegenheid. Hier herken den wij weer de fameuze directie van Strategier, de afgewogen stemmingen in het koor. Hier glorieerde ook de so liste Elisabeth Cooymans, een mezzo sopraan met een juweel van een stem. Haar voordracht ook in de na de pauze uitgevoerde acht volksliederen van Ton de Leeuw was buitengewoon ge- j differentieerd, haar techniek hoogst ont- wikkeld en daarbij beschikt zij over een duidelijke dictie. Met koor en pianobegeleiders Jan van der Meer en mevrouw Tonny Weidner der Staay (de talentvolle maakster veel frisse kindermuziek voor de groep Maskerette) zorgde Elisabeth Cooymans voor een indringende vertol king van deze Kantate, die met een ob sederend dreigend Kyrie begint en een gedramatiseerde poëzie bezit met een krachtige melodiek aan het einde innig voltooid wordt met een soort super close harmony". VAN HERMAN STRATEGIER hoor den wij nog Trois Chansons voor gemengd koor a capella, vrolijk van stemming. Het eerste werd nauwelijks ontsierd door een kleine weifeling bij de sopranen, alles bleef licht en luchtig in Strategiers sierlijke compositietrant. Heel plezierig ook was het derde chan son, dat bijna juichend vertelt van een heertje, dat zijn vrouw voor vijf stuivers aan de man probeert te brengen. Het zomerconcert werd virtuoos uit geluid door Jan van der Meer die het Concert pour piano et choeur van de Hongaars-Nederlandse pianist en compo nist Géza Frid realiseerde, vocaliserend bijgestaan door het koor en de alt Vera Verzijden, die haar vocalise heel knap en fraai getimbreerd zong. Deze voed zame portie Frid bestaat in feite uit een aaneengeregen reeks stijlen, zodat wy Van der Meer zonder veel verbeelding Liszt, Rachmaninof en De Falla hoor den spelen, om er maar een paar te noe- men. Onze grootste bewondering daar om voor Jan van der Meer, die een ma gistrale tutti frutti uit de vleugel haalde. Géza Frid was zelf aanwezig om de uit voerenden te complimenteren. Het pu bliek reageerde met een ovationeel ap plaus. Er was een bloemenhulde voor d( dames-solisten. Vermelden wij nog, dat de kosteiyke volksliederen, door Ton de Leeuw bewerkt en uitzonderlyk artistiek door Elisabeth Cooymans vertolkt prachtig genuanceerde begeleiding kre gen van Jan van der Meer. Als toegift klonk hierna een Schots volksliedje in een bewerking van Gerald Moore. T. P. EXAMENS DETAILHANDELSSCHOOL Voor het eindexamen detailhandels school te Den Haag zijn geslaagd Zeno Rotteveel en Harry Walenkamp, beiden te Lelden, en Rens Hanson te Leider- WALVIS-TENTOONSTELLING IN LEIDSE HORTUS EEN VAKANTIE-AANTREKKELIJKHEID Wie van de zomer, al dan niet met kinderen, eens wat anders wil dan Artis, Madiirodam of De Eftellng, kan terecht in de Orangerie van de Hortus botanicus aan het Rapenburg, waar het Rijksmuseum van natuurlijke historie de tentoonstelling „Walvissen en walvisvaart" heeft Ingericht. De president-curator van de Leidse universiteit, dr. JD. H. Reerink, heeft deze tentoonstelling vanmiddag geopend. Tot 15 september is de Orangerie dagelijks van tien uur tot half vijf en zondags van een uur tot half vijf geopend. Walvissen, grootste soort meer dan dertig meter lang kan worden, zyn spectaculaire en tot de verbeelding sprekende (zoog)dieren, die, zoals de tentoonstelling laat zien, overal goed voor zijn of waren. Vitrines met walvis-curiosa en van bajeln vervaardigde voorwerpen illustreren waarom er zo verbeten Jacht werd en wordt gemaakt op walvissen. Hun traan kwam terecht in margarine, schoensmeer en Sunlight-zeep; van hun baleinen werden of worden dirigeerstokken, rugkrabbers, duimstokken en sigarettenkokers gemaakt. dJa-\ u-stelling Aan die jacht, de walviswaart, is ook veel aandacht besteed Er hangt op de tentoonstelling een hele collectie harpoengeweren, speren en ander gerei, waarmee de dieren verschalkt en vervolgens in mootjes gehakt werden. Een doorlopendi- dia-voorstelling laat zien hoe, het op en rondom de Willem Barendsz, het onder de slachtoffers beruchte walvismoeder schip, toeging. Daarbij kunnen ook de geluiden worden beMelerd dia Roerig bestaan. Skeletten, foto's en een in scène gezette harpoenering met een kanon maken de bezoeker vertrouwd met het roerige bestaan van de felbegeerde walvis, waarvan één soort, de tandwalvis, beter bekend als dolfyn, het zelfs tot grote populariteit heeft gebracht. Een van de skeletten is dat van de bruinvis die op 1 januari van dit jaar bij Katwijk aan Zee aanspoelde en na „behandeling" via het Leidse museum nu op deze tentoonstelling terecht is gekomen. Een serie foto's laat zien wat er na de vondst met de bruinvis is gedaan. De Interessante zomertentoonstelling in de Orangerie, die praktisch helemaal door medewerkers van het museum is ingericht, is een gang naar de hortus dubbel en dwars wel in tydschrlften en bladen voorkomen, zal ook iemand als Johnson zich daar niets van aantrekken, mogeiyk om la chen. Deze afbeelding betrof inderdaad een caricatuur waarmee de politieke vrijheid in ons land niet wordt bedreigd. Geen bewondering De rechter was het weliswaar niet? eens met het optreden van verdachten en kon daar geen bewondering voor op brengen, doch nam aan, dat verdachten in eerlijke overtuiging zich hebben wil len uitleven. Om die redenen sprak hy verdachten vry. Tevoren had de rech ter een brede discussie met verdachten gevoerd over de doelmatigheid en het nut van dergelijke acties. Verdachten zei den met de afbeelding vrouw en kind In Zuid-Vietnam te hebben bedoeld en het oog te hebben gehad in het onderschrift op de huidige transplantaties die wor den verricht dat het byschrift niet by- zonder geslaagd was gaven verdachten wel toe. De officier van justitie eiste tegen ieder van de verdachten 50,boete, omdat er wel vrijheid van menings uiting is, doch binnen de bepalingen van de wet, hetgeen hier z.l. niet het geval LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Donderdagavond werd in het Dorps huis de laatste officiële bridgeavond van dit seizoen gespeeld, waar voor iedere deelnemer een prys beschikbaar was. Er werd gespeeld in drie groepen, naar sterkte ingedeeld, zodat ook de minder sterke spelers een kans hadden om bovenaan te eindigen. Het was on geveer kwart voor twaalf eer voorzit ter E. J. Veldhuyzen de pryzen kon uitreiken. Alvorens dit te doen bracht hy dank aan de wedstrydleider, de heer P. J. M. van der Byi, voor het vele werk in het afgelopen seizoen door hem verricht. Een fraaie fruitmand vergezelde deze dank. Ook mevr. v. d. Bijl werd in deze dank betrokken. Aan haar werd een plant aangeboden, tcr- wyi de heer J. de Koning als trouw assistent van de penningmeester by het Innen der contributie een fles geestrijk vocht kreeg aangeboden. Tot slot werd nog bekend gemaakt dat er, bij voldoende belangstelling, op de donderdagavonden 20 en 27 juni gelegenheid is tot vry bridgen. Uitslag: 1 Van de Laar-Smit 144 p„ 2 echtp. Rofnpes 140 p., 3 echtpaar Thesingh 136 p.. 4 v. d. Byi-v. d. Koog 136 p., 5 echtpaar Vrinten 135 p., 6 echtpaar De Vrind 134 p., 7 dames van Berge Henegouwen-Van der Upwich 131 p., 8 De Koning-De Winter 130 p., 9 Blom- Schippers 120 p., 1011 echtpaar Van der Pool en echtpaar Verduin 119 p., 12 gebr. Karstens 118 p.. 13 mevrouw Kruts-hr. Stokhuyzen 115 p., 14, 15, 16 mevr. Zwarts-hr Lenaers, De Jong- Van Klns. v. d. Maat-v. d. Maal 114 p., 17 Pouw-Van Leeuwen 113 p., 18 Van Berge Henegouwen-Duiker 112 p., 19 mevr. Hanson-hr. Beek 109 p., 20 Danz jr.-De Vries 109 p., 21 echtpaar Groesbeek 108 p„ 22 echtpaar Zand bergen 106 p., 23 dames Wessels-Zwa- nenburg 105 p., 24 dames Van Gelder- De Jong 104 p., 25 Noorman-Speek man 99 p 26 dames v. d. Zeeuw-Van Schendel 97 p., 27, 28. 29 echtp. Kiel, Loof-Karstens sr. en dames v. d. Byi- Gerlich 96 p., 30 mevr. v. d. Brink-hr. Hanson 95 p., 31 Hoogervorst-Van der Vliet 92 p., 32 dames Sels-Ye 90 p., 33 mevr. v. d. Kommer-v d. Kommer Jr. 89 p., 34 echtpaar Danz 80 p., 35 Veld- huyzen-Van Vliet 75 p., 36 Wessels- Zwanenburg 70 p. LEIDSE BIOSCOPEN niera: Fantasia (14 J.). Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9,15 i Lldo: Strijd zonder genade (14 j,). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9 15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Intiem rapport (18 j.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Cash? Cash! (18J.). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Apenplaneet (14 Jaar). Geprolongeerd. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rev: De 7 maskers van de. judoker (14 J.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. nacht tvr. -f zut. 23.30 uur» In 90 nachten de wereld rond (18 J.) KORRELTJE De spreuken, die ons het best beval len, zyn niet de diepzinnigste, doch die welke het best met onze zienswijze stro- PUNT LZC gisteravond weer vastere vormer aangenomen. In de Vliet zijn de Lei denaars er gisteravond in geslaagd het Enschedese ZCE verdiend met 43 te kloppen. De Leidsehe Zwemclub moest gehandicapt het water in. Coach Frits Smol had niet de beschikking over Hans Versluis (gebroken arm) en Klaas Parrel (wegens werk). Ook zonder deze spelers zorgden LZC en ZCE ech ter voor 'n aantrekkelijke partij water polo, onder deskundige leiding van scheidsrechter Van der Velde. In de aanvangsperiode bleven en kele kansen aan beide zijden onbenut, zoals een geslaagde vluchtpoging van de LZC-aanvoerder Roland Koedooder. Het was tenslotte de ploeg uit Ensche de die de score opende. Aad Pen kreeg op de midvoorplaats iets teveel ruimte en wist Jan Heek te passeren. De op wekkende woorden van oud-interna tional Smol bleken een goede invloed te hebben op LZC. Met Nico van tert op de midvoorplaats werden i tweede periode meerdere gevaarlijke situaties geschapen, zoals een achter waartse omhaal, welke door de keeper met moeite tot een corner kon worden verwerkt. Uit een vrije worp van Van Sittert werd even later de gelijkmaker geboren. De lange student plaatste de bal goed op de hand van Dick Houthoff deze scoorde met een flitsende be weging. Hierna trok ZCE massaal in de aanval. Met een kluwen van tien •rs voor zijn neus was een schot Oud-leden van de verenigingen DOCOS, Leiden, Kolping Boys, Jean ne d'Arc en Rood-Wit haalden gister avond weer herinneringen op uit het verre verleden. Zij deden dat op de reünie in de DOCOS-kantine waar de heer J. van Steen de avond opende. De penningmeester van DOCOS sprak enkele woorden van lof over de oud leden waarna de heer F. Goddijn de vereniging bedankte, die het ook nu weer mogelijk had gemaakt deze avond te organiseren. Een uitgebreid verslag van de vo rige bijeenkomst werd gegeven door de heer W. M. M. Noordman, die aan de hand van een verslag van de heer Zonderop ook het ontstaan van de R.K.V. Leiden in de geheugens op friste. De heren W. Bronsgeest en H. Alberts, oud-leden van deze vereniging werden herdacht. Onder het genot van een heerlijk frisdrankje, dat zich op deze warme lente-avond best liet smaken, werd er nog eens smakelijk gesproken over die allereerste voet baljaren. Al met al een gezellige avond, oor herhaling vatbaar is. werd echter weer te niet gedaan door Houthoff, met een doelpunt dat als de eerste ontstond na een vrije bal van Van Sittert. SLIMME SCHUIVER LZC bleef aandringen. Een boogbal van Frank Roelofs stuitte af op dc lat, maar toen Van Sittert even later de bal onder controle wist te houden voor de neus van de opzwemmende Roelofs kon plaatsen, scoorde deze met een slim schuivertje. Meerdere malen hierna was LZC dicht bij een doelpunt. Een omhaal van grote afstand van Van Sittert werd door de doelverde- diger tot corner getikt; een schot van Roelofs ging net naast. Zo was het ZCE dat ging scoren, nu uit een straf- worp, een gezien de overtreding wel wat zware straf. Joop Rohof gaf met een hard schot Heek het nakijken. Hierdoor gingen de laatste vijf minu ten in met een volkomen open strijd: beide ploegen hadden ook leder twee strafworppunten. De Leidenaars kre gen bet eerst de derde toegewezen, en Nico van Sittert schoot de strafworp hard en onhoudbaar in. Enkele secon den later was ook ZCE aan het derde punt toe. Rohof schoot de bal echter in dezelfde hoek als bij dc eerste penalty en keeper Jan Heck was hier op bedacht. Door het spel In de laat ste ogenblikken zoveel mogelijk te bevriezen bleven de punten bij LZC. De verdere uitslagen in de eerste klasse luiden: SVHNeptunus 55; DAW—PSV 6—5; GZC—Polar Bears 55; HPCZwemlust 36; Nereus UZSC 9—5. De stand ziet er nu als volgt uit: 1 PSV 19—35; 2 Polar Bears 19—27; 3 Zwemlust 1926; 4 Nereus 1825; 5 SVH 19—19; 6/7 GZC en DAW 19 —17; 8/9 ZCE en UZSC 19—15; 10 LZC 19—13; 11 HPC 18—10; 12 Nep tunus 197. Marktberichten LEEUWARDEN 14 juni Kan* Com missienoteringen (in per kg.): Goud se kaas 3,10, Edammer kaas 2,85, Brood kaas 2,85. Handel redelijk. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 15 JUNI Rijksmus. Nat. Hist. Opening ten toonstelling Orangerie. 14.30 uur. Herensingel-parochie Installatie pastoor Koenekoop, 19.00 uur. DINSDAG 18 JUNI Holland Festival „Hoera Amerika" door toneelgroep Studio in Leidse Shcouwburg, aanvang 20.15 uur. Academiegebouw Tweede debat werkgroep „Kritische Universiteit", antwoord van prof. Kuenen, aanvang 20.00 uur. De Burcht -- Ledenvergadering „De Natuurvriend", aanvang 20.00 uur. VVS IN VERLENGING VERSLAGEN Niet meer dan 2 gisteravond de m zoek te brengen i rein In Voorbout v 0 mensen hadden /.I rite gegeven een I in het Foreholte-t. zaterdag! eau Film „Mussert" voor Leidse Cinéclub Na het enorme sukses van de eerste cineeclubvoorstelling, waarbij de zaal helemaal uitverkocht was, wordt er a s. maandag weer eon film gedraaid t.w. „Mussert," de film die. in rijksop dracht vervaardigd, verboden is Voor openbare voorstelling. Tevens zal „Der Lachende Mann" vertoont worden, de film over eks-Oostfrontstrijder Müller, die enige tyd Kongo geterroriseerd heeft met nog het hakenkruis op z'n borst. Omdat de voorstelling besloten moet zijn, kunnen toegangskaartjes al leen gekocht worden op vertoon van de lidmaatschapskaart van de cinec- club; deze laatste kunnen verkregen worden op het sekretariaat, Boerhaa- velaan 37 en bij de boekhandels. De toegangskaartjes zyn ook aan de zaal verkrijgbaar. Er worden twee voorstellingen gegeven, om 19,30 en 21.30 uur in de kleine zaal van De Burcht. Lidmaatschapskaarten 2.50; toegang 1.25. Donderdag 27 juni wordt in het St.-Antoniusclubhuis ver toont „Black Power" van Leonard Henny, 21.00 uur; toegang 1,50. COLLECTE VOOR „ZONNEHUIS" In de volgende week wordt in Lei den huis-aan-huis gecollecteerd door het „Zonnehuis". Het „Zonnehuis" is een der verenigingen welke verpleging beoogt van chronisch zieken etc. Het is ec-n vereniging op Protestants-Chris telijke grondslag, echter met dien ver stande dat voor het opnemen of op genomen worden in één der Zonne huizen nimmer een vraag wordt ge steld over de geloofsrichting weLke de adspirant-patient beleidt. Ook aan de geestelijk mindervalide zieken wordt door de vereniging aandacht besteed, juist deze mensen verdienen een apar te en liefdevolle behandeling, en deze behandeling en verpleging kan slechts dan slagen wanneer uw gaven groot genoeg zijn. von UVS en zondag-tweede-klasscr Leidse Boys aantraden In de finale voor de LVB-beker. UVS was als laatste van de acht clubs tot de eindronde, die twee weken geleden de taaiste twee clubs naar voren bracht, als favoriet de na de hervatting een krachtig offensief uitoefenden op hun tegenstander en UVS slechts sporadisch tot tegenaanvallen wist te komen, kwam in deze stand geen verandering meer. Een extra Inspan ning werd van de spelers geëist toen aangetreden werd voor de verlenging, die de laatste reserves van de vermoeide en „verhitte" voetballers aansprak. Leid- Boys bleek over een groter uithou finale binnengestapt. Ilnd zy inderdaad .hngsvermogen te beschikken en het was ook op de hoogste prys beslag willen W. Gallert, die de verdiende treffer ach- i.~.» - i lep de uVS-doelman wist te deponeren. gespeeld moeten worden dan nu het ge val was. De techniek was duideiyk beter dan van de Boys, die echter veel energieker te werk gingen en mede daardoor de winst naar zich toetrokken. Dat ge beurde overigens pas in de verlenging nadat beide ploegen leder twee goals hadden weten te acoren. Drie daarvan werdey geproduceerd in de eerste twin tig minuten. Leidse Boys nam het eerst de leiding door Gallert, waarna J. Veef- klnd en D. Romp de achterstand ombo gen ln een 21 voorsprong. In het ge- lijkopgaande duel, althans voor de rust, wist Leidse Boys tien minuten voor de paos» langszij te komen. Hoewel de Boys Aanvoerder G. Jansen mocht daarna de beker uit handen van de heer P. F S. Biegstraten, vice-voorzitter va:> de LVB, In ontvangst nemen. B(j de aanvang van de wedstrijd, die onder mneliykr weersomstandigheden werd gespeeld (de themometer wees ook gisteravond nog een indrukwekkende aantal graden aan), werd de heer J. Jon- geleen gehuldigd voor het feit dat hy zijn sclieldsrechtersearrière na 16 Jaar afsloot. Cadeaubons kreeg de lieer Jon- geleen van de LVB en de COVS, de ge- /.ameniyke spelers boden mevrouw Jon- geleen een boeket bloemen aan, terwyi ook de besturen van Leidse Boys en UV8 niet achterbleven. Hiermede geven wy kennis dat In volle overgave en gesterkt door het H. Sacrament der Zieken is overleden onze lieve zorgzame va der en grootvader weduwnaar van Gerarda Cornelia Htibcrin Salman op de leeftyd van 66 jaar. Amsterdam J. H. M. Bcntvelzen G. H. Th. Bcntvelzen-Verhvyen Berkel: F. M. M. Bentvelzen H. M. Bentvelzen-Smit René, Claka, Gerard Voorhout C. M. J. Warmerdam-Bentvclzen F. A. M. Warmerdam Marion, Sandra Sussenhelm: M. J. Bcntvelzen C. J. Th. Bcntvelzen De Eucharistieviering vindt plaats op dinsdag 18 Juni om 10.30 uur v.m. In de kerk van de H. Pane ra- tius te Sassenheim, waarna by- zettlng ln het familiegraf op het kerkhof aldaar. Rozenkransbldden: zaterdag-, zon dag- en maandagavond om 8 uur. Pancraszlcht 5, Sassenheim

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5