RAMEAUS „PLATEE" WEINIG BOEIEND MAAR AMUSANT Met de zomer in zicht een wat luchtig t.v.-programma Bécaudshow BONN KAN OP NOG MEER REKENEN van Averty Opening Holland-Festival 1968 DE LETOSE COURANT ZATERDAG 15 JUNI 1968 Romeinse theologie - Nederlandse katechese jPlNDELIJK is er dan een, zij het nog gedeeltelijke, opening van zaken ge komen over het gesprek, dat tussen Rome en Nederland over de nieuwe ka- techismus gevoerd wordt. Wij danken dat aan een Italiaanse indiscretie. Daar circuleerde in brede kring een verslag van de onderhandelingen, die begin 1967 in het Italiaanse Gazzada werden ge voerd tussen delegaties van de heilige Stoel enerzijds en van het Nederlands episcopaat onderzijds. Een uitgever zag er brood in en bracht het, samen andere Nieuwe-Katechismusdocumen- ten op de markt. En wij in Neder land ons maar braaf houden aar geheimhoudingsplicht. Gedachtig het sprekwoord: afspraak is afspraak, waar voor bij ons weten geen Italiaanse ver taling bestaat. Na aandachtige lezing van het docu ment menen wij de volgende cqnclusies te mogen trekken. Op de eerste plaats dat de delegatie van de heilige Stoel en de Nederlandse delegatie zich op geheel verschillende standpunten stellen: de eerste op een theologisch, de tweede op een catechetisch standpunt: waarbij dan nog als verzwarende omstandigheid komt, dat de theologie van de Romeinse delegatie sterk scholastiek is gekleurd en de catechese van de Nederlandse de legatie zo nauw mogelijk aansluit bij het hedendaags levensbesef. Men ont komt niet aan de indruk, dat in Gazzada geen echte dialoog is gevoerd, maar dat de twee partijen langs elkaar heen heb ben gepraat. In het voordeel van de Nederlandse delegatie kan daarbij wor den aangevoerd, dat zij hier en daar de bereidheid toonde om wijzigingen aan te brengen, terwijl de Romeinse dele gatie geen mllimeter terrein heeft prijs- Ten tweede is duidelijk gebleken, dat de Romeinse delegatie bij haar kritiek op de Nieuwe Katechismus weliswaar nergens het woord ketterij gebruikt, maar feitelijk toch staande houdt, dat het boek te kort is geschoten „in het met duidelijke getrouwheid uiteenzetten van deb lijde boodschap, die wij gelo ven en van de leer der Kerk, die wij moeten vasthouden". Om welke punten het vooral gaat wordt door de Paus zelf aangegeven in zijn brief aan kardinaal Alfrink: de maagdelijke geboorte van Jezus Christus, het bestaan van engelen en de aarde van de verzoening die Chris tus aan de vader heeft gebracht. Wij moeten ons derhalve geen enkele illusie maken over de ernst van het geschil. Rome vat de zaak zeer ernstig op. Op merkelijk in dit verband is de uitspraak van de Romeinse delegatie „dat de moei lijkheden, die tegen de Nieuwe Katechis mus zijn ingebracht, nit zouden gelden als die katechismus niet was uitgege ven onder patronage van de bisschop pen". Ten derde blijkt uit de thans gepu bliceerde documenten, dat Rome tuigd is van de mondiale invloed, die de katechismus nu reeds heeft en in de naaste toekomst zal krijgen. Het be oordeelt dit boek met de maatstaven, die wellicht aan encyclieken, concilie documenten en andere stukken, heel de wereld bestemd, mogen worden aangelegd. Van de ene kant is dat eer, waar web lij mee mogen zijn. Van de andere kant gaat het voorbij aai zuiver Nederlandse karakter, dat de auteurs aan het boek hebben willen geven. Nooit werd beoogd, een wereld- katechismus te schrijven. Noit werd ge suggereerd, dat een Italiaanse vertaling gelijk zou staan aan een Italiaanse Ka techismus. Integendeel, altijd is bena drukt, dat zo'n vertaling een Nederland se aangelegenheid zal blijven. Wij me nen, dat de critici zich in de eerste plaats moet afvragen, of de Nieuwe Ka techismus voor de Nederlandse katholie ken van dit ogenblik een goede cateche se biedt van het katholieke geloof. En die vraag kan eigenlijk alleen door Nederlander worden beantwoord. Wij wachten het verdere verloop der gebeurtenissen met grote gemoedsrust af. Voor gezichtsverlies hoeven we bang te zijn. Als er werkelijk zwakke punten in de Nieuwe Katechismus zit ten, laten we die dan verbeteren. Pio niers hoeven zich over hun fouten min der te schamen, wan anderen het hun gebrek aan initiatief zouden moe ten doen. Maar wel zullen we moeten vechten tot het bittere eind, om wezen van de Nieuwe Katechismus het verworden van ons gelof op een wijze, die de moderne mens begrijpt en die hem aanpakt te redden. Dit mag op geen enkele wijze ongedaan worden gemaakt. Neues Deutschland Verkeer gisteren vrij normaal BERLIJN (AP De mogelijkheid dat West-Duitsland zijn steun aan het ver drag tegen de spreiding van kernwape nen afhankelijk tal stellen van dc ont wikkelingen om Berlijn wordt steeds waarschijnlijker. Conrad Ahlers, woordvoerder voor de regering in Bonn, heeft verklaard dat de Westduitse regering nog niet de koppe ling van beide zaken heeft overwogen, maar hij wees wel op de verklaring die donderdag door kanselier Kurt George Kiesinger in West Berlijn werd afgelegd, en waarin op deze mogelijkheid werd ge zinspeeld. Zoals bekend heeft Oost-Duitsland W.-Berlijn geïsoleerd van W.-Duitsland door passen en visa te eisen van hen. die over Oostduits grondgebied reizen. De vooruitzichten van verdere „onple zierige verrassingen" voor Bonn, zoals de nieuwe Oostduitse grensbepalingen, zijn inmiddels naar voren gebracht door het Oostduitse partijblad Neues Deutschland. Gezegd werd dat de bepalingen een uiting zijn van het recht van Oost-Duits- land als soevereine staat en dat als Bonn Oost-Dultsland niet zou erkennen, meer verrassingen zouden volgen. Het verkeer over land tussen Berlijn en West-Duitsland werd gisteren nor maal genoemd, na de chaos van donder dag, de eerste dag waarop de Oostduit se grenswachten de bepalingen toepasten. Bedrijf zoekt tevergeefs naar personeel (Van een onzer verslaggevers Ondanks een zeer intensieve wervings campagne is de Rooscndaalse Philips NV met momenteel 1650 werknemers nauwelijks in staat het normale perso neelsverloop op te vangen. In meer dan 30 dorpen en gemeenten houdt Philips-Roosendaal wekelijks een avondzitting. Wanneer in één week uit Zuid-Beverland, Tholen, West-Branbant en de Belgische streek tot Antwerpen welgeteld 7 kandidaten komen, is dat Andere wervingscampagnes leiden evenmin tot behoorlijke resultaten. „Als we vandaag 50 man kunnen krijgen, dan kunnen ze meteen aan de slag" verze kerde ons een woordvoerder van het be drijf. De zeer krappe arbeidsmarkt, ge voegd bij de nog steeds sterke zuig kracht van de inkomens die in de randstad Holland verdiend kunnen wor den en de daaruit voortvloeiende pen del vormen een krachtige rem op een verdere groei West-Brabant telt honder den als werkloos geregistreerde perso- Nog enkele dagen, dan is het officieel zomer. Bij de televisie is het echter al zover. De programma's dragen ove_ algemeen een luchtig, verstrooiend ka rakter. ook dit weekeinde. Het is wèl zo dat iedereen: sportman, tiener, zangminnaar of drama-liefhebber ruim schoots aan de televislonaire trekken Via Nederland II wordt vanavond de eerste van een aantal tennismatches uitgezonden; wedstrijden waaraan acht van de beste proftennissers deelnemen. (Ned. II 19.03-19.54 uur). De topspe- lers zijn: Nikki Pillic, Pierre Barthes, John Newcombe, Tony Roche, Dennis Ralston, Butch Bucholz, Cliff Drysdale en Roger Taylor. De eerste wedstrijd gaat tussen Pillic en Barthes. Het toer nooi is georganiseerd en gefilmd door het Amerikaanse t.v.-station ABC in een speciaal daarvoor aangelegde een- trecourt. Het toernooi is een afvalwed- strijd, de laatste match op 17 juli is ook de finale. Zomertheater In de serie „Zomertheater" zendt de KRO van 20.55 tot 22.15 uur vanavond een sprooje voor volwassenen uit. Het is het verhaal „De meesterdief', af komstig uit 1001 Nacht. Het is een eenschakeling van de avontuurlijke be levenissen van Abu el Hassan, die door zijn zwak voor het vrouwelijk slacht van de ene narigheid in de an dere valt. De moeilijkheden beginnen voor Abu als hij in Bagdad door enkele rovars wordt verrast op het moment dat hij de weduwe van een opgehangen roverhoofdman poogt te troosten. De rovers stellen Abu voor de keus of ge hangen te worden óf het lijk van de ge hangen roverhoofdman te stelen. Hij slaagt erin het lijk te ontvreemden, maar doordat hij wat slordig te werk gaat blijft zijn mes bij de galg achter. Bij zijn pogingen het mes weer in zijn bezit te krijgen, wordt hij gesnapt door enkele bewakers die een achtervolging inzetten. Abu vlucht een huis binnen en belandt in de slaapkamer van Fatima, de kalief van Bagdad. En dan stapelen zich de moeilijkheden op, tot het zover komt dat Abu aan de galg belandt. Maar juist als de beul hem wil „bedie nen" daagt er redding op. Bécaud zingt Op Nederland I van 20.40 tot 21.30 een show rond Gilbert Bécaud, vervaardigd door de beroemde Jean-Christophe Averty. Deze show, waarin Bécaud tal van bekende nummers zingt, is op het laatste t.v.-festival van Montreux be kroond met de bronzen roos. Voorberei ding, opname en afwerking van dit ene programma hebben ruim 3 maan den in beslag genomen. Daarna een nieuwe aflevering van „Onaantast baar" en een programma rond de ne ger-zanger Lou Rawls. Prix Jeunesse Gisteren is de derde „Prix Jeunesse", een tweejarlijks internationaal festival voor jeugdtelevisieprogramma's, in München besloten met een galaconcert door het Philharmonisch Orkest van München onder leiding van Heinrich De N.T.S. zendt een opname van dit concert zondag 16 juni van 16.05 tot 17.00 uur op Nederland I uit. Uitge voerd worden „Begegnung in drei Far- ben" (Concert voor piano en blaasin strumenten van Igor Stravinsky) en „Katalyse" (Concert voor piano en trompet van Shostakovitch). Voorts wordt een ballet uitgevoerd in de cho reografie van John Cranko. Spel van Tsjechov Op Nederland I zondagavond een spel van Anton Tsjechow: Gerechtigheid in Worowogorsk. Dit stadje wordt aan gedaan door een rondtrekkende Rus- sche rechtbank. Er wordt recht gedaan over die wetsovertreders: 'n huwelijks zwendelaar, een paardendief en de leid ster van het kerkkoor. De drie zitten te wachten in de cellen van het plaat selijke politiebureau tot zij naar de gro te gevangenis zullen worden overge bracht. Alle drie hebben ze een eigen opvatting over de rechtbank, over de rechtspraak en natuurlijk over hun ei gen geval. NTS-sport In het NTS-sportprogramma dat zon dagavond 16 juni van 19.30 uur tot 20.15 uur op Nederland 1 wordt uitgezonden, zal (onder voorbehoud van wijzigingen) aandacht worden besteed aan de voet balwedstrijden Volewijckers-AZ'67 Wa- Gübert Bécaud, enkele maanden geleden nog in Nederland, is vanavond (Ned. I, 20.20 uwr) te zien tot een show, die is vervaardigd door de beroemde regisseur Ivan Komitov. geningen-Fortuna, West-Duitsland-Bra- zilië; de atletiekwedstrijd om de Gou den Spike in Leiden, de Auto Speed way in het Olympisch Stadion te Am sterdam, internationale kanowedstrij den in Praag, motorraces op 't eiland Man (Groot-Brittannië) en de honkbal- wedstrijd Haarlem Nicols - Storks. Rodeopresentator Pim Jacobs begon dit Nt'RV-programma gisteren met een verklaring, waarin hU gerezen kritiek trachtte te weerleggen met „.„..Het is echt niet zo erg als het lijkt en alle deelnemers vatten het sportief op...." Best mogelijk dat de samenstellers het zo bedoelen. Maar niet erg waarschijn lijk. Bij een echte rodeo gaat het erom zo lang mogelijk op een wild paard te blijven zitten. Maar het toeschouwers- plezier wordt uitgemaakt door de cow boys, die vroegtijdig uit het zadel schieten. Bij Rodeo van de NCRV is het evenzo. Op amateurs, die denken heel wat in hun mars te hebben, wor den de camera's losgelaten en het kijkerplezier moet dan bestaan uit de snelheid waarmee zij in het zand bijten. Dat gebeurt herhaaldelijk en prompt. Want dc presentaties zijn niet van hoog allooi. Maar het gebeurt op een wijze die voor de deelnemers erg on plezierig Is: voortijdig afbellen en on gezouten kritiek eveneens. Zal je als wat oudere deelneemster met een In derdaad beroerd cabaretnummer komen en dan te horen krijgen ten over staan van alle vrienden, magen en vijanden dat Je niet ladylike was, onbeschaafd en eigenlijk onbehoorlijk om een kans te wagen. Dan sta je goed Driemanschap beheerst Carré Tegen de gebruikelijke achter grond van gasten uit allerlei be stuurlijke milieu's en uit de artis tieke wereld is vrijdag het Holland Festival 1968 geopend. In het Amsterdamse Carré en wel met een opvoering van Rameau's komische opera „Platée ou Junon jalouse", die na generaties lang in het archief vergeten te zijn, de laatste tijd weer een paar maal in het buitenland op het repertoire genomen is. Het werd geen boeien de opmars tot het festival 1968, wel een amusante voorstelling. De belangstellenden, die gisteravond de galapremière to Amsterdam bij woonden, zullen geen moment op de gedachte zijn gekomen om een actie „Carré la van ona" te ontketenen. Dat ken ook niet, omdat Carré gisteravond geheel In de ban was (en komende dagen nog zal zfln) van het drieman schap MadernaBlagiLutz, dat met Carré al even vrijmoedig omgesprongen ls als met Rameaus opera. We beamen direct dat zo'n vrijmoe dige behandeling onvermijdelijk is, om dat de humor en parodische kracht van Rameau, die amper in zijn eigen tijd op de Juiste waarde geschat werden, anno 1968 om met Ton Lutz te spreken te veel aan de trekschuit en te weinig aan de ruimtevaart doet denken. Want al bevat „Platée" als opera vooral in strumentaal verrukkelijke fragmenten, hij haalt het niet bij een Orfeo en daar mee te vergelijken opera's van Rameaus tijdgenoten en onmiddellijke voor gangers. Het driemanschap had zich kennelijk tot doei gesteld va» „Platée" in het zich daarvoor uitstekend lettende Carré een soort van „totaaltheater" te maken. Choreografie en regie overstemden her haaldelijk de intrensieke rol van de mu ziek; Lutz en Biagi hadden hierin in zoverre gelijk, dat ,J^atée" aangekleed moet worden om als opera nog geniet baar te zijn; daardoor werd de opening van het HoUand Festival wél geen boeiende, maar én elk geval een amu sante gebeurtenis. Dit constateren we ook wanneer toaf ons betreft de satyrs wat minder op de voorgrond hadden Bruno Maderna, die de voorstelling als steeds vaardig leidde en die het Kunatmaandorkest weliswaar nog niet volledig onder controle had, maar bij de première reeds een alleszins waar deerbaar resultaat met dit ensemble be reikte, had het orkest in een groot, een wat kleiner en een paar heel kleine ensembles gesplitst, op diverse punten van Carré opgesteld, waardoor hij qua dirigeertcchniek een huzarenstunt ver richtte. Trouwens, we hadden de indruk dat ook zonder de diverae ln Carré op gestelde monitors solisten, koor en or kest overal in de zaal voldoende con tact met Maderna wisten te houden. „Platée" staat of valt qua uitvoering ln de eerste plaats met de tenor, die de enorm moeilijke travestiról van platée weet te zingen en te spelen. Miehei Sénech&l van de Parijse Opera ls mis schien de enige tenor ter wereld, die hiertoe in staat is. HU had ln Carré een paar uitstekende secondanten (Arnold van Mill en Jean Ch. Be noit) en verder velen, die van „goed" tot „voldoende" varleerden. Het was een verrassing An toinette Tl em essen weer eens in een belangrijke rol te horen met Lode Devos in het operagenre kennis te maken. Anders dan anders Wie de waarde van het Holland Fes tival uitsluitend met zuiver artistieke maten bepaalt, kan zich ongetvrijfeld belangrijker zaken voorstellen als ope ning van het jaarlijkse culturele fes tijn in Nederland. Wie ervan uitgaat, dat juist zo'n opening iets anders moet zUn dan anders, zal de organisatoren geRjk geven, dat ze het startsein met „Platée" hebben gegeven. Vanwege de merkwaardige combinatie van een bizar gegeven met vlagen van geniale mu ziek; vanwege de mogelUkheid die deze opera biedt om „er wat mee te doen" en vanwege het feit, dat Carré speciale faciliteiten heeft om „er wat mee te doen" te laten neerkomen op een proeve van totaal theater. Ondanks de hitte die gisteravond ook Carré bevangen had, bleken velen slch kostelijk te amuseren. Wanneer men hieruit afleidt dat er in „Platée" zo al weinig goud dan toch in elk geval veel aantrekkelijk verguldsel zit, heeft men het ons Inziens bij het rechte eind. O. V, U voor gek voor je hele omgeving, dank zü een omroep, die een programma brengt, dat niet gentlemen-like, onbe schoft en verschrikkelijk onbehoor- lijk is! „Weet je nog wel" daarentegen vonden we in de aflevering van gisteren althans een erg aardig programma. Vooral om de herhaling van de Lengedereportage, een der grootste t.v.- gebeurtenissen aller jaren en de samen vatting van de Tellemdocumentaites. Beide gevolgd door een actuele „na beschouwing". De historische voetbal wedstrijd Dultsland-Nederland (1956), werd wat lang opgehaald als was het belangwekkend om Abe Lenstra hier over en over andere voetbalzaken zijn mening te horen verkondigen. Stiefbeen werd niet op zijn best opge haald, evenmin als Pete Seeger. Maar alles bijeen was „Weet je nog wel" goed voor een vol uur zomer-t.v. Vg. Universitair nieuws Jong (Schevenlngen). LEIDEN Aan de rijksuniversiteit te Lel den ls mevr. J. G. Tasseron-de Jong f t getiteld: „Onderzoeking :s (effecten van 6-benzylnmlnopurlne op i minor 1)". De promotor was prof. dam), doet. ex. Nederlandse taal- en letter kunde de heer C. A. A. Bol (Voorschoten). stlJn (Wassenaar), de heer Z. C. van Vuuren (Den Haag), de heer G. W. P. Wissellnk (Wassenaar. Artsex. mej. P. E. Hoender- daal (Oegstgeest), mevr. T. I. Kasteleln-de Jong (Brussel), de heer R. F. Brenkman (Warmond) Doet. ex. 2 geneeskunde mej. J. M. Burg graaf (Den Haag), mej. H. J. M. Dieben (Den Haag), mej. B. A. S. Kehmer (Kerkra- de), mej. A. C. Noels (Rotterdam), de heer J. A. G. de Groot (Den Haag), de heer L. Klaassen (Rotterdam), de heer R. E. 7e\ (Rijswijk). pen de heer D. E. Knibbc, drs. In de fysische chemie. HIJ promoveerde op het proefschi getiteld: diffusloncontrol stress relaxation swollen rubber-Uke networks. De heer Kn NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingen 01 18.55,19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de beer 19.00 uur: Nieuws in het kort VPRO: 19.06 uur: Woody Woodpecker, tekenfilm 19.13 uur: Poly, tv-verhaaltje 19.26 uur: Wereld op wielen, magazine NTS: 20.00 uur: Journaal NEDERLAND I KRO'RKK: 11.00 uur: Eucharistieviering NTS: 16.00 uur: Nieuws in het kort 16.02 uur: Wegeninformatie 16.05 uur: Prix Jeunesse 1968, galaconcert 16.30 uur: Toto-uitslagen 16.35 uur: Prix Jeunesse (vervolg) 18.55 uur: Barend de beer CVK/IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling VPRO: 20.20 uur: Montreux produkties 21.30 uur: Onaantastbaar, 22.20 uur: Lou Rawls, muziekprogramma NTS: 22.40 uur: Tweede journaal NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de beer 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.05 uur: Dat staat te bezien NTS: 19.30 uur: 20.25 uur: Journaal AVRO: 20.30 uur: De vliegende non, tv-serie 20.55 uur: Gerechtigheid in Worowogorsk, NTS: 22.25 uur: Tweede journaal NEDERLAND II NTS: 18.55 uur: Barend de beer KRO: 19.03 uur: Televisie- tenniskampioenschap pen 19.54 uur: Evangelie NTS: 20.00 uur: Journaal KRO: 20.20 uur: Massiel, muziekprogramma 20.45 uur: Aan het einde der wereld, filmimpressie 20.55 uur: De meesterdief, tv-spel NTS: 22.15 uur: Tweede journaal NCRV: 19.30 uur: Dier-en-vriend, magazine NTS: 20.20 uur: Journaal NCRV: 20.05 uur: Wij hebben ons ver loofd, ballet pantomime 20.30 uur: Tweekamp, quiz 21.00 uur: Zoekt u David Livingstone, film 22.15 uur: Pasfoto NTS: 22.20 uur: Tweede journaal De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. als prof. R. J. Elliot (Oxford), prof. L. Gen- zei (Freiburg), prof. A. Hadnl (Nancv) en prof. S. Nudclman (Road Island) zullen hun medewerking aan dit congres verlenen. in Lelden afscheid genomen als hoogleraar In de vergellIkende rechtsgeschiedenis der oudheid aan de rijksuniversiteit ie Lelden. DEN HAAG (KNP) Het comité Pro Maria organiseert van half juni tot half september 14 bedevaarten naar Beau- raing, het bedevaartsoord in de Bel gische Ardennen, dat dit Jaar zijn zil veren Jubileum viert ais kerkelijk er kende bedevaartsplaats. De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, zal de grote jubileumbedevaart van 20 tot en met 23 augustus uit Nederland leiden. Tot op heden hebben ruim 150.000 Ne derlanders aan deze bedevaart deelge nomen, voornamelijk uit Noord-Brabant, Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. HILVERSUM I VARA: 20.50—21.25 uur: Atelier, luisterspel 23.15—23.55 uur: Lui luisteren, amusementsprogramma HILVERSUM II KRO: 20.00—21.30 uur: In antwoord op uw schrijven, verzoek- 22.45—23.55 uur: cabaretprogramma Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 HILVERSUM AVRO: 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU: 14.30—16.30 uur: Concerten op de zondagmiddag AVRO: 21.30—22.20 uur: De sopraan Christine Deutekom 22.50—23.55 uur: 't Mag geen naam HILVERSUM II KRO: 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering NRU: 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO: 20.30—21.30 uur: Stereoclub 22.45—23.55 uur: Audio, muzikale informatie Radlonieuwsdlenit HILVERSUM I: 8.00, 13.00,17.50, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 8.00, 10.00, 13.00, 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO PROGRAMMA SOS-berlchten. 22.45 Ei zaterdagavondsprookje met Stereo Lui luisteren: licht geva- enDrogramma. 23.55-24.00 Nieuwr n (298 m) KRO: 18.( Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paai desportberlchten. 18.30 Franse les. 18.32 Lich te orkestmuziek. 18.45 Sportkroniek. 18.! Taalwenken. 18.55 Grammofoonmuzlek. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokroniek. 19.3C Lichte muziek. 20.30 Grammofoonmuzlek. RADIO VERONICA (192 METER) In antwoord op uw schrijven: verzoek- platenprogramma. 21.30 Operamuziek (gr). 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Cabi retprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. ZONDAG HILVERSUM I (402 m) - VARA: 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 18.55 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 17.15 ftakellnks. licht satirisch programma. 17.50 I.angs de lijn: sportreportagt 9.35 Chansons. 20.00 In-druk: lcz even. Maandelijkse Informatie ov les. AVRO: 20.30 Rits: gevarieerd progra gevarieerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 8.00 grammofoonmuzlek. 8.55 Inleiding Hoogmis. 1 Eucharistieviering. 10.00 Nieuws en wa- standen. 10.15 Stereo: De Toonbank: licht zlekprogramma. 11.00 Promenade-Orkest solist: moderne en seml-klassleke muziek. .5 Buitenlands commentaar. 11.55 S.O.S.- berlchten. NCRV: 12.00 De Platenbljbel: bij bels klankbeeld. 12.45 Stereo: Klaveslmbelre- cltal: klassieke muziek (gr). 13.00 Nieuws. 13.07 Voor de kinderen. 13.25 Stereo: Klassie ke kamermuziek (gr). 14-10 Voordracht. NRU: 14.30 Langs de lijn: sportreportages, lichte grammofoonmuzlek Mensen, gesprek. 18.48 Kerk veraf en dlcht-L bij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Klassieke gewijde muziek (gr). 19.30 Leren leven met de oecumene, lezing, 19.45 Stereo: Klassiek klarinetconcert (gr). 20.03 Utrechte kamer muziekgezelschap en solisten: klassieke mu ziek. KRO: 20.30 Stereo: Stereoclub: muzi kale en technische tips voor atereofana. 21.30 Nederlandse cabaretliedjes. 22.00 Kruis punt: populair programma over actuele gods dienstige vraagstukken. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 tr~~" mtSs m HILVERSUM UI (240 m en FM-kanalen) AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrrult: licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.os Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriendelijke groeten...: verzoekplaten. 13.00 Nieuws. 13.07 Nederlandse Artiesten Revue op de plaat. NRU: 14.00 Nieuws. 14.02 Rome - Ankara - Madrid: programma voor de gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Athene - Rabat - Warschau: programma voor de gast arbeiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 18.02 Rhtthm and blues: oude en nieuwe opnamen. 16.35 Hillbilly time: Country and Western muziek. 17.00 Nieuws. 17.02 Sportjournaal. 17.05- 18.00 Muzlek-Mélange: platenprogramma. RADIO VERONICA (192 METER) BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Lichte t de schippers. 12.30 Voor de soldaten. MAANDAG I (410 m) VARA: /.un1 HHHR. htendgvmnasUek. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Stereo: Lichte grammo foonmuzlek. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuwa. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Stereo: Lichte gram mofoonmuzlek. 9.00 Stereo: Engels kamer orkest: klassieke muziek. (9.35-9.40 Water standen). 10,00 Voor de vrouw. NRU: 11.00 12.26 Mededeling 12.29 Stereo: MU/.lkale aanwinsten. 12.50 Tiei voor één, praatje. 13.00 Nieuws. 13.11 H formatie over ontwikkelingswerk. 13.2 Pro memorie. 13.25 Moderne kamermu ziek en -orkestwerken (gr). 14.25 Schoolradio NRU: 14.45 Eurollghl: lichte muziek uit Bel glë. AVRO: 15.15 Voor de vrouw. 1S.45 Dixie zangsollste. 18.0TSSÈ Actualiteiten; (opn.). KRO: i. NCRV: 12.00 Stereo: Lichte gra ■nmuzlek. 12.21 Voor boer en tuinder Mededelingen voor land- en tuinbouw 15 Opera-aria's (gr.). 15.00 Gereformeer- godsdlenstlge uitzending. NRU: 15.30 Zoeklicht op Nederland: Informaties en mu ziek uit de provincie Groningen. (16.00-16.02 Nieuws). 17.20 Overheidsvoorlichting: Erva ringen met een zendingsarts ln Suriname. Vraaggesprek van Betty van der Laan met de zendingsarts mej. S. M. Dekker. NCRV: 17.30 muziek. 14.00 ziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Holster. Nieuws. 16.03 101..iRnT..: tienershow. 17.00 vs. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Draal- j ij of draalikverzockpl a tenprogr amma.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2